Wspaniałe Ogrody Maryli
     
    


Złóż zamówienie
 
<!WIELKA OBNIŻKA CEN!>
<NOWOŚCI>
<ROŚLINY>
Mydło ekologiczne
Nasiona
Przedmioty dekoracyjne
SKLEP ZIELARSKI MARYLI
Zapowiedzi sprzedaży
     Bambusy i trawy ozdobne
     Byliny ozdobne i paprocie ogrodowe
     Drzewa i krzewy iglaste
     Drzewa i krzewy liściaste
     Kaktusy ogrodowe
     Nasiona
     Palmy ogrodowe
     Pnącza ozdobne
     Rośliny do oczek wodnych
     Rośliny jadalne
     Rośliny święte i magiczne
     Rośliny tarasowe i balkonowe
     Zioła i rośliny przyprawowe
Zgłoszone opinie klientów

Strona główna : Zapowiedzi sprzedaży : Byliny ozdobne i paprocie ogrodowe :

Holarena wonna
powiększ...

Holarena wonna

(7 głosów)

 
Cena: 19.85 zł
Cena: 15.35 zł
Oszczędzasz: 4.50 zł (23%)
Kod: hlrn

W sprzedaży: chwilowo brak - zapytanie o dostępność


Holarena wonna (Holarrhena pubescens) NOWOŚĆ! Kwitnący bez przerwy zimozielony krzew ozdobny i leczniczy do uprawy doniczkowej, pochodzi z Afryki Wschodniej i Indii, dorasta do 1,5-2 m wysokości, tworzy luźną koronę. Ma owalne, skórzaste, ciemnozielone i błyszczące liście. Kwitnie przez cały rok kremowo-białymi, pięknie i mocno pachnącymi kwiatami, w gronach. Z kwiatów powstają ozdobne, bardzo długie (do 30 cm długości) zielone owoce-strąki.
Wywar z kory gałązek jest popularnym środkiem leczniczym w tradycyjnej medycynie indyjskiej; stosowany zewnętrznie jest skuteczny przeciwko różnym schorzeniom skórnym: wrzodom, trądzikowi, egzemie, grzybicy, leczeniu ran. Ma silne działanie antybakteryjne i przeciwgrzybicze.
Roślina ciepłolubna. Potrzebuje słońca i ziemi żyznej, przepuszczalnej i wilgotnej. Temperatura uprawy najlepiej ok. +22 st, w zimie nieco mniej. Nawożenie od marca do października 2 razy w miesiącu, w okresie zimowym 1 raz w miesiącu. Przycinanie nie jest wskazane, bo ogranicza kwitnienie. Unikać przesuszenia. Przesadzanie raz w roku na wiosnę do nieco większej doniczki.
WYSYŁAMY ROZGAŁĘZIONE ROŚLINY O DŁUGOŚCI PĘDÓW OK. 20 CM, UKORZENIONE W POJEMNIKACH.

Super
Dobry
OK
Taki sobie
Nie odpowiada mi

 

Dokładamy wszelkich starań aby publikowane zdjęcia i opisy były w pełni prawidłowe i kompletne. Niestety, nie możemy zagwarantować, że podane dane nie zawierają przypadkowych pomyłek i błędów. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub chęci uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt: (KLIKNIJ TUTAJ). Prezentowany katalog produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a ma jedynie charakter informacyjny. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za stosowanie produktów niezgodnie z obowiązującym prawem. Podane ceny są cenami brutto.

Copyright © Wspaniałe Ogrody Maryli. All rights reserved.