Wspaniałe Ogrody Maryli
     
    


Złóż zamówienie
 
<!WIELKA OBNIŻKA CEN!>
<NOWOŚCI>
<ROŚLINY>
Nasiona
Przedmioty dekoracyjne
SKLEP ZIELARSKI MARYLI
Zapowiedzi sprzedaży
     Bambusy i trawy ozdobne
     Byliny ozdobne i paprocie ogrodowe
     Drzewa i krzewy iglaste
     Drzewa i krzewy liściaste
     Kaktusy ogrodowe
     Nasiona
     Palmy ogrodowe
     Pnącza ozdobne
     Rośliny do oczek wodnych
     Rośliny jadalne
     Rośliny święte i magiczne
     Rośliny tarasowe i balkonowe
     Zioła i rośliny przyprawowe
Zgłoszone opinie klientów

Strona główna : Zapowiedzi sprzedaży : Nasiona :

[1-50]  [51-100]  [101-150]  [151-200]  [201-250]  [251-278]  [następna] [pokaż wszystko]

Agapant afrykański (nasiona)
więcej informacji...
Agapant afrykański (nasiona)
 
Cena: 0.99 zł
Cena: 0.78 zł
Oszczędzasz: 0.21 zł (22%)
(Agapanthus africanus) NOWOŚĆ! Bylina kłączowa o efektownych kwiatach. Ma długie, wąskie liście sezonowe do 50 cm długości. Kwitnie od lipca nawet do przyjścia pierwszych przymrozków. Bardzo efektowne kuliste duże kwiatostany na wysokich łodygach, składają się z licznych, wielopłatkowych kwiatów w kolorze ametystowo-błękitnym. Kwiaty są bardzo trwałe i nadają się na kwiat cięty.

Akant
więcej informacji...
Akant
 
Cena: 1.95 zł
Cena: 1.57 zł
Oszczędzasz: 0.38 zł (20%)
(Acanthus mollis) NOWOŚĆ! Zimozielona bylina ozdobna z liści i kwiatów, znana już w starożytnej Grecji i Rzymie (liście akantu były wówczas częstym motywem w sztuce). Dorasta do 1 m wysokości, tworzy gęste kępy ciemnozielonych, błyszczących, ogromnych liści (do 1 m długości) ozdobnie powycinanych na brzegach. Latem zakwita wielkimi kwiatostanami (1 m wysokości), złożonymi z dwuwargowych kwiatów w kolorze jasno i ciemnofioletowym.

Akebia owocowa
więcej informacji...
Akebia owocowa
 
Cena: 2.60 zł
(Akebia quinata) Pnącze ozdobne z kwiatów, liści i jadalnych owoców, dorasta do 5 m wysokości, pochodzi z Dalekiego Wschodu. Tworzy drewniejące pędy, owijające się wokół podpór, gęsto okryte pięciolistkowymi, półzimozielonymi (nie opadają w łagodniejsze zimy) liśćmi, Wiosną bardzo obficie kwitnie gronami purpurowo-różowych, pachnących kardamonem kwiatów, z których rozwijają się ogórkowate, różowe owoce o długości 10 cm. Miąższ tych owoców jest jadalny, aromatyczny i bardzo słodki. Owoce akebii są popularnym deserem w Japonii, Korei i Chinach.

Alonsoa czerwona
więcej informacji...
Alonsoa czerwona
 
Cena: 0.98 zł
Cena: 0.79 zł
Oszczędzasz: 0.19 zł (20%)
(Alonsoa meridionalis "Red") NOWOŚĆ! Kępiasta bylina kwiatowa do 60 cm wysokości. Kwitnie obficie od lipca do listopada (w szklanych ogrodach zimowych również przez całą zimę) efektownymi jasno- do ciemnoczerwonymi kwiatami z żółtym środkiem. Kwiaty osadzone są po kilkanaście na wysokich, sztywnych łodygach.

Alstremeria (lilia Inków)
więcej informacji...
Alstremeria (lilia Inków)
 
Cena: 5.12 zł
Cena: 4.95 zł
Oszczędzasz: 0.17 zł (4%)
(Alstremeria aurantiaca) NOWOŚĆ! Jedyna egzotyczna roślina subtropikalna, która może zimować w gruncie w naszym klimacie! Bylina, ozdobna z pięknych kwiatów, pochodzi z Ameryki Południowej, dorasta do 70 cm wysokości. Ma sezonowe, lancetowate, szarozielone liście, gęsto osadzone na łodygach. Przez całe lato obficie kwitnie wiechami dużych (do 6 cm średnicy) lejkowatych kwiatów w kolorze rózowo-pomarańczowym. Alstremeria tworzy rozrośnięte, mięsiste kłącza, które bardzo głęboko (nawet do 70 cm) wrastają w grunt i dzięki temu roślina wytrzymuje nasze zimy nawet bez okrycia. Nadaje się na kwiat cięty.

