Wspaniałe Ogrody Maryli sklep ogrodniczy sadzonki nasiona naturalne kosmetyki
Wspaniałe Ogrody Maryli
     
    


Złóż zamówienie
 
<!WIELKA SPRZEDAŻ PROMOCYJNA!>
<NOWOŚCI>
<ROŚLINY>
Nasiona
Przedmioty dekoracyjne
SKLEP ZIELARSKI MARYLI
X! Porady ogrodnicze !X
Zapowiedzi sprzedaży
     Bambusy i trawy ozdobne
     Byliny ozdobne i paprocie ogrodowe
     Drzewa i krzewy iglaste
     Drzewa i krzewy liściaste
     Kaktusy ogrodowe
     Nasiona
     Palmy ogrodowe
     Pnącza ozdobne
     Rośliny do oczek wodnych
     Rośliny jadalne
     Rośliny święte i magiczne
     Rośliny tarasowe i balkonowe
     Zioła i rośliny przyprawowe
Zgłoszone opinie klientów

.

.

ORLEN paczka przelewy24.pl

.

.

Strona główna : Zapowiedzi sprzedaży : Pnącza ozdobne :

[1-50]  [51-55]  [następna] [pokaż wszystko]

Bluszcz czerwony
więcej informacji...
Bluszcz czerwony
 
Cena: 28.32 zł
Cena: 24.95 zł
Oszczędzasz: 3.37 zł (12%)
Bluszcz czerwony (Hedera helix "Atropurpurea") NOWOŚĆ! Rzadko spotykana odmiana bluszczu o czerwonawym zabarwieniu liści. Bujnie rosnące, zimozielone pnącze ozdobne, dorasta do 8 m wysokości, przyczepia się do podłoża korzonkami czepnymi. Ma liście klapowane, skórzaste, czerwonawo-zielone z białym unerwieniem.

Bluszcz kaktusowy
więcej informacji...
Bluszcz kaktusowy
 
Cena: 14.60 zł
Cena: 12.68 zł
Oszczędzasz: 1.92 zł (14%)
Bluszcz kaktusowy (Senecio macroglossus "Variegatus") NOWOŚĆ!!! Zimozielony sukulent o niezwykłym wyglądzie, ozdobny z liści i kwiatów, do uprawy doniczkowej. Pochodzi z południowej Afryki. Dorasta do 3 m wysokości, owija się wokół podpór. Jest pnączem o liściach mięsistych, magazynujących wodę, podobnych kształtem do liści bluszczu, błyszczących, ciemnozielonych z jasnożółtym obrzeżeniem. Latem i zimą zakwita pięknymi, cytrynowymi kwiatami, przypominającymi margerytki (ok. 6 cm średnicy).

Bluszcz laurowy
więcej informacji...
Bluszcz laurowy
 
Cena: 7.65 zł
Cena: 4.98 zł
Oszczędzasz: 2.67 zł (35%)
Bluszcz laurowy (Hedera helix "Teardrop") PROMOCJA! Nowa odmiana bluszczu o niezwykłym kształcie liści (do 7 cm długości), podobnych do liści laurowych. Pnącze zimozielone, tworzące długie, wiotkie gałązki (do 2 m. długości) z korzonkami czepnymi. Nadaje się do uprawy w ogrodzie lub w pojemnikach na balkonie lub tarasie.

Bluszcz miniaturowy
więcej informacji...
Bluszcz miniaturowy
 
Cena: 15.65 zł
Cena: 10.25 zł
Oszczędzasz: 5.40 zł (35%)
Bluszcz miniaturowy (Hedera helix "Miniature") NOWOŚĆ! Miniaturowe pnącze zimozielone, tworzące długie, wiotkie gałązki (do 2 m. długości) z korzonkami czepnymi. Nadaje się do uprawy w pojemnikach na balkonie lub tarasie. Ma ciemnozielone liście 6-krotnie mniejsze od zwykłego bluszczu.

Ciemiężyk czarny
więcej informacji...
Ciemiężyk czarny
 
Cena: 14.75 zł
Cena: 9.68 zł
Oszczędzasz: 5.07 zł (35%)
Ciemiężyk czarny (Vinetoxicum nigrum) PROMOCJA! Bujne pnącze ozdobne do 2 m wysokości. Liście sezonowe, lancetowate, ciemnozielone i błyszczące. Kwiaty drobne, ciemnofioletowe, w gronach (latem). Powstają z nich dekoracyjne nasiona-wydłużone, jasnozielone strąki.

Dławisz (para)
więcej informacji...
Dławisz (para)
 
Cena: 23.50 zł
Dławisz (para) (Celastrus orbiculatus "Diana" i "Hercules") NOWOŚĆ! Pnącze ozdobne i jadalne, dorasta do 14 m wysokości, pochodzi z Dalekiego Wschodu. Tworzy drewniejące pędy, owijające się wokół podpór, gęsto okryte sezonowymi, ciemnozielonymi, okrągłymi liśćmi, które jesienią przebarwiają się na żółto. Młode liście są jadalne i smaczne po ugotowaniu i są popularną potrawą w Chinach; przyrządza się je jak szpinak. Kwitnie latem drobnymi kwiatkami, z których powstają liczne, okrągłe owoce (niejadalne). Na jesieni otwierają się ukazując piękne jaskrawo czerwone lub różowe nasiona. Owoce długo utrzymują się na gałązkach. Szczególnie pięknie wyglądają późną jesienią i zimą na bezlistnych pędach. Dławisz nadaje się do obsadzania pergoli, altanek, ogrodzeń. Może też być przycinany jak żywopłot.

