Wspaniałe Ogrody Maryli
     
    


Złóż zamówienie
 
<!WIELKA OBNIŻKA CEN!>
<NOWOŚCI>
<ROŚLINY>
Nasiona
Przedmioty dekoracyjne
SKLEP ZIELARSKI MARYLI
Zapowiedzi sprzedaży
     Bambusy i trawy ozdobne
     Byliny ozdobne i paprocie ogrodowe
     Drzewa i krzewy iglaste
     Drzewa i krzewy liściaste
     Kaktusy ogrodowe
     Nasiona
     Pnącza ozdobne
     Rośliny do oczek wodnych
     Rośliny jadalne
     Rośliny święte i magiczne
     Rośliny tarasowe i balkonowe
     Zioła i rośliny przyprawowe
Zgłoszone opinie klientów

Strona główna : Zapowiedzi sprzedaży : Nasiona :

[1-50]  [51-100]  [101-150]  [151-179]  [następna] [pokaż wszystko]

Akant
więcej informacji...
Akant
 
Cena: 1.95 zł
Cena: 1.57 zł
Oszczędzasz: 0.38 zł (20%)
(Acanthus mollis) NOWOŚĆ! Zimozielona bylina ozdobna z liści i kwiatów, znana już w starożytnej Grecji i Rzymie (liście akantu były wówczas częstym motywem w sztuce). Dorasta do 1 m wysokości, tworzy gęste kępy ciemnozielonych, błyszczących, ogromnych liści (do 1 m długości) ozdobnie powycinanych na brzegach. Latem zakwita wielkimi kwiatostanami (1 m wysokości), złożonymi z dwuwargowych kwiatów w kolorze jasno i ciemnofioletowym.

Akebia owocowa
więcej informacji...
Akebia owocowa
 
Cena: 2.60 zł
(Akebia quinata) Pnącze ozdobne z kwiatów, liści i jadalnych owoców, dorasta do 5 m wysokości, pochodzi z Dalekiego Wschodu. Tworzy drewniejące pędy, owijające się wokół podpór, gęsto okryte pięciolistkowymi, półzimozielonymi (nie opadają w łagodniejsze zimy) liśćmi, Wiosną bardzo obficie kwitnie gronami purpurowo-różowych, pachnących kardamonem kwiatów, z których rozwijają się ogórkowate, różowe owoce o długości 10 cm. Miąższ tych owoców jest jadalny, aromatyczny i bardzo słodki. Owoce akebii są popularnym deserem w Japonii, Korei i Chinach.

Alonsoa czerwona
więcej informacji...
Alonsoa czerwona
 
Cena: 0.98 zł
Cena: 0.79 zł
Oszczędzasz: 0.19 zł (20%)
(Alonsoa meridionalis "Red") NOWOŚĆ! Kępiasta bylina kwiatowa do 60 cm wysokości. Kwitnie obficie od lipca do listopada (w szklanych ogrodach zimowych również przez całą zimę) efektownymi jasno- do ciemnoczerwonymi kwiatami z żółtym środkiem. Kwiaty osadzone są po kilkanaście na wysokich, sztywnych łodygach.

Alstremeria (lilia Inków)
więcej informacji...
Alstremeria (lilia Inków)
 
Cena: 5.12 zł
Cena: 4.95 zł
Oszczędzasz: 0.17 zł (4%)
(Alstremeria aurantiaca) NOWOŚĆ! Jedyna egzotyczna roślina subtropikalna, która może zimować w gruncie w naszym klimacie! Bylina, ozdobna z pięknych kwiatów, pochodzi z Ameryki Południowej, dorasta do 70 cm wysokości. Ma sezonowe, lancetowate, szarozielone liście, gęsto osadzone na łodygach. Przez całe lato obficie kwitnie wiechami dużych (do 6 cm średnicy) lejkowatych kwiatów w kolorze rózowo-pomarańczowym. Alstremeria tworzy rozrośnięte, mięsiste kłącza, które bardzo głęboko (nawet do 70 cm) wrastają w grunt i dzięki temu roślina wytrzymuje nasze zimy nawet bez okrycia. Nadaje się na kwiat cięty.

Amarantus warzywny
więcej informacji...
Amarantus warzywny
 
Cena: 2.35 zł
Cena: 1.35 zł
Oszczędzasz: 1.00 zł (43%)
(Amaranthus sativus) NOWOŚĆ!!! Niezwykła jednoroczna roślina warzywna z Chin, jadalne warzywo liściowe, dorasta do 70 cm wysokości, tworzy duże i szerokie, miękkie, zielone liście. Te liście są jadalne po ugotowaniu jak szpinak. Są bardzo smaczne, lekko pikantne i o smaku orzechowym. Mogą być zbierane przez całe lato aż do jesieni.

