Wspaniałe Ogrody Maryli
     
    


Złóż zamówienie
 
<!WIELKA OBNIŻKA CEN!>
<NOWOŚCI>
<ROŚLINY>
Nasiona
Przedmioty dekoracyjne
SKLEP ZIELARSKI MARYLI
Zapowiedzi sprzedaży
     Bambusy i trawy ozdobne
     Byliny ozdobne i paprocie ogrodowe
     Drzewa i krzewy iglaste
     Drzewa i krzewy liściaste
     Kaktusy ogrodowe
     Nasiona
     Palmy ogrodowe
     Pnącza ozdobne
     Rośliny do oczek wodnych
     Rośliny jadalne
     Rośliny święte i magiczne
     Rośliny tarasowe i balkonowe
     Zioła i rośliny przyprawowe
Zgłoszone opinie klientów

Strona główna : Zapowiedzi sprzedaży : Byliny ozdobne i paprocie ogrodowe :

Jukka drzewiasta pstra
powiększ...

Jukka drzewiasta pstra

(22 głosów)

 
Cena: 26.40 zł
Cena: 18.75 zł
Oszczędzasz: 7.65 zł (29%)
Kod: jukkDp

W sprzedaży: chwilowo brak - zapytanie o dostępność


Jukka drzewiasta pstra (Yucca gloriosa "Variegata") NOWOŚĆ!!! Jukka drzewiasta, która może zimować w gruncie w zachodniej i środkowej Polsce. Pochodzi z Arizony i Nowego Meksyku (USA), dorasta do 1,5 m wysokości. Ta egzotyczna roślina tworzy pień zakończony pękiem dekoracyjnych wiecznie zielonych, wąskich i niebieskawych liści do 50 cm długości z kremowo-żółtym pasem z różowym podbarwieniem. W lecie zakwita ogromnymi kwiatostanami (do 1,5 m wysokości), złożonymi z dużych, kremowych, dzwonkowatych kwiatów.
Lubi słońce i ziemię jałową, piaszczystą i suchą. Może być też uprawiana w pojemnikach. Znosi mróz do -24 st. Stanowisko uprawy musi być ciepłe i zaciszne (np. przy domu). Grunt przygotowujemy w ten sposób, że wykopujemy dół o szer. 50 i głębokości 70 cm. Na dno sypiemy 30-cm warstwę dużych kamieni lub gruzu, resztę dołu wypełniamy mieszanką ziemi, piasku i żwiru w proporcji 1:1:1. Rośliny nigdy nie podlewamy i nie nawozimy. Od końca września ziemię wokół pnia okrywamy szczelnie plastikiem (aby woda nie docierała do korzeni). Plastik usuwamy w połowie marca.
Rośliny uprawiane w pojemnikach wymagają żyźniejszej, przepuszczalnej ziemi, regularnego podlewania w okresie wiosna-lato (nawożenie w okresie kwiecień do sierpnia). Zimować mogą na zewnątrz (jeśli doniczka jest zabezpieczona przed przemarzaniem bryły korzeniowej i przed dostępem wody opadowej) lub w jasnym pomieszczeniu w temp. od +1 do +15 st.
WYSYŁAMY ROŚLINY WYSOKOŚCI 20-30 CM, UKORZENIONE W POJEMNIKACH.

Super
Dobry
OK
Taki sobie
Nie odpowiada mi

 

Dokładamy wszelkich starań aby publikowane zdjęcia i opisy były w pełni prawidłowe i kompletne. Niestety, nie możemy zagwarantować, że podane dane nie zawierają przypadkowych pomyłek i błędów. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub chęci uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt: (KLIKNIJ TUTAJ). Prezentowany katalog produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a ma jedynie charakter informacyjny. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za stosowanie produktów niezgodnie z obowiązującym prawem. Podane ceny są cenami brutto.

Copyright © Wspaniałe Ogrody Maryli. All rights reserved.