Dławisz dwupienny
więcej informacji...
Dławisz dwupienny
 
Cena: 18.65 zł
Cena: 14.35 zł
Oszczędzasz: 4.30 zł (24%)
Dławisz dwupienny (Celastrus orbiculatus "Duo") NOWOŚĆ! Pnącze ozdobne i jadalne, dorasta do 14 m wysokości, pochodzi z Dalekiego Wschodu. W odmianie dwupłciowej, samopylnej, zawsze owocującej. Tworzy drewniejące pędy, owijające się wokół podpór, gęsto okryte sezonowymi, ciemnozielonymi, okrągłymi liśćmi, które jesienią przebarwiają się na żółto.
Młode liście są jadalne i smaczne po ugotowaniu i są popularną potrawą w Chinach; przyrządza się je jak szpinak. Kwitnie latem drobnymi kwiatkami, z których powstają liczne, okrągłe owoce (niejadalne). Na jesieni otwierają się ukazując piękne jaskrawo czerwone lub różowe nasiona. Owoce długo utrzymują się na gałązkach. Szczególnie pięknie wyglądają późną jesienią i zimą na bezlistnych pędach.

Fuksja pnąca drobnolistna
więcej informacji...
Fuksja pnąca drobnolistna
 
Cena: 17.56 zł
Cena: 16.49 zł
Oszczędzasz: 1.07 zł (7%)
Fuksja pnąca drobnolistna (Fuchsia procumbens) NOWOŚĆ! Unikat botaniczny, pochodzi z północnej Nowej Zelandii. Jest gęstym, zimozielonym krzewem o bardzo długich pędach (do 1,5 m długości). Pędy zwieszają się w dół, dlatego roślina ładnie wygląda posadzona w wiszących pojemnikach, mogą być też rozpinane na podporach jak pnącze. Liście ma drobne, okrągłe, zielone. Wiosną zakwita licznymi, niezwykłymi, rurkowatymi kwiatami, fioletowo-żółtymi z długimi, niebieskimi pylnikami. Powstają z nich dekoracyjne, różowe owoce-jagody. Są jadalne, ale niezbyt smaczne.

Hortensja pnąca białolistna
więcej informacji...
Hortensja pnąca białolistna
 
Cena: 26.99 zł
Cena: 21.45 zł
Oszczędzasz: 5.54 zł (21%)
Hortensja pnąca białolistna (Hydrangea petiolaris "Take a Chance") CENA PROMOCYJNA! Nowa odmiana pnącej hortensji o barwnych liściach. Pnącze, tworzące zdrewniałe pędy do 6-8 m długości, z korzonkami czepnymi. Liście ma sezonowe, zielone z białymi plamami i smugami i nieregularnym, białym obrzeżeniem. Kwitnie w lecie dużymi baldachami białych kwiatów.

Hortensja pnąca karłowa
więcej informacji...
Hortensja pnąca karłowa
 
Cena: 27.59 zł
Cena: 25.46 zł
Oszczędzasz: 2.13 zł (8%)
Hortensja pnąca karłowa (Hydrangea petiolaris "Cordifolia") Nowa odmiana pnącej hortensji o niskim i wolnym wzroście. Nadaje się do małych ogrodów i do uprawy w pojemnikach na balkonie lub tarasie. Pnącze, tworzące zdrewniałe pędy do 1,5 m długości, z korzonkami czepnymi. Liście ma sercowate, sezonowe, ciemnozielone. Kwitnie w lecie dużymi baldachami białych kwiatów.

Hortensja pnąca pstrolistna
więcej informacji...
Hortensja pnąca pstrolistna
 
Cena: 29.80 zł
Cena: 19.46 zł
Oszczędzasz: 10.34 zł (35%)
Hortensja pnąca pstrolistna (Hydrangea petiolaris "Mirranda") CENA PROMOCYJNA! Nowa odmiana pnącej hortensji o barwnych liściach. Pnącze, tworzące zdrewniałe pędy do 6-8 m długości, z korzonkami czepnymi. Liście ma sezonowe, zielone ze złocisto-żółtym, szerokim obrzeżeniem. Kwitnie w lecie dużymi baldachami białych kwiatów.

Jaśmin lekarski
więcej informacji...
Jaśmin lekarski
 
Cena: 22.85 zł
Cena: 18.74 zł
Oszczędzasz: 4.11 zł (18%)
Jaśmin lekarski (Jasminum officinale "Devon Cream") NOWOŚĆ! Wyjątkowe pnącze ozdobne, jadalne i lecznicze z Dalekiego Wschodu, bujnie rosnące do wysokości 10 m. owija się wokół podpór. Pędy są gęsto okryte pierzastymi, jasnozielonymi, sezonowymi liśćmi. Długo i obficie kwitnie: od początku czerwca do września zakwita gronami drobnych, gwiazdkowatych, kremowo-biało-różowych, pięknie i mocno pachnących kwiatów.
Te kwiaty są jadalne: wysuszone służą do zaparzania aromatycznej herbatki ziołowej, do aromatyzowania deserów i napojów, stosowane regularnie działają jak afrodyzjak. Ich zapach jest ceniony w aromaterapii. Napar z liści ma działanie przeciwgorączkowe.

