Wspaniałe Ogrody Maryli
     
    


Złóż zamówienie
 
<!WIELKA OBNIŻKA CEN!>
<NOWOŚCI>
<ROŚLINY>
Nasiona
Przedmioty dekoracyjne
SKLEP ZIELARSKI MARYLI
Zapowiedzi sprzedaży
     Bambusy i trawy ozdobne
     Byliny ozdobne i paprocie ogrodowe
     Drzewa i krzewy iglaste
     Drzewa i krzewy liściaste
     Kaktusy ogrodowe
     Nasiona
     Palmy ogrodowe
     Pnącza ozdobne
     Rośliny do oczek wodnych
     Rośliny jadalne
     Rośliny święte i magiczne
     Rośliny tarasowe i balkonowe
     Zioła i rośliny przyprawowe
Zgłoszone opinie klientów

Strona główna : Zapowiedzi sprzedaży : Nasiona :

[1-50]  [51-100]  [101-150]  [151-200]  [201-209]  [następna] [pokaż wszystko]

Akant
więcej informacji...
Akant
 
Cena: 1.95 zł
Cena: 1.57 zł
Oszczędzasz: 0.38 zł (20%)
(Acanthus mollis) NOWOŚĆ! Zimozielona bylina ozdobna z liści i kwiatów, znana już w starożytnej Grecji i Rzymie (liście akantu były wówczas częstym motywem w sztuce). Dorasta do 1 m wysokości, tworzy gęste kępy ciemnozielonych, błyszczących, ogromnych liści (do 1 m długości) ozdobnie powycinanych na brzegach. Latem zakwita wielkimi kwiatostanami (1 m wysokości), złożonymi z dwuwargowych kwiatów w kolorze jasno i ciemnofioletowym.

Akebia owocowa
więcej informacji...
Akebia owocowa
 
Cena: 2.60 zł
(Akebia quinata) Pnącze ozdobne z kwiatów, liści i jadalnych owoców, dorasta do 5 m wysokości, pochodzi z Dalekiego Wschodu. Tworzy drewniejące pędy, owijające się wokół podpór, gęsto okryte pięciolistkowymi, półzimozielonymi (nie opadają w łagodniejsze zimy) liśćmi, Wiosną bardzo obficie kwitnie gronami purpurowo-różowych, pachnących kardamonem kwiatów, z których rozwijają się ogórkowate, różowe owoce o długości 10 cm. Miąższ tych owoców jest jadalny, aromatyczny i bardzo słodki. Owoce akebii są popularnym deserem w Japonii, Korei i Chinach.

Alonsoa czerwona
więcej informacji...
Alonsoa czerwona
 
Cena: 0.98 zł
Cena: 0.79 zł
Oszczędzasz: 0.19 zł (20%)
(Alonsoa meridionalis "Red") NOWOŚĆ! Kępiasta bylina kwiatowa do 60 cm wysokości. Kwitnie obficie od lipca do listopada (w szklanych ogrodach zimowych również przez całą zimę) efektownymi jasno- do ciemnoczerwonymi kwiatami z żółtym środkiem. Kwiaty osadzone są po kilkanaście na wysokich, sztywnych łodygach.

Alstremeria (lilia Inków)
więcej informacji...
Alstremeria (lilia Inków)
 
Cena: 5.12 zł
Cena: 4.95 zł
Oszczędzasz: 0.17 zł (4%)
(Alstremeria aurantiaca) NOWOŚĆ! Jedyna egzotyczna roślina subtropikalna, która może zimować w gruncie w naszym klimacie! Bylina, ozdobna z pięknych kwiatów, pochodzi z Ameryki Południowej, dorasta do 70 cm wysokości. Ma sezonowe, lancetowate, szarozielone liście, gęsto osadzone na łodygach. Przez całe lato obficie kwitnie wiechami dużych (do 6 cm średnicy) lejkowatych kwiatów w kolorze rózowo-pomarańczowym. Alstremeria tworzy rozrośnięte, mięsiste kłącza, które bardzo głęboko (nawet do 70 cm) wrastają w grunt i dzięki temu roślina wytrzymuje nasze zimy nawet bez okrycia. Nadaje się na kwiat cięty.

Amarantus warzywny
więcej informacji...
Amarantus warzywny
 
Cena: 2.35 zł
Cena: 1.35 zł
Oszczędzasz: 1.00 zł (43%)
(Amaranthus sativus) NOWOŚĆ!!! Niezwykła jednoroczna roślina warzywna z Chin, jadalne warzywo liściowe, dorasta do 70 cm wysokości, tworzy duże i szerokie, miękkie, zielone liście. Te liście są jadalne po ugotowaniu jak szpinak. Są bardzo smaczne, lekko pikantne i o smaku orzechowym. Mogą być zbierane przez całe lato aż do jesieni.

