Wspaniałe Ogrody Maryli
     
    


Złóż zamówienie
 
<!WIELKA OBNIŻKA CEN!>
<NOWOŚCI>
<ROŚLINY>
Mydło ekologiczne
Nasiona
Przedmioty dekoracyjne
SKLEP ZIELARSKI MARYLI
Zapowiedzi sprzedaży
     Bambusy i trawy ozdobne
     Byliny ozdobne i paprocie ogrodowe
     Drzewa i krzewy iglaste
     Drzewa i krzewy liściaste
     Kaktusy ogrodowe
     Nasiona
     Palmy ogrodowe
     Pnącza ozdobne
     Rośliny do oczek wodnych
     Rośliny jadalne
     Rośliny święte i magiczne
     Rośliny tarasowe i balkonowe
     Zioła i rośliny przyprawowe
Zgłoszone opinie klientów

Strona główna : Zapowiedzi sprzedaży : Nasiona :

Szałwia dalmatyńska
powiększ...

Szałwia dalmatyńska

(5 głosów)

 
Cena: 0.98 zł
Cena: 0.82 zł
Oszczędzasz: 0.16 zł (17%)
Kod: N_szlD 10 szt.

W sprzedaży: chwilowo brak - zapytanie o dostępność


(Salvia officinalis var. dalmatica) NOWOŚĆ! Zimozielony, gęsty, aromatyczny krzew (wysokości 60 cm) ozdobny i przyprawowy do uprawy w pojemnikach lub w gruncie. Roślina typowa dla okolic Morza Śródziemnego. Oferowana odmiana pochodzi z północnej granicy naturalnego występowania tego gatunku (płn. Chorwacja) i dlatego cechuje się większą odpornością na mróz (pod okryciem wytrzymuje do -22 st.) Ma drobne, szaro-zielone, gęsto osadzone na gałązkach liście. Kwitnie latem fioletowo-różowymi kwiatami. Cała roślina bardzo silnie i przyjemnie pachnie.
Jako przyprawa wykorzystywane są listki i młode ulistnione gałązki, które dodaje się do zup i potraw mięsnych, zwłaszcza w kuchni śródziemnomorskiej.
Liście mają też właściwości odkażające, a napar z nich poprawia pamięć i zdolności umysłowe. Działa podobnie jak napar z kawy.
Może być uprawiana w gruncie w cieplejszych rejonach zachodniej i środkowej Polski, pod okryciem w zimie (kopczykowanie i okrywanie gałązkami świerka). Na pozostałym obszarze jako roślina doniczkowa, zimująca w pomieszczeniu. Dobrze znosi przycinanie. Lubi słońce i glebę średnio-żyzną, przepuszczalną o odczynie obojętnym lub zasadowym.
Siew: w kwietniu do pojemników płytko, w temp. ok. +18 st. Siewki muszą zimować w pomieszczeniu przez pierwsze 2 lata uprawy. Potem mogą być sadzone do gruntu na wiosnę po 15 maja w rozstawie 40 na 40 cm.

Super
Dobry
OK
Taki sobie
Nie odpowiada mi

 

Dokładamy wszelkich starań aby publikowane zdjęcia i opisy były w pełni prawidłowe i kompletne. Niestety, nie możemy zagwarantować, że podane dane nie zawierają przypadkowych pomyłek i błędów. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub chęci uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt: (KLIKNIJ TUTAJ). Prezentowany katalog produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a ma jedynie charakter informacyjny. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za stosowanie produktów niezgodnie z obowiązującym prawem. Podane ceny są cenami brutto.

Copyright © Wspaniałe Ogrody Maryli. All rights reserved.