Wspaniałe Ogrody Maryli sklep ogrodniczy sadzonki nasiona naturalne kosmetyki
Wspaniałe Ogrody Maryli
     
    


Złóż zamówienie
 
<!WIELKA SPRZEDAŻ PROMOCYJNA!>
<NOWOŚCI>
<ROŚLINY>
Nasiona
Przedmioty dekoracyjne
SKLEP ZIELARSKI MARYLI
X! Porady ogrodnicze !X
Zapowiedzi sprzedaży
     Bambusy i trawy ozdobne
     Byliny ozdobne i paprocie ogrodowe
     Drzewa i krzewy iglaste
     Drzewa i krzewy liściaste
     Kaktusy ogrodowe
     Nasiona
     Palmy ogrodowe
     Pnącza ozdobne
     Rośliny do oczek wodnych
     Rośliny jadalne
     Rośliny święte i magiczne
     Rośliny tarasowe i balkonowe
     Zioła i rośliny przyprawowe
Zgłoszone opinie klientów

.

.

ORLEN paczka przelewy24.pl

.

.

Strona główna : Zapowiedzi sprzedaży : Bambusy i trawy ozdobne :

Bambus "Rustica" (duży)
więcej informacji...
Bambus "Rustica" (duży)
 
Cena: 125.25 zł
Cena: 98.76 zł
Oszczędzasz: 26.49 zł (22%)
Bambus "Rustica" (duży) (Fargesia murielae "Rustica") NOWOŚĆ! Jest to wyjątkowo odporna na mróz odmiana bambusa, specjalnie wyselekcjonowana pod względem odporności na niskie temperatury. Kępiasty bambus z łukowatymi lekko żebrowanymi pędami, koloru żółtozielonego. Ma wąskie, świeżo zielone liście, długości do 15 cm, które zachowują swoją barwę także zimą. Ma pokrój zwarty, tworzy gęste kępy, osiąga 2-3 m wys. Nie rozrasta się przez pędy podziemne i nie zachwaszcza ogrodu. Jest odporny na mróz do - 28 st. C, jeśli ma okryte korzenie to wytrzyma większe mrozy.

Bambus "Super Jumbo"
więcej informacji...
Bambus "Super Jumbo"
 
Cena: 43.50 zł
Cena: 32.50 zł
Oszczędzasz: 11.00 zł (26%)
Bambus "Super Jumbo" (Fargesia murieliae "Super Jumbo") NOWOŚĆ! Wyjątkowo odporny, nieinwazyjny, średnio-wysoki bambus (do 3 m wysokości) z gór Japonii. Tworzy dekoracyjne pnie-łodygi, początkowo oliwkowozielone, potem stopniowo zmieniają kolor na żółty. Ma ozdobne, wiecznie-zielone, błyszczące liście do 15 cm długości. Tworzy gęste i zwarte kępy, ale nie wytwarza rozłogów i nie zachwaszcza ogrodu.

Bambus "Zielona Panda" (większy)
więcej informacji...
Bambus "Zielona Panda" (większy)
 
Cena: 79.59 zł
Cena: 69.85 zł
Oszczędzasz: 9.74 zł (13%)
Bambus "Zielona Panda" (większy) (Fargesia rufa "Green Panda") NOWOŚĆ! Jest to wyjątkowo odporna na mróz odmiana bambusa. W przeciwieństwie do większości bambusów, może być uprawiana w pełnym słońcu. Kępiasty bambus ze wzniesionymi, lekko żebrowanymi pędami, koloru zielonego. Ma wąskie, świeżo zielone liście, długości do 12 cm, które zachowują swoją barwę także zimą. Ma pokrój zwarty, tworzy gęste kępy, osiąga 2 m wys. Nie rozrasta się przez pędy podziemne i nie zachwaszcza ogrodu. W Chinach ta odporna odmiana jest sadzona jako pożywienie dla niedźwiadków panda (stąd nazwa).

