Wspaniałe Ogrody Maryli
     
    


Złóż zamówienie
 
<!WIELKA OBNIŻKA CEN!>
<NOWOŚCI>
<ROŚLINY>
Nasiona
Przedmioty dekoracyjne
SKLEP ZIELARSKI MARYLI
Zapowiedzi sprzedaży
     Bambusy i trawy ozdobne
     Byliny ozdobne i paprocie ogrodowe
     Drzewa i krzewy iglaste
     Drzewa i krzewy liściaste
     Kaktusy ogrodowe
     Nasiona
     Palmy ogrodowe
     Pnącza ozdobne
     Rośliny do oczek wodnych
     Rośliny jadalne
     Rośliny święte i magiczne
     Rośliny tarasowe i balkonowe
     Zioła i rośliny przyprawowe
Zgłoszone opinie klientów

Strona główna : Zapowiedzi sprzedaży : Nasiona :

Dawidia chińska
powiększ...

Dawidia chińska

(7 głosów)

 
Cena: 6.98 zł
Cena: 6.42 zł
Oszczędzasz: 0.56 zł (9%)
Kod: N_daw_2 szt.

W sprzedaży: chwilowo brak - zapytanie o dostępność


Dawidia chińska (Drzewo chusteczkowe). (Davidia involucrata) Unikat botaniczny. Niezwykłe drzewo ozdobne, pochodzi z Chin (relikt z epoki dinozaurów). Dorasta do 20 m wysokości, ma prosty pień i regularną, stożkowatą koronę. Liście są duże (do 15 cm długości), ciemnozielone, sezonowe, jesienią przebarwiają się na żółto.
W maju obficie zakwita niezwykłymi kwiatami, przypominającymi chustki (stąd nazwa): z gałązek zwieszają się bardzo duże (do 20 cm długości!) czystobiałe podsadki, otaczające zielonkawe i drobne kwiatki. Tworzy to niespotykany efekt ozdobny- drzewo wygląda jak obwieszone chustkami lub obsiedzione przez białe gołębie (stąd inna nazwa- "drzewo duchów"). Z kwiatów powstają owoce z dużą pestką, podobną do gałki muszkatołowej (niejadalne). Lubi miejsca zaciszne i półcieniste i gleby żyzne, próchniczne i wilgotne. Jest dostatecznie odporna na mróz.
Siew: od razu po otrzymaniu nasiona wysiewamy do doniczki na głębokość 6 cm. Podlewamy i okrywamy folią plastikową. Doniczkę ustawiamy w chłodnym, ale zabezpieczonym przed mrozem miejscu na okres 3-4 miesięcy (najlepiej przez całą zimę). Wiosną przenosimy w miejsce jasne, temp. ok. +20 st.

Super
Dobry
OK
Taki sobie
Nie odpowiada mi

 

Dokładamy wszelkich starań aby publikowane zdjęcia i opisy były w pełni prawidłowe i kompletne. Niestety, nie możemy zagwarantować, że podane dane nie zawierają przypadkowych pomyłek i błędów. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub chęci uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt: (KLIKNIJ TUTAJ). Prezentowany katalog produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a ma jedynie charakter informacyjny. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za stosowanie produktów niezgodnie z obowiązującym prawem. Podane ceny są cenami brutto.

Copyright © Wspaniałe Ogrody Maryli. All rights reserved.