Wspaniałe Ogrody Maryli sklep ogrodniczy sadzonki nasiona naturalne kosmetyki
Wspaniałe Ogrody Maryli
     
    


Złóż zamówienie
 
<!WIELKA SPRZEDAŻ PROMOCYJNA!>
<NOWOŚCI>
<ROŚLINY>
Nasiona
Przedmioty dekoracyjne
SKLEP ZIELARSKI MARYLI
X! Porady ogrodnicze !X
Zapowiedzi sprzedaży
     Bambusy i trawy ozdobne
     Byliny ozdobne i paprocie ogrodowe
     Drzewa i krzewy iglaste
     Drzewa i krzewy liściaste
     Kaktusy ogrodowe
     Nasiona
     Palmy ogrodowe
     Pnącza ozdobne
     Rośliny do oczek wodnych
     Rośliny jadalne
     Rośliny święte i magiczne
     Rośliny tarasowe i balkonowe
     Zioła i rośliny przyprawowe
Zgłoszone opinie klientów

.

.

ORLEN paczka przelewy24.pl

.

.

Strona główna : Zapowiedzi sprzedaży : Rośliny jadalne :

[poprzednia]  [1-50]  [51-100]  [101-150]  [151-200]  [201-214]  [następna] [pokaż wszystko]

Passiflora jadalna
więcej informacji...
Passiflora jadalna
 
Cena: 26.50 zł
Cena: 22.59 zł
Oszczędzasz: 3.91 zł (15%)
Passiflora jadalna (Passiflora coerulea) Ozdobne i owocowe wieloletnie pnącze do uprawy doniczkowej lub do ozdoby tarasu czy balkonu. Tworzy gęsto ulistnione pędy (do 3 m długości). Od lipca do września zakwita pięknymi kwiatami o bardzo oryginalnym kształcie i przyjemnym zapachu. Potem pojawiają się jadalne, słodkawe owoce podobne do małych pomarańczowych śliwek.

Passiflora wielkoowocowa
więcej informacji...
Passiflora wielkoowocowa
 
Cena: 32.56 zł
Cena: 18.56 zł
Oszczędzasz: 14.00 zł (43%)
Passiflora wielkoowocowa (Passiflora edulis "Purple Giant") Ozdobne i owocowe wieloletnie pnącze do uprawy doniczkowej lub do ozdoby tarasu czy balkonu. Tworzy gęsto ulistnione pędy (do 3 m długości). Od lipca do września zakwita pięknymi kwiatami o bardzo oryginalnym kształcie, ciemno-purpurowo-kremowo-różowym kolorze i przyjemnym zapachu. Potem pojawiają się jadalne, duże (wielkości dużej brzoskwini) słodkawe owoce, po dojrzeniu ciemnofioletowe. Owoce mają żółty, bardzo aromatyczny miąższ, stosowany na surowo jako dodatek do aromatyzowania napojów, drinków i deserów.

Pepino melonowe
więcej informacji...
Pepino melonowe
 
Cena: 21.85 zł
Cena: 17.86 zł
Oszczędzasz: 3.99 zł (19%)
Pepino melonowe (Solanum muricatum "Lima") PROMOCJA! Zimozielony krzew ozdobny i owocowy, do uprawy doniczkowej, pochodzi z Ameryki Południowej, dorasta do 1 m wysokości, tworzy gęstą koronę. Ma wąskie, ciemnozielone i błyszczące liście. Zakwita gwiazdkowatymi, niebiesko-białymi kwiatami. Powstają z nich (samopylnie) smaczne, słodkie duże owoce (do 10 cm długości), podobne kształtem do śliwek, a w smaku zbliżone do melona.

Pigwowiec japoński wielkokwiatowy
więcej informacji...
Pigwowiec japoński wielkokwiatowy
 
Cena: 14.49 zł
Cena: 11.99 zł
Oszczędzasz: 2.50 zł (18%)
Pigwowiec japoński wielkokwiatowy (Chaenomeles x superba "Rubra Grandiflora") NOWOŚĆ! To jeden z piękniejszych krzewów kwitnących i owocowych. Dorasta do 1,5 m wysokości, ma pokrój rozłożysty. Ma sezonowe, ciemnozielone, błyszczące liście. Wyróżnia się długim kwitnieniem: od od wiosny do lata bardzo obficie zakwita dużymi (do 4,5 cm średnicy), szkarłatnymi, często podwójnymi kwiatami, z żółtymi pylnikami. Powstają z nich okrągłe, żółte owoce, jadalne po ugotowaniu (jako dodatek do przetworów owocowych) lub do przyrządzania aromatycznych nalewek. Owoce są bardzo kwaśne i mają dużą zawartość witaminy C i pektyn.

