Wspaniałe Ogrody Maryli sklep ogrodniczy sadzonki nasiona naturalne kosmetyki
Wspaniałe Ogrody Maryli
     
    


Złóż zamówienie
 
<!WIELKA SPRZEDAŻ PROMOCYJNA!>
<NOWOŚCI>
<ROŚLINY>
Nasiona
Przedmioty dekoracyjne
SKLEP ZIELARSKI MARYLI
X! Porady ogrodnicze !X
Zapowiedzi sprzedaży
     Bambusy i trawy ozdobne
     Byliny ozdobne i paprocie ogrodowe
     Drzewa i krzewy iglaste
     Drzewa i krzewy liściaste
     Kaktusy ogrodowe
     Nasiona
     Palmy ogrodowe
     Pnącza ozdobne
     Rośliny do oczek wodnych
     Rośliny jadalne
     Rośliny święte i magiczne
     Rośliny tarasowe i balkonowe
     Zioła i rośliny przyprawowe
Zgłoszone opinie klientów

.

.

ORLEN paczka przelewy24.pl

.

.

Strona główna : Zapowiedzi sprzedaży : Rośliny jadalne :

[1-50]  [51-100]  [101-150]  [151-200]  [201-214]  [następna] [pokaż wszystko]

Akebia "Kohin Nishiki"
więcej informacji...
Akebia "Kohin Nishiki"
 
Cena: 29.95 zł
Cena: 24.65 zł
Oszczędzasz: 5.30 zł (18%)
Akebia "Kohin Nishiki" (Akebia quinata "Kohin Nishiki") Pnącze ozdobne z kwiatów, barwnych liści i jadalnych owoców, dorasta do 5 m wysokości, pochodzi z Dalekiego Wschodu. Liście mają dekoracyjne białe smugi na ciemnozielonym tle. Wiosną bardzo obficie kwitnie gronami purpurowo-różowych, pachnących kardamonem kwiatów, z których rozwijają się ogórkowate owoce. Miąższ tych owoców jest jadalny, aromatyczny i bardzo słodki. Owoce akebii są popularnym deserem w Japonii, Korei i Chinach.

Akebia "Srebrne Dzwoneczki"
więcej informacji...
Akebia "Srebrne Dzwoneczki"
 
Cena: 26.90 zł
Cena: 24.85 zł
Oszczędzasz: 2.05 zł (8%)
Akebia "Srebrne Dzwoneczki" (Akebia quinata "Silver Bells") NOWOŚĆ! Pnącze ozdobne z kwiatów, liści i jadalnych owoców, dorasta do 5 m wysokości, pochodzi z Dalekiego Wschodu. Tworzy drewniejące pędy, owijające się wokół podpór, gęsto okryte pięciolistkowymi, półzimozielonymi (nie opadają w łagodniejsze zimy) liśćmi. Wiosną bardzo obficie kwitnie gronami srebrzysto-białych, pachnących kardamonem kwiatów z różowo paskowanymi pręcikami. Kwiaty kształtem i barwą przypominają srebrne dzwonki (stąd nazwa). Powstają z nich ogórkowate, biało-różowe owoce o długości 10 cm.
Miąższ tych owoców jest jadalny, aromatyczny i bardzo słodki. Owoce akebii są popularnym deserem w Japonii, Korei i Chinach.

Akebia biała
więcej informacji...
Akebia biała
 
Cena: 28.40 zł
Cena: 24.86 zł
Oszczędzasz: 3.54 zł (13%)
Akebia biała (Akebia quinata "Alba") NOWOŚĆ! Pnącze ozdobne z kwiatów, liści i jadalnych owoców, dorasta do 5 m wysokości, pochodzi z Dalekiego Wschodu. Tworzy drewniejące pędy, owijające się wokół podpór, gęsto okryte pięciolistkowymi, półzimozielonymi (nie opadają w łagodniejsze zimy) liśćmi. Wiosną bardzo obficie kwitnie gronami kremowo-białych, pachnących kardamonem kwiatów, z których rozwijają się ogórkowate, różowe owoce o długości 10 cm. Miąższ tych owoców jest jadalny, aromatyczny i bardzo słodki. Owoce akebii są popularnym deserem w Japonii, Korei i Chinach.

Akebia owocowa
więcej informacji...
Akebia owocowa
 
Cena: 26.25 zł
Cena: 24.48 zł
Oszczędzasz: 1.77 zł (7%)
Akebia owocowa (Akebia quinata "Prolific") Pnącze ozdobne z kwiatów, liści i jadalnych owoców, dorasta do 5 m wysokości, pochodzi z Dalekiego Wschodu. Tworzy drewniejące pędy, owijające się wokół podpór, gęsto okryte pięciolistkowymi, półzimozielonymi (nie opadają w łagodniejsze zimy) liśćmi. Wiosną bardzo obficie kwitnie gronami różowych, pachnących kardamonem kwiatów, z których rozwijają się ogórkowate, zielonkawe owoce o długości 10 cm. Miąższ tych owoców jest jadalny, aromatyczny i bardzo słodki. Owoce akebii są popularnym deserem w Japonii, Korei i Chinach.

Akebia wielkoowocowa
więcej informacji...
Akebia wielkoowocowa
 
Cena: 22.80 zł
Cena: 18.60 zł
Oszczędzasz: 4.20 zł (19%)
Akebia wielkoowocowa (Akebia quinata "Giant") NOWOŚĆ! Pnącze ozdobne z kwiatów, liści i jadalnych owoców, dorasta do 7 m wysokości, pochodzi z Dalekiego Wschodu. Tworzy drewniejące pędy, owijające się wokół podpór, gęsto okryte pięciolistkowymi, półzimozielonymi (nie opadają w łagodniejsze zimy) liśćmi, Wiosną bardzo obficie kwitnie gronami ciemnopurpurowych, pachnących cynamonem kwiatów, z których rozwijają się duże, ogórkowate, mięsiste, różowe owoce o długości 15-18 cm. Miąższ tych owoców jest jadalny, aromatyczny i bardzo słodki. Owoce akebii są popularnym deserem w Japonii, Korei i Chinach.

