Wspaniałe Ogrody Maryli sklep ogrodniczy sadzonki nasiona naturalne kosmetyki
Wspaniałe Ogrody Maryli
     
    


Złóż zamówienie
 
<!WIELKA SPRZEDAŻ PROMOCYJNA!>
<NOWOŚCI>
<ROŚLINY>
Nasiona
Przedmioty dekoracyjne
SKLEP ZIELARSKI MARYLI
X! Porady ogrodnicze !X
Zapowiedzi sprzedaży
     Bambusy i trawy ozdobne
     Byliny ozdobne i paprocie ogrodowe
     Drzewa i krzewy iglaste
     Drzewa i krzewy liściaste
     Kaktusy ogrodowe
     Nasiona
     Palmy ogrodowe
     Pnącza ozdobne
     Rośliny do oczek wodnych
     Rośliny jadalne
     Rośliny święte i magiczne
     Rośliny tarasowe i balkonowe
     Zioła i rośliny przyprawowe
Zgłoszone opinie klientów

.

.

ORLEN paczka przelewy24.pl

.

.

Strona główna : Zapowiedzi sprzedaży : Rośliny jadalne :

[1-50]  [51-100]  [101-150]  [151-200]  [201-219]  [następna] [pokaż wszystko]

Agrest czerwony bezkolcowy
więcej informacji...
Agrest czerwony bezkolcowy
 
Cena: 19.98 zł
Cena: 16.95 zł
Oszczędzasz: 3.03 zł (16%)
Agrest czerwony bezkolcowy (Ribes uva-crispa "Pax") NOWOŚĆ! Krzew całkowicie pozbawiony kolców, co ułatwia zbiór owoców. Plonuje obficie, owoce o ciemnoczerwonej skórce dojrzewają w końcu lipca, są niepękające, duże i smaczne. Ma dużą odporność na choroby.

Akebia "Kohin Nishiki"
więcej informacji...
Akebia "Kohin Nishiki"
 
Cena: 29.95 zł
Cena: 24.65 zł
Oszczędzasz: 5.30 zł (18%)
Akebia "Kohin Nishiki" (Akebia quinata "Kohin Nishiki") Pnącze ozdobne z kwiatów, barwnych liści i jadalnych owoców, dorasta do 5 m wysokości, pochodzi z Dalekiego Wschodu. Liście mają dekoracyjne białe smugi na ciemnozielonym tle. Wiosną bardzo obficie kwitnie gronami purpurowo-różowych, pachnących kardamonem kwiatów, z których rozwijają się ogórkowate owoce. Miąższ tych owoców jest jadalny, aromatyczny i bardzo słodki. Owoce akebii są popularnym deserem w Japonii, Korei i Chinach.

Akebia "Srebrne Dzwoneczki"
więcej informacji...
Akebia "Srebrne Dzwoneczki"
 
Cena: 26.90 zł
Cena: 24.85 zł
Oszczędzasz: 2.05 zł (8%)
Akebia "Srebrne Dzwoneczki" (Akebia quinata "Silver Bells") NOWOŚĆ! Pnącze ozdobne z kwiatów, liści i jadalnych owoców, dorasta do 5 m wysokości, pochodzi z Dalekiego Wschodu. Tworzy drewniejące pędy, owijające się wokół podpór, gęsto okryte pięciolistkowymi, półzimozielonymi (nie opadają w łagodniejsze zimy) liśćmi. Wiosną bardzo obficie kwitnie gronami srebrzysto-białych, pachnących kardamonem kwiatów z różowo paskowanymi pręcikami. Kwiaty kształtem i barwą przypominają srebrne dzwonki (stąd nazwa). Powstają z nich ogórkowate, biało-różowe owoce o długości 10 cm.
Miąższ tych owoców jest jadalny, aromatyczny i bardzo słodki. Owoce akebii są popularnym deserem w Japonii, Korei i Chinach.

Akebia biała
więcej informacji...
Akebia biała
 
Cena: 28.40 zł
Cena: 24.86 zł
Oszczędzasz: 3.54 zł (13%)
Akebia biała (Akebia quinata "Alba") NOWOŚĆ! Pnącze ozdobne z kwiatów, liści i jadalnych owoców, dorasta do 5 m wysokości, pochodzi z Dalekiego Wschodu. Tworzy drewniejące pędy, owijające się wokół podpór, gęsto okryte pięciolistkowymi, półzimozielonymi (nie opadają w łagodniejsze zimy) liśćmi. Wiosną bardzo obficie kwitnie gronami kremowo-białych, pachnących kardamonem kwiatów, z których rozwijają się ogórkowate, różowe owoce o długości 10 cm. Miąższ tych owoców jest jadalny, aromatyczny i bardzo słodki. Owoce akebii są popularnym deserem w Japonii, Korei i Chinach.

Akebia owocowa
więcej informacji...
Akebia owocowa
 
Cena: 26.25 zł
Cena: 24.48 zł
Oszczędzasz: 1.77 zł (7%)
Akebia owocowa (Akebia quinata "Prolific") Pnącze ozdobne z kwiatów, liści i jadalnych owoców, dorasta do 5 m wysokości, pochodzi z Dalekiego Wschodu. Tworzy drewniejące pędy, owijające się wokół podpór, gęsto okryte pięciolistkowymi, półzimozielonymi (nie opadają w łagodniejsze zimy) liśćmi. Wiosną bardzo obficie kwitnie gronami różowych, pachnących kardamonem kwiatów, z których rozwijają się ogórkowate, zielonkawe owoce o długości 10 cm. Miąższ tych owoców jest jadalny, aromatyczny i bardzo słodki. Owoce akebii są popularnym deserem w Japonii, Korei i Chinach.

Akebia wielkoowocowa
więcej informacji...
Akebia wielkoowocowa
 
Cena: 22.80 zł
Cena: 18.60 zł
Oszczędzasz: 4.20 zł (19%)
Akebia wielkoowocowa (Akebia quinata "Giant") NOWOŚĆ! Pnącze ozdobne z kwiatów, liści i jadalnych owoców, dorasta do 7 m wysokości, pochodzi z Dalekiego Wschodu. Tworzy drewniejące pędy, owijające się wokół podpór, gęsto okryte pięciolistkowymi, półzimozielonymi (nie opadają w łagodniejsze zimy) liśćmi, Wiosną bardzo obficie kwitnie gronami ciemnopurpurowych, pachnących cynamonem kwiatów, z których rozwijają się duże, ogórkowate, mięsiste, różowe owoce o długości 15-18 cm. Miąższ tych owoców jest jadalny, aromatyczny i bardzo słodki. Owoce akebii są popularnym deserem w Japonii, Korei i Chinach.

Ananas owocujący "Baby"
więcej informacji...
Ananas owocujący "Baby"
 
Cena: 29.99 zł
Cena: 24.56 zł
Oszczędzasz: 5.43 zł (19%)
Ananas owocujący "Baby" (Ananas nanus "Baby") NOWOŚĆ!!! Zimozielona bylina owocowa i ozdobna, do uprawy doniczkowej, pochodzi z Brazylii, dorasta do 55 cm wysokości. Tworzy pęk wzniesionych, wąskich, ciemnozielonych liści. Ze środka rozety liści wyrasta łodyga zakończona małym, jadalnym i smacznym owocem o średnicy ok. 6 cm.

Annona purpurowa
więcej informacji...
Annona purpurowa
 
Cena: 28.90 zł
Annona purpurowa (Annona purpurea) NOWOŚĆ! Drzewko owocowe i ozdobne, dorasta do 3 m wysokości (w uprawie doniczkowej), pochodzi z gór tropikalnej Ameryki. Liście są sezonowe, bardzo duże (do 30 cm długości) i ciemnozielone. W lecie zakwita pięknie i bardzo mocno pachnącymi sześciopłatkowymi żółto-czerwonawymi kwiatami, z których powstają duże, okrągłe owoce (do 20 cm średnicy), żółto-pomarańczowe, słodkie i smaczne, o smaku przypominającym mango. Skórka tych owoców jest bardzo dekoracyjna, z dużymi hakowatymi wyrostkami.

Aralia bylinowa
więcej informacji...
Aralia bylinowa
 
Cena: 29.59 zł
Cena: 26.85 zł
Oszczędzasz: 2.74 zł (10%)
Aralia bylinowa (Aralia racemosa ) Roślina ozdobna i jadalna. To jedna z największych bylin ogrodowych, przypomina małe drzewo, ale nie tworzy zdrewniałego pnia (zimą część nadziemna zasycha, wiosną wyrastają nowe "pnie"), pochodzi z Ameryki Północnej, dorasta do 3 m wysokości, rozrasta się w kępy. W odróżnieniu od aralii drzewiastej nie jest kolczasta. Tworzy ogromne, pierzaste, ciemnozielone liście o długości do 75 cm.
Późną wiosną i wczesnym latem obficie zakwita kłosowatymi, białymi kwiatostanami, długości do 40 cm, z których rozwijają się grona kulistych, ciemnopurpurowych owoców.
Doskonała roślina jadalna: spożywane są końce młodych pędów (ugotowane jak szparagi), młode liście (jako aromatyczny dodatek do zup), korzeń (po ugotowaniu, daje potrawom smak i zapach lukrecji) oraz dojrzałe owoce (jako dodatek do dżemów lub nalewek, którym nadają rubinową barwę, aromat i smak).

Aralia szparagowa złocista
więcej informacji...
Aralia szparagowa złocista
 
Cena: 26.65 zł
Cena: 22.59 zł
Oszczędzasz: 4.06 zł (16%)
Aralia szparagowa złocista (Aralia cordata "Sun King") Roślina ozdobna i jadalna. To jedna z piękniejszych bylin ogrodowych, pochodzi z Japonii, dorasta do 1,8 m wysokości, rozrasta się w kępy. W odróżnieniu od aralii drzewiastej nie jest kolczasta. Tworzy ogromne, pierzaste, złocisto-zielonkawe liście o długości do 65 cm. Na zimę część nadziemna zamiera, wiosną wyrastają nowe pędy.
Późną wiosną i wczesnym latem obficie zakwita kłosowatymi, białymi kwiatostanami, długości do 40 cm, z których rozwijają się grona kulistych, ciemnopurpurowych owoców.
Doskonała roślina jadalna: na Dalekim Wschodzie spożywane są młode pędy bez liści, ugotowane jak szparagi a potem pokrojone w plasterki; są smacznym dodatkiem do zup i potraw warzywnych.

Aronia czerwonoowocowa
więcej informacji...
Aronia czerwonoowocowa
 
Cena: 22.80 zł
Cena: 18.65 zł
Oszczędzasz: 4.15 zł (19%)
Aronia czerwonoowocowa (Aronia arbutifolia) NOWOŚĆ! Unikalny, niespotykany u nas krzew owocowy i ozdobny. Pochodzi z USA i Kanady, dorasta do 3 m wysokości, tworzy wielopędową, luźną koronę. Ma liście sezonowe (do 8 cm długości), ciemnozielone. Jesienią stają się jaskrawo czerwone i pomarańczowe. Kwitnie obficie późną wiosną gronami białych kwiatków z których powstają jadalne czerwone jagody. Zastosowanie takie samo jak owoców aronii czarnoowocowej- jako dodatek do przetworów, nalewek itp. Bardzo duża zawartość witaminy PP.

Asymina (urodlin trójłatkowy)
więcej informacji...
Asymina (urodlin trójłatkowy)
 
Cena: 43.22 zł
Cena: 38.69 zł
Oszczędzasz: 4.53 zł (11%)
Asymina (urodlin trójłatkowy) większa (Asimina triloba "Prima 1216") PROMOCJA! Unikat botaniczny. Prawie niespotykany w Polsce duży krzew owocowy i ozdobny (lub małe drzewko) z USA (do 6 m wysokości). Oferujemy odmianę uprawną europejską, obficie owocującą i samopylną. Ma duże, jajowate, sezonowe, jasnozielone liście, które jesienią przebarwiają się na żółto. Zakwita latem dużymi, kubkowatymi, ciemnopurpurowymi kwiatami, z których powstają butelkowate, jadalne, słodkie i smaczne owoce (mają smak banana i mango oraz wysoką zawartość białka), ważą ok. 40 dkg i mają ok. 16 cm długości.

Asymina (urodlin trójłatkowy) duża
więcej informacji...
Asymina (urodlin trójłatkowy) duża
 
Cena: 56.36 zł
Cena: 48.69 zł
Oszczędzasz: 7.67 zł (14%)
Asymina (urodlin trójłatkowy) duża (Asimina triloba "Prolific") NOWOŚĆ! Unikat botaniczny. Prawie niespotykany w Polsce duży krzew owocowy i ozdobny (lub małe drzewko) z USA (do 6 m wysokości). Oferujemy odmianę uprawną amerykańską, bardzo obficie owocującą i samopylną. Ma duże, jajowate, sezonowe, jasnozielone liście, które jesienią przebarwiają się na żółto. Zakwita latem dużymi, kubkowatymi, ciemnopurpurowymi kwiatami, z których powstają butelkowate, jadalne, słodkie i smaczne owoce (mają smak banana i mango oraz wysoką zawartość białka), ważą ok. 50 dkg i mają ok. 17 cm długości.

Awokado czerwone
więcej informacji...
Awokado czerwone
 
Cena: 34.59 zł
Cena: 28.45 zł
Oszczędzasz: 6.14 zł (18%)
Awokado czerwone (Persea americana "Hardee") NOWOŚĆ!!! Zimozielone drzewko ozdobne i owocowe z Ameryki Środkowej i Południowej w rzadko spotykanej odmianie o czerwonych owocach. Dorasta do 3 m wysokości. Ma bardzo duże liście (do 30 cm długości), zielone z czerwonym podbarwieniem. Zakwita na początku lata, małymi, żółto-białymi kwiatkami, z których powstają owoce wielkości i kształtu gruszki, o czerwonej skórce i zielono-czerwonawym miąższu.
Owoce awokado są cennym źródłem tłuszczu roślinnego, dobroczynnego dla zdrowia (to kwas oleinowy, który ma zdolność obniżania poziomu złego cholesterolu, a ponadto przeciwdziała nowotworom prostaty i piersi).

Bananowiec himalajski ogrodowy
więcej informacji...
Bananowiec himalajski ogrodowy
 
Cena: 48.69 zł
Cena: 39.75 zł
Oszczędzasz: 8.94 zł (19%)
Bananowiec himalajski ogrodowy (duży) (Musa sikkimensis) NOWOŚĆ! Wyjątkowy karłowy bananowiec ozdobny z liści i pięknych, ogromnych kwiatów. Bylina drzewiasta ozdobna, pochodzi górskich dolin Indii i Nepalu. Jest gatunkiem bananowca najbardziej odpornym na zimno po bananowcu japońskim. Dorasta do 4 m wys. (w tym 2,5 m pnia), tworzy prosty pień ozdobiony pękiem długich i szerokich zielonych liści, czerwono podbarwionych. Liście z czasem rozdzielają się na fragmenty, co daje efekt dekoracyjny. Z kłącza podziemnego wyrastają rośliny potomne. Pień główny nie obumiera co roku, ale rośnie coraz większy.
Zakwita w lecie długim, purpurowym kwiatostanem, który wyrasta u nasady liści. Powstają z niego niewielkie owoce, jadalne i aromatyczne.

Bananowiec karłowy domowy
więcej informacji...
Bananowiec karłowy domowy
 
Cena: 29.59 zł
Cena: 26.69 zł
Oszczędzasz: 2.90 zł (10%)
Bananowiec karłowy domowy (Musa acuminata "Dwarf Cavendish") Zimozielona bylina drzewiasta ozdobna, pochodzi z Chin, gdzie uprawiana jest dla smacznych owoców. Jest gatunkiem bananowca szczególnie nadającym się do uprawy w pojemnikach w mieszkaniu, a latem w ogrodzie. Dorasta do 1,5 m wys., tworzy prosty pień ozdobiony pękiem długich i szerokich zielonych liści z dekoracyjnymi czerwonymi smugami. Z kłącza podziemnego wyrastają rośliny potomne. Owocuje pod koniec lata.

Bananowiec karłowy domowy (większy)
więcej informacji...
Bananowiec karłowy domowy (większy)
 
Cena: 47.56 zł
Cena: 39.42 zł
Oszczędzasz: 8.14 zł (18%)
Bananowiec karłowy domowy (większy) (Musa acuminata "Dwarf Cavendish") Zimozielona bylina drzewiasta ozdobna, pochodzi z Chin, gdzie uprawiana jest dla smacznych owoców. Jest gatunkiem bananowca szczególnie nadającym się do uprawy w pojemnikach w mieszkaniu, a latem w ogrodzie. Dorasta do 1,5 m wys., tworzy prosty pień ozdobiony pękiem długich i szerokich zielonych liści z dekoracyjnymi czerwonymi smugami (pojawiają się przy silnym nasłonecznieniu). Z kłącza podziemnego wyrastają rośliny potomne. Owocuje pod koniec lata.

Batat jadalny (dwa kolory)
więcej informacji...
Batat jadalny (dwa kolory)
 
Cena: 16.48 zł
Cena: 14.65 zł
Oszczędzasz: 1.83 zł (12%)
Batat jadalny purpurowy i zielony (Ipomoea batatas "Sweet Heart Purple" i "Green Carpet") NOWOŚĆ! Dwie odmiany w jednej doniczce! Pnąca, dekoracyjna roślina, tworzy jadalne i smaczne bulwy podziemne. Jest pięknym pnączem ozdobnym, dorastającym do 1-3 m wys., o liściach sezonowych koloru ciemnej purpury i złocistej zieleni, sercowatych lub dłoniastych. Dzwonkowate, ciemnoróżowe kwiaty pojawiają się późną wiosną.
Roślina tworzy jadalne bulwy o fioletowej i jasnobrązowej skórce i miąższu (osiągają do 15 cm długości, kształtem przypominają dużą marchew). Mają konsystencję podobną do ziemniaka, ale są znacznie smaczniejsze, słodkawe, zawierają 20% skrobi, dużo witaminy B1 i C. Zastosowanie w kuchni takie, jak ziemniaków: do puree, zapiekanek, zup i jako danie główne; mogą być gotowane, smażone i pieczone. Zbiór od drugiej połowy października (bulwy zaczynają się tworzyć w temperaturze poniżej +4 st., gdy zamiera część nadziemna). Bulwy można przechować w lekko wilgotnym torfie w lodówce (temp. ok. +4 st.) aż do wiosny, gdy w marcu sadzimy je do doniczek w temperaturze pokojowej. Do gruntu wysadzamy po 20 maja, w rozstawie 45 na 45 cm.

Batat jadalny purpurowy
więcej informacji...
Batat jadalny purpurowy
 
Cena: 18.28 zł
Cena: 14.65 zł
Oszczędzasz: 3.63 zł (20%)
Batat jadalny purpurowy (Ipomoea batatas "Sweet Heart Purple") NOWOŚĆ! Pnąca, dekoracyjna roślina, tworzy jadalne i smaczne bulwy podziemne. Jest pięknym pnączem ozdobnym, dorastającym do 1-3 m wys., o liściach sezonowych koloru ciemnej purpury, sercowatych lub dłoniastych. Dzwonkowate, ciemnoróżowe kwiaty pojawiają się późną wiosną.
Roślina tworzy jadalne bulwy o fioletowej skórce i miąższu (osiągają do 15 cm długości, kształtem przypominają dużą marchew). Mają konsystencję podobną do ziemniaka, ale są znacznie smaczniejsze, słodkawe, zawierają 20% skrobi, dużo witaminy B1 i C. Zastosowanie w kuchni takie, jak ziemniaków.

Bażyna bursztynowa owocowa
więcej informacji...
Bażyna bursztynowa owocowa
 
Cena: 14.28 zł
Cena: 10.79 zł
Oszczędzasz: 3.49 zł (25%)
Bażyna bursztynowa owocowa (Empetrum nigrum "Bernstein") NOWOŚĆ! Zimozielona krzewinka ozdobna i owocowa, dorasta do 25 cm wysokości, tworzy gęste, rozłożyste kępy. Występuje naturalnie na dalekiej północy w tundrze. Ma gęste, krótkie, igiełkowate ulistnienie. Wiosną i latem jest intensywnie zielona, a jesienią i zimą nabiera pięknej, bursztynowej, pomarańczowo-miedzianej barwy. Kwitnie wiosną drobnymi, bezpłatkowymi kwiatkami z których powstają liczne jadalne, czarne, soczyste owoce-jagody (podobne kształtem do owoców borówki). Mają przyjemny, słodkawy smak i wysoką zawartość witamin A, C i E. Nadają się do spożycia na surowo lub do przetworów: dżemów, soków i nalewek, którym nadają ciemno-purpurowy kolor.

Borówka "Susi"
więcej informacji...
Borówka "Susi"
 
Cena: 12.65 zł
Cena: 9.16 zł
Oszczędzasz: 3.49 zł (28%)
Borówka "Susi" (Vaccinum vitis-idaea "Susi") CENA PROMOCYJNA! Ozdobna i owocowa zimozielona krzewinka (w odmianie o większych i smaczniejszych owocach), dorasta do 35 cm wysokości, tworzy duże kępy. Ma gęsto ułożone, drobne, owalne liście, ciemnozielone i błyszczące. Wiosną obficie zakwita drobnymi, różowymi kwiatami, z których powstają liczne, ciemnoczerwone jagody (średnica 0,5 cm). Są jadalne i smaczne, najlepsze w dżemach i konfiturach.

Borówka wysoka różowa
więcej informacji...
Borówka wysoka różowa
 
Cena: 24.89 zł
Cena: 19.86 zł
Oszczędzasz: 5.03 zł (21%)
Borówka wysoka różowa(Vaccinum corymbosum "Pink Lemonade") NOWOŚĆ! Borówka wielkoowocowa, w wyjątkowej odmianie o różowych, smacznych owocach. Krzew, pochodzi z Ameryki Północnej, dorasta do 1,5 m wysokości, pokrój kopulasty, rozłożysty. Ma sezonowe, jajowate, jasnozielone liście. Wiosną zakwita gronami biało-różowych kwiatów, z których powstają liczne owoce, po dojrzeniu różowe, o średnicy ok. 0,6-0,8 cm. Owoce są słodkie i smaczne, doskonałe jako owoce deserowe, szczególnie efektowne do dekoracji potraw.

Brusonecja chińska owocowa
więcej informacji...
Brusonecja chińska owocowa
 
Cena: 27.40 zł
Cena: 16.69 zł
Oszczędzasz: 10.71 zł (40%)
Brusonecja chińska owocowa (Broussonetia papyrifera) Małe drzewko owocowe i ozdobne (do 8 m wysokości) o kulistej koronie. Ma duże, jasnozielone, głęboko powycinane, sezonowe liście (do 20 cm długości). W maju i czerwcu zakwita zwisającymi, kremowymi kwiatostanami z których powstają jadalne, słodkie, okrągłe, pomarańczowo-czerwone, kuliste owoce (do 2 cm długości).

Brzoskwinia chińska płaska
więcej informacji...
Brzoskwinia chińska płaska
 
Cena: 58.50 zł
Cena: 37.89 zł
Oszczędzasz: 20.61 zł (36%)
Brzoskwinia chińska płaska (Prunus persica "Flat China") NOWOŚĆ! Brzoskwinia o okrągłych, mocno spłaszczonych owocach, dorasta do 4 m wysokości. Owoce różowo-pomarańczowe z czerwonym rumieńcem. Miąższ żółto-różowy, słodki, bardzo soczysty i smaczny. Owocuje bardzo obficie.

Brzoskwinia karłowa
więcej informacji...
Brzoskwinia karłowa
 
Cena: 46.59 zł
Cena: 37.45 zł
Oszczędzasz: 9.14 zł (20%)
Brzoskwinia karłowa (Prunus persica "Bonfire") NOWOŚĆ! Karłowata odmiana brzoskwini, nadaje się do uprawy doniczkowej i w małym ogródku. Dorasta do 1,6 m wysokości, rośnie wolno, tworzy zwartą, okrągłą koronę. Owocuje obficie nawet jako małe drzewko. Owoce o średnicy 6-8 cm, różowo-pomarańczowe z czerwonym rumieńcem. Miąższ żółto-różowy, słodki, bardzo soczysty i smaczny.

