Wspaniałe Ogrody Maryli
     
    


Złóż zamówienie
 
<!WIELKA OBNIŻKA CEN!>
<NOWOŚCI>
<ROŚLINY>
Nasiona
Przedmioty dekoracyjne
SKLEP ZIELARSKI MARYLI
Zapowiedzi sprzedaży
     Bambusy i trawy ozdobne
     Byliny ozdobne i paprocie ogrodowe
     Drzewa i krzewy iglaste
     Drzewa i krzewy liściaste
     Kaktusy ogrodowe
     Nasiona
     Palmy ogrodowe
     Pnącza ozdobne
     Rośliny do oczek wodnych
     Rośliny jadalne
     Rośliny święte i magiczne
     Rośliny tarasowe i balkonowe
     Zioła i rośliny przyprawowe
Zgłoszone opinie klientów

Strona główna : Zapowiedzi sprzedaży : Rośliny jadalne :

Karczoch "Green Globe" (duży)
powiększ...

Karczoch "Green Globe" (duży)

(18 głosów)

 
Cena: 26.65 zł
Cena: 19.56 zł
Oszczędzasz: 7.09 zł (27%)
Kod: karcGG

W sprzedaży: chwilowo brak - zapytanie o dostępność


Karczoch "Green Globe" (duży) (Cynara scolymus "Green Globe") NOWOŚĆ! Wieloletnie wykwintne warzywo-przysmak kuchni francuskiej. Karczoch dorasta do 80 cm wysokości, tworzy szeroką rozetę ozdobnych, zielonkawoniebieskich, pierzastych liści. Wyjątkowa odmiana, tworzy zwarte, bardzo duże jadalne, bardzo smaczne pąki kwiatowe o średnicy do 16 cm. Jadalną częścią są nierozwinięte kwiatostany, wielkości jabłka, obrane z zewnętrznych łusek i ugotowane. Kwiatostany zbieramy od lipca do przymrozków. Używane są do zapiekanek; mają wyjątkowy, bardzo wykwintny smak i są jedną z najdroższych potraw.
Karczoch ma wyjątkowe właściwości lecznicze: duża zawartość cynaryny i luteoliny obniża poziom cholesterolu i przeciwdziała miażdżycy, a zawartość inuliny zapobiega cukrzycy.
Lubi słońce oraz gleby bardzo żyzne i wilgotne, najlepiej o odczynie obojętnym lub zasadowym. Stanowisko powinno być osłonięte od wiatru. Nawozić należy w okresie od maja do sierpnia. Zimuje w gruncie pod okryciem z kompostu (usypać kopczyk ok. 20-30 cm wysokości).
WYSYŁAMY 2-LETNIE ROŚLINY, WYSOKOŚCI 35-40 CM, UKORZENIONE W POJEMNIKACH.

Super
Dobry
OK
Taki sobie
Nie odpowiada mi

 

Dokładamy wszelkich starań aby publikowane zdjęcia i opisy były w pełni prawidłowe i kompletne. Niestety, nie możemy zagwarantować, że podane dane nie zawierają przypadkowych pomyłek i błędów. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub chęci uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt: (KLIKNIJ TUTAJ). Prezentowany katalog produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a ma jedynie charakter informacyjny. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za stosowanie produktów niezgodnie z obowiązującym prawem. Podane ceny są cenami brutto.

Copyright © Wspaniałe Ogrody Maryli. All rights reserved.