Arbuz miniaturowy
więcej informacji...
Arbuz miniaturowy
 
Cena: 2.99 zł
Cena: 2.48 zł
Oszczędzasz: 0.51 zł (18%)
Arbuz miniaturowy (Citrullus lanatus "Miniature"). NOWOŚĆ! Jednoroczna roślina owocowa, miniaturowa odmiana arbuza jadalnego. Tworzy pędy do 1 m długości. Owoce o średnicy ok. 7 cm są po dojrzeniu słodkie i smaczne (miąższ jest ciemnoczerwony).

Aster-stokrotka fioletowo-biały
więcej informacji...
Aster-stokrotka fioletowo-biały
 
Cena: 1.12 zł
Cena: 0.98 zł
Oszczędzasz: 0.14 zł (13%)
(Callistephus chinensis "Blue Moon") NOWOŚĆ! Piękna roślina kwiatowa (dorasta do 50 cm wysokości, rośnie krzaczasto. Od sierpnia do listopada obficie zakwita kwiatami, podobnymi do stokrotek, ciemnofioletowych z białym obrzeżeniem.

Bakłażan biały
więcej informacji...
Bakłażan biały
 
Cena: 1.29 zł
Cena: 0.98 zł
Oszczędzasz: 0.31 zł (25%)
(Solanum melongena "White Egg") NOWOŚĆ!!! Jednoroczna roślina warzywna , dorasta do 1 m wysokości, ma pokrój krzewiasty. Ma miękkie, szerokie, jasnozielone liście. Zakwita gwiazdkowatymi, biało-fioletowymi kwiatami, z których powstają wydłużone owoce, o długości do 20 cm. Początkowo są zielonkawe, stopniowo zmieniają kolor na czysto-biały. Owoce są jadalne i bardzo smaczne. Mogą być gotowane, grillowane lub smażone. Popularne w kuchni śródziemnomorskiej, zwłaszcza do zapiekanek i dań warzywnych.

Bakłażany Mix
więcej informacji...
Bakłażany Mix
 
Cena: 1.98 zł
Cena: 1.38 zł
Oszczędzasz: 0.60 zł (31%)
(Solanum melongena "Listada de Gandia", "Jewel Jade", "Bonica" i in.) NOWOŚĆ!!! Mieszanka odmian bakłażanów o owocach w różnych kształtach (wydłużonych lub kulistych) i barwach (jasnozielonej, ciemnofioletowej, białej, różowej, marmurkowej). Jednoroczna roślina warzywna, dorasta do 1 m wysokości, ma pokrój krzewiasty. Ma miękkie, szerokie, jasnozielone liście. Zakwita gwiazdkowatymi, biało-fioletowymi kwiatami, z których powstają owoce, o długości od 6 do 20 cm. Owoce są jadalne i bardzo smaczne. Mogą być gotowane, grillowane lub smażone. Popularne w kuchni śródziemnomorskiej, zwłaszcza do zapiekanek i dań warzywnych.

Banan
więcej informacji...
Banan
 
Cena: 3.15 zł
Cena: 2.76 zł
Oszczędzasz: 0.39 zł (13%)
Bananowiec (Musa velutina) Ten gatunek banana pochodzi z Indii, kwiaty różowo pomarańczowe. Owoce są czerwono aksamitno-różowe bardzo dekoracyjne. Jest jednym z nielicznych odmian bananowca który bez problemu zakwita w domu i wydaje owoce.

Bauhinia storczykowa
więcej informacji...
Bauhinia storczykowa
 
Cena: 3.12 zł
Cena: 2.78 zł
Oszczędzasz: 0.34 zł (11%)
Bauhinia storczykowa (Bauhinia variegata) NOWOŚĆ! Drzewko ozdobne o najpiękniejszych kwiatach, przypominających kwiaty storczyków. Do uprawy doniczkowej, dorasta do 2,5-3 m wysokości. Ma zimozielone, duże, niebieskawo-zielone liście o niezwykłym, nerkowatym kształcie. Latem zakwita dużymi (10 cm średnicy), pięknie pachnącymi, 5-płatkowymi kwiatami w różowo-białym kolorze z purpurowo-żółtym wzorem i bardzo długimi, różowymi pylnikami.