Arbuz miniaturowy
więcej informacji...
Arbuz miniaturowy
 
Cena: 2.99 zł
Cena: 2.48 zł
Oszczędzasz: 0.51 zł (18%)
Arbuz miniaturowy (Citrullus lanatus "Miniature"). NOWOŚĆ! Jednoroczna roślina owocowa, miniaturowa odmiana arbuza jadalnego. Tworzy pędy do 1 m długości. Owoce o średnicy ok. 7 cm są po dojrzeniu słodkie i smaczne (miąższ jest ciemnoczerwony).

Aster-stokrotka fioletowo-biały
więcej informacji...
Aster-stokrotka fioletowo-biały
 
Cena: 1.12 zł
Cena: 0.98 zł
Oszczędzasz: 0.14 zł (13%)
(Callistephus chinensis "Blue Moon") NOWOŚĆ! Piękna roślina kwiatowa (dorasta do 50 cm wysokości, rośnie krzaczasto. Od sierpnia do listopada obficie zakwita kwiatami, podobnymi do stokrotek, ciemnofioletowych z białym obrzeżeniem.

Bakłażan biały
więcej informacji...
Bakłażan biały
 
Cena: 1.29 zł
Cena: 0.98 zł
Oszczędzasz: 0.31 zł (25%)
(Solanum melongena "White Egg") NOWOŚĆ!!! Jednoroczna roślina warzywna , dorasta do 1 m wysokości, ma pokrój krzewiasty. Ma miękkie, szerokie, jasnozielone liście. Zakwita gwiazdkowatymi, biało-fioletowymi kwiatami, z których powstają wydłużone owoce, o długości do 20 cm. Początkowo są zielonkawe, stopniowo zmieniają kolor na czysto-biały. Owoce są jadalne i bardzo smaczne. Mogą być gotowane, grillowane lub smażone. Popularne w kuchni śródziemnomorskiej, zwłaszcza do zapiekanek i dań warzywnych.

Bakłażany Mix
więcej informacji...
Bakłażany Mix
 
Cena: 1.98 zł
Cena: 1.78 zł
Oszczędzasz: 0.20 zł (11%)
(Solanum melongena "Listada de Gandia", "Jewel Jade", "Bonica" i in.) NOWOŚĆ!!! Mieszanka odmian bakłażanów o owocach w różnych kształtach (wydłużonych lub kulistych) i barwach (jasnozielonej, ciemnofioletowej, białej, różowej, marmurkowej). Jednoroczna roślina warzywna, dorasta do 1 m wysokości, ma pokrój krzewiasty. Ma miękkie, szerokie, jasnozielone liście. Zakwita gwiazdkowatymi, biało-fioletowymi kwiatami, z których powstają owoce, o długości od 6 do 20 cm. Owoce są jadalne i bardzo smaczne. Mogą być gotowane, grillowane lub smażone. Popularne w kuchni śródziemnomorskiej, zwłaszcza do zapiekanek i dań warzywnych.

Banan
więcej informacji...
Banan
 
Cena: 3.15 zł
Cena: 2.76 zł
Oszczędzasz: 0.39 zł (13%)
Bananowiec (Musa velutina) Ten gatunek banana pochodzi z Indii, kwiaty różowo pomarańczowe. Owoce są czerwono aksamitno-różowe bardzo dekoracyjne. Jest jednym z nielicznych odmian bananowca który bez problemu zakwita w domu i wydaje owoce.

Bauhinia storczykowa
więcej informacji...
Bauhinia storczykowa
 
Cena: 3.12 zł
Cena: 2.78 zł
Oszczędzasz: 0.34 zł (11%)
Bauhinia storczykowa (Bauhinia variegata) NOWOŚĆ! Drzewko ozdobne o najpiękniejszych kwiatach, przypominających kwiaty storczyków. Do uprawy doniczkowej, dorasta do 2,5-3 m wysokości. Ma zimozielone, duże, niebieskawo-zielone liście o niezwykłym, nerkowatym kształcie. Latem zakwita dużymi (10 cm średnicy), pięknie pachnącymi, 5-płatkowymi kwiatami w różowo-białym kolorze z purpurowo-żółtym wzorem i bardzo długimi, różowymi pylnikami.

