Wspaniałe Ogrody Maryli sklep ogrodniczy sadzonki nasiona naturalne kosmetyki
Wspaniałe Ogrody Maryli
     
    


Złóż zamówienie
 
<!WIELKA SPRZEDAŻ PROMOCYJNA!>
<NOWOŚCI>
<ROŚLINY>
Nasiona
Przedmioty dekoracyjne
SKLEP ZIELARSKI MARYLI
X! Porady ogrodnicze !X
Zapowiedzi sprzedaży
     Bambusy i trawy ozdobne
     Byliny ozdobne i paprocie ogrodowe
     Drzewa i krzewy iglaste
     Drzewa i krzewy liściaste
     Kaktusy ogrodowe
     Nasiona
     Palmy ogrodowe
     Pnącza ozdobne
     Rośliny do oczek wodnych
     Rośliny jadalne
     Rośliny święte i magiczne
     Rośliny tarasowe i balkonowe
     Zioła i rośliny przyprawowe
Zgłoszone opinie klientów

.

.

ORLEN paczka przelewy24.pl

.

.

Strona główna : Zapowiedzi sprzedaży : Nasiona :

[1-50]  [51-100]  [101-150]  [151-200]  [201-250]  [251-300]   ...   8   [następna] [pokaż wszystko]

Agapant afrykański (nasiona)
więcej informacji...
Agapant afrykański (nasiona)
 
Cena: 0.99 zł
Cena: 0.78 zł
Oszczędzasz: 0.21 zł (22%)
(Agapanthus africanus) NOWOŚĆ! Bylina kłączowa o efektownych kwiatach. Ma długie, wąskie liście sezonowe do 50 cm długości. Kwitnie od lipca nawet do przyjścia pierwszych przymrozków. Bardzo efektowne kuliste duże kwiatostany na wysokich łodygach, składają się z licznych, wielopłatkowych kwiatów w kolorze ametystowo-błękitnym. Kwiaty są bardzo trwałe i nadają się na kwiat cięty.

Akant
więcej informacji...
Akant
 
Cena: 1.95 zł
Cena: 1.57 zł
Oszczędzasz: 0.38 zł (20%)
(Acanthus mollis) NOWOŚĆ! Zimozielona bylina ozdobna z liści i kwiatów, znana już w starożytnej Grecji i Rzymie (liście akantu były wówczas częstym motywem w sztuce). Dorasta do 1 m wysokości, tworzy gęste kępy ciemnozielonych, błyszczących, ogromnych liści (do 1 m długości) ozdobnie powycinanych na brzegach. Latem zakwita wielkimi kwiatostanami (1 m wysokości), złożonymi z dwuwargowych kwiatów w kolorze jasno i ciemnofioletowym.

Akebia owocowa
więcej informacji...
Akebia owocowa
 
Cena: 2.60 zł
(Akebia quinata) Pnącze ozdobne z kwiatów, liści i jadalnych owoców, dorasta do 5 m wysokości, pochodzi z Dalekiego Wschodu. Tworzy drewniejące pędy, owijające się wokół podpór, gęsto okryte pięciolistkowymi, półzimozielonymi (nie opadają w łagodniejsze zimy) liśćmi, Wiosną bardzo obficie kwitnie gronami purpurowo-różowych, pachnących kardamonem kwiatów, z których rozwijają się ogórkowate, różowe owoce o długości 10 cm. Miąższ tych owoców jest jadalny, aromatyczny i bardzo słodki. Owoce akebii są popularnym deserem w Japonii, Korei i Chinach.

Akmella brazylijska (nasiona)
więcej informacji...
Akmella brazylijska (nasiona)
 
Cena: 3.12 zł
Cena: 2.95 zł
Oszczędzasz: 0.17 zł (6%)
(Acmella oleracea) NOWOŚĆ! Kępiasta bylina ozdobna i lecznicza z Peru i Brazylii, tworząca pokładające się pędy do 60 cm długości), obficie kwitnąca. Ma jasnozielone, owalne liście. Przez całe lato, aż do późnej jesieni zakwita egzotycznymi, kwiatostanami-kolbami, złożonymi z maleńkich, złocistożółtych kwiatków z purpurowo-brązowym szczytem kwiatostanu.
Roślina ma cenne właściwości lecznicze: żucie jej liści likwiduje bóle w jamie ustnej (np. bóle zębów, przyzębia i dziąseł). Ma działanie wzmagające odporność organizmu. Zwalcza problemy trawienne.
Jest również silnym afrodyzjakiem- wzmaga wytwarzanie testosteronu u mężczyzn.
Liście dodawane do sałatek powodują niezwykły efekt smakowy.

Alonsoa czerwona
więcej informacji...
Alonsoa czerwona
 
Cena: 0.98 zł
Cena: 0.79 zł
Oszczędzasz: 0.19 zł (20%)
(Alonsoa meridionalis "Red") NOWOŚĆ! Kępiasta bylina kwiatowa do 60 cm wysokości. Kwitnie obficie od lipca do listopada (w szklanych ogrodach zimowych również przez całą zimę) efektownymi jasno- do ciemnoczerwonymi kwiatami z żółtym środkiem. Kwiaty osadzone są po kilkanaście na wysokich, sztywnych łodygach.