Pigwowiec owocowy biały pełny
więcej informacji...
Pigwowiec owocowy biały pełny
 
Cena: 18.89 zł
Cena: 14.59 zł
Oszczędzasz: 4.30 zł (23%)
Pigwowiec owocowy biały pełny (Chaenomeles x superba "Yukigoten") NOWOŚĆ! Wyjątkowa japońska odmiana o białych, pełnych kwiatach! Krzew ozdobny i owocowy. Dorasta do 1 m wysokości, ma pokrój rozłożysty. Ma sezonowe, ciemnozielone, błyszczące liście. Wyróżnia się długim kwitnieniem: od wiosny do lata bardzo obficie zakwita dużymi (do 4 cm średnicy), czysto białymi, pełnymi lub półpełnymi kwiatami z żółtymi pylnikami. Powstają z nich okrągłe, żółte owoce, jadalne po ugotowaniu (jako dodatek do przetworów owocowych) lub na surowo do przyrządzania aromatycznych nalewek.

Pigwowiec owocowy różowy
więcej informacji...
Pigwowiec owocowy różowy
 
Cena: 16.59 zł
Cena: 14.28 zł
Oszczędzasz: 2.31 zł (14%)
Pigwowiec owocowy różowy (Chaenomeles x superba "Pink Storm") NOWOŚĆ! To jeden z piękniejszych krzewów kwitnących i owocowych. Dorasta do 1 m wysokości, ma pokrój rozłożysty. Ma sezonowe, ciemnozielone, błyszczące liście. Wyróżnia się długim kwitnieniem: od wiosny do lata bardzo obficie zakwita dużymi (do 4,5 cm średnicy), intensywnie różowymi kwiatami, z żółtymi pylnikami. Powstają z nich okrągłe, żółte owoce, jadalne po ugotowaniu (jako dodatek do przetworów owocowych) lub na surowo do przyrządzania aromatycznych nalewek. Owoce są bardzo kwaśne i mają dużą zawartość witaminy C i pektyn.

Pistacja chińska (duża)
więcej informacji...
Pistacja chińska (duża)
 
Cena: 67.60 zł
Cena: 52.48 zł
Oszczędzasz: 15.12 zł (23%)
Pistacja chińska (duża) (Pistacia chinensis) NOWOŚĆ! Drzewko ozdobne o jadalnych owocach, do uprawy w pojemnikach. W uprawie doniczkowej dorasta do 2-3 m wysokości, może być przycinane. Liście są sezonowe, pierzaste, jasnozielone, młode mają różowe zabarwienie. Wiosną i wczesnym latem zakwita obficie pachnącymi czerwonymi wiechami kwiatów, z których powstają kuliste drobne czerwone jadalne owoce (pistacje), po dojrzeniu niebieskie.

Pnącze chlebowe
więcej informacji...
Pnącze chlebowe
 
Cena: 28.50 zł
Pnącze chlebowe (Smilax hispida) NOWOŚĆ! Unikalne pnącze ozdobne, lecznicze i jadalne z Ameryki Północnej. Dorasta do 3-4 m wysokości, ma pędy pokryte sezonowymi, ozdobnymi, błyszczącymi liśćmi z podłużnym unerwieniem. Kwitnie drobnymi, żółtymi kwiatami z których powstają czerwone owoce. Jadalne są młode liście i pędy (na surowo lub po ugotowaniu- do sałatek i zup). Herbata z wysuszonych liści ma działanie lecznicze przy problemach z trawieniem. Korzenie po wysuszeniu i zmieleniu używa się do wyrobu mąki chlebowej (stąd nazwa rośliny).

