Wspaniałe Ogrody Maryli
     
    


Złóż zamówienie
 
<!WIELKA OBNIŻKA CEN!>
<NOWOŚCI>
<ROŚLINY>
Nasiona
Przedmioty dekoracyjne
SKLEP ZIELARSKI MARYLI
Zapowiedzi sprzedaży
     Bambusy i trawy ozdobne
     Byliny ozdobne i paprocie ogrodowe
     Drzewa i krzewy iglaste
     Drzewa i krzewy liściaste
     Kaktusy ogrodowe
     Nasiona
     Palmy ogrodowe
     Pnącza ozdobne
     Rośliny do oczek wodnych
     Rośliny jadalne
     Rośliny święte i magiczne
     Rośliny tarasowe i balkonowe
     Zioła i rośliny przyprawowe
Zgłoszone opinie klientów

Strona główna : Zapowiedzi sprzedaży : Rośliny tarasowe i balkonowe :

Pittosporum purpurowe
powiększ...

Pittosporum purpurowe

(1 głosów)

 
Cena: 29.98 zł
Cena: 26.45 zł
Oszczędzasz: 3.53 zł (12%)
Kod: pttspP

W sprzedaży: chwilowo brak - zapytanie o dostępność


Pittosporum purpurowe (Pittosporum tenuifolia "Tom Thumb") NOWOŚĆ! Rzadko spotykany zimozielony krzew ozdobny z Nowej Zelandii. W uprawie doniczkowej dorasta do 70-100 cm wysokości i podobnej szerokości, tworzy wielopędową, gęstą koronę o regularnym, kulistym kształcie. Ma liście do 3 cm długości, purpurowo-czerwone, błyszczące. Kwitnie późną wiosną gronami ciemno-purpurowych, drobnych kwiatów z żółtymi pylnikami, pięknie i mocno pachnących (zapach jest szczególnie silny wieczorem i nocą).
Z tego krzewu pozyskuje się (przez nacinanie kory grubszych gałęzi) słodki i pięknie pachnący sok, który na powietrzu zastyga. W tej postaci jest on zamiennikiem gumy do żucia.
Nie jest w pełni odporny na mróz (wytrzymuje do -10 st.), dlatego powinien rosnąć w donicy i zimować w jasnym, zabezpieczonym od mrozu pomieszczeniu. Mało wymagający, może rosnąć w słońcu, półcieniu i nawet w cieniu. Znosi silny wiatr i okresowe przesuszenie. Może być przycinany i formowany (najlepiej wczesną wiosną). Przesadzać co roku na wiosnę do nowej ziemi. Nawozy wieloskładnikowe można stosować w okresie letnim.
WYSYŁAMY GĘSTE, ROZGAŁĘZIONE KRZEWY WYSOKOŚCI I SZEROKOŚCI OK. 30-40 CM, UKORZENIONE W POJEMNIKACH.

Super
Dobry
OK
Taki sobie
Nie odpowiada mi

 

Dokładamy wszelkich starań aby publikowane zdjęcia i opisy były w pełni prawidłowe i kompletne. Niestety, nie możemy zagwarantować, że podane dane nie zawierają przypadkowych pomyłek i błędów. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub chęci uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt: (KLIKNIJ TUTAJ). Prezentowany katalog produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a ma jedynie charakter informacyjny. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za stosowanie produktów niezgodnie z obowiązującym prawem. Podane ceny są cenami brutto.

Copyright © Wspaniałe Ogrody Maryli. All rights reserved.