Wspaniałe Ogrody Maryli
     
    


Złóż zamówienie
 
<!WIELKA OBNIŻKA CEN!>
<NOWOŚCI>
<ROŚLINY>
Nasiona
Przedmioty dekoracyjne
SKLEP ZIELARSKI MARYLI
Zapowiedzi sprzedaży
     Bambusy i trawy ozdobne
     Byliny ozdobne i paprocie ogrodowe
     Drzewa i krzewy iglaste
     Drzewa i krzewy liściaste
     Kaktusy ogrodowe
     Nasiona
     Palmy ogrodowe
     Pnącza ozdobne
     Rośliny do oczek wodnych
     Rośliny jadalne
     Rośliny święte i magiczne
     Rośliny tarasowe i balkonowe
     Zioła i rośliny przyprawowe
Zgłoszone opinie klientów

Strona główna : Zapowiedzi sprzedaży : Nasiona :

Bambus czarny jadalny (nasiona)
powiększ...

Bambus czarny jadalny (nasiona)

(8 głosów)

 
Cena: 1.49 zł
Cena: 1.32 zł
Oszczędzasz: 0.17 zł (12%)
Kod: N_bamCz 6 szt.

W sprzedaży: chwilowo brak - zapytanie o dostępność


(Phyllostachys nigra) NOWOŚĆ! Bardzo wysoki bambus (dorasta do 7 m), tworzy gęste kępy Ma zdrewniałe pnie-łodygi, czarne, od dołu przebarwiające się stopniowo na kolor zielony z fioletowym kropkowaniem. Ma wąskie, świeżo zielone liście, długości do 15 cm, które zachowują swoją barwę także zimą.
Jego młode pędy są jadalne po ugotowaniu (zbierane wiosną ze starszych kęp). Maja smak delikatny, słodkawy. Można je wycinać, kiedy wyrosną do wysokości ok. 5 cm nad ziemię. Używane są jako dodatek do sałatek, zup i potraw warzywnych (po 8 minutach gotowania wodę wylewamy i gotujemy do miękkości w nowej wodzie).
Jest odporny na mróz do -18 st. C, jeśli ma okryte korzenie to wytrzyma większe mrozy. Lubi stanowiska półcieniste, osłonięte i gleby żyzne, dostatecznie wilgotne. Najlepiej rośnie w pobliżu wyższych, głęboko korzeniących się drzew liściastych. Nie wymaga nawożenia, potrzebuje podlewania w okresach suszy. Silnie rozrasta się przez pędy podziemne, dlatego w mniejszych ogrodach wymaga ograniczania rozrostu przez otoczenie bryły korzeniowej pasem folii do basenów, wkopanej na co najmniej 60 cm głębokości w ziemię.
Ten bambus nie ginie po kwitnieniu.
Może być uprawiany w gruncie jako roślina jednoroczna albo jako roślina wieloletnia w szklanych ogrodach zimowych. Lubi pełne słońce i wilgotną, żyzną ziemię. Dobrze rośnie także w dużych pojemnikach, w miejscach ciepłych i zacisznych.
Siew: od marca do czerwca płytko do pojemników w temp. ok. +25 st. Siewki pikować pojedynczo do doniczek. Trzeba je chronić przed mrozem przez pierwsze 2 lata. Potem można wysadzać na miejsce stałe po 15 maja w rozstawie 70 na 70 cm.

Super
Dobry
OK
Taki sobie
Nie odpowiada mi

 

Dokładamy wszelkich starań aby publikowane zdjęcia i opisy były w pełni prawidłowe i kompletne. Niestety, nie możemy zagwarantować, że podane dane nie zawierają przypadkowych pomyłek i błędów. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub chęci uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt: (KLIKNIJ TUTAJ). Prezentowany katalog produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a ma jedynie charakter informacyjny. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za stosowanie produktów niezgodnie z obowiązującym prawem. Podane ceny są cenami brutto.

Copyright © Wspaniałe Ogrody Maryli. All rights reserved.