Wspaniałe Ogrody Maryli
     
    


Złóż zamówienie
 
<!WIELKA SPRZEDAŻ PROMOCYJNA!>
<NOWOŚCI>
<ROŚLINY>
Nasiona
Przedmioty dekoracyjne
SKLEP ZIELARSKI MARYLI
X! Porady ogrodnicze !X
Zapowiedzi sprzedaży
     Bambusy i trawy ozdobne
     Byliny ozdobne i paprocie ogrodowe
     Drzewa i krzewy iglaste
     Drzewa i krzewy liściaste
     Kaktusy ogrodowe
     Nasiona
     Palmy ogrodowe
     Pnącza ozdobne
     Rośliny do oczek wodnych
     Rośliny jadalne
     Rośliny święte i magiczne
     Rośliny tarasowe i balkonowe
     Zioła i rośliny przyprawowe
Zgłoszone opinie klientów

.

.

ORLEN paczka przelewy24.pl

.

.

Strona główna : Zapowiedzi sprzedaży : Rośliny święte i magiczne :
Rośliny o znaczeniu kultowym i religijnym oraz wykorzystywane w magii, czarodziejstwie itp.

Banian (Święty Figowiec)
więcej informacji...
Banian (Święty Figowiec)
 
Cena: 36.65 zł
Cena: 28.58 zł
Oszczędzasz: 8.07 zł (23%)
Banian (Święty Figowiec) (Ficus benghalensis) Unikalne zimozielone drzewko ozdobne do uprawy doniczkowej. Pochodzi z południowo-wsch. Azji. Ma duże (do 20 cm długości), skórzaste, owalne, niebieskawo-zielone liście z jasnym unerwieniem. Na Dalekim Wschodzie jest uznawany za drzewo święte i jest tam symbolem nieśmiertelności, bo banian nigdy nie zamiera. Każde drzewo wypuszcza z gałęzi w dół setki odrostów, które zakorzeniają się i tworzą nowe drzewa potomne. W ten sposób z jednego baniana może powstać cały las.
Chociaż w Azji jest to ogromne drzewo, to w uprawie doniczkowej banian osiąga niewielkie rozmiary. A nawet można z niego łatwo zrobić miniaturowe drzewko bonsai. Zdjęcie środkowe pokazuje przykład takiego miniaturowego gaju banianowego w doniczce.

Bożodrzew
więcej informacji...
Bożodrzew
 
Cena: 17.95 zł
Cena: 15.95 zł
Oszczędzasz: 2.00 zł (12%)
Bożodrzew (Ailanthus altissima) Drzewo ozdobne dorastające do 16 m wysokości. Powszechnie sadzony w Japonii i Chinach jako drzewo święte, przynoszące szczęście i powodzenie. Ma niezwykle długie pierzaste liście, osiągające na młodych pędach nawet 80 cm długości. W lecie zakwita dużymi różowo-czerwonymi kwiatostanami. W zimie zdobi go szara, ozdobnie żłobkowana kora.

Cedrat (perskie jabłko)
więcej informacji...
Cedrat (perskie jabłko)
 
Cena: 26.74 zł
Cena: 19.75 zł
Oszczędzasz: 6.99 zł (27%)
Cedrat (perskie jabłko, etrog) (Citrus medica) NOWOŚĆ! Zimozielony krzew cytrusowy, owocowy i ozdobny. To wyjątkowa, rzadko spotykana roślina, której owoce na Bliskim Wschodzie uznawane są za lecznicze i często cedrat uznawany jest za roślinę świętą. Obficie kwitnie i owocuje, jest samopylny. Liście są ciemnozielone, wydłużone i błyszczące. Kwitnie cały rok białymi kwiatami z żółtymi pylnikami, mają silny, przyjemny zapach. Powstają z nich bardzo duże owoce (osiągają wagę do 1 kg) o żółtej, pofałdowanej skórce i żółtym soczystym, kwaskowatym miąższu. Owoce nadają się do sporządzania aromatycznych przetworów o niepowtarzalnym smaku (dżemów, marmolad, konfitur) lub nalewek. Uznawane są za skuteczny środek wspomagający leczenie chorób (zwłaszcza dróg oddechowych) oraz ogólnie wspomagający odporność.