Bambus czarny jadalny (duży)
więcej informacji...
Bambus czarny jadalny (duży)
 
Cena: 234.58 zł
Cena: 197.96 zł
Oszczędzasz: 36.62 zł (16%)
Bambus czarny jadalny (duży)(Phyllostachys nigra) NOWOŚĆ! Bardzo wysoki bambus (dorasta do 7 m), tworzy gęste kępy (zdjęcie w lewym górnym rogu przedstawia oferowaną roślinę). Ma zdrewniałe pnie-łodygi, czarne, od dołu przebarwiające się stopniowo na kolor zielony z fioletowym kropkowaniem. Ma wąskie, świeżo zielone liście, długości do 15 cm, które zachowują swoją barwę także zimą.
Jego młode pędy są jadalne po ugotowaniu (zbierane wiosną ze starszych kęp).

Bambus czerwony (duży)
więcej informacji...
Bambus czerwony (duży)
 
Cena: 120.80 zł
Cena: 98.50 zł
Oszczędzasz: 22.30 zł (19%)
Bambus czerwony (duży) (Fargesia x scabrida "Asian Wonder") Jest to wyjątkowo dekoracyjna odmiana bambusa, o czerwono-pomarańczowych łuskach pędowych, które kontrastują z ciemnozielono-fioletowymi okrągłymi i wysmukłymi łodygami (każdy odcinek łodygi między "kolankami" jest dwukolorowy). Pochodzi z wysokich gór środkowej Japonii. Ma wąskie, ciemnozielone liście, długości do 15 cm, które zachowują swoją barwę także zimą. Ma pokrój zwarty, tworzy gęste kępy, osiąga 3-4 m wys.

Bambus dwubarwny
więcej informacji...
Bambus dwubarwny
 
Cena: 65.50 zł
Bambus dwubarwny (Phyllostachys aureosulcata "Spectabilis") Średnio-wysoki bambus (do 3-6 m wysokości) z Mandżurii. Jeden z najpiękniejszych bambusów ozdobnych z barwnych pędów. Tworzy dekoracyjne pnie-łodygi, nieregularnie paskowane w podłużne żółto zielone pasy. Ma ozdobne, wiecznie-zielone, duże i błyszczące liście do 17 cm długości.

Bambus jadalny
więcej informacji...
Bambus jadalny
 
Cena: 63.46 zł
Cena: 42.40 zł
Oszczędzasz: 21.06 zł (34%)
Bambus jadalny (Phyllostachys nuda) NOWOŚĆ! Bardzo wysoki bambus (dorasta do 6-7 m), tworzy gęste kępy. Ma zdrewniałe pnie-łodygi, zielone, od dołu przebarwiające się stopniowo na kolor purpurowo-fioletowy. Ma wąskie, świeżo zielone liście, długości do 15 cm, które zachowują swoją barwę także zimą. Jego młode pędy są jadalne po ugotowaniu. Można jest wycinać, kiedy wyrosną do wysokości 7-10 cm nad ziemię. Używane są jako dodatek do sałatek, zup i potraw warzywnych.

Bambus jadalny chiński (duży)
więcej informacji...
Bambus jadalny chiński (duży)
 
Cena: 79.80 zł
Cena: 69.50 zł
Oszczędzasz: 10.30 zł (13%)
Bambus jadalny chiński (duży)(Fargesia robusta "Campbell") NOWOŚĆ! Wysoki bambus (dorasta do 3-6 m), tworzy gęste kępy, nie jest inwazyjny. Ma zdrewniałe pnie-łodygi, ciemnozielone, z kontrastowo zabarwionymi kremowo-brązowymi osłonkami. Ma wąskie, świeżo zielone liście, długości do 15 cm, które zachowują swoją barwę także zimą. Jego młode pędy są jadalne po ugotowaniu. Można jest wycinać, kiedy wyrosną do wysokości 7-10 cm nad ziemię. Używane są jako dodatek do sałatek, zup i potraw warzywnych.