Jaśmin pnący afrykański
więcej informacji...
Jaśmin pnący afrykański
 
Cena: 28.59 zł
Cena: 26.49 zł
Oszczędzasz: 2.10 zł (8%)
Jaśmin pnący afrykański (Jasminum angulare) NOWOŚĆ! Zimozielone, bujne, obficie kwitnące pnącze do 4 m wysokości, pochodzi z południowej Afryki. Pędy są gęsto okryte drobnymi, potrójnymi, ciemnozielonymi liśćmi. Od maja do sierpnia bardzo obficie kwitnie masą kremowo-białych, pięknie pachnących, gwiazdkowatych kwiatów o średnicy do 2 cm.

Jaśmin pnący różowy
więcej informacji...
Jaśmin pnący różowy
 
Cena: 24.60 zł
Cena: 22.48 zł
Oszczędzasz: 2.12 zł (9%)
Jaśmin pnący różowy (Jasminum x stephanense) NOWOŚĆ! Jedyny jaśmin pnący o pachnących kwiatach, który może zimować w gruncie! Bujne, obficie kwitnące pnącze do 5 m wysokości, pochodzi z prowincji Yunnan (Chiny). Pędy są gęsto okryte drobnymi, pierzastymi, sezonowymi, jasnozielonymi liśćmi. Od maja do sierpnia bardzo obficie kwitnie masą różowo-białych, pięknie pachnących, talerzykowatych kwiatów o średnicy do 2 cm.

Jaśmin pnący złocisty (duży)
więcej informacji...
Jaśmin pnący złocisty (duży)
 
Cena: 33.65 zł
Cena: 27.68 zł
Oszczędzasz: 5.97 zł (18%)
Jaśmin pnący złocisty (duży) (Jasminum nudiflorum "Golden Rain") Wyjątkowa ozdoba zimowego ogrodu! Wiecznie zielone kwitnące zimą pnącze, a właściwie krzew o wyjątkowo długich, wiotkich pędach (do 3 m długości), nadających się do rozpinania na kratach, ogrodzeniach itp. Pochodzi z zachodnich Chin. Ciemnozielone pędy są gęsto okryte drobnymi, pierzastymi, błyszczącymi, ciemnozielonymi liśćmi. Od początku stycznia do końca marca bardzo obficie kwitnie masą złocistożółtych, talerzykowatych kwiatów o średnicy do 2 cm.

Liana wietnamska
więcej informacji...
Liana wietnamska
 
Cena: 46.25 zł
Cena: 38.75 zł
Oszczędzasz: 7.50 zł (17%)
Liana wietnamska (Tetrastigma voinieriana) NOWOŚĆ! Jest najszybciej rosnącym i osiągającym największe rozmiary pokojowym, zimozielonym pnączem. W warunkach domowych tworzy wiele pędów o długości ok. 5 m. Największą ozdobą są bardzo duże liście (do 40 cm długości), klapowane, ciemnozielone i błyszczące. Nadaje się do szklanych ogrodów zimowych i do tworzenia "zielonych ścian" w mieszkaniach.

Miesięcznik kanadyjski
więcej informacji...
Miesięcznik kanadyjski
 
Cena: 25.70 zł
Cena: 22.50 zł
Oszczędzasz: 3.20 zł (13%)
Miesięcznik kanadyjski (Menispermum canadense) NOWOŚĆ! Pnącze ozdobne z liści i owoców, dorasta do 5 m wysokości, owija się wokół podpór, pochodzi z płn.-wsch. Ameryki Północnej. Pędy są gęsto okryte dużymi (do 20 cm długości) sercowatymi, sezonowymi liśćmi, ułożonymi dachówkowato -dzięki temu pnącze szczelnie okrywa powierzchnie. Jesienią tworzą się obficie grona ozdobnych, podobnych do winogron, ciemnoniebieskich owoców (niejadalnych). Wywar z liści lub korzeni tego pnącza, stosowany zewnętrznie, leczy alergie skórne.

Miletia japońska (letnia wisteria)
więcej informacji...
Miletia japońska (letnia wisteria)
 
Cena: 24.99 zł
Cena: 19.26 zł
Oszczędzasz: 5.73 zł (23%)
Miletia japońska (letnia wisteria)(Milletia japonica) NOWOŚĆ! Pnącze ozdobne podobne do wisterii, ale o niższym i wolniejszym wzroście (nadaje się do mniejszych ogrodów i nawet do uprawy w dużych pojemnikach na balkonach lub tarasach). Dorasta do 2,5 m wysokości. Ma sezonowe jasnozielone, duże i pierzaste liście. W odróżnieniu od wisterii kwitnie głównie latem (połowa czerwca do początku września) wyjątkowo obficie zwieszającymi się kwiatostanami (do 20 cm długości), złożonymi z pachnących ciemno- i jasno-różowo-purpurowych, motylkowych kwiatów.

