Wspaniałe Ogrody Maryli sklep ogrodniczy sadzonki nasiona naturalne kosmetyki
Wspaniałe Ogrody Maryli
     
    


Złóż zamówienie
 
<!WIELKA SPRZEDAŻ PROMOCYJNA!>
<NOWOŚCI>
<ROŚLINY>
Nasiona
Przedmioty dekoracyjne
SKLEP ZIELARSKI MARYLI
X! Porady ogrodnicze !X
Zapowiedzi sprzedaży
     Bambusy i trawy ozdobne
     Byliny ozdobne i paprocie ogrodowe
     Drzewa i krzewy iglaste
     Drzewa i krzewy liściaste
     Kaktusy ogrodowe
     Nasiona
     Palmy ogrodowe
     Pnącza ozdobne
     Rośliny do oczek wodnych
     Rośliny jadalne
     Rośliny święte i magiczne
     Rośliny tarasowe i balkonowe
     Zioła i rośliny przyprawowe
Zgłoszone opinie klientów

.

.

ORLEN paczka przelewy24.pl

.

.

Strona główna : Zapowiedzi sprzedaży : Byliny ozdobne i paprocie ogrodowe :

[1-50]  [51-100]  [101-150]  [151-200]  [201-226]  5   [następna] [pokaż wszystko]

 Paproć koronkowa
więcej informacji...
Paproć koronkowa
 
Cena: 9.80 zł
Paproć koronkowa (Dryopteris filis-mas "Linearis Polydactylion) NOWOŚĆ! Kępiasta paproć o liściach zimozielonych (pozostają zielone w łagodniejsze zimy). Ma dekoracyjne liście pierzaste, o "ażurowej" nitkowatej budowie.

Adenium-Róża pustyni
więcej informacji...
Adenium-Róża pustyni
 
Cena: 42.50 zł
Cena: 36.75 zł
Oszczędzasz: 5.75 zł (14%)
Adenium-Róża pustyni(Adenium arabicum "Super Noble") NOWOŚĆ! Najpiękniejszy sukulent do uprawy doniczkowej, pochodzi z pustyń Arabii, dorasta do 1 m wysokości. Ma wyjątkowo egzotyczny wygląd: tworzy krótki, rozdęty na dole pień (osiąga nawet średnicę dużej piłki do gry), w którym magazynuje wodę. Z pnia wyrastają fantazyjnie powyginane gałązki, gęsto pokryte lancetowatymi, szarozielonymi, błyszczącymi liśćmi.
Najpiękniejszą ozdobą są wyjątkowej urody kwiaty: duże, trąbkowate, o średnicy 6 cm, cieniowane- od koloru ciemnej purpury na brzegach płatków do jasnego różu w środku kwiatu. Brzegi płatków są karbowane. Adenium kwitnie praktycznie przez cały rok, ale najbardziej intensywnie latem i jesienią.

Aechmea "Blue Tango"
więcej informacji...
Aechmea "Blue Tango"
 
Cena: 34.60 zł
Cena: 28.84 zł
Oszczędzasz: 5.76 zł (17%)
Aechmea "Blue Tango" (Aechmea "Blue Tango") NOWOŚĆ! Okazała kwitnąca zimozielona bylina ozdobna, pochodzi z Ameryki Południowej, dorasta do 1,2 m wysokości, tworzy gęste rozety, ciemnozielonych, skórzastych liści. Najpiękniejszą ozdobą są niezwykłe kwiaty: na wysokich do 1 m łodygach osadzony jest rozgałęziony kwiatostan o intensywnej, jaskrawo-fioletowo-różowej barwie. Kwiaty są wyjątkowo trwałe, nawet kilka miesięcy.

Aechmea różowa
więcej informacji...
Aechmea różowa
 
Cena: 19.85 zł
Cena: 17.55 zł
Oszczędzasz: 2.30 zł (12%)
Aechmea różowa (Aechmea "Flamingo") NOWOŚĆ! Okazała kwitnąca zimozielona bylina ozdobna z liści i kwiatów, pochodzi z Ameryki Południowej, dorasta do 1,2 m wysokości, tworzy gęste rozety, ciemnozielonych, skórzastych liści w ozdobne srebrzyste poprzeczne smugi i kropki. Piękną ozdobą są kwiaty: na łodydze osadzony jest pierzasty kwiatostan o intensywnej różowej barwie. Kwiaty są wyjątkowo trwałe, nawet kilka miesięcy.

Akant
więcej informacji...
Akant
 
Cena: 14.65 zł
Cena: 12.40 zł
Oszczędzasz: 2.25 zł (16%)
Akant (Acanthus mollis) NOWOŚĆ! Zimozielona bylina ozdobna z liści i kwiatów, znana już w starożytnej Grecji i Rzymie (liście akantu były wówczas częstym motywem w sztuce). Dorasta do 1 m wysokości, tworzy gęste kępy ciemnozielonych, błyszczących, ogromnych liści (do 1 m długości) ozdobnie powycinanych na brzegach. Latem zakwita wielkimi kwiatostanami (1 m wysokości), złożonymi z dwuwargowych kwiatów w kolorze jasno i ciemnofioletowym.