Bambus jadalny chiński (mniejszy)
więcej informacji...
Bambus jadalny chiński (mniejszy)
 
Cena: 35.18 zł
Cena: 28.55 zł
Oszczędzasz: 6.63 zł (19%)
Bambus jadalny chiński (mniejszy)(Fargesia robusta "Campbell") NOWOŚĆ! Wysoki bambus (dorasta do 3-6 m), tworzy gęste kępy, nie jest inwazyjny. Ma zdrewniałe pnie-łodygi, ciemnozielone, z kontrastowo zabarwionymi kremowo-brązowymi osłonkami. Ma wąskie, świeżo zielone liście, długości do 15 cm, które zachowują swoją barwę także zimą. Jego młode pędy są jadalne po ugotowaniu. Można jest wycinać, kiedy wyrosną do wysokości 7-10 cm nad ziemię. Używane są jako dodatek do sałatek, zup i potraw warzywnych.

Bambus japoński jadalny (duży)
więcej informacji...
Bambus japoński jadalny (duży)
 
Cena: 192.60 zł
Cena: 178.45 zł
Oszczędzasz: 14.15 zł (8%)
Bambus czarny jadalny (duży)(Pseudosasa japonica "Metake") NOWOŚĆ! Wysoki bambus (dorasta do 4,5 m), tworzy gęste kępy (zdjęcie w lewym górnym rogu przedstawia oferowaną roślinę). Ma zdrewniałe pnie-łodygi, cieniowane (jasno-zielono-żółte). Ma wydłużone, szerokie, błyszczące i zielone liście, długości do 15 cm, które zachowują swoją barwę także zimą.
Jego młode pędy są jadalne po ugotowaniu (zbierane wiosną ze starszych kęp).

Bambus miniaturowy
więcej informacji...
Bambus miniaturowy
 
Cena: 21.50 zł
Cena: 18.45 zł
Oszczędzasz: 3.05 zł (15%)
Bambus miniaturowy (Pleioblastus pygmaeus "Distichus") Najniższa odmiana bambusa do ok. 35-45 cm wysokości z Japonii. Ma ozdobne, wiecznie-zielone, błyszczące liście o wachlarzowatym kształcie. Jest mrozoodporny do - 26 st. C. Szybko rozrasta się i tworzy gęste "puszyste" kępy. Nadaje się zwłaszcza do sadzenia pod krzewami i drzewami lub do uprawy w pojemnikach.

Bambus pasiasty
więcej informacji...
Bambus pasiasty
 
Cena: 33.45 zł
Cena: 23.45 zł
Oszczędzasz: 10.00 zł (30%)
Bambus pasiasty (Sasaella masumuneana "Albostriata") Bambus do 1,5 m wysokości z północnej Japonii. Ma zielone zdrewniałe łodygi i ozdobne, wiecznie-zielone, błyszczące liście do 15 cm długości, paskowane szerokimi, białymi pasmami.

Bambus wachlarzowy
więcej informacji...
Bambus wachlarzowy
 
Cena: 24.50 zł
Cena: 18.50 zł
Oszczędzasz: 6.00 zł (25%)
Bambus wachlarzowy (Pleioblastus distichus) Atrakcyjna odmiana bambusa japońskiego o liściach zebranych w "wachlarze" na końcach pędów. Bambus o pędach i liściach ciemnozielonych i błyszczących, tworzy gęste kępy o ładnym pokroju. Dorasta do 50-60 cm wysokości. Mrozoodporny do -24 st. (jeśli ma okryte korzenie to wytrzyma większe mrozy). Mniej wymagający co do gleby od innych bambusów, rozrasta się szybko. Jest rośliną zimozieloną, rozrastającą się przez pędy podziemne.

Bambus wysoki "Harbin" (mniejszy)
więcej informacji...
Bambus wysoki "Harbin" (mniejszy)
 
Cena: 26.70 zł
Cena: 19.65 zł
Oszczędzasz: 7.05 zł (27%)
Bambus wysoki "Harbin" (mniejszy)(Phyllostachys aureosulcata "Harbin") Wysoki bambus (do 5 m wys.) z północnej Japonii. Tworzy dekoracyjne pnie-łodygi, zielone w żółte, podłużne paski. Ma ozdobne, wiecznie-zielone, błyszczące liście do 15 cm długości.
Ta egzotyczna roślina jest mrozoodporna do - 26 st. C, dobrze rośnie także w cieniu. Szybko rozrasta się i tworzy gęste kępy.