Ananas owocujący "Baby"
więcej informacji...
Ananas owocujący "Baby"
 
Cena: 29.99 zł
Cena: 24.56 zł
Oszczędzasz: 5.43 zł (19%)
Ananas owocujący "Baby" (Ananas nanus "Baby") NOWOŚĆ!!! Zimozielona bylina owocowa i ozdobna, do uprawy doniczkowej, pochodzi z Brazylii, dorasta do 55 cm wysokości. Tworzy pęk wzniesionych, wąskich, ciemnozielonych liści. Ze środka rozety liści wyrasta łodyga zakończona małym, jadalnym i smacznym owocem o średnicy ok. 6 cm.

Annona purpurowa
więcej informacji...
Annona purpurowa
 
Cena: 28.90 zł
Annona purpurowa (Annona purpurea) NOWOŚĆ! Drzewko owocowe i ozdobne, dorasta do 3 m wysokości (w uprawie doniczkowej), pochodzi z gór tropikalnej Ameryki. Liście są sezonowe, bardzo duże (do 30 cm długości) i ciemnozielone. W lecie zakwita pięknie i bardzo mocno pachnącymi sześciopłatkowymi żółto-czerwonawymi kwiatami, z których powstają duże, okrągłe owoce (do 20 cm średnicy), żółto-pomarańczowe, słodkie i smaczne, o smaku przypominającym mango. Skórka tych owoców jest bardzo dekoracyjna, z dużymi hakowatymi wyrostkami.

Aralia bylinowa
więcej informacji...
Aralia bylinowa
 
Cena: 29.59 zł
Cena: 26.85 zł
Oszczędzasz: 2.74 zł (10%)
Aralia bylinowa (Aralia racemosa ) Roślina ozdobna i jadalna. To jedna z największych bylin ogrodowych, przypomina małe drzewo, ale nie tworzy zdrewniałego pnia (zimą część nadziemna zasycha, wiosną wyrastają nowe "pnie"), pochodzi z Ameryki Północnej, dorasta do 3 m wysokości, rozrasta się w kępy. W odróżnieniu od aralii drzewiastej nie jest kolczasta. Tworzy ogromne, pierzaste, ciemnozielone liście o długości do 75 cm.
Późną wiosną i wczesnym latem obficie zakwita kłosowatymi, białymi kwiatostanami, długości do 40 cm, z których rozwijają się grona kulistych, ciemnopurpurowych owoców.
Doskonała roślina jadalna: spożywane są końce młodych pędów (ugotowane jak szparagi), młode liście (jako aromatyczny dodatek do zup), korzeń (po ugotowaniu, daje potrawom smak i zapach lukrecji) oraz dojrzałe owoce (jako dodatek do dżemów lub nalewek, którym nadają rubinową barwę, aromat i smak).

Aralia szparagowa złocista
więcej informacji...
Aralia szparagowa złocista
 
Cena: 26.65 zł
Cena: 22.59 zł
Oszczędzasz: 4.06 zł (16%)
Aralia szparagowa złocista (Aralia cordata "Sun King") Roślina ozdobna i jadalna. To jedna z piękniejszych bylin ogrodowych, pochodzi z Japonii, dorasta do 1,8 m wysokości, rozrasta się w kępy. W odróżnieniu od aralii drzewiastej nie jest kolczasta. Tworzy ogromne, pierzaste, złocisto-zielonkawe liście o długości do 65 cm. Na zimę część nadziemna zamiera, wiosną wyrastają nowe pędy.
Późną wiosną i wczesnym latem obficie zakwita kłosowatymi, białymi kwiatostanami, długości do 40 cm, z których rozwijają się grona kulistych, ciemnopurpurowych owoców.
Doskonała roślina jadalna: na Dalekim Wschodzie spożywane są młode pędy bez liści, ugotowane jak szparagi a potem pokrojone w plasterki; są smacznym dodatkiem do zup i potraw warzywnych.

Aronia czerwonoowocowa
więcej informacji...
Aronia czerwonoowocowa
 
Cena: 22.80 zł
Cena: 18.65 zł
Oszczędzasz: 4.15 zł (19%)
Aronia czerwonoowocowa (Aronia arbutifolia) NOWOŚĆ! Unikalny, niespotykany u nas krzew owocowy i ozdobny. Pochodzi z USA i Kanady, dorasta do 3 m wysokości, tworzy wielopędową, luźną koronę. Ma liście sezonowe (do 8 cm długości), ciemnozielone. Jesienią stają się jaskrawo czerwone i pomarańczowe. Kwitnie obficie późną wiosną gronami białych kwiatków z których powstają jadalne czerwone jagody. Zastosowanie takie samo jak owoców aronii czarnoowocowej- jako dodatek do przetworów, nalewek itp. Bardzo duża zawartość witaminy PP.

Asymina (urodlin trójłatkowy)
więcej informacji...
Asymina (urodlin trójłatkowy)
 
Cena: 43.22 zł
Cena: 38.69 zł
Oszczędzasz: 4.53 zł (11%)
Asymina (urodlin trójłatkowy) większa (Asimina triloba "Prima 1216") PROMOCJA! Unikat botaniczny. Prawie niespotykany w Polsce duży krzew owocowy i ozdobny (lub małe drzewko) z USA (do 6 m wysokości). Oferujemy odmianę uprawną europejską, obficie owocującą i samopylną. Ma duże, jajowate, sezonowe, jasnozielone liście, które jesienią przebarwiają się na żółto. Zakwita latem dużymi, kubkowatymi, ciemnopurpurowymi kwiatami, z których powstają butelkowate, jadalne, słodkie i smaczne owoce (mają smak banana i mango oraz wysoką zawartość białka), ważą ok. 40 dkg i mają ok. 16 cm długości.

Asymina (urodlin trójłatkowy) duża
więcej informacji...
Asymina (urodlin trójłatkowy) duża
 
Cena: 56.36 zł
Cena: 48.69 zł
Oszczędzasz: 7.67 zł (14%)
Asymina (urodlin trójłatkowy) duża (Asimina triloba "Prolific") NOWOŚĆ! Unikat botaniczny. Prawie niespotykany w Polsce duży krzew owocowy i ozdobny (lub małe drzewko) z USA (do 6 m wysokości). Oferujemy odmianę uprawną amerykańską, bardzo obficie owocującą i samopylną. Ma duże, jajowate, sezonowe, jasnozielone liście, które jesienią przebarwiają się na żółto. Zakwita latem dużymi, kubkowatymi, ciemnopurpurowymi kwiatami, z których powstają butelkowate, jadalne, słodkie i smaczne owoce (mają smak banana i mango oraz wysoką zawartość białka), ważą ok. 50 dkg i mają ok. 17 cm długości.

