Wspaniałe Ogrody Maryli
     
    


Złóż zamówienie
 
<!WIELKA OBNIŻKA CEN!>
<NOWOŚCI>
<ROŚLINY>
Nasiona
Przedmioty dekoracyjne
SKLEP ZIELARSKI MARYLI
Zapowiedzi sprzedaży
     Bambusy i trawy ozdobne
     Byliny ozdobne i paprocie ogrodowe
     Drzewa i krzewy iglaste
     Drzewa i krzewy liściaste
     Kaktusy ogrodowe
     Nasiona
     Palmy ogrodowe
     Pnącza ozdobne
     Rośliny do oczek wodnych
     Rośliny jadalne
     Rośliny święte i magiczne
     Rośliny tarasowe i balkonowe
     Zioła i rośliny przyprawowe
Zgłoszone opinie klientów

Strona główna : Zapowiedzi sprzedaży : Drzewa i krzewy liściaste :

Franklinia
powiększ...

Franklinia

(5 głosów)

 
Cena: 45.60 zł
Cena: 32.89 zł
Oszczędzasz: 12.71 zł (28%)
Kod: frn

W sprzedaży: chwilowo brak - zapytanie o dostępność


Franklinia (Franklinia alatamaha) NOWOŚĆ! Unikat botaniczny, bardzo rzadko spotykany w Polsce. Drzewko ozdobne z kwiatów i liści, które wymarło całkowicie w warunkach naturalnych (w stanie Georgia w USA) pod koniec 18 wieku. Od tamtego czasu jest tylko uprawiane sztucznie i zalicza się do najrzadszych roślin na Ziemi.
Dorasta do 5 m wysokości (w Polsce na ogół do 3 m). Tworzy luźną, wzniesioną koronę. Ma dekoracyjne, duże, sezonowe liście (do 15 cm długości), ciemnozielone i błyszczące; jesienią przebarwiają się na intensywny kolor purpurowy i jasnoczerwony. Zakwita od lipca do października dużymi (8 cm średnicy), kubkowatymi, czysto-białymi, pięknie pachnącymi kwiatami z dużymi żółtymi pręcikami. Z kwiatów powstają ozdobne owoce, przypominające zdrewniałe kuleczki o średnicy 2 cm.
Najlepiej rośnie w słońcu, w ziemi raczej żyznej i wilgotnej o odczynie kwaśnym (stanowisko jak dla różaneczników z dodatkiem 1/3 torfu kwaśnego), na stanowisku zacisznym. Jest całkowicie odporna na mróz (młodsze rośliny wymagają okrywania na zimę kilkoma warstwami włókniny).
WYSYŁAMY DRZEWKA WYSOKOŚCI 55-60 CM, W POJEMNIKACH.

Super
Dobry
OK
Taki sobie
Nie odpowiada mi

 

Dokładamy wszelkich starań aby publikowane zdjęcia i opisy były w pełni prawidłowe i kompletne. Niestety, nie możemy zagwarantować, że podane dane nie zawierają przypadkowych pomyłek i błędów. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub chęci uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt: (KLIKNIJ TUTAJ). Prezentowany katalog produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a ma jedynie charakter informacyjny. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za stosowanie produktów niezgodnie z obowiązującym prawem. Podane ceny są cenami brutto.

Copyright © Wspaniałe Ogrody Maryli. All rights reserved.