Cebula hiszpańska biała (dymka)
więcej informacji...
Cebula hiszpańska biała (dymka)
 
Cena: 2.65 zł
Cena: 2.31 zł
Oszczędzasz: 0.34 zł (13%)
Cebula hiszpańska biała (dymka) (Allium cepa "Carbianca") NOWOŚĆ! Niezwykła hiszpańska odmiana cebuli, tworząca okrągłe cebule o wadze ok. 100 g. okryte czysto białą łuską. Cebule soczyste, o wyrazistym, pikantnym, bardzo dobrym smaku, nadają się szczególnie do potraw kuchni śródziemnomorskiej (pizze, zapiekanki).

Cedrela (drzewo warzywne)
więcej informacji...
Cedrela (drzewo warzywne)
 
Cena: 26.50 zł
Cena: 18.59 zł
Oszczędzasz: 7.91 zł (30%)
Cedrela (drzewo warzywne) (Cedrella sinensis "Ji-an") PROMOCJA! Jedyne drzewo, którego liście są jadane jako warzywo. Smaczna odmiana chińska. Młode liście mają delikatny smak cebuli i w Chinach są (po ugotowaniu lub na surowo) używane do różnych potraw- zup, sałatek i przystawek. Starsze liście po wysuszeniu można zaparzać jak herbatę ziołową. Mają właściwości lecznicze. Wytrzymuje mrozy do -25 st. Cedrela jest również wyjątkowo ozdobna: młode liście mają różowawe zabarwienie, kwiaty bardzo mocno i przyjemnie pachną.

Cedrela (drzewo warzywne) (większa)
więcej informacji...
Cedrela (drzewo warzywne) (większa)
 
Cena: 21.70 zł
Cena: 18.67 zł
Oszczędzasz: 3.03 zł (14%)
Cedrela (drzewo warzywne) (większa) (Cedrella sinensis "Ji-an") Jedyne drzewo, którego liście są jadane jako warzywo. Smaczna odmiana chińska. Młode liście mają delikatny smak cebuli i w Chinach są (po ugotowaniu lub na surowo) używane do różnych potraw- zup, sałatek i przystawek. Starsze liście po wysuszeniu można zaparzać jak herbatę ziołową. Mają właściwości lecznicze, np. pomagają na alergie i choroby skóry.
Cedrela jest również wyjątkowo ozdobna: młode liście mają różowawe zabarwienie, kwiaty bardzo mocno i przyjemnie pachną.

Chleb świętojański
więcej informacji...
Chleb świętojański
 
Cena: 14.56 zł
Cena: 12.85 zł
Oszczędzasz: 1.71 zł (12%)
Chleb świętojański (Ceratonia siliqua) NOWOŚĆ! Zimozielony krzew ozdobny i owocowy z okolic Morza Śródziemnego, dorasta do 2-3 m wysokości, nadaje się do uprawy doniczkowej jako ozdoba tarasu lub ogrodu, zimować musi w jasnym pomieszczeniu zabezpieczonym przed mrozem (w temperaturze od + 5 do +15 st.C.). Ma ozdobne zimozielone "pierzaste", błyszczące i ciemnozielone liście. Na wiosnę obficie kwitnie małymi czerwonymi kwiatami, z których rozwijają się jadalne i słodkie, początkowo zielone, potem ciemnobrązowe strąki (do 30 cm długości), które są używane do produkcji deserów, czekolady itp.

Chleb świętojański (duży)
więcej informacji...
Chleb świętojański (duży)
 
Cena: 71.65 zł
Cena: 56.35 zł
Oszczędzasz: 15.30 zł (22%)
Chleb świętojański (duży) (Ceratonia siliqua) NOWOŚĆ! Zimozielony krzew ozdobny i owocowy z okolic Morza Śródziemnego, dorasta do 2-3 m wysokości (zdjęcia "real foto"), nadaje się do uprawy doniczkowej jako ozdoba tarasu lub ogrodu, zimować musi w jasnym pomieszczeniu zabezpieczonym przed mrozem (w temperaturze od + 5 do +15 st.C.). Ma ozdobne zimozielone "pierzaste", błyszczące i ciemnozielone liście. Na wiosnę obficie kwitnie małymi czerwonymi kwiatami, z których rozwijają się jadalne i słodkie, początkowo zielone, potem ciemnobrązowe strąki (do 30 cm długości), które są używane do produkcji deserów, czekolady itp.

Chrzan japoński (wasabi)
więcej informacji...
Chrzan japoński (wasabi)
 
Cena: 29.98 zł
Cena: 27.45 zł
Oszczędzasz: 2.53 zł (9%)
Chrzan japoński (wasabi) (Eutrema japonica) NOWOŚĆ! Kłączowa bylina jadalna i przyprawowa, tworząca gęste kępy, dorasta do 30 cm wysokości, pochodzi z Japonii i Korei. Ma sercowate, sezonowe liście, ciemnozielone i błyszczące. W kwietniu i maju zakwita okrągłymi kwiatostanami kremowych, drobnych kwiatków na wzniesionych łodygach.
Częścią jadalną są grube, podziemne kłącza, z których wyrastają liście. Świeże lub wysuszone kłącza uciera się na tarce. Powstaje masa (lub proszek) o intensywnie jasnozielonym kolorze. Ma on bardzo pikantny smak i jest powszechnie stosowany w Japonii jako przyprawa do zup, sosów i sushi. Zastosowanie w kuchni podobne do chrzanu, ale dodatkowo nadaje potrawom barwę jasnozieloną.

Cissus cukrowy
więcej informacji...
Cissus cukrowy
 
Cena: 14.60 zł
Cissus cukrowy (Cissus rotundifolia) NOWOŚĆ! Zimozielone pnącze, wydzielające kryształki cukru. Roślina sukulentowa (gromadząca wodę w liściach) do uprawy doniczkowej, dorasta do 3 m wysokości, pochodzi z Afryki i Półwyspu Arabskiego. Ma gęsto ulistnione pędy. Liście są grube, skórzaste, ciemnozielone i błyszczące, okrągłe. Na powierzchni liści i łodyg powstają drobne kryształki jadalnego cukru (fruktozy).

Cytron-Ręka Buddy
więcej informacji...
Cytron-Ręka Buddy
 
Cena: 33.50 zł
Cena: 29.25 zł
Oszczędzasz: 4.25 zł (13%)
Cytron-Ręka Buddy (Citrus medica var. sarcodactylis) NOWOŚĆ! Cytrus o niezwykłych owocach, z licznymi, długimi wyrostkami, przypominającymi kształtem rękę. Zimozielony krzew owocowy i ozdobny do uprawy doniczkowej, dorasta do 1,5 m wysokości. Jest samopylny i owocuje przez cały rok. Owoce mają grubą, gruzłowatą i pofałdowaną żółtą skórkę.
Owoce pięknie i mocno pachną, dlatego są w Azji stosowane do perfumowania pomieszczeń, szaf itp. Gruba skórka owoców doskonale nadaje się do kandyzowania w cukrze i aromatyzowania wypieków lub napojów, którym nadaje niepowtarzalny smak i aromat.

Cytrus Kalamondia
więcej informacji...
Cytrus Kalamondia
 
Cena: 43.95 zł
Cena: 39.85 zł
Oszczędzasz: 4.10 zł (10%)
Cytrus Kalamondia (Citrus mitis) NOWOŚĆ! Zimozielone drzewko owocowe i ozdobne do uprawy doniczkowej, dorasta do 1 m wysokości. Roślina bardzo plenna, samopylna i owocująca przez cały rok. Owoce są wielkości mirabelek, kuliste, o pomarańczowej skórce i soczystym miąższu. Te owoce nie są jadane na surowo, lecz służą do produkcji dżemów i soków o doskonałym aromacie i smaku.
Roślina nadaje się doskonale do uprawy mieszkaniowej (znosi wyższe temperatury i centralne ogrzewanie), jest bardzo dekoracyjna, kwitnie cały rok białymi i bardzo pachnącymi kwiatami.

Cytrus Limekwat (drzewko)
więcej informacji...
Cytrus Limekwat (drzewko)
 
Cena: 119.95 zł
Cena: 87.85 zł
Oszczędzasz: 32.10 zł (27%)
Cytrus Limekwat (drzewko) (Citrus × floridana "Eustis") NOWOŚĆ! Zimozielone drzewko owocowe i ozdobne (mieszaniec limonki i kumkwata) do uprawy doniczkowej, dorasta do 1,5 m wysokości. Roślina bardzo plenna, samopylna i owocująca przez cały rok. Owoce są wielkości mirabelek, owalne, wydłużone, o jasnożółtej skórce i soczystym, słodkim i aromatycznym miąższu. Te owoce są jadane na surowo (w całości, skórka też jest jadalna na surowo), oraz służą do produkcji dżemów i nalewek o niepowtarzalnym aromacie i smaku. Owoce nadają się też do kandyzowania w cukrze.
Roślina nadaje się doskonale do uprawy mieszkaniowej (znosi wyższe temperatury i centralne ogrzewanie), jest bardzo dekoracyjna, kwitnie cały rok białymi i bardzo pachnącymi kwiatami.

Cytrus Pumpia
więcej informacji...
Cytrus Pumpia
 
Cena: 47.60 zł
Cytrus Pumpia (Citrus "Monstruosa") NOWOŚĆ! Cytrus o ogromnych owocach, osiągających wagę nawet 3 i więcej kg. Zimozielony krzew owocowy i ozdobny do uprawy doniczkowej, dorasta do 3 m wysokości. Jest samopylny i owocuje przez cały rok. Owoce mają grubą, gruzłowatą i pofałdowaną żółtą skórkę. Są słodkawe, mogą być jadane jako owoce deserowe, ale najlepsze są do przetworów, którym nadają niepowtarzalny smak i aromat. Roślina do uprawy mieszkaniowej, jest bardzo dekoracyjna z liści, kwitnie cały rok białymi i bardzo pachnącymi kwiatami.

Cytryna "Eureka Hill"
więcej informacji...
Cytryna "Eureka Hill"
 
Cena: 33.65 zł
Cena: 26.65 zł
Oszczędzasz: 7.00 zł (21%)
Cytryna "Eureka Hill" (Citrus limon "Eureka Hill") NOWOŚĆ! Cytryna owocowa w odmianie najbardziej nadającej się do uprawy doniczkowej. Zimozielony krzew owocowy i ozdobny do uprawy doniczkowej, dorasta do 1,7 m wysokości. Jest samopylny, kwitnie i owocuje obficie przez cały rok. Owoce owalne, o skórce złocisto-żółtej. Jest bardzo dekoracyjna, kwitnie białymi i bardzo pachnącymi kwiatami.

Cytryna "Eureka Hill" (drzewko)
więcej informacji...
Cytryna "Eureka Hill" (drzewko)
 
Cena: 128.40 zł
Cena: 72.60 zł
Oszczędzasz: 55.80 zł (44%)
Cytryna "Eureka Hill" (drzewko) (Citrus limon "Eureka Hill") NOWOŚĆ! Cytryna owocowa w odmianie najbardziej nadającej się do uprawy doniczkowej. Zimozielony krzew owocowy i ozdobny do uprawy doniczkowej, dorasta do 1,7 m wysokości. Jest samopylny, kwitnie i owocuje obficie przez cały rok. Owoce owalne, o skórce złocisto-żółtej. Jest bardzo dekoracyjna, kwitnie białymi i bardzo pachnącymi kwiatami.

Cytryna "Ponderosa" (duże drzewo) WYSYŁKA GRATIS!
więcej informacji...
Cytryna "Ponderosa" (duże drzewo) WYSYŁKA GRATIS!
 
Cena: 342.50 zł
Cena: 269.00 zł
Oszczędzasz: 73.50 zł (22%)
Cytryna "Ponderosa" (duże drzewo) (Citrus limon x medica) NOWOŚĆ! Cytryna owocowa w odmianie świetnie nadającej się do uprawy doniczkowej (zdjęcia "real foto"). Zimozielone drzewo owocowe i ozdobne, dorasta do 3 m wysokości. Jest samopylna, kwitnie i owocuje obficie przez cały rok (kwiaty i owoce pojawiają się jednocześnie bez przerwy).
Owoce okrągłe, bardzo duże (do 1 kg wagi!), o skórce złocisto-żółtej. Owoce są bardzo trwałe; mogą pozostawać na drzewie po dojrzeniu nawet 3 miesiące nie tracąc wartości smakowej.
Jest bardzo dekoracyjna, kwitnie białymi i bardzo pachnącymi kwiatami.

Cytryna pstrolistna (duża)
więcej informacji...
Cytryna pstrolistna (duża)
 
Cena: 198.30 zł
Cena: 168.76 zł
Oszczędzasz: 29.54 zł (15%)
Cytryna pstrolistna (Citrus limon "Variegata") NOWOŚĆ! Cytryna owocowa w odmianie o pstrych liściach i owocach. Zimozielony krzew owocowy i ozdobny do uprawy doniczkowej, dorasta do 2 m wysokości. Liście szerokie, jasnozielone, obrzeżone nieregularnym, kremowo-białym paskiem. Jest samopylna, kwitnie i owocuje obficie przez cały rok. Owoce owalne, o skórce początkowo jasnozielonej w kremowe pasy, potem złocisto-żółtej. Miąższ owoców jest różowo-żółty, kwaskowaty. Jest bardzo dekoracyjna, kwitnie białymi i bardzo pachnącymi kwiatami.

Cytryniec chiński
więcej informacji...
Cytryniec chiński
 
Cena: 19.45 zł
Cena: 17.85 zł
Oszczędzasz: 1.60 zł (9%)
Cytryniec chiński (Schisandra chinensis) Pnącze ozdobne, lecznicze, jadalne i owocowe, pochodzi z Dalekiego Wschodu, dorasta do 10 m wysokości, owija się wokół podpór. Liście sezonowe, wydłużone, jasnozielone, mogą być stosowane po wysuszeniu jako zamiennik herbaty (podobnie jak wysuszona kora cytryńca).
Owoce- czerwone jagody w gronach zawierają cukry, kwasy organiczne (kwas cytrynowy, kwas jabłkowy, kwas winowy) i witaminę C i E. Zwiększają zdolności do pracy umysłowej i fizycznej, usuwają zmęczenie, poprawiają ostrość widzenia w ciemności. Z owoców sporządza się konfitury, dżemy. Soku używa się jako dodatek smakowy do win.

Cytryniec kwiatowy czerwony
więcej informacji...
Cytryniec kwiatowy czerwony
 
Cena: 28.68 zł
Cena: 25.45 zł
Oszczędzasz: 3.23 zł (12%)
Cytryniec kwiatowy czerwony (Schisandra rubriflora) NOWOŚĆ! Pnącze ozdobne i lecznicze, pochodzi z Chin (Junnan), dorasta do 4 m wysokości, owija się wokół podpór. Od kwietnia do czerwca zakwita obficie gronami pięknych, karminowo-czerwonych kwiatów, przypominających kształtem lampiony. Liście są sezonowe, wydłużone, jasnozielone, mogą być stosowane po wysuszeniu jako zamiennik herbaty (podobnie jak wysuszona kora cytryńca). Napar z liści ma właściwości antywirusowe (zawiera tzw. rubrifloriny A-C).

Czerimoja czerwona (jabłko budyniowe)
więcej informacji...
Czerimoja czerwona (jabłko budyniowe)
 
Cena: 19.95 zł
Cena: 16.65 zł
Oszczędzasz: 3.30 zł (17%)
Czerimoja czerwona (jabłko budyniowe) (Annona cherimoya "Red Giant") NOWOŚĆ! Zimozielone drzewko owocowe i ozdobne, dorasta do 3 m wysokości (w uprawie doniczkowej), pochodzi z gór tropikalnej Ameryki. Powszechnie owoce czerimoji uznawane są za najsmaczniejsze na świecie. Liście są owalne (do 15 cm długości) i jasnozielone. W lecie zakwita pięknie i bardzo mocno pachnącymi sześciopłatkowymi zielonkawo-różowymi kwiatami, z których powstają duże, okrągłe owoce (do 15 cm średnicy), czerwono-różowe, słodkie, o przepysznym smaku przypominającym połączenie mango, banana i ananasa i konsystencji budyniu. Skórka tych owoców jest bardzo dekoracyjna, z łuskowatymi wyrostkami.

Dąb owocowy jadalny
więcej informacji...
Dąb owocowy jadalny
 
Cena: 38.60 zł
Cena: 34.85 zł
Oszczędzasz: 3.75 zł (10%)
Dąb owocowy jadalny (Quercus macrocarpa) NOWOŚĆ! Unikat botaniczny z USA i Kanady. Jedyny dąb, którego owoce są pozbawione gorzkiej taniny i są jadalne i smaczne. Tworzy szeroką koronę, dorasta do 25 m wysokości, jednak rośnie wolno. Liście ma sezonowe, jasnozielone, jesienią przebarwiają się na żółto. Kora jest spękana, ciemnoszara.
Owoce (żołędzie) ma bardzo duże (5 cm długości i 4 szerokości), jadalne również na surowo (jak orzechy włoskie), o łagodnym, słodkawym smaku. Mogą być stosowane także jako dodatek do wypieków, sałatek i do wyrobu nalewek alkoholowych.

Dereń jadalny Golden Glory (duży)
więcej informacji...
Dereń jadalny Golden Glory (duży)
 
Cena: 79.45 zł
Cena: 58.60 zł
Oszczędzasz: 20.85 zł (27%)
Dereń jadalny Golden Glory (duży) (Cornus mas "Golden Glory") NOWOŚĆ! Krzew ozdobny i owocowy, miododajny, dorasta do 4 m wysokości, tworzy luźną koronę. W odmianie amerykańskiej o większych i słodszych owocach, bardzo obficie owocujący, aż nawet do 100 kilogramów z jednego drzewka! Ma wrzecionowaty, wyprostowany pokrój (zajmuje niewiele miejsca) i dlatego nadaje się nawet do małych ogrodów.
Ma liście owalne, ciemnozielone, sezonowe. Jesienią przebarwiają się na piękny purpurowy kolor. Zakwita wcześnie (od marca do początku kwietnia) masą drobnych, żółtych kwiatów z których (samopylnie) powstają jadalne, ciemnoczerwone, słodkie i soczyste owoce (do 4 cm długości!) o lekko gruszkowatym kształcie, które dojrzewają we wrześniu.
Owoce mogą być spożywane na surowo lub stosowane do kompotów i dżemów (nadają przetworom wyjątkowy smak i piękny aromat) lub do słynnej nalewki – dereniówki.

Dereń jadalny Koralowy
więcej informacji...
Dereń jadalny Koralowy
 
Cena: 16.95 zł
Cena: 14.85 zł
Oszczędzasz: 2.10 zł (13%)
Dereń jadalny Koralowy (Cornus mas "Korałłowyj Marka") NOWOŚĆ! Krzew owocowy, dorasta do 2,5-3 m wysokości. Odmiana ukraińska o dużych, smacznych owocach. Zawartość cukru 12,7%. Przeciętny plon z krzewu 36 kg. Termin dojrzewania: połowa sierpnia. Owoce polecane szczególnie jako deserowe, na nalewki i przetwory. Liście są sezonowe, owalne, jasnozielone. Kwitnie żółtymi kwiatami wiosną.

Dereń japoński owocowy (duży)
więcej informacji...
Dereń japoński owocowy (duży)
 
Cena: 46.59 zł
Cena: 37.85 zł
Oszczędzasz: 8.74 zł (19%)
Dereń japoński owocowy (duży) (Cornus officinalis) NOWOŚĆ! Unikat botaniczny. Krzew ozdobny, owocowy i leczniczy z Dalekiego Wschodu, dorasta do 3 m wysokości, tworzy luźną koronę. Ma liście owalne, ciemnozielone, sezonowe. Jesienią przebarwiają się na piękny purpurowo-fioletowy kolor. Zakwita bardzo wcześnie (koniec lutego i marzec) masą drobnych, żółtych kwiatów z których (samopylnie) powstają jadalne, ciemnoczerwone, słodkie i soczyste owoce (1,5 cm długości).
Te owoce zawierają wiele cennych mikroelementów (m.in. potas, wapń i cynk), znacznie więcej niż inne owoce. Ponadto owoce są cenionym środkiem leczniczym w tradycyjnej medycynie chińskiej i japońskiej.

Dereń jedwabny owocowy
więcej informacji...
Dereń jedwabny owocowy
 
Cena: 19.65 zł
Cena: 17.54 zł
Oszczędzasz: 2.11 zł (11%)
Dereń jedwabny owocowy (Cornus amomum) Krzew ozdobny, owocowy i leczniczy z Ameryki Północnej, dorasta do 2,5-3 m wysokości. Liście są sezonowe, owalne, jasnozielone. Kwitnie białymi, okrągłymi kwiatostanami wiosną. Powstają z nich (samopylnie) porcelanowo-niebieskie, dekoracyjne owoce-jagody (8 mm średnicy), zebrane w grona. Te owoce są jadalne i smaczne, stosowane są jako dodatek do kompotów, dżemów i nalewek.
Jest cenną rośliną leczniczą. Napar z kwiatów działa wzmacniająco i tonizująco. Nalewka lub napar ze skórki korzeni był powszechnie stosowany w Ameryce jako zamiennik chininy, skuteczny także w leczeniu wrzodów i trudno gojących się ran. Sproszkowana wysuszona kora stosowana jest w ziołowych pastach do zębów.

Dereń kwiecisty chiński
więcej informacji...
Dereń kwiecisty chiński
 
Cena: 19.68 zł
Cena: 16.59 zł
Oszczędzasz: 3.09 zł (16%)
Dereń kwiecisty chiński (Cornus kousa var. chinensis) NOWOŚĆ! jeden z najpiękniejszych dereni ozdobnych z kwiatów! Ma również jadalne owoce. Krzew rozłożysty, o piętrowym układzie gałęzi, dorasta do 2 m wysokości. Ma sezonowe ciemnozielone liście, jesienią przebarwiają się na piękny jaskrawy ciemno-purpurowy kolor. Latem bardzo obficie zakwita dużymi kremowo-białymi czteropłatkowymi kwiatami o średnicy do 6 cm. Kwiaty stopniowo zmieniają kolor na różowy. Z nich powstają dekoracyjne czerwone owoce, podobne do truskawki (jadalne, słodkawe, nadają się jako dodatek do dżemów, nalewek i kompotów).

Dereń wielkoowocowy
więcej informacji...
Dereń wielkoowocowy
 
Cena: 19.89 zł
Cena: 16.46 zł
Oszczędzasz: 3.43 zł (18%)
Dereń wielkoowocowy (Cornus mas "Redstar") NOWOŚĆ! Krzew ozdobny i owocowy, miododajny, dorasta do 5 m wysokości, tworzy luźną koronę. W odmianie amerykańskiej o większych i słodszych owocach. Ma liście owalne, ciemnozielone, sezonowe. Jesienią przebarwiają się na piękny purpurowy kolor. Zakwita wcześnie (od marca do początku kwietnia) masą drobnych, żółtych kwiatów z których (samopylnie) powstają jadalne, ciemnoczerwone, słodkie i soczyste owoce (do 3 cm długości!), które dojrzewają we wrześniu.
Owoce mogą być spożywane na surowo lub stosowane do kompotów, dżemów i nalewek (nadają przetworom wyjątkowy smak i piękny aromat).

Drzewko truskawkowe (duże)
więcej informacji...
Drzewko truskawkowe (duże)
 
Cena: 73.56 zł
Cena: 67.55 zł
Oszczędzasz: 6.01 zł (9%)
Drzewko truskawkowe (duże)(Arbutus unedo) NOWOŚĆ! Zimozielone drzewko owocowe i ozdobne do uprawy doniczkowej, pochodzi z Bałkanów i Bliskiego Wschodu, dorasta do 3 m wysokości. Ma liście ciemnozielone, skórzaste i błyszczące, lancetowate, gęsto osadzone na czerwono podbarwionych pędach. Zakwita białymi kwiatami, podobnymi do konwalii. Powstają z nich samopylnie okrągłe, pomarańczowo-czerwone owoce, podobne kształtem i wielkością do truskawek. Są słodkie (20% zawartości cukru) i jadalne, przypominają smakiem tropikalne owoce liczi, nadają się do kompotów, dżemów i przetworów.

