Wspaniałe Ogrody Maryli sklep ogrodniczy sadzonki nasiona naturalne kosmetyki
Wspaniałe Ogrody Maryli
     
    


Złóż zamówienie
 
<!WIELKA SPRZEDAŻ PROMOCYJNA!>
<NOWOŚCI>
<ROŚLINY>
Nasiona
Przedmioty dekoracyjne
SKLEP ZIELARSKI MARYLI
X! Porady ogrodnicze !X
Zapowiedzi sprzedaży
     Bambusy i trawy ozdobne
     Byliny ozdobne i paprocie ogrodowe
     Drzewa i krzewy iglaste
     Drzewa i krzewy liściaste
     Kaktusy ogrodowe
     Nasiona
     Palmy ogrodowe
     Pnącza ozdobne
     Rośliny do oczek wodnych
     Rośliny jadalne
     Rośliny święte i magiczne
     Rośliny tarasowe i balkonowe
     Zioła i rośliny przyprawowe
Zgłoszone opinie klientów

.

.

ORLEN paczka przelewy24.pl

.

.

Strona główna : Zapowiedzi sprzedaży :

Zapowiedzi nowych roślin. Można zarezerwować rośliny z tego działu. Proszę wypełnić formularz rezerwacji: link

Rośliny święte i magiczne (10)
Rośliny jadalne (214)
Bambusy i trawy ozdobne (36)
Byliny ozdobne i paprocie ogrodowe (226)
Drzewa i krzewy iglaste (89)
Drzewa i krzewy liściaste (336)
Kaktusy ogrodowe (8)
Pnącza ozdobne (55)
Rośliny tarasowe i balkonowe (112)
Nasiona (355)
Zioła i rośliny przyprawowe (63)
Rośliny do oczek wodnych (35)
Palmy ogrodowe (5)

Najlepiej oceniane:

Głowocis japoński
więcej informacji...
Głowocis japoński
 
Cena: 23.85 zł
Cena: 16.50 zł
Oszczędzasz: 7.35 zł (31%)
Głowocis japoński (Cephalotaxus harringtoniana "Fastigiata") Ozdobny i owocowy zimozielony krzew iglasty, dorasta do 3 m wysokości, ma wąski i wysmukły pokrój. Jest jednym z najpiękniejszych iglaków: ma parasolowato osadzone dookoła pędów szerokie, błyszczące i ciemnozielone igły. Jesienią tworzy podobne do śliwek oliwkowozielone owoce (3 cm długości). Jadalna jest duża pestka, podobna w smaku do orzecha laskowego.

Gledicja
więcej informacji...
Gledicja
 
Cena: 21.60 zł
Cena: 17.65 zł
Oszczędzasz: 3.95 zł (19%)
Gledicja (Gleditsia triacanthos) Drzewo ozdobne o egzotycznym wyglądzie (podobna do afrykańskich akacji) ze środkowych i wschodnich Stanów Zjednoczonych. Dorasta do wysokości do 25 m, ma wysoko osadzoną, ażurową koronę, która nie daje głębokiego cienia. Pień i gałęzie pokrywają osadzone w pęczkach dekoracyjne ciernie do 10 cm długości. Ma liście pierzaste, delikatne, podobne do liści afrykańskich akacji i mimozy, jesienią przebarwiające się na żółto. Tworzy długie do 40 cm, płaskie poskręcane strąki, niepękające, ze słodkawym miąższem między nasionami; wiszą na gałęziach od jesieni do wiosny.

Truskawka żółta
więcej informacji...
Truskawka żółta
 
Cena: 2.80 zł
Cena: 1.98 zł
Oszczędzasz: 0.82 zł (30%)
(Fragaria x vesca "Yellow Wonder") Nowość wśród truskawek! Odmiana o złocistożółtych, bardzo smacznych, owocach. Tworzy kępy do 20 cm wysokości. Plonuje obficie od czerwca do października. Dodatkowa zaleta to brak zainteresowania owocami przez ptaki, które nie zjadają plonu. Odporna na mróz.

Jam japoński (bulwki)
więcej informacji...
Jam japoński (bulwki)
 
Cena: 3.98 zł
Cena: 2.86 zł
Oszczędzasz: 1.12 zł (29%)
Jam japoński (Dioscorea batatas "Kashiwagi") pnąca roślina ozdobna o jadalnych i smacznych bulwach, odporna na mróz, do uprawy w gruncie. Roślina tworzy jadalne, bardzo duże bulwy (osiągają do 1 m długości i ponad 2 kg wagi), kształtem przypominają dużą marchew. Mają konsystencję podobną do ziemniaka, ale są znacznie smaczniejsze, słodkawe, zawierają 20% skrobi, dużo witaminy B1 i C.