Bawełna
więcej informacji...
Bawełna
 
Cena: 1.99 zł
(Gossypium herbaceum) NOWOŚĆ! Roślina wieloletnia do uprawy w pojemnikach. Jest piękną i oryginalną ozdobą mieszkań, tarasów lub balkonów. Dorasta do 80 cm wysokości, rośnie krzaczasto, ma duże, klapowane liście. Latem kwitnie dużymi, dzwonkowatymi, kremowożółtymi kwiatami. Rozwijają się z nich efektowne i duże owocostany, zawierające kłębki białych włókien bawełnianych. Są one używane do suchych bukietów.

Bazylia kwiatowa biała
więcej informacji...
Bazylia kwiatowa biała
 
Cena: 1.99 zł
Cena: 1.65 zł
Oszczędzasz: 0.34 zł (18%)
(Ocimum basilicum "Floral Spires") Niezwykła roślina ozdobna i przyprawowa! Jednoroczna, dorasta do 0,5 m wysokości, ma pokrój krzaczasty. Liście są jasnozielone, pięknie anyżkowo pachnące, używane jako przyprawa świeże lub wysuszone. Od późnej wiosny do jesieni zakwita wiechami czysto-białych pachnących kwiatów.

Bazylia kwiatowa czerwona
więcej informacji...
Bazylia kwiatowa czerwona
 
Cena: 1.75 zł
(Ocimum basilicum "Purple Rain") Niezwykła roślina ozdobna i przyprawowa! Jednoroczna, dorasta do 0,5 m wysokości, ma pokrój krzaczasty. Liście są zielono-purpurowe, pięknie cytrynowo pachnące, używane jako przyprawa świeże lub wysuszone. Od późnej wiosny do jesieni zakwita wiechami czerwono-fioletowych pachnących kwiatów.

Beninkaza warzywna
więcej informacji...
Beninkaza warzywna
 
Cena: 3.87 zł
Cena: 3.24 zł
Oszczędzasz: 0.63 zł (17%)
(Benincasa hispida) NOWOŚĆ! Gatunek rośliny dyniowatej z Dalekiego Wschodu, o jadalnych owocach, tworzy pędy do 3 m długości, obficie plonuje- okrągłe, lekko wydłużone, duże owoce (do 60 cm długości), są pokryte niebieskawo-zieloną skórką, miąższ jest jasno-żółty, bardzo słodki i smaczny, podobny do smaku melona.
Roślina jest popularnym warzywem w Azji (pod nazwą "melon zimowy"). Owoce są spożywane na surowo (jako owoc deserowy) lub jako dodatek do zup warzywnych i do przygotowania smacznych napojów orzeźwiających. Dojrzałe owoce można przechowywać wyjątkowo długo, do 12 miesięcy!
Jadalne są również młode liście i pąki kwiatowe (jako dodatek do sałatek) oraz prażone nasiona.

Brukselka purpurowa
więcej informacji...
Brukselka purpurowa
 
Cena: 2.19 zł
Cena: 1.98 zł
Oszczędzasz: 0.21 zł (10%)
(Brassica var. gemmifera "Rosella") Niezwykła odmiana brukselki- jadalna i ozdobna. Odmiana średniowczesna, dorasta do 70 cm wysokości, tworzy łodygę, gęsto pokrytą purpurowymi zwartymi główkami. Ozdabia ogród przez lato i całą zimę, aż do wiosny (odporna na mróz, przemrożenie polepsza smak główek).

Brukselko-jarmuż
więcej informacji...
Brukselko-jarmuż
 
Cena: 8.13 zł
Cena: 7.82 zł
Oszczędzasz: 0.31 zł (4%)
(Brassica var. oleracea "Flower Sprout F1") NOWOŚĆ! Niezwykłe warzywo: mieszaniec brukselki i jarmużu - roślina jadalna i ozdobna. Odmiana średniowczesna, dorasta do 70 cm wysokości, tworzy łodygę, gęsto pokrytą zielono-purpurowymi luźnymi główkami, przypominającymi miniaturowe listki jarmużu. Smak delikatny, podobny do brukselki. Doskonała do spożycia i dekoracji potraw warzywnych i sałatek (na surowo i po ugotowaniu). Ozdabia ogród przez lato i całą zimę, aż do wiosny (odporna na mróz, przemrożenie polepsza smak główek).

Cebula szalotka kulista
więcej informacji...
Cebula szalotka kulista
 
Cena: 1.76 zł
Cena: 1.36 zł
Oszczędzasz: 0.40 zł (23%)
(Allium cepa aggregatum "Matador F1") NOWOŚĆ! Cebula wieloletnia, tworzy gniazda kulistych cebul o złocisto-fioletowej łusce. Uprawiana też na smaczny szczypior. Cebule soczyste, o smaku delikatnym smaku, nadają się szczególnie do potraw kuchni francuskiej, do potraw warzywnych i zapiekanek oraz do marynowania.

