Wspaniałe Ogrody Maryli sklep ogrodniczy sadzonki nasiona naturalne kosmetyki
Wspaniałe Ogrody Maryli
     
    


Złóż zamówienie
 
<!WIELKA SPRZEDAŻ PROMOCYJNA!>
<NOWOŚCI>
<ROŚLINY>
Nasiona
Przedmioty dekoracyjne
SKLEP ZIELARSKI MARYLI
X! Porady ogrodnicze !X
Zapowiedzi sprzedaży
Zgłoszone opinie klientów

.

.

ORLEN paczka przelewy24.pl

.

.

Strona główna : X! Porady ogrodnicze !X :

Jak uprawiać eukaliptusy?

Jak uprawiać eukaliptusy?

(1 głosów)

 


W sprzedaży: tak


Uprawa eukaliptusów w ogrodzie w Polsce jest możliwa, chociaż nasz klimat temu nie sprzyja.
W Polsce w gruncie możemy uprawiać eukaliptusy lepiej przystosowane do chłodnej i wilgotnej pogody takie jak np.: Eucalyptus neglecta i Eucalyptus gunni var. montana, które pochodzą z rejonu Alp Australijskich. Z powodzeniem można także uprawiać także mniej odporne, np. Eucalyptus globulus.
Trzeba pamiętać, że odporność ekaliptusów wzrasta z ich wiekiem, dlatego do gruntu należy sadzić przynajmniej 4-6-letnie drzewka. Młodsze rośliny lepiej jest uprawiać w doniczce, a zimować powinny w jasnym pomieszczeniu, w temperaturze od +1 do +10 st.
Drzewka sadzimy do gruntu po 15 maja (koniecznie wiosną, aby zdążyły dobrze ukorzenić się przed zimą). Stanowisko powinno być słoneczne i osłonięte od wiatru, np. blisko budynku. Nie sadzimy w pobliżu dużych drzew i innych silnie rosnących roślin.
Przez pierwszy rok eukaliptusy podlewamy podczas suszy. W kolejnych latach nie będzie to konieczne, bo zdążą już wykształcić głęboki system korzeniowy.
Na początku października należy zacząć okrywanie eukaliptusów. Konieczne jest dobre zabezpieczenie podstawy pnia, bo jest to najważniejsza część rośliny, z której wiosną wyrastają silne, młode pędy. Nawet, gdy podczas silnych mrozów górna część drzewa przemarznie, to z podstawy pnia szybko odrosną nowe pędy.
Gdy zapowiadane są pierwsze mrozy poniżej -5 st., podstawę pnia obsypujemy grubą, przynajmniej 40-cm warstwą słomy, suchych liści lub kompostu, a na to kilka warstw folii bąbelkowej. Górną część z liśćmi okrywamy kilkoma warstwami przezroczystej folii bąbelkowej. Takie okrycie jest wystarczające w przypadku odpornych eukaliptusów neglecta i gunni. Okrycie z folii usuwamy w dni bez mrozu, a ostatecznie całe okrycie usuwamy, gdy minie niebezpieczeństwo mrozów poniżej - 5 st.
W przypadku mniej odpornego, silnie rosnącego eukaliptusa globulus, okrycie drzewa ograniczamy tylko do podstawy pnia (do wysokości 1 m). Oprócz okrycia opisanego powyżej, konieczne będzie zastosowanie specjalnego kabla grzejącego, takiego jak stosowanego przeciwko zamarzaniu rynien.
Tym kablem owijamy okrycie wokół podstawy pnia. Górną część drzewa "spisujemy na straty", gdyż ten eukaliptus bardzo silnie rośnie i nie dalibyśmy rady chronić go całego przed mrozem. Wiosną odcinamy górną część drzewa (jeżeli przemarzła podczas większych mrozów), a roślina szybko zregeneruje, wypuszczając nowe pędy od podstawy pnia.

Nasza rada: śnieg jest doskonałą ochroną roślin przed mrozem. Wykorzystujmy więc obfite opady śniegu i obsypujmy nim wrażliwe na mróz rośliny.

Doskonały
Dobry
Przeciętny
Dostateczny
Nie odpowiada mi

 

Dokładamy wszelkich starań aby publikowane zdjęcia i opisy były w pełni prawidłowe i kompletne. Niestety, nie możemy zagwarantować, że podane dane nie zawierają przypadkowych pomyłek i błędów. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub chęci uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt: (KLIKNIJ TUTAJ). Prezentowany katalog produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a ma jedynie charakter informacyjny. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za stosowanie produktów niezgodnie z obowiązującym prawem. Podane ceny są cenami brutto.

Copyright © Wspaniałe Ogrody Maryli. All rights reserved.