Wspaniałe Ogrody Maryli
     
    


Złóż zamówienie
 
<!WIELKA OBNIŻKA CEN!>
<NOWOŚCI>
<ROŚLINY>
Nasiona
Przedmioty dekoracyjne
SKLEP ZIELARSKI MARYLI
Zapowiedzi sprzedaży
     Bambusy i trawy ozdobne
     Byliny ozdobne i paprocie ogrodowe
     Drzewa i krzewy iglaste
     Drzewa i krzewy liściaste
     Kaktusy ogrodowe
     Nasiona
     Palmy ogrodowe
     Pnącza ozdobne
     Rośliny do oczek wodnych
     Rośliny jadalne
     Rośliny święte i magiczne
     Rośliny tarasowe i balkonowe
     Zioła i rośliny przyprawowe
Zgłoszone opinie klientów

Strona główna : Zapowiedzi sprzedaży : Nasiona :

[poprzednia]  [1-50]  [51-100]  [101-150]  [151-200]  [201-250]  [251-287]  [następna] [pokaż wszystko]

Datura wspaniała
więcej informacji...
Datura wspaniała
 
Cena: 0.78 zł
Cena: 0.62 zł
Oszczędzasz: 0.16 zł (21%)
(Datura fastuosa) NOWOŚĆ! Roślina o okazałych kwiatach, dorasta do 70 cm wysokości, rośnie krzaczasto. Ma duże, jasnozielone liście. Od lipca do listopada obficie zakwita dużymi, trąbkowatymi, kremowo-białymi kwiatami.

Dawidia chińska
więcej informacji...
Dawidia chińska
 
Cena: 6.98 zł
Cena: 6.42 zł
Oszczędzasz: 0.56 zł (9%)
Dawidia chińska (Drzewo chusteczkowe). (Davidia involucrata) Unikat botaniczny. Niezwykłe drzewo ozdobne, pochodzi z Chin (relikt z epoki dinozaurów). Dorasta do 20 m wysokości, ma prosty pień i regularną, stożkowatą koronę.
W maju obficie zakwita niezwykłymi kwiatami, przypominającymi chustki (stąd nazwa): z gałązek zwieszają się bardzo duże (do 20 cm długości!) czystobiałe podsadki, otaczające zielonkawe i drobne kwiatki. Tworzy to niespotykany efekt ozdobny- drzewo wygląda jak obwieszone chustkami lub obsiedzione przez białe gołębie (stąd inna nazwa- "drzewo duchów").

Diaskia barwna
więcej informacji...
Diaskia barwna
 
Cena: 1.12 zł
Cena: 0.98 zł
Oszczędzasz: 0.14 zł (13%)
(Diascia barberae "Flying Colours") NOWOŚĆ! Kępiasta, jednoroczna roślina kwiatowa, tworząca pokładające się pędy do 30 cm długości. Tworzy kępy. Kwitnie wyjątkowo obficie od lipca do października efektownymi kwiatami (2 cm średnicy) o barwach od jasnoróżowej do fioletowej. Szczególnie pięknie wygląda rosnąca w skrzynkach balkonowych lub wiszących pojemnikach.

Dipteronia
więcej informacji...
Dipteronia
 
Cena: 1.68 zł
Cena: 0.98 zł
Oszczędzasz: 0.70 zł (42%)
Dipteronia. (Dipteronia sinensis) Drzewko ozdobne do 6 m wysokości, pochodzi z Chin. Tworzy szeroką parasolowatą koronę. Pokrojem i pierzastymi, długimi do 30 cm liśćmi przypomina drzewa tropikalne. Zakwita wiechami białych kwiatów w lecie. Piękną ozdobą są duże, tarczowate nasiona, zebrane w kiście koloru czerwono-brązowego.

Drzewko butelkowe
więcej informacji...
Drzewko butelkowe
 
Cena: 2.55 zł
Cena: 1.85 zł
Oszczędzasz: 0.70 zł (28%)
(Beaucarnea recurvata var. intermedia) Wieloletni ozdobny sukulent do uprawy doniczkowej, pochodzi z pustyń Meksyku, dorasta do 2 m wysokości. Tworzy masywny pień, który u podstawy rozszerza się butelkowato. Pień pokryty jest szarą, żłobkowaną korą i zakończony pękiem gęstych, zwieszających się, pofalowanych , jasnozielonych liści. Lubi słońce i suchą, przepuszczalną glebę. Zimować musi w jasnym miejscu w temperaturze pokojowej.