Awokado czerwone
więcej informacji...
Awokado czerwone
 
Cena: 34.59 zł
Cena: 28.45 zł
Oszczędzasz: 6.14 zł (18%)
Awokado czerwone (Persea americana "Hardee") NOWOŚĆ!!! Zimozielone drzewko ozdobne i owocowe z Ameryki Środkowej i Południowej w rzadko spotykanej odmianie o czerwonych owocach. Dorasta do 3 m wysokości. Ma bardzo duże liście (do 30 cm długości), zielone z czerwonym podbarwieniem. Zakwita na początku lata, małymi, żółto-białymi kwiatkami, z których powstają owoce wielkości i kształtu gruszki, o czerwonej skórce i zielono-czerwonawym miąższu.
Owoce awokado są cennym źródłem tłuszczu roślinnego, dobroczynnego dla zdrowia (to kwas oleinowy, który ma zdolność obniżania poziomu złego cholesterolu, a ponadto przeciwdziała nowotworom prostaty i piersi).

Bananowiec himalajski ogrodowy
więcej informacji...
Bananowiec himalajski ogrodowy
 
Cena: 48.69 zł
Cena: 39.75 zł
Oszczędzasz: 8.94 zł (19%)
Bananowiec himalajski ogrodowy (duży) (Musa sikkimensis) NOWOŚĆ! Wyjątkowy karłowy bananowiec ozdobny z liści i pięknych, ogromnych kwiatów. Bylina drzewiasta ozdobna, pochodzi górskich dolin Indii i Nepalu. Jest gatunkiem bananowca najbardziej odpornym na zimno po bananowcu japońskim. Dorasta do 4 m wys. (w tym 2,5 m pnia), tworzy prosty pień ozdobiony pękiem długich i szerokich zielonych liści, czerwono podbarwionych. Liście z czasem rozdzielają się na fragmenty, co daje efekt dekoracyjny. Z kłącza podziemnego wyrastają rośliny potomne. Pień główny nie obumiera co roku, ale rośnie coraz większy.
Zakwita w lecie długim, purpurowym kwiatostanem, który wyrasta u nasady liści. Powstają z niego niewielkie owoce, jadalne i aromatyczne.

Bananowiec karłowy domowy
więcej informacji...
Bananowiec karłowy domowy
 
Cena: 29.59 zł
Cena: 26.69 zł
Oszczędzasz: 2.90 zł (10%)
Bananowiec karłowy domowy (Musa acuminata "Dwarf Cavendish") Zimozielona bylina drzewiasta ozdobna, pochodzi z Chin, gdzie uprawiana jest dla smacznych owoców. Jest gatunkiem bananowca szczególnie nadającym się do uprawy w pojemnikach w mieszkaniu, a latem w ogrodzie. Dorasta do 1,5 m wys., tworzy prosty pień ozdobiony pękiem długich i szerokich zielonych liści z dekoracyjnymi czerwonymi smugami. Z kłącza podziemnego wyrastają rośliny potomne. Owocuje pod koniec lata.

Bananowiec karłowy domowy (większy)
więcej informacji...
Bananowiec karłowy domowy (większy)
 
Cena: 47.56 zł
Cena: 39.42 zł
Oszczędzasz: 8.14 zł (18%)
Bananowiec karłowy domowy (większy) (Musa acuminata "Dwarf Cavendish") Zimozielona bylina drzewiasta ozdobna, pochodzi z Chin, gdzie uprawiana jest dla smacznych owoców. Jest gatunkiem bananowca szczególnie nadającym się do uprawy w pojemnikach w mieszkaniu, a latem w ogrodzie. Dorasta do 1,5 m wys., tworzy prosty pień ozdobiony pękiem długich i szerokich zielonych liści z dekoracyjnymi czerwonymi smugami (pojawiają się przy silnym nasłonecznieniu). Z kłącza podziemnego wyrastają rośliny potomne. Owocuje pod koniec lata.

Batat jadalny (dwa kolory)
więcej informacji...
Batat jadalny (dwa kolory)
 
Cena: 16.48 zł
Cena: 14.65 zł
Oszczędzasz: 1.83 zł (12%)
Batat jadalny purpurowy i zielony (Ipomoea batatas "Sweet Heart Purple" i "Green Carpet") NOWOŚĆ! Dwie odmiany w jednej doniczce! Pnąca, dekoracyjna roślina, tworzy jadalne i smaczne bulwy podziemne. Jest pięknym pnączem ozdobnym, dorastającym do 1-3 m wys., o liściach sezonowych koloru ciemnej purpury i złocistej zieleni, sercowatych lub dłoniastych. Dzwonkowate, ciemnoróżowe kwiaty pojawiają się późną wiosną.
Roślina tworzy jadalne bulwy o fioletowej i jasnobrązowej skórce i miąższu (osiągają do 15 cm długości, kształtem przypominają dużą marchew). Mają konsystencję podobną do ziemniaka, ale są znacznie smaczniejsze, słodkawe, zawierają 20% skrobi, dużo witaminy B1 i C. Zastosowanie w kuchni takie, jak ziemniaków: do puree, zapiekanek, zup i jako danie główne; mogą być gotowane, smażone i pieczone. Zbiór od drugiej połowy października (bulwy zaczynają się tworzyć w temperaturze poniżej +4 st., gdy zamiera część nadziemna). Bulwy można przechować w lekko wilgotnym torfie w lodówce (temp. ok. +4 st.) aż do wiosny, gdy w marcu sadzimy je do doniczek w temperaturze pokojowej. Do gruntu wysadzamy po 20 maja, w rozstawie 45 na 45 cm.