Bawełna
więcej informacji...
Bawełna
 
Cena: 1.99 zł
(Gossypium herbaceum) NOWOŚĆ! Roślina wieloletnia do uprawy w pojemnikach. Jest piękną i oryginalną ozdobą mieszkań, tarasów lub balkonów. Dorasta do 80 cm wysokości, rośnie krzaczasto, ma duże, klapowane liście. Latem kwitnie dużymi, dzwonkowatymi, kremowożółtymi kwiatami. Rozwijają się z nich efektowne i duże owocostany, zawierające kłębki białych włókien bawełnianych. Są one używane do suchych bukietów.

Bazylia kwiatowa biała
więcej informacji...
Bazylia kwiatowa biała
 
Cena: 1.99 zł
Cena: 1.65 zł
Oszczędzasz: 0.34 zł (18%)
(Ocimum basilicum "Floral Spires") Niezwykła roślina ozdobna i przyprawowa! Jednoroczna, dorasta do 0,5 m wysokości, ma pokrój krzaczasty. Liście są jasnozielone, pięknie anyżkowo pachnące, używane jako przyprawa świeże lub wysuszone. Od późnej wiosny do jesieni zakwita wiechami czysto-białych pachnących kwiatów.

Bazylia kwiatowa czerwona
więcej informacji...
Bazylia kwiatowa czerwona
 
Cena: 1.75 zł
(Ocimum basilicum "Purple Rain") Niezwykła roślina ozdobna i przyprawowa! Jednoroczna, dorasta do 0,5 m wysokości, ma pokrój krzaczasty. Liście są zielono-purpurowe, pięknie cytrynowo pachnące, używane jako przyprawa świeże lub wysuszone. Od późnej wiosny do jesieni zakwita wiechami czerwono-fioletowych pachnących kwiatów.

Beninkaza warzywna
więcej informacji...
Beninkaza warzywna
 
Cena: 3.87 zł
Cena: 3.24 zł
Oszczędzasz: 0.63 zł (17%)
(Benincasa hispida) NOWOŚĆ! Gatunek rośliny dyniowatej z Dalekiego Wschodu, o jadalnych owocach, tworzy pędy do 3 m długości, obficie plonuje- okrągłe, lekko wydłużone, duże owoce (do 60 cm długości), są pokryte niebieskawo-zieloną skórką, miąższ jest jasno-żółty, bardzo słodki i smaczny, podobny do smaku melona.
Roślina jest popularnym warzywem w Azji (pod nazwą "melon zimowy"). Owoce są spożywane na surowo (jako owoc deserowy) lub jako dodatek do zup warzywnych i do przygotowania smacznych napojów orzeźwiających. Dojrzałe owoce można przechowywać wyjątkowo długo, do 12 miesięcy!
Jadalne są również młode liście i pąki kwiatowe (jako dodatek do sałatek) oraz prażone nasiona.

Brukselka purpurowa
więcej informacji...
Brukselka purpurowa
 
Cena: 2.19 zł
Cena: 1.98 zł
Oszczędzasz: 0.21 zł (10%)
(Brassica var. gemmifera "Rosella") Niezwykła odmiana brukselki- jadalna i ozdobna. Odmiana średniowczesna, dorasta do 70 cm wysokości, tworzy łodygę, gęsto pokrytą purpurowymi zwartymi główkami. Ozdabia ogród przez lato i całą zimę, aż do wiosny (odporna na mróz, przemrożenie polepsza smak główek).

Cebula szalotka kulista
więcej informacji...
Cebula szalotka kulista
 
Cena: 1.76 zł
Cena: 1.36 zł
Oszczędzasz: 0.40 zł (23%)
(Allium cepa aggregatum "Matador F1") NOWOŚĆ! Cebula wieloletnia, tworzy gniazda kulistych cebul o złocisto-fioletowej łusce. Uprawiana też na smaczny szczypior. Cebule soczyste, o smaku delikatnym smaku, nadają się szczególnie do potraw kuchni francuskiej, do potraw warzywnych i zapiekanek oraz do marynowania.

Cebulka biała miniaturowa
więcej informacji...
Cebulka biała miniaturowa
 
Cena: 0.89 zł
Cena: 0.78 zł
Oszczędzasz: 0.11 zł (13%)
(Allium cepa "Bianca Barletta") NOWOŚĆ! Niezwykła włoska odmiana cebulki miniaturowej, tworząca drobne, okrągłe cebulki okryte czysto białą łuską. Cebulki są soczyste, o delikatnym, słodkawym, bardzo dobrym smaku, nadają się szczególnie do marynowania i do dekoracji sałatek lub kanapek.