Bazylia kwiatowa czerwona
więcej informacji...
Bazylia kwiatowa czerwona
 
Cena: 1.75 zł
(Ocimum basilicum "Purple Rain") Niezwykła roślina ozdobna i przyprawowa! Jednoroczna, dorasta do 0,5 m wysokości, ma pokrój krzaczasty. Liście są zielono-purpurowe, pięknie cytrynowo pachnące, używane jako przyprawa świeże lub wysuszone. Od późnej wiosny do jesieni zakwita wiechami czerwono-fioletowych pachnących kwiatów.

Cyprys
więcej informacji...
Cyprys
 
Cena: 4.00 zł
Cena: 3.40 zł
Oszczędzasz: 0.60 zł (16%)
Cyprys (Cupressus sempervirens). Zimozielone iglaste drzewo ozdobne, może być uprawiany w gruncie w najcieplejszych rejonach Polski.

Świerk kalifornijski
więcej informacji...
Świerk kalifornijski
 
Cena: 16.76 zł
Cena: 14.55 zł
Oszczędzasz: 2.21 zł (14%)
Świerk kalifornijski (Picea sitchensis) NOWOŚĆ!!! Drzewo ozdobne iglaste, dorasta do 25 m wysokości, ma wąską, stożkowatą koronę. Pochodzi z pacyficznego wybrzeża USA i Kanady. Igły ma krótkie, gęsto osadzone na gałązkach, bardzo ciemnozielone. Wyjątkową barwę ma kora: na młodych drzewach jest purpurowo-brązowa, z wiekiem zmienia barwę na biało-szarą, gałęzie też stają się białe. Walcowate zielone, potem jasnobrązowe szyszki mają długość do 10 cm.

Katsura wspaniała
więcej informacji...
Katsura wspaniała
 
Cena: 19.85 zł
Cena: 16.55 zł
Oszczędzasz: 3.30 zł (17%)
Katsura wspaniała (Cercidyphyllum magnificum) Drzewo ozdobne z Japonii, dorasta do 10 m wysokości. Ma dekoracyjny, "orientalny" pokrój i sezonowe liście o okrągłym kształcie: rozwijają się wczesną wiosną- mają wówczas kolor purpurowy, potem stopniowo stają się czerwonawe i zielone, jesienią zmieniają kolor na złocisty i zaczynają pachnieć piernikiem (stąd niemiecka nazwa: "drzewo piernikowe"). Ta odmiana wyróżnia się zwartym pokrojem i intensywnym zabarwieniem liści.

Parczelina trójlistkowa
więcej informacji...
Parczelina trójlistkowa
 
Cena: 18.95 zł
Cena: 16.95 zł
Oszczędzasz: 2.00 zł (11%)
Parczelina trójlistkowa (Ptelea trifoliata) Jest krzewem dorastającym do 3 m wys. o aromatycznej korze i silnie pachnących, sezonowych liściach, 3-5-cio listkowych ciemnozielonych i błyszczących. Pochodzi ze wschodnich USA i Kanady. Tworzy atrakcyjne, szeleszczące, wachlarzowate, brązowe owocostany, które wiszą całą zimę na gałązkach (używane w USA zamiast chmielu do warzenia piwa). Kwiaty parczeliny są bardzo miododajne.

Tęgosz purpurowy
więcej informacji...
Tęgosz purpurowy
 
Cena: 36.50 zł
Cena: 29.94 zł
Oszczędzasz: 6.56 zł (18%)
Tęgosz purpurowy (Phormium tenax "Atropurpurea") NOWOŚĆ! Bardzo dekoracyjna zimozielona roślina z Nowej Zelandii. Tworzy gęste pęki łukowato wygiętych liści w kolorze miedzianej czerwieni. Dorasta nawet do 2 m wys. W lecie zakwita wysokimi kłosowatymi czerwono-żółtymi kwiatostanami.

Trzmielina korkowa
więcej informacji...
Trzmielina korkowa
 
Cena: 1.30 zł
Cena: 0.98 zł
Oszczędzasz: 0.32 zł (25%)
(Euonymus alatus "Ciliodentatus") Krzew ozdobny, pochodzi z Chin i Japonii, dorasta do 1 m wysokości. Liście są sezonowe, do 7 cm długości, jesienią przebarwiają się na niezwykły kolor jaskrawo różowo-purpurowy. Piękne są też jesienne owoce: pomarańczowa jagoda, otoczona brązowymi skrzydełkami. Bardzo dekoracyjne są gałęzie- 4-kanciaste o szerokich, korkowatych listewkach na brzegach.