Drzewko truskawkowe
więcej informacji...
Drzewko truskawkowe
 
Cena: 1.23 zł
Cena: 0.98 zł
Oszczędzasz: 0.25 zł (21%)
(Arbutus unedo) NOWOŚĆ! Zimozielone drzewko owocowe i ozdobne do uprawy doniczkowej, pochodzi z Bałkanów i Bliskiego Wschodu, dorasta do 3 m wysokości. Ma liście ciemnozielone, skórzaste i błyszczące, lancetowate, gęsto osadzone na czerwono podbarwionych pędach. Zakwita białymi kwiatami, podobnymi do konwalii. Powstają z nich samopylnie okrągłe, pomarańczowo-czerwone owoce, podobne kształtem i wielkością do truskawek. Są słodkie (20% zawartości cukru) i jadalne, przypominają smakiem tropikalne owoce liczi, nadają się do kompotów, dżemów i przetworów.

Durian (nasiona)
więcej informacji...
Durian (nasiona)
 
Cena: 6.20 zł
Cena: 5.98 zł
Oszczędzasz: 0.22 zł (4%)
(Durio zibethinus) NOWOŚĆ! Zimozielone drzewko jadalne i ozdobne z Indonezji, dorasta do 2 m wysokości w uprawie doniczkowej.
Liście owalne, skórzaste i błyszczące. Kwitnie i owocuje przez cały rok. Kwiaty żółte, pachnące. Owoc owalny, do 40 cm długości i wadze do 4 kg (u nas znacznie mniejszy), pokryty zieloną grubą skórką z kolcami. Charakterystyczny jest niezwykle intensywny zapach i wykwintny smak. Oprócz spożywania na surowo jest również gotowany i smażony. Jego smak można określić jako mieszaninę smażonego czosnku czy cebuli, śmietankowego sera i migdałów. W tradycyjnej medycynie sok z liści duriana jest wykorzystywany przeciwko gorączce.

Dynia "Różowy Banan"
więcej informacji...
Dynia "Różowy Banan"
 
Cena: 1.89 zł
Cena: 1.56 zł
Oszczędzasz: 0.33 zł (18%)
(Cucurbita maxima "Pink Banana Jumbo") NOWOŚĆ! Niezwykła odmiana dyni jadalnej i ozdobnej, tworzy pędy do 3 m długości, obficie plonuje- wydłużone owoce mają do 9 kg wagi i do 75 cm długości (przypominają kształtem owoc banana), o cienkiej skórce dekoracyjnej różowej. Miąższ ma barwę pomarańczowo-różową.
Dynie mają bardzo dobry, słodki smak, nadają się do zapiekanek i zup, a także do przyrządzania deserów, np. słodkich musów i racuszków. Mogą być gotowane lub duszone.

Dynia biała
więcej informacji...
Dynia biała
 
Cena: 5.99 zł
Cena: 5.48 zł
Oszczędzasz: 0.51 zł (9%)
Dynia biała wielkoowocowa (Cucurbita maxima "Lumina") NOWOŚĆ! Nowa odmiana dyni jadalnej i ozdobnej z USA, tworzy pędy do 3 m długości, obficie plonuje- okrągłe owoce mają do 25 cm średnicy i wagę do 6 kg, są żebrowane o skórce dekoracyjnej srebrzysto-białej.
Dynie mają wyjątkowy, lekko orzechowy smak, mogą być gotowane lub duszone.

Dynia doniczkowa
więcej informacji...
Dynia doniczkowa
 
Cena: 5.99 zł
Cena: 5.62 zł
Oszczędzasz: 0.37 zł (7%)
(Cucurbita maxima "Duchesne") NOWOŚĆ! Odmiana dyni jadalnej o niskim, zwartym pokroju, nadaje się szczególnie do uprawy w pojemnikach i w małych ogrodach, tworzy pędy do 1 m długości, ma okrągłe owoce o wadze 1 do 1,5 kg, o ciemno-pomarańczowej skórce i miąższu i smaku orzechowym (jest to karłowata forma dyni orzechowej).

Dynia gruszkowa japońska
więcej informacji...
Dynia gruszkowa japońska
 
Cena: 1.76 zł
Cena: 1.49 zł
Oszczędzasz: 0.27 zł (16%)
Dynia gruszkowa japońska (Cucurbita pepo pyriformis) NOWOŚĆ! Odmiana dyni ozdobnej o owocach podobnych do owoców gruszy, tworzy pędy do 5 m długości, doskonale nadaje się do okrywania ścian, altanek itp. Może również rosnąc w dużych pojemnikach. Owoce cytrynowożółte, wielkości i kształtu gruszek, są bardzo trwałe i nadają się do suchych dekoracji.

Dynia japońska Kabocza
więcej informacji...
Dynia japońska Kabocza
 
Cena: 2.98 zł
Cena: 2.12 zł
Oszczędzasz: 0.86 zł (29%)
(Cucurbita maxima "Kabocha Korokke") NOWOŚĆ! Niezwykła odmiana dyni jadalnej i ozdobnej, tworzy pędy do 4 m długości, obficie plonuje- okrągłe owoce mają od 0,5 do 1 kg wagi, mają skórkę bardzo ciemnozieloną ze srebrzystymi smugami i plamkami. Miąższ zwarty, jasnopomarańczowy.
Dynie mają niepowtarzalny, słodki lecz wyrazisty smak, nadają się zwłaszcza do zup warzywnych i zapiekanek.