Alstremeria (lilia Inków)
więcej informacji...
Alstremeria (lilia Inków)
 
Cena: 5.12 zł
Cena: 4.95 zł
Oszczędzasz: 0.17 zł (4%)
(Alstremeria aurantiaca) NOWOŚĆ! Jedyna egzotyczna roślina subtropikalna, która może zimować w gruncie w naszym klimacie! Bylina, ozdobna z pięknych kwiatów, pochodzi z Ameryki Południowej, dorasta do 70 cm wysokości. Ma sezonowe, lancetowate, szarozielone liście, gęsto osadzone na łodygach. Przez całe lato obficie kwitnie wiechami dużych (do 6 cm średnicy) lejkowatych kwiatów w kolorze rózowo-pomarańczowym. Alstremeria tworzy rozrośnięte, mięsiste kłącza, które bardzo głęboko (nawet do 70 cm) wrastają w grunt i dzięki temu roślina wytrzymuje nasze zimy nawet bez okrycia. Nadaje się na kwiat cięty.

Amarantus czerwony szpinakowy
więcej informacji...
Amarantus czerwony szpinakowy
 
Cena: 2.19 zł
Cena: 1.98 zł
Oszczędzasz: 0.21 zł (10%)
(Amaranthus hypochondriacus "Red Cholai") NOWOŚĆ!!! Niezwykła jednoroczna roślina ozdobna i warzywna z Meksyku i południa USA, jadalne warzywo liściowe, dorasta do 120 cm wysokości, rośnie bujnie, tworzy duże i szerokie, miękkie, czerwone (starsze zieleniejące) liście. Te liście są jadalne po ugotowaniu jak szpinak. Są bardzo smaczne, o smaku łagodnym, lekko orzechowym. Mogą być zbierane przez całe lato aż do jesieni. Obradza tez obficie jadalnymi, drobnymi nasionami. Mają słodkawy smak i mogą być gotowane jak ryż lub dodawane do wypieków. Nadaje się do uprawy także w pojemnikach.

Amarantus olbrzymi czerwony
więcej informacji...
Amarantus olbrzymi czerwony
 
Cena: 3.11 zł
Cena: 2.82 zł
Oszczędzasz: 0.29 zł (10%)
(Amaranthus "Calaloo Red Leaf") NOWOŚĆ!!! Niezwykła jednoroczna roślina warzywna z Chin, jadalne warzywo liściowe, dorasta do 80 cm wysokości, tworzy bardzo duże i szerokie, mięsiste, zielone liście z ciemno-czerwonym środkiem i unerwieniem. Te liście są jadalne po ugotowaniu jak szpinak. Są bardzo smaczne, lekko pikantne i o smaku orzechowym. Mogą być zbierane przez całe lato aż do października. Nadaje się do uprawy także w pojemnikach.

Amarantus warzywny
więcej informacji...
Amarantus warzywny
 
Cena: 2.35 zł
Cena: 1.35 zł
Oszczędzasz: 1.00 zł (43%)
(Amaranthus sativus) NOWOŚĆ!!! Niezwykła jednoroczna roślina warzywna z Chin, jadalne warzywo liściowe, dorasta do 70 cm wysokości, tworzy duże i szerokie, miękkie, zielone liście. Te liście są jadalne po ugotowaniu jak szpinak. Są bardzo smaczne, lekko pikantne i o smaku orzechowym. Mogą być zbierane przez całe lato aż do jesieni.

Araukaria kolumnowa
więcej informacji...
Araukaria kolumnowa
 
Cena: 2.12 zł
Cena: 1.97 zł
Oszczędzasz: 0.15 zł (8%)
(Araucaria columnaris) NOWOŚĆ!!! Endemiczne, zimozielone ozdobne drzewo iglaste z Nowej Kaledonii, gdzie tworzy charakterystyczne lasy na brzegu oceanu. Jest reliktem z epoki dinozaurów. Bardzo dekoracyjne, dorasta do 3 m wysokości w uprawie doniczkowej. Ma gęsto ułożone, szydlaste ciemnozielone igiełki. Pokrój wąski, wzniesiony, gałęzie ułożone piętrowo. Nadaje się do dekoracji większych mieszkań, szklanych ogrodów zimowych, a w okresie od wiosny do jesieni może być piękną ozdobą ogrodu lub tarasu.

Arbuz Gigant
więcej informacji...
Arbuz Gigant
 
Cena: 1.22 zł
Cena: 0.89 zł
Oszczędzasz: 0.33 zł (28%)
(Citrullus lanatus "Congo"). NOWOŚĆ! Jednoroczna roślina owocowa, tworzy pędy do 3-4 m długości. Liście jasnozielone, pierzaste. Ta odmiana ma wyjątkowo duże owoce o wadze do 15-20 kg! Kształt wydłużony, skórka ciemnozielona w podłużne, jasnozielone, nieregularne pasy. Miąższ jest ciemnoczerwony, smaczny i bardzo słodki (ok. 10 % zawartości fruktozy), zawiera witaminę C, karotenoidy i cenny likopen.