Milin "Tango" PROMOCJA
więcej informacji...
Milin "Tango" PROMOCJA
 
Cena: 26.50 zł
Cena: 17.59 zł
Oszczędzasz: 8.91 zł (34%)
Milin "Tango" (Campsis radicans "Tango") PROMOCJA! Jedno z najpiękniej kwitnących pnączy. Pochodzi z Ameryki Północnej. Dorasta do 10 m wysokości, rośnie bujnie a pędy wytwarzają korzonki czepne. Ma liście sezonowe, pierzaste, jasnozielone. Od sierpnia do października zakwita gronami dużych, trąbkowatych, pomarańczowo-różowych kwiatów.

Milin szkarłatny
więcej informacji...
Milin szkarłatny
 
Cena: 24.86 zł
Cena: 16.82 zł
Oszczędzasz: 8.04 zł (33%)
Milin szkarłatny (Campsis radicans "Crimson Trumpet") PROMOCJA! Jedno z najpiękniej kwitnących pnączy. Pochodzi z Ameryki Północnej. Dorasta do 10 m wysokości, rośnie bujnie a pędy wytwarzają korzonki czepne. Ma liście sezonowe, pierzaste, jasnozielone. Od sierpnia do października zakwita gronami dużych, trąbkowatych, jaskrawo-czerwonych (szkarłatnych) kwiatów.

Milin żółty
więcej informacji...
Milin żółty
 
Cena: 22.58 zł
Cena: 18.98 zł
Oszczędzasz: 3.60 zł (16%)
Milin żółty (Campsis radicans "Flava") PROMOCJA! Jedno z najpiękniej kwitnących pnączy. Pochodzi z Ameryki Północnej. Dorasta do 10 m wysokości, rośnie bujnie a pędy wytwarzają korzonki czepne. Ma liście sezonowe, pierzaste, jasnozielone. Od sierpnia do października zakwita gronami dużych, trąbkowatych, złocisto-żółtych kwiatów.

Obwojnik chiński
więcej informacji...
Obwojnik chiński
 
Cena: 28.89 zł
Cena: 18.65 zł
Oszczędzasz: 10.24 zł (36%)
Obwojnik chiński (Periploca sepium) CENA PROMOCYJNA! Silnie rosnące pnącze ozdobne i lecznicze, dorasta do 10 m (1-2 m przyrostu rocznie), owija się wokół podpór. Liście sezonowe, wąskolancetowate, ciemnozielone, błyszczące, jesienią intensywnie żółte. Piękne kwiaty purpurowo-fioletowo-brązowe, zakwitają gronami w okresie czerwiec-sierpień. Owoce również dekoracyjne: błyszczące, zielone, wydłużone strąki.
Roślina lecznicza od stuleci wykorzystywana w tradycyjnej medycynie chińskiej.

Pnącze tęczowe japońskie
więcej informacji...
Pnącze tęczowe japońskie
 
Cena: 24.59 zł
Cena: 19.86 zł
Oszczędzasz: 4.73 zł (20%)
Pnącze tęczowe japońskie (Trachelospermum asiaticum "Ogon Nishiki") NOWOŚĆ! Unikalne pnącze zimozielone, tworzące długie, wiotkie gałązki (do 2 m. długości). Lancetowate liście (do 7 cm długości) mają niezwykłe kolory- nieregularne plamy zielone, czerwone, pomarańczowe, białe i żółte (w różnych odcieniach), z ciemniejszym unerwieniem. Nadaje się do uprawy w ogrodzie lub w pojemnikach na balkonie lub tarasie.

Powojnik "Hagley"
więcej informacji...
Powojnik "Hagley"
 
Cena: 18.89 zł
Cena: 12.78 zł
Oszczędzasz: 6.11 zł (33%)
Powojnik "Hagley" (Clematis viticella "Hagley Hybrid") CENA PROMOCYJNA! Pnącze ozdobne z kwiatów, liści i nasion. Dorasta do 2-3 m wysokości, tworzy drewniejące pędy z ogonkami czepnymi. Ma sezonowe, pierzaste, zielone liście. Długo i obficie kwitnie- od lipca do września okrywa się masą intensywnie różowych, bardzo dużych kwiatów (średnica 10-15 cm), z których powstają dekoracyjne, srebrzyste "puszyste" owocostany.

Powojnik "Niobe"
więcej informacji...
Powojnik "Niobe"
 
Cena: 12.95 zł
Cena: 6.95 zł
Oszczędzasz: 6.00 zł (47%)
Powojnik "Niobe" (Clematis "Niobe") NOWOŚĆ! Bujne pnącze ozdobne z kwiatów, liści i nasion. Dorasta do 4 m wysokości, tworzy drewniejące pędy z ogonkami czepnymi. Pochodzi z Dalekiego Wschodu. Ma sezonowe, pierzaste, zielone liście. Długo i obficie kwitnie- od czerwca do połowy sierpnia okrywa się masą gwiazdkowatych, intensywnie purpurowo-fioletowych, dużych kwiatów (do 10 cm średnicy), z których powstają dekoracyjne, srebrzyste "puszyste" owocostany.