Nandina "Richmond" drzewko
więcej informacji...
Nandina "Richmond" drzewko
 
Cena: 49.62 zł
Cena: 43.60 zł
Oszczędzasz: 6.02 zł (13%)
Nandina "Richmond" drzewko (święty krzew) (Nandina domestica "Richmond") NOWOŚĆ!!! Zimozielony krzew z gór Indii, Chin i Japonii. Często sadzony w Azji przy świątyniach i domach, jako przynoszący szczęście. Ta odmiana jest wyjątkowo ozdobna. Ma bardzo duże(do 90 cm długości!) potrójnie pierzaste liście, różowo zabarwione. Młode liście są długo jaskrawo-różowe, potem stają się czerwono-zielonkawe, błyszczące, w zimie zmieniają kolor na ciemnoczerwony. W połowie lata zakwita dużymi wiechami białych, gwiazdkowatych kwiatów z żółtymi pręcikami. Ta odmiana wyróżnia się bardzo dużymi i gęstymi kwiatostanami i gronami dekoracyjnych, błyszczących, jaskrawo-czerwonych owoców (niejadalnych).

Nandina (święty krzew)
więcej informacji...
Nandina (święty krzew)
 
Cena: 28.60 zł
Cena: 24.54 zł
Oszczędzasz: 4.06 zł (15%)
Nandina (święty krzew)(Nandina domestica) NOWOŚĆ!!! Zimozielony krzew z gór Indii, Chin i Japonii, dorasta do 2 m wysokości, nadaje się do uprawy w gruncie lub w pojemnikach. Często sadzony w Azji przy świątyniach i domach, jako przynoszący szczęście. Tworzy wzniesione pędy z bardzo dużymi (do 90 cm długości!) potrójnie pierzastymi liśćmi. Młode liście są purpurowo zabarwione, potem stają się jasnozielone i błyszczące, w zimie zmieniają kolor na ciemnoczerwony. W połowie lata zakwita dużymi wiechami białych, gwiazdkowatych kwiatów z żółtymi pręcikami. Powstają z nich ozdobne, jaskrawoczerwone owoce-jagody.

Nandina czerwona (święty krzew)
więcej informacji...
Nandina czerwona (święty krzew)
 
Cena: 112.45 zł
Cena: 98.70 zł
Oszczędzasz: 13.75 zł (13%)
Nandina czerwona (święty krzew) (Nandina domestica "Blush") NOWOŚĆ!!! Zimozielony krzew z gór Indii, Chin i Japonii, dorasta do 2 m wysokości, nadaje się do uprawy w gruncie lub w pojemnikach. Często sadzony w Azji przy świątyniach i domach, jako przynoszący szczęście. Ta odmiana jest wyjątkowo ozdobna. Tworzy wzniesione pędy z bardzo dużymi (do 90 cm długości!) potrójnie pierzastymi liśćmi, czerwono zabarwionymi. Młode liście są długo jaskrawo-czerwone, potem stają się czerwono-zielonkawe, błyszczące, w zimie zmieniają kolor na ciemnoczerwony. W połowie lata zakwita dużymi wiechami białych, gwiazdkowatych kwiatów z żółtymi pręcikami. Powstają z nich ozdobne, jaskrawoczerwone owoce-jagody.

Nandina złota (święty krzew)
więcej informacji...
Nandina złota (święty krzew)
 
Cena: 112.45 zł
Cena: 98.70 zł
Oszczędzasz: 13.75 zł (13%)
Nandina złota (święty krzew) (Nandina domestica "Lemon Lime") NOWOŚĆ!!! Zimozielony krzew z gór Indii, Chin i Japonii, dorasta do 2 m wysokości, nadaje się do uprawy w gruncie lub w pojemnikach. Często sadzony w Azji przy świątyniach i domach, jako przynoszący szczęście. Ta odmiana jest wyjątkowo ozdobna. Tworzy wzniesione pędy z bardzo dużymi (do 90 cm długości!) potrójnie pierzastymi liśćmi, złocisto zabarwionymi. Młode liście są długo intensywnie żółte, potem stają się złocisto-zielonkawe, błyszczące, w zimie zmieniają kolor na jasnoczerwony i różowy. W połowie lata zakwita dużymi wiechami białych, gwiazdkowatych kwiatów z żółtymi pręcikami. Powstają z nich ozdobne, jaskrawoczerwone owoce-jagody.