Dynia kanarkowa
więcej informacji...
Dynia kanarkowa
 
Cena: 2.99 zł
Cena: 2.87 zł
Oszczędzasz: 0.12 zł (5%)
(Cucurbita pepo "Yellow Crookneck") Chińska odmiana dyni jadalnej i ozdobnej o niezwykłych owocach, przypominających nieco kształtem i kolorem kanarka. Tworzy długie do 3 m pędy. Ta dynia jest jadalna po upieczeniu (owoc kroimy na cienkie plasterki i opiekamy na patelni, po czym stosujemy jako dodatek do potraw mięsnych lub zup).

Dynia ogórkowa
więcej informacji...
Dynia ogórkowa
 
Cena: 1.22 zł
Cena: 0.98 zł
Oszczędzasz: 0.24 zł (20%)
(Cucurbita pepo "Cucumber") Odmiana dyni jadalnej z USA, tworzy pędy do 3 m długości, obficie plonuje- wydłużone owoce o długości do 35 cm, są podobne kolorem i kształtem do dużych ogórków. Miąższ jest kremowo-żółtawy, o typowym smaku dyni.

Dynia olbrzymia złocista
więcej informacji...
Dynia olbrzymia złocista
 
Cena: 5.60 zł
Cena: 4.98 zł
Oszczędzasz: 0.62 zł (12%)
Dynia olbrzymia złocista (Cucurbita maxima "Jaune Gros de Paris") NOWOŚĆ! Nowa odmiana francuskiej dyni jadalnej, ma pędy do 4-5 m długości, tworzy wyjątkowo duże, lekko spłaszczone owoce o wadze do 50 kg, są żebrowane o skórce dekoracyjnej złocisto-żółtej i żółtym, bardzo smacznym miąższu. Jedna roślina daje do 4 owoców.

Dynia porcelanowa
więcej informacji...
Dynia porcelanowa
 
Cena: 1.23 zł
Cena: 0.96 zł
Oszczędzasz: 0.27 zł (22%)
Dynia porcelanowa (Cucurbita pepo "Baby Boo") NOWOŚĆ! Odmiana dyni ozdobnej o dekoracyjnych owocach, tworzy pędy do 5-8 m długości, doskonale nadaje się do okrywania ścian, altanek itp. Może również rosnąc w dużych pojemnikach. Owoce porcelanowo-białe, wielkości dużych jabłek, żebrowane, są bardzo trwałe i nadają się do suchych dekoracji.

Dynia skrzydlata
więcej informacji...
Dynia skrzydlata
 
Cena: 1.25 zł
Cena: 0.99 zł
Oszczędzasz: 0.26 zł (21%)
Dynia skrzydlata (Cucurbita pepo "Autumn Wings") NOWOŚĆ! Chińska odmiana dyni jadalnej o niezwykłych owocach, przypominających kształtem skrzydła (owoc jest ozdobnie żebrowany i mocno skręcony, wielobarwny). Ta dynia jest jadalna po upieczeniu.

Dynia Spaghetti
więcej informacji...
Dynia Spaghetti
 
Cena: 1.25 zł
Cena: 1.19 zł
Oszczędzasz: 0.06 zł (5%)
(Cucurbita pepo "Spaghetti") NOWOŚĆ! Gatunek dyni jadalnej o owocach wydłużonych o żółtej skórce i miąższu (długość ok. 30 cm, waga do 2 kg). Miąższ po ugotowaniu (owoce gotuje się w całości lub przekrojone na pół) rozwarstwia się na długie i płaskie nitki, przypominające makaron Spaghetti. Ten dyniowy makaron możemy stosować jak zwykły makaron np. polany sosem lub jako dodatek do zup i zapiekanek. Ten miąższ jest wyjątkowo smaczny i aromatyczny, bezwłóknisty, zawierający dużo witaminy C i karotenu. Każda roślina zawiązuje wiele owoców.

Dynia-gąbka naturalna
więcej informacji...
Dynia-gąbka naturalna
 
Cena: 1.65 zł
Cena: 1.12 zł
Oszczędzasz: 0.53 zł (33%)
(Luffa cylindrica) NOWOŚĆ! Pnącze jednoroczne do 2 m wysokości. Ma duże klapowane liście. Zakwita jasnożółtymi, lejkowatymi kwiatami, z których powstają długie do 0,5 m. owoce. Dojrzałe owoce oczyszcza się z nasion i miąższu, suszy i otrzymuje w ten sposób naturalną roślinną gąbkę kąpielową (złożoną z gęstych, miękkich, odpornych na gnicie włókien).

