Wspaniałe Ogrody Maryli
     
    


Złóż zamówienie
 
<!WIELKA SPRZEDAŻ PROMOCYJNA!>
<NOWOŚCI>
<ROŚLINY>
Nasiona
Przedmioty dekoracyjne
SKLEP ZIELARSKI MARYLI
X! Porady ogrodnicze !X
Zapowiedzi sprzedaży
     Bambusy i trawy ozdobne
     Byliny ozdobne i paprocie ogrodowe
     Drzewa i krzewy iglaste
     Drzewa i krzewy liściaste
     Kaktusy ogrodowe
     Nasiona
     Palmy ogrodowe
     Pnącza ozdobne
     Rośliny do oczek wodnych
     Rośliny jadalne
     Rośliny święte i magiczne
     Rośliny tarasowe i balkonowe
     Zioła i rośliny przyprawowe
Zgłoszone opinie klientów

.

.

ORLEN paczka przelewy24.pl

.

.

Strona główna : Zapowiedzi sprzedaży : Rośliny jadalne :

Batat jadalny (dwa kolory)
powiększ...

Batat jadalny (dwa kolory)

(2 głosów)

 
Cena: 16.48 zł
Cena: 14.65 zł
Oszczędzasz: 1.83 zł (12%)
Kod: Btt2k

W sprzedaży: chwilowo brak - zapytanie o dostępność


Batat jadalny purpurowy i zielony (Ipomoea batatas "Sweet Heart Purple" i "Green Carpet") NOWOŚĆ! Dwie odmiany w jednej doniczce! Pnąca, dekoracyjna roślina, tworzy jadalne i smaczne bulwy podziemne. Jest pięknym pnączem ozdobnym, dorastającym do 1-3 m wys., o liściach sezonowych koloru ciemnej purpury i złocistej zieleni, sercowatych lub dłoniastych. Dzwonkowate, ciemnoróżowe kwiaty pojawiają się późną wiosną.
Roślina tworzy jadalne bulwy o fioletowej i jasnobrązowej skórce i miąższu (osiągają do 15 cm długości, kształtem przypominają dużą marchew). Mają konsystencję podobną do ziemniaka, ale są znacznie smaczniejsze, słodkawe, zawierają 20% skrobi, dużo witaminy B1 i C. Zastosowanie w kuchni takie, jak ziemniaków: do puree, zapiekanek, zup i jako danie główne; mogą być gotowane, smażone i pieczone. Zbiór od drugiej połowy października (bulwy zaczynają się tworzyć w temperaturze poniżej +4 st., gdy zamiera część nadziemna). Bulwy można przechować w lekko wilgotnym torfie w lodówce (temp. ok. +4 st.) aż do wiosny, gdy w marcu sadzimy je do doniczek w temperaturze pokojowej. Do gruntu wysadzamy po 20 maja, w rozstawie 45 na 45 cm.
Do uprawy w pojemnikach lub w gruncie. Batat lubi słońce i ziemię żyzną, głęboko uprawioną. Roślina ciepłolubna, do optymalnego wzrostu wymaga temperatury powyżej +15 st. Pędy można rozpinać na podporach lub mogą zwieszać się z wiszących pojemników. Wymaga regularnego podlewania i nawożenia w okresie wzrostu.
WYSYŁAMY PNĄCZA WYSOKOŚCI OK. 25 CM (DWIE ODMIANY), UKORZENIONE W POJEMNIKACH.

Super
Dobry
OK
Taki sobie
Nie odpowiada mi

 

Dokładamy wszelkich starań aby publikowane zdjęcia i opisy były w pełni prawidłowe i kompletne. Niestety, nie możemy zagwarantować, że podane dane nie zawierają przypadkowych pomyłek i błędów. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub chęci uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt: (KLIKNIJ TUTAJ). Prezentowany katalog produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a ma jedynie charakter informacyjny. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za stosowanie produktów niezgodnie z obowiązującym prawem. Podane ceny są cenami brutto.

Copyright © Wspaniałe Ogrody Maryli. All rights reserved.