Powojnik "Polish Spirit"
więcej informacji...
Powojnik "Polish Spirit"
 
Cena: 23.65 zł
Cena: 16.78 zł
Oszczędzasz: 6.87 zł (30%)
Powojnik "Polish Spirit" (Clematis viticella "Polish Spirit") CENA PROMOCYJNA! Bujne pnącze ozdobne z kwiatów, liści i nasion. Dorasta do 3-5 m wysokości, tworzy drewniejące pędy z ogonkami czepnymi. Ma sezonowe, pierzaste, zielone liście. Wyjątkowo długo i obficie kwitnie- od czerwca do października okrywa się masą purpurowo-fioletowych, dużych kwiatów (średnica 8 cm), z których powstają dekoracyjne, srebrzyste "puszyste" owocostany.

Powojnik bylinowy hiacyntowy
więcej informacji...
Powojnik bylinowy hiacyntowy
 
Cena: 28.59 zł
Cena: 21.59 zł
Oszczędzasz: 7.00 zł (25%)
Powojnik bylinowy hiacyntowy (Clematis integrifolia "Olgae") NOWOŚĆ! Bylina, stosowana jako niewysokie pnącze ozdobne z pachnących kwiatów, pochodzi z Bałkanów, dorasta do 70 cm wysokości, tworzy gęste kępy. Ma wiotkie pędy, które mogą być prowadzone na podpórkach lub zwieszać się z pojemników. Pędy są gęsto okryte lancetowatymi, ciemnozielonymi, sezonowymi liśćmi. Latem obficie kwitnie gronami dzwonkowatych, fiołkowo-niebieskich, podobnych kształtem i pięknym zapachem do hiacyntów (stąd nazwa). Z kwiatów rozwijają się dekoracyjne, puszyste, srebrzysto-brązowe owocostany.

Powojnik bylinowy purpurowy
więcej informacji...
Powojnik bylinowy purpurowy
 
Cena: 19.97 zł
Cena: 12.78 zł
Oszczędzasz: 7.19 zł (37%)
Powojnik bylinowy purpurowy (Clematis integrifolia "Inspiration Zion") NOWOŚĆ! Powojnik płożący, o niewielkim wzroście. Dorasta do 1,7 m wysokości, tworzy pokładające się pędy. Ma sezonowe, pierzaste, zielone liście. Długo i obficie kwitnie- od czerwca do września okrywa się masą intensywnie purpurowych, dużych kwiatów (średnica 6-8 cm), z których powstają dekoracyjne, srebrzyste "puszyste" owocostany.

Powojnik krzewiasty biały
więcej informacji...
Powojnik krzewiasty biały
 
Cena: 14.65 zł
Cena: 12.15 zł
Oszczędzasz: 2.50 zł (18%)
Powojnik krzewiasty biały (Clematis integrifolia "Recta") PROMOCJA! Powojnik bylinowy o wzniesionym pokroju. Dorasta do 1 m wysokości, tworzy pędy wzniesione, z czasem pokładające się (wymaga podpór). Ma sezonowe, pierzaste, zielone liście z fioletowym podbarwieniem, młode pędy są fioletowe. Długo i obficie kwitnie- od czerwca do września okrywa się masą czysto-białych, drobnych kwiatów (średnica 1 cm), z których powstają dekoracyjne, srebrzyste "puszyste" owocostany. W zimie ginie cała część nadziemna, wiosną wyrastają nowe pędy.

Powojnik purpurowy pełny
więcej informacji...
Powojnik purpurowy pełny
 
Cena: 26.23 zł
Cena: 22.78 zł
Oszczędzasz: 3.45 zł (14%)
Powojnik purpurowy pełny (Clematis viticella "Purpurea Plena Elegans") NOWOŚĆ! Bujne pnącze ozdobne z kwiatów, liści i nasion. Dorasta do 3-5 m wysokości, tworzy drewniejące pędy z ogonkami czepnymi. Ma sezonowe, pierzaste, zielone liście. Wyjątkowo długo i obficie kwitnie- od czerwca do października okrywa się masą ciemno-czerwono-purpurowych, dużych i pełnych kwiatów (średnica 8 cm), z których powstają dekoracyjne, srebrzyste "puszyste" owocostany.

Powojnik różowy pachnący
więcej informacji...
Powojnik różowy pachnący
 
Cena: 22.45 zł
Cena: 18.73 zł
Oszczędzasz: 3.72 zł (17%)
Powojnik różowy pachnący (Clematis montana "Fragrant Spring") Bujne pnącze ozdobne z kwiatów, liści i nasion. Dorasta do 4-6 m wysokości, tworzy drewniejące pędy z ogonkami czepnymi. Ma sezonowe, pierzaste, zielone liście. Długo i obficie kwitnie- od końca kwietnia do czerwca okrywa się masą pięknie pachnących, jasno-różowych kwiatów, z których powstają dekoracyjne, srebrzyste "puszyste" owocostany.

Powojnik storczykowy biały
więcej informacji...
Powojnik storczykowy biały
 
Cena: 19.97 zł
Cena: 16.56 zł
Oszczędzasz: 3.41 zł (18%)
Powojnik storczykowy biały (Clematis macropetala "Albina Plena") NOWOŚĆ! Bujne pnącze ozdobne z kwiatów, liści i nasion, wyróżnia się niezwykłymi kwiatami i bardzo dużą odpornością na mróz. Dorasta do 4 m wysokości, tworzy drewniejące pędy z ogonkami czepnymi. Pochodzi z Dalekiego Wschodu. Ma sezonowe, pierzaste, zielone liście. Wczesny, długo i obficie kwitnie- od marca do czerwca okrywa się masą wielopłatkowych, czysto-białych kwiatów, przypominających niektóre storczyki, z których powstają dekoracyjne, srebrzyste "puszyste" owocostany.