Akant (duży)
więcej informacji...
Akant (duży)
 
Cena: 15.40 zł
Akant (duży) (Acanthus mollis) NOWOŚĆ! Zimozielona bylina ozdobna z liści i kwiatów, znana już w starożytnej Grecji i Rzymie (liście akantu były wówczas częstym motywem w sztuce). Dorasta do 1 m wysokości, tworzy gęste kępy ciemnozielonych, błyszczących, ogromnych liści (do 1 m długości) ozdobnie powycinanych na brzegach. Latem zakwita wielkimi kwiatostanami (1 m wysokości), złożonymi z dwuwargowych kwiatów w kolorze jasno i ciemnofioletowym.

Akant pstrolistny
więcej informacji...
Akant pstrolistny
 
Cena: 17.82 zł
Cena: 15.43 zł
Oszczędzasz: 2.39 zł (14%)
Akant pstrolistny (Acanthus mollis "Whitewater") NOWOŚĆ! Zimozielona bylina ozdobna z liści i kwiatów, w nowej odmianie pstrolistnej. Akant był znany już w starożytnej Grecji i Rzymie (liście akantu były wówczas częstym motywem w sztuce). Dorasta do 1 m wysokości, tworzy zwarte kępy ciemnozielonych, w gęste plamy i smugi czysto-białe z różowym zabarwieniem, błyszczących, ogromnych liści (do 1 m długości) ozdobnie powycinanych na brzegach. Latem zakwita wielkimi kwiatostanami (1 m wysokości), złożonymi z dwuwargowych kwiatów w kolorze białym i jasno-fioletowym.

Alstremeria białolistna
więcej informacji...
Alstremeria białolistna
 
Cena: 32.50 zł
Cena: 22.50 zł
Oszczędzasz: 10.00 zł (31%)
Alstremeria białolistna (Alstroemeria pulchella "Variegata") NOWOŚĆ! Nowa odmiana. Jedyna egzotyczna roślina subtropikalna, która może zimować w gruncie w naszym klimacie! Oferowana odmiana należy do najbardziej odpornych na mróz. Bylina, ozdobna z liści i pięknych kwiatów, pochodzi z Ameryki Południowej, dorasta do 1 m wysokości. Ma sezonowe, lancetowate, szarozielone, liście, obrzeżone czysto-białym paskiem, gęsto osadzone na łodygach. Przez całe lato obficie kwitnie wiechami dużych (do 6 cm średnicy) lejkowatych kwiatów w kolorze kremowo-różowo-żółtym. Alstremeria tworzy rozrośnięte, mięsiste kłącza, które bardzo głęboko (nawet do 70 cm) wrastają w grunt i dzięki temu roślina wytrzymuje nasze zimy nawet bez okrycia.

Alstremeria pomarańczowa
więcej informacji...
Alstremeria pomarańczowa
 
Cena: 27.22 zł
Cena: 15.85 zł
Oszczędzasz: 11.37 zł (42%)
Alstremeria pomarańczowa (Alstroemeria "Orange") PROMOCJA! Jedyna egzotyczna roślina subtropikalna, która może zimować w gruncie w naszym klimacie! Oferowana odmiana jest najbardziej odporna na mróz. Bylina, ozdobna z liści i pięknych kwiatów, pochodzi z Ameryki Południowej, dorasta do 70 cm wysokości. Ma sezonowe, lancetowate, szarozielone liście, gęsto osadzone na łodygach. Przez całe lato obficie kwitnie wiechami dużych (do 6 cm średnicy) lejkowatych kwiatów w kolorze pomarańczowym z żółtą, cętkowaną gardzielą. Alstremeria tworzy rozrośnięte, mięsiste kłącza, które bardzo głęboko (nawet do 70 cm) wrastają w grunt i dzięki temu roślina wytrzymuje nasze zimy nawet bez okrycia.

Alstremeria purpurowa
więcej informacji...
Alstremeria purpurowa
 
Cena: 16.50 zł
Alstremeria purpurowa (Alstroemeria "Bella Purple") Jedyna egzotyczna roślina subtropikalna, która może zimować w gruncie w naszym klimacie! Oferowana odmiana należy do najbardziej odpornych na mróz. Bylina, ozdobna z liści i pięknych kwiatów, pochodzi z Ameryki Południowej, dorasta do 40 cm wysokości. Ma sezonowe, lancetowate, szarozielone liście, gęsto osadzone na łodygach. Przez całe lato obficie kwitnie wiechami dużych (do 6 cm średnicy) lejkowatych kwiatów w kolorze purpurowo-fioletowym.

