Wspaniałe Ogrody Maryli
     
    


Złóż zamówienie
 
<!WIELKA OBNIŻKA CEN!>
<NOWOŚCI>
<ROŚLINY>
Mydło ekologiczne
Nasiona
Przedmioty dekoracyjne
SKLEP ZIELARSKI MARYLI
Zapowiedzi sprzedaży
     Bambusy i trawy ozdobne
     Byliny ozdobne i paprocie ogrodowe
     Drzewa i krzewy iglaste
     Drzewa i krzewy liściaste
     Kaktusy ogrodowe
     Nasiona
     Palmy ogrodowe
     Pnącza ozdobne
     Rośliny do oczek wodnych
     Rośliny jadalne
     Rośliny święte i magiczne
     Rośliny tarasowe i balkonowe
     Zioła i rośliny przyprawowe
Zgłoszone opinie klientów

Strona główna : Zapowiedzi sprzedaży : Nasiona :

Głowocis owocowy
powiększ...

Głowocis owocowy

(4 głosów)

 
Cena: 3.64 zł
Cena: 3.23 zł
Oszczędzasz: 0.41 zł (12%)
Kod: N_glow 5 szt.

W sprzedaży: chwilowo brak - zapytanie o dostępność


(Cephalotaxus harringtoniana ) NOWOŚĆ!!! Ozdobny i owocowy zimozielony krzew iglasty, dorasta do 4 m wysokości, ma rozłożysty, luźny pokrój. Jest jednym z najpiękniejszych iglaków: ma parasolowato osadzone dookoła pędów szerokie, błyszczące i ciemnozielone igły. Jesienią tworzy podobne do śliwek oliwkowozielone owoce (3 cm długości). Jadalna jest duża pestka, podobna w smaku do orzecha laskowego.
Dobrze rośnie w cieniu i w słońcu, w każdej przeciętnej glebie (nie suchej i nie mokrej), w Polsce zachodniej zimuje bez okrycia, na pozostałym obszarze powinien być okryty na zimę (bez uszkodzeń przetrwał -26 st.)
Siew wiosną i latem. Przed siewem nasiona namoczyć w wodzie przez 48 godzin. Potem zdjąć z nich skórkę. Siać do pojemników z wilgotną, żyzną ziemią na głębokość 3 cm, w temp. ok. +20 st. Siewki rozsadzać pojedynczo do doniczek. Młode rośliny muszą być chronione przed mrozem przez pierwsze 3 lata, potem można je wysadzić do gruntu na miejsce stałe.

Super
Dobry
OK
Taki sobie
Nie odpowiada mi

 

Dokładamy wszelkich starań aby publikowane zdjęcia i opisy były w pełni prawidłowe i kompletne. Niestety, nie możemy zagwarantować, że podane dane nie zawierają przypadkowych pomyłek i błędów. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub chęci uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt: (KLIKNIJ TUTAJ). Prezentowany katalog produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a ma jedynie charakter informacyjny. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za stosowanie produktów niezgodnie z obowiązującym prawem. Podane ceny są cenami brutto.

Copyright © Wspaniałe Ogrody Maryli. All rights reserved.