Wspaniałe Ogrody Maryli
     
    


Złóż zamówienie
 
<!WIELKA OBNIŻKA CEN!>
<NOWOŚCI>
<ROŚLINY>
Nasiona
     Byliny ozdobne i rośliny kwiatowe
     Drzewa i krzewy iglaste
     Drzewa i krzewy liściaste
     Egzotyczne lub rzadko spotykane rośliny jadalne
     Niezwykłe i rzadko spotykane warzywa
     Pnącza ozdobne
     Rośliny tarasowe i balkonowe
     Zioła lecznicze i rośliny przyprawowe
Przedmioty dekoracyjne
SKLEP ZIELARSKI MARYLI
Zapowiedzi sprzedaży
Zgłoszone opinie klientów

Drzewa i krzewy liściaste Strona główna : Nasiona : Drzewa i krzewy liściaste :

UWAGA! Nasiona będą w sprzedaży od 1 stycznia 2018 r.

Nasiona drzew i krzewów liściastych do uprawy w gruncie.

Albicja ogrodowa
więcej informacji...
Albicja ogrodowa
 
Cena: 3.69 zł
Cena: 2.69 zł
Oszczędzasz: 1.00 zł (28%)
Albicja ogrodowa (Albizzia julibrissin "Ernest Wilson") Z pewnością najpiękniejsze drzewo ozdobne, którego uprawa jest możliwa w naszym klimacie. Odmiana "Ernest Wilson" jest jedyną odmianą albicji, która może wytrzymać nasze zimy.

Aralia drzewiasta
więcej informacji...
Aralia drzewiasta
 
Cena: 3.20 zł
Cena: 1.90 zł
Oszczędzasz: 1.30 zł (41%)
Aralia drzewiasta (3 RAZY WIĘCEJ NASION ZA TĘ SAMĄ CENĘ!). (Aralia elata) Drzewo ozdobne do 5 m wysokości, pochodzi z Japonii. Tworzy szeroką parasolowatą koronę. Pokrojem i pierzastymi, szerokimi liśćmi przypomina drzewa tropikalne.

Bożodrzew
więcej informacji...
Bożodrzew
 
Cena: 2.94 zł
Cena: 1.96 zł
Oszczędzasz: 0.98 zł (34%)
Bożodrzew (nasiona) (Ailanthus altissima) Drzewo ozdobne dorastające do 16 m wysokości. Powszechnie sadzony w Japonii i Chinach jako drzewo święte, przynoszące szczęście i powodzenie. Ma niezwykle długie pierzaste liście, osiągające na młodych pędach nawet 80 cm długości. W lecie zakwita dużymi różowo-czerwonymi kwiatostanami. W zimie zdobi go szara, ozdobnie żłobkowana kora.

Brzoza himalajska
więcej informacji...
Brzoza himalajska
 
Cena: 2.20 zł
Cena: 1.20 zł
Oszczędzasz: 1.00 zł (46%)
(Betula utilis) Drzewo ozdobne z Himalajów (Tybet, Chiny), dorasta do 15 m wysokości, o wyjątkowo dekoracyjnej korze, łuszczącej się pasmami, koloru czysto białego i różowego. Liście są sezonowe, żółtozielone, wydłużone, duże (do 12 cm długości), żółknące jesienią.

Eukaliptus ogrodowy
więcej informacji...
Eukaliptus ogrodowy
 
Cena: 4.60 zł
Cena: 3.20 zł
Oszczędzasz: 1.40 zł (31%)
(Eucalyptus gunni var. montana) (NASIONA) Najpiękniej zabarwiony eukaliptus! Zimozielone drzewko o pięknym niebieskawo-srebrzystym zabarwieniu pachnących liści. Nadaje się do uprawy w gruncie (w cieplejszych rejonach Polski) lub w doniczce. Jest odporny na mróz do minus 20ºC. Dorasta do 2-3 m wysokości, może być przycinany i formowany. Zakwita pachnącymi, białymi kwiatami.