Arbuz miniaturowy
więcej informacji...
Arbuz miniaturowy
 
Cena: 2.99 zł
Cena: 2.48 zł
Oszczędzasz: 0.51 zł (18%)
Arbuz miniaturowy (Citrullus lanatus "Miniature"). NOWOŚĆ! Jednoroczna roślina owocowa, miniaturowa odmiana arbuza jadalnego. Tworzy pędy do 1 m długości. Owoce o średnicy ok. 7 cm są po dojrzeniu słodkie i smaczne (miąższ jest ciemnoczerwony).

Asklepias
więcej informacji...
Asklepias
 
Cena: 1.99 zł
Cena: 1.76 zł
Oszczędzasz: 0.23 zł (12%)
(Asclepias curassavica) NOWOŚĆ!!! Zimozielony niski krzew ozdobny do uprawy doniczkowej, pochodzi z Ameryki Południowej, dorasta do 1 m wysokości, świetnie nadaje się do ozdoby tarasu, zimowego ogrodu szklarniowego lub balkonu. Ma wzniesione łodygi i dekoracyjne liście, lancetowate ciemnozielone i błyszczące. Od wiosny do jesieni obficie zakwita pięknymi, kulistymi kwiatostanami na szczytach pędów. Są one złożone z wielu drobnych kwiatków w kolorach od jaskrawej żółci do czerwono-koralowego.

Aster księżycowy
więcej informacji...
Aster księżycowy
 
Cena: 0.78 zł
Cena: 0.69 zł
Oszczędzasz: 0.09 zł (12%)
(Callistephus chinensis "Moonlight") NOWOŚĆ! Piękna roślina kwiatowa (dorasta do 80 cm wysokości, rośnie krzaczasto. Od lipca do października obficie zakwita pełnymi, dużymi kwiatami, w niezwykłych cieniowanych barwach srebrno-niebiesko-biało-fioletowo-żółtawych, które przypominają księżycową poświatę. Roślina jednoroczna, nadaje się na kwiat cięty.

Aster-stokrotka fioletowo-biały
więcej informacji...
Aster-stokrotka fioletowo-biały
 
Cena: 1.12 zł
Cena: 0.98 zł
Oszczędzasz: 0.14 zł (13%)
(Callistephus chinensis "Blue Moon") NOWOŚĆ! Piękna roślina kwiatowa (dorasta do 50 cm wysokości, rośnie krzaczasto. Od sierpnia do listopada obficie zakwita kwiatami, podobnymi do stokrotek, ciemnofioletowych z białym obrzeżeniem.

Aster-stokrotka różowo-biały
więcej informacji...
Aster-stokrotka różowo-biały
 
Cena: 1.22 zł
Cena: 0.95 zł
Oszczędzasz: 0.27 zł (23%)
(Callistephus chinensis "Hi-no-maru") NOWOŚĆ! Piękna roślina kwiatowa (dorasta do 50 cm wysokości, rośnie krzaczasto. Od sierpnia do listopada obficie zakwita kwiatami, podobnymi do stokrotek, ciemnoróżowych z białym obrzeżeniem.

Astry chińskie igiełkowe
więcej informacji...
Astry chińskie igiełkowe
 
Cena: 0.98 zł
Cena: 0.79 zł
Oszczędzasz: 0.19 zł (20%)
(Callistephus chinensis "Flore Pleno") NOWOŚĆ! Piękna roślina kwiatowa (dorasta do 70 cm wysokości, rośnie krzaczasto. Od lipca do października obficie zakwita pełnymi kwiatami, podobnymi do pomponów, z wąskimi, igiełkowatymi płatkami w kolorach: czerwonym, fioletowym, różowym, białym i żółtym. Roślina jednoroczna, nadaje się na kwiat cięty.

Astry chińskie pełne
więcej informacji...
Astry chińskie pełne
 
Cena: 2.12 zł
Cena: 1.78 zł
Oszczędzasz: 0.34 zł (17%)
(Callistephus chinensis "Ballerina") NOWOŚĆ! Piękna roślina kwiatowa, dorasta do 45 cm wysokości, rośnie krzaczasto. Od czerwca do października obficie zakwita pełnymi, dużymi kwiatami, pięknie pachnącymi (do 4 cm średnicy!), o płatkach karbowanych, w różnych kolorach: białym, żółtym, różowym i łososiowym z czerwonym, kontrastowym wzorem. Roślina dwuletnia, nadaje się na kwiat cięty, na rabaty lub do uprawy w pojemnikach.