Amarantus czerwony szpinakowy
więcej informacji...
Amarantus czerwony szpinakowy
 
Cena: 2.19 zł
Cena: 1.98 zł
Oszczędzasz: 0.21 zł (10%)
(Amaranthus hypochondriacus "Red Cholai") NOWOŚĆ!!! Niezwykła jednoroczna roślina ozdobna i warzywna z Meksyku i południa USA, jadalne warzywo liściowe, dorasta do 120 cm wysokości, rośnie bujnie, tworzy duże i szerokie, miękkie, czerwone (starsze zieleniejące) liście. Te liście są jadalne po ugotowaniu jak szpinak. Są bardzo smaczne, o smaku łagodnym, lekko orzechowym. Mogą być zbierane przez całe lato aż do jesieni. Obradza tez obficie jadalnymi, drobnymi nasionami. Mają słodkawy smak i mogą być gotowane jak ryż lub dodawane do wypieków. Nadaje się do uprawy także w pojemnikach.

Amarantus olbrzymi czerwony
więcej informacji...
Amarantus olbrzymi czerwony
 
Cena: 3.11 zł
Cena: 2.82 zł
Oszczędzasz: 0.29 zł (10%)
(Amaranthus "Calaloo Red Leaf") NOWOŚĆ!!! Niezwykła jednoroczna roślina warzywna z Chin, jadalne warzywo liściowe, dorasta do 80 cm wysokości, tworzy bardzo duże i szerokie, mięsiste, zielone liście z ciemno-czerwonym środkiem i unerwieniem. Te liście są jadalne po ugotowaniu jak szpinak. Są bardzo smaczne, lekko pikantne i o smaku orzechowym. Mogą być zbierane przez całe lato aż do października. Nadaje się do uprawy także w pojemnikach.

Amarantus warzywny
więcej informacji...
Amarantus warzywny
 
Cena: 2.35 zł
Cena: 1.35 zł
Oszczędzasz: 1.00 zł (43%)
(Amaranthus sativus) NOWOŚĆ!!! Niezwykła jednoroczna roślina warzywna z Chin, jadalne warzywo liściowe, dorasta do 70 cm wysokości, tworzy duże i szerokie, miękkie, zielone liście. Te liście są jadalne po ugotowaniu jak szpinak. Są bardzo smaczne, lekko pikantne i o smaku orzechowym. Mogą być zbierane przez całe lato aż do jesieni.

Arbuz Gigant
więcej informacji...
Arbuz Gigant
 
Cena: 1.22 zł
Cena: 0.89 zł
Oszczędzasz: 0.33 zł (28%)
(Citrullus lanatus "Congo"). NOWOŚĆ! Jednoroczna roślina owocowa, tworzy pędy do 3-4 m długości. Liście jasnozielone, pierzaste. Ta odmiana ma wyjątkowo duże owoce o wadze do 15-20 kg! Kształt wydłużony, skórka ciemnozielona w podłużne, jasnozielone, nieregularne pasy. Miąższ jest ciemnoczerwony, smaczny i bardzo słodki (ok. 10 % zawartości fruktozy), zawiera witaminę C, karotenoidy i cenny likopen.

Arbuz miniaturowy
więcej informacji...
Arbuz miniaturowy
 
Cena: 2.99 zł
Cena: 2.48 zł
Oszczędzasz: 0.51 zł (18%)
Arbuz miniaturowy (Citrullus lanatus "Miniature"). NOWOŚĆ! Jednoroczna roślina owocowa, miniaturowa odmiana arbuza jadalnego. Tworzy pędy do 1 m długości. Owoce o średnicy ok. 7 cm są po dojrzeniu słodkie i smaczne (miąższ jest ciemnoczerwony).

Aster-stokrotka fioletowo-biały
więcej informacji...
Aster-stokrotka fioletowo-biały
 
Cena: 1.12 zł
Cena: 0.98 zł
Oszczędzasz: 0.14 zł (13%)
(Callistephus chinensis "Blue Moon") NOWOŚĆ! Piękna roślina kwiatowa (dorasta do 50 cm wysokości, rośnie krzaczasto. Od sierpnia do listopada obficie zakwita kwiatami, podobnymi do stokrotek, ciemnofioletowych z białym obrzeżeniem.

Aster-stokrotka różowo-biały
więcej informacji...
Aster-stokrotka różowo-biały
 
Cena: 1.22 zł
Cena: 0.95 zł
Oszczędzasz: 0.27 zł (23%)
(Callistephus chinensis "Hi-no-maru") NOWOŚĆ! Piękna roślina kwiatowa (dorasta do 50 cm wysokości, rośnie krzaczasto. Od sierpnia do listopada obficie zakwita kwiatami, podobnymi do stokrotek, ciemnoróżowych z białym obrzeżeniem.