Bambus wysoki "Harbin" (większy)
więcej informacji...
Bambus wysoki "Harbin" (większy)
 
Cena: 58.60 zł
Cena: 49.40 zł
Oszczędzasz: 9.20 zł (16%)
Bambus wysoki "Harbin" (większy)(Phyllostachys aureosulcata "Harbin") NOWOŚĆ! Wysoki bambus (do 5 m wys.) z północnej Japonii. Tworzy dekoracyjne pnie-łodygi, zielone w żółte, podłużne paski. Ma ozdobne, wiecznie-zielone, błyszczące liście do 15 cm długości. Ta egzotyczna roślina jest mrozoodporna do - 26 st. C, dobrze rośnie także w cieniu. Szybko rozrasta się i tworzy gęste kępy.

Bambus wysoki górski
więcej informacji...
Bambus wysoki górski
 
Cena: 42.70 zł
Cena: 37.25 zł
Oszczędzasz: 5.45 zł (13%)
Bambus wysoki górski (Phyllostachys alpina) Wysoki bambus (do 6-8 m wysokości) z gór zachodnich Chin. Tworzy dekoracyjne pnie-łodygi, młode pędy są ciemnobrązowe, potem stopniowo zmieniają barwę na jasnozieloną. Ma ozdobne, wiecznie-zielone, błyszczące liście do 15 cm długości.

Bambus złoty (jadalny) DUŻY
więcej informacji...
Bambus złoty (jadalny) DUŻY
 
Cena: 212.34 zł
Cena: 189.46 zł
Oszczędzasz: 22.88 zł (11%)
Bambus złoty (jadalny) DUŻY(Phyllostachys aurea "Holochrysa") NOWOŚĆ! Wysoki bambus (dorasta do 6 m), tworzy gęste kępy (prawe zdjęcie przedstawia oferowaną roślinę w doniczce). Ma zdrewniałe pnie-łodygi, początkowo zielone, szybko zmieniające kolor na złocisto-żółty. Ma wydłużone, szerokie, błyszczące i zielone liście, długości do 15 cm, które zachowują swoją barwę także zimą.
Młode pędy tego bambusa są w Chinach i Japonii uznawane za przysmak. Są najsłodsze i najsmaczniejsze wśród wszystkich bambusów jadalnych. Młode pędy są jadalne po ugotowaniu (zbierane wiosną ze starszych kęp). Można jest wycinać do 5 cm pod ziemią, kiedy wyrosną do wysokości ok. 8 cm nad ziemię. Mają smak delikatny, słodki. Używane są jako dodatek do zup i potraw warzywnych.

Miskant biały
więcej informacji...
Miskant biały
 
Cena: 14.95 zł
Cena: 12.95 zł
Oszczędzasz: 2.00 zł (14%)
Miskant biały (Miscanthus "Variegatus") Szybko rosnąca i niewymagająca dekoracyjna wysoka trawa wieloletnia do 2 m wysokości, tworzy gęste kępy. Ma piękne liście, obrzeżone szerokim, czysto-białym paskiem; jesienią zakwita ozdobnymi srebrnymi, pierzastymi kwiatostanami. Do nasadzeń w grupach lub pojedynczo na trawniku w miejscu nasłonecznionym.

Miskant karłowy pasiasty
więcej informacji...
Miskant karłowy pasiasty
 
Cena: 19.69 zł
Cena: 17.86 zł
Oszczędzasz: 1.83 zł (10%)
Miskant karłowy pasiasty (Miscanthus "Little Zebra") Niewymagająca dekoracyjna trawa wieloletnia do 80 cm wysokości, tworzy gęste kępy. Ze względu na niski, zwarty pokrój nadaje się na balkony i do mniejszych ogrodów. Ma piękne pstre liście, ciemnozielone i poprzecznie żółto paskowane; jesienią zakwita ozdobnymi srebrno-różowymi, pierzastymi kwiatostanami. Do nasadzeń w grupach lub pojedynczo w miejscu nasłonecznionym. Może być też uprawiana w pojemnikach.