Astry chińskie rurkowe
więcej informacji...
Astry chińskie rurkowe
 
Cena: 0.86 zł
Cena: 0.69 zł
Oszczędzasz: 0.17 zł (20%)
(Callistephus chinensis "Flore Pleno") NOWOŚĆ! Piękna roślina kwiatowa (dorasta do 80 cm wysokości, rośnie krzaczasto. Od lipca do października obficie zakwita pełnymi kwiatami, podobnymi do pomponów, z rurkowatymi płatkami w kolorach: czerwonym, fioletowym, różowym i żółtym. Roślina jednoroczna, nadaje się na kwiat cięty.

Astry pomponowe "Supreme"
więcej informacji...
Astry pomponowe "Supreme"
 
Cena: 1.78 zł
Cena: 1.22 zł
Oszczędzasz: 0.56 zł (32%)
(Callistephus chinensis "Supreme") NOWOŚĆ! Piękna roślina kwiatowa (dorasta do 50 cm wysokości, rośnie krzaczasto. Od lipca do listopada obficie zakwita pełnymi kwiatami, podobnymi do pomponów, ciemnofioletowymi lub czerwonymi z biało-żółtym środkiem. Roślina jednoroczna, nadaje się na kwiat cięty.

Bakłażan marmurkowy
więcej informacji...
Bakłażan marmurkowy
 
Cena: 1.27 zł
Cena: 1.15 zł
Oszczędzasz: 0.12 zł (10%)
(Solanum melongena "Listada de Gandia") NOWOŚĆ!!! Jednoroczna roślina warzywna, dorasta do 1 m wysokości, ma pokrój krzewiasty. Ma miękkie, szerokie, jasnozielone liście. Zakwita gwiazdkowatymi, biało-fioletowymi kwiatami, z których powstają wydłużone owoce, o długości do 20 cm. Mają niezwykły fioletowo-biały, marmurkowy wzór na skórce. Owoce są jadalne i bardzo smaczne. Mogą być gotowane, grillowane lub smażone. Popularne w kuchni śródziemnomorskiej, zwłaszcza do zapiekanek i dań warzywnych.

Bakłażan wężowy
więcej informacji...
Bakłażan wężowy
 
Cena: 1.99 zł
Cena: 1.34 zł
Oszczędzasz: 0.65 zł (33%)
(Solanum melongena "Early long purple 3") NOWOŚĆ!!! Jednoroczna roślina warzywna , dorasta do 1 m wysokości, ma pokrój krzewiasty. Ma miękkie, szerokie, jasnozielone liście. Zakwita gwiazdkowatymi, biało-fioletowymi kwiatami, z których powstają bardzo długie owoce, o długości do 60 cm. Początkowo są zielonkawe, stopniowo zmieniają kolor na ciemno-fioletowy. Owoce są jadalne i bardzo smaczne. Mogą być gotowane, grillowane lub smażone. Popularne w kuchni śródziemnomorskiej, zwłaszcza do zapiekanek i dań warzywnych.

Bakłażany Mix
więcej informacji...
Bakłażany Mix
 
Cena: 1.98 zł
Cena: 1.38 zł
Oszczędzasz: 0.60 zł (31%)
(Solanum melongena "Listada de Gandia", "Jewel Jade", "Bonica" i in.) NOWOŚĆ!!! Mieszanka odmian bakłażanów o owocach w różnych kształtach (wydłużonych lub kulistych) i barwach (jasnozielonej, ciemnofioletowej, białej, różowej, marmurkowej). Jednoroczna roślina warzywna, dorasta do 1 m wysokości, ma pokrój krzewiasty. Ma miękkie, szerokie, jasnozielone liście. Zakwita gwiazdkowatymi, biało-fioletowymi kwiatami, z których powstają owoce, o długości od 6 do 20 cm. Owoce są jadalne i bardzo smaczne. Mogą być gotowane, grillowane lub smażone. Popularne w kuchni śródziemnomorskiej, zwłaszcza do zapiekanek i dań warzywnych.

Bambus "żółwiowy" jadalny (nasiona)
więcej informacji...
Bambus "żółwiowy" jadalny (nasiona)
 
Cena: 2.55 zł
Cena: 2.35 zł
Oszczędzasz: 0.20 zł (8%)
(Phyllostachys edulis "Heterocycla") NOWOŚĆ! Bardzo wysoki bambus (dorasta do 7-9 m), tworzy gęste kępy Ma zdrewniałe pnie-łodygi, żółtozielone, o nieregularnych, wybrzuszających się międzywęźlach, przypominających kształtem skorupę żółwia (stąd nazwa). Ma wąskie, świeżo zielone liście, długości do 15 cm, które zachowują swoją barwę także zimą.
Jego młode pędy są jadalne po ugotowaniu (zbierane wiosną ze starszych kęp). Maja smak delikatny, słodkawy.