Papaja (drzewo melonowe)
więcej informacji...
Papaja (drzewo melonowe)
 
Cena: 2.30 zł
Cena: 1.70 zł
Oszczędzasz: 0.60 zł (27%)
(Carica papaya) Zimozielone drzewko do uprawy doniczkowej o ozdobnych liściach i jadalnych owocach. Dorasta do 2 m wysokości (w doniczce). Tworzy wyprostowany pień, zakończony parasolem dużych, jasnozielonych, klapowanych liści. Latem zakwita białymi kwiatami, z których rozwijają się gruszkowate, bardzo smaczne owoce.

Jakaranda
więcej informacji...
Jakaranda
 
Cena: 2.25 zł
Cena: 1.90 zł
Oszczędzasz: 0.35 zł (16%)
Jakaranda (Jacaranda mimosifolia). Zimozielone drzewko ozdobne do uprawy doniczkowej o wyjątkowo dekoracyjnych, pierzastych liściach i pięknych, ogromnych kwiatostanach.

Topinambur francuski 3kg
więcej informacji...
Topinambur francuski 3kg
 
Cena: 29.50 zł
Cena: 26.20 zł
Oszczędzasz: 3.30 zł (12%)

Na zdjęciu: bulwy i kwiaty topinambura

Topinambur francuski (Helianthus tuberosus "Fuseau" i "Violet de Rennes") jest rośliną wyjątkowo łatwą w uprawie i bez nakładu pracy daje duże plony smacznych bulw. Bulwy są lekkostrawne i nie zawierają szkodliwej solaniny, która jest w ziemniakach.

W odróżnieniu od wielu tanich topinamburów w sprzedaży (przeważnie odmian pastewnych)- oferowana przez nas odmiana zawiera zmniejszoną ilość inuliny (polisacharydu), czyli jest NAPRAWDĘ LEKKOSTRAWNA. Wysyłamy bulwy o skórce jasnobrązowej i fioletowej.

Halezja karolińska
więcej informacji...
Halezja karolińska
 
Cena: 3.00 zł
Cena: 1.75 zł
Oszczędzasz: 1.25 zł (42%)
Halezja karolińska (Halesia carolina) to duży krzew ozdobny (do 7 m wysokości), pochodzi ze wschodnich USA. Największą ozdobą są niezwykłe kwiaty i dekoracyjne, duże owoce.

Topinambur francuski  ekologiczny1kg
więcej informacji...
Topinambur francuski ekologiczny1kg
 
Cena: 12.90 zł
Cena: 11.50 zł
Oszczędzasz: 1.40 zł (11%)

Na zdjęciu: bulwy i kwiaty topinambura

Topinambur francuski ekologiczny(Helianthus tuberosus "Fuseau") jest rośliną wyjątkowo łatwą w uprawie i bez nakładu pracy daje duże plony smacznych bulw. Bulwy są lekkostrawne i nie zawierają szkodliwej solaniny, która jest w ziemniakach.

W odróżnieniu od wielu tanich topinamburów w sprzedaży (przeważnie odmian pastewnych)- oferowana przez nas odmiana zawiera zmniejszoną ilość inuliny (polisacharydu), czyli jest NAPRAWDĘ LEKKOSTRAWNA. Wysyłamy bulwy o skórce jasnobrązowej.
Topinambur jest u nas uprawiany tylko na naturalnym kompoście, BEZ NAWOZÓW SZTUCZNYCH, czyli bez azotanów i innych szkodliwych chemikaliów.

Albicja ogrodowa
więcej informacji...
Albicja ogrodowa
 
Cena: 3.69 zł
Cena: 2.69 zł
Oszczędzasz: 1.00 zł (28%)
Albicja ogrodowa (Albizzia julibrissin "Ernest Wilson") Z pewnością najpiękniejsze drzewo ozdobne, którego uprawa jest możliwa w naszym klimacie. Odmiana "Ernest Wilson" jest jedyną odmianą albicji, która może wytrzymać nasze zimy.