Drzewo chlebowe
więcej informacji...
Drzewo chlebowe
 
Cena: 28.60 zł
Cena: 18.59 zł
Oszczędzasz: 10.01 zł (35%)
Drzewo chlebowe (Artocarpus heterophyllus) PROMOCJA! Zimozielone drzewko ozdobne i owocowe do uprawy doniczkowej, dorasta do 3 m wysokości. Ma duże (do 20 cm długości) owalne liście, ciemnozielone i błyszczące. Owoce osiągają do 90 cm długości i 30 kg masy i są największymi owocami na świecie, rosnącymi na drzewie. Spożywane są na surowo i po ugotowaniu. Miąższ jest soczysty, ciemno-żółty, odznacza się intensywnym, upajającym zapachem. Niedojrzałe owoce po ugotowaniu są zamiennikiem mięsa, które bardzo przypominają smakiem i konsystencją.

Drzewo pomidorowe (cyfomandra)
więcej informacji...
Drzewo pomidorowe (cyfomandra)
 
Cena: 19.85 zł
Cena: 14.65 zł
Oszczędzasz: 5.20 zł (27%)
Drzewko pomidorowe (cyfomandra) (Cyphomandra betacea) PROMOCJA! Jest rośliną wieloletnią do uprawy doniczkowej, pochodzącą z Peru i Brazylii. Z wyglądu nie przypomina znanego nam pomidora, jest niewielkim drzewkiem, o dużych, ciemnozielonych liściach. Podobne do pomidorów są owoce cyfomandry: czerwone, lekko wydłużone i słodkie, są doskonałymi owocami deserowymi (smak zupełnie inny niż pomidorów). Roślina kwitnie wiechami białych, lekko pachnących kwiatów.

Fejhoa (akka) duża
więcej informacji...
Fejhoa (akka) duża
 
Cena: 116.89 zł
Cena: 98.65 zł
Oszczędzasz: 18.24 zł (16%)
Fejhoa (akka) duża (Feihoa sellowiana) NOWOŚĆ! Zimozielony krzew ozdobny i o jadalnych owocach, do uprawy doniczkowej. Pochodzi z Ameryki Południowej, dorasta do 2-3 m wysokości. Ma łodygi gęsto okryte owalnymi ciemnozielonymi (od spodu srebrzystymi), skórzastymi liśćmi. W lecie zakwita wyjątkowo dekoracyjnymi, kontrastowo zabarwionymi (biało-purpurowymi) dużymi kwiatami (do 6 cm średnicy) z bardzo długimi, purpurowymi pylnikami. Powstają z nich (samopylnie) jadalne owoce jagody (do 6 cm długości) o zielonej skórce i miąższu kremowo-białym, bardzo smacznym i słodkim, o zapachu ananasa. Jest doskonałym owocem deserowym.

Fejhoa (akka) średnia
więcej informacji...
Fejhoa (akka) średnia
 
Cena: 63.42 zł
Cena: 49.78 zł
Oszczędzasz: 13.64 zł (22%)
Fejhoa (akka) średnia (Feihoa sellowiana) NOWOŚĆ! Zimozielony krzew ozdobny i o jadalnych owocach, do uprawy doniczkowej. Pochodzi z Ameryki Południowej, dorasta do 2-3 m wysokości. Ma łodygi gęsto okryte owalnymi ciemnozielonymi (od spodu srebrzystymi), skórzastymi liśćmi. W lecie zakwita wyjątkowo dekoracyjnymi, kontrastowo zabarwionymi (biało-purpurowymi) dużymi kwiatami (do 6 cm średnicy) z bardzo długimi, purpurowymi pylnikami. Powstają z nich (samopylnie) jadalne owoce jagody (do 6 cm długości) o zielonej skórce i miąższu kremowo-białym, bardzo smacznym i słodkim, o zapachu ananasa. Jest doskonałym owocem deserowym.

Fenkuł purpurowy
więcej informacji...
Fenkuł purpurowy
 
Cena: 13.20 zł
Cena: 10.35 zł
Oszczędzasz: 2.85 zł (22%)
Fenkuł purpurowy (Foeniculum vulgare "Purple Giant") NOWOŚĆ! Aromatyczne, ozdobne warzywo wieloletnie (bylina) o jadalnych ogonkach liściowych o anyżowym, słodkim smaku. Bogate w witaminy i sole mineralne. Jadalne są również liście o dekoracyjnej, fioletowej barwie i "puszystym" pokroju. Roślina lecznicza, korzystnie wpływa na układ nerwowy i trawienie.

Figa strzępolistna
więcej informacji...
Figa strzępolistna
 
Cena: 27.42 zł
Cena: 21.45 zł
Oszczędzasz: 5.97 zł (22%)
Figa strzępolistna (Ficus carica "Ice Crystal") NOWOŚĆ! Ozdobna z liści odmiana figi jadalnej, bardzo odporna na mróz. Ma dekoracyjne bardzo głęboko powycinane skórzaste i ciemnozielone liście, które zrzuca na zimę. Figa dorasta do 4 m wysokości, może być cięta lub rozpinana np. na ścianie domu. Jest wyjątkowo odporna na szkodniki i choroby. Może być także uprawiana na tarasie lub balkonie, ponieważ nie przeszkadza jej uprawa w niewielkich nawet donicach, również wtedy dobrze owocuje.
Z powodzeniem może być uprawiana w gruncie.

Figa turecka
więcej informacji...
Figa turecka
 
Cena: 19.58 zł
Cena: 16.98 zł
Oszczędzasz: 2.60 zł (14%)
Figa turecka (Ficus carica "Brown Turkey") Jedna z najbardziej odpornych na mróz odmian figi jadalnej. Ma ozdobne głęboko powycinane skórzaste i ciemnozielone liście, które zrzuca na zimę. Figa dorasta do 4 m wysokości, może być cięta lub rozpinana np. na ścianie domu. Jest wyjątkowo odporna na szkodniki i choroby. Może być także uprawiana na tarasie lub balkonie, ponieważ nie przeszkadza jej uprawa w niewielkich nawet donicach, również wtedy dobrze owocuje.

Figa turecka (drzewko duże)
więcej informacji...
Figa turecka (drzewko duże)
 
Cena: 98.40 zł
Cena: 78.60 zł
Oszczędzasz: 19.80 zł (21%)
Figa turecka (drzewko duże) (Ficus carica "Brown Turkey") Jedna z najbardziej odpornych na mróz odmian figi jadalnej. Ma ozdobne głęboko powycinane skórzaste i ciemnozielone liście, które zrzuca na zimę. Figa dorasta do 4 m wysokości, może być cięta lub rozpinana np. na ścianie domu. Jest wyjątkowo odporna na szkodniki i choroby. Może być także uprawiana na tarasie lub balkonie. Z powodzeniem może być u nas uprawiana w gruncie. Figa owocuje bardzo obficie, owoce zawiązują się bez zapylenia, dojrzewają na jesieni.

Fotinia chińska owocowa
więcej informacji...
Fotinia chińska owocowa
 
Cena: 27.60 zł
Cena: 21.40 zł
Oszczędzasz: 6.20 zł (23%)
Fotinia chińska owocowa (Photinia parvifolia) NOWOŚĆ!!! Unikat botaniczny! Ozdobny i owocowy duży krzew ozdobny, dorasta do 3 m wysokości. Ma dekoracyjne liście- długie do 6 cm, sezonowe, ciemnozielone, owalne; jesienią przebarwiają się na żółto-pomarańczowo. Wiosną zakwita baldachami białokremowych kwiatów z których powstają (samopylnie!) czerwone, okrągłe owoce o średnicy 10 mm.
Te owoce są jadalne i smaczne, nadają się jako dodatek do konfitur i dżemów, kandyzowane w cukrze stanowią piękną dekorację wypieków, są też doskonałe do nalewek.

Fotinia owocowa
więcej informacji...
Fotinia owocowa
 
Cena: 18.40 zł
Cena: 15.40 zł
Oszczędzasz: 3.00 zł (17%)
Fotinia owocowa (Photinia parvifolia) NOWOŚĆ! Krzew ozdobny i owocowy, dorasta do 3-5 metrów wysokości. Ma sezonowe, owalne liście, jasnozielone z purpurowym podbarwieniem. Jesienią liście przebarwiają się na intensywnie pomarańczowo-żółto-purpurowy kolor. Kwiaty są samopylne. Czerwone, kuliste, drobne owoce, zebrane w gronach są jadalne i słodkie.

Granat miniaturowy
więcej informacji...
Granat miniaturowy
 
Cena: 38.80 zł
Cena: 26.80 zł
Oszczędzasz: 12.00 zł (31%)
Granat miniaturowy (Punica granatum "Nana") Miniaturowy krzew ozdobny i owocowy, osiąga wysokość do 70-80 cm, nadaje się do uprawy doniczkowej (w mieszkaniu, na tarasie lub balkonie), dobrze znosi przycinanie. W lecie kwitnie pięknymi czerwono-pomarańczowymi kwiatami, z których powstają owoce (kuliste, wielkości śliwki, czerwono-żółte, jadalne, słodkie). Ozdobą są również wąskie, błyszczące, lekko czerwonawe liście (sezonowe).

Granat owocowy (duży)
więcej informacji...
Granat owocowy (duży)
 
Cena: 48.95 zł
Cena: 39.45 zł
Oszczędzasz: 9.50 zł (20%)
Granat owocowy (duży) (Punica granatum "Ink") PROMOCJA! Krzew ozdobny i owocowy (odmiana kalifornijska), osiąga wysokość do 1,5 m, nadaje się do uprawy doniczkowej (latem w ogrodzie, na tarasie lub balkonie), dobrze znosi przycinanie. W lecie kwitnie pięknymi czerwono-pomarańczowymi kwiatami, z których powstają owoce (kuliste, wielkości piłki tenisowej, ciemno-czerwone, jadalne, słodkie). Ozdobą są również wąskie, błyszczące, lekko czerwonawe liście (sezonowe).

Grusza chińska
więcej informacji...
Grusza chińska
 
Cena: 18.50 zł
Cena: 12.50 zł
Oszczędzasz: 6.00 zł (33%)
Grusza chińska (Pyrus pyrifolia) PROMOCJA! Grusza azjatycka o okrągłych, lekko owalnych owocach, podobnych kształtem do jabłek. Wyróżnia się dużą odpornością na mróz i niekorzystne warunki uprawy, dorasta do 15 m wysokości, może być formowana i przycinana, daje owoce wielkości jabłek, okrągłe. Miąższ biało-kremowy, słodki, bardzo soczysty i smaczny. Zawsze owocuje bardzo obficie. Odporność na choroby o wiele większa niż grusz europejskich. Wzrost szybki.

Grusza japońska "Kosui" (duża)
więcej informacji...
Grusza japońska "Kosui" (duża)
 
Cena: 29.78 zł
Cena: 26.86 zł
Oszczędzasz: 2.92 zł (10%)
Grusza japońska "Kosui" (duża) (Pyrus pyrifolia "Kosui") NOWOŚĆ! Grusza azjatycka o okrągłych owocach, podobnych kształtem do jabłek. Wyróżnia się dużą odpornością na mróz i niekorzystne warunki uprawy, dorasta do 3 m wysokości, może być formowana i przycinana, daje owoce wielkości jabłek, okrągłe, o skórce nakrapianej, brązowo-żółtej. Miąższ biało-kremowy, słodki, bardzo soczysty i smaczny. Zawsze owocuje bardzo obficie.

Grusza japońska "Nijiseiki"
więcej informacji...
Grusza japońska "Nijiseiki"
 
Cena: 43.78 zł
Cena: 38.96 zł
Oszczędzasz: 4.82 zł (12%)
Grusza japońska "Nijiseiki" (duża) (Pyrus pyrifolia "Nijiseiki") NOWOŚĆ! Drzewo ukorzenione w pojemniku, może być sadzone przez cały sezon. Grusza azjatycka o okrągłych owocach, podobnych kształtem do jabłek. Wyróżnia się dużą odpornością na mróz i niekorzystne warunki uprawy, dorasta do 3 m wysokości, może być formowana i przycinana, daje owoce wielkości jabłek, okrągłe, o skórce jasnożółtej. Miąższ biało-kremowy, słodki, bardzo soczysty i smaczny. Zawsze owocuje bardzo obficie.

Grusza japońska "Shinseiki"
więcej informacji...
Grusza japońska "Shinseiki"
 
Cena: 42.78 zł
Cena: 38.96 zł
Oszczędzasz: 3.82 zł (9%)
Grusza japońska "Shinseiki" (Pyrus pyrifolia "Shinseiki") NOWOŚĆ! Drzewo ukorzenione w pojemniku, może być sadzone przez cały sezon. Grusza azjatycka o okrągłych owocach, podobnych kształtem do jabłek. Wyróżnia się dużą odpornością na mróz i niekorzystne warunki uprawy, dorasta do 3 m wysokości, może być formowana i przycinana, daje owoce wielkości jabłek, okrągłe, o skórce miodowo-brązowej, nakrapianej. Miąższ biało-kremowy, słodki, bardzo soczysty i smaczny. Zawsze owocuje bardzo obficie.

Grusza karłowa
więcej informacji...
Grusza karłowa
 
Cena: 44.50 zł
Cena: 38.60 zł
Oszczędzasz: 5.90 zł (14%)
Grusza karłowa (Pyrus "Doyenne du Comice") NOWOŚĆ! Grusza o niskim i powolnym wzroście, nadaje się do uprawy w pojemnikach na balkonie lub w gruncie w małych ogródkach. Wyróżnia się dużą odpornością na mróz i niekorzystne warunki uprawy, dorasta do 3 m wysokości, może być formowana i przycinana, daje liczne owoce normalnej wielkości, o gruszkowatym kształcie i skórce zielonej z brązowym nakrapianiem. Miąższ bardzo smaczny, aromatyczny, biało-kremowy, słodki, soczysty i zawiera mało komórek kamienistych.

Gujawa truskawkowa (duża)
więcej informacji...
Gujawa truskawkowa (duża)
 
Cena: 49.40 zł
Cena: 42.90 zł
Oszczędzasz: 6.50 zł (14%)
Gujawa truskawkowa (duża)(Psidium cattleianum "Sabine") NOWOŚĆ! Zimozielony krzew ozdobny i owocowy do uprawy doniczkowej, dorasta do 1,5 m wysokości, ma wzniesiony, lekko rozłożysty pokrój. Ma duże (do 6 cm długości) owalne liście, ciemnozielone i błyszczące. Cały rok kwitnie białymi kwiatami, z których powstają (także samopylnie) okrągłe ciemnoczerwone owoce, wielkości truskawki. Miąższ tych owoców jest różowy, soczysty, słodki i bardzo aromatyczny- jadany jest w deserach i napojach, także na surowo.

Gunnera jadalna
więcej informacji...
Gunnera jadalna
 
Cena: 37.67 zł
Cena: 34.35 zł
Oszczędzasz: 3.32 zł (9%)
Gunnera jadalna (Gunnera tinctoria) NOWOŚĆ! Okazała bylina ozdobna i jadalna (dorasta do 2 m wysokości), pochodzi z południa Chile. Wyróżnia się dużą odpornością na mróz (znacznie większą niż u gunnery olbrzymiej). Tworzy gigantyczne liście (do 90 cm długości), wyrastające na długich, kolczastych, czerwono i różowo zabarwionych ogonkach. W lecie zakwita ogromnymi "maczugami" czerwono-zielonych kwiatów.
Młode ogonki liściowe po obraniu i ugotowaniu są jadane jak szparagi lub jako dodatek do zup warzywnych i zapiekanek.

Głowocis japoński
więcej informacji...
Głowocis japoński
 
Cena: 23.85 zł
Cena: 16.50 zł
Oszczędzasz: 7.35 zł (31%)
Głowocis japoński (Cephalotaxus harringtoniana "Fastigiata") Ozdobny i owocowy zimozielony krzew iglasty, dorasta do 3 m wysokości, ma wąski i wysmukły pokrój. Jest jednym z najpiękniejszych iglaków: ma parasolowato osadzone dookoła pędów szerokie, błyszczące i ciemnozielone igły. Jesienią tworzy podobne do śliwek oliwkowozielone owoce (3 cm długości). Jadalna jest duża pestka, podobna w smaku do orzecha laskowego.

Głowocis owocowy
więcej informacji...
Głowocis owocowy
 
Cena: 73.42 zł
Cena: 68.50 zł
Oszczędzasz: 4.92 zł (7%)
Głowocis owocowy (Cephalotaxus harringtoniana) Ozdobny i owocowy zimozielony krzew iglasty, dorasta do 3 m wysokości, ma rozłożysty pokrój. Jest jednym z najpiękniejszych iglaków: ma szerokie, błyszczące i ciemnozielone igły. Jesienią tworzy podobne do śliwek owoce (3 cm długości). Jadalna jest duża pestka, podobna w smaku do orzecha laskowego.

Hebanowiec chiński owocowy
więcej informacji...
Hebanowiec chiński owocowy
 
Cena: 39.59 zł
Cena: 36.49 zł
Oszczędzasz: 3.10 zł (8%)
Hebanowiec chiński owocowy (Diospyros cathayensis) NOWOŚĆ! Unikat botaniczny! Bardzo rzadko spotykane zimozielone drzewko owocowe i ozdobne do uprawy doniczkowej, dorasta do 3 m wysokości. Liście są wydłużone, błyszczące i ciemnozielone. W kwietniu i maju zakwita dzwonkowatymi kwiatami, przypominającymi konwalie, z których powstają liczne owoce (wielkości mirabelek), pomarańczowe, słodkie i smaczne. Owoce bardzo długo utrzymują się na drzewie (do połowy stycznia) i są w zimie piękną ozdobą drzewka. Samopylny.

Hebanowiec chiński owocowy (większy)
więcej informacji...
Hebanowiec chiński owocowy (większy)
 
Cena: 52.60 zł
Cena: 46.80 zł
Oszczędzasz: 5.80 zł (12%)
Hebanowiec chiński owocowy (większy) (Diospyros cathayensis) NOWOŚĆ! Unikat botaniczny! Bardzo rzadko spotykane zimozielone drzewko owocowe i ozdobne do uprawy doniczkowej, dorasta do 3 m wysokości. Liście są wydłużone, błyszczące i ciemnozielone. W kwietniu i maju zakwita dzwonkowatymi kwiatami, przypominającymi konwalie, z których powstają liczne owoce (wielkości mirabelek), pomarańczowe, słodkie i smaczne. Owoce bardzo długo utrzymują się na drzewie (do połowy stycznia) i są w zimie piękną ozdobą drzewka. Samopylny.

Hebanowiec kaukaski
więcej informacji...
Hebanowiec kaukaski
 
Cena: 28.60 zł
Cena: 24.50 zł
Oszczędzasz: 4.10 zł (15%)
Hebanowiec kaukaski (Diospyros lotus) NOWOŚĆ! Drzewko owocowe i ozdobne, dorasta do 8-9 m wysokości, pochodzi z zach. Azji, uważane jest za najbardziej odpornego na mróz hebanowca. Liście są sezonowe, wydłużone i ciemnozielone. W lecie zakwita czteropłatkowymi czerwonawymi kwiatami, z których powstają liczne owoce (wielkości mirabelek), żółto-pomarańczowe, słodkie i smaczne.

Hebanowiec owocowy japoński
więcej informacji...
Hebanowiec owocowy japoński
 
Cena: 58.65 zł
Cena: 42.35 zł
Oszczędzasz: 16.30 zł (28%)
Hebanowiec owocowy japoński (Diospyros kaki "Hachiya") NOWOŚĆ! Drzewko owocowe i ozdobne, dorasta do 3-4 m wysokości, do uprawy w pojemnikach. Liście są sezonowe, owalne, jasnozielone i błyszczące. W lecie zakwita dużymi czteropłatkowymi białymi kwiatami, z których powstają bardzo duże owoce (wielkości pomarańczy), żółto-pomarańczowe, bardzo słodkie i smaczne. Owoce bardzo długo utrzymują się na drzewie i są w zimie piękną ozdobą na bezlistnych gałązkach.

Herbata ogrodowa
więcej informacji...
Herbata ogrodowa
 
Cena: 22.59 zł
Cena: 19.98 zł
Oszczędzasz: 2.61 zł (12%)
Herbata ogrodowa (Thea sinensis var. sinensis) NOWOŚĆ! Najbardziej odporna na mróz odmiana. Zimozielony krzew ozdobny i użytkowy, do uprawy w gruncie lub w doniczce, dorasta do 1 m wysokości. Ma ozdobne, skórzaste i błyszczące liście do 8 cm długości. Wiosną zakwita białymi, dużymi kwiatami z żółtymi pylnikami. Młode liście po ususzeniu można używać do przyrządzania własnej, domowej herbaty.

Herbata ogrodowa (duża)
więcej informacji...
Herbata ogrodowa (duża)
 
Cena: 76.54 zł
Cena: 69.28 zł
Oszczędzasz: 7.26 zł (10%)
Herbata ogrodowa (duża)(Thea sinensis var. sinensis) NOWOŚĆ! Najbardziej odporna na mróz odmiana. Zimozielony krzew ozdobny i użytkowy, do uprawy w gruncie lub w doniczce, dorasta do 1 m wysokości. Ma ozdobne, skórzaste i błyszczące liście do 8 cm długości. Wiosną zakwita białymi, dużymi kwiatami z żółtymi pylnikami. Młode liście po ususzeniu można używać do przyrządzania własnej, domowej herbaty.

Howenia słodka
więcej informacji...
Howenia słodka
 
Cena: 38.59 zł
Cena: 32.89 zł
Oszczędzasz: 5.70 zł (15%)
Howenia słodka (Drzewo rodzynkowe) (Hovenia dulcis) Drzewo owocowe i ozdobne ze wschodniej Azji, o bardzo dużych (do 20 cm długości), sercowatych, ciemnozielonych, sezonowych liściach. Dorasta do 10 m wysokości. Ma niezwykłe owoce "dwuczęściowe", nasiona rozwijają się w oddzielnej "jagodzie" poza częścią jadalną. Zakwita latem kiściami drobnych żółtych kwiatów. Po okwitnięciu, szypułki kwiatów rozrastają się i tworzą soczyste, mięsiste i słodkie owoce, przypominające kształtem śliwki. Na końcu tych owoców tworzą się czarne "jagody" z nasionami.

Howenia słodka (duża)
więcej informacji...
Howenia słodka (duża)
 
Cena: 99.85 zł
Cena: 79.65 zł
Oszczędzasz: 20.20 zł (21%)
Howenia słodka (duża)(Hovenia dulcis) Drzewo owocowe i ozdobne ze wschodniej Azji, o bardzo dużych (do 20 cm długości), sercowatych, ciemnozielonych, sezonowych liściach. Dorasta do 10 m wysokości. Ma niezwykłe owoce "dwuczęściowe", nasiona rozwijają się w oddzielnej "jagodzie" poza częścią jadalną. Zakwita latem kiściami drobnych żółtych kwiatów. Po okwitnięciu, szypułki kwiatów rozrastają się i tworzą soczyste, mięsiste i słodkie owoce, przypominające kształtem śliwki. Na końcu tych owoców tworzą się czarne "jagody" z nasionami.

Idezja owocowa
więcej informacji...
Idezja owocowa
 
Cena: 26.50 zł
Cena: 19.67 zł
Oszczędzasz: 6.83 zł (26%)
Idezja owocowa (Idesia polycarpa) PROMOCJA! Drzewko owocowe i ozdobne z liści, kwiatów i owoców, dorasta do 5-10 m wysokości, pochodzi z Dalekiego Wschodu. Ma duże, sercowate, sezonowe liście (do 20 cm długości). Latem zakwita wielkimi wiechami żółtych pachnących kwiatów. Rozwijają się z nich czerwone, okrągłe owoce (jadalne na surowo i po ugotowaniu).