Bambus czarny jadalny (nasiona)
więcej informacji...
Bambus czarny jadalny (nasiona)
 
Cena: 1.49 zł
Cena: 1.32 zł
Oszczędzasz: 0.17 zł (12%)
(Phyllostachys nigra) NOWOŚĆ! Bardzo wysoki bambus (dorasta do 7 m), tworzy gęste kępy Ma zdrewniałe pnie-łodygi, czarne, od dołu przebarwiające się stopniowo na kolor zielony z fioletowym kropkowaniem. Ma wąskie, świeżo zielone liście, długości do 15 cm, które zachowują swoją barwę także zimą.
Jego młode pędy są jadalne po ugotowaniu (zbierane wiosną ze starszych kęp). Maja smak delikatny, słodkawy.

Banan
więcej informacji...
Banan
 
Cena: 3.15 zł
Cena: 2.76 zł
Oszczędzasz: 0.39 zł (13%)
Bananowiec (Musa velutina) Ten gatunek banana pochodzi z Indii, kwiaty różowo pomarańczowe. Owoce są czerwono aksamitno-różowe bardzo dekoracyjne. Jest jednym z nielicznych odmian bananowca który bez problemu zakwita w domu i wydaje owoce.

Bauhinia storczykowa
więcej informacji...
Bauhinia storczykowa
 
Cena: 3.12 zł
Cena: 2.78 zł
Oszczędzasz: 0.34 zł (11%)
Bauhinia storczykowa (Bauhinia variegata) NOWOŚĆ! Drzewko ozdobne o najpiękniejszych kwiatach, przypominających kwiaty storczyków. Do uprawy doniczkowej, dorasta do 2,5-3 m wysokości. Ma zimozielone, duże, niebieskawo-zielone liście o niezwykłym, nerkowatym kształcie. Latem zakwita dużymi (10 cm średnicy), pięknie pachnącymi, 5-płatkowymi kwiatami w różowo-białym kolorze z purpurowo-żółtym wzorem i bardzo długimi, różowymi pylnikami.

Bawełna
więcej informacji...
Bawełna
 
Cena: 1.99 zł
(Gossypium herbaceum) NOWOŚĆ! Roślina wieloletnia do uprawy w pojemnikach. Jest piękną i oryginalną ozdobą mieszkań, tarasów lub balkonów. Dorasta do 80 cm wysokości, rośnie krzaczasto, ma duże, klapowane liście. Latem kwitnie dużymi, dzwonkowatymi, kremowożółtymi kwiatami. Rozwijają się z nich efektowne i duże owocostany, zawierające kłębki białych włókien bawełnianych. Są one używane do suchych bukietów.

Bazylia (mix odmian)
więcej informacji...
Bazylia (mix odmian)
 
Cena: 1.64 zł
Cena: 1.23 zł
Oszczędzasz: 0.41 zł (25%)
(Ocimum basilicum) Nowość! Mieszanka 3 odmian bazylii przyprawowych i ozdobnych (bazylia purpurowa, miniaturowa i liściowa zielona). Jednoroczne, dorastają do 0,5 m wysokości, mają pokrój krzaczasty. Liście pięknie pachnące, używane jako przyprawa świeże lub wysuszone. Doskonałe do uprawy w doniczkach lub skrzynkach balkonowych oraz w ogrodzie.

Bazylia kwiatowa biała
więcej informacji...
Bazylia kwiatowa biała
 
Cena: 1.99 zł
Cena: 1.65 zł
Oszczędzasz: 0.34 zł (18%)
(Ocimum basilicum "Floral Spires") Niezwykła roślina ozdobna i przyprawowa! Jednoroczna, dorasta do 0,5 m wysokości, ma pokrój krzaczasty. Liście są jasnozielone, pięknie anyżkowo pachnące, używane jako przyprawa świeże lub wysuszone. Od późnej wiosny do jesieni zakwita wiechami czysto-białych pachnących kwiatów.

Bazylia kwiatowa czerwona
więcej informacji...
Bazylia kwiatowa czerwona
 
Cena: 1.75 zł
(Ocimum basilicum "Purple Rain") Niezwykła roślina ozdobna i przyprawowa! Jednoroczna, dorasta do 0,5 m wysokości, ma pokrój krzaczasty. Liście są zielono-purpurowe, pięknie cytrynowo pachnące, używane jako przyprawa świeże lub wysuszone. Od późnej wiosny do jesieni zakwita wiechami czerwono-fioletowych pachnących kwiatów.

Bazylia wysoka
więcej informacji...
Bazylia wysoka
 
Cena: 1.76 zł
Cena: 1.56 zł
Oszczędzasz: 0.20 zł (12%)
(Ocimum basilicum "Grosses Gruenes") NOWOŚĆ! Niezwykła roślina ozdobna i jadalna! Najwyższa odmiana bazylii. Jednoroczna, dorasta nawet do 1,2 m wysokości, ma pokrój gęsty, krzaczasty. Liście są duże (do 10 cm długości) jasnozielone. Używane na surowo jako dodatek do sałatek lub jako przyprawa (świeże lub wysuszone). Doskonała do uprawy w pojemnikach oraz w ogrodzie.