Cedrela (drzewo warzywne)
więcej informacji...
Cedrela (drzewo warzywne)
 
Cena: 2.38 zł
Cena: 1.98 zł
Oszczędzasz: 0.40 zł (17%)
Cedrela (drzewo warzywne) NASIONA (Cedrella sinensis "Ji-an") NOWOŚĆ! Jedyne drzewo, którego liście są jadane jako warzywo. Smaczna odmiana chińska. Młode liście mają delikatny smak cebuli i w Chinach są (po ugotowaniu lub na surowo) używane do różnych potraw- zup, sałatek i przystawek. Starsze liście po wysuszeniu można zaparzać jak herbatę ziołową. Mają właściwości lecznicze, np. pomagają na alergie i choroby skóry. Cedrela lubi miejsca słoneczne i osłonięte, zadowala się każdą glebą z wyjątkiem bardzo suchych lub podmokłych i kwaśnych. Drzewo rośnie szybko do wysokości około 4 m., jest odporne na choroby i szkodniki i długowieczne. Wytrzymuje mrozy do -25 st. Cedrela jest również wyjątkowo ozdobna: młode liście mają różowawe zabarwienie, kwiaty bardzo mocno i przyjemnie pachną.

Chaber górski
więcej informacji...
Chaber górski
 
Cena: 0.99 zł
Cena: 0.78 zł
Oszczędzasz: 0.21 zł (22%)
(Centaurea montana) Bylina kwiatowa, dorasta do 50 cm wysokości, tworzy kępy łodyg z zielonymi, wąskimi liśćmi. Od maja do września obficie kwitnie dużymi (do 6 cm średnicy) błękitno-fioletowymi kwiatami.

Cukinia pnąca
więcej informacji...
Cukinia pnąca
 
Cena: 4.89 zł
Cena: 4.62 zł
Oszczędzasz: 0.27 zł (6%)
(Cucurbita pepo "Quine") NOWOŚĆ! Nowa odmiana cukinii jadalnej, wyjątkowo tworząca długie pędy do 2 m wysokości, nadaje się szczególnie do uprawy w pojemnikach i w małych ogrodach, pędy można prowadzić na kratkach wspierających. Owocuje obficie wydłużonymi owocami o skórce ciemnozielonej, srebrzyście kropkowanej. Owoce zbieramy stopniowo w stanie niedojrzałym.
Owoce mają łagodny, bardzo dobry smak, mogą być gotowane, smażone lub duszone.

Cynamonowiec kamforowy
więcej informacji...
Cynamonowiec kamforowy
 
Cena: 2.99 zł
Cena: 2.56 zł
Oszczędzasz: 0.43 zł (15%)
Cynamonowiec kamforowy (NASIONA) (Cinnamomum camphora) Ten pachnący krzew pochodzi ze wschodniej Azji, dorasta do 3 m wysokości. Nadaje się do uprawy doniczkowej jako ozdoba tarasu lub ogrodu, zimować musi w pomieszczeniu, najlepiej w temp. około 20 st. Ozdobny z pięknych zimozielonych, dużych liści: młode są czerwonawe, potem stopniowo stają się ciemnozielone i błyszczące. Cała roślina intensywnie pachnie cynamonem, olejek i wywary uzyskiwane z liści mają działanie odświeżające i odkażające.

Cypryśnik luizjański
więcej informacji...
Cypryśnik luizjański
 
Cena: 4.99 zł
Cena: 3.65 zł
Oszczędzasz: 1.34 zł (27%)
(Taxodium distichum) NOWOŚĆ!!! Iglaste drzewo ozdobne, dorasta do 20 m wysokości, pochodzi ze wschodnich i południowych stanów USA, gdzie na terenach podmokłych tworzy charakterystyczne lasy (cypryśniki często wyrastają bezpośrednio z wody). Wokół pnia powstają dekoracyjne korzenie powietrzne (pneumatofory). Drzewo tworzy wysmukły, szarobrązowy pień, bardzo rozszerzony u podstawy. Korona ma kształt piramidalny. Igły cypryśnika są krótkie, miękkie i jasnozielone, jesienią przebarwiają się na piękny rdzawoczerwony kolor.

Cytryniec chiński
więcej informacji...
Cytryniec chiński
 
Cena: 2.14 zł
Cena: 1.89 zł
Oszczędzasz: 0.25 zł (12%)
(Schisandra chinensis) NOWOŚĆ! Pnącze ozdobne, lecznicze, jadalne i owocowe, pochodzi z Dalekiego Wschodu, dorasta do 10 m wysokości, owija się wokół podpór. Liście sezonowe, wydłużone, jasnozielone, mogą być stosowane po wysuszeniu jako zamiennik herbaty (podobnie jak wysuszona kora cytryńca).
Owoce- czerwone jagody w gronach zawierają cukry, kwasy organiczne (kwas cytrynowy, kwas jabłkowy, kwas winowy) i witaminę C i E. Zwiększają zdolności do pracy umysłowej i fizycznej, usuwają zmęczenie, poprawiają ostrość widzenia w ciemności. Z owoców sporządza się konfitury, dżemy. Soku używa się jako dodatek smakowy do win.