Astry chińskie igiełkowe
więcej informacji...
Astry chińskie igiełkowe
 
Cena: 0.98 zł
Cena: 0.79 zł
Oszczędzasz: 0.19 zł (20%)
(Callistephus chinensis "Flore Pleno") NOWOŚĆ! Piękna roślina kwiatowa (dorasta do 70 cm wysokości, rośnie krzaczasto. Od lipca do października obficie zakwita pełnymi kwiatami, podobnymi do pomponów, z wąskimi, igiełkowatymi płatkami w kolorach: czerwonym, fioletowym, różowym, białym i żółtym. Roślina jednoroczna, nadaje się na kwiat cięty.

Astry chińskie pełne
więcej informacji...
Astry chińskie pełne
 
Cena: 2.12 zł
Cena: 1.78 zł
Oszczędzasz: 0.34 zł (17%)
(Callistephus chinensis "Ballerina") NOWOŚĆ! Piękna roślina kwiatowa, dorasta do 45 cm wysokości, rośnie krzaczasto. Od czerwca do października obficie zakwita pełnymi, dużymi kwiatami, pięknie pachnącymi (do 4 cm średnicy!), o płatkach karbowanych, w różnych kolorach: białym, żółtym, różowym i łososiowym z czerwonym, kontrastowym wzorem. Roślina dwuletnia, nadaje się na kwiat cięty, na rabaty lub do uprawy w pojemnikach.

Astry chińskie rurkowe
więcej informacji...
Astry chińskie rurkowe
 
Cena: 0.86 zł
Cena: 0.69 zł
Oszczędzasz: 0.17 zł (20%)
(Callistephus chinensis "Flore Pleno") NOWOŚĆ! Piękna roślina kwiatowa (dorasta do 80 cm wysokości, rośnie krzaczasto. Od lipca do października obficie zakwita pełnymi kwiatami, podobnymi do pomponów, z rurkowatymi płatkami w kolorach: czerwonym, fioletowym, różowym i żółtym. Roślina jednoroczna, nadaje się na kwiat cięty.

Astry pomponowe "Supreme"
więcej informacji...
Astry pomponowe "Supreme"
 
Cena: 1.78 zł
Cena: 1.22 zł
Oszczędzasz: 0.56 zł (32%)
(Callistephus chinensis "Supreme") NOWOŚĆ! Piękna roślina kwiatowa (dorasta do 50 cm wysokości, rośnie krzaczasto. Od lipca do listopada obficie zakwita pełnymi kwiatami, podobnymi do pomponów, ciemnofioletowymi lub czerwonymi z biało-żółtym środkiem. Roślina jednoroczna, nadaje się na kwiat cięty.

Bakłażan biały
więcej informacji...
Bakłażan biały
 
Cena: 1.29 zł
Cena: 0.98 zł
Oszczędzasz: 0.31 zł (25%)
(Solanum melongena "White Egg") NOWOŚĆ!!! Jednoroczna roślina warzywna , dorasta do 1 m wysokości, ma pokrój krzewiasty. Ma miękkie, szerokie, jasnozielone liście. Zakwita gwiazdkowatymi, biało-fioletowymi kwiatami, z których powstają wydłużone owoce, o długości do 20 cm. Początkowo są zielonkawe, stopniowo zmieniają kolor na czysto-biały. Owoce są jadalne i bardzo smaczne. Mogą być gotowane, grillowane lub smażone. Popularne w kuchni śródziemnomorskiej, zwłaszcza do zapiekanek i dań warzywnych.

Bakłażany Mix
więcej informacji...
Bakłażany Mix
 
Cena: 1.98 zł
Cena: 1.38 zł
Oszczędzasz: 0.60 zł (31%)
(Solanum melongena "Listada de Gandia", "Jewel Jade", "Bonica" i in.) NOWOŚĆ!!! Mieszanka odmian bakłażanów o owocach w różnych kształtach (wydłużonych lub kulistych) i barwach (jasnozielonej, ciemnofioletowej, białej, różowej, marmurkowej). Jednoroczna roślina warzywna, dorasta do 1 m wysokości, ma pokrój krzewiasty. Ma miękkie, szerokie, jasnozielone liście. Zakwita gwiazdkowatymi, biało-fioletowymi kwiatami, z których powstają owoce, o długości od 6 do 20 cm. Owoce są jadalne i bardzo smaczne. Mogą być gotowane, grillowane lub smażone. Popularne w kuchni śródziemnomorskiej, zwłaszcza do zapiekanek i dań warzywnych.

