Wspaniałe Ogrody Maryli
     
    


Złóż zamówienie
 
<!WIELKA OBNIŻKA CEN!>
<NOWOŚCI>
<ROŚLINY>
Nasiona
Przedmioty dekoracyjne
SKLEP ZIELARSKI MARYLI
Zapowiedzi sprzedaży
     Bambusy i trawy ozdobne
     Byliny ozdobne i paprocie ogrodowe
     Drzewa i krzewy iglaste
     Drzewa i krzewy liściaste
     Kaktusy ogrodowe
     Nasiona
     Palmy ogrodowe
     Pnącza ozdobne
     Rośliny do oczek wodnych
     Rośliny jadalne
     Rośliny święte i magiczne
     Rośliny tarasowe i balkonowe
     Zioła i rośliny przyprawowe
Zgłoszone opinie klientów

Strona główna : Zapowiedzi sprzedaży : Bambusy i trawy ozdobne :

Bambus złoty (jadalny) DUŻY
powiększ...

Bambus złoty (jadalny) DUŻY

(12 głosów)

 
Cena: 212.34 zł
Cena: 189.46 zł
Oszczędzasz: 22.88 zł (11%)
Kod: BamZlt

W sprzedaży: chwilowo brak - zapytanie o dostępność


Bambus złoty (jadalny) DUŻY(Phyllostachys aurea "Holochrysa") NOWOŚĆ! Wysoki bambus (dorasta do 6 m), tworzy gęste kępy (prawe zdjęcie przedstawia oferowaną roślinę w doniczce). Ma zdrewniałe pnie-łodygi, początkowo zielone, szybko zmieniające kolor na złocisto-żółty. Ma wydłużone, szerokie, błyszczące i zielone liście, długości do 15 cm, które zachowują swoją barwę także zimą.
Młode pędy tego bambusa są w Chinach i Japonii uznawane za przysmak. Są najsłodsze i najsmaczniejsze wśród wszystkich bambusów jadalnych. Młode pędy są jadalne po ugotowaniu (zbierane wiosną ze starszych kęp). Można jest wycinać do 5 cm pod ziemią, kiedy wyrosną do wysokości ok. 8 cm nad ziemię. Mają smak delikatny, słodki. Używane są jako dodatek do zup i potraw warzywnych (po 8 minutach gotowania wodę wylewamy i gotujemy do miękkości w nowej wodzie).
Jest odporny na mróz do -26 st. C, jeśli ma okryte korzenie to wytrzyma większe mrozy. Lubi stanowiska półcieniste, osłonięte i gleby żyzne, dostatecznie wilgotne. Najlepiej rośnie w pobliżu wyższych, głęboko korzeniących się drzew liściastych lub osłon (ścian, wysokich ogrodzeń). Nie wymaga nawożenia, potrzebuje podlewania w okresach suszy. Rozrasta się przez pędy podziemne, jednak można to łatwo ograniczać przez wycinanie zbędnych nowych pędów równo z powierzchnią gruntu.
Ten bambus nie ginie po kwitnieniu.
WYSYŁAMY ROŚLINY WIELOPĘDOWE (BARDZO GĘSTE KĘPY) WYSOKOŚCI 180-200 CM, UKORZENIONE W POJEMNIKACH.

Super
Dobry
OK
Taki sobie
Nie odpowiada mi

 

Dokładamy wszelkich starań aby publikowane zdjęcia i opisy były w pełni prawidłowe i kompletne. Niestety, nie możemy zagwarantować, że podane dane nie zawierają przypadkowych pomyłek i błędów. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub chęci uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt: (KLIKNIJ TUTAJ). Prezentowany katalog produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a ma jedynie charakter informacyjny. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za stosowanie produktów niezgodnie z obowiązującym prawem. Podane ceny są cenami brutto.

Copyright © Wspaniałe Ogrody Maryli. All rights reserved.