Malwa drzewiasta różowa
więcej informacji...
Malwa drzewiasta różowa
 
Cena: 23.48 zł
Cena: 9.59 zł
Oszczędzasz: 13.89 zł (60%)
Malwa drzewiasta różowa (Lavatera arborea "Rose Bud") PROMOCJA! Podobna do drzewa okazała bylina o zdrewniałych pędach, obficie kwitnąca, dorasta do 3 m wysokości, pochodzi z rejonu śródziemnomorskiego. Częściowo zimozielona (nie zrzuca liści w łagodne zimy). Ma duże liście (do 20 cm długości), jasnozielone, klapowane. Od czerwca do października wyjątkowo obficie zakwita lejkowatymi, jasnoróżowymi kwiatami o średnicy 6 cm. Może być uprawiana w gruncie w Polsce zachodniej lub jako roślina doniczkowa na tarasie lub balkonie.

Cedrela (drzewo warzywne)
więcej informacji...
Cedrela (drzewo warzywne)
 
Cena: 26.50 zł
Cena: 18.59 zł
Oszczędzasz: 7.91 zł (30%)
Cedrela (drzewo warzywne) (Cedrella sinensis "Ji-an") PROMOCJA! Jedyne drzewo, którego liście są jadane jako warzywo. Smaczna odmiana chińska. Młode liście mają delikatny smak cebuli i w Chinach są (po ugotowaniu lub na surowo) używane do różnych potraw- zup, sałatek i przystawek. Starsze liście po wysuszeniu można zaparzać jak herbatę ziołową. Mają właściwości lecznicze. Wytrzymuje mrozy do -25 st. Cedrela jest również wyjątkowo ozdobna: młode liście mają różowawe zabarwienie, kwiaty bardzo mocno i przyjemnie pachną.

Jam wielobarwny
więcej informacji...
Jam wielobarwny
 
Cena: 32.56 zł
Cena: 27.60 zł
Oszczędzasz: 4.96 zł (16%)
Jam wielobarwny (Dioscorea batatas "Multicolor") NOWOŚĆ!!! Ta roślina jest pięknym pnączem ozdobnym, dorastającym do 3 m wys., o liściach sezonowych, podobnych do liści krzewu cynamonowego, wielobarwnych, sercowatych. Kwiaty są drobne, żółtozielone, bardzo silnie pachną cynamonem. Roślina tworzy jadalne, duże bulwy. Mają konsystencję podobną do ziemniaka, ale są znacznie smaczniejsze, słodkawe. Zastosowanie w kuchni takie, jak ziemniaków.

Kalopanaks chiński
więcej informacji...
Kalopanaks chiński
 
Cena: 6.00 zł
Cena: 2.14 zł
Oszczędzasz: 3.86 zł (65%)
Kalopanaks chiński (Kalopanax pictus) Drzewko ozdobne do 10 m wysokości, o ciemnozielonych, klapowanych i błyszczących sezonowych liściach (młode liście są jadalne po ugotowaniu). Tworzy parasolowatą koronę. Późnym latem zakwita obficie dużymi wiechami białokremowych kwiatów z których powstają ozdobne niebieskoczarne jagody. Lubi gleby żyzne, półcień lub słońce. Odporne na mróz.

Kolkwicja różowa
więcej informacji...
Kolkwicja różowa
 
Cena: 2.30 zł
Cena: 1.80 zł
Oszczędzasz: 0.50 zł (22%)
Kolkwicja różowa (Kolkwitzia amabilis „Pink Cloud”). Rzadko spotykany krzew ozdobny ( do 1,5 m wysokości) z gór środkowych Chin. Liście ma ułożone na gałązkach regularnie w jednej płaszczyźnie.

Lagerstremia chińska
więcej informacji...
Lagerstremia chińska
 
Cena: 4.56 zł
Cena: 3.44 zł
Oszczędzasz: 1.12 zł (25%)
Lagerstremia chińska (3 RAZY WIĘCEJ NASION ZA TĘ SAMĄ CENĘ!)(Lagerstroemia x fauriei) Krzew ozdobny, dorastający do 2 m wysokości. Ozdobne są liście, kora (trójbarwna: szaro-brązowo-biała, łuszcząca się) i piękne kwiaty w ogromnych czerwono-purpurowych wiechach.

Modrzew koreański
więcej informacji...
Modrzew koreański
 
Cena: 3.80 zł
Cena: 1.89 zł
Oszczędzasz: 1.91 zł (51%)
Modrzew koreański (Larix dahurica var. olgensis) drzewo ozdobne z płn Korei i Mandżurii, do 25 m wysokości. Tworzy regularną stożkowatą koronę. Ma długie, jasnozielone igły (trzykrotnie dłuższe niż u modrzewia europejskiego), jesienią przebarwiają się na żółto.