Banan
więcej informacji...
Banan
 
Cena: 3.15 zł
Cena: 2.76 zł
Oszczędzasz: 0.39 zł (13%)
Bananowiec (Musa velutina) Ten gatunek banana pochodzi z Indii, kwiaty różowo pomarańczowe. Owoce są czerwono aksamitno-różowe bardzo dekoracyjne. Jest jednym z nielicznych odmian bananowca który bez problemu zakwita w domu i wydaje owoce.

Bauhinia storczykowa
więcej informacji...
Bauhinia storczykowa
 
Cena: 3.12 zł
Cena: 2.78 zł
Oszczędzasz: 0.34 zł (11%)
Bauhinia storczykowa (Bauhinia variegata) NOWOŚĆ! Drzewko ozdobne o najpiękniejszych kwiatach, przypominających kwiaty storczyków. Do uprawy doniczkowej, dorasta do 2,5-3 m wysokości. Ma zimozielone, duże, niebieskawo-zielone liście o niezwykłym, nerkowatym kształcie. Latem zakwita dużymi (10 cm średnicy), pięknie pachnącymi, 5-płatkowymi kwiatami w różowo-białym kolorze z purpurowo-żółtym wzorem i bardzo długimi, różowymi pylnikami.

Bawełna
więcej informacji...
Bawełna
 
Cena: 1.99 zł
(Gossypium herbaceum) NOWOŚĆ! Roślina wieloletnia do uprawy w pojemnikach. Jest piękną i oryginalną ozdobą mieszkań, tarasów lub balkonów. Dorasta do 80 cm wysokości, rośnie krzaczasto, ma duże, klapowane liście. Latem kwitnie dużymi, dzwonkowatymi, kremowożółtymi kwiatami. Rozwijają się z nich efektowne i duże owocostany, zawierające kłębki białych włókien bawełnianych. Są one używane do suchych bukietów.

Bazylia kwiatowa biała
więcej informacji...
Bazylia kwiatowa biała
 
Cena: 1.99 zł
Cena: 1.65 zł
Oszczędzasz: 0.34 zł (18%)
(Ocimum basilicum "Floral Spires") Niezwykła roślina ozdobna i przyprawowa! Jednoroczna, dorasta do 0,5 m wysokości, ma pokrój krzaczasty. Liście są jasnozielone, pięknie anyżkowo pachnące, używane jako przyprawa świeże lub wysuszone. Od późnej wiosny do jesieni zakwita wiechami czysto-białych pachnących kwiatów.

Bazylia kwiatowa czerwona
więcej informacji...
Bazylia kwiatowa czerwona
 
Cena: 1.75 zł
(Ocimum basilicum "Purple Rain") Niezwykła roślina ozdobna i przyprawowa! Jednoroczna, dorasta do 0,5 m wysokości, ma pokrój krzaczasty. Liście są zielono-purpurowe, pięknie cytrynowo pachnące, używane jako przyprawa świeże lub wysuszone. Od późnej wiosny do jesieni zakwita wiechami czerwono-fioletowych pachnących kwiatów.

Beninkaza warzywna
więcej informacji...
Beninkaza warzywna
 
Cena: 3.87 zł
Cena: 3.24 zł
Oszczędzasz: 0.63 zł (17%)
(Benincasa hispida) NOWOŚĆ! Gatunek rośliny dyniowatej z Dalekiego Wschodu, o jadalnych owocach, tworzy pędy do 3 m długości, obficie plonuje- okrągłe, lekko wydłużone, duże owoce (do 60 cm długości), są pokryte niebieskawo-zieloną skórką, miąższ jest jasno-żółty, bardzo słodki i smaczny, podobny do smaku melona.
Roślina jest popularnym warzywem w Azji (pod nazwą "melon zimowy"). Owoce są spożywane na surowo (jako owoc deserowy) lub jako dodatek do zup warzywnych i do przygotowania smacznych napojów orzeźwiających. Dojrzałe owoce można przechowywać wyjątkowo długo, do 12 miesięcy!
Jadalne są również młode liście i pąki kwiatowe (jako dodatek do sałatek) oraz prażone nasiona.

Bombaks kwiatowy (wełniak)
więcej informacji...
Bombaks kwiatowy (wełniak)
 
Cena: 1.99 zł
Cena: 1.65 zł
Oszczędzasz: 0.34 zł (18%)
. (Bombax ceiba) Zimozielone drzewko ozdobne do uprawy doniczkowej, pochodzi z Indii, dorasta w uprawie do 3 m wysokości, doskonale nadaje się do uprawy w mieszkaniu lub (latem) na tarasie. Ma liście dłoniaste 5-7 klapowe, duże (do 30 cm długości). Latem zakwita bardzo dużymi (o średnicy 15 cm) pomarańczowo-jaskrawo-czerwonymi kwiatami, z których powstają wydłużone torebki-owoce, wypełnione włóknem, podobnym do wełny (stąd inna nazwa rośliny: wełniak). Pień jest bardzo dekoracyjny, jasnoszary, pokryty stożkowatymi wyrostkami.