Batat jadalny purpurowy
więcej informacji...
Batat jadalny purpurowy
 
Cena: 18.28 zł
Cena: 14.65 zł
Oszczędzasz: 3.63 zł (20%)
Batat jadalny purpurowy (Ipomoea batatas "Sweet Heart Purple") NOWOŚĆ! Pnąca, dekoracyjna roślina, tworzy jadalne i smaczne bulwy podziemne. Jest pięknym pnączem ozdobnym, dorastającym do 1-3 m wys., o liściach sezonowych koloru ciemnej purpury, sercowatych lub dłoniastych. Dzwonkowate, ciemnoróżowe kwiaty pojawiają się późną wiosną.
Roślina tworzy jadalne bulwy o fioletowej skórce i miąższu (osiągają do 15 cm długości, kształtem przypominają dużą marchew). Mają konsystencję podobną do ziemniaka, ale są znacznie smaczniejsze, słodkawe, zawierają 20% skrobi, dużo witaminy B1 i C. Zastosowanie w kuchni takie, jak ziemniaków.

Bażyna bursztynowa owocowa
więcej informacji...
Bażyna bursztynowa owocowa
 
Cena: 14.28 zł
Cena: 10.79 zł
Oszczędzasz: 3.49 zł (25%)
Bażyna bursztynowa owocowa (Empetrum nigrum "Bernstein") NOWOŚĆ! Zimozielona krzewinka ozdobna i owocowa, dorasta do 25 cm wysokości, tworzy gęste, rozłożyste kępy. Występuje naturalnie na dalekiej północy w tundrze. Ma gęste, krótkie, igiełkowate ulistnienie. Wiosną i latem jest intensywnie zielona, a jesienią i zimą nabiera pięknej, bursztynowej, pomarańczowo-miedzianej barwy. Kwitnie wiosną drobnymi, bezpłatkowymi kwiatkami z których powstają liczne jadalne, czarne, soczyste owoce-jagody (podobne kształtem do owoców borówki). Mają przyjemny, słodkawy smak i wysoką zawartość witamin A, C i E. Nadają się do spożycia na surowo lub do przetworów: dżemów, soków i nalewek, którym nadają ciemno-purpurowy kolor.

Borówka "Susi"
więcej informacji...
Borówka "Susi"
 
Cena: 12.65 zł
Cena: 9.16 zł
Oszczędzasz: 3.49 zł (28%)
Borówka "Susi" (Vaccinum vitis-idaea "Susi") CENA PROMOCYJNA! Ozdobna i owocowa zimozielona krzewinka (w odmianie o większych i smaczniejszych owocach), dorasta do 35 cm wysokości, tworzy duże kępy. Ma gęsto ułożone, drobne, owalne liście, ciemnozielone i błyszczące. Wiosną obficie zakwita drobnymi, różowymi kwiatami, z których powstają liczne, ciemnoczerwone jagody (średnica 0,5 cm). Są jadalne i smaczne, najlepsze w dżemach i konfiturach.

Borówka wysoka różowa
więcej informacji...
Borówka wysoka różowa
 
Cena: 24.89 zł
Cena: 19.86 zł
Oszczędzasz: 5.03 zł (21%)
Borówka wysoka różowa(Vaccinum corymbosum "Pink Lemonade") NOWOŚĆ! Borówka wielkoowocowa, w wyjątkowej odmianie o różowych, smacznych owocach. Krzew, pochodzi z Ameryki Północnej, dorasta do 1,5 m wysokości, pokrój kopulasty, rozłożysty. Ma sezonowe, jajowate, jasnozielone liście. Wiosną zakwita gronami biało-różowych kwiatów, z których powstają liczne owoce, po dojrzeniu różowe, o średnicy ok. 0,6-0,8 cm. Owoce są słodkie i smaczne, doskonałe jako owoce deserowe, szczególnie efektowne do dekoracji potraw.

Brusonecja chińska owocowa
więcej informacji...
Brusonecja chińska owocowa
 
Cena: 27.40 zł
Cena: 16.69 zł
Oszczędzasz: 10.71 zł (40%)
Brusonecja chińska owocowa (Broussonetia papyrifera) Małe drzewko owocowe i ozdobne (do 8 m wysokości) o kulistej koronie. Ma duże, jasnozielone, głęboko powycinane, sezonowe liście (do 20 cm długości). W maju i czerwcu zakwita zwisającymi, kremowymi kwiatostanami z których powstają jadalne, słodkie, okrągłe, pomarańczowo-czerwone, kuliste owoce (do 2 cm długości).

Brzoskwinia chińska płaska
więcej informacji...
Brzoskwinia chińska płaska
 
Cena: 58.50 zł
Cena: 37.89 zł
Oszczędzasz: 20.61 zł (36%)
Brzoskwinia chińska płaska (Prunus persica "Flat China") NOWOŚĆ! Brzoskwinia o okrągłych, mocno spłaszczonych owocach, dorasta do 4 m wysokości. Owoce różowo-pomarańczowe z czerwonym rumieńcem. Miąższ żółto-różowy, słodki, bardzo soczysty i smaczny. Owocuje bardzo obficie.

Brzoskwinia karłowa
więcej informacji...
Brzoskwinia karłowa
 
Cena: 46.59 zł
Cena: 37.45 zł
Oszczędzasz: 9.14 zł (20%)
Brzoskwinia karłowa (Prunus persica "Bonfire") NOWOŚĆ! Karłowata odmiana brzoskwini, nadaje się do uprawy doniczkowej i w małym ogródku. Dorasta do 1,6 m wysokości, rośnie wolno, tworzy zwartą, okrągłą koronę. Owocuje obficie nawet jako małe drzewko. Owoce o średnicy 6-8 cm, różowo-pomarańczowe z czerwonym rumieńcem. Miąższ żółto-różowy, słodki, bardzo soczysty i smaczny.

Cebula hiszpańska biała (dymka)
więcej informacji...
Cebula hiszpańska biała (dymka)
 
Cena: 2.65 zł
Cena: 2.31 zł
Oszczędzasz: 0.34 zł (13%)
Cebula hiszpańska biała (dymka) (Allium cepa "Carbianca") NOWOŚĆ! Niezwykła hiszpańska odmiana cebuli, tworząca okrągłe cebule o wadze ok. 100 g. okryte czysto białą łuską. Cebule soczyste, o wyrazistym, pikantnym, bardzo dobrym smaku, nadają się szczególnie do potraw kuchni śródziemnomorskiej (pizze, zapiekanki).