Beninkaza warzywna
więcej informacji...
Beninkaza warzywna
 
Cena: 3.87 zł
Cena: 3.24 zł
Oszczędzasz: 0.63 zł (17%)
(Benincasa hispida) NOWOŚĆ! Gatunek rośliny dyniowatej z Dalekiego Wschodu, o jadalnych owocach, tworzy pędy do 3 m długości, obficie plonuje- okrągłe, lekko wydłużone, duże owoce (do 60 cm długości), są pokryte niebieskawo-zieloną skórką, miąższ jest jasno-żółty, bardzo słodki i smaczny, podobny do smaku melona.
Roślina jest popularnym warzywem w Azji (pod nazwą "melon zimowy"). Owoce są spożywane na surowo (jako owoc deserowy) lub jako dodatek do zup warzywnych i do przygotowania smacznych napojów orzeźwiających. Dojrzałe owoce można przechowywać wyjątkowo długo, do 12 miesięcy!
Jadalne są również młode liście i pąki kwiatowe (jako dodatek do sałatek) oraz prażone nasiona.

Bombaks kwiatowy (wełniak)
więcej informacji...
Bombaks kwiatowy (wełniak)
 
Cena: 1.99 zł
Cena: 1.65 zł
Oszczędzasz: 0.34 zł (18%)
. (Bombax ceiba) Zimozielone drzewko ozdobne do uprawy doniczkowej, pochodzi z Indii, dorasta w uprawie do 3 m wysokości, doskonale nadaje się do uprawy w mieszkaniu lub (latem) na tarasie. Ma liście dłoniaste 5-7 klapowe, duże (do 30 cm długości). Latem zakwita bardzo dużymi (o średnicy 15 cm) pomarańczowo-jaskrawo-czerwonymi kwiatami, z których powstają wydłużone torebki-owoce, wypełnione włóknem, podobnym do wełny (stąd inna nazwa rośliny: wełniak). Pień jest bardzo dekoracyjny, jasnoszary, pokryty stożkowatymi wyrostkami.

Brokuł sałatkowy
więcej informacji...
Brokuł sałatkowy
 
Cena: 2.45 zł
(Brassica rapa cymosa "Sessantina") NOWOŚĆ! Warzywo o jadalnych liściach i kwiatostanach. Wyjątkowa włoska, smaczna odmiana brokuła, która nie tworzy zwartych kwiatostanów, ale luźne "różyczki", nadające się szczególnie do zup i sałatek. Do spożycia ścina się górną część pędów z młodymi liśćmi i nierozwiniętymi kwiatostanami. Są jadalne na surowo lub po ugotowaniu. Są kruche i smaczne, nieco pikantne, bogate w wapń, żelazo, fosfor i witaminy C,A i B. Doskonałe do sałatek, zup i dekoracji potraw.

Brukselka purpurowa
więcej informacji...
Brukselka purpurowa
 
Cena: 2.19 zł
Cena: 1.98 zł
Oszczędzasz: 0.21 zł (10%)
(Brassica var. gemmifera "Rosella") Niezwykła odmiana brukselki- jadalna i ozdobna. Odmiana średniowczesna, dorasta do 70 cm wysokości, tworzy łodygę, gęsto pokrytą purpurowymi zwartymi główkami. Ozdabia ogród przez lato i całą zimę, aż do wiosny (odporna na mróz, przemrożenie polepsza smak główek).

Brukselko-jarmuż
więcej informacji...
Brukselko-jarmuż
 
Cena: 8.13 zł
Cena: 7.82 zł
Oszczędzasz: 0.31 zł (4%)
(Brassica var. oleracea "Flower Sprout F1") NOWOŚĆ! Niezwykłe warzywo: mieszaniec brukselki i jarmużu - roślina jadalna i ozdobna. Odmiana średniowczesna, dorasta do 70 cm wysokości, tworzy łodygę, gęsto pokrytą zielono-purpurowymi luźnymi główkami, przypominającymi miniaturowe listki jarmużu. Smak delikatny, podobny do brukselki. Doskonała do spożycia i dekoracji potraw warzywnych i sałatek (na surowo i po ugotowaniu). Ozdabia ogród przez lato i całą zimę, aż do wiosny (odporna na mróz, przemrożenie polepsza smak główek).

Burak marmurkowy
więcej informacji...
Burak marmurkowy
 
Cena: 4.57 zł
Cena: 3.68 zł
Oszczędzasz: 0.89 zł (20%)
(Beta vulgaris "Tonda di Chioggia") NOWOŚĆ! Niezwykła odmiana buraka jadalnego, o czerwono-pomarańczowej skórce i dwukolorowym, marmurkowym, czerwonym i białym miąższu, tworząca okrągłe, duże, soczyste i smaczne zgrubienia korzeniowe. Nadają się do zup (szczególnie do barszczu), potraw warzywnych, carpaccio, do dekoracji sałatek warzywnych i do zapiekanek.