Czosnek liściowy "Kiss Me"
więcej informacji...
Czosnek liściowy "Kiss Me"
 
Cena: 1.12 zł
Cena: 0.98 zł
Oszczędzasz: 0.14 zł (13%)
(Allium tuberosum "Kiss Me") Roślina wieloletnia, rozrasta się w gęste kępy. Ma wzniesione, płaskie, zielone liście. Są kruche, delikatne i smaczne, doskonałe jako dodatek do twarogu, kanapek, sałatek i zup. Nie pozostawiają nieprzyjemnego zapachu czosnku po spożyciu (stąd nazwa: "całuj mnie").

Daglezja niebieska
więcej informacji...
Daglezja niebieska
 
Cena: 1.28 zł
Cena: 0.98 zł
Oszczędzasz: 0.30 zł (24%)
(Pseudotsuga menziesii var. glauca) NOWOŚĆ! Iglaste zimozielone drzewo ozdobne z zachodu USA i Kanady, do 25 m wysokości. Tworzy regularną stożkowatą koronę. Ma długie i "puszyste", miękkie, niebieskawe igły. Bardzo ozdobne są brązowe szyszki o niezwykłym kształcie.

Datura pełna fioletowa
więcej informacji...
Datura pełna fioletowa
 
Cena: 6.45 zł
Cena: 6.12 zł
Oszczędzasz: 0.33 zł (6%)
(Datura metel "Ballerina Purple") NOWOŚĆ! Roślina o okazałych, pełnych kwiatach, dorasta do 90 cm wysokości, rośnie krzaczasto. Ma duże, ciemnozielone, fioletowo podbarwione liście. Od lipca do listopada obficie zakwita dużymi, trąbkowatymi, pełnymi kwiatami, ciemnofioletowymi na zewnątrz i jasnofioletowymi w środku. Do uprawy w ogrodzie lub w pojemnikach.

Datura wspaniała
więcej informacji...
Datura wspaniała
 
Cena: 0.78 zł
Cena: 0.62 zł
Oszczędzasz: 0.16 zł (21%)
(Datura fastuosa) NOWOŚĆ! Roślina o okazałych kwiatach, dorasta do 70 cm wysokości, rośnie krzaczasto. Ma duże, jasnozielone liście. Od lipca do listopada obficie zakwita dużymi, trąbkowatymi, kremowo-białymi kwiatami.

Dawidia chińska
więcej informacji...
Dawidia chińska
 
Cena: 6.98 zł
Cena: 6.42 zł
Oszczędzasz: 0.56 zł (9%)
Dawidia chińska (Drzewo chusteczkowe). (Davidia involucrata) Unikat botaniczny. Niezwykłe drzewo ozdobne, pochodzi z Chin (relikt z epoki dinozaurów). Dorasta do 20 m wysokości, ma prosty pień i regularną, stożkowatą koronę.
W maju obficie zakwita niezwykłymi kwiatami, przypominającymi chustki (stąd nazwa): z gałązek zwieszają się bardzo duże (do 20 cm długości!) czystobiałe podsadki, otaczające zielonkawe i drobne kwiatki. Tworzy to niespotykany efekt ozdobny- drzewo wygląda jak obwieszone chustkami lub obsiedzione przez białe gołębie (stąd inna nazwa- "drzewo duchów").

Diaskia barwna
więcej informacji...
Diaskia barwna
 
Cena: 1.12 zł
Cena: 0.98 zł
Oszczędzasz: 0.14 zł (13%)
(Diascia barberae "Flying Colours") NOWOŚĆ! Kępiasta, jednoroczna roślina kwiatowa, tworząca pokładające się pędy do 30 cm długości. Tworzy kępy. Kwitnie wyjątkowo obficie od lipca do października efektownymi kwiatami (2 cm średnicy) o barwach od jasnoróżowej do fioletowej. Szczególnie pięknie wygląda rosnąca w skrzynkach balkonowych lub wiszących pojemnikach.