Imbir Bhaisa (kłącze)
więcej informacji...
Imbir Bhaisa (kłącze)
 
Cena: 7.84 zł
Cena: 6.96 zł
Oszczędzasz: 0.88 zł (12%)
Imbir Bhaisa (kłącze) (Zingiber officinale "Bhaisa") NOWOŚĆ! Bylina kłączowa, jadalna i przyprawowa, dorasta do 80-90 cm wysokości. Tworzy wzniesione, proste łodygi z lancetowatymi, jasnozielonymi liśćmi. Rozrasta się w kępy. Pod koniec lata zakwita dużymi, maczugowatymi kwiatami o płatkach cieniowanych (od bieli i żółci do ciemnego koloru amarantowego). Ta odmiana pochodzi z północnych Indii (Sikkim) i wyróżnia się większą odpornością na chłodny i deszczowy klimat oraz zwiększoną zawartością aromatycznego olejku imbirowego.
Tworzy duże, bulwiaste kłącza podziemne o jasnobrązowej skórce i miąższu żółto-pomarańczowym. Są bogate w składniki mineralne oraz witaminy C, E i grupy B. Obrane ze skórki kłącza są jadalne po ugotowaniu lub marynowaniu. Mają smak słodkawo-pikantny. Stosowane jako dodatek do sałatek, potraw mięsnych (ułatwia trawienie ciężkostrawnych dań) lub warzywnych, także do deserów i nalewek.
Napar z kłączy z dodatkiem miodu i cytryny ma działanie rozgrzewające. Działa korzystnie na procesy trawienne i układ krążenia. Łagodzi bóle żołądkowe i zębów, wzmaga apetyt. Pobudza układ odpornościowy organizmu. Pomaga przy przeziębieniach, kaszlu, nieżytach gardła i oskrzeli. Zapobiega mdłościom. Obniża stężenie cholesterolu we krwi. Dezynfekuje jamę ustną. Podnosi poziom testosteronu (afrodyzjak).
Pocięte w plasterki, wysuszone i sproszkowane kłącza są używane jako pikantna przyprawa do potraw.

Jabłoń kolumnowa "Waltz"
więcej informacji...
Jabłoń kolumnowa "Waltz"
 
Cena: 45.89 zł
Cena: 39.89 zł
Oszczędzasz: 6.00 zł (14%)
Jabłoń kolumnowa "Waltz" (Malus domestica "Ballerina Waltz") NOWOŚĆ! Drzewo ukorzenione w pojemniku, może być sadzone przez cały sezon. Kolumnowo rosnąca karłowata odmiana jabłoni nie wytwarzająca długo pędów tylko przewodnik i krótkopędy. Obwód drzewka nie przekracza 30 cm a wysokość 2 - 2,5 m, dlatego ta jabłoń może być uprawiana w doniczkach (na balkonie lub tarasie) albo w bardzo małych ogrodach (drzewka mogą być sadzone w odległości zaledwie 60 cm od siebie). W owocowanie wchodzą już w drugim roku po posadzeniu. Owoce duże (wielkości zwykłych jabłek), okrągłe, słodkie i soczyste, o skórce żółtej z czerwonym rumieńcem.

Jabłoń kolumnowa czerwona
więcej informacji...
Jabłoń kolumnowa czerwona
 
Cena: 49.40 zł
Cena: 38.40 zł
Oszczędzasz: 11.00 zł (23%)
Jabłoń kolumnowa czerwona (Malus domestica "Ballerina Red") NOWOŚĆ! Kolumnowo rosnąca karłowata odmiana jabłoni nie wytwarzająca długo pędów tylko przewodnik i krótkopędy. Obwód drzewka nie przekracza 30 cm a wysokość 2 - 2,5 m, dlatego ta jabłoń może być uprawiana w doniczkach (na balkonie lub tarasie) albo w bardzo małych ogrodach (drzewka mogą być sadzone w odległości zaledwie 60 cm od siebie). W owocowanie wchodzą już w drugim roku po posadzeniu. Owoce duże (wielkości zwykłych jabłek), okrągłe, słodkie i soczyste, o skórce ciemnoczerwonej.

Jabłoń kolumnowa różowa
więcej informacji...
Jabłoń kolumnowa różowa
 
Cena: 43.99 zł
Cena: 38.89 zł
Oszczędzasz: 5.10 zł (12%)
Jabłoń kolumnowa różowa (Malus domestica "Ballerina Rose") NOWOŚĆ! Kolumnowo rosnąca karłowata odmiana jabłoni nie wytwarzająca długo pędów tylko przewodnik i krótkopędy. Obwód drzewka nie przekracza 30 cm a wysokość 2 - 2,5 m, dlatego ta jabłoń może być uprawiana w doniczkach (na balkonie lub tarasie) albo w bardzo małych ogrodach (drzewka mogą być sadzone w odległości zaledwie 60 cm od siebie). W owocowanie wchodzą już w drugim roku po posadzeniu. Owoce duże (wielkości zwykłych jabłek), okrągłe, słodkie i soczyste, o skórce intensywnie różowo-czerwonawej i różowo zabarwionym miąższu.

Jabłoń miniaturowa (bonsai)
więcej informacji...
Jabłoń miniaturowa (bonsai)
 
Cena: 48.90 zł
Cena: 46.85 zł
Oszczędzasz: 2.05 zł (5%)
Jabłoń miniaturowa (bonsai) (Malus domestica "Pygmy") NOWOŚĆ! Karłowata odmiana jabłoni o powolnym, krzewiastym wzroście. Dorasta najwyżej do 1 m wysokości, dlatego ta jabłoń może być uprawiana w doniczkach (na balkonie lub tarasie). Drzewka kwitną i owocują. Owoce małe (średnica do 5 cm), żółto-zielone z czerwonym rumieńcem, jadalne o słodkim miąższu.

Jam japoński (duża bulwa)
więcej informacji...
Jam japoński (duża bulwa)
 
Cena: 33.56 zł
Cena: 26.45 zł
Oszczędzasz: 7.11 zł (22%)
Jam japoński (duża bulwa) (Dioscorea batatas "Kashiwagi") PROMOCJA! Bardzo duża bulwa jama! Pnąca roślina, tworzy jadalne i smaczne bulwy podziemne, odporna na mróz, do uprawy w gruncie. Ta roślina jest pięknym pnączem ozdobnym, dorastającym do 3 m wys., o liściach sezonowych, podobnych do liści krzewu cynamonowego, ciemnozielonych, sercowatych. Kwiaty pojawiają się późną wiosną, są drobne, żółtozielone, bardzo silnie pachną cynamonem - stąd inna nazwa rośliny -"winorośl cynamonowa". Roślina tworzy jadalne, duże bulwy (osiągają do 50 cm długości i ponad 1 kg wagi), kształtem przypominają dużą marchew. Mają konsystencję podobną do ziemniaka, ale są znacznie smaczniejsze, słodkawe, zawierają 20% skrobi, dużo witaminy B1 i C. Zastosowanie w kuchni takie, jak ziemniaków: do puree, zapiekanek, zup i jako danie główne; mogą być gotowane, smażone i pieczone.

Jam japoński PROMOCJA!
więcej informacji...
Jam japoński PROMOCJA!
 
Cena: 19.22 zł
Cena: 9.98 zł
Oszczędzasz: 9.24 zł (49%)
Jam japoński (Dioscorea batatas "Kashiwagi") PROMOCJA! Pnąca roślina, tworzy jadalne i smaczne bulwy podziemne, odporna na mróz, do uprawy w gruncie. Ta roślina jest pięknym pnączem ozdobnym, dorastającym do 3 m wys., o liściach sezonowych, podobnych do liści krzewu cynamonowego, ciemnozielonych, sercowatych. Kwiaty pojawiają się późną wiosną, są drobne, żółtozielone, bardzo silnie pachną cynamonem - stąd inna nazwa rośliny -"winorośl cynamonowa". Roślina tworzy jadalne, duże bulwy (osiągają do 50 cm długości i ponad 1 kg wagi), kształtem przypominają dużą marchew.

Jam wielobarwny
więcej informacji...
Jam wielobarwny
 
Cena: 32.56 zł
Cena: 27.60 zł
Oszczędzasz: 4.96 zł (16%)
Jam wielobarwny (Dioscorea batatas "Multicolor") NOWOŚĆ!!! Ta roślina jest pięknym pnączem ozdobnym, dorastającym do 3 m wys., o liściach sezonowych, podobnych do liści krzewu cynamonowego, wielobarwnych, sercowatych. Kwiaty są drobne, żółtozielone, bardzo silnie pachną cynamonem. Roślina tworzy jadalne, duże bulwy. Mają konsystencję podobną do ziemniaka, ale są znacznie smaczniejsze, słodkawe. Zastosowanie w kuchni takie, jak ziemniaków.

Jarząb domowy (duży)
więcej informacji...
Jarząb domowy (duży)
 
Cena: 37.43 zł
Cena: 29.95 zł
Oszczędzasz: 7.48 zł (20%)
Jarząb domowy (duży) (Sorbus domestica) NOWOŚĆ! Drzewo o jadalnych owocach. Pokrój szeroki, rozłożysty, gęsty. Dorasta do 13 m wys. Liście pierzaste, jasnozielone, sezonowe, spodem omszone. Jesienią przebarwiają się na żółto-pomarańczowo. Kwiaty podobne jak u jarzębiny pospolitej, lecz nieco większe. Owoce zebrane w gęste grona, w kolorze żółtym, od strony słonecznej przebarwiające się w kolor czerwonawy.

Jarząb japoński
więcej informacji...
Jarząb japoński
 
Cena: 22.85 zł
Cena: 18.72 zł
Oszczędzasz: 4.13 zł (19%)
Jarząb japoński (Sorbus commixta) NOWOŚĆ! Drzewo ozdobne o jadalnych owocach. Pokrój rozłożysty, gęsty. Dorasta do 13 m wys. Liście pierzaste, jasnozielone, sezonowe, podbarwione czerwono. Jesienią zmieniają kolor na intensywnie czerwono-purpurowy. Kwiaty białe. Owoce zebrane w gęste grona, w kolorze jaskrawo czerwonym.
Owoce jadalne na surowo oraz pod postacią przetworów. Używane również na nalewki.

Jarzębina chińska biała
więcej informacji...
Jarzębina chińska biała
 
Cena: 42.50 zł
Cena: 36.49 zł
Oszczędzasz: 6.01 zł (15%)
Jarzębina chińska biała (Sorbus koehneana) NOWOŚĆ! Drzewko ozdobne o niezwykłych białych owocach, dorasta do 7 m wysokości. Ma sezonowe, ciemnozielone, pierzaste liście, które jesienią przebarwiają się na czerwono. Wiosną zakwita białymi kwiatostanami, z których rozwijają się dekoracyjne, owoce-jagody, po dojrzeniu porcelanowo-białe (jadalne po przemrożeniu). Nie są zjadane chętnie przez ptaki, dlatego bardzo długo utrzymują się na drzewie. Drzewo szczególnie pięknie wygląda jesienią, kiedy czerwone liście kontrastują z białymi owocami.

Jarzębino-grusza
więcej informacji...
Jarzębino-grusza
 
Cena: 36.59 zł
Cena: 34.12 zł
Oszczędzasz: 2.47 zł (7%)
Jarzębino-grusza (x Sorbopyrus auricularis "Bulbiformis") NOWOŚĆ! Naturalny międzygatunkowy mieszaniec jarzębiny z gruszą. Wyróżnia się dużą odpornością na mróz i niekorzystne warunki uprawy, dorasta do 3,5 m wysokości, daje owoce podobne do małych, okrągłych gruszek, o skórce żółtej z różowym rumieńcem. Miąższ żółtawo-kremowo-biały, słodki, soczysty i smaczny. Owocuje bardzo obficie, wcześnie wchodzi w okres owocowania. Zbiór od końca września. Owoce są doskonałe do sporządzania aromatycznych nalewek, dżemów i marynat.

Jeżyna trójbarwna
więcej informacji...
Jeżyna trójbarwna
 
Cena: 15.54 zł
Cena: 8.48 zł
Oszczędzasz: 7.06 zł (46%)
Jeżyna trójbarwna (Rubus microphyllus "Variegatus") PROMOCJA! Najpiękniejsza jeżyna ozdobna z liści! Dekoracyjny krzew z Chin i Japonii, dorasta do 70 cm wysokości, tworzy gęste i rozłożyste kępy. Powoli rozrasta się przez odrosty korzeniowe. Ma sezonowe liście w dekoracyjne biało-kremowo-różowe smugi. Młode liście mają intensywne, różowe zabarwienie. Tworzy nieliczne, niebieskie owoce (jadalne, lecz niezbyt smaczne).

Jujuba
więcej informacji...
Jujuba
 
Cena: 44.98 zł
Cena: 37.84 zł
Oszczędzasz: 7.14 zł (16%)
Jujuba (drzewo duże)(Zizyphus jujuba) NOWOŚĆ! Drzewko ozdobne i owocowe z Chin do uprawy doniczkowej lub w gruncie, dorasta do 3-5 m wysokości,ma liście sezonowe ciemnozielone i błyszczące, obficie obradza ciemnoczerwonymi owocami wielkości małych śliwek.
Owoce są jadalne, soczyste, bardzo słodkie, bogate w witaminy i sole mineralne, dojrzewają w końcu lata. Nasiona jujuby zawierają najcenniejszy olej roślinny, o działaniu silnie odmładzającym i regenerującym skórę, stosowany np. w kosmetykach.
Jujuba może być uprawiana w gruncie na zachodzie Polski i w rejonie nadmorskim (pod grubym okryciem w zimie: kopczykowanie i okrywanie matami słomianymi lub kilkoma warstwami włókniny), w szklarni, lub jako roślina doniczkowa w mieszkaniu.

Kalopanaks jadalny
więcej informacji...
Kalopanaks jadalny
 
Cena: 38.50 zł
Cena: 28.50 zł
Oszczędzasz: 10.00 zł (26%)
Kalopanaks jadalny (Eleutherococcus pictus) NOWOŚĆ! Drzewko ozdobne do 10 m wysokości, o ciemnozielonych, klapowanych i błyszczących sezonowych liściach. Młode liście są jadalne po ugotowaniu, stosuje się je do zawijania farszu lub pokrojone do zup i sałatek. Drzewo tworzy zwartą, okrągłą koronę. Późnym latem zakwita obficie dużymi wiechami biało-kremowych kwiatów z których powstają ozdobne niebieskoczarne jagody.

Kapar
więcej informacji...
Kapar
 
Cena: 47.75 zł
Cena: 38.86 zł
Oszczędzasz: 8.89 zł (19%)
Kapar(Capparis spinosa) NOWOŚĆ! Zimozielony krzew ozdobny i przyprawowy, do uprawy doniczkowej. Pochodzi z okolic Morza Śródziemnego i płd-zachodniej Azji. Tworzy pokładające się pędy do 2 m długości (może być rozpinany na kratce jak pnącze). Liście owalne, jasnozielone i skórzaste. Zakwita wiosną wyjątkowo pięknymi i dużymi kwiatami (czteropłatkowymi, biało-różowymi z pękiem długich, fioletowych pręcików).
Cenioną i drogą przyprawą są marynowane w occie pąki kwiatowe kaparów. Jadalne są też młode, delikatne pędy- można je gotować jak szparagi.

Karambola (oskomian)
więcej informacji...
Karambola (oskomian)
 
Cena: 19.55 zł
Cena: 16.35 zł
Oszczędzasz: 3.20 zł (17%)
Karambola (oskomian) (Averrhoa carmbola) NOWOŚĆ! Zimozielone drzewko owocowe i ozdobne do uprawy w pojemnikach, pochodzi z Indii i Indochin. W doniczce dorasta do 2 m wysokości. Ma liście pierzaste, reagujące zwieszaniem się i zwijaniem na zmiany światła i temperatury (podobnie jak liście mimozy). Zakwita pięknymi, jasnofioletowymi kwiatami, zebranymi w wiechy. Owoc jest duży, żebrowany, po dojrzeniu żółty, jadalny na surowo, słodko-kwaskowaty, smaczny.

Karczoch "Green Globe"
więcej informacji...
Karczoch "Green Globe"
 
Cena: 16.65 zł
Cena: 12.56 zł
Oszczędzasz: 4.09 zł (25%)
Karczoch "Green Globe" (Cynara scolymus "Green Globe") NOWOŚĆ! Wieloletnie wykwintne warzywo-przysmak kuchni francuskiej. Karczoch dorasta do 80 cm wysokości, tworzy szeroką rozetę ozdobnych, zielonkawoniebieskich, pierzastych liści. Wyjątkowa odmiana, tworzy zwarte, bardzo duże jadalne, bardzo smaczne pąki kwiatowe o średnicy do 16 cm. Jadalną częścią są nierozwinięte kwiatostany, wielkości jabłka, obrane z zewnętrznych łusek i ugotowane. Kwiatostany zbieramy od lipca do przymrozków. Używane są do zapiekanek; mają wyjątkowy, bardzo wykwintny smak i są jedną z najdroższych potraw. Karczoch ma wyjątkowe właściwości lecznicze: duża zawartość cynaryny i luteoliny obniża poziom cholesterolu i przeciwdziała miażdżycy, a zawartość inuliny zapobiega cukrzycy.

Kard "Ivory White"
więcej informacji...
Kard "Ivory White"
 
Cena: 16.65 zł
Cena: 12.56 zł
Oszczędzasz: 4.09 zł (25%)
Kard "Ivory White" (Cynara cardunculus "Ivory White") PROMOCJA! Wieloletnie warzywo o jadalnych, mięsistych ogonkach liściowych. Ogonki liściowe używamy po ugotowaniu do zup, sałatek, zapiekanek- są bardzo smaczną i wykwintną potrawą, popularną we Francji i Włoszech. Kard dorasta do 80 cm wysokości, tworzy szeroką rozetę ozdobnych, srebrzystoniebieskich, pierzastych liści. W lecie zakwita błękitnymi, "puszystymi" kwiatami.

Kasztan jadalny (Maron)
więcej informacji...
Kasztan jadalny (Maron)
 
Cena: 26.68 zł
Cena: 19.65 zł
Oszczędzasz: 7.03 zł (27%)
Kasztan jadalny (Maron) (Castanea sativa "Nagymaroszi 22") Ta roślina nie ma nic wspólnego z popularnym parkowym kasztanowcem i jest całkowicie odporna na choroby kasztanowca. To bujnie rosnące, kolumnowe drzewo owocowe i ozdobne, dorasta do 15 m wysokości, często jest wielopniowe. Ma ozdobne, duże (do 20 cm długości), szerokie i błyszczące, ciemnozielone, sezonowe liście, które jesienią zmieniają kolor na żółty. Odmiana węgierska, samopylna, przystosowana do naszego klimatu, wcześnie dojrzewająca, plenna i całkowicie odporna na mróz.
Obficie owocuje jesienią: kolczaste jasnozielone łupiny zawierają błyszczące, ciemnobrązowe orzechy, podobne do kasztanów. Są jadalne po uprażeniu na patelni; są słodkie i bardzo smaczne: bardzo popularne we Francji i Włoszech.

Kasztan jadalny japoński
więcej informacji...
Kasztan jadalny japoński
 
Cena: 24.92 zł
Cena: 19.72 zł
Oszczędzasz: 5.20 zł (21%)
Kasztan jadalny japoński (Castanea crenata "Sakata") Roślina niespotykana w Polsce o jadalnych owocach kilkakrotnie większych od zwykłego kasztana jadalnego (marona). To bujnie rosnące drzewo owocowe i ozdobne, dorasta do 15 m wysokości, często jest wielopniowe. Ma ozdobne, duże (do 20 cm długości), szerokie i błyszczące, ciemnozielone, sezonowe liście. Obficie owocuje późną jesienią: kolczaste jasnozielone łupiny zawierają błyszczące, ciemnobrązowe orzechy, podobne do kasztanów (osiągają duże rozmiary, nawet wielkości piłki tenisowej). Są jadalne po uprażeniu na patelni; słodkie i bardzo smaczne: bardzo popularne w Japonii. Ta odmiana jest samopylna.

Kawa arabska (drzewo)
więcej informacji...
Kawa arabska (drzewo)
 
Cena: 124.50 zł
Kawa arabska (drzewo)(Coffea arabica nana) Karłowe drzewko ozdobne i jadalne, kwitnie i owocuje, pochodzi z Etiopii i Jemenu (zdjęcie "real foto"). Bardzo dobrze nadaje się do uprawy w doniczce w mieszkaniu. Dorasta najwyżej do ok. 1,2 m wys. Jej ozdobą są błyszczące ciemnozielone liście, białe pachnące kwiaty rozwijają się na wiosnę. Owoce zawiązują się bez zapylenia i dojrzewają późną jesienią. W każdym owocu znajdują się dwa nasiona, które po uprażeniu (np. na patelni) nadają się do przyrządzenia własnej "domowej" kawy.

Kiwi samopylne
więcej informacji...
Kiwi samopylne
 
Cena: 36.95 zł
Cena: 26.85 zł
Oszczędzasz: 10.10 zł (28%)
Kiwi (Actinidia deliciosa "Janine") SUPER PROMOCJA! Bujnie rosnące pnącze owocowe i ozdobne z Chin, dorasta do 10 m wysokości. Jest to odmiana samopylna (zawiązuje owoce bez dodatkowej rośliny-zapylacza). Ma bardzo duże (do 20 cm długości), sercowate, omszone, sezonowe, ciemnozielone liście. Pędy są czerwonawe i omszone. W czerwcu zakwita dużym, białokremowymi kwiatami, z których powstają duże, bardzo smaczne owoce (znane jako kiwi). Ta roślina dobrze rośnie i owocuje w Polsce.

Klon cukrowy (duży)
więcej informacji...
Klon cukrowy (duży)
 
Cena: 53.50 zł
Cena: 49.85 zł
Oszczędzasz: 3.65 zł (7%)
Klon cukrowy (duży) (Acer saccharum) NOWOŚĆ! Drzewo ozdobne i użytkowe (syrop klonowy), dorasta do 20 m wysokości, pochodzi płn-wsch Ameryki (jego liść znajduje się na fladze Kanady), tworzy kulistą koronę. Ma sezonowe, jasnozielone, 3-5 klapowe liście, które jesienią przebarwiają się na lśniące kolory: pomarańczowy, żółty i czerwony (jest wtedy wyjątkowo dekoracyjny). Sok z tego drzewa ma dużą zawartość cukru i po częściowym odparowaniu wody staje się słynnym syropem klonowym (znanym przysmakiem w USA i Kanadzie).

Klon ściętolistny
więcej informacji...
Klon ściętolistny
 
Cena: 18.65 zł
Cena: 14.59 zł
Oszczędzasz: 4.06 zł (22%)
Klon ściętolistny (Acer truncatum) NOWOŚĆ!!! Drzewko ozdobne i o cennych właściwościach leczniczych, dorasta do 4-6 m wysokości, pochodzi z płn.-wsch. Chin (Mandżuria) i Korei. Tworzy szeroką kulistą koronę. Liście ma sezonowe, klapowane, ciemnozielone i błyszczące, jesienią przybierają intensywne żółto-pomarańczowo-czerwone kolory. Kora dekoracyjna, szara, spękana.
Stwierdzono m.in. działanie lecznicze składników liści i uzyskiwanych z nich ekstraktów. Pozwalają one obniżyć poziom cukru we krwi działając leczniczo w cukrzycy, zmniejszają łaknienie, pozwalając leczyć otyłość. Potwierdzono także ich działanie przeciwbakteryjne i przeciwnowotworowe.

Kolcowój chiński słodki
więcej informacji...
Kolcowój chiński słodki
 
Cena: 16.89 zł
Cena: 14.85 zł
Oszczędzasz: 2.04 zł (13%)
Kolcowój chiński słodki (jagody Goji) (Lycium chinense "Sweet Berry") NOWOŚĆ! Unikalny krzew jadalny, owocowy, leczniczy i ozdobny, dorasta do 2,5 m wysokości, ma pokrój rozłożysty. Odmiana koreańska o słodkich owocach (zawartość cukru 3-4 razy większa niż u gatunku). Uznawany za cudowny lek w medycynie chińskiej, wzmacniający i dający długowieczność. Ma zwieszające się pędy, gęsto pokryte sezonowymi, ciemnozielonymi, owalnymi liśćmi.
Wiosną zakwita drobnymi kwiatkami z których (samopylnie) obficie powstają ciemnoczerwone, słodkie owoce o anyżkowym smaku (jadalne na surowo, ugotowane lub wysuszone). Jadalne są również młode pędy (po ugotowaniu- jak warzywo) i liście o smaku miętowym (wysuszone, do zaparzania herbaty ziołowej). Owoce i liście mają wysoką zawartość witaminy A. Wzrost bardzo szybki.

Kolcowój chiński wielkoowocowy PROMOCJA!
więcej informacji...
Kolcowój chiński wielkoowocowy PROMOCJA!
 
