Wspaniałe Ogrody Maryli
     
    


Złóż zamówienie
 
<!WIELKA OBNIŻKA CEN!>
<NOWOŚCI>
<ROŚLINY>
Nasiona
Przedmioty dekoracyjne
SKLEP ZIELARSKI MARYLI
Zapowiedzi sprzedaży
     Bambusy i trawy ozdobne
     Byliny ozdobne i paprocie ogrodowe
     Drzewa i krzewy iglaste
     Drzewa i krzewy liściaste
     Kaktusy ogrodowe
     Nasiona
     Palmy ogrodowe
     Pnącza ozdobne
     Rośliny do oczek wodnych
     Rośliny jadalne
     Rośliny święte i magiczne
     Rośliny tarasowe i balkonowe
     Zioła i rośliny przyprawowe
Zgłoszone opinie klientów

Strona główna : Zapowiedzi sprzedaży : Rośliny jadalne :

Kasztan jadalny japoński
powiększ...

Kasztan jadalny japoński

(29 głosów)

 
Cena: 34.92 zł
Cena: 26.72 zł
Oszczędzasz: 8.20 zł (24%)
Kod: kaszJAP

W sprzedaży: chwilowo brak - zapytanie o dostępność


Kasztan jadalny japoński (Castanea crenata "Sakata") Roślina niespotykana w Polsce o jadalnych owocach kilkakrotnie większych od zwykłego kasztana jadalnego (marona). Nie ma nic wspólnego z popularnym parkowym kasztanowcem (ma zupełnie inne kwiaty i liście) i jest całkowicie odporna na choroby kasztanowca. To bujnie rosnące drzewo owocowe i ozdobne, dorasta do 15 m wysokości, często jest wielopniowe. Ma ozdobne, duże (do 20 cm długości), szerokie i błyszczące, ciemnozielone, sezonowe liście, które jesienią zmieniają kolor na żółty. Obficie owocuje późną jesienią: kolczaste jasnozielone łupiny zawierają błyszczące, ciemnobrązowe orzechy, podobne do kasztanów (osiągają duże rozmiary, nawet wielkości piłki tenisowej). Są jadalne po uprażeniu na patelni; słodkie i bardzo smaczne: bardzo popularne w Japonii. Ta odmiana jest samopylna.
Lubi glebę żyzną i wilgotną. Najlepiej rośnie i owocuje na stanowiskach słonecznych i osłoniętych. Jest całkowicie odporny na mróz (co najmniej do -26 st.) Rośliny pochodzą z sadzonek.
WYSYŁAMY 4-LETNIE DRZEWKA WYSOKOŚCI 90-95 CM, UKORZENIONE W POJEMNIKACH.

Super
Dobry
OK
Taki sobie
Nie odpowiada mi

 

Dokładamy wszelkich starań aby publikowane zdjęcia i opisy były w pełni prawidłowe i kompletne. Niestety, nie możemy zagwarantować, że podane dane nie zawierają przypadkowych pomyłek i błędów. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub chęci uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt: (KLIKNIJ TUTAJ). Prezentowany katalog produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a ma jedynie charakter informacyjny. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za stosowanie produktów niezgodnie z obowiązującym prawem. Podane ceny są cenami brutto.

Copyright © Wspaniałe Ogrody Maryli. All rights reserved.