Brukselko-jarmuż
więcej informacji...
Brukselko-jarmuż
 
Cena: 8.13 zł
Cena: 7.82 zł
Oszczędzasz: 0.31 zł (4%)
(Brassica var. oleracea "Flower Sprout F1") NOWOŚĆ! Niezwykłe warzywo: mieszaniec brukselki i jarmużu - roślina jadalna i ozdobna. Odmiana średniowczesna, dorasta do 70 cm wysokości, tworzy łodygę, gęsto pokrytą zielono-purpurowymi luźnymi główkami, przypominającymi miniaturowe listki jarmużu. Smak delikatny, podobny do brukselki. Doskonała do spożycia i dekoracji potraw warzywnych i sałatek (na surowo i po ugotowaniu). Ozdabia ogród przez lato i całą zimę, aż do wiosny (odporna na mróz, przemrożenie polepsza smak główek).

Burak marmurkowy
więcej informacji...
Burak marmurkowy
 
Cena: 4.57 zł
Cena: 3.68 zł
Oszczędzasz: 0.89 zł (20%)
(Beta vulgaris "Tonda di Chioggia") NOWOŚĆ! Niezwykła odmiana buraka jadalnego, o czerwono-pomarańczowej skórce i dwukolorowym, marmurkowym, czerwonym i białym miąższu, tworząca okrągłe, duże, soczyste i smaczne zgrubienia korzeniowe. Nadają się do zup (szczególnie do barszczu), potraw warzywnych, carpaccio, do dekoracji sałatek warzywnych i do zapiekanek.

Cebula florencka
więcej informacji...
Cebula florencka
 
Cena: 1.35 zł
Cena: 1.15 zł
Oszczędzasz: 0.20 zł (15%)
(Allium cepa "Long Red Florence") Rzadko spotykana włoska odmiana cebuli sałatkowej, tworząca okrągłe, wydłużone cebule średniej wielkości, okryte ozdobną, purpurowo-fioletową łuską. Miąższ różowy soczyste, o słodkawym, delikatnym smaku, nadaje się do sałatek i marynat.

Cebula siedmiolatka czerwona
więcej informacji...
Cebula siedmiolatka czerwona
 
Cena: 1.28 zł
Cena: 0.98 zł
Oszczędzasz: 0.30 zł (24%)
(Allium fistulosum "Red Welsh") Niezwykła odmiana cebuli siedmiolatki, tworzącej wydłużone zgrubiałe łodygi zabarwione na ciemno-czerwono u nasady, ku górze stopniowo zieleniejące. Może rosnąć 5 lat na jednym miejscu. Jadalna jest cała roślina: rurkowaty, kruchy i soczysty zielony szczypior oraz dolna, gruba i mięsista część łodygi (w środku czerwono-różowa), doskonała np. do sałatek i marynat.

Cebula siedmiolatka purpurowa
więcej informacji...
Cebula siedmiolatka purpurowa
 
Cena: 2.49 zł
Cena: 2.34 zł
Oszczędzasz: 0.15 zł (7%)
(Allium fistulosum "Red Tonga") NOWOŚĆ! Wyjątkowa odmiana cebuli siedmiolatki, tworzącej wydłużone zgrubiałe łodygi zabarwione na ciemno-purpurowo-fioletowo u nasady, ku górze stopniowo bielejące i zieleniejące. Może rosnąć 5 lat na jednym miejscu. Jadalna jest cała roślina: rurkowaty, kruchy i soczysty zielony szczypior oraz dolna, gruba i mięsista część łodygi (w środku czerwono-purpurowa), doskonała np. do sałatek i marynat.

Cebula szalotka
więcej informacji...
Cebula szalotka
 
Cena: 0.87 zł
Cena: 0.69 zł
Oszczędzasz: 0.18 zł (21%)
(Allium cepa aggregatum) Cebula wieloletnia, tworzy gniazda wydłużonych cebul o złocisto-fioletowej łusce. Uprawiana też na smaczny szczypior. Cebule soczyste, o smaku delikatnym smaku, nadają się szczególnie do potraw kuchni francuskiej, do potraw warzywnych i zapiekanek.

Cebula szalotka kulista
więcej informacji...
Cebula szalotka kulista
 
Cena: 1.76 zł
Cena: 1.36 zł
Oszczędzasz: 0.40 zł (23%)
(Allium cepa aggregatum "Matador F1") NOWOŚĆ! Cebula wieloletnia, tworzy gniazda kulistych cebul o złocisto-fioletowej łusce. Uprawiana też na smaczny szczypior. Cebule soczyste, o smaku delikatnym smaku, nadają się szczególnie do potraw kuchni francuskiej, do potraw warzywnych i zapiekanek oraz do marynowania.

