Wspaniałe Ogrody Maryli
     
    


Złóż zamówienie
 
<!WIELKA OBNIŻKA CEN!>
<NOWOŚCI>
<ROŚLINY>
Mydło ekologiczne
Nasiona
Przedmioty dekoracyjne
SKLEP ZIELARSKI MARYLI
Zapowiedzi sprzedaży
     Bambusy i trawy ozdobne
     Byliny ozdobne i paprocie ogrodowe
     Drzewa i krzewy iglaste
     Drzewa i krzewy liściaste
     Kaktusy ogrodowe
     Nasiona
     Palmy ogrodowe
     Pnącza ozdobne
     Rośliny do oczek wodnych
     Rośliny jadalne
     Rośliny święte i magiczne
     Rośliny tarasowe i balkonowe
     Zioła i rośliny przyprawowe
Zgłoszone opinie klientów

Strona główna : Zapowiedzi sprzedaży : Nasiona :

Powojnik leczniczy
powiększ...

Powojnik leczniczy

(6 głosów)

 
Cena: 1.46 zł
Cena: 1.12 zł
Oszczędzasz: 0.34 zł (24%)
Kod: N_powL 6 szt.

W sprzedaży: chwilowo brak - zapytanie o dostępność


. (Clematis mandschurica) NOWOŚĆ! Bujne pnącze lecznicze i ozdobne z kwiatów, liści i nasion. Dorasta do 1,2 m wysokości, tworzy drewniejące pędy z ogonkami czepnymi, nadaje się do uprawy w ogrodzie lub w większych doniczkach. Pochodzi z Dalekiego Wschodu. Ma sezonowe, pierzaste, jasnozielone liście. Bardzo długo i wyjatkowo obficie kwitnie- od czerwca do listopada okrywa się masą czysto-białych kwiatów z licznymi pylnikami, z których powstają dekoracyjne, srebrzyste "puszyste" owocostany.
Wywar z grubszych korzeni (zbieranych w czerwcu) ma silne właściwości antybakteryjne i antygrzybicze. Stosuje się go do okładów i przemywania trudno gojących się ran, owrzodzeń itp.
Dobrze rośnie w miejscach słonecznych i półcienistych, w glebie żyznej i wilgotnej. Odporne na mróz.
Siew od marca do lipca. Przed siewem nasiona należy zawinąć w wilgotny papier, owinąć szczelnie folią plastik. i umieścić w lodówce (w temp. od +2 do +5 st.) na okres 6-8 tygodni. Potem wysiać do pojemników w temp. ok. +20 st. na głębokość 0,5 cm. Siewki rozsadzać pojedynczo do doniczek w fazie 1-2 liści. Zabezpieczyć przed mrozem przez pierwszą zimę. Sadzić do gruntu na wiosnę następnego roku w rozstawie 60 na 60 cm.

Super
Dobry
OK
Taki sobie
Nie odpowiada mi

 

Dokładamy wszelkich starań aby publikowane zdjęcia i opisy były w pełni prawidłowe i kompletne. Niestety, nie możemy zagwarantować, że podane dane nie zawierają przypadkowych pomyłek i błędów. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub chęci uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt: (KLIKNIJ TUTAJ). Prezentowany katalog produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a ma jedynie charakter informacyjny. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za stosowanie produktów niezgodnie z obowiązującym prawem. Podane ceny są cenami brutto.

Copyright © Wspaniałe Ogrody Maryli. All rights reserved.