Podokarpus owocowy
więcej informacji...
Podokarpus owocowy
 
Cena: 23.60 zł
Cena: 16.34 zł
Oszczędzasz: 7.26 zł (31%)
Podokarpus owocowy (Podocarpus macrophyllus) NOWOŚĆ! Owocowe i ozdobne, zimozielone drzewo iglaste z Japonii i Chin, dorasta do 5 m wysokości, ma pokrój luźny, piramidalny. Ma wyjątkowo piękne ulistnienie: długie do 9 cm, wąskie igły, ciemnozielono-niebieskawe, są osadzone na gałęziach w parasolowatych okółkach.
Samopylny, owocuje gęstymi gronami podwójnych owoców, podobnymi do dużych borówek.
Pierwsza, granatowa, mięsista, słodka i bardzo smaczna część owocu jest jadalna na surowo lub po ugotowaniu. Nadaje się do sporządzania przetworów (dżemów, konfitur, galaretek i nalewek), którym nadaje doskonały smak i aromat.

Pomarańcza (drzewo)
więcej informacji...
Pomarańcza (drzewo)
 
Cena: 169.50 zł
Cena: 98.50 zł
Oszczędzasz: 71.00 zł (42%)
Pomarańcza (drzewo) (Citrus sinensis) PROMOCJA! Zimozielone drzewko owocowe i ozdobne do uprawy doniczkowej, dorasta do 2,5 m wysokości. Roślina bardzo plenna, samopylna i owocująca przez cały rok. Owoce są wielkości jabłka, kuliste, o pomarańczowej skórce i słodkim, soczystym miąższu. Roślina nadaje się doskonale do uprawy mieszkaniowej (znosi wyższe temperatury i centralne ogrzewanie), jest bardzo dekoracyjna, kwitnie cały rok białymi i bardzo pachnącymi kwiatami.
WYSYŁKA GRATIS!

Pomarańcza gruntowa skrętolistna (duża)
więcej informacji...
Pomarańcza gruntowa skrętolistna (duża)
 
Cena: 234.00 zł
Cena: 204.00 zł
Oszczędzasz: 30.00 zł (13%)
Pomarańcza gruntowa skrętolistna (duża) (Poncirus trifoliata "Flying Dragon") NOWOŚĆ! Drzewko ozdobne i owocowe, 12-letnie (zdjęcie "real foto"), w unikalnej odmianie. Pochodzi z płn. Chin, dorasta do 2 m wysokości. Ma sezonowe, potrójne, silnie skręcone liście i skręcone gałęzie. Pokrój drzewka jest egzotyczny, nieregularny. Późną wiosną kwitnie białymi, mocno pachnącymi kwiatami, z których rozwijają się kuliste "pomarańczki" o średnicy 4 cm, najpierw zielone, potem zmieniają kolor na pomarańczowy, ich skórka jest doskonała do kandyzowania i marmolad. Drzewko nadaje się do uprawy w gruncie na zachodzie Polski. Na pozostałym terenie jako roślina doniczkowa, zimująca w pomieszczeniu.

Pomarańcza gruntowa skrętolistna (mała)
więcej informacji...
Pomarańcza gruntowa skrętolistna (mała)
 
Cena: 10.20 zł
Cena: 8.20 zł
Oszczędzasz: 2.00 zł (20%)
Pomarańcza gruntowa skrętolistna (mała) (Poncirus trifoliata "Flying Dragon") NOWOŚĆ! Drzewko ozdobne i owocowe, w unikalnej odmianie. Pochodzi z płn. Chin, dorasta do 2 m wysokości. Ma sezonowe, potrójne, silnie skręcone liście i skręcone gałęzie. Pokrój drzewka jest egzotyczny, nieregularny. Późną wiosną kwitnie białymi, mocno pachnącymi kwiatami, z których rozwijają się kuliste "pomarańczki" o średnicy 4 cm, najpierw zielone, potem zmieniają kolor na pomarańczowy. Chociaż nie nadają się do jedzenia, to ich skórka jest doskonała do kandyzowania i marmolad.

Pomarańcza mirtolistna - drzewko
więcej informacji...
Pomarańcza mirtolistna - drzewko
 
Cena: 135.76 zł
Cena: 118.56 zł
Oszczędzasz: 17.20 zł (13%)
Pomarańcza mirtolistna - drzewko (Citrus myrtifolia) NOWOŚĆ! Zimozielony krzew cytrusowy, owocowy i ozdobny (pierwsze zdjęcie to "real foto"). Obficie kwitnie i owocuje, jest samopylny. Liście są ciemnozielone, drobne, lancetowate i błyszczące, bardzo gęsto osadzone na gałązkach. Kwitnie cały rok drobnymi, licznymi, białymi kwiatami z żółtymi pylnikami, mają silny, przyjemny zapach. Powstają z nich liczne okrągłe owoce wielkości dużych śliwek o skórce ciemnopomarańczowej i pomarańczowym soczystym, bardzo słodkim miąższu. Owoce nadają się do spożywania na surowo oraz sporządzania aromatycznych przetworów o niepowtarzalnym smaku (dżemów, marmolad, konfitur) lub soków.