Dynia-trąbka
więcej informacji...
Dynia-trąbka
 
Cena: 3.99 zł
Cena: 3.52 zł
Oszczędzasz: 0.47 zł (12%)
Dynia-trąbka (Cucurbita moschata "Trombolino") NOWOŚĆ! Odmiana dyni ozdobnej i jadalnej o dekoracyjnych owocach, tworzy pędy do 3 m długości, doskonale nadaje się do okrywania ścian, altanek itp. Może również rosnąć w dużych pojemnikach. Owoce długości do 60 cm, silnie zagięte (kształtem przypominają trąbkę), w kolorze jasnozielonym w srebrzyste podłużne pasy.
Jadalne są młode, niedojrzałe owoce (10-25 cm długości), które są soczyste i smaczne; używa się je do przyrządzania potraw jak cukinie.
Dojrzałe owoce są bardzo trwałe i nadają się do suchych dekoracji.

Dyptam (gorejący krzew Mojżesza)
więcej informacji...
Dyptam (gorejący krzew Mojżesza)
 
Cena: 2.18 zł
Cena: 1.98 zł
Oszczędzasz: 0.20 zł (10%)
(Dictamnus fraxinella var. purpureus) Zdrewniała u podstawy bylina, tworzy kępy wzniesionych łodyg do 90 cm wysokości z pierzastymi, sezonowymi, pachnącymi cytryną liśćmi. Latem zakwita wiechami pięknych różowo-białych kwiatów z długimi pylnikami.
Roślina wydziela lotne olejki, które na pustyniach Azji i Bliskiego Wschodu często ulegają samozapaleniu i krzew wygląda jakby płonął nie spalając się. Z tego powodu opisany jest w Biblii jako "Krzew gorejący".

Dzielżan "Mariachi Fuego"
więcej informacji...
Dzielżan "Mariachi Fuego"
 
Cena: 1.24 zł
Cena: 0.89 zł
Oszczędzasz: 0.35 zł (29%)
(Helenium autumnale "Mariachi Fuego") NOWOŚĆ! Piękna bylina kwiatowa (dorasta do 50 cm wysokości, rośnie krzaczasto). Bardzo długo, od lipca do października, obficie zakwita dużymi kwiatami w jaskrawych, kontrastowych kolorach: złocistym i pomarańczowo-czerwonym. Kwiaty zwabiają motyle. Nadaje się na kwiat cięty.

Dzwonek chiński
więcej informacji...
Dzwonek chiński
 
Cena: 1.78 zł
Cena: 1.65 zł
Oszczędzasz: 0.13 zł (8%)
(Platycodon grandiflorum) NOWOŚĆ! Piękna bylina kwiatowa (dorasta do 60 cm wysokości, tworzy kępy. Od czerwca do sierpnia obficie zakwita dużymi, dzwonkowatymi kwiatami w kolorach błękitnym, różowym lub białym.

Endywia złota
więcej informacji...
Endywia złota
 
Cena: 1.25 zł
Cena: 0.86 zł
Oszczędzasz: 0.39 zł (32%)
Endywia złota (Endivia "Golden Queen") Warzywo liściaste, podobne do sałaty. Piękna koreańska smaczna odmiana, Liście początkowo zielone, potem stają się od środka stopniowo złoto-żółte.

Eukaliptus cytrynowy
więcej informacji...
Eukaliptus cytrynowy
 
Cena: 1.15 zł
Cena: 0.65 zł
Oszczędzasz: 0.50 zł (44%)
(Eucalyptus citriodora) Najpiękniej pachnący eukaliptus! Zimozielone drzewko o wydłużonych, jasnozielonych liściach. Cała roślina pachnie intensywnym zapachem cytrynowym. Nadaje się do uprawy w doniczce. Dorasta do 2-3 m wysokości, może być przycinany i formowany. Od października do grudnia zakwita pachnącymi, białymi kwiatami.

Eukaliptus leczniczy
więcej informacji...
Eukaliptus leczniczy
 
Cena: 4.23 zł
Cena: 3.95 zł
Oszczędzasz: 0.28 zł (7%)
(Eucalyptus globulus) Eukaliptus ozdobny i leczniczy. Zimozielone drzewko o Okrągłych, niebieskawych liściach z woskowym nalotem. Cała roślina wydziela lecznicze olejki eteryczne o właściwościach bakteriobójczych (używane w inhalacjach w chorobach dróg oddechowych). Nadaje się do uprawy w doniczce. Dorasta do 2-3 m wysokości, może być przycinany i formowany. Od października do grudnia zakwita pachnącymi, białymi kwiatami.