Cebula UFO
więcej informacji...
Cebula UFO
 
Cena: 1.15 zł
(Allium cepa "Cipollino UFO") Niezwykła odmiana cebuli, tworząca silnie spłaszczone okrągłe i szerokie cebule o wadze ok. 100 g. okryte złocistą łuską. Cebule soczyste, o wyrazistym, pikantnym, bardzo dobrym smaku, nadają się szczególnie sałatek i marynat.

Cebula UFO biała
więcej informacji...
Cebula UFO biała
 
Cena: 1.55 zł
Cena: 1.35 zł
Oszczędzasz: 0.20 zł (13%)
(Allium cepa "Cipollino UFO bianco") Niezwykła odmiana cebuli, tworząca silnie spłaszczone okrągłe i szerokie cebule okryte białą łuską

Cedrela (drzewo warzywne)
więcej informacji...
Cedrela (drzewo warzywne)
 
Cena: 2.38 zł
Cena: 1.98 zł
Oszczędzasz: 0.40 zł (17%)
Cedrela (drzewo warzywne) NASIONA (Cedrella sinensis "Ji-an") NOWOŚĆ! Jedyne drzewo, którego liście są jadane jako warzywo. Smaczna odmiana chińska. Młode liście mają delikatny smak cebuli i w Chinach są (po ugotowaniu lub na surowo) używane do różnych potraw- zup, sałatek i przystawek. Starsze liście po wysuszeniu można zaparzać jak herbatę ziołową. Mają właściwości lecznicze, np. pomagają na alergie i choroby skóry. Cedrela lubi miejsca słoneczne i osłonięte, zadowala się każdą glebą z wyjątkiem bardzo suchych lub podmokłych i kwaśnych. Drzewo rośnie szybko do wysokości około 4 m., jest odporne na choroby i szkodniki i długowieczne. Wytrzymuje mrozy do -25 st. Cedrela jest również wyjątkowo ozdobna: młode liście mają różowawe zabarwienie, kwiaty bardzo mocno i przyjemnie pachną.

Chaber górski
więcej informacji...
Chaber górski
 
Cena: 0.99 zł
Cena: 0.78 zł
Oszczędzasz: 0.21 zł (22%)
(Centaurea montana) Bylina kwiatowa, dorasta do 50 cm wysokości, tworzy kępy łodyg z zielonymi, wąskimi liśćmi. Od maja do września obficie kwitnie dużymi (do 6 cm średnicy) błękitno-fioletowymi kwiatami.

Chryzantema jadalna japońska
więcej informacji...
Chryzantema jadalna japońska
 
Cena: 2.89 zł
Cena: 2.45 zł
Oszczędzasz: 0.44 zł (16%)
(Chrysanthemum coronarium) NOWOŚĆ!!! Niezwykła jednoroczna roślina warzywna i ozdobna z Japonii, chryzantema o jadalnych liściach i kwiatach, dorasta do 1,2 m wysokości, tworzy gęste kępy. Ma długie, mięsiste, jasnozielone, aromatyczne liście. Te liście są jadalne po ugotowaniu jak szpinak lub na surowo jako dodatek do sałatek. Są bardzo smaczne, lekko pikantne i o apetycznym aromacie. Mają wysoką wartość odżywczą: zawierają dużo wapnia, żelaza i magnezu oraz witaminy A i z grupy B. Mogą być zbierane przez całe lato aż do października. Zakwita do lipca do września pięknymi, żółtymi lub biało-żółtymi kwiatami, które po wysuszeniu nadają się do zaparzania herbaty ziołowej, podobnej w smaku do rumianku. Nadaje się do uprawy także w pojemnikach.

Ciemiężyk czarny
więcej informacji...
Ciemiężyk czarny
 
Cena: 0.98 zł
Cena: 0.69 zł
Oszczędzasz: 0.29 zł (30%)
(Vinetoxicum nigrum) NOWOŚĆ! Bujne pnącze ozdobne do 2 m wysokości. Liście sezonowe, lancetowate, ciemnozielone i błyszczące. Kwiaty drobne, ciemnofioletowe, w gronach (latem). Powstają z nich dekoracyjne nasiona-wydłużone, jasnozielone strąki.