Drzewko butelkowe
więcej informacji...
Drzewko butelkowe
 
Cena: 2.55 zł
Cena: 1.85 zł
Oszczędzasz: 0.70 zł (28%)
(Beaucarnea recurvata var. intermedia) Wieloletni ozdobny sukulent do uprawy doniczkowej, pochodzi z pustyń Meksyku, dorasta do 2 m wysokości. Tworzy masywny pień, który u podstawy rozszerza się butelkowato. Pień pokryty jest szarą, żłobkowaną korą i zakończony pękiem gęstych, zwieszających się, pofalowanych , jasnozielonych liści. Lubi słońce i suchą, przepuszczalną glebę. Zimować musi w jasnym miejscu w temperaturze pokojowej.

Dynia biała
więcej informacji...
Dynia biała
 
Cena: 5.99 zł
Cena: 5.48 zł
Oszczędzasz: 0.51 zł (9%)
Dynia biała wielkoowocowa (Cucurbita maxima "Lumina") NOWOŚĆ! Nowa odmiana dyni jadalnej i ozdobnej z USA, tworzy pędy do 3 m długości, obficie plonuje- okrągłe owoce mają do 25 cm średnicy i wagę do 6 kg, są żebrowane o skórce dekoracyjnej srebrzysto-białej.
Dynie mają wyjątkowy, lekko orzechowy smak, mogą być gotowane lub duszone.

Dynia doniczkowa
więcej informacji...
Dynia doniczkowa
 
Cena: 5.99 zł
Cena: 5.62 zł
Oszczędzasz: 0.37 zł (7%)
(Cucurbita maxima "Duchesne") NOWOŚĆ! Odmiana dyni jadalnej o niskim, zwartym pokroju, nadaje się szczególnie do uprawy w pojemnikach i w małych ogrodach, tworzy pędy do 1 m długości, ma okrągłe owoce o wadze 1 do 1,5 kg, o ciemno-pomarańczowej skórce i miąższu i smaku orzechowym (jest to karłowata forma dyni orzechowej).

Dynia kanarkowa
więcej informacji...
Dynia kanarkowa
 
Cena: 0.99 zł
Cena: 0.87 zł
Oszczędzasz: 0.12 zł (13%)
(Cucurbita pepo "Yellow Crookneck") NOWOŚĆ! Chińska odmiana dyni jadalnej i ozdobnej o niezwykłych owocach, przypominających nieco kształtem i kolorem kanarka. Tworzy długie do 3 m pędy. Ta dynia jest jadalna po upieczeniu (owoc kroimy na cienkie plasterki i opiekamy na patelni, po czym stosujemy jako dodatek do potraw mięsnych lub zup).

Dynia ogórkowa
więcej informacji...
Dynia ogórkowa
 
Cena: 1.22 zł
Cena: 0.98 zł
Oszczędzasz: 0.24 zł (20%)
(Cucurbita pepo "Cucumber") Odmiana dyni jadalnej z USA, tworzy pędy do 3 m długości, obficie plonuje- wydłużone owoce o długości do 35 cm, są podobne kolorem i kształtem do dużych ogórków. Miąższ jest kremowo-żółtawy, o typowym smaku dyni.

Dynia piżmowa francuska
więcej informacji...
Dynia piżmowa francuska
 
Cena: 1.43 zł
Cena: 1.26 zł
Oszczędzasz: 0.17 zł (12%)
Dynia piżmowa francuska (Cucurbita moschata "Muscade de Provence") NOWOŚĆ! Gatunek dyni jadalnej i ozdobnej, popularny w południowej Francji, o owocach dużych, spłaszczonych, silnie żebrowanych (waga do 10 kg). Mają miąższ wyjątkowo smaczny i mocno aromatyczny (zapach muszkatołowy), bezwłóknisty, pomarańczowy, zawierający dużo witaminy C i karotenu. Każda roślina zawiązuje wiele owoców. Doskonałe do marynat i zapiekanek.

Dynia porcelanowa
więcej informacji...
Dynia porcelanowa
 
Cena: 1.23 zł
Cena: 0.96 zł
Oszczędzasz: 0.27 zł (22%)
Dynia porcelanowa (Cucurbita pepo "Baby Boo") NOWOŚĆ! Odmiana dyni ozdobnej o dekoracyjnych owocach, tworzy pędy do 5-8 m długości, doskonale nadaje się do okrywania ścian, altanek itp. Może również rosnąc w dużych pojemnikach. Owoce porcelanowo-białe, wielkości dużych jabłek, żebrowane, są bardzo trwałe i nadają się do suchych dekoracji.

Dynia skrzydlata
więcej informacji...
Dynia skrzydlata
 
Cena: 1.25 zł
Cena: 0.99 zł
Oszczędzasz: 0.26 zł (21%)
Dynia skrzydlata (Cucurbita pepo "Autumn Wings") NOWOŚĆ! Chińska odmiana dyni jadalnej o niezwykłych owocach, przypominających kształtem skrzydła (owoc jest ozdobnie żebrowany i mocno skręcony, wielobarwny). Ta dynia jest jadalna po upieczeniu.

