Wspaniałe Ogrody Maryli
     
    


Złóż zamówienie
 
<!WIELKA OBNIŻKA CEN!>
<NOWOŚCI>
<ROŚLINY>
Nasiona
Przedmioty dekoracyjne
SKLEP ZIELARSKI MARYLI
Zapowiedzi sprzedaży
     Bambusy i trawy ozdobne
     Byliny ozdobne i paprocie ogrodowe
     Drzewa i krzewy iglaste
     Drzewa i krzewy liściaste
     Kaktusy ogrodowe
     Nasiona
     Palmy ogrodowe
     Pnącza ozdobne
     Rośliny do oczek wodnych
     Rośliny jadalne
     Rośliny święte i magiczne
     Rośliny tarasowe i balkonowe
     Zioła i rośliny przyprawowe
Zgłoszone opinie klientów

Strona główna : Zapowiedzi sprzedaży : Drzewa i krzewy iglaste :

Sosna amerykańska żółta (duża)
powiększ...

Sosna amerykańska żółta (duża)

(6 głosów)

 
Cena: 29.87 zł
Cena: 26.69 zł
Oszczędzasz: 3.18 zł (11%)
Kod: sosAZ

W sprzedaży: chwilowo brak - zapytanie o dostępność


Sosna amerykańska żółta(Pinus ponderosa) SUPER PROMOCJA! Drzewo ozdobne iglaste i o jadalnych nasionach oraz łyku, także lecznicze, dorasta do 25 m wysokości, ma luźną, stożkowatą koronę. Pochodzi z zachodu USA. Bardzo ozdobne igły zebrane po 3 na krótkopędach, zielone, gęsto osadzone na gałązkach, długości aż do 20 cm, lekko wygięte. Młode pędy mają żółtawą barwę (stąd nazwa sosny). Kora gładka, brązowa, z wiekiem ciemnieje i pęka, odsłaniając żółtą warstwę wewnętrzną. Szyszki długości do 15 cm, zawierają jadalne nasiona jasnobrązowe, długości 8 mm.
Te nasiona są jadalne na surowo i po ugotowaniu, bogate w tłuszcze, o lekko żywicznym smaku, stosuje się je jako dodatek do wypieków, np. ciast i chleba. Łyko (jasna warstwa zaraz pod korą) jest również jadalne, mieli się je i dodaje do mąki do wypieku chleba- nadaje pieczywu wyjątkowy smak i aromat.
Żywica jest cennym środkiem leczniczym: stosuje się ją zewnętrznie do leczenia wszelkich problemów skórnych (wypryski, egzema, wrzody) lub jako dodatek do inhalacji w leczeniu przeziębienia i grypy. Wywar z młodych przyrostów jest skuteczny w obniżaniu gorączki.
Rośnie w słońcu, w glebie niezbyt żyznej, ubogiej i przepuszczalnej, nawet suchej i piaszczystej. Nie znosi gleby ciężkiej i mokrej. Odporna na mróz. Nadaje się także nadrzewko bonsai.
WYSYŁAMY 7-LETNIE DRZEWKA WYSOKOŚCI 75-80 CM, UKORZENIONE W POJEMNIKACH.

Super
Dobry
OK
Taki sobie
Nie odpowiada mi

 

Dokładamy wszelkich starań aby publikowane zdjęcia i opisy były w pełni prawidłowe i kompletne. Niestety, nie możemy zagwarantować, że podane dane nie zawierają przypadkowych pomyłek i błędów. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub chęci uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt: (KLIKNIJ TUTAJ). Prezentowany katalog produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a ma jedynie charakter informacyjny. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za stosowanie produktów niezgodnie z obowiązującym prawem. Podane ceny są cenami brutto.

Copyright © Wspaniałe Ogrody Maryli. All rights reserved.