Wspaniałe Ogrody Maryli
     
    


Złóż zamówienie
 
<!WIELKA OBNIŻKA CEN!>
<NOWOŚCI>
<ROŚLINY>
Nasiona
Przedmioty dekoracyjne
SKLEP ZIELARSKI MARYLI
Zapowiedzi sprzedaży
     Bambusy i trawy ozdobne
     Byliny ozdobne i paprocie ogrodowe
     Drzewa i krzewy iglaste
     Drzewa i krzewy liściaste
     Kaktusy ogrodowe
     Nasiona
     Palmy ogrodowe
     Pnącza ozdobne
     Rośliny do oczek wodnych
     Rośliny jadalne
     Rośliny święte i magiczne
     Rośliny tarasowe i balkonowe
     Zioła i rośliny przyprawowe
Zgłoszone opinie klientów

Strona główna : Zapowiedzi sprzedaży : Kaktusy ogrodowe :

Kaktus drzewiasty ogrodowy Kolorado
powiększ...

Kaktus drzewiasty ogrodowy Kolorado

(6 głosów)

 
Cena: 17.75 zł
Cena: 15.46 zł
Oszczędzasz: 2.29 zł (13%)
Kod: kakDKl

W sprzedaży: chwilowo brak - zapytanie o dostępność


Kaktus drzewiasty ogrodowy Kolorado (Cylindropuntia whipplei) NOWOŚĆ! Rzadko spotykany kaktus do uprawy w gruncie, pochodzi z wyżyn stanu Kolorado, Teksas i Nowy Meksyk. Jeden z bardzo nielicznych kaktusów drzewiastych odpornych na mróz w Polsce. Tworzy walcowate, wzniesione, niebieskozielone pędy, pokryte białymi kolcami. Pędy z wiekiem drewnieją od dołu i rozgałęziają się ku górze. Dorasta do 60-70 cm wysokości (w swojej ojczyźnie znacznie więcej, bo aż do 1,3 m).
Lubi słońce i ziemię bardzo przepuszczalną, suchą i jałową (z dodatkiem kamieni, żwiru i piasku), najlepiej w ogrodzie skalnym. Wytrzymuje mróz do -20 st.
Roślinę sadzimy do gruntu w dzień bezdeszczowy i słoneczny i nie podlewamy. Roślina nigdy nie wymaga podlewania ani nawożenia. Pod koniec września roślinę nakrywamy z wierzchu szybą, opartą na podpórkach lub tunelem foliowym otwartym z boków (okrycie ma chronić przed opadami, ale musi zapewnić dobrą wentylację). Taka osłona zabezpiecza przed szkodliwym nadmiarem wilgoci w okresie zimowym. Osłonę zdejmujemy w końcu marca.
WYSYŁAMY KILKUCZŁONOWE ROŚLINY WYSOKOŚCI OK. 10 CM, UKORZENIONE W POJEMNIKACH.

Super
Dobry
OK
Taki sobie
Nie odpowiada mi

 

Dokładamy wszelkich starań aby publikowane zdjęcia i opisy były w pełni prawidłowe i kompletne. Niestety, nie możemy zagwarantować, że podane dane nie zawierają przypadkowych pomyłek i błędów. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub chęci uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt: (KLIKNIJ TUTAJ). Prezentowany katalog produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a ma jedynie charakter informacyjny. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za stosowanie produktów niezgodnie z obowiązującym prawem. Podane ceny są cenami brutto.

Copyright © Wspaniałe Ogrody Maryli. All rights reserved.