Cukinia biała
więcej informacji...
Cukinia biała
 
Cena: 1.12 zł
Cena: 0.89 zł
Oszczędzasz: 0.23 zł (21%)
(Cucurbita pepo "Bianca di Trieste") NOWOŚĆ! Nowa odmiana cukinii jadalnej. Owocuje obficie wydłużonymi owocami o skórce białej (młode owoce są jasnozielone, bielejące w miarę dojrzewania) i miąższu blado-zielonkawym.
Owoce mają łagodny, bardzo dobry smak, mogą być gotowane, smażone lub duszone.

Cynamonowiec kamforowy
więcej informacji...
Cynamonowiec kamforowy
 
Cena: 2.99 zł
Cena: 2.56 zł
Oszczędzasz: 0.43 zł (15%)
Cynamonowiec kamforowy (NASIONA) (Cinnamomum camphora) Ten pachnący krzew pochodzi ze wschodniej Azji, dorasta do 3 m wysokości. Nadaje się do uprawy doniczkowej jako ozdoba tarasu lub ogrodu, zimować musi w pomieszczeniu, najlepiej w temp. około 20 st. Ozdobny z pięknych zimozielonych, dużych liści: młode są czerwonawe, potem stopniowo stają się ciemnozielone i błyszczące. Cała roślina intensywnie pachnie cynamonem, olejek i wywary uzyskiwane z liści mają działanie odświeżające i odkażające.

Cypryśnik luizjański
więcej informacji...
Cypryśnik luizjański
 
Cena: 4.99 zł
Cena: 3.65 zł
Oszczędzasz: 1.34 zł (27%)
(Taxodium distichum) NOWOŚĆ!!! Iglaste drzewo ozdobne, dorasta do 20 m wysokości, pochodzi ze wschodnich i południowych stanów USA, gdzie na terenach podmokłych tworzy charakterystyczne lasy (cypryśniki często wyrastają bezpośrednio z wody). Wokół pnia powstają dekoracyjne korzenie powietrzne (pneumatofory). Drzewo tworzy wysmukły, szarobrązowy pień, bardzo rozszerzony u podstawy. Korona ma kształt piramidalny. Igły cypryśnika są krótkie, miękkie i jasnozielone, jesienią przebarwiają się na piękny rdzawoczerwony kolor.

Cytryniec chiński
więcej informacji...
Cytryniec chiński
 
Cena: 2.14 zł
Cena: 1.89 zł
Oszczędzasz: 0.25 zł (12%)
(Schisandra chinensis) NOWOŚĆ! Pnącze ozdobne, lecznicze, jadalne i owocowe, pochodzi z Dalekiego Wschodu, dorasta do 10 m wysokości, owija się wokół podpór. Liście sezonowe, wydłużone, jasnozielone, mogą być stosowane po wysuszeniu jako zamiennik herbaty (podobnie jak wysuszona kora cytryńca).
Owoce- czerwone jagody w gronach zawierają cukry, kwasy organiczne (kwas cytrynowy, kwas jabłkowy, kwas winowy) i witaminę C i E. Zwiększają zdolności do pracy umysłowej i fizycznej, usuwają zmęczenie, poprawiają ostrość widzenia w ciemności. Z owoców sporządza się konfitury, dżemy. Soku używa się jako dodatek smakowy do win.

Czosnek liściowy "Kiss Me"
więcej informacji...
Czosnek liściowy "Kiss Me"
 
Cena: 1.12 zł
Cena: 0.98 zł
Oszczędzasz: 0.14 zł (13%)
(Allium tuberosum "Kiss Me") Roślina wieloletnia, rozrasta się w gęste kępy. Ma wzniesione, płaskie, zielone liście. Są kruche, delikatne i smaczne, doskonałe jako dodatek do twarogu, kanapek, sałatek i zup. Nie pozostawiają nieprzyjemnego zapachu czosnku po spożyciu (stąd nazwa: "całuj mnie").

Dąb jadalny ostrolistny
więcej informacji...
Dąb jadalny ostrolistny
 
Cena: 2.43 zł
Cena: 1.98 zł
Oszczędzasz: 0.45 zł (19%)
(Quercus ilex) NOWOŚĆ! Zimozielone drzewo o ozdobnych liściach i jadalnych owocach, do uprawy w pojemnikach, dorasta do 2-3 m wysokości w uprawie doniczkowej (nadaje się na bonsai), pochodzi z okolic Morza Śródziemnego.
Największą ozdobą są błyszczce, lancetowate, ciemnozielone liście (podobne do laurowych) oraz owoce- żołędzie, które są całkowicie pozbawione goryczki, słodkawe i po uprażeniu jadalne, tak jak orzechy laskowe.

