Wspaniałe Ogrody Maryli
     
    


Złóż zamówienie
 
<!WIELKA OBNIŻKA CEN!>
<NOWOŚCI>
<ROŚLINY>
Nasiona
Przedmioty dekoracyjne
SKLEP ZIELARSKI MARYLI
Zapowiedzi sprzedaży
     Bambusy i trawy ozdobne
     Byliny ozdobne i paprocie ogrodowe
     Drzewa i krzewy iglaste
     Drzewa i krzewy liściaste
     Kaktusy ogrodowe
     Nasiona
     Palmy ogrodowe
     Pnącza ozdobne
     Rośliny do oczek wodnych
     Rośliny jadalne
     Rośliny święte i magiczne
     Rośliny tarasowe i balkonowe
     Zioła i rośliny przyprawowe
Zgłoszone opinie klientów

Strona główna : Zapowiedzi sprzedaży : Nasiona :

Szpinak wodny
powiększ...

Szpinak wodny

(15 głosów)

 
Cena: 5.18 zł
Cena: 4.68 zł
Oszczędzasz: 0.50 zł (10%)
Kod: N_szpinW 10 szt.

W sprzedaży: chwilowo brak - zapytanie o dostępność


Szpinak wodny (Ipomoea aquatica). Popularne warzywo kuchni azjatyckich. Bujne, wielopędowe pnącze jednoroczne (jadalne i ozdobne), pochodzi z południowo-wschodniej Azji, dorasta do 2,5 m wysokości. Liście ma bardzo duże (do 15 cm długości), jasnozielone, mięsiste i delikatne w smaku, można je stopniowo obrywać i przyrządzać po ugotowaniu jak szpinak. Jadalne są też młode pędy. W lecie roślina zakwita pięknymi, jasnofioletowymi, kielichowatymi kwiatami.
Lubi każdą przeciętną, wilgotną lub mokrą glebę i słońce. W lecie może być uprawiany w ogrodzie. Dobrze rośnie też w samej wodzie. Miejsce powinno być osłonięte od silnego wiatru.
Siew w kwietniu do pojemników na głębokość 1 cm, w temp. ok. +25 st. Siewki rozsadzać pojedynczo do doniczek w fazie 1 liścia. Na zewnątrz można sadzić po 20 maja. Rozstawa 40 na 50 cm. Nadaje się też do uprawy całorocznej w mieszkaniu. Temperatura uprawy nie może być niższa niż +10 st.

Super
Dobry
OK
Taki sobie
Nie odpowiada mi

 

Dokładamy wszelkich starań aby publikowane zdjęcia i opisy były w pełni prawidłowe i kompletne. Niestety, nie możemy zagwarantować, że podane dane nie zawierają przypadkowych pomyłek i błędów. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub chęci uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt: (KLIKNIJ TUTAJ). Prezentowany katalog produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a ma jedynie charakter informacyjny. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za stosowanie produktów niezgodnie z obowiązującym prawem. Podane ceny są cenami brutto.

Copyright © Wspaniałe Ogrody Maryli. All rights reserved.