Wspaniałe Ogrody Maryli
     
    


Złóż zamówienie
 
<!WIELKA OBNIŻKA CEN!>
<NOWOŚCI>
<ROŚLINY>
Nasiona
Przedmioty dekoracyjne
SKLEP ZIELARSKI MARYLI
Zapowiedzi sprzedaży
     Bambusy i trawy ozdobne
     Byliny ozdobne i paprocie ogrodowe
     Drzewa i krzewy iglaste
     Drzewa i krzewy liściaste
     Kaktusy ogrodowe
     Nasiona
     Palmy ogrodowe
     Pnącza ozdobne
     Rośliny do oczek wodnych
     Rośliny jadalne
     Rośliny święte i magiczne
     Rośliny tarasowe i balkonowe
     Zioła i rośliny przyprawowe
Zgłoszone opinie klientów

Strona główna : Zapowiedzi sprzedaży : Drzewa i krzewy iglaste :

Świerk leczniczy
powiększ...

Świerk leczniczy

(14 głosów)

 
Cena: 19.56 zł
Cena: 16.59 zł
Oszczędzasz: 2.97 zł (16%)
Kod: swkLcz

W sprzedaży: chwilowo brak - zapytanie o dostępność


Świerk leczniczy (Picea mariana) NOWOŚĆ!!! Drzewo ozdobne i lecznicze iglaste, dorasta do 25 m wysokości, ma wąską, stożkowatą koronę. Pochodzi z Kanady i północy USA. Igły o cytrynowym zapachu są krótkie, gęsto osadzone na gałązkach, bardzo ciemnozielone. Kora pnia z wiekiem staje się niemal czarna. Walcowate zielone, potem fioletowe, bardzo dekoracyjne szyszki mają długość do 10 cm i pozostają na gałęziach wyjątkowo długo, nawet 30 lat.
Drzewo ma właściwości lecznicze. Jako surowiec zielarski wykorzystuje się niedojrzałe, zielone szyszki (gotuje się je z cukrem, a syrop stosuje w przeziębieniach i kaszlu). Doskonałym lekarstwem na kaszel jest także wywar z młodych pędów.
Ten świerk wyróżnia się zdolnością do wzrostu nawet na bardzo mokrych, bagnistych i kwaśnych glebach- tam gdzie żaden inny świerk się nie przyjmie. Rośnie w słońcu lub półcieniu, w glebie wilgotnej, a nawet podmokłej. Odporny na mróz. Może być przycinany i formowany. Wzrost szybki.
WYSYŁAMY DRZEWKA WYSOKOŚCI 45-50 CM, UKORZENIONE W POJEMNIKACH.

Super
Dobry
OK
Taki sobie
Nie odpowiada mi

 

Dokładamy wszelkich starań aby publikowane zdjęcia i opisy były w pełni prawidłowe i kompletne. Niestety, nie możemy zagwarantować, że podane dane nie zawierają przypadkowych pomyłek i błędów. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub chęci uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt: (KLIKNIJ TUTAJ). Prezentowany katalog produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a ma jedynie charakter informacyjny. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za stosowanie produktów niezgodnie z obowiązującym prawem. Podane ceny są cenami brutto.

Copyright © Wspaniałe Ogrody Maryli. All rights reserved.