Guzikowiec
więcej informacji...
Guzikowiec
 
Cena: 2.32 zł
Cena: 1.15 zł
Oszczędzasz: 1.17 zł (51%)
Guzikowiec (Cephalanthus occidentalis) Rzadko spotykany rozłożysty krzew ozdobny z Oklahomy i Teksasu, dorasta do 2 m wysokości. Ma gęsto ułożone, błyszczące, sezonowe liście. Późnym latem i jesienią bardzo obficie kwitnie niezwykłymi, mocno i przyjemnie pachnącymi kremowymi kwiatami, przypominającymi kulki lub guziki o średnicy 2,5 cm (stąd nazwa).

Indiańska pomarańcza
więcej informacji...
Indiańska pomarańcza
 
Cena: 1.69 zł
Cena: 1.48 zł
Oszczędzasz: 0.21 zł (13%)
. (Maclura pomifera) Piękny, bardzo rzadko spotykany krzew ozdobny z Ameryki Północnej o egzotycznym, niezwykłym wyglądzie, zwany także indiańską pomarańczą, ponieważ Indianie wyrabiali z jego twardego drewna łuki i tomahawki. Przez jesień i zimę ozdabiają go podobne do pomarańczy owoce (niejadalne). Ma liście sezonowe, podłużne i jasnozielone. Gałązki są pokryte kolcami. Może być przycinany i formowany.

Indygowiec
więcej informacji...
Indygowiec
 
Cena: 2.25 zł
Cena: 1.45 zł
Oszczędzasz: 0.80 zł (36%)
Indygowiec . (Indigofera amblyantha) Krzew ozdobny z kwiatów i liści, pochodzi z Chin, dorasta do 1,5 m wysokości. Ma bardzo długi okres kwitnienia: od czerwca do października zakwita szczytowymi wiechami (11 cm długości) motylkowatych, fioletowo-różowych kwiatów (były dawniej używane do barwienia tkanin na fioletowo). Ozdobne są również sezonowe, pierzaste liście.

Judaszowiec chiński
więcej informacji...
Judaszowiec chiński
 
Cena: 1.24 zł
Cena: 0.98 zł
Oszczędzasz: 0.26 zł (21%)
(Cercis sinensis) NOWOŚĆ! Bardzo rzadko spotykane drzewo ozdobne. Niewysokie, gęste drzewko (dorasta do 2,5 m wysokości), ozdobne z sezonowych, sercowatych, ciemnozielonych liści, przebarwiających się jesienią na żółty kolor. To najbardziej obficie kwitnące drzewo ozdobne: od kwietnia do czerwca okrywa się gęstą masą motylkowatych kwiatów, karmazynowo-purpurowych o średnicy 1,5-2 cm, które wyrastają z prawie wszystkich części rośliny- nawet ze starszych gałęzi i z kory pnia (jest to zupełnie wyjątkowe zjawisko!).

Kłokoczka południowa
więcej informacji...
Kłokoczka południowa
 
Cena: 2.30 zł
Cena: 1.65 zł
Oszczędzasz: 0.65 zł (29%)
Kłokoczka południowa (Staphylea pinnata) to krzew ozdobny, dorastający do 3 m wysokości. W polskich lasach został wytępiony z powodu powszechnego stosowania jego drewna do różnych obrzędów ludowych.

Ostrokrzew Piramida
więcej informacji...
Ostrokrzew Piramida
 
Cena: 22.50 zł
Cena: 18.85 zł
Oszczędzasz: 3.65 zł (17%)
Ostrokrzew Piramida(Ilex aquiolium "Pyramidalis") Wyjątkowa odmiana ostrokrzewu o piramidalnym kształcie. Zimozielony, gęsty krzew ozdobny do 2 m wysokości. Ma bardzo dekoracyjne, błyszczące liście, ciemnozielone z pofałdowanym brzegiem, gałązki są fioletowo zabarwione. Na jesieni na gałązkach pojawiają się ozdobne grona błyszczących, czerwonych owoców, które zdobią krzew aż do wiosny.

Parczelina trójlistkowa
więcej informacji...
Parczelina trójlistkowa
 
Cena: 1.87 zł
Cena: 1.65 zł
Oszczędzasz: 0.22 zł (12%)
Parczelina trójlistkowa (Ptelea trifoliata) jest ozdobnym i użytkowym krzewem o aromatycznej korze i silnie pachnących, sezonowych liściach. Tworzy atrakcyjne, szeleszczące, wachlarzowate, brązowe owocostany, które wiszą całą zimę na gałązkach (używane w USA zamiast chmielu do warzenia piwa). Kwiaty parczeliny są bardzo miododajne.