Cebula UFO biała
więcej informacji...
Cebula UFO biała
 
Cena: 1.55 zł
Cena: 1.35 zł
Oszczędzasz: 0.20 zł (13%)
(Allium cepa "Cipollino UFO bianco") Niezwykła odmiana cebuli, tworząca silnie spłaszczone okrągłe i szerokie cebule okryte białą łuską

Cedrela (drzewo warzywne)
więcej informacji...
Cedrela (drzewo warzywne)
 
Cena: 2.38 zł
Cena: 1.98 zł
Oszczędzasz: 0.40 zł (17%)
Cedrela (drzewo warzywne) NASIONA (Cedrella sinensis "Ji-an") NOWOŚĆ! Jedyne drzewo, którego liście są jadane jako warzywo. Smaczna odmiana chińska. Młode liście mają delikatny smak cebuli i w Chinach są (po ugotowaniu lub na surowo) używane do różnych potraw- zup, sałatek i przystawek. Starsze liście po wysuszeniu można zaparzać jak herbatę ziołową. Mają właściwości lecznicze, np. pomagają na alergie i choroby skóry. Cedrela lubi miejsca słoneczne i osłonięte, zadowala się każdą glebą z wyjątkiem bardzo suchych lub podmokłych i kwaśnych. Drzewo rośnie szybko do wysokości około 4 m., jest odporne na choroby i szkodniki i długowieczne. Wytrzymuje mrozy do -25 st. Cedrela jest również wyjątkowo ozdobna: młode liście mają różowawe zabarwienie, kwiaty bardzo mocno i przyjemnie pachną.

Chaber górski
więcej informacji...
Chaber górski
 
Cena: 0.99 zł
Cena: 0.78 zł
Oszczędzasz: 0.21 zł (22%)
(Centaurea montana) Bylina kwiatowa, dorasta do 50 cm wysokości, tworzy kępy łodyg z zielonymi, wąskimi liśćmi. Od maja do września obficie kwitnie dużymi (do 6 cm średnicy) błękitno-fioletowymi kwiatami.

Chryzantema jadalna japońska
więcej informacji...
Chryzantema jadalna japońska
 
Cena: 2.89 zł
Cena: 2.45 zł
Oszczędzasz: 0.44 zł (16%)
(Chrysanthemum coronarium) NOWOŚĆ!!! Niezwykła jednoroczna roślina warzywna i ozdobna z Japonii, chryzantema o jadalnych liściach i kwiatach, dorasta do 1,2 m wysokości, tworzy gęste kępy. Ma długie, mięsiste, jasnozielone, aromatyczne liście. Te liście są jadalne po ugotowaniu jak szpinak lub na surowo jako dodatek do sałatek. Są bardzo smaczne, lekko pikantne i o apetycznym aromacie. Mają wysoką wartość odżywczą: zawierają dużo wapnia, żelaza i magnezu oraz witaminy A i z grupy B. Mogą być zbierane przez całe lato aż do października. Zakwita do lipca do września pięknymi, żółtymi lub biało-żółtymi kwiatami, które po wysuszeniu nadają się do zaparzania herbaty ziołowej, podobnej w smaku do rumianku. Nadaje się do uprawy także w pojemnikach.

Ciemiężyk czarny
więcej informacji...
Ciemiężyk czarny
 
Cena: 0.98 zł
Cena: 0.69 zł
Oszczędzasz: 0.29 zł (30%)
(Vinetoxicum nigrum) NOWOŚĆ! Bujne pnącze ozdobne do 2 m wysokości. Liście sezonowe, lancetowate, ciemnozielone i błyszczące. Kwiaty drobne, ciemnofioletowe, w gronach (latem). Powstają z nich dekoracyjne nasiona-wydłużone, jasnozielone strąki.

Cukinia biała
więcej informacji...
Cukinia biała
 
Cena: 1.12 zł
Cena: 0.89 zł
Oszczędzasz: 0.23 zł (21%)
(Cucurbita pepo "Bianca di Trieste") NOWOŚĆ! Nowa odmiana cukinii jadalnej. Owocuje obficie wydłużonymi owocami o skórce białej (młode owoce są jasnozielone, bielejące w miarę dojrzewania) i miąższu blado-zielonkawym.
Owoce mają łagodny, bardzo dobry smak, mogą być gotowane, smażone lub duszone.