Fasola "Cudowna"
więcej informacji...
Fasola "Cudowna"
 
Cena: 2.41 zł
Cena: 2.06 zł
Oszczędzasz: 0.35 zł (15%)
. (Phaseolus vulgaris "Canadian Wonder") NOWOŚĆ! Absolutnie wyjątkowa odmiana fasoli, która może być jadana jak fasola szparagowa lub uprawiana dla suchego ziarna. Nie wymaga podpór, bo tworzy gęste "krzaczki" do wysokości 40 cm, nadaje się także do uprawy w pojemnikach. Młode, zielone strąki są smaczne i bezwłókniste i mogą być jadane jak fasolka szparagowa. Strąki po dojrzeniu dają duży plon smacznych nasion o ozdobnej barwie pomarańczowo-czerwonej.

Fasola "Czarne Oczko"
więcej informacji...
Fasola "Czarne Oczko"
 
Cena: 1.74 zł
Cena: 1.58 zł
Oszczędzasz: 0.16 zł (10%)
Fasola "Czarne Oczko". (Phaseolus vulgaris "Yin Yang") NOWOŚĆ! Fasola karłowa na suche ziarno, do uprawy w pojemnikach lub w gruncie. Tworzy nasiona w kontrastowym kolorze czysto białym z dużą czarną plamą. Zachowuje barwy także po ugotowaniu. Doskonała zwłaszcza do sałatek, zup itp. Obradza obficie, bardzo odporna na choroby i niekorzystne warunki uprawy.

Fasola "Kolorowy Jaś"
więcej informacji...
Fasola "Kolorowy Jaś"
 
Cena: 1.25 zł
Cena: 0.98 zł
Oszczędzasz: 0.27 zł (22%)
. (Phaseolus "Scarlet Runner") NOWOŚĆ! Wyjątkowa odmiana amerykańska, ozdobna i jadalna! Fasola tyczna na suche ziarno. Dorasta do 4 m wysokości, rośnie bujnie, ma duże jasnozielone liście, nadaje się do obsadzania altan, pergoli, ogrodzeń, również do uprawy w większych pojemnikach na balkonie. Ma piękne, duże kwiaty biało-czerwone. Tworzy duże nasiona (typu "Jaś") w barwach od białej do ciemnofioletowej z ciemniejszym, marmurkowym wzorem. Zachowują barwy także po ugotowaniu. Doskonałe zwłaszcza do sałatek, zup i potraw warzywnych. Bardzo odporna na choroby i niekorzystne warunki uprawy.

Fasola "Murzyńska królowa"
więcej informacji...
Fasola "Murzyńska królowa"
 
Cena: 1.98 zł
Cena: 1.28 zł
Oszczędzasz: 0.70 zł (36%)
Fasola "Murzyńska królowa". (Phaseolus "African Queen") NOWOŚĆ! Fasola karłowa na suche ziarno, dorasta do 35-45 cm wysokości, nadaje się także do uprawy w pojemnikach. Tworzy lekko wydłużone nasiona w czarnym kolorze. Zachowuje barwę także po ugotowaniu. Doskonała zwłaszcza do sałatek, zup itp. Obradza obficie, bardzo odporna na choroby i niekorzystne warunki uprawy.

Fasola czarna meksykańska
więcej informacji...
Fasola czarna meksykańska
 
Cena: 1.64 zł
Cena: 1.51 zł
Oszczędzasz: 0.13 zł (8%)
Fasola czarna meksykańska (3 RAZY WIĘCEJ NASION ZA TĘ SAMĄ CENĘ!). (Phaseolus "Mexican Black") NOWOŚĆ! Prawdziwa fasola meksykańska! Fasola niska krzewiasta na suche ziarno, dorasta do 40 cm wysokości, nadaje się także do uprawy w pojemnikach. Tworzy owalne nasiona w czarnym kolorze. Zachowuje barwę także po ugotowaniu. Ma bardziej wyrazisty smak niż inne fasole. Doskonała do dań pikantnych, zwłaszcza do sałatek, zup itp. Obradza obficie, bardzo odporna na choroby i niekorzystne warunki uprawy.

Fasola czerwona amerykańska
więcej informacji...
Fasola czerwona amerykańska
 
Cena: 1.12 zł
Cena: 0.98 zł
Oszczędzasz: 0.14 zł (13%)
. (Phaseolus vulgaris "Kidney Red Bean") NOWOŚĆ! Popularna na południu USA i w Ameryce Środkowej odmiana fasoli tycznej na suche ziarno. Ta fasola jest podstawą wielu dań kuchni amerykańskiej. Doskonała do zup, chili con carne i do dań z ryżu. Strąki po dojrzeniu dają duży plon smacznych nasion o ozdobnej barwie ciemno-czerwonej (barwa pozostaje po ugotowaniu). Obradza obficie, bardzo odporna na choroby i niekorzystne warunki uprawy.