Daglezja niebieska
więcej informacji...
Daglezja niebieska
 
Cena: 1.28 zł
Cena: 0.98 zł
Oszczędzasz: 0.30 zł (24%)
(Pseudotsuga menziesii var. glauca) NOWOŚĆ! Iglaste zimozielone drzewo ozdobne z zachodu USA i Kanady, do 25 m wysokości. Tworzy regularną stożkowatą koronę. Ma długie i "puszyste", miękkie, niebieskawe igły. Bardzo ozdobne są brązowe szyszki o niezwykłym kształcie.

Datura pełna fioletowa
więcej informacji...
Datura pełna fioletowa
 
Cena: 6.45 zł
Cena: 6.12 zł
Oszczędzasz: 0.33 zł (6%)
(Datura metel "Ballerina Purple") NOWOŚĆ! Roślina o okazałych, pełnych kwiatach, dorasta do 90 cm wysokości, rośnie krzaczasto. Ma duże, ciemnozielone, fioletowo podbarwione liście. Od lipca do listopada obficie zakwita dużymi, trąbkowatymi, pełnymi kwiatami, ciemnofioletowymi na zewnątrz i jasnofioletowymi w środku. Do uprawy w ogrodzie lub w pojemnikach.

Datura wspaniała
więcej informacji...
Datura wspaniała
 
Cena: 0.78 zł
Cena: 0.62 zł
Oszczędzasz: 0.16 zł (21%)
(Datura fastuosa) NOWOŚĆ! Roślina o okazałych kwiatach, dorasta do 70 cm wysokości, rośnie krzaczasto. Ma duże, jasnozielone liście. Od lipca do listopada obficie zakwita dużymi, trąbkowatymi, kremowo-białymi kwiatami.

Dawidia chińska
więcej informacji...
Dawidia chińska
 
Cena: 6.98 zł
Cena: 6.42 zł
Oszczędzasz: 0.56 zł (9%)
Dawidia chińska (Drzewo chusteczkowe). (Davidia involucrata) Unikat botaniczny. Niezwykłe drzewo ozdobne, pochodzi z Chin (relikt z epoki dinozaurów). Dorasta do 20 m wysokości, ma prosty pień i regularną, stożkowatą koronę.
W maju obficie zakwita niezwykłymi kwiatami, przypominającymi chustki (stąd nazwa): z gałązek zwieszają się bardzo duże (do 20 cm długości!) czystobiałe podsadki, otaczające zielonkawe i drobne kwiatki. Tworzy to niespotykany efekt ozdobny- drzewo wygląda jak obwieszone chustkami lub obsiedzione przez białe gołębie (stąd inna nazwa- "drzewo duchów").

Diaskia barwna
więcej informacji...
Diaskia barwna
 
Cena: 1.12 zł
Cena: 0.98 zł
Oszczędzasz: 0.14 zł (13%)
(Diascia barberae "Flying Colours") NOWOŚĆ! Kępiasta, jednoroczna roślina kwiatowa, tworząca pokładające się pędy do 30 cm długości. Tworzy kępy. Kwitnie wyjątkowo obficie od lipca do października efektownymi kwiatami (2 cm średnicy) o barwach od jasnoróżowej do fioletowej. Szczególnie pięknie wygląda rosnąca w skrzynkach balkonowych lub wiszących pojemnikach.

Drzewko butelkowe
więcej informacji...
Drzewko butelkowe
 
Cena: 2.55 zł
Cena: 1.85 zł
Oszczędzasz: 0.70 zł (28%)
(Beaucarnea recurvata var. intermedia) Wieloletni ozdobny sukulent do uprawy doniczkowej, pochodzi z pustyń Meksyku, dorasta do 2 m wysokości. Tworzy masywny pień, który u podstawy rozszerza się butelkowato. Pień pokryty jest szarą, żłobkowaną korą i zakończony pękiem gęstych, zwieszających się, pofalowanych , jasnozielonych liści. Lubi słońce i suchą, przepuszczalną glebę. Zimować musi w jasnym miejscu w temperaturze pokojowej.

Dynia biała
więcej informacji...
Dynia biała
 
Cena: 5.99 zł
Cena: 5.48 zł
Oszczędzasz: 0.51 zł (9%)
Dynia biała wielkoowocowa (Cucurbita maxima "Lumina") NOWOŚĆ! Nowa odmiana dyni jadalnej i ozdobnej z USA, tworzy pędy do 3 m długości, obficie plonuje- okrągłe owoce mają do 25 cm średnicy i wagę do 6 kg, są żebrowane o skórce dekoracyjnej srebrzysto-białej.
Dynie mają wyjątkowy, lekko orzechowy smak, mogą być gotowane lub duszone.