Cena: 28.99 zł
Cena: 19.85 zł
Oszczędzasz: 9.14 zł (32%)
Kolcowój chiński wielkoowocowy (jagody Goji) (Lycium chinense "New Big") PROMOCJA! Unikalny krzew jadalny, owocowy, leczniczy i ozdobny, dorasta do 2,5 m wysokości, ma pokrój rozłożysty. Odmiana koreańska o dużych owocach (2-3 razy większych niż u gatunku). Uznawany za cudowny lek w medycynie chińskiej, wzmacniający i dający długowieczność. Ma zwieszające się pędy, gęsto pokryte sezonowymi, ciemnozielonymi, owalnymi liśćmi.
Wiosną zakwita drobnymi kwiatkami z których (samopylnie) obficie powstają ciemnoczerwone, słodkie owoce o anyżkowym smaku(jadalne na surowo, ugotowane lub wysuszone). Jadalne są również młode pędy (po ugotowaniu- jak warzywo) i liście o smaku miętowym (wysuszone, do zaparzania herbaty ziołowej). Owoce i liście mają wysoką zawartość witaminy A. Wzrost bardzo szybki.

Kolcowój jadlany chiński
więcej informacji...
Kolcowój jadlany chiński
 
Cena: 18.89 zł
Cena: 12.49 zł
Oszczędzasz: 6.40 zł (34%)
Kolcowój jadalny chiński (jagody Goji) (Lycium chinense) NOWOŚĆ! Unikalny krzew jadalny, owocowy, leczniczy i ozdobny, dorasta do 2,5 m wysokości, ma pokrój rozłożysty. Uznawany za cudowny lek w medycynie chińskiej, wzmacniający i dający długowieczność. Ma zwieszające się pędy, gęsto pokryte sezonowymi, ciemnozielonymi, owalnymi liśćmi.
Wiosną zakwita drobnymi kwiatkami z których (samopylnie) obficie powstają drobne, ciemnoczerwone, słodkie owoce o anyżkowym smaku(jadalne na surowo, ugotowane lub wysuszone). Jadalne są również młode pędy (po ugotowaniu- jak warzywo) i liście o smaku miętowym (wysuszone, do zaparzania herbaty ziołowej). Owoce i liście mają wysoką zawartość witaminy A.

Kolcowój owocowy bursztynowy (duży)
więcej informacji...
Kolcowój owocowy bursztynowy (duży)
 
Cena: 39.99 zł
Cena: 36.59 zł
Oszczędzasz: 3.40 zł (9%)
Kolcowój owocowy bursztynowy (duży) (jagody Goji) (Lycium chinense "Amber Sweet") NOWOŚĆ! Unikalny krzew jadalny, owocowy, leczniczy i ozdobny, w odmianie o złocisto-pomarańczowych owocach, dorasta do 2,5 m wysokości, ma pokrój rozłożysty. Odmiana o słodkich i smacznych owocach (zawartość cukru 4 razy większa niż u gatunku). Uznawany za cudowny lek w medycynie chińskiej, wzmacniający i dający długowieczność. Ma zwieszające się pędy, gęsto pokryte sezonowymi, ciemnozielonymi, owalnymi liśćmi.
Wiosną zakwita drobnymi kwiatkami z których (samopylnie) obficie powstają bursztynowe, słodkie owoce o anyżkowym smaku (jadalne na surowo, ugotowane lub wysuszone). Jadalne są również młode pędy (po ugotowaniu- jak warzywo) i liście o smaku miętowym (wysuszone, do zaparzania herbaty ziołowej). Owoce i liście mają wysoką zawartość witaminy A.

Krzew parówkowy
więcej informacji...
Krzew parówkowy
 
Cena: 19.45 zł
Cena: 14.49 zł
Oszczędzasz: 4.96 zł (26%)
Krzew parówkowy (Palecznik chiński) (Decaisnea fargesii) PROMOCJA! Krzew owocowy i ozdobny do 2-3 m wys. z zachodnich Chin, gdzie jest uprawiany dla jadalnych owoców, przypominających kształtem parówki (stąd nazwa). Roślina o egzotycznym wyglądzie: ma bardzo długie (do 50 cm dł.) sezonowe, pierzaste i jasnozielone liście, wiosną zakwita gronami dzwonkowatych żółtawych kwiatów, z których rozwijają się (także samopylnie) ozdobne jadalne owoce- kiełbaskowate, przypominające parówki koloru niebieskiego. Owoce o słodkawym smaku są jadalne na surowo (doskonałe np. do dekoracji sałatek ze względu na niezwykły kolor).

Krzew parówkowy (większy)
więcej informacji...
Krzew parówkowy (większy)
 
Cena: 28.58 zł
Cena: 22.56 zł
Oszczędzasz: 6.02 zł (22%)
Krzew parówkowy (Palecznik chiński) (Decaisnea fargesii) Krzew owocowy i ozdobny do 2-3 m wys. z zachodnich Chin, gdzie jest uprawiany dla jadalnych owoców, przypominających kształtem parówki (stąd nazwa). Roślina o egzotycznym wyglądzie: ma bardzo długie (do 50 cm dł.) sezonowe, pierzaste i jasnozielone liście, wiosną zakwita gronami dzwonkowatych żółtawych kwiatów, z których rozwijają się (także samopylnie) ozdobne jadalne owoce- kiełbaskowate, przypominające parówki koloru niebieskiego. Owoce o słodkawym smaku są jadalne na surowo (doskonałe np. do dekoracji sałatek ze względu na niezwykły kolor).

Ksantoceras orzechowy
więcej informacji...
Ksantoceras orzechowy
 
Cena: 24.80 zł
Cena: 18.89 zł
Oszczędzasz: 5.91 zł (24%)
Ksantoceras orzechowy (Xanthoceras sorbifolium) NOWOŚĆ! Krzew ozdobny i owocowy z Chin, dorasta do 4 m wysokości. Ma sezonowe, pierzaste liście. Późną wiosną zakwita wiechami gwiazdkowatych kwiatów, z których rozwijają się zielone owoce wielkości piłki tenisowej. W środku tych owoców znajduje się kilka do kilkunastu jadalnych, słodkawych orzechów.

Kudrania owocowa (duża)
więcej informacji...
Kudrania owocowa (duża)
 
Cena: 69.70 zł
Cena: 62.40 zł
Oszczędzasz: 7.30 zł (11%)
Kudrania owocowa (duża) (Cudrania tricuspidata) Krzew owocowy ze wsch. Chin, dorasta do 3-4 m wysokości, ma rozłożysty pokrój. Liście sezonowe, owalne. Zakwita w lipcu, zawiązuje samopylnie liczne jadalne, słodkie owoce, podobne do dużych malin.

Kumkwat
więcej informacji...
Kumkwat
 
Cena: 43.40 zł
Cena: 28.85 zł
Oszczędzasz: 14.55 zł (34%)
Kumkwat (Fortunella japonica) NOWOŚĆ! Zimozielony krzew cytrusowy, owocowy i ozdobny. Kwitnie i owocuje, jest samopylny. Liście są ciemnozielone, owalne i błyszczące. Kwitnie cały rok białymi kwiatami z żółtymi pylnikami, mają silny, przyjemny zapach. Powstają z nich owoce wielkości małych śliwek, pomarańczowe, słodkie, lekko kwaskowate. Owoce są jadalne w całości (razem ze skórką), która w przeciwieństwie do innych cytrusów, jest całkowicie pozbawiona goryczki.
Owoce są jadalne na surowo lub do dżemów i przetworów.

Kumkwat - drzewko duże
więcej informacji...
Kumkwat - drzewko duże
 
Cena: 144.98 zł
Cena: 124.80 zł
Oszczędzasz: 20.18 zł (14%)
Kumkwat (drzewko duże) (Fortunella japonica) NOWOŚĆ! Zimozielony krzew cytrusowy, owocowy i ozdobny (zdjęcie środkowe to "real foto"). Wyjątkowo obficie kwitnie i owocuje, jest samopylny. Liście są ciemnozielone, owalne i błyszczące. Kwitnie cały rok białymi kwiatami z żółtymi pylnikami, mają silny, przyjemny zapach. Powstają z nich owoce wielkości małych śliwek, pomarańczowe, słodkie, lekko kwaskowate. Są tak liczne, że często zakrywają ulistnienie. Owoce są jadalne w całości (razem ze skórką), która w przeciwieństwie do innych cytrusów, jest całkowicie pozbawiona goryczki.
Owoce są jadalne na surowo lub do dżemów i przetworów.

Kurkuma (kłącza)
więcej informacji...
Kurkuma (kłącza)
 
Cena: 6.67 zł
Cena: 3.85 zł
Oszczędzasz: 2.82 zł (43%)
Kurkuma (kłącza) (Curcuma longa) NOWOŚĆ! Bylina przyprawowa i ozdobna z liści i kwiatów, do uprawy doniczkowej. Pochodzi z tropikalnej Azji, dorasta do 60 cm wysokości, tworzy gęste kępy wąskich, ciemnozielonych, wydłużonych liści. W lecie zakwita pięknymi, różowo-liliowymi kwiatami na wzniesionych łodygach.
Częścią jadalną jest kłącze, które po wysuszeniu i starciu używane jest do przyprawiania potraw (ma smak pikantny, daje potrawom kolor ciemnożółty).

Laurowiśnia wąskolistna
więcej informacji...
Laurowiśnia wąskolistna
 
Cena: 19.98 zł
Cena: 15.64 zł
Oszczędzasz: 4.34 zł (22%)
Laurowiśnia wąskolistna (Prunus lusitanica var. angustifolia) Zimozielony, gęsty krzew ozdobny i o jadalnych owocach, dorasta do 2 m wysokości, pochodzi z gór Hiszpanii i Portugalii. Ma ciemnozielone i błyszczące, lancetowate liście (do 12 cm długości). Młode pędy są czerwono zabarwione. Wczesnym latem obficie zakwita wielkimi (do 25 cm) kwiatostanami, złożonymi z wielu białych, pięknie pachnących kwiatów. Tworzą się z nich (samopylnie) dekoracyjne owoce-jagody, po dojrzeniu czarne. Te owoce są jadalne i słodkie Nadają się do przetworów, nalewek i kompotów.

Lejcesteria himalajska
więcej informacji...
Lejcesteria himalajska
 
Cena: 19.50 zł
Cena: 16.95 zł
Oszczędzasz: 2.55 zł (14%)
Lejcesteria himalajska (Leycesteria formosa) Krzew ozdobny i jadalny. Dorasta do 2 m wysokości i podobnej szerokości. Ma sezonowe, duże, ciemnozielone liście (do 17 cm długości). Piękne, purpurowo-białe zwisające kwiatostany pojawiają się obficie od czerwca do października. Tworzą się z nich czerwonopurpurowe, dekoracyjne grona jadalnych, słodkich po dojrzeniu owoców.

Leszczyna turecka
więcej informacji...
Leszczyna turecka
 
Cena: 24.59 zł
Cena: 19.68 zł
Oszczędzasz: 4.91 zł (20%)
Leszczyna turecka (Corylus colurna) NOWOŚĆ! Rzadko spotykana drzewiasta leszczyna. Drzewo owocowe i ozdobne, pochodzi z Bałkanów i zachodniej Azji, dorasta do 25 m wys. Tworzy wysmukły pień, kora szara, łuszcząca się tarczkowato. Korona stożkowata. Pędy pokrywają się jasnoszarą warstewką spękanego korka. Liście sezonowe, jasnozielone. Obficie obradza. Owocami są jadalne i smaczne orzechy (podobne wielkością i kształtem do orzechów laskowych), zebrane po 3-8 w zwisające pęczki, bardzo ozdobne, bo okryte frędzlowatą osłoną.

Lippia słodka
więcej informacji...
Lippia słodka
 
Cena: 16.89 zł
Cena: 14.55 zł
Oszczędzasz: 2.34 zł (14%)
Lippia słodka (Lippia dulcis) Zimozielona krzewinka jadalna i ozdobna do uprawy w pojemnikach. Popularna roślina w Azji i Ameryce Południowej, gdzie służy do słodzenia (bezkalorycznego!) napoi i potraw. Tworzy długie do 80 cm, pokładające się pędy, okryte piłkowanymi, zielonymi, fioletowo podbarwionymi liśćmi. Przez cały rok kwitnie okrągłymi kwiatostanami, złożonymi z kremowych kwiatków.
Liście zawierają duże ilości jadalnej substancji słodzącej (hernandulcyny), która jest dwa tysiące razy słodsza od cukru, jednak prawie w ogóle nie zawiera kalorii i może być w dowolnych ilościach spożywana, zwłaszcza przez osoby na diecie odchudzającej, diabetyków itp. Liście mogą być zjadane na surowo jak cukierki. Mają przyjemny, lekko miętowy smak.

Lukrecja słodka
więcej informacji...
Lukrecja słodka
 
Cena: 18.50 zł
Cena: 14.50 zł
Oszczędzasz: 4.00 zł (22%)
Lukrecja słodka (Glycyrrhiza glabra) NOWOŚĆ! Krzewiasta bylina jadalna, lecznicza i ozdobna, pochodzi z okolic Morza Śródziemnego i płd-zach. Azji, dorasta do 1,5 m wysokości, nadaje się do uprawy w pojemnikach w ogrodzie, na balkonie lub tarasie. Ma sezonowe, zielone, pierzaste liście. Późnym latem kwitnie biało-fioletowo-niebieskimi motylkowymi kwiatami. Korzenie zawierają jadalną glycyrrhizę- słodszą aż 50 razy od cukru. Korzenie są jadane po wysuszeniu jak cukierki. Sproszkowane korzenie można stosować do słodzenia potraw i napoi. Jadalne są też liście, używane jako zamiennik herbaty- mają właściwości antyalergiczne, przeciwzapalne, wzmacniające.

Malina alaskańska pomarańczowa
więcej informacji...
Malina alaskańska pomarańczowa
 
Cena: 27.22 zł
Cena: 24.35 zł
Oszczędzasz: 2.87 zł (11%)
Malina alaskańska pomarańczowa (Rubus spectabilis) NOWOŚĆ!!! Bujny i rozłożysty krzew owocowy (wczesne owoce!), pochodzi z południowej Alaski i pacyficznego wybrzeża Kanady i płn USA., dorasta do 1-2 m wysokości. Ma sezonowe, pierzaste, ciemnozielone liście- (do 20 cm długości). Wczesną wiosną zakwita pięknymi, ciemnoróżowymi kwiatami o średnicy do 3 cm. Owoce dojrzewają wyjątkowo wcześnie, bo już od maja, a zbiór trwa do lipca. Jadalne owoce są kuliste, w różnych odcieniach pomarańczowych i czerwonych, soczyste, słodkie i aromatyczne. Są doskonałymi owocami deserowymi, wytwarza się z nich także dżemy, wino owocowe i aromatyczne nalewki.

Malina chińska
więcej informacji...
Malina chińska
 
Cena: 16.76 zł
Cena: 14.55 zł
Oszczędzasz: 2.21 zł (14%)
Malina chińska (Rubus phoenicolasius) NOWOŚĆ! Malina owocowa i ozdobna, pochodzi z Dalekiego Wschodu, dorasta do 3 m wysokości. Łodygi i liście są podbarwione czerwono i okryte gęstymi czerwonymi włoskami. Zakwita gęstymi kwiatostanami z których powstają bardzo liczne, okrągłe, jadalne, czerwone owoce do 1 cm średnicy (smaczne i słodkie). Nadają się do spożywania na surowo lub do nalewek i przetworów.

Malina doniczkowa
więcej informacji...
Malina doniczkowa
 
Cena: 19.49 zł
Cena: 17.89 zł
Oszczędzasz: 1.60 zł (9%)
Malina doniczkowa (Rubus idaeus "Ruby Beauty") NOWOŚĆ! Malina owocowa, pierwsza odmiana przeznaczona do uprawy w doniczkach lub w małych ogrodach. Tworzy zwarte kępy wysokości 70-100 cm. Ma bardzo liczne, okrągłe owoce do 2 cm średnicy (smaczne i słodkie), o barwie ciemnoczerwonej. Nadają się do spożywania na surowo lub do nalewek i przetworów. Suszone liście służą do sporządzania leczniczych naparów skutecznych przeciwko grypie lub przeziębieniu.

Malina morelowa
więcej informacji...
Malina morelowa
 
Cena: 18.95 zł
Cena: 16.59 zł
Oszczędzasz: 2.36 zł (13%)
Malina morelowa (Rubus idaeus "Apricot") NOWOŚĆ! Malina owocowa, dorasta do 1,5 m wysokości. Zakwita gęstymi kwiatostanami z których powstają bardzo liczne, okrągłe, owoce do 2 cm średnicy (smaczne i słodkie), o barwie morelowej (pomarańczowej z różowym rumieńcem). Nadają się do spożywania na surowo lub do nalewek i przetworów. Suszone liście służą do sporządzania leczniczych naparów skutecznych przeciwko grypie lub przeziębieniu.

Malina purpurowa
więcej informacji...
Malina purpurowa
 
Cena: 16.79 zł
Cena: 14.35 zł
Oszczędzasz: 2.44 zł (15%)
Malina purpurowa (Rubus idaeus "Brandywine") NOWOŚĆ! Malina owocowa, mieszaniec maliny czarnej i czerwonej, dorasta do 1,5 m wysokości. Zakwita gęstymi kwiatostanami z których powstają bardzo liczne, okrągłe owoce do 2 cm średnicy (smaczne i słodkie), o barwie ciemnoczerwono-purpurowej. Nadają się do spożywania na surowo lub do nalewek i przetworów. Suszone liście służą do sporządzania leczniczych naparów skutecznych przeciwko grypie lub przeziębieniu.

Malino-truskawka japońska
więcej informacji...
Malino-truskawka japońska
 
Cena: 15.49 zł
Cena: 10.59 zł
Oszczędzasz: 4.90 zł (32%)
Malino-truskawka japońska (Rubus illecebrosus) PROMOCJA! Nisko rosnący (do 60 cm wysokości) gatunek japońskiej maliny. Zakwita w lipcu białymi kwiatami, z których powstają bardzo duże (średnica 3 cm) kuliste i błyszczące, jaskrawoczerwone owoce (przypominające bardziej truskawki niż maliny). Są jadalne, słodkawe i smaczne. Ze względu na piękny kolor stosowane są głównie do dekoracji deserów i ciast, a także do wyrobu dżemów, konfitur i napojów.

Mandarynka
więcej informacji...
Mandarynka
 
Cena: 22.49 zł
Cena: 18.64 zł
Oszczędzasz: 3.85 zł (18%)
Mandarynka (Citrus reticulata "Satsuma") NOWOŚĆ! Zimozielone drzewko owocowe i ozdobne do uprawy doniczkowej, dorasta do 2 m wysokości. To wyjątkowa odmiana bardzo plenna, samopylna i owocująca przez cały rok. Owoce są kuliste, długości 4-8 cm, o cienkiej, pomarańczowej skórce, słodkie i delikatne w smaku. Roślina nadaje się doskonale do uprawy mieszkaniowej (znosi wyższe temperatury i centralne ogrzewanie), jest bardzo dekoracyjna, kwitnie cały rok białymi i bardzo pachnącymi kwiatami.

Mandarynka (drzewko)
więcej informacji...
Mandarynka (drzewko)
 
Cena: 106.99 zł
Cena: 86.45 zł
Oszczędzasz: 20.54 zł (20%)
Mandarynka (drzewko) (Citrus reticulata "Satsuma") NOWOŚĆ! Zimozielone drzewko owocowe i ozdobne do uprawy doniczkowej, dorasta do 2 m wysokości. To wyjątkowa odmiana bardzo plenna, samopylna i owocująca przez cały rok. Owoce są kuliste, długości 4-8 cm, o cienkiej, pomarańczowej skórce, słodkie i delikatne w smaku. Roślina nadaje się doskonale do uprawy mieszkaniowej (znosi wyższe temperatury i centralne ogrzewanie), jest bardzo dekoracyjna, kwitnie cały rok białymi i bardzo pachnącymi kwiatami. Rośliny szczepione, dlatego od razu kwitną i owocują.

Mandarynka większa (drzewko)
więcej informacji...
Mandarynka większa (drzewko)
 
Cena: 134.50 zł
Cena: 95.65 zł
Oszczędzasz: 38.85 zł (29%)
Mandarynka większa (drzewko) (Citrus reticulata "Satsuma") PROMOCJA! Zimozielone drzewko owocowe i ozdobne do uprawy doniczkowej, dorasta do 2 m wysokości. To wyjątkowa odmiana bardzo plenna, samopylna i owocująca przez cały rok. Owoce są kuliste, długości 4-8 cm, o cienkiej, pomarańczowej skórce, słodkie i delikatne w smaku. Roślina nadaje się doskonale do uprawy mieszkaniowej (znosi wyższe temperatury i centralne ogrzewanie), jest bardzo dekoracyjna, kwitnie cały rok białymi i bardzo pachnącymi kwiatami. Rośliny szczepione, dlatego od razu kwitną i owocują.
WYSYŁKA GRATIS!

Miczella jagodowa
więcej informacji...
Miczella jagodowa
 
Cena: 16.49 zł
Cena: 12.55 zł
Oszczędzasz: 3.94 zł (24%)
Miczella jagodowa (Mitchella repens) NOWOŚĆ! Zimozielona bylina ozdobna i owocowa ze wschodniej części Kanady i USA. Tworzy kępy do 60 cm średnicy i 10 cm wysokości. Liście drobne, skórzaste, ciemnozielone z jaśniejszym unerwieniem. Kwitnie w czerwcu i lipcu drobnymi, jasnofioletowymi lub białymi kwiatami o pięknym zapachu. Powstają z nich samopylnie jadalne, słodkawe owoce-jagody, wielkości borówek.

Migdałowiec Halls Hardy
więcej informacji...
Migdałowiec Halls Hardy
 
Cena: 23.78 zł
Cena: 17.85 zł
Oszczędzasz: 5.93 zł (25%)
Migdałowiec Halls Hardy (Prunus dulcis "Halls Hardy") NOWOŚĆ! Drzewo owocowe z płn. Afryki i płd.-zach. Azji, dorasta do 5 m wysokości, tworzy szeroką koronę. Ma sezonowe, lancetowate liście. Wiosną zakwita dużymi (5cm średnicy) różowo-białymi kwiatami z których tworzą się owoce- migdały (owoce nie mają miąższu, skórka okrywa dużą jadalną i smaczną pestkę).
Ta amerykańska odmiana jest najlepiej przystosowana do uprawy w klimacie Polski, odporna na mróz i późne przymrozki.

Morwa biała (duża)
więcej informacji...
Morwa biała (duża)
 
Cena: 29.85 zł
Cena: 24.59 zł
Oszczędzasz: 5.26 zł (18%)
Morwa biała (duża) (Morus alba) NOWOŚĆ! Owocowe i ozdobne drzewko do 10 m wysokości pochodzi z Chin. Ma owalne, klapowane, sezonowe, jasnozielone liście do 20 cm długości, które przebarwiają się jesienią na złoto-żółty kolor. Pod koniec lata plonuje bardzo obficie białymi i różowymi smacznymi owocami o słodkim smaku (3 cm długości).

Morwa czarna
więcej informacji...
Morwa czarna
 
Cena: 19.89 zł
Cena: 13.59 zł
Oszczędzasz: 6.30 zł (32%)
Morwa czarna (Morus nigra) NOWOŚĆ! Owocowe i ozdobne drzewko do 10 m wysokości pochodzi z Chin. Ma owalne, klapowane, sezonowe, jasnozielone liście do 20 cm długości, które przebarwiają się jesienią na złoto-żółty kolor. Pod koniec lata plonuje bardzo obficie czarnymi i purpurowymi smacznymi owocami o słodkim smaku (3 cm długości).

Morwa czerwona
więcej informacji...
Morwa czerwona
 
Cena: 27.23 zł
Cena: 24.78 zł
Oszczędzasz: 2.45 zł (9%)
Morwa czerwona (Morus rubra) NOWOŚĆ! Owocowe i ozdobne drzewko do 10 m wysokości, pochodzi ze wschodnich USA. Ma owalne, klapowane, sezonowe, jasnozielone liście do 20 cm długości, które przebarwiają się jesienią na złoto-żółty kolor. Pod koniec lata plonuje bardzo obficie czerwonymi i pomarańczowymi smacznymi owocami o słodkim smaku (3 cm długości). Są spożywane na surowe lub stosowane do dżemów galaretek, nalewek lub do dekoracji deserów.