Fasola hiszpańska (bylinowa)
więcej informacji...
Fasola hiszpańska (bylinowa)
 
Cena: 1.78 zł
Cena: 1.56 zł
Oszczędzasz: 0.22 zł (13%)
Fasola hiszpańska (bylinowa). (Phaseolus coccineus) NOWOŚĆ! Wyjątkowa fasola ozdobna i jadalna! Fasola tyczna, dorasta do 4 m wysokości, rośnie bujnie, ma duże jasnozielone liście, nadaje się do obsadzania altan, pergoli, ogrodzeń, również do uprawy w większych pojemnikach na balkonie. Jest wyjątkiem wśród innych fasoli, bo tworzy zgrubiały, wieloletni korzeń, z którego (w ciepłym klimacie) co roku wyrastają nowe pędy. Ma piękne, duże kwiaty intensywnie pomarańczowo-czerwone. Strąki z niedojrzałymi nasionami są jadane jak fasolka szparagowa. Tworzy duże nasiona w barwach od różu do fioletu z ciemniejszym, marmurkowym wzorem.

Fasola pierścieniowa
więcej informacji...
Fasola pierścieniowa
 
Cena: 2.16 zł
Cena: 1.85 zł
Oszczędzasz: 0.31 zł (15%)
(Phaseolum "Anellino di Trento") NOWOŚĆ! Odmiana fasoli karłowej o wyjątkowo ozdobnych strąkach. Rośnie krzaczasto do wysokości 50-60 cm, nie wymaga podpór. Obficie plonuje strąkami zielonymi z kontrastowymi fioletowymi smugami. Strąki są pierścieniowato zwinięte. Niedojrzałe strąki mogą być jadane jak fasola szparagowa, są bezwłókniste. Może też uprawiać tę fasolę dla jadalnych nasion- różowych w fioletowe smugi.

Fasola włoska pstra
więcej informacji...
Fasola włoska pstra
 
Cena: 1.79 zł
Cena: 1.56 zł
Oszczędzasz: 0.23 zł (13%)
. (Phaseolus vulgaris "Borlotti") (3 RAZY WIĘCEJ NASION ZA TĘ SAMĄ CENĘ!) NOWOŚĆ! Włoska odmiana fasoli tycznej uprawiana dla suchego ziarna. Dorasta do 2,5 m wysokości, nadaje się także do uprawy w pojemnikach. Strąki po dojrzeniu dają duży plon smacznych nasion o ozdobnej barwie kremowej, purpurowo cętkowanej. Ziarna mają smak wyrazisty, doskonale nadają się do zup i zapiekanek. Obradza obficie, bardzo odporna na choroby i niekorzystne warunki uprawy.

Fasola-cud
więcej informacji...
Fasola-cud
 
Cena: 3.00 zł
Cena: 1.99 zł
Oszczędzasz: 1.01 zł (34%)
(Phaseolus coccineus "Hestia") Niezwykła odmiana fasoli karłowej szparagowej- to jednocześnie warzywo i fasola ozdobna z pięknych kwiatów. Doskonale nadaje się do uprawy w doniczce lub skrzynce balkonowej. Jednoroczna, dorasta do 40 cm wysokości, ma pokrój krzaczasty. Obficie zakwita pięknymi biało-czerwonymi kwiatami z których powstają bezwłókniste, bardzo smaczne, zielone strąki.

Fasolnik "Kilometr"
więcej informacji...
Fasolnik "Kilometr"
 
Cena: 1.45 zł
Cena: 1.22 zł
Oszczędzasz: 0.23 zł (16%)
(Vigna sinensis "Metro") NOWOŚĆ! Bujnie rosnące jednoroczne pnącze ozdobne i jadalne, do uprawy w gruncie lub w pojemnikach, dorasta do 3 m wysokości. Pochodzi z Dalekiego Wschodu. Ma potrójnie pierzaste, jasnozielone liście, w lecie zakwita motylkowymi, różowymi kwiatami z których rozwijają się wyjątkowo długie (do ponad 60 cm długości!) zielone strąki, zawierające liczne nasiona. Niedojrzałe strąki są jadalne po ugotowaniu jak fasolka szparagowa. Również nasiona są po ugotowaniu jadalne, tak jak fasola.

Fasolnik chiński
więcej informacji...
Fasolnik chiński
 
Cena: 1.19 zł
Cena: 0.98 zł
Oszczędzasz: 0.21 zł (18%)
(Vigna sinensis) Bujnie rosnące jednoroczne pnącze ozdobne i jadalne, do uprawy w gruncie lub w pojemnikach, dorasta do 3 m wysokości. Pochodzi z Dalekiego Wschodu. Ma potrójnie pierzaste, jasnozielone liście, w lecie zakwita motylkowymi kwiatami z których rozwijają się wyjątkowo długie (do ponad 40 cm długości) zielone strąki, zawierające liczne nasiona. Niedojrzałe strąki są jadalne po ugotowaniu jak fasolka szparagowa. Również nasiona są po ugotowaniu jadalne, tak jak fasola.