Palma ogrodowa (duża)
więcej informacji...
Palma ogrodowa (duża)
 
Cena: 148.90 zł
Cena: 98.65 zł
Oszczędzasz: 50.25 zł (34%)
Palma ogrodowa (duża) (Trachycarpus fortunei) NOWOŚĆ! Duża roślina ukorzeniona w doniczce. Ta bardzo dekoracyjna palma z północnych Chin (u nas osiąga wysokość do 2-3 m) jest najlepiej przystosowana do naszego klimatu. Tworzy prosty pień zakończony pękiem dużych wachlarzowatych ciemnozielonych liści.

Palma ogrodowa
więcej informacji...
Palma ogrodowa
 
Cena: 22.99 zł
Cena: 21.67 zł
Oszczędzasz: 1.32 zł (6%)
Palma ogrodowa (Trachycarpus fortunei) Ta bardzo dekoracyjna palma z północnych Chin (u nas osiąga wysokość do 2-3 m) jest najlepiej przystosowana do naszego klimatu. Tworzy prosty pień zakończony pękiem dużych wachlarzowatych ciemnozielonych liści.

Jałowiec "płaczący"
więcej informacji...
Jałowiec "płaczący"
 
Cena: 23.68 zł
Cena: 19.85 zł
Oszczędzasz: 3.83 zł (17%)
Jałowiec "płaczący" (Juniperus communis "Horstmann") NOWOŚĆ! Rewelacyjna odmiana ozdobnego jałowca, która tworzy niezwykłe kształty: boczne gałęzie rozrastają się na boki i zwieszają w dół jak "zielony deszcz". Przypomina egzotyczne iglaki.

Róża Jerychońska (Zmartwychwstanka)
więcej informacji...
Róża Jerychońska (Zmartwychwstanka)
 
Cena: 19.97 zł
Cena: 11.93 zł
Oszczędzasz: 8.04 zł (41%)
Róża Jerychońska (Zmartwychwstanka) (Selaginella lepidophylla) PROMOCJA! Najmniej wymagająca roślina na świecie. Pochodzi ze środkowej i południowej Ameryki. Gęsta, okrągła bylina, składa się z rozety ozdobnych, ciemnozielonych i błyszczących liści o średnicy 15-20 cm. Jest prawie pozbawiona korzeni i świetnie rośnie bez ziemi. Najlepiej czuje się w miejscu słonecznym, w naczyniu z niewielką ilością wody.
Ma wiele zalet- jonizuje powietrze, pochłania dym papierosowy, a nawet, wysuszona- stojąca w pobliżu łóżka, ma pomagać na bezsenność.

Parczelina trójlistkowa
więcej informacji...
Parczelina trójlistkowa
 
Cena: 1.87 zł
Cena: 1.65 zł
Oszczędzasz: 0.22 zł (12%)
Parczelina trójlistkowa (Ptelea trifoliata) jest ozdobnym i użytkowym krzewem o aromatycznej korze i silnie pachnących, sezonowych liściach. Tworzy atrakcyjne, szeleszczące, wachlarzowate, brązowe owocostany, które wiszą całą zimę na gałązkach (używane w USA zamiast chmielu do warzenia piwa). Kwiaty parczeliny są bardzo miododajne.

Pomarancza gruntowa
więcej informacji...
Pomarancza gruntowa
 
Cena: 9.00 zł
Cena: 6.80 zł
Oszczędzasz: 2.20 zł (25%)
Pomarańcza gruntowa (Poncirus trifoliata). Krzew ozdobny z płn Chin, dorasta do 3 m wysokości.Ma kuliste "pomarańczki" o średnicy 4 cm, najpierw zielone, potem zmieniają kolor na pomarańczowy.

Rodotypos japoński
więcej informacji...
Rodotypos japoński
 
Cena: 2.15 zł
Cena: 1.98 zł
Oszczędzasz: 0.17 zł (8%)
Rodotypos japoński (Rhodotypos scandens), rozłożysty krzew ozdobny, do 1,5 m wysokości. Liście jesienią przebarwiają się na niespotykany biały kolor.

Witeks korzenny
więcej informacji...
Witeks korzenny
 
Cena: 2.89 zł
Cena: 2.29 zł
Oszczędzasz: 0.60 zł (21%)
Witeks korzenny (Vitex agnus-castus) Krzew ozdobny i przyprawowy do 3 m wysokości, z Azji. Ma sezonowe, dłoniaste, przyjemnie pachnące liście, używane jako przyprawa po wysuszeniu (zastępują pieprz).

