Wspaniałe Ogrody Maryli
     
    


Złóż zamówienie
 
<!WIELKA OBNIŻKA CEN!>
<NOWOŚCI>
<ROŚLINY>
Nasiona
Przedmioty dekoracyjne
SKLEP ZIELARSKI MARYLI
Zapowiedzi sprzedaży
     Bambusy i trawy ozdobne
     Byliny ozdobne i paprocie ogrodowe
     Drzewa i krzewy iglaste
     Drzewa i krzewy liściaste
     Kaktusy ogrodowe
     Nasiona
     Palmy ogrodowe
     Pnącza ozdobne
     Rośliny do oczek wodnych
     Rośliny jadalne
     Rośliny święte i magiczne
     Rośliny tarasowe i balkonowe
     Zioła i rośliny przyprawowe
Zgłoszone opinie klientów

Strona główna : Zapowiedzi sprzedaży : Nasiona :

Mak błękitny himalajski
powiększ...

Mak błękitny himalajski

(3 głosów)

 
Cena: 9.12 zł
Cena: 7.82 zł
Oszczędzasz: 1.30 zł (15%)
Kod: N_mknsi 4 szt.

W sprzedaży: chwilowo brak - zapytanie o dostępność


(Meconopsis betonicifolia) NOWOŚĆ! Zwany "Cudem Himalajów". Jedna z najpiękniejszych bylin kwiatowych o niezwykłych, lazurowo-błękitnych, dużych kwiatach. Kępiasta bylina do 120 cm wysokości. Tworzy kępy jasnozielonych, sezonowych, miękko owłosionych liści, z których od czerwca do września wyrastają wysokie łodygi zakończone ogromnymi (10 cm średnicy!), błękitnymi kwiatami z długimi, kontrastowo złocistymi pylnikami.
Do uprawy w miejscach zacisznych, półcienistych i chłodnych. Najlepiej rośnie w rejonie podgórskim, w pasie nadmorskim, na Mazurach i Podlasiu. Na pozostałym terenie najodpowiedniejsze jest środowisko zbliżone do leśnego. Ziemia powinna być przepuszczalna, wilgotna i próchniczna, o odczynie lekko kwaśnym. Odporny na mróz, jednak kępę należy na zimę osłonić szybą przed dostępem wody.
Siew do pojemników z kwaśnym torfem i piaskiem (w proporcji 1:1) na powierzchnię ziemi, nasiona lekko wklepać w ziemię. Delikatnie podlać i przykryć przezroczystą folią. Pojemnik trzymać miesiąc w temperaturze ok. +22 st. Potem wstawić pojemnik do lodówki (temperatura +4 st.) na kolejny miesiąc. Następnie znowu przenieść do temperatury pokojowej. Siewki przesadzać pojedynczo do doniczek w fazie 1 liścia właściwego. Kwitną od drugiego roku uprawy.

Super
Dobry
OK
Taki sobie
Nie odpowiada mi

 

Dokładamy wszelkich starań aby publikowane zdjęcia i opisy były w pełni prawidłowe i kompletne. Niestety, nie możemy zagwarantować, że podane dane nie zawierają przypadkowych pomyłek i błędów. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub chęci uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt: (KLIKNIJ TUTAJ). Prezentowany katalog produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a ma jedynie charakter informacyjny. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za stosowanie produktów niezgodnie z obowiązującym prawem. Podane ceny są cenami brutto.

Copyright © Wspaniałe Ogrody Maryli. All rights reserved.