Amarkrynia (amarylis ogrodowy)
więcej informacji...
Amarkrynia (amarylis ogrodowy)
 
Cena: 21.25 zł
Cena: 14.96 zł
Oszczędzasz: 6.29 zł (30%)
Amarkrynia (amarylis ogrodowy) (Amarcrinum howardii) PROMOCJA! Duża, podobna do amarylisa roślina cebulowa o okazałych kwiatach! Jest mieszańcem amarylisa i kryni, dorasta do 75-90 cm wysokości. Tworzy wzniesione, proste łodygi z lancetowatymi, jasnozielonymi liśćmi. Rozrasta się w kępy. Długo kwitnie: od lipca do października zakwita dużymi, pięknie pachnącymi kwiatami o płatkach cielisto-jasno-różowych, z długimi pręcikami (10 do 15 kwiatów z każdej łodygi!)

Anigozanthos
więcej informacji...
Anigozanthos
 
Cena: 26.90 zł
Cena: 21.50 zł
Oszczędzasz: 5.40 zł (21%)
Anigozanthos (Anigozanthos humilis "Little Jewel") NOWOŚĆ!!! Zimozielona, kępiasta bylina ozdobna z kwiatów, do 50 cm wysokości, pochodzi z zachodniej Australii. Nadaje się do uprawy w pojemnikach i (warunkowo) w ogrodzie. Tworzy kępy wzniesionych, szarozielonych liści. Od wiosny do jesieni zakwita niezwykłymi, omszonymi, pazurkowatymi kwiatami w kolorze czerwono-brązowo-pomarańczowym.

Anturium różowe
więcej informacji...
Anturium różowe
 
Cena: 19.85 zł
Cena: 14.65 zł
Oszczędzasz: 5.20 zł (27%)
Anturium różowe (Anthurium "Flamingo") NOWOŚĆ! Okazała zimozielona bylina ozdobna, pochodzi z Kolumbii i Ekwadoru, dorasta do 60 cm wysokości, tworzy gęste kępy. Przez cały rok zakwita niezwykłymi kwiatostanami: na wysokich łodygach osadzone są jaskraworóżowe, błyszczące pochwy długości do 15 cm, z żółtymi pylnikami wewnątrz. Nadają się na kwiat cięty (są bardzo trwałe w wazonie). Liście są dekoracyjne, wydłużone, ciemnozielone i błyszczące.

Arisema amerykańska
więcej informacji...
Arisema amerykańska
 
Cena: 21.65 zł
Cena: 18.59 zł
Oszczędzasz: 3.06 zł (15%)
Arisema amerykańska (Arisaema triphylla) NOWOŚĆ! Unikat botaniczny! Bulwiasta bylina, dorastająca do 60 cm wysokości, pochodzi ze wschodnich USA, tworzy kępy. Ma duże (do 15 cm długości) potrójne, sezonowe, jasnozielone liście. Od wiosny do późnej jesieni zakwita niezwykłymi kwiatami, przypominającymi kwiaty tropikalnych roślin owadożernych: wzniesione wydłużone kolby, podłużnie zielono-biało-czerwonawo prążkowane, z "wieczkiem" na górze.

Arum marmurkowe
więcej informacji...
Arum marmurkowe
 
Cena: 9.34 zł
Cena: 6.75 zł
Oszczędzasz: 2.59 zł (28%)
Arum marmurkowe (Arum italicum "Marmoratum") NOWOŚĆ! Bulwiasta bylina, dorastająca do 40 cm wysokości, pochodzi z Krymu i Kaukazu, tworzy kępy. Ma bardzo duże (do 35 cm długości) sezonowe, wydłużone, strzałkowate, ciemnozielone liście z kontrastowym, srebrzystym unerwieniem. Wczesnym latem zakwita niezwykłymi kwiatami: białe, wielkie kolby (do 40 cm wysokości) wyrastają u podstawy rośliny. Rozwijają się z nich zwarte grona pomarańczowo-czerwonych, błyszczących jagód, które trwają przez jesień i zimę, aż do następnej wiosny.

Aspidistra ogrodowa
więcej informacji...
Aspidistra ogrodowa
 
Cena: 23.25 zł
Cena: 16.65 zł
Oszczędzasz: 6.60 zł (29%)
Aspidistra ogrodowa (Aspidistra elatior var. montana) NOWOŚĆ! Zimozielona, okazała, kłączowa bylina, dorastająca do 85 cm wysokości, tworzy gęste kępy. W odmianie odpornej na mróz, pochodzącej z północnej, górzystej części japońskiej wyspy Honsiu. Ma bardzo duże (do 20 cm szerokości) wydłużone, ciemnozielone i błyszczące liście. W lecie zakwita niezwykłymi, purpurowymi kwiatami, wyrastającymi z ziemi (!) u podstawy rośliny.

Aster lateriflorus
więcej informacji...
Aster lateriflorus
 
Cena: 12.45 zł
Cena: 9.42 zł
Oszczędzasz: 3.03 zł (25%)
Aster lateriflorus(Aster lateriflorus horizontalis "Prince") NOWOŚĆ!!! Rzadko spotykany gatunek astra ze wschodnich Stanów Zjednoczonych. Piękna bylina, długo kwitnąca jesienią (od września do listopada). Wówczas obsypana jest masą czerwono-różowych kwiatów. Od zwykłych astrów różni się tym, że z łodyg wypuszcza wiele bocznych odgałęzień i dzięki temu przypomina mały kwitnący szeroko rozpostarty krzew. Wspaniała ozdoba ogrodu jesienią.