Dynia-gąbka naturalna
więcej informacji...
Dynia-gąbka naturalna
 
Cena: 1.65 zł
Cena: 1.12 zł
Oszczędzasz: 0.53 zł (33%)
(Luffa cylindrica) NOWOŚĆ! Pnącze jednoroczne do 2 m wysokości. Ma duże klapowane liście. Zakwita jasnożółtymi, lejkowatymi kwiatami, z których powstają długie do 0,5 m. owoce. Dojrzałe owoce oczyszcza się z nasion i miąższu, suszy i otrzymuje w ten sposób naturalną roślinną gąbkę kąpielową (złożoną z gęstych, miękkich, odpornych na gnicie włókien).

Dyptam (gorejący krzew Mojżesza)
więcej informacji...
Dyptam (gorejący krzew Mojżesza)
 
Cena: 2.18 zł
Cena: 1.98 zł
Oszczędzasz: 0.20 zł (10%)
(Dictamnus fraxinella var. purpureus) Zdrewniała u podstawy bylina, tworzy kępy wzniesionych łodyg do 90 cm wysokości z pierzastymi, sezonowymi, pachnącymi cytryną liśćmi. Latem zakwita wiechami pięknych różowo-białych kwiatów z długimi pylnikami.
Roślina wydziela lotne olejki, które na pustyniach Azji i Bliskiego Wschodu często ulegają samozapaleniu i krzew wygląda jakby płonął nie spalając się. Z tego powodu opisany jest w Biblii jako "Krzew gorejący".

Dzielżan "Mariachi Fuego"
więcej informacji...
Dzielżan "Mariachi Fuego"
 
Cena: 1.24 zł
Cena: 0.89 zł
Oszczędzasz: 0.35 zł (29%)
(Helenium autumnale "Mariachi Fuego") NOWOŚĆ! Piękna bylina kwiatowa (dorasta do 50 cm wysokości, rośnie krzaczasto). Bardzo długo, od lipca do października, obficie zakwita dużymi kwiatami w jaskrawych, kontrastowych kolorach: złocistym i pomarańczowo-czerwonym. Kwiaty zwabiają motyle. Nadaje się na kwiat cięty.

Dzwonek chiński
więcej informacji...
Dzwonek chiński
 
Cena: 1.78 zł
Cena: 1.65 zł
Oszczędzasz: 0.13 zł (8%)
(Platycodon grandiflorum) NOWOŚĆ! Piękna bylina kwiatowa (dorasta do 60 cm wysokości, tworzy kępy. Od czerwca do sierpnia obficie zakwita dużymi, dzwonkowatymi kwiatami w kolorach błękitnym, różowym lub białym.

Endywia złota
więcej informacji...
Endywia złota
 
Cena: 1.25 zł
Cena: 0.86 zł
Oszczędzasz: 0.39 zł (32%)
Endywia złota (Endivia "Golden Queen") Warzywo liściaste, podobne do sałaty. Piękna koreańska smaczna odmiana, Liście początkowo zielone, potem stają się od środka stopniowo złoto-żółte.

Eukaliptus leczniczy
więcej informacji...
Eukaliptus leczniczy
 
Cena: 4.23 zł
Cena: 3.95 zł
Oszczędzasz: 0.28 zł (7%)
(Eucalyptus globulus) Eukaliptus ozdobny i leczniczy. Zimozielone drzewko o Okrągłych, niebieskawych liściach z woskowym nalotem. Cała roślina wydziela lecznicze olejki eteryczne o właściwościach bakteriobójczych (używane w inhalacjach w chorobach dróg oddechowych). Nadaje się do uprawy w doniczce. Dorasta do 2-3 m wysokości, może być przycinany i formowany. Od października do grudnia zakwita pachnącymi, białymi kwiatami.

Eukomia (Drzewo zakochanych)
więcej informacji...
Eukomia (Drzewo zakochanych)
 
Cena: 2.65 zł
Cena: 2.20 zł
Oszczędzasz: 0.45 zł (17%)
Eukomia . (Eucommia ulmoides) Jedno z najważniejszych drzew w medycynie chińskiej- napar z jego kory jest używany do leczenia schorzeń kręgosłupa i stawów. Nazywana jest też drzewem zakochanych, bo jej liście mają szczególną cechę- rozerwane w poprzek pozostają połączone gumowatymi włóknami. Drzewo ozdobne z owoców i liści, pochodzi z Chin, dorasta do 10 m wysokości. Tworzy szeroką koronę. Ma dekoracyjne sezonowe liście, duże (do 20 cm długości) ciemnozielone i błyszczące. Ozdobne są również owoce: wydłużone, zebrane w duże kiście.