Caigua (ogórek peruwiański)
więcej informacji...
Caigua (ogórek peruwiański)
 
Cena: 2.65 zł
Cena: 1.23 zł
Oszczędzasz: 1.42 zł (54%)
(Cyclanthera pedata) NOWOŚĆ! Jednoroczna roślina jadalna, dorasta do 3 m wysokości, wymaga podpór. Tworzy długie pędy. Ma miękkie, szerokie, dłoniasto złożone jasnozielone liście. Zakwita gwiazdkowatymi kwiatami, z których powstają niezwykłe owoce, o długości do 15 cm, zielone, rzadko pokryte niekłującymi wyrostkami. Owoce są smaczne i jadalne na surowo (do sałatek) lub po ugotowaniu lub duszeniu, jak warzywo; mogą być nadziewane jak kabaczek lub marynowane w occie (pikle). W Ameryce Łacińskiej są popularnym dodatkiem do zup i dań mięsnych i warzywnych.
Jadalne są też młode liście i pędy na surowo (do sałatek) lub ugotowane (jak szpinak).
Napar z nasion jest stosowany leczniczo na obniżenie nadciśnienia tętniczego.

Cebula florencka
więcej informacji...
Cebula florencka
 
Cena: 1.35 zł
Cena: 1.15 zł
Oszczędzasz: 0.20 zł (15%)
(Allium cepa "Long Red Florence") Rzadko spotykana włoska odmiana cebuli sałatkowej, tworząca okrągłe, wydłużone cebule średniej wielkości, okryte ozdobną, purpurowo-fioletową łuską. Miąższ różowy soczyste, o słodkawym, delikatnym smaku, nadaje się do sałatek i marynat.

Cebula Gigant (dymka)
więcej informacji...
Cebula Gigant (dymka)
 
Cena: 3.89 zł
Cena: 3.32 zł
Oszczędzasz: 0.57 zł (15%)
Cebula Gigant (dymka) (Allium cepa "Exhibition") NOWOŚĆ! Niezwykła odmiana ogromnej cebuli o wadze 1 kg! Cebule o białym miąższu i złocistej łusce, o SŁODKIM i łagodnym smaku, nadają się do jedzenia nawet na surowo, np. do sałatek. Dodatkową zaletą jest cienka i łatwo obierająca się łuska.

Cebula siedmiolatka czerwona
więcej informacji...
Cebula siedmiolatka czerwona
 
Cena: 1.28 zł
Cena: 0.98 zł
Oszczędzasz: 0.30 zł (24%)
(Allium fistulosum "Red Welsh") Niezwykła odmiana cebuli siedmiolatki, tworzącej wydłużone zgrubiałe łodygi zabarwione na ciemno-czerwono u nasady, ku górze stopniowo zieleniejące. Może rosnąć 5 lat na jednym miejscu. Jadalna jest cała roślina: rurkowaty, kruchy i soczysty zielony szczypior oraz dolna, gruba i mięsista część łodygi (w środku czerwono-różowa), doskonała np. do sałatek i marynat.

Cebula szalotka kulista
więcej informacji...
Cebula szalotka kulista
 
Cena: 1.76 zł
Cena: 1.36 zł
Oszczędzasz: 0.40 zł (23%)
(Allium cepa aggregatum "Matador F1") NOWOŚĆ! Cebula wieloletnia, tworzy gniazda kulistych cebul o złocisto-fioletowej łusce. Uprawiana też na smaczny szczypior. Cebule soczyste, o smaku delikatnym smaku, nadają się szczególnie do potraw kuchni francuskiej, do potraw warzywnych i zapiekanek oraz do marynowania.

Cebula UFO biała
więcej informacji...
Cebula UFO biała
 
Cena: 1.55 zł
Cena: 1.35 zł
Oszczędzasz: 0.20 zł (13%)
(Allium cepa "Cipollino UFO bianco") Niezwykła odmiana cebuli, tworząca silnie spłaszczone okrągłe i szerokie cebule okryte białą łuską

Cedrela (drzewo warzywne)
więcej informacji...
Cedrela (drzewo warzywne)
 
Cena: 2.38 zł
Cena: 1.98 zł
Oszczędzasz: 0.40 zł (17%)
Cedrela (drzewo warzywne) NASIONA (Cedrella sinensis "Ji-an") NOWOŚĆ! Jedyne drzewo, którego liście są jadane jako warzywo. Smaczna odmiana chińska. Młode liście mają delikatny smak cebuli i w Chinach są (po ugotowaniu lub na surowo) używane do różnych potraw- zup, sałatek i przystawek. Starsze liście po wysuszeniu można zaparzać jak herbatę ziołową. Mają właściwości lecznicze, np. pomagają na alergie i choroby skóry. Cedrela lubi miejsca słoneczne i osłonięte, zadowala się każdą glebą z wyjątkiem bardzo suchych lub podmokłych i kwaśnych. Drzewo rośnie szybko do wysokości około 4 m., jest odporne na choroby i szkodniki i długowieczne. Wytrzymuje mrozy do -25 st. Cedrela jest również wyjątkowo ozdobna: młode liście mają różowawe zabarwienie, kwiaty bardzo mocno i przyjemnie pachną.