Aster purpurowy
więcej informacji...
Aster purpurowy
 
Cena: 15.90 zł
Cena: 12.60 zł
Oszczędzasz: 3.30 zł (21%)
Aster purpurowy (Aster novae-angliae "Purple Dome") NOWOŚĆ! Niska bylina krzaczasta z Ameryki Północnej, dorasta do 30-35 cm wysokości. Bardzo obficie kwitnie koszyczkowymi, wielopłatkowymi kwiatami, w kolorze purpurowo-fioletowym, z żółtym środkiem. Długi okres kwitnienia od końca lata do późnej jesieni.

Aster różowy
więcej informacji...
Aster różowy
 
Cena: 14.80 zł
Cena: 12.60 zł
Oszczędzasz: 2.20 zł (15%)
Aster różowy (Aster novi-belgii "Rose Bonnet") NOWOŚĆ! Niska bylina krzaczasta z Ameryki Północnej, dorasta do 30-35 cm wysokości. Bardzo obficie kwitnie koszyczkowymi, wielopłatkowymi kwiatami, w kolorze cielisto-różowym, z żółtym środkiem. Długi okres kwitnienia od końca lata do późnej jesieni.

Aster wrzosolistny błękitny
więcej informacji...
Aster wrzosolistny błękitny
 
Cena: 4.98 zł
Aster wrzosolistny błękitny(Aster ericoides "Blue Angel") NOWOŚĆ!!! Rzadko spotykany gatunek astra z Kanady i USA, dorasta do 1 m wysokości, tworzy zwarte kępy. Bylina, tworzy wzniesione, rozgałęzione łodygi z drobnymi listkami. Od połowy sierpnia do połowy października zakwita gęstymi i dużymi wiechami gwiazdkowatych, błękitnych kwiatów z żółtym oczkiem (1 cm średnicy).

Bambus na Szczęście
więcej informacji...
Bambus na Szczęście
 
Cena: 7.98 zł
Cena: 5.34 zł
Oszczędzasz: 2.64 zł (34%)
Bambus na Szczęście (Dracena sanderiana) PROMOCJA! Roślina doniczkowa, zwana Lucky Bamboo, jest w rzeczywistości draceną. Wygląda jednak bardzo podobnie do bambusa. W Chinach ta roślina, nazywana Fu Gwey Zchu, jest uważana za dającą dobrą energię, bogactwo i szczęście (stąd nazwa). Jest powszechnie uprawiana w mieszkaniach, bo lepiej znosi takie warunki uprawy, niż bambusy.

Bambusik pokojowy
więcej informacji...
Bambusik pokojowy
 
Cena: 17.75 zł
Cena: 14.56 zł
Oszczędzasz: 3.19 zł (18%)
Bambusik pokojowy (Pogonatherum paniceum "Monica") NOWOŚĆ! Tropikalna, zimozielona roślina o drobnych, wydłużonych liściach, do uprawy doniczkowej. Jej orientalny pokrój jest identyczny jak bambusów. Tworzy zwarte, kuliste poduchy do 30 cm wysokości, o żywozielonym ulistnieniu oraz wolnym wzroście.

Bananowiec chiński ogrodowy
więcej informacji...
Bananowiec chiński ogrodowy
 
Cena: 39.59 zł
Cena: 36.85 zł
Oszczędzasz: 2.74 zł (7%)
Bananowiec chiński ogrodowy (Musella lasiocarpa) NOWOŚĆ! Wyjątkowy karłowy bananowiec ozdobny z liści i pięknych, ogromnych kwiatów. Bylina drzewiasta ozdobna, pochodzi z gór na pograniczu Chin, Wietnamu i Laosu. Jest gatunkiem bananowca najbardziej odpornym na zimno po bananowcu japońskim. Dorasta do 3 m wys. (w tym 1,5 m pnia), tworzy prosty pień ozdobiony pękiem długich i szerokich niebieskawo-zielonych liści. Z kłącza podziemnego wyrastają rośliny potomne. Pień główny nie obumiera co roku, ale rośnie coraz większy.
Zakwita w lecie ogromnym kwiatostanem, który wyrasta z nasady pnia. Kwiatostan ma kolor złocisto-żółty i przypomina kształtem kwiat lotosu (stąd w Chinach ten bananowiec nazywany jest "złotym lotosem"). Kwiatostan stopniowo rośnie, osiągając w końcu niemal wysokość całej rośliny.