Dynia doniczkowa
więcej informacji...
Dynia doniczkowa
 
Cena: 5.99 zł
Cena: 5.62 zł
Oszczędzasz: 0.37 zł (7%)
(Cucurbita maxima "Duchesne") NOWOŚĆ! Odmiana dyni jadalnej o niskim, zwartym pokroju, nadaje się szczególnie do uprawy w pojemnikach i w małych ogrodach, tworzy pędy do 1 m długości, ma okrągłe owoce o wadze 1 do 1,5 kg, o ciemno-pomarańczowej skórce i miąższu i smaku orzechowym (jest to karłowata forma dyni orzechowej).

Dynia japońska Kabocza
więcej informacji...
Dynia japońska Kabocza
 
Cena: 2.98 zł
Cena: 2.32 zł
Oszczędzasz: 0.66 zł (23%)
(Cucurbita maxima "Kabocha Korokke") NOWOŚĆ! Niezwykła odmiana dyni jadalnej i ozdobnej, tworzy pędy do 4 m długości, obficie plonuje- okrągłe owoce mają od 0,5 do 1 kg wagi, mają skórkę bardzo ciemnozieloną ze srebrzystymi smugami i plamkami. Miąższ zwarty, jasnopomarańczowy.
Dynie mają niepowtarzalny, słodki lecz wyrazisty smak, nadają się zwłaszcza do zup warzywnych i zapiekanek.

Dynia kanarkowa
więcej informacji...
Dynia kanarkowa
 
Cena: 0.99 zł
Cena: 0.87 zł
Oszczędzasz: 0.12 zł (13%)
(Cucurbita pepo "Yellow Crookneck") NOWOŚĆ! Chińska odmiana dyni jadalnej i ozdobnej o niezwykłych owocach, przypominających nieco kształtem i kolorem kanarka. Tworzy długie do 3 m pędy. Ta dynia jest jadalna po upieczeniu (owoc kroimy na cienkie plasterki i opiekamy na patelni, po czym stosujemy jako dodatek do potraw mięsnych lub zup).

Dynia ogórkowa
więcej informacji...
Dynia ogórkowa
 
Cena: 1.22 zł
Cena: 0.98 zł
Oszczędzasz: 0.24 zł (20%)
(Cucurbita pepo "Cucumber") Odmiana dyni jadalnej z USA, tworzy pędy do 3 m długości, obficie plonuje- wydłużone owoce o długości do 35 cm, są podobne kolorem i kształtem do dużych ogórków. Miąższ jest kremowo-żółtawy, o typowym smaku dyni.

Dynia piżmowa Butternut
więcej informacji...
Dynia piżmowa Butternut
 
Cena: 3.25 zł
Cena: 2.76 zł
Oszczędzasz: 0.49 zł (16%)
Dynia piżmowa "Butternut" (Cucurbita moschata "Butternut") NOWOŚĆ! Gatunek dyni jadalnej i ozdobnej, popularny w Australii i Nowej Zelandii o owocach wydłużonych, dzwonowatych (długość ok. 25 cm, waga do 1,5 kg). Mają miąższ wyjątkowo smaczny i aromatyczny, bezwłóknisty, pomarańczowy. Każda roślina zawiązuje wiele owoców.

Dynia porcelanowa
więcej informacji...
Dynia porcelanowa
 
Cena: 1.23 zł
Cena: 0.96 zł
Oszczędzasz: 0.27 zł (22%)
Dynia porcelanowa (Cucurbita pepo "Baby Boo") NOWOŚĆ! Odmiana dyni ozdobnej o dekoracyjnych owocach, tworzy pędy do 5-8 m długości, doskonale nadaje się do okrywania ścian, altanek itp. Może również rosnąc w dużych pojemnikach. Owoce porcelanowo-białe, wielkości dużych jabłek, żebrowane, są bardzo trwałe i nadają się do suchych dekoracji.

Dynia skrzydlata
więcej informacji...
Dynia skrzydlata
 
Cena: 1.25 zł
Cena: 0.99 zł
Oszczędzasz: 0.26 zł (21%)
Dynia skrzydlata (Cucurbita pepo "Autumn Wings") NOWOŚĆ! Chińska odmiana dyni jadalnej o niezwykłych owocach, przypominających kształtem skrzydła (owoc jest ozdobnie żebrowany i mocno skręcony, wielobarwny). Ta dynia jest jadalna po upieczeniu.