Miskant pasiasty
więcej informacji...
Miskant pasiasty
 
Cena: 5.20 zł
Miskant pasiasty (Miscanthus "Zebrinus") Szybko rosnąca i niewymagająca dekoracyjna trawa wieloletnia do 1,2 m wysokości, tworzy gęste kępy. Ma piękne pstre liście, ciemnozielone i poprzecznie żółto paskowane; jesienią zakwita ozdobnymi srebrnymi, pierzastymi kwiatostanami. Do nasadzeń w grupach lub pojedynczo na trawniku.

Papirus karłowy
więcej informacji...
Papirus karłowy
 
Cena: 19.65 zł
Cena: 17.64 zł
Oszczędzasz: 2.01 zł (11%)
Papirus karłowy (Cyperus papirus "Nana") NOWOŚĆ! Bylina do uprawy doniczkowej, pochodzi z Afryki, gdzie rośnie nad brzegami rzek. Jest to prawdziwy papirus egipski (nie mylić z popularną rośliną doniczkową ciborą, która ma inny wygląd). W odmianie karłowej, która dorasta do 50-60 cm wysokości. Tworzy gęste i zwarte kępy cienkich i wiotkich łodyg, które na szczycie dzielą się na gęste, "puszyste", włosowate odgałęzienia (roślina nie posiada prawdziwych liści). Na końcach tych odgałęzień pojawiają się zielonkawe, drobne kwiatki oraz niewielkie roślinki potomne.
W starożytnym Egipcie z łodyg tej rośliny (o przeciętnej wysokości do 5 m) wytwarzano podobne do papieru papirusy.

Rozplenica "Fireworks"
więcej informacji...
Rozplenica "Fireworks"
 
Cena: 26.25 zł
Cena: 18.95 zł
Oszczędzasz: 7.30 zł (28%)
Rozplenica "Fireworks" (Pennisetum "Fireworks") NOWOŚĆ! Wieloletnia kępiasta trawa ozdobna, dorasta do 40 cm wysokości. Ma niezwykłe ulistnienie, w podłużne paski o intensywnych barwach od odblaskowego różu do ciemnej purpury (przypominają ognie sztuczne). Od połowy lata do późnej jesieni kwitnie dużymi (do 8 cm długości) szczoteczkowatymi, ciemnoróżowymi wiechami.

Trawa "Różowa Chmura"
więcej informacji...
Trawa "Różowa Chmura"
 
Cena: 14.89 zł
Cena: 12.85 zł
Oszczędzasz: 2.04 zł (14%)
Trawa "Różowa Chmura" (Muhlenbergia capillaris "Pink Cloud") Bardzo dekoracyjna, okazała trawa wieloletnia do 120 cm wysokości, tworzy gęste kępy. Ma liście bardzo wąskie, ciemnozielone; od sierpnia do października zakwita niezwykłymi intensywnie różowymi, delikatnymi "puszystymi" kwiatostanami. Do nasadzeń w grupach lub pojedynczo w miejscu nasłonecznionym.

Trawa bambusowa olbrzymia
więcej informacji...
Trawa bambusowa olbrzymia
 
Cena: 11.25 zł
Cena: 6.42 zł
Oszczędzasz: 4.83 zł (43%)
Trawa bambusowa olbrzymia (Hakonechloa macra "Green Giant") NOWOŚĆ! Wieloletnia kępiasta trawa ozdobna z gór środkowej Japonii, dorasta do 90 cm wysokości. Ma niezwykłe ulistnienie, przypominające liście bambusów (z łodygi wyrastają pęczki wąskich, ozdobnych liści do 35 cm długości, ciemnozielonych i błyszczących). Od połowy lata do późnej jesieni obficie kwitnie dużymi (do 24 cm długości) luźnymi wiechami zielonych kłosowatych kwiatów).