Fenkuł czerwony
więcej informacji...
Fenkuł czerwony
 
Cena: 1.98 zł
Cena: 1.74 zł
Oszczędzasz: 0.24 zł (13%)
(Foeniculum vulgare "Atropurpureum") NOWOŚĆ! Ozdobne, aromatyczne warzywo o jadalnych ogonkach liściowych o anyżowym, słodkim smaku. Bogate w witaminy i sole mineralne. Jadalne są również liście o czerwono-miedzianej, dekoracyjnej barwie. Roślina lecznicza, korzystnie wpływa na układ nerwowy i trawienie.

Fiołek jadalny
więcej informacji...
Fiołek jadalny
 
Cena: 1.75 zł
Cena: 1.35 zł
Oszczędzasz: 0.40 zł (23%)
Fiołek jadalny (Viola "Sweet Sensation") NOWOŚĆ! Kępiasta bylina jadalna i ozdobna. Kwitnie wyjątkowo obficie od marca do końca maja dużymi, pięknie pachnącymi, fioletowymi kwiatami.
Liście i kwiaty tej odmiany mają delikatny, słodkawy smak i są jadalne. Kwiaty można dodawać do sałatek owocowych, mogą być też kandyzowane w cukrze lub użyte do wyrobu nalewek. Z liści można zaparzać herbatę o działaniu oczyszczającym organizm i uspokajającym.

Fiołek żółty zwieszający
więcej informacji...
Fiołek żółty zwieszający
 
Cena: 1.08 zł
Cena: 0.65 zł
Oszczędzasz: 0.43 zł (40%)
Fiołek żółty zwieszający . (Viola x williamsii) Roślina dwuletnia, rozrastająca się w kępy. Tworzy wiotkie, zwieszające się pędy, do 30 cm długości. Doskonała do sadzenia w skrzynkach balkonowych i wiszących pojemnikach. Ma bardzo długi okres kwitnienia: od maja do października obficie zakwita złocisto-żółtymi kwiatami z czerwonawym wzorem na płatkach. Lubi słońce/półcień i gleby żyzne, wilgotne. Odporna na mróz.

Fiołki różnobarwne
więcej informacji...
Fiołki różnobarwne
 
Cena: 0.98 zł
Cena: 0.78 zł
Oszczędzasz: 0.20 zł (21%)
(Viola cornuta "Mixed Colours") NOWOŚĆ! Fiołki o różnobarwnych kwiatach. Bylina obficie i długo kwitnąca (od marca do października, dorasta do 15-20 cm wysokości, do uprawy w gruncie i w pojemnikach. Tworzy kępy sezonowych, niewielkich, ciemnozielonych, sercowatych liści. Kwiaty pięknie pachnące, drobne, o barwach od bieli, różowego, żółci, fioletu, błękitu do pomarańczowego i i bardzo ciemnej czerwieni.

Galtonia biała (nasiona)
więcej informacji...
Galtonia biała (nasiona)
 
Cena: 1.24 zł
Cena: 0.89 zł
Oszczędzasz: 0.35 zł (29%)
(Galtonia candicans) NOWOŚĆ! Bylina cebulowa o efektownych kwiatach. Ma długie, wąskie liście sezonowe do 50 cm długości. Kwitnie od lipca nawet do przyjścia pierwszych przymrozków. Kwiaty w kolorze białym pojawiają się na szczycie bezlistnej łodygi, do 1 m wysokości, przypominają kształtem kwiatostan hiacynta. Zwisające kwiaty dzwonkowate (20-30 w kwiatostanie) mają długość do 5 cm. Nadają się na kwiat cięty.

Gledicja
więcej informacji...
Gledicja
 
Cena: 1.98 zł
Cena: 1.68 zł
Oszczędzasz: 0.30 zł (16%)
Gledicja. (Gleditsia triacanthos) pochodzi ze środkowych i wschodnich Stanów Zjednoczonych. Dorasta do wysokości do 25 m, ma wysoko osadzoną, ażurową koronę, która nie daje głębokiego cienia. Ma liście pierzaste, delikatne, podobne do liści afrykańskich akacji i mimozy, jesienią przebarwiające się na żółto. Tworzy długie do 40 cm, płaskie poskręcane strąki, niepękające, ze słodkawym miąższem między nasionami; wiszą na gałęziach od jesieni do wiosny.