Cukinia pnąca
więcej informacji...
Cukinia pnąca
 
Cena: 4.89 zł
Cena: 3.62 zł
Oszczędzasz: 1.27 zł (26%)
(Cucurbita pepo "Quine") NOWOŚĆ! Nowa odmiana cukinii jadalnej, wyjątkowo tworząca długie pędy do 2 m wysokości, nadaje się szczególnie do uprawy w pojemnikach i w małych ogrodach, pędy można prowadzić na kratkach wspierających. Owocuje obficie wydłużonymi owocami o skórce ciemnozielonej, srebrzyście kropkowanej. Owoce zbieramy stopniowo w stanie niedojrzałym.
Owoce mają łagodny, bardzo dobry smak, mogą być gotowane, smażone lub duszone.

Cykoria wąskolistna
więcej informacji...
Cykoria wąskolistna
 
Cena: 1.69 zł
Cena: 1.18 zł
Oszczędzasz: 0.51 zł (31%)
(Cichorium intybus "Catalogna Puntarelle a Foglie Stretta") NOWOŚĆ! Warzywo liściaste, użytkowane jak sałata. Piękna włoska, smaczna odmiana. Liście są jasnozielone, bielejące u nasady, bardzo wąskie i długie (do 30 cm długości), lekko fałdowane, tworzą luźne główki. Są kruche i smaczne, delikatne w smaku. Doskonałe do sałatek i dekoracji potraw.
Łatwa w uprawie, zadowala się każdą dostatecznie wilgotną glebą. Rośnie w słońcu i w półcieniu. Siew od kwietnia do lipca do gruntu na głębokość 1 cm. Rozstawa roślin 35 na 35 cm.

Cynamonowiec kamforowy
więcej informacji...
Cynamonowiec kamforowy
 
Cena: 2.99 zł
Cena: 2.56 zł
Oszczędzasz: 0.43 zł (15%)
Cynamonowiec kamforowy (NASIONA) (Cinnamomum camphora) Ten pachnący krzew pochodzi ze wschodniej Azji, dorasta do 3 m wysokości. Nadaje się do uprawy doniczkowej jako ozdoba tarasu lub ogrodu, zimować musi w pomieszczeniu, najlepiej w temp. około 20 st. Ozdobny z pięknych zimozielonych, dużych liści: młode są czerwonawe, potem stopniowo stają się ciemnozielone i błyszczące. Cała roślina intensywnie pachnie cynamonem, olejek i wywary uzyskiwane z liści mają działanie odświeżające i odkażające.

Cypryśnik luizjański
więcej informacji...
Cypryśnik luizjański
 
Cena: 4.99 zł
Cena: 3.65 zł
Oszczędzasz: 1.34 zł (27%)
(Taxodium distichum) NOWOŚĆ!!! Iglaste drzewo ozdobne, dorasta do 20 m wysokości, pochodzi ze wschodnich i południowych stanów USA, gdzie na terenach podmokłych tworzy charakterystyczne lasy (cypryśniki często wyrastają bezpośrednio z wody). Wokół pnia powstają dekoracyjne korzenie powietrzne (pneumatofory). Drzewo tworzy wysmukły, szarobrązowy pień, bardzo rozszerzony u podstawy. Korona ma kształt piramidalny. Igły cypryśnika są krótkie, miękkie i jasnozielone, jesienią przebarwiają się na piękny rdzawoczerwony kolor.

Cytryniec chiński (nasiona)
więcej informacji...
Cytryniec chiński (nasiona)
 
Cena: 2.14 zł
Cena: 1.87 zł
Oszczędzasz: 0.27 zł (13%)
((Schisandra chinensis) NOWOŚĆ! Pnącze ozdobne, lecznicze, jadalne i owocowe, pochodzi z Dalekiego Wschodu, dorasta do 10 m wysokości, owija się wokół podpór. Liście sezonowe, wydłużone, jasnozielone, mogą być stosowane po wysuszeniu jako zamiennik herbaty (podobnie jak wysuszona kora cytryńca).
Owoce- czerwone jagody w gronach. Zwiększają zdolności do pracy umysłowej i fizycznej, usuwają zmęczenie, poprawiają ostrość widzenia w ciemności. Z owoców sporządza się konfitury, dżemy. Soku używa się jako dodatek smakowy do win.

Czarnuszka "African Bride"
więcej informacji...
Czarnuszka "African Bride"
 
Cena: 1.69 zł
Cena: 1.32 zł
Oszczędzasz: 0.37 zł (22%)
(Nigella hispanica "African Bride") NOWOŚĆ!!! Wyjątkowa jednoroczna roślina o niezwykłych kwiatach, dorasta do 35 cm wysokości. Ma długie, nitkowato-strzępiaste liście. Bardzo długi okres kwitnienia- od lipca do października na szczytach pędów pojawiają się duże, kontrastowo zabarwione kwiaty: płatki są kremowo-białe z zielonym żyłkowaniem, a pręciki w kolorze ciemnej purpury. Kwiaty przypominają kształtem kwiaty passiflory (męczennicy). Po okwitnięciu powstają duże mieszkowate owocostany.