Paulownia tajwańska
więcej informacji...
Paulownia tajwańska
 
Cena: 4.35 zł
Cena: 3.85 zł
Oszczędzasz: 0.50 zł (12%)
(Paulownia fortunei) NOWOŚĆ! Drzewko ozdobne (zrzucające ulistnienie na zimę) z Tajwanu i Chin, dorasta do 8 m wysokości, tworzy szeroką koronę, ma bardzo duże, jasnozielone liście. Na wiosnę bardzo obficie zakwita wiechami pięknie pachnących, jasnofioletowych kwiatów z purpurowym środkiem.

Prusznik różowy (nasiona)
więcej informacji...
Prusznik różowy (nasiona)
 
Cena: 1.23 zł
Cena: 0.98 zł
Oszczędzasz: 0.25 zł (21%)
(Ceanothus x pallidus) NOWOŚĆ! Najbardziej odporny na mróz gatunek prusznika! To jeden z najpiękniejszych krzewów kwitnących i jeden z niewielu krzewów o cielisto-różowej barwie kwiatów. Dorasta do 1,5 m wysokości, pochodzi z Kalifornii i Oregonu. Ma sezonowe, jasnozielone liście.
Wyróżnia się długim kwitnieniem: od czerwca do jesieni bardzo obficie zakwita dużymi wiechami cielisto-różowych, intensywnie zabarwionych kwiatów.

Rodotypos japoński
więcej informacji...
Rodotypos japoński
 
Cena: 2.15 zł
Cena: 1.98 zł
Oszczędzasz: 0.17 zł (8%)
Rodotypos japoński (Rhodotypos scandens), rozłożysty krzew ozdobny, do 1,5 m wysokości. Liście jesienią przebarwiają się na niespotykany biały kolor.

Trzmielina korkowa
więcej informacji...
Trzmielina korkowa
 
Cena: 1.30 zł
Cena: 0.98 zł
Oszczędzasz: 0.32 zł (25%)
(Euonymus alatus "Ciliodentatus") Krzew ozdobny, pochodzi z Chin i Japonii, dorasta do 1 m wysokości. Liście są sezonowe, do 7 cm długości, jesienią przebarwiają się na niezwykły kolor jaskrawo różowo-purpurowy. Piękne są też jesienne owoce: pomarańczowa jagoda, otoczona brązowymi skrzydełkami. Bardzo dekoracyjne są gałęzie- 4-kanciaste o szerokich, korkowatych listewkach na brzegach.

Trzy eukaliptusy ogrodowe (nasiona)
więcej informacji...
Trzy eukaliptusy ogrodowe (nasiona)
 
Cena: 8.95 zł
Cena: 7.35 zł
Oszczędzasz: 1.60 zł (18%)
(Eucalyptus neglecta, niphophila i rodwayi) NOWOŚĆ! Mieszanka (po 5 sztuk każdego gatunku) najbardziej odpornych na mróz gatunków eukaliptusów.
Zimozielone drzewka o okrągłych, niebieskawych liściach z woskowym nalotem. Do uprawy w ogrodzie lub w doniczce. Dorastają do 5-8 m wysokości, mogą być przycinane.

Tulipanowiec chiński
więcej informacji...
Tulipanowiec chiński
 
Cena: 2.05 zł
Cena: 1.45 zł
Oszczędzasz: 0.60 zł (30%)
(Liriodendron chinense) NOWOŚĆ! Drzewo ozdobne (zrzucające ulistnienie na zimę), dorasta do 20 m wysokości, ma niezwykłe, duże liście o kształcie siodłowatym. W lecie zakwita żółto-pomarańczowymi kwiatami, przypominającymi tulipany.

 

Dokładamy wszelkich starań aby publikowane zdjęcia i opisy były w pełni prawidłowe i kompletne. Niestety, nie możemy zagwarantować, że podane dane nie zawierają przypadkowych pomyłek i błędów. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub chęci uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt: (KLIKNIJ TUTAJ). Prezentowany katalog produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a ma jedynie charakter informacyjny. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za stosowanie produktów niezgodnie z obowiązującym prawem. Podane ceny są cenami brutto.

Copyright © Wspaniałe Ogrody Maryli. All rights reserved.