Bananowiec japoński ogrodowy
więcej informacji...
Bananowiec japoński ogrodowy
 
Cena: 46.45 zł
Cena: 39.75 zł
Oszczędzasz: 6.70 zł (15%)
Bananowiec japoński ogrodowy (Musa basjoo) Bylina drzewiasta ozdobna, pochodzi ze środkowej i płn Japonii, gdzie uprawiana jest dla włókna (owoce nie są szczególnie smaczne). Jest gatunkiem bananowca najbardziej odpornym na zimno, uprawiany jest często w rejonach górskich. Dorasta do 5 m wys., tworzy prosty pień ozdobiony pękiem długich i szerokich liści. Z kłącza podziemnego wyrastają rośliny potomne. Pień główny nie obumiera co roku, ale rośnie coraz większy.

Barwinek olbrzymi pstrolistny
więcej informacji...
Barwinek olbrzymi pstrolistny
 
Cena: 5.90 zł
Barwinek olbrzymi pstrolistny (Vinca major "Elegantissima") Zimozielona krzewinka o długich do 1,5 m, pokładających się na ziemi pędach. Ma duże, do 9 cm długości, owalne i błyszczące liście, obrzeżone kremowobiałym pasem i smugami na ciemnozielonym tle. Tworzy gęste kępy i rozrasta się na boki. Od wiosny do jesieni obficie kwitnie dużymi (5 cm średnicy), lawendowoniebieskimi kwiatami.

Barwinek purpurowy
więcej informacji...
Barwinek purpurowy
 
Cena: 9.65 zł
Barwinek purpurowy (Vinca minor "Purpurea") Zimozielona krzewinka o długich do 1,5 m, pokładających się na ziemi pędach. Ma wydłużone, do 3 cm długości, owalne i błyszczące ciemnozielone liście. Tworzy gęste kępy i rozrasta się na boki. Od wiosny do jesieni obficie kwitnie purpurowymi kwiatami (do 2,5 cm średnicy).

Begonia chińska gruntowa
więcej informacji...
Begonia chińska gruntowa
 
Cena: 14.85 zł
Cena: 8.45 zł
Oszczędzasz: 6.40 zł (44%)
Begonia chińska gruntowa (Begonia grandis var. evansiana) SUPER PROMOCJA!!! Jedyna begonia do całorocznej uprawy w gruncie! Bylina ozdobna z kwiatów i liści, pochodzi z gór Japonii, Chin i Himalajów, nadaje się do uprawy doniczkowej lub w gruncie, dorasta do 60 cm wysokości, tworzy gęste kępy. Od wiosny do jesieni zakwita obficie gronami cielisto-różowych, dwupłatkowych kwiatów z żółtym środkiem. Ozdobne są też liście o długości do 15 cm, jasnozielone o aksamitnym połysku. Łodygi są zabarwione czerwono.

Begonia metaliczna
więcej informacji...
Begonia metaliczna
 
Cena: 11.28 zł
Cena: 9.59 zł
Oszczędzasz: 1.69 zł (15%)
Begonia metaliczna (Begonia x hybrida "Silver Limbo") NOWOŚĆ! Zimozielona bylina kłączowa, ozdobna z liści, do uprawy doniczkowej. Dorasta do 30 cm wysokości, tworzy gęste kępy. Ma wyjątkowo dekoracyjne, szerokie liście o niezwykłym srebrzystym, metalicznym połysku.

Begonia pnąca
więcej informacji...
Begonia pnąca
 
Cena: 14.98 zł
Cena: 9.68 zł
Oszczędzasz: 5.30 zł (36%)
Begonia pnąca (Begonia glabra) NOWOŚĆ! Zimozielona bylina pnąca z Ameryki Południowej, ozdobna z liści i kwiatów, do uprawy doniczkowej. Tworzy pędy długie do 1,2 m, które mogą zwieszać się lub przyczepiać korzonkami czepnymi do nierównych powierzchni. Ma dekoracyjne, błyszczące, jasnozielone liście. Kwitnie dużymi kwiatostanami, złożonymi z wielu drobnych, kremowo-różowych kwiatków.

Belamkanda chińska
więcej informacji...
Belamkanda chińska
 
Cena: 14.45 zł
Cena: 12.75 zł
Oszczędzasz: 1.70 zł (12%)
Belamkanda chińska (Belamcanda chinensis) NOWOŚĆ! Kępiasta, kłączowa bylina, dorastająca do 90 cm wysokości, pochodzi z Indii, Chin i Japonii. Tworzy wiechy wzniesionych, wydłużonych, jasnozielonych liści (do 25 cm długości). Przez całe lato zakwita niezwykłymi kwiatami: płatki są długie, pomarańczowo-czerwone z licznymi ceglastymi kropkami, wyrastają po 5-12 na wzniesionych łodygach. Powstają z nich duże, czarne nasiona.

Bergenia biała
więcej informacji...
Bergenia biała
 
Cena: 14.75 zł
Cena: 12.48 zł
Oszczędzasz: 2.27 zł (16%)
Bergenia biała (Bergenia cordifolia "Bressingham White") NOWOŚĆ! Kłączowa zimozielona bylina (ozdobna przez cały rok), dorastająca do 45 cm wysokości, pochodzi z Dalekiego Wschodu, tworzy gęste kępy. Bergenia w marcu i kwietniu zakwita gęstymi kwiatostanami w kolorze kremowo-białym z różowym środkiem. Jesienią liście nabierają pięknego brązowo-czerwonego zabarwienia.