Trawa bambusowa pstra
więcej informacji...
Trawa bambusowa pstra
 
Cena: 10.59 zł
Cena: 7.58 zł
Oszczędzasz: 3.01 zł (29%)
Trawa bambusowa pstra (Hakonechloa macra "Aureola") PROMOCJA! Wieloletnia kępiasta trawa ozdobna z gór środkowej Japonii, dorasta do 40 cm wysokości. Ma niezwykłe ulistnienie, przypominające liście bambusów (z łodygi wyrastają pęczki wąskich, ozdobnych liści do 25 cm długości, jaskrawożółtych z wąskimi zielonymi paskami). Od połowy lata do późnej jesieni obficie kwitnie dużymi (do 18 cm długości) luźnymi wiechami jasnozielonych kłosowatych kwiatów) Niezbędna w każdym ogrodzie japońskim.

Trawa olbrzymia pstra (duża)
więcej informacji...
Trawa olbrzymia pstra (duża)
 
Cena: 36.70 zł
Cena: 26.69 zł
Oszczędzasz: 10.01 zł (28%)
Trawa olbrzymia pstra (Arundo donax var. versicolor) NOWOŚĆ! Jedna z największych wieloletnich traw ozdobnych, pochodzi z okolic Morza Śródziemnego, dorasta do 2-3 m wysokości, tworzy gęste kępy. Ma ciemnozielone, wąskie liście, obrzeżone szerokim, żółtym pasem. Nie jest ekspansywna i nie zachwaszcza ogrodu. Nadaje się do tworzenia dekoracyjnych kęp i zasłon w ogrodzie.

Trawa ozdobna Imperata
więcej informacji...
Trawa ozdobna Imperata
 
Cena: 9.89 zł
Cena: 6.21 zł
Oszczędzasz: 3.68 zł (38%)
Trawa ozdobna Imperata(Imperata cylindrica "Red Baron") PROMOCJA! Trawa rozłogowa, rozrasta się dość wolno, tworzy luźne kępy wąskich, wzniesionych, sezonowych liści do wysokości 40-60 cm. Wyróżnia się wyjątkowo atrakcyjną barwą liści: wiosną mają czerwone wierzchołki i jasnozieloną pozostałą część a czerwone przebarwienie stopniowo rozszerza się zajmując połowę liścia. Jesienią barwa staje się intensywnie jaskrawo-purpurowa.

Trawa palmowa
więcej informacji...
Trawa palmowa
 
Cena: 12.45 zł
Cena: 9.68 zł
Oszczędzasz: 2.77 zł (23%)
Trawa palmowa (Carex muskingumensis "Variegata") NOWOŚĆ! Jedna z rzadziej spotykanych i najpiękniejszych wieloletnich traw ozdobnych, pochodzi z Ameryki Północnej, dorasta do 90 cm wysokości, tworzy gęste kępy. Jej liście wyrastają z łodygi horyzontalnie i przypominają wyglądem liść palmowy. Są jasnozielone ze srebrzystym paskiem pośrodku.

Trawa pampasowa pstrolistna
więcej informacji...
Trawa pampasowa pstrolistna
 
Cena: 32.56 zł
Cena: 26.82 zł
Oszczędzasz: 5.74 zł (18%)
Trawa pampasowa pstrolistna (Cortaderia selloana "Aureolineata") NOWOŚĆ!!! Wieloletnia trawa ozdobna z Urugwaju (do 2 m wysokości) o barwnych liściach. Niespotykany, egzotyczny wygląd nadają jej długie zielone liście z szerokim żółtym obrzeżeniem i nieregularnym żółtym paskowaniem oraz bardzo dekoracyjne jedwabiste srebrzysto-białe kwiatostany do 40 cm długości.

Trawa pampasowa Pumila
więcej informacji...
Trawa pampasowa Pumila
 
Cena: 19.65 zł
Cena: 17.59 zł
Oszczędzasz: 2.06 zł (11%)
Trawa pampasowa Pumila (Cortaderia selloana "Pumila") Wieloletnia trawa ozdobna z Urugwaju, w odmianie o niższym, zwartym pokroju (dorasta do 1,5 m wysokości). Niespotykany, egzotyczny wygląd nadają jej długie niebieskawo-zielone liście i bardzo dekoracyjne jedwabiste biało-kremowe kwiatostany do 35 cm długości.