Pomelo czerwone (drzewko)
więcej informacji...
Pomelo czerwone (drzewko)
 
Cena: 154.60 zł
Cena: 98.60 zł
Oszczędzasz: 56.00 zł (37%)
Pomelo czerwone (drzewko) (Citrus maxima "Red") NOWOŚĆ! Zimozielone drzewko owocowe i ozdobne do uprawy doniczkowej, dorasta do 2,5 m wysokości. Roślina bardzo plenna, samopylna i owocująca przez cały rok. Owoce są wyjątkowo duże (nawet do 2 kg wagi!) kuliste, lekko gruszkowate, o jasnożółtej skórce i czerwonym, soczystym miąższu. Roślina nadaje się doskonale do uprawy mieszkaniowej (znosi wyższe temperatury i centralne ogrzewanie), jest bardzo dekoracyjna, kwitnie cały rok białymi i bardzo pachnącymi kwiatami.

Pomidor drzewiasty żółty
więcej informacji...
Pomidor drzewiasty żółty
 
Cena: 17.56 zł
Cena: 16.45 zł
Oszczędzasz: 1.11 zł (7%)
Pomidor drzewiasty żółty (cyfomandra) (Cyphomandra abutiloides) NOWOŚĆ! Gatunek pomidora drzewiastego z Argentyny i Boliwii o niższym wzroście i licznych, żółtych owocach. Jest rośliną wieloletnią do uprawy doniczkowej. Z wyglądu nie przypomina znanego nam pomidora, jest niewielkim drzewkiem (dorasta do 1,2 m wys.), o dużych, ciemnozielonych liściach. Tworzy prosty i zdrewniały pień, rozgałęziający się na górze. Podobne do pomidorów są owoce cyfomandry: drobne, złocisto-żółte, lekko wydłużone i słodkie, są doskonałymi owocami deserowymi (smak zupełnie inny niż pomidorów). Roślina kwitnie wiechami białych kwiatów.

Porzeczka różowa
więcej informacji...
Porzeczka różowa
 
Cena: 18.74 zł
Cena: 14.50 zł
Oszczędzasz: 4.24 zł (23%)
Porzeczka różowa (Ribes "Pink Pearl") NOWOŚĆ! Nowa, kanadyjska odmiana porzeczki o różowych owocach, wyjątkowo plenna: średni zbiór owoców jest o połowę większy niż pozostałych odmian porzeczek. Krzew o licznych, słodkich i smacznych, różowych owocach, zebranych w gęste grona. Dorasta do 1,2 m wys.

Poziomka żółta
więcej informacji...
Poziomka żółta
 
Cena: 6.80 zł
Cena: 5.95 zł
Oszczędzasz: 0.85 zł (13%)
Poziomka żółta (Fragaria vesca "Yellow Dream") NOWOŚĆ! Odmiana o złocistożółtych, bardzo smacznych, owocach. Tworzy gęste kępy do 15 cm wysokości (nie ma rozłogów). Plonuje obficie od czerwca do października. Dodatkowa zaleta to brak zainteresowania owocami przez ptaki, które nie zjadają plonu.

Prinsepia wiśniowa
więcej informacji...
Prinsepia wiśniowa
 
Cena: 18.80 zł
Prinsepia wiśniowa (Prinsepia sinensis) Prawie niespotykany w Polsce krzew owocowy i ozdobny z północnych Chin (do 1,5 m wysokości). Bardzo wcześnie, już w końcu zimy, wypuszcza młode liście (nie są uszkadzane przez mróz). Zakwita w końcu kwietnia białymi pachnącymi kwiatami, z których rozwijają się smaczne słodkie ciemno-purpurowe kuliste owoce do 2 cm średnicy. Owoce prinsepii dojrzewają w sierpniu.