Bergenia wiśniowa
więcej informacji...
Bergenia wiśniowa
 
Cena: 14.89 zł
Cena: 12.85 zł
Oszczędzasz: 2.04 zł (14%)
Bergenia wiśniowa (Bergenia cordifolia "Dragonfly Sakura") NOWOŚĆ! Kłączowa zimozielona bylina (ozdobna przez cały rok), dorastająca do 45 cm wysokości, pochodzi z Dalekiego Wschodu, tworzy gęste kępy. Bergenia w marcu i kwietniu zakwita gęstymi pełnymi i półpełnymi kwiatami w intensywnym jasnoróżowym kolorze (podobnymi do kwiatów wiśni- stąd nazwa). Jesienią liście nabierają pięknego brązowo-czerwonego zabarwienia.

Bożykwiat różowy
więcej informacji...
Bożykwiat różowy
 
Cena: 12.45 zł
Bożykwiat różowy (Dodecatheon pulchellum "Red Wings") NOWOŚĆ! Bylina kwiatowa, dorasta do 35 m wysokości, tworzy gęste kępy. Ma owalne, ciemnozielone i błyszczące liście. Późną wiosną wyjątkowo obficie zakwita wiechami wiśniowo-różowych kwiatów, przypominających kształtem cyklameny.

Bromelia ogrodowa
więcej informacji...
Bromelia ogrodowa
 
Cena: 47.60 zł
Cena: 36.65 zł
Oszczędzasz: 10.95 zł (24%)
Bromelia ogrodowa (Fascicularia bicolor) NOWOŚĆ! Bromelia o wspaniałych kwiatach, najbardziej odporna na zimno. Pochodzi z południowego Chile i wyróżnia się niezwykłą wśród bromelii odpornością na mróz (znosi nawet do -10 st. C). Tworzy liczne rozety zimozielonych, skórzastych, wąskich i długich liści. W środku rozety latem tworzy się niezwykły kwiatostan, złożony z wielu błękitnych kwiatów właściwych, otoczonych jaskrawo-czerwonymi liśćmi przykwiatowymi. Po kwitnieniu rozeta zamiera, a na jej miejscu wyrastają nowe.

Brunnera kremowa
więcej informacji...
Brunnera kremowa
 
Cena: 15.40 zł
Brunnera kremowa (Brunnera macrophylla Dawson White) NOWOŚĆ! Kłączowa bylina, dorastająca do 45 cm wysokości, pochodzi z Kaukazu, tworzy gęste kępy. Ma bardzo duże (do 20 cm długości) sercowate, sezonowe liście, zielone z szerokim, kremowo-białym obrzeżeniem. W kwietniu i maju zakwita wiechami błękitno-różowych kwiatów, podobnych do niezapominajek.

Brunnera kwiatowa
więcej informacji...
Brunnera kwiatowa
 
Cena: 10.20 zł
Cena: 8.20 zł
Oszczędzasz: 2.00 zł (20%)
Brunnera kwiatowa (Brunnera macrophylla "Blue Prolific") NOWOŚĆ! Kłączowa bylina, dorastająca do 45 cm wysokości, pochodzi z Kaukazu, tworzy gęste kępy. Ma bardzo duże (do 20 cm długości) sercowate, sezonowe zielone liście. W kwietniu i maju obficie zakwita wiechami błękitno-różowych kwiatów, podobnych do niezapominajek.

Cebulica peruwiańska
więcej informacji...
Cebulica peruwiańska
 
Cena: 14.54 zł
Cena: 12.48 zł
Oszczędzasz: 2.06 zł (15%)
Cebulica peruwiańska (Scilla peruviana) NOWOŚĆ! Jedna z najbardziej ozdobnych roślin kwiatowych! Wieloletnia roślina cebulowa, dorasta do 60 cm wysokości, tworzy gęste kępy wzniesionych, ciemnozielonych liści. W kwietniu i maju zakwita bardzo dużymi (do 10 cm średnicy i 60 cm wysokości) i efektownymi kwiatostanami, złożonymi z wielu gwiazdkowatych, lazurowo-niebieskich kwiatów.

Chaber perski
więcej informacji...
Chaber perski
 
Cena: 14.82 zł
Cena: 12.45 zł
Oszczędzasz: 2.37 zł (16%)
Chaber perski (Centaurea dealbata var. steenbergii) NOWOŚĆ! Kępiasta, okazała bylina kwiatowa, dorastająca do 80 cm wysokości, pochodzi z północnego Iranu i Kaukazu. Ma strzępiaste, jasnozielone, sezonowe liście. Od czerwca do sierpnia tworzy liczne, wzniesione łodygi zakwitające szczytowymi koszyczkowatymi, dużymi kwiatami w kolorze różowo-fioletowo-purpurowym. Roślina miododajna, przyciąga motyle.