Kiwano (ogórek bananowy)
więcej informacji...
Kiwano (ogórek bananowy)
 
Cena: 4.19 zł
Cena: 2.85 zł
Oszczędzasz: 1.34 zł (32%)
(Cucumis metuliferus) Jednoroczne pnącze owocowe (dorasta do 2 m wysokości) o wyjątkowo smacznych i dekoracyjnych owocach- z wyglądu przypominają pomarańczowe ogórki z krótkimi kolcami, w środku są jaskrawozielone i bardzo soczyste. Smak mają wyjątkowo atrakcyjny: przypomina smak banana i melona. Doskonały owoc deserowy, przechowuje się bardzo długo, nawet 6 miesięcy.

Figa turecka (drzewko duże)
więcej informacji...
Figa turecka (drzewko duże)
 
Cena: 98.40 zł
Cena: 78.60 zł
Oszczędzasz: 19.80 zł (21%)
Figa turecka (drzewko duże) (Ficus carica "Brown Turkey") Jedna z najbardziej odpornych na mróz odmian figi jadalnej. Ma ozdobne głęboko powycinane skórzaste i ciemnozielone liście, które zrzuca na zimę. Figa dorasta do 4 m wysokości, może być cięta lub rozpinana np. na ścianie domu. Jest wyjątkowo odporna na szkodniki i choroby. Może być także uprawiana na tarasie lub balkonie. Z powodzeniem może być u nas uprawiana w gruncie. Figa owocuje bardzo obficie, owoce zawiązują się bez zapylenia, dojrzewają na jesieni.

Bambus jadalny chiński (duży)
więcej informacji...
Bambus jadalny chiński (duży)
 
Cena: 79.80 zł
Cena: 69.50 zł
Oszczędzasz: 10.30 zł (13%)
Bambus jadalny chiński (duży)(Fargesia robusta "Campbell") NOWOŚĆ! Wysoki bambus (dorasta do 3-6 m), tworzy gęste kępy, nie jest inwazyjny. Ma zdrewniałe pnie-łodygi, ciemnozielone, z kontrastowo zabarwionymi kremowo-brązowymi osłonkami. Ma wąskie, świeżo zielone liście, długości do 15 cm, które zachowują swoją barwę także zimą. Jego młode pędy są jadalne po ugotowaniu. Można jest wycinać, kiedy wyrosną do wysokości 7-10 cm nad ziemię. Używane są jako dodatek do sałatek, zup i potraw warzywnych.

Loropetalum chińskie
więcej informacji...
Loropetalum chińskie
 
Cena: 42.80 zł
Cena: 34.35 zł
Oszczędzasz: 8.45 zł (20%)
Loropetalum chińskie (Loropetalum Chinense "Fire Dance") NOWOŚĆ! Zimozielony, rozłożysty krzew ozdobny z Chin, Birmy i Japonii, do uprawy doniczkowej, dorasta do 2 m wysokości. Ma ozdobne jajowate, ciemnofioletowe liście. Zakwita W ZIMIE gronami słodko pachnących, pajączkowatych, ciemnoróżowych kwiatów.

Żeń-szeń amerykański
więcej informacji...
Żeń-szeń amerykański
 
Cena: 15.40 zł
Żeń-szeń amerykański (Panax quinqefolia) NOWOŚĆ! Unikalna bylina ozdobna i lecznicza z USA i Kanady, dorasta do 70 cm wysokości. Tworzy duże (do 30 cm długości), pierzaste, zielone liście na wysokich łodygach. Białe drobne kwiaty pojawiają się w czerwcu. Ta bylina jest blisko spokrewniona z żeń-szeniem chińskim i ma podobne właściwości lecznicze- wyciąg lub nalewka z korzeni jest popularnym lekiem- używa się ją jako afrodyzjak, ma działanie ogólnie wzmacniające.

Gunnera olbrzymia
więcej informacji...
Gunnera olbrzymia
 
Cena: 5.00 zł
Cena: 4.90 zł
Oszczędzasz: 0.10 zł (2%)
Gunnera olbrzymia (Gunnera manicata), Jedna z największych bylin na świecie, dorasta do 3 m wysokości i 4 lub więcej metrów szerokości, pochodzi z górskich rejonów Kolumbii i Brazylii. Tworzy gigantyczne liście (do 2 m długości!), wyrastające na długich kolczastych ogonkach. W lecie zakwita ogromnymi „maczugami” czerwonozielonych kwiatów.