Sakaki- japońskie święte drzewo
więcej informacji...
Sakaki- japońskie święte drzewo
 
Cena: 56.40 zł
Sakaki- japońskie święte drzewo(Cleyera japonica) NOWOŚĆ! Mało znane w Polsce zimozielone drzewko ozdobne. Dorasta do 6-8 m wysokości, tworzy gęstą koronę. Liście są duże, dekoracyjne, ciemnozielone i bardzo błyszczące, starsze są od spodu brązowawe. Młode przyrosty i liście mają czerwone zabarwienie. Wiosną zakwita gronami pięknie pachnących, kremowych kwiatów. W japońskiej religii shinto jest to najważniejsze drzewo święte, a jego ulistnione gałązki mają przynosić szczęście, bogactwo i oczyszczać dom od złych wpływów. Może być warunkowo (pod częściowym okryciem w zimie) uprawiane w najcieplejszych regionach Polski (znosi mróz do -18 st.), na pozostałym terenie do uprawy doniczkowej, np. na balkonie lub tarasie.

Trawa żubrówka
więcej informacji...
Trawa żubrówka
 
Cena: 8.78 zł
Cena: 5.98 zł
Oszczędzasz: 2.80 zł (32%)
Trawa żubrówka (Hierochloe odorata) NOWOŚĆ! Wieloletnia kępiasta trawa lecznicza i jadalna z Europy i Ameryki Północnej, dorasta do 1 m wysokości, rozrasta się przez pędy podziemne. Tworzy długie, wąskie, ciemnozielone, pokładające się liście. Mają one piękny zapach i dlatego używane są do aromatyzowania napoi, w tym alkoholowych (znanej wódki "Żubrówki") oraz stosowane są w medycynie ludowej jako środek uspokajający. Indianie amerykańscy stosują żubrówkę do okadzań rytualnych (ma ona podobno właściwości ułatwiające medytację).

Tulasi- święta bazylia
więcej informacji...
Tulasi- święta bazylia
 
Cena: 27.50 zł
Cena: 17.59 zł
Oszczędzasz: 9.91 zł (37%)
Tulasi- święta bazylia (Ocimum sanctum "Shyam") PROMOCJA! Niemal nieznana w Polsce roślina ozdobna, przyprawowa i lecznicza. Zimozielona krzewinka z południowej Azji, dorasta do 1 m wysokości, tworzy gęstą koronę na pniu. Ma drobne, ciemnozielone i purpurowo podbarwione, miękko owłosione liście. Łodygi mają purpurowe zabarwienie. W lecie zakwita kłosowatymi jasnofioletowymi kwiatostanami.
Jest to najświętsza roślina w hinduizmie; uważana jest za przynoszącą szczęście, odpędzającą złe moce i dającą zdrowie. Ma to uzasadnienie w medycynie, bo tulasi jest od wieków wykorzystywana do leczenia chorób serca, płuc, wątroby i układu pokarmowego. W Indiach uważa się ją za roślinę dającą długowieczność.

 

Dokładamy wszelkich starań aby publikowane zdjęcia i opisy były w pełni prawidłowe i kompletne. Niestety, nie możemy zagwarantować, że podane dane nie zawierają przypadkowych pomyłek i błędów. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub chęci uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt: (KLIKNIJ TUTAJ). Prezentowany katalog produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a ma jedynie charakter informacyjny. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za stosowanie produktów niezgodnie z obowiązującym prawem. Podane ceny są cenami brutto.

Copyright © Wspaniałe Ogrody Maryli. All rights reserved.