Chiastofil złocisty
więcej informacji...
Chiastofil złocisty
 
Cena: 6.98 zł
Cena: 4.86 zł
Oszczędzasz: 2.12 zł (31%)
Chiastofil złocisty (Chiastophyllum oppositifolium) PROMOCJA! Bylina ozdobna z liści i kwiatów, dorasta do 20 cm wysokości. Tworzy rozety niewielkich, okrągłych i grubych liści, z których w czerwcu i lipcu wyrastają bardzo dekoracyjne, wzniesione, przewisające kwiatostany, złożone z wielu złocistych, drobnych kwiatów. Rozrasta się i tworzy gęste kępy.

Chlidantus wonny
więcej informacji...
Chlidantus wonny
 
Cena: 15.54 zł
Cena: 8.40 zł
Oszczędzasz: 7.14 zł (46%)
Chlidantus wonny (Chlidanthus fragrans) NOWOŚĆ! Cebulowa bylina kwiatowa z Peru, dorasta do 30 cm wysokości. Tworzy gęste kępy wzniesionych, wąskich, ciemnozielonych liści. Przez całe lato zakwita baldachami 3-5 trąbkowych, mocno i pięknie pachnących kwiatów (szerokości 5 cm).

Chryzantema arktyczna biała
więcej informacji...
Chryzantema arktyczna biała
 
Cena: 8.58 zł
Chryzantema arktyczna biała (Chrysanthemum arcticum "Schwefelglanz") NOWOŚĆ! Bylina z obszaru arktycznej tundry- jedyna chryzantema, która rośnie tak daleko na północy. Tworzy gęste kępy sezonowych, szarozielonych, pierzastych liści, z których w sierpniu i wrześniu wyrastają łodygi (do 20 cm wysokości), zakończone gwiazdkowatymi, czysto białymi kwiatami (do 6 cm średnicy) z żółtym środkiem.

Chryzantema arktyczna różowa
więcej informacji...
Chryzantema arktyczna różowa
 
Cena: 8.58 zł
Chryzantema arktyczna różowa (Chrysanthemum arcticum "Roseum") NOWOŚĆ! Bylina z obszaru arktycznej tundry- jedyna chryzantema, która rośnie tak daleko na północy. Tworzy gęste kępy sezonowych, szarozielonych, pierzastych liści, z których w sierpniu i wrześniu wyrastają łodygi (do 20 cm wysokości), zakończone gwiazdkowatymi, różowymi kwiatami (do 6 cm średnicy) z żółtym środkiem.

Ciemiernik "Dark Shadows"
więcej informacji...
Ciemiernik "Dark Shadows"
 
Cena: 14.30 zł
Ciemiernik "Dark Shadows" (Helleborus Dark Shadows) NOWOŚĆ! Zimozielona bylina kwitnąca przez całą zimę do wczesnej wiosny, pochodzi z Alp, tworzy gęste kępy, dorasta do 45 cm wysokości. Ma dekoracyjne błyszczące, ciemnozielone liście na purpurowo podbarwionych łodygach. Kwitnie obficie dużymi ciemno-purpurowo-różowymi kwiatami z żółtymi pylnikami.

Ciemiernik abchaski
więcej informacji...
Ciemiernik abchaski
 
Cena: 16.89 zł
Cena: 14.25 zł
Oszczędzasz: 2.64 zł (16%)
Ciemiernik abchaski (Helleborus orientalis subsp. abchasicus) NOWOŚĆ! Piękna ozdoba zimowego ogrodu! Zimozielona bylina kwitnąca przez zimę do wiosny, pochodzi z Abchazji (zachodni Kaukaz), tworzy gęste kępy, dorasta do 45 cm wysokości i podobnej szerokości. Ma dekoracyjne błyszczące, ciemnozielone liście. Kwitnie obficie dużymi kwiatami z żółtymi pylnikami. Kwiaty mają kielichowaty kształt, kolor różowy z gęstym purpurowym kropkowaniem, zagęszczającym się ku środkowi kwiatu. Kwitnienie zaczyna się w połowie zimy i trwa do kwietnia.

Ciemiernik różowy
więcej informacji...
Ciemiernik różowy
 
Cena: 24.20 zł
Ciemiernik różowy (Helleborus "Rose Gift") NOWOŚĆ!!! Roślina z kwiatami! Zimozielona bylina kwitnąca przez całą zimę do wiosny, pochodzi z Alp, tworzy gęste kępy, dorasta do 30 cm wysokości. Ma dekoracyjne błyszczące, ciemnozielone liście. Kwitnie obficie dużymi kwiatami z żółtymi pylnikami. Kwiaty są początkowo białe z różowym zabarwieniem, potem stopniowo zmieniają kolor do ciemno-różowego.