Cedrela (drzewo warzywne)
więcej informacji...
Cedrela (drzewo warzywne)
 
Cena: 26.50 zł
Cena: 18.59 zł
Oszczędzasz: 7.91 zł (30%)
Cedrela (drzewo warzywne) (Cedrella sinensis "Ji-an") PROMOCJA! Jedyne drzewo, którego liście są jadane jako warzywo. Smaczna odmiana chińska. Młode liście mają delikatny smak cebuli i w Chinach są (po ugotowaniu lub na surowo) używane do różnych potraw- zup, sałatek i przystawek. Starsze liście po wysuszeniu można zaparzać jak herbatę ziołową. Mają właściwości lecznicze. Wytrzymuje mrozy do -25 st. Cedrela jest również wyjątkowo ozdobna: młode liście mają różowawe zabarwienie, kwiaty bardzo mocno i przyjemnie pachną.

Cedrela (drzewo warzywne) (większa)
więcej informacji...
Cedrela (drzewo warzywne) (większa)
 
Cena: 21.70 zł
Cena: 18.67 zł
Oszczędzasz: 3.03 zł (14%)
Cedrela (drzewo warzywne) (większa) (Cedrella sinensis "Ji-an") Jedyne drzewo, którego liście są jadane jako warzywo. Smaczna odmiana chińska. Młode liście mają delikatny smak cebuli i w Chinach są (po ugotowaniu lub na surowo) używane do różnych potraw- zup, sałatek i przystawek. Starsze liście po wysuszeniu można zaparzać jak herbatę ziołową. Mają właściwości lecznicze, np. pomagają na alergie i choroby skóry.
Cedrela jest również wyjątkowo ozdobna: młode liście mają różowawe zabarwienie, kwiaty bardzo mocno i przyjemnie pachną.

Chleb świętojański
więcej informacji...
Chleb świętojański
 
Cena: 14.56 zł
Cena: 12.85 zł
Oszczędzasz: 1.71 zł (12%)
Chleb świętojański (Ceratonia siliqua) NOWOŚĆ! Zimozielony krzew ozdobny i owocowy z okolic Morza Śródziemnego, dorasta do 2-3 m wysokości, nadaje się do uprawy doniczkowej jako ozdoba tarasu lub ogrodu, zimować musi w jasnym pomieszczeniu zabezpieczonym przed mrozem (w temperaturze od + 5 do +15 st.C.). Ma ozdobne zimozielone "pierzaste", błyszczące i ciemnozielone liście. Na wiosnę obficie kwitnie małymi czerwonymi kwiatami, z których rozwijają się jadalne i słodkie, początkowo zielone, potem ciemnobrązowe strąki (do 30 cm długości), które są używane do produkcji deserów, czekolady itp.

Chleb świętojański (duży)
więcej informacji...
Chleb świętojański (duży)
 
Cena: 71.65 zł
Cena: 56.35 zł
Oszczędzasz: 15.30 zł (22%)
Chleb świętojański (duży) (Ceratonia siliqua) NOWOŚĆ! Zimozielony krzew ozdobny i owocowy z okolic Morza Śródziemnego, dorasta do 2-3 m wysokości (zdjęcia "real foto"), nadaje się do uprawy doniczkowej jako ozdoba tarasu lub ogrodu, zimować musi w jasnym pomieszczeniu zabezpieczonym przed mrozem (w temperaturze od + 5 do +15 st.C.). Ma ozdobne zimozielone "pierzaste", błyszczące i ciemnozielone liście. Na wiosnę obficie kwitnie małymi czerwonymi kwiatami, z których rozwijają się jadalne i słodkie, początkowo zielone, potem ciemnobrązowe strąki (do 30 cm długości), które są używane do produkcji deserów, czekolady itp.

Chrzan japoński (wasabi)
więcej informacji...
Chrzan japoński (wasabi)
 
Cena: 29.98 zł
Cena: 27.45 zł
Oszczędzasz: 2.53 zł (9%)
Chrzan japoński (wasabi) (Eutrema japonica) NOWOŚĆ! Kłączowa bylina jadalna i przyprawowa, tworząca gęste kępy, dorasta do 30 cm wysokości, pochodzi z Japonii i Korei. Ma sercowate, sezonowe liście, ciemnozielone i błyszczące. W kwietniu i maju zakwita okrągłymi kwiatostanami kremowych, drobnych kwiatków na wzniesionych łodygach.
Częścią jadalną są grube, podziemne kłącza, z których wyrastają liście. Świeże lub wysuszone kłącza uciera się na tarce. Powstaje masa (lub proszek) o intensywnie jasnozielonym kolorze. Ma on bardzo pikantny smak i jest powszechnie stosowany w Japonii jako przyprawa do zup, sosów i sushi. Zastosowanie w kuchni podobne do chrzanu, ale dodatkowo nadaje potrawom barwę jasnozieloną.

Cissus cukrowy
więcej informacji...
Cissus cukrowy
 
Cena: 14.60 zł
Cissus cukrowy (Cissus rotundifolia) NOWOŚĆ! Zimozielone pnącze, wydzielające kryształki cukru. Roślina sukulentowa (gromadząca wodę w liściach) do uprawy doniczkowej, dorasta do 3 m wysokości, pochodzi z Afryki i Półwyspu Arabskiego. Ma gęsto ulistnione pędy. Liście są grube, skórzaste, ciemnozielone i błyszczące, okrągłe. Na powierzchni liści i łodyg powstają drobne kryształki jadalnego cukru (fruktozy).

Cytron-Ręka Buddy
więcej informacji...
Cytron-Ręka Buddy
 
Cena: 33.50 zł
Cena: 29.25 zł
Oszczędzasz: 4.25 zł (13%)
Cytron-Ręka Buddy (Citrus medica var. sarcodactylis) NOWOŚĆ! Cytrus o niezwykłych owocach, z licznymi, długimi wyrostkami, przypominającymi kształtem rękę. Zimozielony krzew owocowy i ozdobny do uprawy doniczkowej, dorasta do 1,5 m wysokości. Jest samopylny i owocuje przez cały rok. Owoce mają grubą, gruzłowatą i pofałdowaną żółtą skórkę.
Owoce pięknie i mocno pachną, dlatego są w Azji stosowane do perfumowania pomieszczeń, szaf itp. Gruba skórka owoców doskonale nadaje się do kandyzowania w cukrze i aromatyzowania wypieków lub napojów, którym nadaje niepowtarzalny smak i aromat.

