Wspaniałe Ogrody Maryli
     
    


Złóż zamówienie
 
<!WIELKA OBNIŻKA CEN!>
<NOWOŚCI>
<ROŚLINY>
Nasiona
Przedmioty dekoracyjne
SKLEP ZIELARSKI MARYLI
Zapowiedzi sprzedaży
     Bambusy i trawy ozdobne
     Byliny ozdobne i paprocie ogrodowe
     Drzewa i krzewy iglaste
     Drzewa i krzewy liściaste
     Kaktusy ogrodowe
     Nasiona
     Palmy ogrodowe
     Pnącza ozdobne
     Rośliny do oczek wodnych
     Rośliny jadalne
     Rośliny święte i magiczne
     Rośliny tarasowe i balkonowe
     Zioła i rośliny przyprawowe
Zgłoszone opinie klientów

Strona główna : Zapowiedzi sprzedaży : Byliny ozdobne i paprocie ogrodowe :

Paproć drzewiasta (duża)
powiększ...

Paproć drzewiasta (duża)

(52 głosów)

 
Cena: 79.67 zł
Cena: 69.85 zł
Oszczędzasz: 9.82 zł (13%)
Kod: papDd

W sprzedaży: chwilowo brak - zapytanie o dostępność


Paproć drzewiasta ogrodowa (duża) (Dicksonia antarctica) Ta roślina pochodzi z górskich lasów południowo-wsch. Australii i Tasmanii. Jest najbardziej odporną na mróz paprocią drzewiastą; starsze rośliny mogą być uprawiane w gruncie w najcieplejszych rejonach Polski (pod okryciem w zimie); wytrzymuje do -18 st. mrozu. Tworzy masywny i gruby pień (do 60 cm średnicy) wysokości 3-4 m, zakończony rozetą ozdobnych, potrójnie pierzastych jasnozielonych liści (do 1,2 m długości).
Lubi półcień i glebę próchniczną. Nie wymaga nawożenia (nawozimy tylko rośliny uprawiane w doniczkach, nawozami do paproci w okresie kwiecień-sierpień).
Do gruntu można sadzić tylko starsze rośliny o wysokości pnia co najmniej 50 cm. Stanowisko musi być osłonięte od wiatru. W październiku liście obcinamy, a pień okrywamy bardzo grubą warstwą słomy (40-50 cm) a z wierzchu kilkoma warstwami włókniny zimowej. Okrycie zdejmujemy na początku kwietnia.
Można ją także uprawiać w doniczkach. Wówczas musi zimować w jasnym pomieszczeniu w temperaturze od +2 do +15 st. (wtedy zachowuje ulistnienie w zimie).
WYSYŁAMY 6-LETNIE ROŚLINY WYSOKOŚCI 75-80 CM, UKORZENIONE W POJEMNIKACH.

Super
Dobry
OK
Taki sobie
Nie odpowiada mi

 

Dokładamy wszelkich starań aby publikowane zdjęcia i opisy były w pełni prawidłowe i kompletne. Niestety, nie możemy zagwarantować, że podane dane nie zawierają przypadkowych pomyłek i błędów. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub chęci uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt: (KLIKNIJ TUTAJ). Prezentowany katalog produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a ma jedynie charakter informacyjny. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za stosowanie produktów niezgodnie z obowiązującym prawem. Podane ceny są cenami brutto.

Copyright © Wspaniałe Ogrody Maryli. All rights reserved.