Wspaniałe Ogrody Maryli
     
    


Złóż zamówienie
 
<!WIELKA OBNIŻKA CEN!>
<NOWOŚCI>
<ROŚLINY>
Nasiona
Przedmioty dekoracyjne
SKLEP ZIELARSKI MARYLI
Zapowiedzi sprzedaży
     Bambusy i trawy ozdobne
     Byliny ozdobne i paprocie ogrodowe
     Drzewa i krzewy iglaste
     Drzewa i krzewy liściaste
     Kaktusy ogrodowe
     Nasiona
     Palmy ogrodowe
     Pnącza ozdobne
     Rośliny do oczek wodnych
     Rośliny jadalne
     Rośliny święte i magiczne
     Rośliny tarasowe i balkonowe
     Zioła i rośliny przyprawowe
Zgłoszone opinie klientów

Strona główna : Zapowiedzi sprzedaży : Rośliny tarasowe i balkonowe :

Plumeria czerwona (Kwiat ślubny)
powiększ...

Plumeria czerwona (Kwiat ślubny)

(19 głosów)

 
Cena: 19.69 zł
Cena: 14.87 zł
Oszczędzasz: 4.82 zł (25%)
Kod: plumr

W sprzedaży: chwilowo brak - zapytanie o dostępność


Plumeria czerwona (Kwiat ślubny) (Plumeria rubra) NOWOŚĆ! Krzew ozdobny z Ameryki Południowej, do uprawy w pojemnikach, dorasta do 1,5-2 m wysokości. Liście są lancetowate, ciemnozielone i błyszczące. Łodygi są jasnoszare, walcowate, magazynują wodę. Największą ozdobą plumerii są wspaniałe, pięknie pachnące kwiaty, zebrane w płaskie kwiatostany na szczytach pędów. Kwiaty w odcieniach czerwieni pojawiają się od początku lata do późnej jesieni, są bardzo trwałe. Ich piękny zapach uważany jest za afrodyzjak i dlatego są powszechnie stosowane jako ozdoba podczas ślubów i wesel w krajach tropikalnych. Kwiaty plumerii są też symbolem nieśmiertelności, bo długo nie więdną i są odporne nawet na ogień.
Roślina ciepłolubna, najlepiej rośnie w temperaturze około +20 st., (nie niższej niż +13 st.), doskonale nadaje się do uprawy w mieszkaniu. Wymaga stanowiska słonecznego. Od końca września roślina wchodzi w okres spoczynku, przestajemy ją ZUPEŁNIE podlewać aż do wiosny. Traci wtedy liście. W połowie marca przesadzamy roślinę do nowej ziemi (1 część ziemi ogrodowej, 1 część piasku i 1 część grubego żwiru) i NIE PODLEWAMY przez 10 dni po przesadzeniu. Potem zaczynamy umiarkowanie podlewać aż pojawią się nowe liście (zbyt obfite podlewanie grozi gniciem korzeni). Przez okres wegetacji podlewamy 1 do 2 razy w tygodniu i nawozimy w okresie od maja do sierpnia. Roślinę można przycinać w okresie spoczynku.
WYSYŁAMY ROŚLINY WYSOKOŚCI 20-25 CM, UKORZENIONE W POJEMNIKACH.

Super
Dobry
OK
Taki sobie
Nie odpowiada mi

 

Dokładamy wszelkich starań aby publikowane zdjęcia i opisy były w pełni prawidłowe i kompletne. Niestety, nie możemy zagwarantować, że podane dane nie zawierają przypadkowych pomyłek i błędów. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub chęci uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt: (KLIKNIJ TUTAJ). Prezentowany katalog produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a ma jedynie charakter informacyjny. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za stosowanie produktów niezgodnie z obowiązującym prawem. Podane ceny są cenami brutto.

Copyright © Wspaniałe Ogrody Maryli. All rights reserved.