Powojnik storczykowy fioletowy
więcej informacji...
Powojnik storczykowy fioletowy
 
Cena: 23.95 zł
Cena: 17.56 zł
Oszczędzasz: 6.39 zł (27%)
Powojnik storczykowy fioletowy (Clematis macropetala "Violet Pink") NOWOŚĆ! Bujne pnącze ozdobne z kwiatów, liści i nasion, wyróżnia się niezwykłymi kwiatami i bardzo dużą odpornością na mróz. Dorasta do 4 m wysokości, tworzy drewniejące pędy z ogonkami czepnymi. Pochodzi z Dalekiego Wschodu. Ma sezonowe, pierzaste, zielone liście. Wczesny, długo i obficie kwitnie- od marca do czerwca okrywa się masą wielopłatkowych, fioletowych, cieniowanych kwiatów, przypominających niektóre storczyki, z których powstają dekoracyjne, srebrzyste "puszyste" owocostany.

Powojnik storczykowy różowy
więcej informacji...
Powojnik storczykowy różowy
 
Cena: 19.95 zł
Cena: 16.56 zł
Oszczędzasz: 3.39 zł (17%)
Powojnik storczykowy różowy (Clematis macropetala "Markahams Pink") NOWOŚĆ! Bujne pnącze ozdobne z kwiatów, liści i nasion, wyróżnia się niezwykłymi kwiatami i bardzo dużą odpornością na mróz. Dorasta do 4 m wysokości, tworzy drewniejące pędy z ogonkami czepnymi. Pochodzi z Dalekiego Wschodu. Ma sezonowe, pierzaste, zielone liście. Wczesny, długo i obficie kwitnie- od marca do czerwca okrywa się masą wielopłatkowych, intensywnie różowych, cieniowanych kwiatów, przypominających niektóre storczyki, z których powstają dekoracyjne, srebrzyste "puszyste" owocostany.

Powojnik Tai Yang
więcej informacji...
Powojnik Tai Yang
 
Cena: 24.20 zł
Powojnik Tai Yang(Clematis Tai Yang) NOWOŚĆ! Zimozielone niskie pnącze ozdobne przez cały rok z ciemnozielonych, głęboko powycinanych i błyszczących liści, obficie kwitnące czysto-białymi kwiatami. Owija się wokół podpór, dorasta do 1 m wysokości. Szczególnie nadaje się do uprawy w pojemnikach w ogrodach zimowych, werandach i mieszkaniach, bo tworzy zwarte i niskie rozgałęzienia, a kwitnie od połowy zimy do maja i potem powtarza kwitnienie w końcu lata i na jesieni.

Powojnik żółtolistny
więcej informacji...
Powojnik żółtolistny
 
Cena: 28.89 zł
Cena: 18.98 zł
Oszczędzasz: 9.91 zł (35%)
Powojnik żółtolistny (Clematis alpina "Stolwijk Gold") CENA PROMOCYJNA! Bujne pnącze ozdobne z kwiatów, barwnych liści i nasion. Dorasta do 6 m wysokości, tworzy drewniejące pędy z ogonkami czepnymi. Ma sezonowe, pierzaste, złocisto-żółte liście. Bardzo długo i obficie kwitnie- od czerwca do listopada okrywa się masą zwieszających, niebiesko-fioletowych, kielichowatych kwiatów (piękny kontrast z ulistnieniem), z których powstają dekoracyjne, srebrzyste "puszyste" owocostany.

Powojnik złocisty
więcej informacji...
Powojnik złocisty
 
Cena: 17.55 zł
Cena: 11.56 zł
Oszczędzasz: 5.99 zł (35%)
Powojnik złocisty (Clematis x tangutica "Bill McKenzie") CENA PROMOCYJNA! Bujne pnącze ozdobne z kwiatów, liści i nasion. Dorasta do 6 m wysokości, tworzy drewniejące pędy z ogonkami czepnymi. Pochodzi z Dalekiego Wschodu. Ma sezonowe, pierzaste, jasnozielone liście. Bardzo długo i obficie kwitnie- od czerwca do listopada okrywa się masą zwieszających, złocistożółtych, kielichowatych kwiatów, z których powstają dekoracyjne, srebrzyste "puszyste" owocostany.

Przywarka księżycowa
więcej informacji...
Przywarka księżycowa
 
Cena: 16.65 zł
Cena: 14.95 zł
Oszczędzasz: 1.70 zł (11%)
Przywarka księżycowa (Schizophragma hydrangeoides "Moonlight") NOWOŚĆ! Pnącze ozdobne z liści i kwiatów, pochodzi z Korei i Japonii, dorasta do 12 m wysokości, rozrasta się szybko, przyczepia się korzonkami do chropowatych powierzchni (ścian, pni). Liście są sezonowe, duże (do 15 cm długości) owalne. Mają piękne zielono-srebrzyste ("księżycowe") zabarwienie z ciemniejszym rysunkiem unerwienia. Kwitnie w lecie bardzo dużymi (do 25 cm średnicy) talerzowymi kwiatostanami, w których zewnętrzny wieniec kremowych, łezkowatych kwiatów otacza środkowe drobne, pięknie pachnące kwiaty właściwe.