Morwa strzępolistna
więcej informacji...
Morwa strzępolistna
 
Cena: 34.80 zł
Morwa strzępolistna (Morus alba "Laciniata") NOWOŚĆ! Owocowe i ozdobne drzewko do 10 m wysokości pochodzi z Chin. Ma owalne, klapowane, sezonowe, głęboko powycinane, jasnozielone liście do 20 cm długości, przebarwiają się jesienią na złoto-żółty kolor. Pod koniec lata obficie białymi i różowymi smacznymi owocami o słodkim smaku (3 cm długości).

Muehlenbeckia owocowa
więcej informacji...
Muehlenbeckia owocowa
 
Cena: 14.45 zł
Cena: 10.65 zł
Oszczędzasz: 3.80 zł (27%)
Muehlenbeckia owocowa (Muehlenbeckia axillaris) NOWOŚĆ!!! Wyjątkowy krzew owocowy i ozdobny, do uprawy w pojemnikach lub w ogrodzie. Pochodzi z Nowej Zelandii. Półzimozielony (zachowuje częściowo liście w zimie), dorasta do 3 m wysokości, tworzy pokładające się długie pędy, które mogą być rozpinane na podporach (jak pnącze) lub zwieszające się. Pędy są gęsto okryte drobnymi, okrągłymi, ciemnozielonymi i błyszczącymi liśćmi. Latem zakwita gronami białych kwiatów, z których powstają białe, mięsiste, soczyste i słodkie, jadalne owoce o średnicy 0,5 cm. Owoce mogą być jadane na surowo lub ugotowane.

Nieśplik japoński
więcej informacji...
Nieśplik japoński
 
Cena: 14.89 zł
Cena: 12.45 zł
Oszczędzasz: 2.44 zł (17%)
Nieśplik japoński (Eriobotrya japonica) NOWOŚĆ! Zimozielone wieloletnie drzewo owocowe i ozdobne do uprawy doniczkowej, dorasta do 3-4 m wysokości. Ma duże do 30 cm długości, błyszczące, ciemnozielone liście. Późną jesienią zakwita wiechami pachnących, białych kwiatów, z których (samopylnie) rozwijają się żółte, jadalne owoce, przypominające wyglądem śliwki. Dojrzewają w ciągu zimy, aż do wiosny. Są słodkie i soczyste, nadają się do jedzenia na surowo i w przetworach.

Nieszpułka jadalna
więcej informacji...
Nieszpułka jadalna
 
Cena: 24.30 zł
Cena: 14.30 zł
Oszczędzasz: 10.00 zł (42%)
Nieszpułka jadalna (Mespilus germanica) NOWOŚĆ! Małe drzewo o krótkim pniu i o jadalnych owocach. Pokrój szeroki, rozłożysty, gęsty. Wzrost powolny, dorasta do 3-5 m wys., nadaje się do mniejszych ogrodów. Pochodzi z Azji Mniejszej, zostało rozpowszechnione przez starożytnych Rzymian. Liście jasnozielone, lancetowate, sezonowe 7-12 cm dł. Kwiaty 5-płatkowe, duże, białe, pojawiają się w czerwcu. Owoce kuliste, do 4 cm śr., mają gruszkowaty kształt.

Nowozelandzkie drzewko herbaciane
więcej informacji...
Nowozelandzkie drzewko herbaciane
 
Cena: 32.65 zł
Cena: 25.59 zł
Oszczędzasz: 7.06 zł (22%)
Nowozelandzkie drzewko herbaciane(Leptospermum scoparium "Reddy") NOWOŚĆ! Doskonałe do przyrządzania herbatki ziołowej! Bujny, zimozielony krzew ozdobny z liści i kwiatów, do uprawy doniczkowej. Dorasta do 1,5 m wysokości. Nadaje się do uprawy w mieszkaniu, na balkonie lub tarasie. Ma wzniesione łodygi, gęsto okryte wąskimi, purpurowo-zielonymi liśćmi. Latem na końcach pędów zakwitają liczne, wyjątkowo piękne kwiaty: purpurowo-różowe, karbowane z ciemnym środkiem.
W Nowej Zelandii liście tej rośliny służą do przyrządzania popularnej i orzeźwiającej herbaty ziołowej. Mają przyjemny aromat i smak wyrazisty, lekko żywiczny (należy parzyć je kilka minut dłużej, niż liście herbaty). Można użytkować liście suszone lub świeże (na szklankę herbaty trzeba użyć pół do 1 łyżeczki listków świeżych lub ususzonych).

Oliwka "Arbequina"
więcej informacji...
Oliwka "Arbequina"
 
Cena: 24.59 zł
Cena: 19.85 zł
Oszczędzasz: 4.74 zł (20%)
Oliwka "Arbequina" (Olea europaea "Arbequina") NOWOŚĆ! Zimozielone drzewko owocowe i ozdobne, dorasta do 3 m wysokości (w uprawie), może być przycinane i formowane. Ta odmiana jest uznawana za najbardziej wytrzymałą na mróz; uprawiana jest na północnej granicy zasięgu uprawy oliwek. Ma szarozielone, lancetowate liście, białawe od dołu. Nadaje się do uprawy doniczkowej w mieszkaniu, na balkonie lub tarasie. Obficie kwitnie białymi, pachnącymi kwiatami i owocuje (jest samopylna).

Oliwka-drzewko bonsai
więcej informacji...
Oliwka-drzewko bonsai
 
Cena: 78.39 zł
Cena: 68.89 zł
Oszczędzasz: 9.50 zł (13%)
Oliwka-drzewko bonsai (Olea europaea "Green Dwarf") NOWOŚĆ! Miniaturowe, zimozielone drzewko ozdobne, uformowane jak duża oliwka (z pniem i rozgałęzioną koroną), dorasta do 1,2 m wysokości, może być przycinane i formowane. Ma szarozielone, lancetowate liście, białawe od dołu. Nadaje się do uprawy doniczkowej w mieszkaniu, na balkonie lub tarasie. Obficie kwitnie białymi, pachnącymi kwiatami i owocuje samopylnie.

Oliwka-drzewko duże owocujące
więcej informacji...
Oliwka-drzewko duże owocujące
 
Cena: 75.50 zł
Cena: 65.23 zł
Oszczędzasz: 10.27 zł (14%)
Oliwka-drzewko (duża, owocująca) (Olea europaea) Zimozielone drzewko ozdobne, dorasta do 2 m wysokości, może być przycinane i formowane. Ma szarozielone, lancetowate liście, białawe od dołu. Nadaje się do uprawy doniczkowej w mieszkaniu, na balkonie lub tarasie. Obficie kwitnie białymi, pachnącymi kwiatami i owocuje.

Oliwnik japoński owocowy
więcej informacji...
Oliwnik japoński owocowy
 
Cena: 22.60 zł
Cena: 19.49 zł
Oszczędzasz: 3.11 zł (14%)
Oliwnik japoński owocowy (Elaeagnus umbellata) NOWOŚĆ! Gęsty, wzniesiony krzew ozdobny o jadalnych owocach, dorasta do 4,5 m wys., pochodzi z Dalekiego Wschodu. Liście sezonowe, zielone z połyskiem. Kwitnie wiosną biało-żółtymi, drobnymi, pięknie i bardzo mocno pachnącymi, miododajnymi kwiatami, z których powstają (samopylnie!) bardzo liczne jadalne, słodkawe, mięsiste owoce do 0,8 cm długości. Krzew plonuje bardzo obficie.
Te owoce są bogatym źródłem witaminy C, beta-karotenu i przeciw-nowotworowego likopenu (zwierają nawet 17 razy więcej likopenu niż pomidory!)

Oliwnik owocowy wielkokwiatowy (duży)
więcej informacji...
Oliwnik owocowy wielkokwiatowy (duży)
 
Cena: 45.89 zł
Cena: 38.75 zł
Oszczędzasz: 7.14 zł (16%)
Oliwnik owocowy wielkokwiatowy (duży)(Elaeagnus multiflora "Sweet Red") NOWOŚĆ! Gęsty, wzniesiony, bezcierniowy krzew ozdobny o jadalnych owocach, dorasta do 2 m wys., pochodzi z Dalekiego Wschodu. Liście sezonowe, zielone z połyskiem. Kwitnie wiosną białymi, pięknie i bardzo mocno pachnącymi, miododajnymi kwiatami, z których powstają (samopylnie!) bardzo liczne jadalne, czerwone, słodkie, mięsiste owoce o średnicy do 2 cm. Krzew plonuje bardzo obficie. Owoce dojrzewają w sierpniu, nie opadają, a z czasem stają się coraz bardziej słodkie.
Te owoce są bogatym źródłem witaminy E, C, beta-karotenu i likopenu (zwierają nawet 20 razy więcej likopenu niż pomidory!) Likopen jest powszechnie uznanym środkiem w zapobieganiu i leczeniu nowotworów. Owoce zawierają także dużo nienasyconych, cennych kwasów tłuszczowych, co jest niespotykane wśród owoców.

Oliwnik srebrzysty
więcej informacji...
Oliwnik srebrzysty
 
Cena: 19.30 zł
Cena: 12.95 zł
Oszczędzasz: 6.35 zł (33%)
Oliwnik srebrzysty (Elaeagnus commutata "Quicksilver") PROMOCJA! Gęsty, wzniesiony krzew ozdobny, o jadalnych owocach, dorasta do 4 m wys., pochodzi z Ameryki Północnej. Jego najpiękniejszą ozdobą są owalne liście, sezonowe i srebrzyste z pięknym połyskiem. Kwitnie wiosną żółtymi kwiatami, z których powstają jadalne, słodkawe owoce do 1 cm długości.

Orzech Pekan
więcej informacji...
Orzech Pekan
 
Cena: 37.80 zł
Cena: 28.89 zł
Oszczędzasz: 8.91 zł (24%)
Orzech Pekan (Carya illinoensis "Missouri Hardy Pekan") NOWOŚĆ! Unikalne drzewo orzechodajne z USA, jedna z najbardziej odpornych na mróz i plennych odmian, osiąga 20 m wysokości, tworzy piramidalną koronę. Ma orzechy podłużne, bardzo smaczne, 6 cm długości. Liście są sezonowe, pierzaste, ciemnozielone, jesienią przebarwiają się na żółto.

Orzesznik hikora
więcej informacji...
Orzesznik hikora
 
Cena: 24.40 zł
Cena: 16.59 zł
Oszczędzasz: 7.81 zł (33%)
Orzesznik hikora (Carya ovata) NOWOŚĆ! Drzewo owocowe, dorasta do 25 m wysokości, pochodzi ze wschodnich USA i Kanady. Ma sezonowe, pierzaste, ciemnozielone liście, przebarwiające się jesienią na złocistożółto. Tworzy stożkowatą, gęstą koronę. Kora pnia jest dekoracyjna, łuszcząca się, szarobrązowa. Wczesną jesienią owocuje okrągłymi orzechami (6 cm średnicy), jadalnymi i smacznymi.

Orzesznik hikora (większy)
więcej informacji...
Orzesznik hikora (większy)
 
Cena: 34.85 zł
Cena: 28.78 zł
Oszczędzasz: 6.07 zł (18%)
Orzesznik hikora (większy)(Carya ovata) NOWOŚĆ! Drzewo owocowe, dorasta do 25 m wysokości, pochodzi ze wschodnich USA i Kanady. Ma sezonowe, pierzaste, ciemnozielone liście, przebarwiające się jesienią na złocisto-żółto. Tworzy stożkowatą, gęstą koronę. Kora pnia jest dekoracyjna, łuszcząca się, szarobrązowa. Wczesną jesienią owocuje okrągłymi orzechami (6 cm średnicy), jadalnymi i smacznymi.

Osmaronia owocowa
więcej informacji...
Osmaronia owocowa
 
Cena: 23.40 zł
Osmaronia owocowa (Osmaronia [Oemleria] cerasiformis) NOWOŚĆ! Unikat botaniczny, bardzo rzadko spotykany w Polsce. Krzew ozdobny i owocowy z zachodnich USA i Kanady, dorasta do 2,5 m wysokości. Tworzy luźną, wzniesioną koronę, rozrasta się w gęste kępy. Liście i kwiaty pojawiają się wyjątkowo wcześnie i nie są uszkadzane przez mrozy. Liście (błyszczące, lancetowate, jasnozielone) rozwijają się już pod koniec stycznia. W połowie marca obficie zakwita gronami kwiatów małych, białych, dzwonkowatych, pachnących pięknie migdałami. Rozwijają się z nich jajowate, purpurowo czarne dosyć duże owoce (2 cm długości), podobne kształtem do śliwek. Są słodkie, jadalne i smaczne (do spożycia na surowo lub w przetworach).

Pak Pai
więcej informacji...
Pak Pai
 
Cena: 12.95 zł
Cena: 7.68 zł
Oszczędzasz: 5.27 zł (41%)
Pak Pai (wietnamska kolendra) (Persicaria odorata) PROMOCJA! Zimozielona bylina jadalna i przyprawowa do uprawy doniczkowej. Popularna w kuchni Dalekiego Wschodu, tworzy gęste kępy wzniesionych łodyg (do 30 cm wysokości) okrytych wąskimi, zielonymi liśćmi z purpurową plamą na środku. Liście mają przyjemny aromat i wyśmienity smak, przypominający kolendrę. Stosuje się je w stanie surowym jako dodatek lub przyprawę do sałatek warzywnych lub drobiowo-warzywnych, do zup, zapiekanek, potraw z ryżu lub topinamburu, do drobiu i mięs.

Papauma nowozelandzka
więcej informacji...
Papauma nowozelandzka
 
Cena: 17.75 zł
Cena: 14.85 zł
Oszczędzasz: 2.90 zł (17%)
Papauma nowozelandzka (Griselinia littoralis "Whenuapai") NOWOŚĆ! Unikat botaniczny. Zimozielony krzew ozdobny, leczniczy i owocowy do uprawy doniczkowej w ogrodzie, na balkonie lub tarasie. Dorasta do 1,5-2 m wysokości (w uprawie doniczkowej), tworzy wzniesioną, luźną koronę. Ma owalne, błyszczące, jasnozielone liście do 7 cm długości, osadzone na żółtych ogonkach liściowych. Wiosną i jesienią zakwita gęstymi gronami drobnych, białych kwiatków, z których powstają liczne jadalne owoce-jagody o średnicy do 0,5 cm. Mają smak kwaskowaty, stosowane są do sporządzania nalewek i jako dodatek do kompotów, dżemów lub konfitur. Napar z kory leczy schorzenia skórne.

Papryczka purpurowa
więcej informacji...
Papryczka purpurowa
 
Cena: 16.98 zł
Cena: 14.85 zł
Oszczędzasz: 2.13 zł (13%)
Papryczka purpurowa (Capsicum x annuum "Midnight Fire") NOWOŚĆ! Roślina jadalna, ozdobna i przyprawowa, krzewiasta papryczka wieloletnia do 50 cm wysokości. Łodygi i liście ciemnopurpurowo-fioletowe z zielonymi smugami. Liczne, gwiazdkowate, jasno-fioletowe kwiaty oraz bardzo liczne owoce-papryczki o zmiennym kolorze: od żółtego i czerwonego do bardzo ciemnej purpury. Smak ostry, podobny do chili.

Passiflora jadalna
więcej informacji...
Passiflora jadalna
 
Cena: 26.50 zł
Cena: 22.59 zł
Oszczędzasz: 3.91 zł (15%)
Passiflora jadalna (Passiflora coerulea) Ozdobne i owocowe wieloletnie pnącze do uprawy doniczkowej lub do ozdoby tarasu czy balkonu. Tworzy gęsto ulistnione pędy (do 3 m długości). Od lipca do września zakwita pięknymi kwiatami o bardzo oryginalnym kształcie i przyjemnym zapachu. Potem pojawiają się jadalne, słodkawe owoce podobne do małych pomarańczowych śliwek.

Passiflora wielkoowocowa
więcej informacji...
Passiflora wielkoowocowa
 
Cena: 32.56 zł
Cena: 18.56 zł
Oszczędzasz: 14.00 zł (43%)
Passiflora wielkoowocowa (Passiflora edulis "Purple Giant") Ozdobne i owocowe wieloletnie pnącze do uprawy doniczkowej lub do ozdoby tarasu czy balkonu. Tworzy gęsto ulistnione pędy (do 3 m długości). Od lipca do września zakwita pięknymi kwiatami o bardzo oryginalnym kształcie, ciemno-purpurowo-kremowo-różowym kolorze i przyjemnym zapachu. Potem pojawiają się jadalne, duże (wielkości dużej brzoskwini) słodkawe owoce, po dojrzeniu ciemnofioletowe. Owoce mają żółty, bardzo aromatyczny miąższ, stosowany na surowo jako dodatek do aromatyzowania napojów, drinków i deserów.

Pepino melonowe
więcej informacji...
Pepino melonowe
 
Cena: 21.85 zł
Cena: 17.86 zł
Oszczędzasz: 3.99 zł (19%)
Pepino melonowe (Solanum muricatum "Lima") PROMOCJA! Zimozielony krzew ozdobny i owocowy, do uprawy doniczkowej, pochodzi z Ameryki Południowej, dorasta do 1 m wysokości, tworzy gęstą koronę. Ma wąskie, ciemnozielone i błyszczące liście. Zakwita gwiazdkowatymi, niebiesko-białymi kwiatami. Powstają z nich (samopylnie) smaczne, słodkie duże owoce (do 10 cm długości), podobne kształtem do śliwek, a w smaku zbliżone do melona.

Pigwowiec japoński wielkokwiatowy
więcej informacji...
Pigwowiec japoński wielkokwiatowy
 
Cena: 14.49 zł
Cena: 11.99 zł
Oszczędzasz: 2.50 zł (18%)
Pigwowiec japoński wielkokwiatowy (Chaenomeles x superba "Rubra Grandiflora") NOWOŚĆ! To jeden z piękniejszych krzewów kwitnących i owocowych. Dorasta do 1,5 m wysokości, ma pokrój rozłożysty. Ma sezonowe, ciemnozielone, błyszczące liście. Wyróżnia się długim kwitnieniem: od od wiosny do lata bardzo obficie zakwita dużymi (do 4,5 cm średnicy), szkarłatnymi, często podwójnymi kwiatami, z żółtymi pylnikami. Powstają z nich okrągłe, żółte owoce, jadalne po ugotowaniu (jako dodatek do przetworów owocowych) lub do przyrządzania aromatycznych nalewek. Owoce są bardzo kwaśne i mają dużą zawartość witaminy C i pektyn.

Pigwowiec owocowy biały pełny
więcej informacji...
Pigwowiec owocowy biały pełny
 
Cena: 18.89 zł
Cena: 14.59 zł
Oszczędzasz: 4.30 zł (23%)
Pigwowiec owocowy biały pełny (Chaenomeles x superba "Yukigoten") NOWOŚĆ! Wyjątkowa japońska odmiana o białych, pełnych kwiatach! Krzew ozdobny i owocowy. Dorasta do 1 m wysokości, ma pokrój rozłożysty. Ma sezonowe, ciemnozielone, błyszczące liście. Wyróżnia się długim kwitnieniem: od wiosny do lata bardzo obficie zakwita dużymi (do 4 cm średnicy), czysto białymi, pełnymi lub półpełnymi kwiatami z żółtymi pylnikami. Powstają z nich okrągłe, żółte owoce, jadalne po ugotowaniu (jako dodatek do przetworów owocowych) lub na surowo do przyrządzania aromatycznych nalewek.

Pigwowiec owocowy różowy
więcej informacji...
Pigwowiec owocowy różowy
 
Cena: 16.59 zł
Cena: 14.28 zł
Oszczędzasz: 2.31 zł (14%)
Pigwowiec owocowy różowy (Chaenomeles x superba "Pink Storm") NOWOŚĆ! To jeden z piękniejszych krzewów kwitnących i owocowych. Dorasta do 1 m wysokości, ma pokrój rozłożysty. Ma sezonowe, ciemnozielone, błyszczące liście. Wyróżnia się długim kwitnieniem: od wiosny do lata bardzo obficie zakwita dużymi (do 4,5 cm średnicy), intensywnie różowymi kwiatami, z żółtymi pylnikami. Powstają z nich okrągłe, żółte owoce, jadalne po ugotowaniu (jako dodatek do przetworów owocowych) lub na surowo do przyrządzania aromatycznych nalewek. Owoce są bardzo kwaśne i mają dużą zawartość witaminy C i pektyn.

Pistacja chińska (duża)
więcej informacji...
Pistacja chińska (duża)
 
Cena: 67.60 zł
Cena: 52.48 zł
Oszczędzasz: 15.12 zł (23%)
Pistacja chińska (duża) (Pistacia chinensis) NOWOŚĆ! Drzewko ozdobne o jadalnych owocach, do uprawy w pojemnikach. W uprawie doniczkowej dorasta do 2-3 m wysokości, może być przycinane. Liście są sezonowe, pierzaste, jasnozielone, młode mają różowe zabarwienie. Wiosną i wczesnym latem zakwita obficie pachnącymi czerwonymi wiechami kwiatów, z których powstają kuliste drobne czerwone jadalne owoce (pistacje), po dojrzeniu niebieskie.

Pitaja-kaktus owocowy
więcej informacji...
Pitaja-kaktus owocowy
 
Cena: 12.49 zł
Cena: 6.64 zł
Oszczędzasz: 5.85 zł (47%)
Pitaja-kaktus owocowy (Hylocereus undulatus) PROMOCJA! Owocowy i ozdobny sukulent nazywany również kaktusem czerwonego smoka, jest tropikalnym kaktusem epifitycznym (rosnącym na korze drzew). Ma ciemnozielone wydłużone pędy, zwieszające się w dół na długość do 1,5 m. Wiosną i wczesnym latem zakwita dużymi (do 30 cm średnicy), lejkowatymi pachnącymi kwiatami, z których rozwijają się przepiękne owoce, przypominające czerwono-pomarańczowy kłos (o długości 10-15 cm), są jadalne, słodkie i soczyste. W krajach tropikalnych owoce pitaji są często jadane na surowo jako owoce deserowe, lub używane do przyrządzania koktajli i napojów.

Pnącze chlebowe
więcej informacji...
Pnącze chlebowe
 
Cena: 28.50 zł
Pnącze chlebowe (Smilax hispida) NOWOŚĆ! Unikalne pnącze ozdobne, lecznicze i jadalne z Ameryki Północnej. Dorasta do 3-4 m wysokości, ma pędy pokryte sezonowymi, ozdobnymi, błyszczącymi liśćmi z podłużnym unerwieniem. Kwitnie drobnymi, żółtymi kwiatami z których powstają czerwone owoce. Jadalne są młode liście i pędy (na surowo lub po ugotowaniu- do sałatek i zup). Herbata z wysuszonych liści ma działanie lecznicze przy problemach z trawieniem. Korzenie po wysuszeniu i zmieleniu używa się do wyrobu mąki chlebowej (stąd nazwa rośliny).

Podokarpus owocowy
więcej informacji...
Podokarpus owocowy
 
Cena: 23.60 zł
Cena: 16.34 zł
Oszczędzasz: 7.26 zł (31%)
Podokarpus owocowy (Podocarpus macrophyllus) NOWOŚĆ! Owocowe i ozdobne, zimozielone drzewo iglaste z Japonii i Chin, dorasta do 5 m wysokości, ma pokrój luźny, piramidalny. Ma wyjątkowo piękne ulistnienie: długie do 9 cm, wąskie igły, ciemnozielono-niebieskawe, są osadzone na gałęziach w parasolowatych okółkach.
Samopylny, owocuje gęstymi gronami podwójnych owoców, podobnymi do dużych borówek.
Pierwsza, granatowa, mięsista, słodka i bardzo smaczna część owocu jest jadalna na surowo lub po ugotowaniu. Nadaje się do sporządzania przetworów (dżemów, konfitur, galaretek i nalewek), którym nadaje doskonały smak i aromat.

Pomarańcza (drzewo)
więcej informacji...
Pomarańcza (drzewo)
 
Cena: 169.50 zł
Cena: 98.50 zł
Oszczędzasz: 71.00 zł (42%)
Pomarańcza (drzewo) (Citrus sinensis) PROMOCJA! Zimozielone drzewko owocowe i ozdobne do uprawy doniczkowej, dorasta do 2,5 m wysokości. Roślina bardzo plenna, samopylna i owocująca przez cały rok. Owoce są wielkości jabłka, kuliste, o pomarańczowej skórce i słodkim, soczystym miąższu. Roślina nadaje się doskonale do uprawy mieszkaniowej (znosi wyższe temperatury i centralne ogrzewanie), jest bardzo dekoracyjna, kwitnie cały rok białymi i bardzo pachnącymi kwiatami.
WYSYŁKA GRATIS!