Cytrus Kalamondia
więcej informacji...
Cytrus Kalamondia
 
Cena: 43.95 zł
Cena: 39.85 zł
Oszczędzasz: 4.10 zł (10%)
Cytrus Kalamondia (Citrus mitis) NOWOŚĆ! Zimozielone drzewko owocowe i ozdobne do uprawy doniczkowej, dorasta do 1 m wysokości. Roślina bardzo plenna, samopylna i owocująca przez cały rok. Owoce są wielkości mirabelek, kuliste, o pomarańczowej skórce i soczystym miąższu. Te owoce nie są jadane na surowo, lecz służą do produkcji dżemów i soków o doskonałym aromacie i smaku.
Roślina nadaje się doskonale do uprawy mieszkaniowej (znosi wyższe temperatury i centralne ogrzewanie), jest bardzo dekoracyjna, kwitnie cały rok białymi i bardzo pachnącymi kwiatami.

Cytrus Limekwat (drzewko)
więcej informacji...
Cytrus Limekwat (drzewko)
 
Cena: 119.95 zł
Cena: 87.85 zł
Oszczędzasz: 32.10 zł (27%)
Cytrus Limekwat (drzewko) (Citrus × floridana "Eustis") NOWOŚĆ! Zimozielone drzewko owocowe i ozdobne (mieszaniec limonki i kumkwata) do uprawy doniczkowej, dorasta do 1,5 m wysokości. Roślina bardzo plenna, samopylna i owocująca przez cały rok. Owoce są wielkości mirabelek, owalne, wydłużone, o jasnożółtej skórce i soczystym, słodkim i aromatycznym miąższu. Te owoce są jadane na surowo (w całości, skórka też jest jadalna na surowo), oraz służą do produkcji dżemów i nalewek o niepowtarzalnym aromacie i smaku. Owoce nadają się też do kandyzowania w cukrze.
Roślina nadaje się doskonale do uprawy mieszkaniowej (znosi wyższe temperatury i centralne ogrzewanie), jest bardzo dekoracyjna, kwitnie cały rok białymi i bardzo pachnącymi kwiatami.

Cytrus Pumpia
więcej informacji...
Cytrus Pumpia
 
Cena: 47.60 zł
Cytrus Pumpia (Citrus "Monstruosa") NOWOŚĆ! Cytrus o ogromnych owocach, osiągających wagę nawet 3 i więcej kg. Zimozielony krzew owocowy i ozdobny do uprawy doniczkowej, dorasta do 3 m wysokości. Jest samopylny i owocuje przez cały rok. Owoce mają grubą, gruzłowatą i pofałdowaną żółtą skórkę. Są słodkawe, mogą być jadane jako owoce deserowe, ale najlepsze są do przetworów, którym nadają niepowtarzalny smak i aromat. Roślina do uprawy mieszkaniowej, jest bardzo dekoracyjna z liści, kwitnie cały rok białymi i bardzo pachnącymi kwiatami.

Cytryna "Eureka Hill"
więcej informacji...
Cytryna "Eureka Hill"
 
Cena: 33.65 zł
Cena: 26.65 zł
Oszczędzasz: 7.00 zł (21%)
Cytryna "Eureka Hill" (Citrus limon "Eureka Hill") NOWOŚĆ! Cytryna owocowa w odmianie najbardziej nadającej się do uprawy doniczkowej. Zimozielony krzew owocowy i ozdobny do uprawy doniczkowej, dorasta do 1,7 m wysokości. Jest samopylny, kwitnie i owocuje obficie przez cały rok. Owoce owalne, o skórce złocisto-żółtej. Jest bardzo dekoracyjna, kwitnie białymi i bardzo pachnącymi kwiatami.

Cytryna "Eureka Hill" (drzewko)
więcej informacji...
Cytryna "Eureka Hill" (drzewko)
 
Cena: 128.40 zł
Cena: 72.60 zł
Oszczędzasz: 55.80 zł (44%)
Cytryna "Eureka Hill" (drzewko) (Citrus limon "Eureka Hill") NOWOŚĆ! Cytryna owocowa w odmianie najbardziej nadającej się do uprawy doniczkowej. Zimozielony krzew owocowy i ozdobny do uprawy doniczkowej, dorasta do 1,7 m wysokości. Jest samopylny, kwitnie i owocuje obficie przez cały rok. Owoce owalne, o skórce złocisto-żółtej. Jest bardzo dekoracyjna, kwitnie białymi i bardzo pachnącymi kwiatami.

Cytryna "Ponderosa" (duże drzewo) WYSYŁKA GRATIS!
więcej informacji...
Cytryna "Ponderosa" (duże drzewo) WYSYŁKA GRATIS!
 
Cena: 342.50 zł
Cena: 269.00 zł
Oszczędzasz: 73.50 zł (22%)
Cytryna "Ponderosa" (duże drzewo) (Citrus limon x medica) NOWOŚĆ! Cytryna owocowa w odmianie świetnie nadającej się do uprawy doniczkowej (zdjęcia "real foto"). Zimozielone drzewo owocowe i ozdobne, dorasta do 3 m wysokości. Jest samopylna, kwitnie i owocuje obficie przez cały rok (kwiaty i owoce pojawiają się jednocześnie bez przerwy).
Owoce okrągłe, bardzo duże (do 1 kg wagi!), o skórce złocisto-żółtej. Owoce są bardzo trwałe; mogą pozostawać na drzewie po dojrzeniu nawet 3 miesiące nie tracąc wartości smakowej.
Jest bardzo dekoracyjna, kwitnie białymi i bardzo pachnącymi kwiatami.

