Wspaniałe Ogrody Maryli sklep ogrodniczy sadzonki nasiona naturalne kosmetyki
Wspaniałe Ogrody Maryli
     
    


Złóż zamówienie
 
<!WIELKA SPRZEDAŻ PROMOCYJNA!>
<NOWOŚCI>
<ROŚLINY>
Nasiona
Przedmioty dekoracyjne
SKLEP ZIELARSKI MARYLI
X! Porady ogrodnicze !X
Zapowiedzi sprzedaży
     Bambusy i trawy ozdobne
     Byliny ozdobne i paprocie ogrodowe
     Drzewa i krzewy iglaste
     Drzewa i krzewy liściaste
     Kaktusy ogrodowe
     Nasiona
     Palmy ogrodowe
     Pnącza ozdobne
     Rośliny do oczek wodnych
     Rośliny jadalne
     Rośliny święte i magiczne
     Rośliny tarasowe i balkonowe
     Zioła i rośliny przyprawowe
Zgłoszone opinie klientów

.

.

ORLEN paczka przelewy24.pl

.

.

Strona główna : Zapowiedzi sprzedaży : Drzewa i krzewy liściaste :

Albicja ogrodowa
powiększ...

Albicja ogrodowa

(72 głosów)

 
Cena: 3.69 zł
Cena: 2.69 zł
Oszczędzasz: 1.00 zł (28%)
Kod: N_albi 5 szt.

W sprzedaży: chwilowo brak - zapytanie o dostępność


Albicja ogrodowa (Albizzia julibrissin "Ernest Wilson") Z pewnością najpiękniejsze drzewo ozdobne, którego uprawa jest możliwa w naszym klimacie. Odmiana "Ernest Wilson" jest jedyną odmianą albicji, która może wytrzymać nasze zimy. Wyjątkowo egzotyczny i dekoracyjny wygląd: liście są podobne do liści mimozy i bardzo duże (do 40 cm długości) o delikatnej "koronkowej" budowie.
Albicja dorasta do 3-5 m wys., tworzy szeroką, parasolowatą koronę. Największą ozdoba albicji są jej kwiaty: puszyste czerwono-różowe kule z żółtymi pręcikami, zebrane w duże grona na końcach pędów. Kwiaty, przypominające pompony, pojawiają się obficie od początku lipca do końca września.
Może być uprawiana w gruncie na Pomorzu, w Wielkopolsce, na Śląsku i w Małopolsce. W Polsce środkowej tylko w miejscach o łagodnym mikroklimacie lub jako roślina doniczkowa. Odpowiada jej każda gleba z wyjątkiem skrajnie mokrych i suchych. Stanowisko uprawy musi być słoneczne, ciepłe i osłonięte od wiatru np. blisko domu.
Siew od marca do lipca. Nasiona przed siewem namoczyć w letniej wodzie przez 24-48 godzin. Wysiewać do pojemników na głębokość 0,5 cm w temp. ok. +20 st. Siewki rozsadzać pojedynczo do doniczek w fazie 1 liścia.
Młode rośliny muszą być uprawiane w doniczkach przez pierwsze 3 lata i zimować w pomieszczeniu, zabezpieczonym przed mrozem. Potem wysadzamy je na miejsce stałe na wiosnę.

Doskonały
Dobry
Przeciętny
Dostateczny
Nie odpowiada mi

 

Dokładamy wszelkich starań aby publikowane zdjęcia i opisy były w pełni prawidłowe i kompletne. Niestety, nie możemy zagwarantować, że podane dane nie zawierają przypadkowych pomyłek i błędów. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub chęci uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt: (KLIKNIJ TUTAJ). Prezentowany katalog produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a ma jedynie charakter informacyjny. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za stosowanie produktów niezgodnie z obowiązującym prawem. Podane ceny są cenami brutto.

Copyright © Wspaniałe Ogrody Maryli. All rights reserved.