Wspaniałe Ogrody Maryli sklep ogrodniczy sadzonki nasiona naturalne kosmetyki
Wspaniałe Ogrody Maryli
     
    


Złóż zamówienie
 
<!WIELKA SPRZEDAŻ PROMOCYJNA!>
<NOWOŚCI>
<ROŚLINY>
Nasiona
Przedmioty dekoracyjne
SKLEP ZIELARSKI MARYLI
X! Porady ogrodnicze !X
Zapowiedzi sprzedaży
     Bambusy i trawy ozdobne
     Byliny ozdobne i paprocie ogrodowe
     Drzewa i krzewy iglaste
     Drzewa i krzewy liściaste
     Kaktusy ogrodowe
     Nasiona
     Palmy ogrodowe
     Pnącza ozdobne
     Rośliny do oczek wodnych
     Rośliny jadalne
     Rośliny święte i magiczne
     Rośliny tarasowe i balkonowe
     Zioła i rośliny przyprawowe
Zgłoszone opinie klientów

.

.

ORLEN paczka przelewy24.pl

.

.

Strona główna : Zapowiedzi sprzedaży : Rośliny święte i magiczne :
Rośliny o znaczeniu kultowym i religijnym oraz wykorzystywane w magii, czarodziejstwie itp.

Banian (Święty Figowiec)
więcej informacji...
Banian (Święty Figowiec)
 
Cena: 36.65 zł
Cena: 28.58 zł
Oszczędzasz: 8.07 zł (23%)
Banian (Święty Figowiec) (Ficus benghalensis) Unikalne zimozielone drzewko ozdobne do uprawy doniczkowej. Pochodzi z południowo-wsch. Azji. Ma duże (do 20 cm długości), skórzaste, owalne, niebieskawo-zielone liście z jasnym unerwieniem. Na Dalekim Wschodzie jest uznawany za drzewo święte i jest tam symbolem nieśmiertelności, bo banian nigdy nie zamiera. Każde drzewo wypuszcza z gałęzi w dół setki odrostów, które zakorzeniają się i tworzą nowe drzewa potomne. W ten sposób z jednego baniana może powstać cały las.
Chociaż w Azji jest to ogromne drzewo, to w uprawie doniczkowej banian osiąga niewielkie rozmiary. A nawet można z niego łatwo zrobić miniaturowe drzewko bonsai. Zdjęcie środkowe pokazuje przykład takiego miniaturowego gaju banianowego w doniczce.

Bożodrzew
więcej informacji...
Bożodrzew
 
Cena: 17.95 zł
Cena: 15.95 zł
Oszczędzasz: 2.00 zł (12%)
Bożodrzew (Ailanthus altissima) Drzewo ozdobne dorastające do 16 m wysokości. Powszechnie sadzony w Japonii i Chinach jako drzewo święte, przynoszące szczęście i powodzenie. Ma niezwykle długie pierzaste liście, osiągające na młodych pędach nawet 80 cm długości. W lecie zakwita dużymi różowo-czerwonymi kwiatostanami. W zimie zdobi go szara, ozdobnie żłobkowana kora.

Cedrat (perskie jabłko)
więcej informacji...
Cedrat (perskie jabłko)
 
Cena: 26.74 zł
Cena: 19.75 zł
Oszczędzasz: 6.99 zł (27%)
Cedrat (perskie jabłko, etrog) (Citrus medica) NOWOŚĆ! Zimozielony krzew cytrusowy, owocowy i ozdobny. To wyjątkowa, rzadko spotykana roślina, której owoce na Bliskim Wschodzie uznawane są za lecznicze i często cedrat uznawany jest za roślinę świętą. Obficie kwitnie i owocuje, jest samopylny. Liście są ciemnozielone, wydłużone i błyszczące. Kwitnie cały rok białymi kwiatami z żółtymi pylnikami, mają silny, przyjemny zapach. Powstają z nich bardzo duże owoce (osiągają wagę do 1 kg) o żółtej, pofałdowanej skórce i żółtym soczystym, kwaskowatym miąższu. Owoce nadają się do sporządzania aromatycznych przetworów o niepowtarzalnym smaku (dżemów, marmolad, konfitur) lub nalewek. Uznawane są za skuteczny środek wspomagający leczenie chorób (zwłaszcza dróg oddechowych) oraz ogólnie wspomagający odporność.