Cytryna pstrolistna (duża)
więcej informacji...
Cytryna pstrolistna (duża)
 
Cena: 198.30 zł
Cena: 168.76 zł
Oszczędzasz: 29.54 zł (15%)
Cytryna pstrolistna (Citrus limon "Variegata") NOWOŚĆ! Cytryna owocowa w odmianie o pstrych liściach i owocach. Zimozielony krzew owocowy i ozdobny do uprawy doniczkowej, dorasta do 2 m wysokości. Liście szerokie, jasnozielone, obrzeżone nieregularnym, kremowo-białym paskiem. Jest samopylna, kwitnie i owocuje obficie przez cały rok. Owoce owalne, o skórce początkowo jasnozielonej w kremowe pasy, potem złocisto-żółtej. Miąższ owoców jest różowo-żółty, kwaskowaty. Jest bardzo dekoracyjna, kwitnie białymi i bardzo pachnącymi kwiatami.

Cytryniec chiński
więcej informacji...
Cytryniec chiński
 
Cena: 19.45 zł
Cena: 17.85 zł
Oszczędzasz: 1.60 zł (9%)
Cytryniec chiński (Schisandra chinensis) Pnącze ozdobne, lecznicze, jadalne i owocowe, pochodzi z Dalekiego Wschodu, dorasta do 10 m wysokości, owija się wokół podpór. Liście sezonowe, wydłużone, jasnozielone, mogą być stosowane po wysuszeniu jako zamiennik herbaty (podobnie jak wysuszona kora cytryńca).
Owoce- czerwone jagody w gronach zawierają cukry, kwasy organiczne (kwas cytrynowy, kwas jabłkowy, kwas winowy) i witaminę C i E. Zwiększają zdolności do pracy umysłowej i fizycznej, usuwają zmęczenie, poprawiają ostrość widzenia w ciemności. Z owoców sporządza się konfitury, dżemy. Soku używa się jako dodatek smakowy do win.

Cytryniec kwiatowy czerwony
więcej informacji...
Cytryniec kwiatowy czerwony
 
Cena: 28.68 zł
Cena: 25.45 zł
Oszczędzasz: 3.23 zł (12%)
Cytryniec kwiatowy czerwony (Schisandra rubriflora) NOWOŚĆ! Pnącze ozdobne i lecznicze, pochodzi z Chin (Junnan), dorasta do 4 m wysokości, owija się wokół podpór. Od kwietnia do czerwca zakwita obficie gronami pięknych, karminowo-czerwonych kwiatów, przypominających kształtem lampiony. Liście są sezonowe, wydłużone, jasnozielone, mogą być stosowane po wysuszeniu jako zamiennik herbaty (podobnie jak wysuszona kora cytryńca). Napar z liści ma właściwości antywirusowe (zawiera tzw. rubrifloriny A-C).

Czerimoja czerwona (jabłko budyniowe)
więcej informacji...
Czerimoja czerwona (jabłko budyniowe)
 
Cena: 19.95 zł
Cena: 16.65 zł
Oszczędzasz: 3.30 zł (17%)
Czerimoja czerwona (jabłko budyniowe) (Annona cherimoya "Red Giant") NOWOŚĆ! Zimozielone drzewko owocowe i ozdobne, dorasta do 3 m wysokości (w uprawie doniczkowej), pochodzi z gór tropikalnej Ameryki. Powszechnie owoce czerimoji uznawane są za najsmaczniejsze na świecie. Liście są owalne (do 15 cm długości) i jasnozielone. W lecie zakwita pięknie i bardzo mocno pachnącymi sześciopłatkowymi zielonkawo-różowymi kwiatami, z których powstają duże, okrągłe owoce (do 15 cm średnicy), czerwono-różowe, słodkie, o przepysznym smaku przypominającym połączenie mango, banana i ananasa i konsystencji budyniu. Skórka tych owoców jest bardzo dekoracyjna, z łuskowatymi wyrostkami.

Dąb owocowy jadalny
więcej informacji...
Dąb owocowy jadalny
 
Cena: 38.60 zł
Cena: 34.85 zł
Oszczędzasz: 3.75 zł (10%)
Dąb owocowy jadalny (Quercus macrocarpa) NOWOŚĆ! Unikat botaniczny z USA i Kanady. Jedyny dąb, którego owoce są pozbawione gorzkiej taniny i są jadalne i smaczne. Tworzy szeroką koronę, dorasta do 25 m wysokości, jednak rośnie wolno. Liście ma sezonowe, jasnozielone, jesienią przebarwiają się na żółto. Kora jest spękana, ciemnoszara.
Owoce (żołędzie) ma bardzo duże (5 cm długości i 4 szerokości), jadalne również na surowo (jak orzechy włoskie), o łagodnym, słodkawym smaku. Mogą być stosowane także jako dodatek do wypieków, sałatek i do wyrobu nalewek alkoholowych.

Dereń jadalny Golden Glory (duży)
więcej informacji...
Dereń jadalny Golden Glory (duży)
 
Cena: 79.45 zł
Cena: 58.60 zł
Oszczędzasz: 20.85 zł (27%)
Dereń jadalny Golden Glory (duży) (Cornus mas "Golden Glory") NOWOŚĆ! Krzew ozdobny i owocowy, miododajny, dorasta do 4 m wysokości, tworzy luźną koronę. W odmianie amerykańskiej o większych i słodszych owocach, bardzo obficie owocujący, aż nawet do 100 kilogramów z jednego drzewka! Ma wrzecionowaty, wyprostowany pokrój (zajmuje niewiele miejsca) i dlatego nadaje się nawet do małych ogrodów.
Ma liście owalne, ciemnozielone, sezonowe. Jesienią przebarwiają się na piękny purpurowy kolor. Zakwita wcześnie (od marca do początku kwietnia) masą drobnych, żółtych kwiatów z których (samopylnie) powstają jadalne, ciemnoczerwone, słodkie i soczyste owoce (do 4 cm długości!) o lekko gruszkowatym kształcie, które dojrzewają we wrześniu.
Owoce mogą być spożywane na surowo lub stosowane do kompotów i dżemów (nadają przetworom wyjątkowy smak i piękny aromat) lub do słynnej nalewki – dereniówki.