Pomarańcza gruntowa skrętolistna (duża)
więcej informacji...
Pomarańcza gruntowa skrętolistna (duża)
 
Cena: 234.00 zł
Cena: 204.00 zł
Oszczędzasz: 30.00 zł (13%)
Pomarańcza gruntowa skrętolistna (duża) (Poncirus trifoliata "Flying Dragon") NOWOŚĆ! Drzewko ozdobne i owocowe, 12-letnie (zdjęcie "real foto"), w unikalnej odmianie. Pochodzi z płn. Chin, dorasta do 2 m wysokości. Ma sezonowe, potrójne, silnie skręcone liście i skręcone gałęzie. Pokrój drzewka jest egzotyczny, nieregularny. Późną wiosną kwitnie białymi, mocno pachnącymi kwiatami, z których rozwijają się kuliste "pomarańczki" o średnicy 4 cm, najpierw zielone, potem zmieniają kolor na pomarańczowy, ich skórka jest doskonała do kandyzowania i marmolad. Drzewko nadaje się do uprawy w gruncie na zachodzie Polski. Na pozostałym terenie jako roślina doniczkowa, zimująca w pomieszczeniu.

Pomarańcza gruntowa skrętolistna (mała)
więcej informacji...
Pomarańcza gruntowa skrętolistna (mała)
 
Cena: 10.20 zł
Cena: 8.20 zł
Oszczędzasz: 2.00 zł (20%)
Pomarańcza gruntowa skrętolistna (mała) (Poncirus trifoliata "Flying Dragon") NOWOŚĆ! Drzewko ozdobne i owocowe, w unikalnej odmianie. Pochodzi z płn. Chin, dorasta do 2 m wysokości. Ma sezonowe, potrójne, silnie skręcone liście i skręcone gałęzie. Pokrój drzewka jest egzotyczny, nieregularny. Późną wiosną kwitnie białymi, mocno pachnącymi kwiatami, z których rozwijają się kuliste "pomarańczki" o średnicy 4 cm, najpierw zielone, potem zmieniają kolor na pomarańczowy. Chociaż nie nadają się do jedzenia, to ich skórka jest doskonała do kandyzowania i marmolad.

Pomarańcza mirtolistna - drzewko
więcej informacji...
Pomarańcza mirtolistna - drzewko
 
Cena: 135.76 zł
Cena: 118.56 zł
Oszczędzasz: 17.20 zł (13%)
Pomarańcza mirtolistna - drzewko (Citrus myrtifolia) NOWOŚĆ! Zimozielony krzew cytrusowy, owocowy i ozdobny (pierwsze zdjęcie to "real foto"). Obficie kwitnie i owocuje, jest samopylny. Liście są ciemnozielone, drobne, lancetowate i błyszczące, bardzo gęsto osadzone na gałązkach. Kwitnie cały rok drobnymi, licznymi, białymi kwiatami z żółtymi pylnikami, mają silny, przyjemny zapach. Powstają z nich liczne okrągłe owoce wielkości dużych śliwek o skórce ciemnopomarańczowej i pomarańczowym soczystym, bardzo słodkim miąższu. Owoce nadają się do spożywania na surowo oraz sporządzania aromatycznych przetworów o niepowtarzalnym smaku (dżemów, marmolad, konfitur) lub soków.

Pomelo czerwone (drzewko)
więcej informacji...
Pomelo czerwone (drzewko)
 
Cena: 154.60 zł
Cena: 98.60 zł
Oszczędzasz: 56.00 zł (37%)
Pomelo czerwone (drzewko) (Citrus maxima "Red") NOWOŚĆ! Zimozielone drzewko owocowe i ozdobne do uprawy doniczkowej, dorasta do 2,5 m wysokości. Roślina bardzo plenna, samopylna i owocująca przez cały rok. Owoce są wyjątkowo duże (nawet do 2 kg wagi!) kuliste, lekko gruszkowate, o jasnożółtej skórce i czerwonym, soczystym miąższu. Roślina nadaje się doskonale do uprawy mieszkaniowej (znosi wyższe temperatury i centralne ogrzewanie), jest bardzo dekoracyjna, kwitnie cały rok białymi i bardzo pachnącymi kwiatami.

Pomidor drzewiasty żółty
więcej informacji...
Pomidor drzewiasty żółty
 
Cena: 17.56 zł
Cena: 16.45 zł
Oszczędzasz: 1.11 zł (7%)
Pomidor drzewiasty żółty (cyfomandra) (Cyphomandra abutiloides) NOWOŚĆ! Gatunek pomidora drzewiastego z Argentyny i Boliwii o niższym wzroście i licznych, żółtych owocach. Jest rośliną wieloletnią do uprawy doniczkowej. Z wyglądu nie przypomina znanego nam pomidora, jest niewielkim drzewkiem (dorasta do 1,2 m wys.), o dużych, ciemnozielonych liściach. Tworzy prosty i zdrewniały pień, rozgałęziający się na górze. Podobne do pomidorów są owoce cyfomandry: drobne, złocisto-żółte, lekko wydłużone i słodkie, są doskonałymi owocami deserowymi (smak zupełnie inny niż pomidorów). Roślina kwitnie wiechami białych kwiatów.

Porzeczka różowa
więcej informacji...
Porzeczka różowa
 
Cena: 18.74 zł
Cena: 14.50 zł
Oszczędzasz: 4.24 zł (23%)
Porzeczka różowa (Ribes "Pink Pearl") NOWOŚĆ! Nowa, kanadyjska odmiana porzeczki o różowych owocach, wyjątkowo plenna: średni zbiór owoców jest o połowę większy niż pozostałych odmian porzeczek. Krzew o licznych, słodkich i smacznych, różowych owocach, zebranych w gęste grona. Dorasta do 1,2 m wys.

Poziomka żółta
więcej informacji...
Poziomka żółta
 
Cena: 6.80 zł
Cena: 5.95 zł
Oszczędzasz: 0.85 zł (13%)
Poziomka żółta (Fragaria vesca "Yellow Dream") NOWOŚĆ! Odmiana o złocistożółtych, bardzo smacznych, owocach. Tworzy gęste kępy do 15 cm wysokości (nie ma rozłogów). Plonuje obficie od czerwca do października. Dodatkowa zaleta to brak zainteresowania owocami przez ptaki, które nie zjadają plonu.

Prinsepia wiśniowa
więcej informacji...
Prinsepia wiśniowa
 
Cena: 18.80 zł
Prinsepia wiśniowa (Prinsepia sinensis) Prawie niespotykany w Polsce krzew owocowy i ozdobny z północnych Chin (do 1,5 m wysokości). Bardzo wcześnie, już w końcu zimy, wypuszcza młode liście (nie są uszkadzane przez mróz). Zakwita w końcu kwietnia białymi pachnącymi kwiatami, z których rozwijają się smaczne słodkie ciemno-purpurowe kuliste owoce do 2 cm średnicy. Owoce prinsepii dojrzewają w sierpniu.

Pseudocydonia chińska
więcej informacji...
Pseudocydonia chińska
 
Cena: 18.40 zł
Cena: 15.60 zł
Oszczędzasz: 2.80 zł (16%)
Pseudocydonia chińska (Pseudocydonia sinensis) NOWOŚĆ! Niespotykany ozdobny i owocowy krzew lub małe drzewko, dorasta do 3-4 m wysokości. Jest częściowo zimozielona (zachowuje liście w łagodniejsze zimy). Ma ciemnozielone liście, ale największą ozdobą jest kora- trójkolorowa (w plamy brązowe, beżowe i białe), łuszczy się pasmami (efekt widoczny na starszych roślinach).
Piękne, kubkowate, różowe kwiaty, średnicy 4 cm pojawiają się obficie późną wiosną. Rozwijają się z nich jajowate, jasnożółte owoce (do 15 cm długości). Są jadalne i mają podobne zastosowanie jak owoce pigwy (do przetworów, którym nadają piękny, niepowtarzalny aromat).

Rabarbar "Victoria"
więcej informacji...
Rabarbar "Victoria"
 
Cena: 11.85 zł
Cena: 9.35 zł
Oszczędzasz: 2.50 zł (22%)
Rabarbar "Victoria" (Rheum "Victoria") NOWOŚĆ! Bylina o jadalnych, ciemnoczerwonych ogonkach liściowych, dorasta do 2 m wysokości, tworzy gęste kępy. Ma duże, sezonowe liście, długości do 50 cm. Ta odmiana wyróżnia się dobrym wybarwieniem łodyg, doskonałym smakiem i obniżoną zawartością szczawianów. Roślina odporna i łatwa w uprawie.

Rabarbar palmowy (duży)
więcej informacji...
Rabarbar palmowy (duży)
 
Cena: 32.49 zł
Cena: 25.85 zł
Oszczędzasz: 6.64 zł (21%)
Rabarbar palmowy (Rheum palmatum var. tanguticum) NOWOŚĆ! Duża bylina ozdobna i lecznicza o jadalnych, ciemnoczerwonych ogonkach liściowych, dorasta do 3 m wysokości, tworzy rozłożyste kępy. Ma duże, ozdobne, dłoniasto-klapowane, sezonowe liście, długości do 50 cm. Zakwita wielkimi, wiechowatymi, różowymi kwiatostanami na wzniesionych łodygach.
Jadalne są ogonki liściowe po ugotowaniu. Mają silniejszy aromat, niż zwykły rabarbar, nadają się do kompotów.
Częścią leczniczą jest korzeń (zbierany z roślin co najmniej 6-letnich), wysuszony i sproszkowany; jest szeroko stosowany w medycynie chińskiej jako pomocny w problemach gastrycznych, a zewnętrznie w leczeniu oparzeń.

Rajska śliwka (Ikako)
więcej informacji...
Rajska śliwka (Ikako)
 
Cena: 27.80 zł
Rajska śliwka (Ikako) (Chrysobalanus icaco) NOWOŚĆ! Zimozielony krzew owocowy i ozdobny z tropikalnej Ameryki, dorasta do 1,5 m wysokości, tworzy gęstą koronę. Nadaje się do uprawy doniczkowej w mieszkaniu, ogrodzie lub na balkonie. Liście są ciemnozielone, okrągłe i błyszczące; mają kolor jasnozielony z czerwonawym zabarwieniem. Kwitnie wiosną biało-fioletowymi kwiatami, z żółtymi pręcikami. Powstają z nich liczne, czerwone i owalne o długości 2,5 cm, podobne kształtem do śliwek. Są słodkie i smaczne, o smaku podobnym do jabłek i ananasa, są używane głównie do dżemów, kompotów i innych przetworów.

Rdeścik jadalny amerykański
więcej informacji...
Rdeścik jadalny amerykański
 
Cena: 16.75 zł
Cena: 12.58 zł
Oszczędzasz: 4.17 zł (25%)
Rdeścik jadalny amerykański (Bistorta bistortoides) PROMOCJA! Bylina ozdobna i jadalna z zachodnich wybrzeży USA i Kanady, dorasta do 50 cm wysokości, tworzy gęste kępy sezonowych, lancetowatych, ciemnozielonych i błyszczących liści, z których w lipcu i sierpniu wyrastają wysokie kłosowate kwiatostany jasnoróżowych kwiatków.
Jadalne są liście (surowe lub gotowane) jako dodatek do sałatek i zup, a także korzenie (pieczone lub wysuszone i sproszkowane) jako smakowy i zagęszczający dodatek do zup lub sosów. Liście i korzenie mają dobry, lekko kwaskowaty smak i przyjemny aromat.

Rukiew wodna
więcej informacji...
Rukiew wodna
 
Cena: 7.15 zł
Cena: 5.24 zł
Oszczędzasz: 1.91 zł (27%)
Rukiew wodna (Radicula nasturtium-aquaticum) NOWOŚĆ! Bylina o jadalnych liściach i łodygach. Tworzy gęste kępy, dorasta do 40 cm wysokości, w zbiorniku wodnym tworzy pływające pędy o długości do 3 m. Liście sezonowe, jasnozielone i okrągłe, gęsto osadzone na łodygach. Kwiaty drobne, białe.
Popularna zwłaszcza we Francji roślina warzywna (była ulubioną potrawą cesarza Napoleona). Jej liście i młode łodygi są delikatne i mięsiste, o łagodnym, przyjemnym smaku. Stosuje się je do sałatek warzywnych i owocowych oraz jako dodatek do zup.

Ryż jadalny japoński (sadzonka)
więcej informacji...
Ryż jadalny japoński (sadzonka)
 
Cena: 12.50 zł
Cena: 6.86 zł
Oszczędzasz: 5.64 zł (46%)
Ryż jadalny japoński (Oryza sativa "Shinoen") PROMOCJA! Ryż jadalny do uprawy doniczkowej lub w ogrodzie. Odmiana japońska, toleruje mniej korzystne warunki uprawy, obficie obradza. Roślina jednoroczna o egzotycznym wyglądzie, tworzy kępy jasnozielonych, wąskich liści, dorasta do 60 cm wys. Daje kilka razy większy zbiór niż pszenica- jedna roślina tworzy nawet kilkanaście dorodnych kłosów.

Śliwo-brzoskwinia
więcej informacji...
Śliwo-brzoskwinia
 
Cena: 34.95 zł
Cena: 29.59 zł
Oszczędzasz: 5.36 zł (16%)
Śliwo-brzoskwinia (duża) (Prunus x persica "Kubań") NOWOŚĆ! Międzygatunkowy mieszaniec brzoskwini ze śliwą. Wyróżnia się dużą odpornością na mróz i niekorzystne warunki uprawy, dorasta do 3,5 m wysokości, może być formowana i przycinana, daje duże owoce, okrągłe (lekko wydłużone), o skórce różowo-purpurowej. Miąższ żółto-różowy, słodki, bardzo soczysty i smaczny. Owocuje bardzo obficie, wcześnie wchodzi w okres owocowania. Plon jest większy jeśli w pobliżu są zapylacze: śliwy lub brzoskwinie. Zbiór od początku sierpnia.

Śliwo-morela purpurowa
więcej informacji...
Śliwo-morela purpurowa
 
Cena: 34.95 zł
Cena: 28.86 zł
Oszczędzasz: 6.09 zł (18%)
Śliwo-morela purpurowa (duża) (Prunus x armeniaca "Dapple Dandy") NOWOŚĆ! Międzygatunkowy mieszaniec moreli ze śliwą japońską. Wyróżnia się odpornością na mróz i niekorzystne warunki uprawy, dorasta do 3-4 m wysokości, może być formowana i przycinana, daje duże owoce, okrągłe, o skórce purpurowej. Miąższ ciemno-czerwony, słodki, bardzo soczysty i smaczny. Owocuje bardzo obficie.

Solanum brazylijskie owocowe
więcej informacji...
Solanum brazylijskie owocowe
 
Cena: 11.97 zł
Cena: 9.84 zł
Oszczędzasz: 2.13 zł (18%)
Solanum brazylijskie owocowe (Solanum sisymbriifolium) NOWOŚĆ! Zimozielona bylina owocowa i ozdobna, do uprawy doniczkowej, dorasta do 1 m wysokości, tworzy luźną koronę. Ma szerokie, klapowane, jasnozielone liście. Zakwita gwiazdkowatymi, fioletowo-białymi kwiatami. Powstają z nich (samopylnie) smaczne, słodkie, okrągłe owoce-jagody (do 2 cm średnicy), a w smaku zbliżone do wiśni i borówek.

Sosna chińska (jadalna)
więcej informacji...
Sosna chińska (jadalna)
 
Cena: 25.23 zł
Cena: 21.45 zł
Oszczędzasz: 3.78 zł (15%)
Sosna chińska (jadalna)(Pinus armandii var. armandii) NOWOŚĆ!!! Drzewo ozdobne iglaste i o jadalnych nasionach, także lecznicze, dorasta do 20 m wysokości, ma luźną, stożkowatą koronę. Bardzo ozdobne igły zebrane po 5 na krótkopędach, zielononiebieskie, gęsto osadzone na gałązkach, długości aż do 20 cm, lekko wygięte, zwisające, miękkie. Kora gładka, jasnobrązowa, z wiekiem ciemnieje i pęka. Bardzo duże szyszki długości do 22 cm, zawierają duże nasiona jasnobrązowe, długości 10–16 mm. Te nasiona są jadalne na surowo i po ugotowaniu, bardzo smaczne, mają podobny smak i zastosowanie jak nasiona sosny pinii "orzeszki piniowe" (do ciast, deserów, farszu itp.)

Sosna syberyjska
więcej informacji...
Sosna syberyjska
 
Cena: 38.90 zł
Cena: 32.59 zł
Oszczędzasz: 6.31 zł (17%)
Sosna syberyjska(Pinus cembra var. sibirica) NOWOŚĆ!!! Drzewo ozdobne iglaste o jadalnych nasionach, dorasta do 25 m wysokości, ma gęstą, stożkowatą koronę. Pochodzi z Syberii, Mongolii i płn. Chin. Igły zebrane po 5 na krótkopędach, zielononiebieskie, gęsto osadzone na gałązkach, długości 6–11 cm, lekko wygięte, sztywne. Kora gładka, szarozielona, z wiekiem ciemnieje i pęka. Dojrzałe szyszki długości 5–8 cm, zawierają duże nasiona brązowe, długości 9–12 mm. Te nasiona są jadalne na surowo i bardzo smaczne, nazywane są "orzeszkami cedrowymi".

Stewia słodka
więcej informacji...
Stewia słodka
 
Cena: 14.85 zł
Cena: 10.95 zł
Oszczędzasz: 3.90 zł (27%)
Stewia słodka (Stevia rebaudiana) NOWOŚĆ! Krzewiasta bylina, pochodzi z Ameryki Południowej, dorasta do 60 cm wysokości, tworzy omszone, jasnozielone liście i łodygi. Ma liście długości 3-5 cm. Kwiaty są małe, białe. Może być łatwo uprawiana w Polsce dając pokaźne zbiory. Stewia jest jedną z najsłodszych roślin na Ziemi.
Roślina o bardzo wysokiej zawartości związków słodzących i z tego względu używana do słodzenia napojów i potraw. Charakteryzuje się bardzo niską kalorycznością w porównaniu do tradycyjnego cukru. Ważnym efektem spożywania stewii jest jej zdolność do obniżania ciśnienia krwi. Posiada również właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze.

Stewia słodka (2 rośliny)
więcej informacji...
Stewia słodka (2 rośliny)
 
Cena: 14.54 zł
Cena: 11.89 zł
Oszczędzasz: 2.65 zł (19%)
Stewia słodka (Stevia rebaudiana) NOWOŚĆ! TERAZ 2 ROŚLINY W CENIE JEDNEJ! Krzewiasta bylina, pochodzi z Ameryki Południowej, dorasta do 60 cm wysokości, tworzy omszone, jasnozielone liście i łodygi. Ma liście długości 3-5 cm. Kwiaty są małe, białe. Może być łatwo uprawiana w Polsce dając pokaźne zbiory. Stewia jest jedną z najsłodszych roślin na Ziemi.
Roślina o bardzo wysokiej zawartości związków słodzących i z tego względu używana do słodzenia napojów i potraw. Charakteryzuje się bardzo niską kalorycznością w porównaniu do tradycyjnego cukru.

Świdośliwa kolumnowa owocowa
więcej informacji...
Świdośliwa kolumnowa owocowa
 
Cena: 19.95 zł
Cena: 16.87 zł
Oszczędzasz: 3.08 zł (16%)
Świdośliwa kolumnowa owocowa (Amelanchier alnifolia "Obelisk") NOWOŚĆ!!! Duży krzew lub drzewko owocowe i ozdobne, pochodzi z USA, dorasta do 3-5 m wysokości. Pokrój kolumnowy, zwarty. Ma sezonowe, jasnozielone owalne liście, które jesienią stają się żółte. W kwietniu bardzo obficie zakwita pięknymi biało-różowymi, gwiazdkowatymi kwiatami, z których w lecie powstają smaczne, słodkie i soczyste owoce-jagody, przypominające w smaku winogrona.
Owocuje co roku przez 40-50 lat. Owoce są soczyste, słodkie, o przyjemnym smaku, można je jeść na surowo albo używać do dżemów, konfitur lub nalewek. Są bogate w witaminy z grupy B, magnez i potas. W 100 g owoców świdośliwy znajduje się ok. 7 razy więcej wapnia i żelaza niż w owocach borówki wysokiej, a także 4-krotnie więcej potasu i białka.

Świdośliwa słodka wczesna (duża)
więcej informacji...
Świdośliwa słodka wczesna (duża)
 
Cena: 36.59 zł
Cena: 29.85 zł
Oszczędzasz: 6.74 zł (19%)
Świdośliwa słodka wczesna (duża) (Amelanchier x laevis "Ballerina") NOWOŚĆ!!! Duży krzew lub drzewko owocowe i ozdobne, pochodzi z USA, dorasta do 4 m wysokości. Pokrój wzniesiony. Ma sezonowe, jasnozielone owalne liście, które wiosną są brązowe a jesienią stają się jaskrawo czerwone i pomarańczowe. Wczesną wiosną bardzo obficie zakwita pięknymi biało-różowymi, gwiazdkowatymi kwiatami, z których w lecie powstają smaczne, słodkie i soczyste owoce-jagody, przypominające w smaku winogrona.
Oferowana odmiana daje duże plony większych i słodszych owoców o barwie purpurowej do ciemnofioletowej.

Świdośliwa wielkoowocowa duża
więcej informacji...
Świdośliwa wielkoowocowa duża
 
Cena: 39.89 zł
Cena: 36.59 zł
Oszczędzasz: 3.30 zł (9%)
Świdośliwa wielkoowocowa (Amelanchier lamarckii "Prince William") Duży krzew lub drzewko owocowe i ozdobne, pochodzi z USA, dorasta do 4 m wysokości. Ma sezonowe, jasnozielone owalne liście, które wiosną są brązowe a jesienią stają się jaskrawo czerwone i pomarańczowe. Wczesną wiosną bardzo obficie zakwita pięknymi biało-różowymi, gwiazdkowatymi kwiatami, z których w lecie powstają smaczne, słodkie i soczyste owoce-jagody, przypominające w smaku winogrona. Oferowana odmiana daje duże plony większych i słodszych owoców. Samopylny.

Synsepal cudowny (roślina)
więcej informacji...
Synsepal cudowny (roślina)
 
Cena: 22.42 zł
Cena: 18.74 zł
Oszczędzasz: 3.68 zł (17%)
Synsepal cudowny (Synsepalum dulciferum) NOWOŚĆ! Zimozielone drzewko jadalne i ozdobne z zachodniej Afryki, dorasta do 2 m wysokości w uprawie doniczkowej. Synsepal słodki, zwany też "cudowną jagodą", ma niespotykane właściwości: jego owoce (chociaż same nie są wcale słodkie) kiedy są dodane do innych potraw (słonych, gorzkich lub kwaśnych)- zmieniają ich smak na bardzo słodki. Owoce zawierają naturalny słodzik- mirakulinę.
Liście wąskie, skórzaste i błyszczące. Kwitnie i owocuje przez cały rok. Kwiaty białe. Owoce zawiązują się samopylnie, podobne do owoców derenia (ok. 2 cm długości), ciemno-czerwone.

Szczypior czosnkowy "Neko"
więcej informacji...
Szczypior czosnkowy "Neko"
 
Cena: 7.18 zł
Cena: 6.82 zł
Oszczędzasz: 0.36 zł (6%)
Szczypior czosnkowy "Neko" (Allium tuberosum "Neko") NOWOŚĆ!!! Bylina o jadalnych liściach, pochodzi z Dalekiego Wschodu, dorasta do 30 cm wysokości. Tworzy gęste kępy wzniesionych, wąskich, ciemnozielonych liści. Są kruche i soczyste, o smaku czosnkowym, ale ta odmiana nie pozostawia nieprzyjemnego zapachu czosnku. W lecie zakwita białymi kwiatostanami.
Liście są smacznym dodatkiem do kanapek, twarogu i sałatek warzywnych.