Ciemiernik wczesny
więcej informacji...
Ciemiernik wczesny
 
Cena: 12.49 zł
Cena: 9.87 zł
Oszczędzasz: 2.62 zł (21%)
Ciemiernik wczesny (Helleborus niger "Praecox") NOWOŚĆ!!! Roślina kwitnąca! Zimozielona bylina kwitnąca przez całą zimę do wiosny, pochodzi z Alp, tworzy gęste kępy, dorasta do 30 cm wysokości. Ma dekoracyjne błyszczące, ciemnozielone liście. Kwitnie obficie dużymi, czysto- białymi kwiatami z żółtymi pylnikami. Zakwita najwcześniej z ciemierników, kwiaty wyrastają nawet podczas mrozu.

Cyklamen zimowy
więcej informacji...
Cyklamen zimowy
 
Cena: 15.40 zł
Cena: 9.80 zł
Oszczędzasz: 5.60 zł (37%)
Cyklamen zimowy (Cyclamen hederifolium "Winter Miracle") NOWOŚĆ!!! Piękny, kwitnący zimą cyklamen, dorasta do 20-25 cm wysokości, tworzy gęste kępy ciemnozielonych, sercowatych liści ze srebrzystym wzorem. Kwitnie przez jesień i zimę, cielistoróżowymi kwiatami, z płatkami ciemniejszymi u nasady.

Dasylirion arizoński (duży)
więcej informacji...
Dasylirion arizoński (duży)
 
Cena: 112.40 zł
Cena: 89.65 zł
Oszczędzasz: 22.75 zł (21%)
Dasylirion arizoński (Dasylirion wheeleri) NOWOŚĆ! Ta bardzo dekoracyjna roślina pochodzi z USA (Arizona i Nowy Meksyk) i północnego Meksyku i mimo egzotycznego wyglądu wyróżnia się odpornością na mróz (pierwsze zdjęcie z lewej przedstawia oferowaną sadzonkę). Dorasta do 1,5 m wysokości, tworzy gruby, zdrewniały pień, zakończony gęstym pękiem zimozielonych, srebrzysto-szarych wąskich i ząbkowanych liści. U podstawy rośliny często wyrastają odrosty. Kwitnie w lecie gigantycznymi, maczugowatymi kwiatostanami barwy zielonkawej, o wysokości do 5 m.
Nie wymaga wysokich temperatur, jednak potrzebuje dużo słońca w lecie. Może być uprawiany w gruncie w cieplejszych rejonach Polski (w Wielkopolsce, na Pomorzu i Dolnym Śląsku), jeśli zapewnimy mu okrycie na zimę. Jest odporny na mróz do - 18 st. C. Jest też atrakcyjną rośliną do całorocznej uprawy doniczkowej w mieszkaniu (na balkonie lub tarasie).

Drimiopsis  lamparci
więcej informacji...
Drimiopsis lamparci
 
Cena: 14.50 zł
Cena: 10.20 zł
Oszczędzasz: 4.30 zł (30%)
Drimiopsis lamparci (Drimiopsis kirkii) NOWOŚĆ! Unikalny, rzadko spotykany zimozielony sukulent o egzotycznym wyglądzie, do uprawy doniczkowej. Pochodzi z Zanzibaru, dorasta do 20 cm wysokości, rozrasta się w gęste kępy. Tworzy nadziemne cebule z których wyrastają rozety dekoracyjnych srebrzystych liści z fioletowym zabarwieniem, cętkowanych ciemnozielono. Latem zakwita gronami czysto-białych dzwonkowatych kwiatków, przypominających nieco konwalie.

Drzewko szczęścia (grubosz kędzierzawy)
więcej informacji...
Drzewko szczęścia (grubosz kędzierzawy)
 
Cena: 8.99 zł
Cena: 7.26 zł
Oszczędzasz: 1.73 zł (20%)
Drzewko szczęścia (Grubosz kędzierzawy) (Crassula ovata var. undulatifolia "Ripple Jade") NOWOŚĆ! Zimozielona roślina do uprawy doniczkowej, w odmianie o liściach pofałdowanych (kędzierzawych) barwy jadeitu (zielonkawo-niebieskiej) z delikatnym czerwonawym obrzeżeniem. Liście grube i mięsiste, magazynują wodę. Pochodzi z Afryki Południowej, dorasta powoli do ok. 1 m wysokości. Już młode rośliny tworzą gruby pień z rozgałęzioną koroną.
Powszechnie uznawana za roślinę przynoszącą do domu szczęście i zamożność (owalne liście nieco przypominają monety). Nadaje się na bonsai.

[1-50]  [51-100]  [101-150]  [151-200]  [201-226]  5   [następna] [pokaż wszystko]
 

Dokładamy wszelkich starań aby publikowane zdjęcia i opisy były w pełni prawidłowe i kompletne. Niestety, nie możemy zagwarantować, że podane dane nie zawierają przypadkowych pomyłek i błędów. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub chęci uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt: (KLIKNIJ TUTAJ). Prezentowany katalog produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a ma jedynie charakter informacyjny. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za stosowanie produktów niezgodnie z obowiązującym prawem. Podane ceny są cenami brutto.

Copyright © Wspaniałe Ogrody Maryli. All rights reserved.