Trawa pampasowa różowa
więcej informacji...
Trawa pampasowa różowa
 
Cena: 20.99 zł
Cena: 18.69 zł
Oszczędzasz: 2.30 zł (11%)
Trawa pampasowa różowa (Cortaderia selloana "Rosea") Wieloletnia trawa ozdobna z Urugwaju (do 2-3 m wysokości). Niespotykany, egzotyczny wygląd nadają jej długie niebieskawo-zielone liście i bardzo dekoracyjne jedwabiste różowe kwiatostany do 50 cm długości.

Trawa pampasowa różowa (duża)
więcej informacji...
Trawa pampasowa różowa (duża)
 
Cena: 35.22 zł
Cena: 26.46 zł
Oszczędzasz: 8.76 zł (25%)
Trawa pampasowa różowa (duża) (Cortaderia selloana "Rosea") DUŻE 4-LETNIE ROŚLINY W PROMOCYJNEJ CENIE! Wieloletnia trawa ozdobna z Urugwaju (do 2-3 m wysokości). Niespotykany, egzotyczny wygląd nadają jej długie niebieskawo-zielone liście i bardzo dekoracyjne jedwabiste różowe kwiatostany do 50 cm długości.

Trawa pampasowa srebrzysta
więcej informacji...
Trawa pampasowa srebrzysta
 
Cena: 17.59 zł
Cena: 15.65 zł
Oszczędzasz: 1.94 zł (12%)
Trawa pampasowa srebrzysta (Cortaderia selloana "Sunningdale Silver") Wieloletnia trawa ozdobna z Urugwaju (do 2-3 m wysokości). Niespotykany, egzotyczny wygląd nadają jej długie niebieskawo-zielone liście i bardzo dekoracyjne jedwabiste srebrzysto-białe kwiatostany do 50 cm długości.

Trawa purpurowa
więcej informacji...
Trawa purpurowa
 
Cena: 19.85 zł
Cena: 16.55 zł
Oszczędzasz: 3.30 zł (17%)
Trawa purpurowa(Uncinia uncinata "Rubra") NOWOŚĆ! Kępiasta trawa ozdobna z Nowej Zelandii, tworzy rozłożyste kępy wąskich, wzniesionych, sezonowych liści do wysokości ok. 40 cm. Wyróżnia się wyjątkową barwą liści: są intensywnie ciemno-purpurowe z jaśniejszymi, czerwonymi smugami.

Trawa-gwiazda
więcej informacji...
Trawa-gwiazda
 
Cena: 19.65 zł
Cena: 17.45 zł
Oszczędzasz: 2.20 zł (12%)
Trawa-gwiazda(Rhynchospora colorata) Trawa ozdobna, z południa USA, tworzy luźne kępy wąskich, wzniesionych, ciemnozielonych, sezonowych liści do wysokości 40-60 cm. Wyróżnia się niezwykłymi kwiatostanami: na szczytach pędów od kwietnia do października tworzą się biało-srebrzyste, duże kwiatostany, przypominające kształtem gwiazdę.

Turzyca z Nebraski
więcej informacji...
Turzyca z Nebraski
 
Cena: 8.35 zł
Cena: 3.15 zł
Oszczędzasz: 5.20 zł (63%)
Turzyca z Nebraski(Carex nebrascensis) NOWOŚĆ! Okazała trawa ozdobna z zachodnich USA, dorasta do 90 cm wysokości, tworzy gęste i zwarte kępy wzniesionych, wąskich i niebieskawych, sezonowych liści. Wiosną zakwita kontrastowo zabarwionymi kwiatostanami (czarne kłosy z żółtymi pylnikami).

 

Dokładamy wszelkich starań aby publikowane zdjęcia i opisy były w pełni prawidłowe i kompletne. Niestety, nie możemy zagwarantować, że podane dane nie zawierają przypadkowych pomyłek i błędów. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub chęci uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt: (KLIKNIJ TUTAJ). Prezentowany katalog produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a ma jedynie charakter informacyjny. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za stosowanie produktów niezgodnie z obowiązującym prawem. Podane ceny są cenami brutto.

Copyright © Wspaniałe Ogrody Maryli. All rights reserved.