Szeferdia srebrzysta
więcej informacji...
Szeferdia srebrzysta
 
Cena: 29.35 zł
Szeferdia srebrzysta(Shepherdia argentea) NOWOŚĆ! Unikalny w Polsce krzew owocowy i ozdobny z Ameryki Północnej. Rozłożysty, gęsty krzew dorasta do 2 m wysokości. Liście ma dekoracyjne, srebrzyste, sezonowe, wydłużone. Zakwita drobnymi, żółtawymi kwiatkami. Owoce (czerwone jagody) o smaku słodko-kwaskowatym są doskonałe na przetwory (dżemy, konfitury, nalewki). Dawniej te owoce były przez Indian suszone i magazynowane jako zapasy zimowe. Owoce są bogate w witaminę C i pektyny.

Szpinak wodny
więcej informacji...
Szpinak wodny
 
Cena: 12.45 zł
Cena: 8.69 zł
Oszczędzasz: 3.76 zł (31%)
Szpinak wodny (sadzonki) (Ipomoea aquatica) NOWOŚĆ! Popularne warzywo kuchni azjatyckich. Bujne, wielopędowe pnącze jednoroczne (jadalne i ozdobne), pochodzi z południowo-wschodniej Azji, dorasta do 2,5 m wysokości. Liście ma bardzo duże (do 15 cm długości), jasnozielone, mięsiste i delikatne w smaku, można je stopniowo obrywać i przyrządzać po ugotowaniu jak szpinak. Jadalne są też młode pędy. W lecie roślina zakwita pięknymi, jasnofioletowymi, kielichowatymi kwiatami.

Taro ("Ucho Słonia")- bulwa
więcej informacji...
Taro ("Ucho Słonia")- bulwa
 
Cena: 9.98 zł
Cena: 2.98 zł
Oszczędzasz: 7.00 zł (71%)
Taro ("Ucho Słonia") (Colocasia esculenta) SUPER PROMOCJA!!! Ulubiona na Dalekim Wschodzie wieloletnia roślina jadalna i ozdobna z liści. Pochodzi z płd-wsch. Azji i wysp Pacyfiku. Tam osiąga rozmiary gigantyczne (sam liść dorasta do 1 m długości), jednak w Polsce roślina dorasta najwyżej do 2-2,5 metra wysokości. Taro ma duże ozdobne liście: długie i szerokie, jasnozielone, błyszczące, fałdowane na brzegach, (przypominają ucho słonia, stąd nazwa rośliny). Wszystkie części rośliny jadalne są po ugotowaniu: liście i przede wszystkim bardzo smaczne, słodkawe bulwy o konsystencji ziemniaka.

Taro (Ucho Słonia) (duże)
więcej informacji...
Taro (Ucho Słonia) (duże)
 
Cena: 98.92 zł
Cena: 89.96 zł
Oszczędzasz: 8.96 zł (10%)
Taro ("Ucho Słonia") (duże) (Colocasia esculenta) NOWOŚĆ!!! Ulubiona na Dalekim Wschodzie wieloletnia roślina jadalna i ozdobna z liści. Pochodzi z płd-wsch. Azji i wysp Pacyfiku. Tam osiąga rozmiary gigantyczne (sam liść dorasta do 1 m długości), jednak w Polsce roślina dorasta najwyżej do 2-2,5 metra wysokości. Taro ma duże ozdobne liście: długie i szerokie, jasnozielone, błyszczące, fałdowane na brzegach, (przypominają ucho słonia, stąd nazwa rośliny).
Wszystkie części rośliny jadalne są po ugotowaniu: liście i przede wszystkim bardzo smaczne, słodkawe bulwy o konsystencji ziemniaka. Bulwy mają długość od 15 do 50 cm i kształt lekko wydłużony. Liście można użytkować jak szpinak, a bulwy do zup, zapiekanek i jako danie główne.

Topinambur ekologiczny PREMIUM 1 kg
więcej informacji...
Topinambur ekologiczny PREMIUM 1 kg
 
Cena: 15.00 zł
Cena: 12.29 zł
Oszczędzasz: 2.71 zł (19%)

Topinambur francuski ekologiczny(Helianthus tuberosus "Fuseau" i "Violet de Rennes") Oferowana odmiana wyróżnia się wyjątkowo dobrym smakiem.
Topinambur jest u nas uprawiany tylko na naturalnym kompoście, BEZ NAWOZÓW SZTUCZNYCH, czyli bez azotanów i innych szkodliwych chemikaliów.

Dodajemy zawsze 10% bulw gratis !

Na życzenie wysyłamy przepisy kulinarne na potrawy z topinamburu gratis!

OGROMNE BULWY WYJĄTKOWEJ JAKOŚCI, specjalnie selekcjonowane ręcznie, w dwóch odmianach: o skórce fioletowej i jasnobrązowej.

Topinambur francuski  ekologiczny1kg
więcej informacji...
Topinambur francuski ekologiczny1kg
 
Cena: 12.90 zł
Cena: 11.50 zł
Oszczędzasz: 1.40 zł (11%)

Na zdjęciu: bulwy i kwiaty topinambura

Topinambur francuski ekologiczny(Helianthus tuberosus "Fuseau") jest rośliną wyjątkowo łatwą w uprawie i bez nakładu pracy daje duże plony smacznych bulw. Bulwy są lekkostrawne i nie zawierają szkodliwej solaniny, która jest w ziemniakach.

W odróżnieniu od wielu tanich topinamburów w sprzedaży (przeważnie odmian pastewnych)- oferowana przez nas odmiana zawiera zmniejszoną ilość inuliny (polisacharydu), czyli jest NAPRAWDĘ LEKKOSTRAWNA. Wysyłamy bulwy o skórce jasnobrązowej.
Topinambur jest u nas uprawiany tylko na naturalnym kompoście, BEZ NAWOZÓW SZTUCZNYCH, czyli bez azotanów i innych szkodliwych chemikaliów.

Topinambur francuski 3kg
więcej informacji...
Topinambur francuski 3kg
 
Cena: 29.50 zł
Cena: 26.20 zł
Oszczędzasz: 3.30 zł (12%)

Na zdjęciu: bulwy i kwiaty topinambura

Topinambur francuski (Helianthus tuberosus "Fuseau" i "Violet de Rennes") jest rośliną wyjątkowo łatwą w uprawie i bez nakładu pracy daje duże plony smacznych bulw. Bulwy są lekkostrawne i nie zawierają szkodliwej solaniny, która jest w ziemniakach.

W odróżnieniu od wielu tanich topinamburów w sprzedaży (przeważnie odmian pastewnych)- oferowana przez nas odmiana zawiera zmniejszoną ilość inuliny (polisacharydu), czyli jest NAPRAWDĘ LEKKOSTRAWNA. Wysyłamy bulwy o skórce jasnobrązowej i fioletowej.

Torreja japońska (czwórczak owocowy)
więcej informacji...
Torreja japońska (czwórczak owocowy)
 
Cena: 142.98 zł
Cena: 125.65 zł
Oszczędzasz: 17.33 zł (13%)
Torreja japońska (czwórczak owocowy) (Torreya nucifera) Unikat botaniczny. Bardzo rzadko spotykane zimozielone iglaste drzewo owocowe i ozdobne, pochodzi z Japonii, dorasta do 15 m wys. Igły ma ciemnozielone i błyszczące, gęsto, grzebieniasto ułożone na gałązkach. Pokrój ma wzniesiony, piramidalny. Zawiązuje duże nasiona, przypominające zielone śliwki (do 2,5 cm długości). Te nasiona są jadalne, bardzo smaczne, przypominają w smaku orzechy brazylijskie, mają wysoką zawartość białka i cukru.

Torreja kalifornijska (czwórczak owocowy)
więcej informacji...
Torreja kalifornijska (czwórczak owocowy)
 
Cena: 114.56 zł
Cena: 98.65 zł
Oszczędzasz: 15.91 zł (14%)
Torreja kalifornijska (czwórczak owocowy) (Torreya californica) Unikat botaniczny. Bardzo rzadko spotykane zimozielone iglaste drzewo owocowe i ozdobne, pochodzi gór Kalifornii, dorasta do 15 m wys. Igły ma ciemnozielone i błyszczące, gęsto, grzebieniasto ułożone na gałązkach (dłuższe, niż u torrei japońskiej). Pokrój ma wzniesiony, piramidalny. Zawiązuje duże nasiona, przypominające zielone śliwki (do 2,5-3 cm długości). Te nasiona są jadalne, bardzo smaczne, przypominają w smaku orzechy brazylijskie, mają wysoką zawartość białka i cukru.

Torreja kalifornijska (czwórczak owocowy)
więcej informacji...
Torreja kalifornijska (czwórczak owocowy)
 
Cena: 142.65 zł
Cena: 122.50 zł
Oszczędzasz: 20.15 zł (15%)
Torreja kalifornijska (czwórczak owocowy) (Torreya californica) Unikat botaniczny. Bardzo rzadko spotykane zimozielone iglaste drzewo owocowe i ozdobne, pochodzi z gór Kalifornii, dorasta do 15 m wys. Igły ma ciemnozielone i błyszczące, gęsto, grzebieniasto ułożone na gałązkach (dłuższe niż u torrei japońskiej). Pokrój ma wzniesiony, piramidalny. Zawiązuje duże nasiona, przypominające zielone śliwki (do 2,5-3 cm długości). Te nasiona są jadalne, bardzo smaczne, przypominają w smaku orzechy brazylijskie, mają wysoką zawartość białka i cukru.

Torreja pstra (czwórczak owocowy)
więcej informacji...
Torreja pstra (czwórczak owocowy)
 
Cena: 165.40 zł
Cena: 143.65 zł
Oszczędzasz: 21.75 zł (14%)
Torreja pstra (czwórczak owocowy) (Torreya nucifera "Variegata") Unikat botaniczny. Bardzo rzadko spotykane zimozielone iglaste drzewo owocowe i ozdobne, pochodzi z Japonii, dorasta do 15 m wys. Igły ma ciemnozielone i błyszczące, żółto, nieregularnie paskowane, gęsto, grzebieniasto ułożone na gałązkach. Pokrój ma wzniesiony, piramidalny. Zawiązuje duże nasiona, przypominające zielone śliwki (do 2,5 cm długości). Te nasiona są jadalne, bardzo smaczne, przypominają w smaku orzechy brazylijskie, mają wysoką zawartość białka i cukru.

Trawa cytrynowa olbrzymia
więcej informacji...
Trawa cytrynowa olbrzymia
 
Cena: 18.95 zł
Cena: 14.45 zł
Oszczędzasz: 4.50 zł (24%)
Trawa cytrynowa olbrzymia (Cymbopogon obtectus) Subtropikalna, gęsta i kępiasta, wieloletnia trawa z płaskimi i wąskimi zielonymi liśćmi, bardzo długimi, do 1 m długości i zwieszającymi się w dół. Do uprawy doniczkowej. Pochodzi z Australii. Liście tej trawy bardzo silnie pachną cytryną i są używane do aromatyzowania napojów i potraw.

Truskawka biała japońska (3 sztuki)
więcej informacji...
Truskawka biała japońska (3 sztuki)
 
Cena: 18.95 zł
Cena: 10.35 zł
Oszczędzasz: 8.60 zł (46%)
Truskawka biała japońska (trzy sztuki) (Fragaria vesca "Hatsukoi-no-kaori") PROMOCJA! Nowość wśród truskawek! Odmiana japońska o kremowo-biało-jasnoróżowych, bardzo smacznych owocach ozdobionych z zewnątrz czerwonymi nasionkami. Owoce są słodkie o nucie smakowej ananasowo-melonowej. Tworzy kępy do 20 cm wysokości o bardzo długich pędach odroślowych (może być sadzona w wiszących pojemnikach). Plonuje obficie od czerwca do października.
Dodatkowa zaleta to brak zainteresowania owocami przez ptaki, które nie zjadają plonu. Odporna na mróz.

Truskawka pnąca
więcej informacji...
Truskawka pnąca
 
Cena: 11.28 zł
Cena: 8.95 zł
Oszczędzasz: 2.33 zł (21%)
Truskawka pnąca (Fragaria x vesca "Mt. Everest") Nowość wśród truskawek! Odmiana tworząca bardzo długie rozłogi (do 1 m długości), które zwieszają się lub mogą być rozpinane na podporach jak pnącze. Truskawka tworzy rośliny potomne obficie owocujące na całej długości rozłogów, co tworzy piękny efekt dekoracyjny. Owoce są duże (3-5 cm długości), lekko wydłużone, ciemnoczerwone, bardzo smaczne i aromatyczne. Plonuje obficie od czerwca do października.

Trzcina cukrowa (roślina)
więcej informacji...
Trzcina cukrowa (roślina)
 
Cena: 18.85 zł
Cena: 15.65 zł
Oszczędzasz: 3.20 zł (17%)
Trzcina cukrowa (Saccharum officinarum) NOWOŚĆ! Zimozielona bylina jadalna, do uprawy doniczkowej lub w gruncie, dorasta do 2 m wysokości. Pochodzi z Nowej Gwinei. Tworzy kępy wzniesionych łodyg, z długimi i wąskimi, zielonymi liśćmi. Cała roślina, a zwłaszcza grube łodygi, zawierają sok o dużej zawartości (20%) jadalnego cukru. Łodygi tnie się na kawałki a wyciekający z nich sok może być używany do słodzenia potraw, napojów itd. Ma charakterystyczny smak. Stosowany jest do wyrobu cukru i produkcji alkoholu, np. rumu.

Ugni chilijskie
więcej informacji...
Ugni chilijskie
 
Cena: 32.95 zł
Ugni chilijskie (Ugni molinae) NOWOŚĆ! Zimozielony krzew owocowy i ozdobny z południowych rejonów Chile i Argentyny, dorasta do 1 m wysokości, tworzy gęstą koronę. Liście są ciemnozielone, drobne i błyszczące; mają silny korzenny zapach. Kwitnie wiosną pięknymi, różowymi, dzwonkowatymi kwiatami, z których powstają liczne, czerwone i okrągłe owoce o średnicy 1 cm. Są słodkie i smaczne, o smaku podobnym do winogron i borówek. Doskonałe jako owoce deserowe oraz do dżemów, sosów i nalewek.

Wanilia
więcej informacji...
Wanilia
 
Cena: 14.60 zł
Wanilia (Vanilla pompona) NOWOŚĆ!!! Ozdobne i przyprawowe pnącze do uprawy doniczkowej. Jest to właściwie pnący storczyk, tworzący długie do 3 metrów pędy z lancetowatymi, błyszczącymi, jasnozielonymi liśćmi (do 15 cm długości). Zakwita pięknymi biało-seledynowymi kwiatami o średnicy 10-15 cm, z których powstają długie strąki nasienne (po fermentacji otrzymuje się z nich wanilię).

Wenna warzywna
więcej informacji...
Wenna warzywna
 
Cena: 14.98 zł
Cena: 12.65 zł
Oszczędzasz: 2.33 zł (16%)
Wenna warzywna (Alternanthera sessilis "Rubra") NOWOŚĆ! Zimozielona bylina ozdobna, jadalna i lecznicza do uprawy w pojemnikach. Popularna roślina użytkowa w Azji, gdzie jej młode liście i pędy są jadane jak warzywo. Tworzy długie do 80 cm, pokładające się pędy, okryte ozdobnymi, lancetowatymi, ciemno-czerwonymi liśćmi. Przez cały rok kwitnie drobnymi, okrągłymi kwiatostanami, złożonymi z wielu różowych kwiatków.
Liście wenny są kruche i smaczne; mogą być jadane na surowo jako dekoracyjny dodatek do sałatek lub gotowane do zup i potraw warzywnych. Zawierają m.in. witaminy A, C, E oraz żelazo.
Zmiażdżone liście można stosować jako lecznicze i skuteczne okłady na rany i owrzodzenia; działają łagodząco i ściągająco.

Winobluszcz tybetański
więcej informacji...
Winobluszcz tybetański
 
Cena: 28.50 zł
Cena: 24.59 zł
Oszczędzasz: 3.91 zł (14%)
Winobluszcz tybetański (Parthenocissus thomsonii) NOWOŚĆ! Pnącze ozdobne i owocowe, dorasta do 3-5 metrów wysokości. Dobrze rośnie na ścianach budynków, do których przyczepia się przylgami, może rosnąć w pojemnikach, np. na balkonie. Ma sezonowe, trzyklapowe, duże liście, ciemnozielone z purpurowym podbarwieniem, młode liście są czerwone. Jesienią liście przebarwiają się na intensywnie purpurowy kolor. Kwiaty są samopylne. Owoce-jagody, zebrane w gronach są jadalne, bardzo słodkie (zawierają 9 % cukru) i mają wyjątkowo dużą zawartość witaminy C (12,2 mg tej witaminy na 100 ml soku).

Winorośl japońska
więcej informacji...
Winorośl japońska
 
Cena: 42.80 zł
Cena: 36.80 zł
Oszczędzasz: 6.00 zł (15%)
Winorośl japońska (Vitis coignetiae) Pnącze ozdobne o jadalnych liściach. Dorasta do 20 m wysokości, rośnie bujnie. Ma bardzo duże liście (do 30 cm długości), ciemnozielone, jesienią przebarwiają się na kolor intensywnie purpurowy. Tworzy grona granatowych owoców (jadalnych, ale niesmacznych). W Japonii i Korei młode liście tego pnącza używa się do zawijania farszu (jak u nas np. gołąbki); dają potrawom przyjemny, wyrazisty smak.

Winorośl purpurowa
więcej informacji...
Winorośl purpurowa
 
Cena: 26.95 zł
Cena: 21.59 zł
Oszczędzasz: 5.36 zł (20%)
Winorośl purpurowa (Vitis vinifera "Purpurea") NOWOŚĆ! Pnącze ozdobne i owocowe, dorasta do 12 m wysokości, rozrasta się szybko, przyczepia się wąsami. Liście są wyjątkowo dekoracyjne: sezonowe, klapowane, o barwie ciemnofioletowo-wiśniowej. Jesienią stają się jaskrawo czerwone. Obradza ciemnofioletowymi owocami, które są jadalne i smaczne, ale mniejsze niż u odmian owocowych.
Nadaje się do obsadzania ścian budynków lub altan, ze względu na dekoracyjne i gęste ulistnienie.

Winorośl purpurowa
więcej informacji...
Winorośl purpurowa
 
Cena: 24.59 zł
Cena: 14.89 zł
Oszczędzasz: 9.70 zł (40%)
Winorośl purpurowa (Vitis x californica "Rogers Red") PROMOCJA! Pnącze ozdobne z liści i o jadalnych owocach, dorasta do 12 m wysokości, rozrasta się szybko, przyczepia się wąsami. Liście są sezonowe, dekoracyjne, ciemnozielone, jesienią przebarwiają się na wyjątkowo intensywny czerwono-purpurowy kolor. Całkowicie odporna na mróz. Obficie obradza średniej wielkości gronami granatowych, smacznych i słodkich owoców.

Wiśnia brazylijska (duża)
więcej informacji...
Wiśnia brazylijska (duża)
 
Cena: 88.95 zł
Cena: 75.50 zł
Oszczędzasz: 13.45 zł (16%)
Wiśnia brazylijska (duża) (Eugenia uniflora) NOWOŚĆ! Zimozielony krzew ozdobny i jadalny z Ameryki Południowej, do uprawy doniczkowej, dorasta do 2 m wysokości. Ma ozdobne, błyszczące, jajowate, ciemnozielone liście. Zakwita pięknymi, białymi kwiatami, przypominającymi kwiaty wiśni. Powstają z nich samopylnie okrągłe, żebrowane owoce o średnicy ok. 4 cm, dojrzewając zmieniają kolor od zielonego przez żółty i pomarańczowy do ciemnej czerwieni.
Owoce są bardzo smaczne i słodkie, lekko kwaskowate. Mogą być jadane surowe lub jako dodatek do dżemów, konfitur, nalewek i kompotów. Owoce mają bardzo wysoką zawartość witaminy C i A. Jeden owoc zawiera 80% dziennego zapotrzebowania organizmu na witaminę C.
Lubi ziemię próchniczną wilgotną i stanowiska słoneczne lub półcieniste. Roślina ciepłolubna, musi zimować w temperaturze pokojowej. Nawozić i podlewać regularnie, w zimie ograniczyć te zabiegi. Może być przycinana.
WYSYŁAMY 5-LETNIE ROZGAŁĘZIONE KRZEWY WYSOKOŚCI 90-100 CM, UKORZENIONE W POJEMNIKACH.

Yacon (bulwa)
więcej informacji...
Yacon (bulwa)
 
Cena: 17.82 zł
Cena: 14.56 zł
Oszczędzasz: 3.26 zł (19%)
(Smallanthus sonchifolius) NOWOŚĆ! Roślina bulwiasta jadalna i lecznicza z Ameryki Południowej. Jadalne są bulwy (po ugotowaniu) oraz napar z liści. Yacon posiada wyjątkowo dobroczynne właściwości: ekstrakty z Yacon są szczególnie polecane dla osób cierpiących na choroby wirusowe, zakażenia bakteryjne lub grzybicze oraz jako kuracja regenerująca po antybiotykoterapii. Są niezastąpione w profilaktyce nowotworów i skutecznie wspomagają ich zwalczanie, zwiększając jednocześnie odporność całego organizmu.

Yerba mate  (herbata paragwajska)
więcej informacji...
Yerba mate (herbata paragwajska)
 
Cena: 25.90 zł
Cena: 22.59 zł
Oszczędzasz: 3.31 zł (13%)
Yerba mate (herbata paragwajska) (Ilex paraguariensis) NOWOŚĆ! Zimozielone drzewko ozdobne i jadalne, dorasta do 3 m wysokości (w uprawie doniczkowej), pochodzi z Ameryki Południowej. Zakwita drobnymi, żółtawymi kwiatkami. Ma błyszczące, ciemnozielone, owalne liście (7-11 cm długości), używane w Ameryce Łacińskiej do przyrządzania popularnego napoju (yerba mate).
Napar z liści ma podobne właściwości jak herbata, ale dodatkowo ma działanie przeciwnowotworowe i pobudzające odporność.

Ziemniak fioletowy (1 kg sadzeniaków)
więcej informacji...
Ziemniak fioletowy (1 kg sadzeniaków)
 
Cena: 14.95 zł
Cena: 11.97 zł
Oszczędzasz: 2.98 zł (20%)
Ziemniak fioletowy (sadzeniaki) (Solanum tuberosum "Linzer Delikatess"). NOWOŚĆ! Wyjątkowa odmiana ziemniaka jadalnego o ciemno-fioletowym miąższu z jaśniejszym, marmurkowym deseniem. Te ziemniaki są bardzo smaczną odmianą o słodkawym i zwartym miąższu. Owalne bulwy mają do 8-10 cm długości. Szczególnie nadaje się do sałatek warzywnych oraz jako dodatek do dań głównych (po ugotowaniu lub upieczeniu). Tworzy piękny kontrast barwny w połączeniu z białymi ziemniakami. Fioletowa barwa nie znika w gotowaniu.

Żyworódka pierzasta
więcej informacji...
Żyworódka pierzasta
 
Cena: 4.75 zł
Cena: 3.15 zł
Oszczędzasz: 1.60 zł (34%)
Żyworódka pierzasta (mniejsza)(Kalanchoe daigremontina) Roślina lecznicza i kosmetyczna o wręcz cudownych właściwościach. Jest prawdziwą apteczką i powinna znajdować się w każdym domu. Można ją stosować (wewnętrznie i zewnętrznie) w formie okładów z liści, soku świeżego lub nalewki spirytusowej.
Żyworódka zawiera bardzo duże ilości witaminy C, mikro- i makro elementów (manganu, miedzi, selenu, glinu, krzemu, potasu, wapnia i żelaza). Ma działanie bakterio- i grzybobójcze. Przyspiesza regenerację tkanek, działa przeciwzapalnie i zwiększa odporność organizmu.

[1-50]  [51-100]  [101-150]  [151-200]  [201-219]  [następna] [pokaż wszystko]
 

Dokładamy wszelkich starań aby publikowane zdjęcia i opisy były w pełni prawidłowe i kompletne. Niestety, nie możemy zagwarantować, że podane dane nie zawierają przypadkowych pomyłek i błędów. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub chęci uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt: (KLIKNIJ TUTAJ). Prezentowany katalog produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a ma jedynie charakter informacyjny. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za stosowanie produktów niezgodnie z obowiązującym prawem. Podane ceny są cenami brutto.

Copyright © Wspaniałe Ogrody Maryli. All rights reserved.