Kłokoczka południowa
więcej informacji...
Kłokoczka południowa
 
Cena: 16.67 zł
Cena: 12.65 zł
Oszczędzasz: 4.02 zł (25%)
Kłokoczka południowa (Staphylea pinnata) NOWOŚĆ!!! Krzew ozdobny, dorastający do 3 m wysokości. W polskich lasach został wytępiony z powodu powszechnego stosowania jego drewna do różnych obrzędów ludowych (np. okadzania, ochrony przed złymi mocami itp.) Marynowane pączki kłokoczki są namiastką kaparów. Ma ozdobne, sezonowe, pierzaste liście. W maju i czerwcu kwitnie dużymi wiechami biało-różowych kwiatów. Rozwijają się z nich wyjątkowo dekoracyjne owoce, podobne do małych piłeczek z grzechoczącymi w środku dużymi nasionami (w dawnych czasach zastępowały dzieciom grzechotki).

Nandina "Richmond" drzewko
więcej informacji...
Nandina "Richmond" drzewko
 
Cena: 49.62 zł
Cena: 43.60 zł
Oszczędzasz: 6.02 zł (13%)
Nandina "Richmond" drzewko (święty krzew) (Nandina domestica "Richmond") NOWOŚĆ!!! Zimozielony krzew z gór Indii, Chin i Japonii. Często sadzony w Azji przy świątyniach i domach, jako przynoszący szczęście. Ta odmiana jest wyjątkowo ozdobna. Ma bardzo duże(do 90 cm długości!) potrójnie pierzaste liście, różowo zabarwione. Młode liście są długo jaskrawo-różowe, potem stają się czerwono-zielonkawe, błyszczące, w zimie zmieniają kolor na ciemnoczerwony. W połowie lata zakwita dużymi wiechami białych, gwiazdkowatych kwiatów z żółtymi pręcikami. Ta odmiana wyróżnia się bardzo dużymi i gęstymi kwiatostanami i gronami dekoracyjnych, błyszczących, jaskrawo-czerwonych owoców (niejadalnych).

Nandina (święty krzew)
więcej informacji...
Nandina (święty krzew)
 
Cena: 28.60 zł
Cena: 24.54 zł
Oszczędzasz: 4.06 zł (15%)
Nandina (święty krzew)(Nandina domestica) NOWOŚĆ!!! Zimozielony krzew z gór Indii, Chin i Japonii, dorasta do 2 m wysokości, nadaje się do uprawy w gruncie lub w pojemnikach. Często sadzony w Azji przy świątyniach i domach, jako przynoszący szczęście. Tworzy wzniesione pędy z bardzo dużymi (do 90 cm długości!) potrójnie pierzastymi liśćmi. Młode liście są purpurowo zabarwione, potem stają się jasnozielone i błyszczące, w zimie zmieniają kolor na ciemnoczerwony. W połowie lata zakwita dużymi wiechami białych, gwiazdkowatych kwiatów z żółtymi pręcikami. Powstają z nich ozdobne, jaskrawoczerwone owoce-jagody.

Nandina czerwona (święty krzew)
więcej informacji...
Nandina czerwona (święty krzew)
 
Cena: 112.45 zł
Cena: 98.70 zł
Oszczędzasz: 13.75 zł (13%)
Nandina czerwona (święty krzew) (Nandina domestica "Blush") NOWOŚĆ!!! Zimozielony krzew z gór Indii, Chin i Japonii, dorasta do 2 m wysokości, nadaje się do uprawy w gruncie lub w pojemnikach. Często sadzony w Azji przy świątyniach i domach, jako przynoszący szczęście. Ta odmiana jest wyjątkowo ozdobna. Tworzy wzniesione pędy z bardzo dużymi (do 90 cm długości!) potrójnie pierzastymi liśćmi, czerwono zabarwionymi. Młode liście są długo jaskrawo-czerwone, potem stają się czerwono-zielonkawe, błyszczące, w zimie zmieniają kolor na ciemnoczerwony. W połowie lata zakwita dużymi wiechami białych, gwiazdkowatych kwiatów z żółtymi pręcikami. Powstają z nich ozdobne, jaskrawoczerwone owoce-jagody.