Solanum jaśminowe pnące
więcej informacji...
Solanum jaśminowe pnące
 
Cena: 26.98 zł
Cena: 12.59 zł
Oszczędzasz: 14.39 zł (54%)
Solanum pnące jaśminowe (Solanum jasminoides "Album") PROMOCJA! Zimozielone, bujne, obficie kwitnące pnącze do 10 m wysokości, pochodzi z Brazylii. Do uprawy w dużych pojemnikach, szczególnie do dekoracji przydomowych ogrodów zimowych. Pędy ma gęsto okryte drobnymi, ciemnozielonymi liśćmi. Od kwietnia do połowy października bardzo obficie kwitnie masą kremowo-białych, gwiazdkowatych kwiatów z żółtymi pylnikami, o średnicy do 1 cm.

Trójskrzydlak chiński
więcej informacji...
Trójskrzydlak chiński
 
Cena: 23.85 zł
Cena: 17.80 zł
Oszczędzasz: 6.05 zł (26%)
Trójskrzydlak chiński (Tripterygium regalii) NOWOŚĆ! Bardzo rzadko spotykane pnącze ozdobne z kwiatów i liści, dorasta do 4 m wysokości. Wzrost niezbyt szybki, nadaje się do uprawy w pojemnikach i w małych ogrodach. Tworzy drewniejące pędy, owijające się wokół podpór, gęsto okryte sezonowymi, jaskrawozielonymi, dekoracyjnymi liśćmi (do 13 cm długości). Latem bardzo obficie kwitnie wielkimi (do 25 cm długości) wiechami kremowo białych kwiatów, z których rozwijają się ozdobne, czerwone, potem brązowe trójskrzydełkowe owoce (stąd nazwa).

Wiciokrzew "Harlequin"
więcej informacji...
Wiciokrzew "Harlequin"
 
Cena: 15.60 zł
Wiciokrzew "Harlequin" (Lonicera italica "Harlequin") NOWOŚĆ! Wyjątkowo dekoracyjne pnącze ozdobne z barwnych liści i pachnących kwiatów. Dorasta do 3 m wysokości, owija się wokół podpór. Ma zdrewniałe pędy, gęsto okryte lancetowatymi, sezonowymi liśćmi, w kontrastowe białe, zielone i różowe smugi. W maju i czerwcu obficie kwitnie gronami różowo-kremowych, pięknie pachnących kwiatów, z których rozwijają się błyszczące, czerwone owoce.

Wiciokrzew zimozielony chiński
więcej informacji...
Wiciokrzew zimozielony chiński
 
Cena: 23.95 zł
Cena: 16.75 zł
Oszczędzasz: 7.20 zł (31%)
Wiciokrzew zimozielony chiński (Lonicera x giraldii) CENA PROMOCYJNA! Pnącze ozdobne przez cały rok z ciemnozielonych i błyszczących liści, obficie kwitnące purpurowo-czerwonymi kwiatami z żółtą gardzielą- od wczesnego lata do jesieni; z kwiatów powstają dekoracyjne granatowe owoce. Owija się wokół podpór, dorasta do 10 m wysokości i 3 m szerokości, rośnie bardzo bujnie i szybko.

Wiciokrzew zimozielony japoński
więcej informacji...
Wiciokrzew zimozielony japoński
 
Cena: 18.70 zł
Cena: 14.95 zł
Oszczędzasz: 3.75 zł (21%)
Wiciokrzew zimozielony japoński (Lonicera japonica "Halliana") NOWOŚĆ! Pnącze ozdobne przez cały rok z ciemnozielonych i błyszczących liści, obficie kwitnące silnie i przyjemnie pachnącymi kremowo-żółtymi kwiatami - od wczesnego lata do jesieni; z kwiatów powstają dekoracyjne granatowe owoce. Owija się wokół podpór, dorasta do 10 m wysokości i 3 m szerokości, rośnie bardzo bujnie i szybko.

Wiciokrzew zimozielony purpurowy
więcej informacji...
Wiciokrzew zimozielony purpurowy
 
Cena: 16.85 zł
Cena: 14.95 zł
Oszczędzasz: 1.90 zł (12%)
Wiciokrzew zimozielony purpurowy (Lonicera japonica var. repens) NOWOŚĆ! Pnącze ozdobne przez cały rok z ciemnozielonych, purpurowo podbarwionych i błyszczących liści (młode liście są koloru ciemnej purpury), obficie kwitnące silnie i przyjemnie pachnącymi biało-czerwonymi kwiatami z żółtą gardzielą- od wczesnego lata do jesieni; z kwiatów powstają dekoracyjne granatowe owoce. Owija się wokół podpór, dorasta do 10 m wysokości i 3 m szerokości, rośnie bardzo bujnie i szybko.