Chaber cesarski pachnący
więcej informacji...
Chaber cesarski pachnący
 
Cena: 1.95 zł
Cena: 1.39 zł
Oszczędzasz: 0.56 zł (29%)
(Centaurea imperialis) Roślina jednoroczna lub wieloletnia do uprawy w gruncie, pochodzi z pogranicza Iranu i Iraku. Dorasta do 80 cm wysokości, tworzy kępy łodyg z szarozielonymi liśćmi. Od lipca do września obficie kwitnie dużymi (do 6 cm średnicy) pełnymi, "pomponowymi" kwiatami w jaskrawych, pastelowych kolorach: od kremowej bieli do ciemnego różu i żółci. Kwiaty mają cieniowane barwy (środek kwiatu jest ciemniejszy lub jaśniejszy niż płatki) i pięknie pachną.

Chaber górski
więcej informacji...
Chaber górski
 
Cena: 0.99 zł
Cena: 0.78 zł
Oszczędzasz: 0.21 zł (22%)
(Centaurea montana) Bylina kwiatowa, dorasta do 50 cm wysokości, tworzy kępy łodyg z zielonymi, wąskimi liśćmi. Od maja do września obficie kwitnie dużymi (do 6 cm średnicy) błękitno-fioletowymi kwiatami.

Chleb świętojański
więcej informacji...
Chleb świętojański
 
Cena: 2.62 zł
Cena: 2.39 zł
Oszczędzasz: 0.23 zł (9%)
(Ceratonia siliqua) Krzew ozdobny i owocowy z okolic Morza Śródziemnego, dorasta do 2-3 m wysokości, nadaje się do uprawy doniczkowej jako ozdoba tarasu lub ogrodu. Ma ozdobne zimozielone "pierzaste", błyszczące i ciemnozielone liście. Na wiosnę obficie kwitnie małymi czerwonymi kwiatami, z których rozwijają się jadalne i słodkie, ciemnobrązowe strąki (do 30 cm długości), które są używane do produkcji deserów, czekolady itp.

Chryzantema jadalna japońska
więcej informacji...
Chryzantema jadalna japońska
 
Cena: 2.89 zł
Cena: 2.45 zł
Oszczędzasz: 0.44 zł (16%)
(Chrysanthemum coronarium) NOWOŚĆ!!! Niezwykła jednoroczna roślina warzywna i ozdobna z Japonii, chryzantema o jadalnych liściach i kwiatach, dorasta do 1,2 m wysokości, tworzy gęste kępy. Ma długie, mięsiste, jasnozielone, aromatyczne liście. Te liście są jadalne po ugotowaniu jak szpinak lub na surowo jako dodatek do sałatek. Są bardzo smaczne, lekko pikantne i o apetycznym aromacie. Mają wysoką wartość odżywczą: zawierają dużo wapnia, żelaza i magnezu oraz witaminy A i z grupy B. Mogą być zbierane przez całe lato aż do października. Zakwita do lipca do września pięknymi, żółtymi lub biało-żółtymi kwiatami, które po wysuszeniu nadają się do zaparzania herbaty ziołowej, podobnej w smaku do rumianku. Nadaje się do uprawy także w pojemnikach.

Cibora jadalna (migdał ziemny) Jumbo
więcej informacji...
Cibora jadalna (migdał ziemny) Jumbo
 
Cena: 5.23 zł
Cena: 4.87 zł
Oszczędzasz: 0.36 zł (7%)
Cibora jadalna (migdał ziemny) "Jumbo" (Cyperus esculentus "Jumbo") NOWOŚĆ! Kłączowa bylina z Afryki i Indii o jadalnych, dużych bulwkach, dorasta do 80 cm wysokości, z wyglądu podobna do papirusa, ale tworząca na korzeniach liczne jadalne i bardzo smaczne bulwki, które zawierają do 20% tłuszczu, białko, ok. 28% skrobi, 14% cukru, ok. 7% substancji gumowych. Spożywane mogą być na surowo, gotowane lub prażone. Mogą być po uprażeniu na patelni używane jako namiastka kawy oraz do sporządzania napoju z dodatkiem wody lub mleka.

[1-50]  [51-100]  [101-150]  [151-200]  [201-250]  [251-300]   ...   8   [następna] [pokaż wszystko]
 

Dokładamy wszelkich starań aby publikowane zdjęcia i opisy były w pełni prawidłowe i kompletne. Niestety, nie możemy zagwarantować, że podane dane nie zawierają przypadkowych pomyłek i błędów. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub chęci uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt: (KLIKNIJ TUTAJ). Prezentowany katalog produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a ma jedynie charakter informacyjny. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za stosowanie produktów niezgodnie z obowiązującym prawem. Podane ceny są cenami brutto.

Copyright © Wspaniałe Ogrody Maryli. All rights reserved.