Wspaniałe Ogrody Maryli
     
    


Złóż zamówienie
 
<!WIELKA OBNIŻKA CEN!>
<NOWOŚCI>
<ROŚLINY>
Nasiona
Przedmioty dekoracyjne
SKLEP ZIELARSKI MARYLI
Zapowiedzi sprzedaży
     Bambusy i trawy ozdobne
     Byliny ozdobne i paprocie ogrodowe
     Drzewa i krzewy iglaste
     Drzewa i krzewy liściaste
     Kaktusy ogrodowe
     Nasiona
     Palmy ogrodowe
     Pnącza ozdobne
     Rośliny do oczek wodnych
     Rośliny jadalne
     Rośliny święte i magiczne
     Rośliny tarasowe i balkonowe
     Zioła i rośliny przyprawowe
Zgłoszone opinie klientów

Strona główna : Zapowiedzi sprzedaży : Nasiona :

Cypryśnik luizjański
powiększ...

Cypryśnik luizjański

(105 głosów)

 
Cena: 4.99 zł
Cena: 3.65 zł
Oszczędzasz: 1.34 zł (27%)
Kod: N_taxod 5 szt.

W sprzedaży: chwilowo brak - zapytanie o dostępność


(Taxodium distichum) NOWOŚĆ!!! Iglaste drzewo ozdobne (zrzucające ulistnienie na zimę), dorasta do 20 m wysokości, pochodzi ze wschodnich i południowych stanów USA, gdzie na terenach podmokłych tworzy charakterystyczne lasy (cypryśniki często wyrastają bezpośrednio z wody). Wokół pnia powstają dekoracyjne korzenie powietrzne (pneumatofory), wystające z ziemi na wysokość do 40 cm.
Drzewo tworzy wysmukły, szarobrązowy pień, bardzo rozszerzony u podstawy. Korona ma kształt piramidalny. Igły cypryśnika są krótkie, miękkie i jasnozielone, jesienią przebarwiają się na piękny rdzawoczerwony kolor (cypryśniki słynną z dekoracyjnej barwy jesiennej).
Lubi glebę żyzną, wilgotną lub mokrą i słońce.
Siew wiosną i latem. Przed siewem nasiona namoczyć w ciepłej wodzie przez 48 godzin. Siać do pojemników z wilgotną, żyzną ziemią na głębokość 1 cm, w temp. ok. +25 st. Siewki rozsadzać pojedynczo do doniczek. Młode rośliny muszą być chronione przed mrozem przez pierwsze 3 lata, potem można je wysadzić do gruntu na miejsce stałe.

Super
Dobry
OK
Taki sobie
Nie odpowiada mi

 

Dokładamy wszelkich starań aby publikowane zdjęcia i opisy były w pełni prawidłowe i kompletne. Niestety, nie możemy zagwarantować, że podane dane nie zawierają przypadkowych pomyłek i błędów. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub chęci uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt: (KLIKNIJ TUTAJ). Prezentowany katalog produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a ma jedynie charakter informacyjny. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za stosowanie produktów niezgodnie z obowiązującym prawem. Podane ceny są cenami brutto.

Copyright © Wspaniałe Ogrody Maryli. All rights reserved.