Wspaniałe Ogrody Maryli sklep ogrodniczy sadzonki nasiona naturalne kosmetyki
Wspaniałe Ogrody Maryli
     
    


Złóż zamówienie
 
<!WIELKA SPRZEDAŻ PROMOCYJNA!>
<NOWOŚCI>
<ROŚLINY>
Nasiona
Przedmioty dekoracyjne
SKLEP ZIELARSKI MARYLI
X! Porady ogrodnicze !X
Zapowiedzi sprzedaży
     Bambusy i trawy ozdobne
     Byliny ozdobne i paprocie ogrodowe
     Drzewa i krzewy iglaste
     Drzewa i krzewy liściaste
     Kaktusy ogrodowe
     Nasiona
     Palmy ogrodowe
     Pnącza ozdobne
     Rośliny do oczek wodnych
     Rośliny jadalne
     Rośliny święte i magiczne
     Rośliny tarasowe i balkonowe
     Zioła i rośliny przyprawowe
Zgłoszone opinie klientów

.

.

ORLEN paczka przelewy24.pl

.

.

Strona główna : Zapowiedzi sprzedaży : Rośliny jadalne :

Figa turecka (drzewko duże)
powiększ...

Figa turecka (drzewko duże)

(38 głosów)

 
Cena: 98.40 zł
Cena: 78.60 zł
Oszczędzasz: 19.80 zł (21%)
Kod: figaD

W sprzedaży: chwilowo brak - zapytanie o dostępność


Figa turecka (drzewko duże) (Ficus carica "Brown Turkey") Jedna z najbardziej odpornych na mróz odmian figi jadalnej. Ma ozdobne głęboko powycinane skórzaste i ciemnozielone liście, które zrzuca na zimę. Figa dorasta do 4 m wysokości, może być cięta lub rozpinana np. na ścianie domu. Jest wyjątkowo odporna na szkodniki i choroby. Może być także uprawiana na tarasie lub balkonie, ponieważ nie przeszkadza jej uprawa w niewielkich nawet donicach, również wtedy dobrze owocuje.
Z powodzeniem może być u nas uprawiana w gruncie, jeśli zapewnimy jej glebę przepuszczalną (konieczny jest dobry drenaż, np. dodanie gruzu lub większych kamieni) i miejsce słoneczne i osłonięte np. przy ścianie domu (na zimę wymaga okrycia: dolną część rośliny po pierwszych przymrozkach przykrywamy bardzo grubą warstwą (ok. 60-70 cm) kompostu, suchych liści, darni lub słomy (najlepsze są liście orzecha włoskiego, bo odstraszają gryzonie). W przypadku dużych mrozów okrywamy dodatkowo kilkoma warstwami włókniny zimowej. Na początku kwietnia okrycie usuwamy.
Figa owocuje bardzo obficie, owoce zawiązują się bez zapylenia, dojrzewają na jesieni. Owoce początkowo są zielone, potem zmieniają kolor na ciemnofioletowy.
WYSYŁAMY DRZEWKA WYSOKOŚCI 75-85 CM, UKORZENIONE W POJEMNIKACH.

Doskonały
Dobry
Przeciętny
Dostateczny
Nie odpowiada mi

 

Dokładamy wszelkich starań aby publikowane zdjęcia i opisy były w pełni prawidłowe i kompletne. Niestety, nie możemy zagwarantować, że podane dane nie zawierają przypadkowych pomyłek i błędów. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub chęci uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt: (KLIKNIJ TUTAJ). Prezentowany katalog produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a ma jedynie charakter informacyjny. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za stosowanie produktów niezgodnie z obowiązującym prawem. Podane ceny są cenami brutto.

Copyright © Wspaniałe Ogrody Maryli. All rights reserved.