Modrzewnica różowa "Nikko"
więcej informacji...
Modrzewnica różowa "Nikko"
 
Cena: 12.65 zł
Cena: 8.69 zł
Oszczędzasz: 3.96 zł (32%)
Modrzewnica różowa "Nikko" (Andromeda polifolia "Nikko") CENA PROMOCYJNA! Zimozielona krzewinka ozdobna z kwiatów i liści. Ta japońska odmiana dorasta do 25 cm wysokości i podobnej średnicy, ma pokrój zwarty i regularny. Liście są wąskie niebieskawo-zielone. Od wczesnej wiosny do połowy lata wyjątkowo obficie kwitnie gronami drobnych kielichowatych różowych kwiatów. Nadaje się do uprawy nawet w skrzynce balkonowej i w doniczce, doskonała na bonsai.

Akebia biała
więcej informacji...
Akebia biała
 
Cena: 28.40 zł
Cena: 24.86 zł
Oszczędzasz: 3.54 zł (13%)
Akebia biała (Akebia quinata "Alba") NOWOŚĆ! Pnącze ozdobne z kwiatów, liści i jadalnych owoców, dorasta do 5 m wysokości, pochodzi z Dalekiego Wschodu. Tworzy drewniejące pędy, owijające się wokół podpór, gęsto okryte pięciolistkowymi, półzimozielonymi (nie opadają w łagodniejsze zimy) liśćmi. Wiosną bardzo obficie kwitnie gronami kremowo-białych, pachnących kardamonem kwiatów, z których rozwijają się ogórkowate, różowe owoce o długości 10 cm. Miąższ tych owoców jest jadalny, aromatyczny i bardzo słodki. Owoce akebii są popularnym deserem w Japonii, Korei i Chinach.

Brukselka purpurowa
więcej informacji...
Brukselka purpurowa
 
Cena: 2.19 zł
Cena: 1.98 zł
Oszczędzasz: 0.21 zł (10%)
(Brassica var. gemmifera "Rosella") Niezwykła odmiana brukselki- jadalna i ozdobna. Odmiana średniowczesna, dorasta do 70 cm wysokości, tworzy łodygę, gęsto pokrytą purpurowymi zwartymi główkami. Ozdabia ogród przez lato i całą zimę, aż do wiosny (odporna na mróz, przemrożenie polepsza smak główek).

Klon strzępiastokory
więcej informacji...
Klon strzępiastokory
 
Cena: 3.00 zł
Cena: 2.20 zł
Oszczędzasz: 0.80 zł (27%)
(Acer grosserii) Drzewo ozdobne z Chin, dorasta do 10 m wysokości. Ma sezonowe, ciemnozielone, 3- klapowe liście, które jesienią przebarwiają się na lśniące kolory: pomarańczowy, szkarłatny i czerwony (jest wtedy wyjątkowo dekoracyjny). Wyjątkową ozdobą tego drzewa jest dekoracyjna, łuszcząca się pasami kora pnia, koloru wiśniowo brązowego.

Dynia olbrzymia
więcej informacji...
Dynia olbrzymia
 
Cena: 2.75 zł
Cena: 2.45 zł
Oszczędzasz: 0.30 zł (11%)
Dynia olbrzymia "Gran Gigante" (Cucurbita "Gran Gigante") odmiana dyni jadalnej o największych na świecie owocach (wymieniona w księdze rekordów Guinessa).

Abelia wielkokwiatowa (duża)
więcej informacji...
Abelia wielkokwiatowa (duża)
 
Cena: 32.50 zł
Cena: 27.89 zł
Oszczędzasz: 4.61 zł (15%)
Abelia wielkokwiatowa (duża)(Abelia x grandiflora "Edward Goucher") NOWOŚĆ! Rzadko spotykany zimozielony krzew ozdobny, dorasta do 1,5 m wysokości, pochodzi z Chin. Ma owalne, błyszczące, ciemnozielone liście o długości 5 cm. Wyróżnia się niezwykłą porą kwitnienia: od połowy lata aż do października (w okresie, kiedy niewiele innych krzewów kwitnie) obficie zakwita wiechami lejkowatych, pięknie pachnących różowo-białych kwiatów długości do 2 cm. Piękna ozdoba ogrodu.

Bananowiec japoński ogrodowy
więcej informacji...
Bananowiec japoński ogrodowy
 
Cena: 46.45 zł
Cena: 39.75 zł
Oszczędzasz: 6.70 zł (15%)
Bananowiec japoński ogrodowy (Musa basjoo) Bylina drzewiasta ozdobna, pochodzi ze środkowej i płn Japonii, gdzie uprawiana jest dla włókna (owoce nie są szczególnie smaczne). Jest gatunkiem bananowca najbardziej odpornym na zimno, uprawiany jest często w rejonach górskich. Dorasta do 5 m wys., tworzy prosty pień ozdobiony pękiem długich i szerokich liści. Z kłącza podziemnego wyrastają rośliny potomne. Pień główny nie obumiera co roku, ale rośnie coraz większy.