Goryczka alpejska
więcej informacji...
Goryczka alpejska
 
Cena: 1.45 zł
Cena: 1.23 zł
Oszczędzasz: 0.22 zł (16%)
(Gentiana septemfida) NOWOŚĆ! Kępiasta bylina kwiatowa, do 30 cm wysokości. Tworzy kępy szarozielonych sezonowych liści. Kwitnie wyjątkowymi, ciemno-fioletowymi, lejkowatymi kwiatami z kontrastowymi białymi pręcikami (od lipca do października). Szczególnie pięknie wygląda w ogródku skalnym.

Goździki chińskie "Wee Willie Mix"
więcej informacji...
Goździki chińskie "Wee Willie Mix"
 
Cena: 2.12 zł
Cena: 1.78 zł
Oszczędzasz: 0.34 zł (17%)
(Callistephus chinensis "Wee Willie Mix") NOWOŚĆ! Piękna roślina kwiatowa, dorasta do 40 cm wysokości, rośnie krzaczasto. Od lipca do listopada obficie zakwita pojedynczymi, dużymi kwiatami (do 4 cm średnicy!), w niezwykłych cieniowanych barwach od ciemnej purpury do jasnego różu. Płatki mają delikatne wzory w ciemniejszym lub jaśniejszym odcieniu. Roślina jednoroczna, nadaje się na kwiat cięty, na rabaty lub do uprawy w pojemnikach.

Groszek szparagowy
więcej informacji...
Groszek szparagowy
 
Cena: 1.95 zł
Cena: 1.85 zł
Oszczędzasz: 0.10 zł (6%)
(Tetragonolobus purpureus) Niezwykła roślina ozdobna i warzywna! Jednoroczna, tworzy pędy do 0,5 m wysokości, pokryte jasnozielonymi liśćmi. Latem zakwita ozdobnymi, łódeczkowatymi, purpurowymi kwiatami. Owoce-strąki są kanciaste, długości do 7 cm, smaczne i mięsiste, jadalne jako warzywo po ugotowaniu.

Grusza chińska
więcej informacji...
Grusza chińska
 
Cena: 1.48 zł
Cena: 1.18 zł
Oszczędzasz: 0.30 zł (21%)
Grusza chińska (NASIONA)(Pyrus pyrifolia) NOWOŚĆ!!! Drzewo owocowe, do 10 m wysokości, tworzy okrągłą koronę. Liście są sezonowe, ciemnozielone, owalne i błyszczące. Wiosną obficie kwitnie białymi kwiatami. Daje bardzo duże zbiory (nawet do 200 kg z jednego drzewa!) okrągłych, podobnych do jabłek owoców o żółtawej skórce, smacznych i soczystych. Owocowanie zaczyna się w 6-7 roku po wysiewie.

Grusza ozdobna koreańska
więcej informacji...
Grusza ozdobna koreańska
 
Cena: 2.95 zł
Cena: 1.95 zł
Oszczędzasz: 1.00 zł (34%)
Grusza ozdobna koreańska . (Pyrus calleryana "Autumn Blaze") Drzewko ozdobne z liści, kwiatów i owoców, dorasta do 12 m wysokości. Ma sercowate, sezonowe liście, ciemnozielone i błyszczące. Przebarwiają się jesienią na wspaniałe, jaskrawe kolory: czerwony, purpurowy, różowy, żółty i pomarańczowy. Wiosną wyjątkowo obficie zakwita dużymi, białymi kwiatami (3 cm średnicy). Powstają z nich drobne, czerwonawe owoce, zebrane w grona (jadalne, ale niesmaczne w stanie surowym. Nadają się do nalewek).

Gunnera olbrzymia
więcej informacji...
Gunnera olbrzymia
 
Cena: 5.00 zł
Cena: 4.90 zł
Oszczędzasz: 0.10 zł (2%)
Gunnera olbrzymia (Gunnera manicata), Jedna z największych bylin na świecie, dorasta do 3 m wysokości i 4 lub więcej metrów szerokości, pochodzi z górskich rejonów Kolumbii i Brazylii. Tworzy gigantyczne liście (do 2 m długości!), wyrastające na długich kolczastych ogonkach. W lecie zakwita ogromnymi „maczugami” czerwonozielonych kwiatów.

[poprzednia]  [1-50]  [51-100]  [101-150]  [151-200]  [201-250]  [251-287]  [następna] [pokaż wszystko]
 

Dokładamy wszelkich starań aby publikowane zdjęcia i opisy były w pełni prawidłowe i kompletne. Niestety, nie możemy zagwarantować, że podane dane nie zawierają przypadkowych pomyłek i błędów. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub chęci uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt: (KLIKNIJ TUTAJ). Prezentowany katalog produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a ma jedynie charakter informacyjny. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za stosowanie produktów niezgodnie z obowiązującym prawem. Podane ceny są cenami brutto.

Copyright © Wspaniałe Ogrody Maryli. All rights reserved.