Dynia styryjska bezłupinowa
więcej informacji...
Dynia styryjska bezłupinowa
 
Cena: 1.84 zł
Cena: 1.46 zł
Oszczędzasz: 0.38 zł (21%)
Dynia styryjska bezłupinowa (Cucurbita pepo var. styriaca) Odmiana dyni jadalnej o nasionach bezłupinowych, tworzy pędy do 3 m długości, owoce mają do 4 kg wagi, skórkę jasnozieloną z ciemnym wzorem. Miąższ jest żółty, smaczny, nadaje się do zapiekanek i zup. Liczne nasiona są ciemnozielone, całkowicie pozbawione okrywy, smaczne i gotowe do bezpośredniego spożycia po wysuszeniu.

Dynia-gąbka naturalna
więcej informacji...
Dynia-gąbka naturalna
 
Cena: 1.65 zł
Cena: 1.12 zł
Oszczędzasz: 0.53 zł (33%)
(Luffa cylindrica) NOWOŚĆ! Pnącze jednoroczne do 2 m wysokości. Ma duże klapowane liście. Zakwita jasnożółtymi, lejkowatymi kwiatami, z których powstają długie do 0,5 m. owoce. Dojrzałe owoce oczyszcza się z nasion i miąższu, suszy i otrzymuje w ten sposób naturalną roślinną gąbkę kąpielową (złożoną z gęstych, miękkich, odpornych na gnicie włókien).

Dyptam (gorejący krzew Mojżesza)
więcej informacji...
Dyptam (gorejący krzew Mojżesza)
 
Cena: 2.18 zł
Cena: 1.98 zł
Oszczędzasz: 0.20 zł (10%)
(Dictamnus fraxinella var. purpureus) Zdrewniała u podstawy bylina, tworzy kępy wzniesionych łodyg do 90 cm wysokości z pierzastymi, sezonowymi, pachnącymi cytryną liśćmi. Latem zakwita wiechami pięknych różowo-białych kwiatów z długimi pylnikami.
Roślina wydziela lotne olejki, które na pustyniach Azji i Bliskiego Wschodu często ulegają samozapaleniu i krzew wygląda jakby płonął nie spalając się. Z tego powodu opisany jest w Biblii jako "Krzew gorejący".

Dzielżan "Mariachi Fuego"
więcej informacji...
Dzielżan "Mariachi Fuego"
 
Cena: 1.24 zł
Cena: 0.89 zł
Oszczędzasz: 0.35 zł (29%)
(Helenium autumnale "Mariachi Fuego") NOWOŚĆ! Piękna bylina kwiatowa (dorasta do 50 cm wysokości, rośnie krzaczasto). Bardzo długo, od lipca do października, obficie zakwita dużymi kwiatami w jaskrawych, kontrastowych kolorach: złocistym i pomarańczowo-czerwonym. Kwiaty zwabiają motyle. Nadaje się na kwiat cięty.

Dzwonek chiński
więcej informacji...
Dzwonek chiński
 
Cena: 1.78 zł
Cena: 1.65 zł
Oszczędzasz: 0.13 zł (8%)
(Platycodon grandiflorum) NOWOŚĆ! Piękna bylina kwiatowa (dorasta do 60 cm wysokości, tworzy kępy. Od czerwca do sierpnia obficie zakwita dużymi, dzwonkowatymi kwiatami w kolorach błękitnym, różowym lub białym.

Eukaliptus leczniczy
więcej informacji...
Eukaliptus leczniczy
 
Cena: 4.23 zł
Cena: 3.95 zł
Oszczędzasz: 0.28 zł (7%)
(Eucalyptus globulus) Eukaliptus ozdobny i leczniczy. Zimozielone drzewko o Okrągłych, niebieskawych liściach z woskowym nalotem. Cała roślina wydziela lecznicze olejki eteryczne o właściwościach bakteriobójczych (używane w inhalacjach w chorobach dróg oddechowych). Nadaje się do uprawy w doniczce. Dorasta do 2-3 m wysokości, może być przycinany i formowany. Od października do grudnia zakwita pachnącymi, białymi kwiatami.

[1-50]  [51-100]  [101-150]  [151-200]  [201-209]  [następna] [pokaż wszystko]
 

Dokładamy wszelkich starań aby publikowane zdjęcia i opisy były w pełni prawidłowe i kompletne. Niestety, nie możemy zagwarantować, że podane dane nie zawierają przypadkowych pomyłek i błędów. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub chęci uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt: (KLIKNIJ TUTAJ). Prezentowany katalog produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a ma jedynie charakter informacyjny. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za stosowanie produktów niezgodnie z obowiązującym prawem. Podane ceny są cenami brutto.

Copyright © Wspaniałe Ogrody Maryli. All rights reserved.