Karczoch purpurowy
więcej informacji...
Karczoch purpurowy
 
Cena: 2.80 zł
Cena: 1.95 zł
Oszczędzasz: 0.85 zł (31%)
Karczoch purpurowy "French Purple" (Cynara scolymus) Przysmak kuchni francuskiej!Wieloletnie warzywo o jadalnych, mięsistych kwiatostanach. Wyjątkowa odmiana francuska o purpurowej barwie kwiatostanów. Jadalną częścią są nierozwinięte kwiatostany, wielkości jabłka, obrane z zewnętrznych łusek i ugotowane.

Drzewko butelkowe
więcej informacji...
Drzewko butelkowe
 
Cena: 2.55 zł
Cena: 1.85 zł
Oszczędzasz: 0.70 zł (28%)
(Beaucarnea recurvata var. intermedia) Wieloletni ozdobny sukulent do uprawy doniczkowej, pochodzi z pustyń Meksyku, dorasta do 2 m wysokości. Tworzy masywny pień, który u podstawy rozszerza się butelkowato. Pień pokryty jest szarą, żłobkowaną korą i zakończony pękiem gęstych, zwieszających się, pofalowanych , jasnozielonych liści. Lubi słońce i suchą, przepuszczalną glebę. Zimować musi w jasnym miejscu w temperaturze pokojowej.

Chleb świętojański
więcej informacji...
Chleb świętojański
 
Cena: 2.62 zł
Cena: 2.39 zł
Oszczędzasz: 0.23 zł (9%)
(Ceratonia siliqua) Krzew ozdobny i owocowy z okolic Morza Śródziemnego, dorasta do 2-3 m wysokości, nadaje się do uprawy doniczkowej jako ozdoba tarasu lub ogrodu. Ma ozdobne zimozielone "pierzaste", błyszczące i ciemnozielone liście. Na wiosnę obficie kwitnie małymi czerwonymi kwiatami, z których rozwijają się jadalne i słodkie, ciemnobrązowe strąki (do 30 cm długości), które są używane do produkcji deserów, czekolady itp.

Howenia słodka (duża)
więcej informacji...
Howenia słodka (duża)
 
Cena: 99.85 zł
Cena: 79.65 zł
Oszczędzasz: 20.20 zł (21%)
Howenia słodka (duża)(Hovenia dulcis) Drzewo owocowe i ozdobne ze wschodniej Azji, o bardzo dużych (do 20 cm długości), sercowatych, ciemnozielonych, sezonowych liściach. Dorasta do 10 m wysokości. Ma niezwykłe owoce "dwuczęściowe", nasiona rozwijają się w oddzielnej "jagodzie" poza częścią jadalną. Zakwita latem kiściami drobnych żółtych kwiatów. Po okwitnięciu, szypułki kwiatów rozrastają się i tworzą soczyste, mięsiste i słodkie owoce, przypominające kształtem śliwki. Na końcu tych owoców tworzą się czarne "jagody" z nasionami.

Rzodkiewka dwubarwna
więcej informacji...
Rzodkiewka dwubarwna
 
Cena: 1.85 zł
Cena: 0.95 zł
Oszczędzasz: 0.90 zł (49%)
(Raphanus sativus "Mantanghong") Wyjątkowa chińska odmiana dwubarwnej rzodkiewki o smaku orzechowym! Rzodkiewka bardzo plenna i łatwa w uprawie, tworzy regularne, kuliste zgrubienia o czysto białej skórce i ciemnoczerwonym, soczystym miąższu. To kontrastowe zabarwienie pięknie prezentuje się w sałatkach i innych potrawach.

 

Dokładamy wszelkich starań aby publikowane zdjęcia i opisy były w pełni prawidłowe i kompletne. Niestety, nie możemy zagwarantować, że podane dane nie zawierają przypadkowych pomyłek i błędów. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub chęci uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt: (KLIKNIJ TUTAJ). Prezentowany katalog produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a ma jedynie charakter informacyjny. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za stosowanie produktów niezgodnie z obowiązującym prawem. Podane ceny są cenami brutto.

Copyright © Wspaniałe Ogrody Maryli. All rights reserved.