Fasola "Cudowna"
więcej informacji...
Fasola "Cudowna"
 
Cena: 2.41 zł
Cena: 2.06 zł
Oszczędzasz: 0.35 zł (15%)
. (Phaseolus vulgaris "Canadian Wonder") NOWOŚĆ! Absolutnie wyjątkowa odmiana fasoli, która może być jadana jak fasola szparagowa lub uprawiana dla suchego ziarna. Nie wymaga podpór, bo tworzy gęste "krzaczki" do wysokości 40 cm, nadaje się także do uprawy w pojemnikach. Młode, zielone strąki są smaczne i bezwłókniste i mogą być jadane jak fasolka szparagowa. Strąki po dojrzeniu dają duży plon smacznych nasion o ozdobnej barwie pomarańczowo-czerwonej.

Fasola pierścieniowa
więcej informacji...
Fasola pierścieniowa
 
Cena: 2.16 zł
Cena: 1.85 zł
Oszczędzasz: 0.31 zł (15%)
(Phaseolum "Anellino di Trento") NOWOŚĆ! Odmiana fasoli karłowej o wyjątkowo ozdobnych strąkach. Rośnie krzaczasto do wysokości 50-60 cm, nie wymaga podpór. Obficie plonuje strąkami zielonymi z kontrastowymi fioletowymi smugami. Strąki są pierścieniowato zwinięte. Niedojrzałe strąki mogą być jadane jak fasola szparagowa, są bezwłókniste. Może też uprawiać tę fasolę dla jadalnych nasion- różowych w fioletowe smugi.

Fasola włoska pstra
więcej informacji...
Fasola włoska pstra
 
Cena: 1.79 zł
Cena: 1.56 zł
Oszczędzasz: 0.23 zł (13%)
. (Phaseolus vulgaris "Borlotti") (3 RAZY WIĘCEJ NASION ZA TĘ SAMĄ CENĘ!) NOWOŚĆ! Włoska odmiana fasoli tycznej uprawiana dla suchego ziarna. Dorasta do 2,5 m wysokości, nadaje się także do uprawy w pojemnikach. Strąki po dojrzeniu dają duży plon smacznych nasion o ozdobnej barwie kremowej, purpurowo cętkowanej. Ziarna mają smak wyrazisty, doskonale nadają się do zup i zapiekanek. Obradza obficie, bardzo odporna na choroby i niekorzystne warunki uprawy.

Fasola-cud
więcej informacji...
Fasola-cud
 
Cena: 3.00 zł
Cena: 1.99 zł
Oszczędzasz: 1.01 zł (34%)
(Phaseolus coccineus "Hestia") Niezwykła odmiana fasoli karłowej szparagowej- to jednocześnie warzywo i fasola ozdobna z pięknych kwiatów. Doskonale nadaje się do uprawy w doniczce lub skrzynce balkonowej. Jednoroczna, dorasta do 40 cm wysokości, ma pokrój krzaczasty. Obficie zakwita pięknymi biało-czerwonymi kwiatami z których powstają bezwłókniste, bardzo smaczne, zielone strąki.

Fenkuł czerwony
więcej informacji...
Fenkuł czerwony
 
Cena: 1.98 zł
Cena: 1.74 zł
Oszczędzasz: 0.24 zł (13%)
(Foeniculum vulgare "Atropurpureum") NOWOŚĆ! Ozdobne, aromatyczne warzywo o jadalnych ogonkach liściowych o anyżowym, słodkim smaku. Bogate w witaminy i sole mineralne. Jadalne są również liście o czerwono-miedzianej, dekoracyjnej barwie. Roślina lecznicza, korzystnie wpływa na układ nerwowy i trawienie.

[1-50]  [51-100]  [101-150]  [151-179]  [następna] [pokaż wszystko]
 

Dokładamy wszelkich starań aby publikowane zdjęcia i opisy były w pełni prawidłowe i kompletne. Niestety, nie możemy zagwarantować, że podane dane nie zawierają przypadkowych pomyłek i błędów. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub chęci uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt: (KLIKNIJ TUTAJ). Prezentowany katalog produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a ma jedynie charakter informacyjny. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za stosowanie produktów niezgodnie z obowiązującym prawem. Podane ceny są cenami brutto.

Copyright © Wspaniałe Ogrody Maryli. All rights reserved.