Nandina złota (święty krzew)
więcej informacji...
Nandina złota (święty krzew)
 
Cena: 112.45 zł
Cena: 98.70 zł
Oszczędzasz: 13.75 zł (13%)
Nandina złota (święty krzew) (Nandina domestica "Lemon Lime") NOWOŚĆ!!! Zimozielony krzew z gór Indii, Chin i Japonii, dorasta do 2 m wysokości, nadaje się do uprawy w gruncie lub w pojemnikach. Często sadzony w Azji przy świątyniach i domach, jako przynoszący szczęście. Ta odmiana jest wyjątkowo ozdobna. Tworzy wzniesione pędy z bardzo dużymi (do 90 cm długości!) potrójnie pierzastymi liśćmi, złocisto zabarwionymi. Młode liście są długo intensywnie żółte, potem stają się złocisto-zielonkawe, błyszczące, w zimie zmieniają kolor na jasnoczerwony i różowy. W połowie lata zakwita dużymi wiechami białych, gwiazdkowatych kwiatów z żółtymi pręcikami. Powstają z nich ozdobne, jaskrawoczerwone owoce-jagody.

Sakaki- japońskie święte drzewo
więcej informacji...
Sakaki- japońskie święte drzewo
 
Cena: 56.40 zł
Sakaki- japońskie święte drzewo(Cleyera japonica) NOWOŚĆ! Mało znane w Polsce zimozielone drzewko ozdobne. Dorasta do 6-8 m wysokości, tworzy gęstą koronę. Liście są duże, dekoracyjne, ciemnozielone i bardzo błyszczące, starsze są od spodu brązowawe. Młode przyrosty i liście mają czerwone zabarwienie. Wiosną zakwita gronami pięknie pachnących, kremowych kwiatów. W japońskiej religii shinto jest to najważniejsze drzewo święte, a jego ulistnione gałązki mają przynosić szczęście, bogactwo i oczyszczać dom od złych wpływów. Może być warunkowo (pod częściowym okryciem w zimie) uprawiane w najcieplejszych regionach Polski (znosi mróz do -18 st.), na pozostałym terenie do uprawy doniczkowej, np. na balkonie lub tarasie.

Trawa żubrówka
więcej informacji...
Trawa żubrówka
 
Cena: 8.78 zł
Cena: 5.98 zł
Oszczędzasz: 2.80 zł (32%)
Trawa żubrówka (Hierochloe odorata) NOWOŚĆ! Wieloletnia kępiasta trawa lecznicza i jadalna z Europy i Ameryki Północnej, dorasta do 1 m wysokości, rozrasta się przez pędy podziemne. Tworzy długie, wąskie, ciemnozielone, pokładające się liście. Mają one piękny zapach i dlatego używane są do aromatyzowania napoi, w tym alkoholowych (znanej wódki "Żubrówki") oraz stosowane są w medycynie ludowej jako środek uspokajający. Indianie amerykańscy stosują żubrówkę do okadzań rytualnych (ma ona podobno właściwości ułatwiające medytację).

Tulasi- święta bazylia
więcej informacji...
Tulasi- święta bazylia
 
Cena: 27.50 zł
Cena: 17.59 zł
Oszczędzasz: 9.91 zł (37%)
Tulasi- święta bazylia (Ocimum sanctum "Shyam") PROMOCJA! Niemal nieznana w Polsce roślina ozdobna, przyprawowa i lecznicza. Zimozielona krzewinka z południowej Azji, dorasta do 1 m wysokości, tworzy gęstą koronę na pniu. Ma drobne, ciemnozielone i purpurowo podbarwione, miękko owłosione liście. Łodygi mają purpurowe zabarwienie. W lecie zakwita kłosowatymi jasnofioletowymi kwiatostanami.
Jest to najświętsza roślina w hinduizmie; uważana jest za przynoszącą szczęście, odpędzającą złe moce i dającą zdrowie. Ma to uzasadnienie w medycynie, bo tulasi jest od wieków wykorzystywana do leczenia chorób serca, płuc, wątroby i układu pokarmowego. W Indiach uważa się ją za roślinę dającą długowieczność.

 

Dokładamy wszelkich starań aby publikowane zdjęcia i opisy były w pełni prawidłowe i kompletne. Niestety, nie możemy zagwarantować, że podane dane nie zawierają przypadkowych pomyłek i błędów. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub chęci uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt: (KLIKNIJ TUTAJ). Prezentowany katalog produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a ma jedynie charakter informacyjny. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za stosowanie produktów niezgodnie z obowiązującym prawem. Podane ceny są cenami brutto.

Copyright © Wspaniałe Ogrody Maryli. All rights reserved.