Dereń jadalny Koralowy
więcej informacji...
Dereń jadalny Koralowy
 
Cena: 16.95 zł
Cena: 14.85 zł
Oszczędzasz: 2.10 zł (13%)
Dereń jadalny Koralowy (Cornus mas "Korałłowyj Marka") NOWOŚĆ! Krzew owocowy, dorasta do 2,5-3 m wysokości. Odmiana ukraińska o dużych, smacznych owocach. Zawartość cukru 12,7%. Przeciętny plon z krzewu 36 kg. Termin dojrzewania: połowa sierpnia. Owoce polecane szczególnie jako deserowe, na nalewki i przetwory. Liście są sezonowe, owalne, jasnozielone. Kwitnie żółtymi kwiatami wiosną.

Dereń japoński owocowy (duży)
więcej informacji...
Dereń japoński owocowy (duży)
 
Cena: 46.59 zł
Cena: 37.85 zł
Oszczędzasz: 8.74 zł (19%)
Dereń japoński owocowy (duży) (Cornus officinalis) NOWOŚĆ! Unikat botaniczny. Krzew ozdobny, owocowy i leczniczy z Dalekiego Wschodu, dorasta do 3 m wysokości, tworzy luźną koronę. Ma liście owalne, ciemnozielone, sezonowe. Jesienią przebarwiają się na piękny purpurowo-fioletowy kolor. Zakwita bardzo wcześnie (koniec lutego i marzec) masą drobnych, żółtych kwiatów z których (samopylnie) powstają jadalne, ciemnoczerwone, słodkie i soczyste owoce (1,5 cm długości).
Te owoce zawierają wiele cennych mikroelementów (m.in. potas, wapń i cynk), znacznie więcej niż inne owoce. Ponadto owoce są cenionym środkiem leczniczym w tradycyjnej medycynie chińskiej i japońskiej.

Dereń kwiecisty chiński
więcej informacji...
Dereń kwiecisty chiński
 
Cena: 19.68 zł
Cena: 16.59 zł
Oszczędzasz: 3.09 zł (16%)
Dereń kwiecisty chiński (Cornus kousa var. chinensis) NOWOŚĆ! jeden z najpiękniejszych dereni ozdobnych z kwiatów! Ma również jadalne owoce. Krzew rozłożysty, o piętrowym układzie gałęzi, dorasta do 2 m wysokości. Ma sezonowe ciemnozielone liście, jesienią przebarwiają się na piękny jaskrawy ciemno-purpurowy kolor. Latem bardzo obficie zakwita dużymi kremowo-białymi czteropłatkowymi kwiatami o średnicy do 6 cm. Kwiaty stopniowo zmieniają kolor na różowy. Z nich powstają dekoracyjne czerwone owoce, podobne do truskawki (jadalne, słodkawe, nadają się jako dodatek do dżemów, nalewek i kompotów).

Dereń wielkoowocowy
więcej informacji...
Dereń wielkoowocowy
 
Cena: 19.89 zł
Cena: 16.46 zł
Oszczędzasz: 3.43 zł (18%)
Dereń wielkoowocowy (Cornus mas "Redstar") NOWOŚĆ! Krzew ozdobny i owocowy, miododajny, dorasta do 5 m wysokości, tworzy luźną koronę. W odmianie amerykańskiej o większych i słodszych owocach. Ma liście owalne, ciemnozielone, sezonowe. Jesienią przebarwiają się na piękny purpurowy kolor. Zakwita wcześnie (od marca do początku kwietnia) masą drobnych, żółtych kwiatów z których (samopylnie) powstają jadalne, ciemnoczerwone, słodkie i soczyste owoce (do 3 cm długości!), które dojrzewają we wrześniu.
Owoce mogą być spożywane na surowo lub stosowane do kompotów, dżemów i nalewek (nadają przetworom wyjątkowy smak i piękny aromat).

Drzewko truskawkowe (duże)
więcej informacji...
Drzewko truskawkowe (duże)
 
Cena: 73.56 zł
Cena: 67.55 zł
Oszczędzasz: 6.01 zł (9%)
Drzewko truskawkowe (duże)(Arbutus unedo) NOWOŚĆ! Zimozielone drzewko owocowe i ozdobne do uprawy doniczkowej, pochodzi z Bałkanów i Bliskiego Wschodu, dorasta do 3 m wysokości. Ma liście ciemnozielone, skórzaste i błyszczące, lancetowate, gęsto osadzone na czerwono podbarwionych pędach. Zakwita białymi kwiatami, podobnymi do konwalii. Powstają z nich samopylnie okrągłe, pomarańczowo-czerwone owoce, podobne kształtem i wielkością do truskawek. Są słodkie (20% zawartości cukru) i jadalne, przypominają smakiem tropikalne owoce liczi, nadają się do kompotów, dżemów i przetworów.

Drzewo chlebowe
więcej informacji...
Drzewo chlebowe
 
Cena: 28.60 zł
Cena: 18.59 zł
Oszczędzasz: 10.01 zł (35%)
Drzewo chlebowe (Artocarpus heterophyllus) PROMOCJA! Zimozielone drzewko ozdobne i owocowe do uprawy doniczkowej, dorasta do 3 m wysokości. Ma duże (do 20 cm długości) owalne liście, ciemnozielone i błyszczące. Owoce osiągają do 90 cm długości i 30 kg masy i są największymi owocami na świecie, rosnącymi na drzewie. Spożywane są na surowo i po ugotowaniu. Miąższ jest soczysty, ciemno-żółty, odznacza się intensywnym, upajającym zapachem. Niedojrzałe owoce po ugotowaniu są zamiennikiem mięsa, które bardzo przypominają smakiem i konsystencją.

[1-50]  [51-100]  [101-150]  [151-200]  [201-214]  [następna] [pokaż wszystko]
 

Dokładamy wszelkich starań aby publikowane zdjęcia i opisy były w pełni prawidłowe i kompletne. Niestety, nie możemy zagwarantować, że podane dane nie zawierają przypadkowych pomyłek i błędów. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub chęci uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt: (KLIKNIJ TUTAJ). Prezentowany katalog produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a ma jedynie charakter informacyjny. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za stosowanie produktów niezgodnie z obowiązującym prawem. Podane ceny są cenami brutto.

Copyright © Wspaniałe Ogrody Maryli. All rights reserved.