Czoj Sum
więcej informacji...
Czoj Sum
 
Cena: 1.24 zł
Cena: 1.12 zł
Oszczędzasz: 0.12 zł (10%)
(Brassica campestris ssp. chinensis var. utilis) NOWOŚĆ!!! Niezwykła jednoroczna roślina warzywna o jadalnych liściach, łodygach i kwiatostanach, bardzo popularna w kuchni chińskiej, dorasta do 35-40 cm wysokości, tworzy gęste kępy. Ma szerokie, mięsiste, jasnozielone, liście. Te liście, grube łodygi i kwiatostany są jadalne po ugotowaniu jak szpinak lub na surowo jako dodatek do sałatek. Są bardzo smaczne, lekko pikantne. Mają wysoką wartość odżywczą: zawierają dużo wapnia i żelaza oraz witaminy A, C, E i K. Mogą być zbierane przez całe lato aż do października. Nadaje się do uprawy także w pojemnikach.

Czosnek liściowy "Kiss Me"
więcej informacji...
Czosnek liściowy "Kiss Me"
 
Cena: 1.12 zł
Cena: 0.98 zł
Oszczędzasz: 0.14 zł (13%)
(Allium tuberosum "Kiss Me") Roślina wieloletnia, rozrasta się w gęste kępy. Ma wzniesione, płaskie, zielone liście. Są kruche, delikatne i smaczne, doskonałe jako dodatek do twarogu, kanapek, sałatek i zup. Nie pozostawiają nieprzyjemnego zapachu czosnku po spożyciu (stąd nazwa: "całuj mnie").

Dąb jadalny ostrolistny
więcej informacji...
Dąb jadalny ostrolistny
 
Cena: 2.43 zł
Cena: 1.98 zł
Oszczędzasz: 0.45 zł (19%)
(Quercus ilex) NOWOŚĆ! Zimozielone drzewo o ozdobnych liściach i jadalnych owocach, do uprawy w pojemnikach, dorasta do 2-3 m wysokości w uprawie doniczkowej (nadaje się na bonsai), pochodzi z okolic Morza Śródziemnego.
Największą ozdobą są błyszczce, lancetowate, ciemnozielone liście (podobne do laurowych) oraz owoce- żołędzie, które są całkowicie pozbawione goryczki, słodkawe i po uprażeniu jadalne, tak jak orzechy laskowe.

Daglezja niebieska
więcej informacji...
Daglezja niebieska
 
Cena: 1.28 zł
Cena: 0.98 zł
Oszczędzasz: 0.30 zł (24%)
(Pseudotsuga menziesii var. glauca) NOWOŚĆ! Iglaste zimozielone drzewo ozdobne z zachodu USA i Kanady, do 25 m wysokości. Tworzy regularną stożkowatą koronę. Ma długie i "puszyste", miękkie, niebieskawe igły. Bardzo ozdobne są brązowe szyszki o niezwykłym kształcie.

Datura pełna fioletowa
więcej informacji...
Datura pełna fioletowa
 
Cena: 6.45 zł
Cena: 6.12 zł
Oszczędzasz: 0.33 zł (6%)
(Datura metel "Ballerina Purple") NOWOŚĆ! Roślina o okazałych, pełnych kwiatach, dorasta do 90 cm wysokości, rośnie krzaczasto. Ma duże, ciemnozielone, fioletowo podbarwione liście. Od lipca do listopada obficie zakwita dużymi, trąbkowatymi, pełnymi kwiatami, ciemnofioletowymi na zewnątrz i jasnofioletowymi w środku. Do uprawy w ogrodzie lub w pojemnikach.

Datura wspaniała
więcej informacji...
Datura wspaniała
 
Cena: 0.78 zł
Cena: 0.62 zł
Oszczędzasz: 0.16 zł (21%)
(Datura fastuosa) NOWOŚĆ! Roślina o okazałych kwiatach, dorasta do 70 cm wysokości, rośnie krzaczasto. Ma duże, jasnozielone liście. Od lipca do listopada obficie zakwita dużymi, trąbkowatymi, kremowo-białymi kwiatami.

[1-50]  [51-100]  [101-150]  [151-200]  [201-250]  [251-278]  [następna] [pokaż wszystko]
 

Dokładamy wszelkich starań aby publikowane zdjęcia i opisy były w pełni prawidłowe i kompletne. Niestety, nie możemy zagwarantować, że podane dane nie zawierają przypadkowych pomyłek i błędów. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub chęci uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt: (KLIKNIJ TUTAJ). Prezentowany katalog produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a ma jedynie charakter informacyjny. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za stosowanie produktów niezgodnie z obowiązującym prawem. Podane ceny są cenami brutto.

Copyright © Wspaniałe Ogrody Maryli. All rights reserved.