Winnik mongolski
więcej informacji...
Winnik mongolski
 
Cena: 19.89 zł
Cena: 16.69 zł
Oszczędzasz: 3.20 zł (17%)
Winnik mongolski (Ampelopsis aconitifolia "Seattle") NOWOŚĆ! Ozdobne pnącze, jedno z najpiękniej ubarwionych, dorastające do 3 m wys. Ze względu na niewielkie rozmiary i wyjątkową dekoracyjność doskonałe do ozdoby np. balkonu. Ma liście podobne do winorośli, ale mniejsze, głęboko ozdobnie powycinane. Młode pędy, liście, pąki i wąsy czepne są intensywnie czerwono-różowe. Potem liście stają się jasnozielone, a ogonki liściowe pozostają różowe. Jesienią liście zmieniają kolor na złocisty. Piękne są też owoce- grona błyszczących czerwono-brązowych jagód.

Winnik winolistny
więcej informacji...
Winnik winolistny
 
Cena: 28.95 zł
Cena: 24.85 zł
Oszczędzasz: 4.10 zł (15%)
Winnik winolistny (Ampelopsis vitifolia) NOWOŚĆ! Ozdobne pnącze z Azji Środkowej, dorasta do 6 m wys. Ma sezonowe, ciemnozielone liście podobne do winorośli, ale nieco mniejsze. Młode ogonki liściowe są czerwonawe. Żółtawe kwiatki w gronach pojawiają się latem. Na jesieni powstają z nich wspaniałe, dekoracyjne owoce- grona jagód, zmieniających barwę w miarę dojrzewania: najpierw są białe, potem jasnoniebieskie i turkusowe, a w końcu ametystowe i fioletowe (intensywne barwy nie spotykane wśród owoców). W owocostanie często występuje kilka barw jednocześnie.

Winobluszcz japoński drobnolistny
więcej informacji...
Winobluszcz japoński drobnolistny
 
Cena: 21.85 zł
Cena: 14.89 zł
Oszczędzasz: 6.96 zł (32%)
Winobluszcz japoński drobnolistny (Parthenocissus tricuspidata "Minutifolia") CENA PROMOCYJNA! Pnącze ozdobne z liści, dorasta do 15 metrów wysokości. Dobrze rośnie na ścianach budynków, do których przyczepia się przylgami, może rosnąć w dużych pojemnikach, np. na balkonie. Ma sezonowe, niewielkie liście (5-8 cm długości), jasnozielone z różowym podbarwieniem i ząbkowanymi brzegami. Jesienią liście przebarwiają się na intensywnie różowo-fioletowy kolor.

Winobluszcz pstrolistny
więcej informacji...
Winobluszcz pstrolistny
 
Cena: 26.86 zł
Cena: 16.56 zł
Oszczędzasz: 10.30 zł (39%)
Winobluszcz pstrolistny (Parthenocissus quinquefolia "Moonham") CENA PROMOCYJNA! Bujne pnącze ozdobne, dorasta do kilkunastu metrów wysokości. Dobrze rośnie na ścianach budynków, do których przyczepia się przylgami. Ma sezonowe, pięcioklapowe, duże liście, w dekoracyjne czysto-białe pasy i plamy na ciemnozielonym tle. Pod koniec lata białe smugi stopniowo różowieją. Jesienią liście przebarwiają się na różowo-purpurowy kolor.

Winobluszcz zimozielony
więcej informacji...
Winobluszcz zimozielony
 
Cena: 17.82 zł
Cena: 14.45 zł
Oszczędzasz: 3.37 zł (19%)
Winobluszcz zimozielony (Parthenocissus striata) NOWOŚĆ! Zimozielone pnącze ozdobne do uprawy doniczkowej w mieszkaniu, dorasta do 10 metrów wysokości, pochodzi z Urugwaju i Argentyny. Ma pięcioklapowe, duże, ciemnozielone i błyszczące liście z lekko fałdowanymi brzegami. Latem zakwita gronami żółtawych, pachnących kwiatków. Tworzy ogonki czepne, które przytrzymują roślinę do podpory.

Winorośl amurska
więcej informacji...
Winorośl amurska
 
Cena: 28.80 zł
Cena: 25.46 zł
Oszczędzasz: 3.34 zł (12%)
Winorośl amurska (Vitis amurensis) NOWOŚĆ! Pnącze ozdobne z liści i o jadalnych owocach, pochodzi z Dalekiego Wschodu, dorasta do 10 m wysokości, rozrasta się szybko, przyczepia się wąsami. Owocuje gronami ciemnoniebieskich jadalnych i słodkich owoców. Liście są duże, sezonowe, zielone, jesienią stają się bardzo dekoracyjne, intensywnie czerwone i pomarańczowe.

[1-50]  [51-55]  [następna] [pokaż wszystko]
 

Dokładamy wszelkich starań aby publikowane zdjęcia i opisy były w pełni prawidłowe i kompletne. Niestety, nie możemy zagwarantować, że podane dane nie zawierają przypadkowych pomyłek i błędów. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub chęci uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt: (KLIKNIJ TUTAJ). Prezentowany katalog produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a ma jedynie charakter informacyjny. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za stosowanie produktów niezgodnie z obowiązującym prawem. Podane ceny są cenami brutto.

Copyright © Wspaniałe Ogrody Maryli. All rights reserved.