Pseudocydonia chińska
więcej informacji...
Pseudocydonia chińska
 
Cena: 18.40 zł
Cena: 15.60 zł
Oszczędzasz: 2.80 zł (16%)
Pseudocydonia chińska (Pseudocydonia sinensis) NOWOŚĆ! Niespotykany ozdobny i owocowy krzew lub małe drzewko, dorasta do 3-4 m wysokości. Jest częściowo zimozielona (zachowuje liście w łagodniejsze zimy). Ma ciemnozielone liście, ale największą ozdobą jest kora- trójkolorowa (w plamy brązowe, beżowe i białe), łuszczy się pasmami (efekt widoczny na starszych roślinach).
Piękne, kubkowate, różowe kwiaty, średnicy 4 cm pojawiają się obficie późną wiosną. Rozwijają się z nich jajowate, jasnożółte owoce (do 15 cm długości). Są jadalne i mają podobne zastosowanie jak owoce pigwy (do przetworów, którym nadają piękny, niepowtarzalny aromat).

Rabarbar "Victoria"
więcej informacji...
Rabarbar "Victoria"
 
Cena: 11.85 zł
Cena: 9.35 zł
Oszczędzasz: 2.50 zł (22%)
Rabarbar "Victoria" (Rheum "Victoria") NOWOŚĆ! Bylina o jadalnych, ciemnoczerwonych ogonkach liściowych, dorasta do 2 m wysokości, tworzy gęste kępy. Ma duże, sezonowe liście, długości do 50 cm. Ta odmiana wyróżnia się dobrym wybarwieniem łodyg, doskonałym smakiem i obniżoną zawartością szczawianów. Roślina odporna i łatwa w uprawie.

Rabarbar palmowy (duży)
więcej informacji...
Rabarbar palmowy (duży)
 
Cena: 32.49 zł
Cena: 25.85 zł
Oszczędzasz: 6.64 zł (21%)
Rabarbar palmowy (Rheum palmatum var. tanguticum) NOWOŚĆ! Duża bylina ozdobna i lecznicza o jadalnych, ciemnoczerwonych ogonkach liściowych, dorasta do 3 m wysokości, tworzy rozłożyste kępy. Ma duże, ozdobne, dłoniasto-klapowane, sezonowe liście, długości do 50 cm. Zakwita wielkimi, wiechowatymi, różowymi kwiatostanami na wzniesionych łodygach.
Jadalne są ogonki liściowe po ugotowaniu. Mają silniejszy aromat, niż zwykły rabarbar, nadają się do kompotów.
Częścią leczniczą jest korzeń (zbierany z roślin co najmniej 6-letnich), wysuszony i sproszkowany; jest szeroko stosowany w medycynie chińskiej jako pomocny w problemach gastrycznych, a zewnętrznie w leczeniu oparzeń.

Rajska śliwka (Ikako)
więcej informacji...
Rajska śliwka (Ikako)
 
Cena: 27.80 zł
Rajska śliwka (Ikako) (Chrysobalanus icaco) NOWOŚĆ! Zimozielony krzew owocowy i ozdobny z tropikalnej Ameryki, dorasta do 1,5 m wysokości, tworzy gęstą koronę. Nadaje się do uprawy doniczkowej w mieszkaniu, ogrodzie lub na balkonie. Liście są ciemnozielone, okrągłe i błyszczące; mają kolor jasnozielony z czerwonawym zabarwieniem. Kwitnie wiosną biało-fioletowymi kwiatami, z żółtymi pręcikami. Powstają z nich liczne, czerwone i owalne o długości 2,5 cm, podobne kształtem do śliwek. Są słodkie i smaczne, o smaku podobnym do jabłek i ananasa, są używane głównie do dżemów, kompotów i innych przetworów.

Rdeścik jadalny amerykański
więcej informacji...
Rdeścik jadalny amerykański
 
Cena: 16.75 zł
Cena: 12.58 zł
Oszczędzasz: 4.17 zł (25%)
Rdeścik jadalny amerykański (Bistorta bistortoides) PROMOCJA! Bylina ozdobna i jadalna z zachodnich wybrzeży USA i Kanady, dorasta do 50 cm wysokości, tworzy gęste kępy sezonowych, lancetowatych, ciemnozielonych i błyszczących liści, z których w lipcu i sierpniu wyrastają wysokie kłosowate kwiatostany jasnoróżowych kwiatków.
Jadalne są liście (surowe lub gotowane) jako dodatek do sałatek i zup, a także korzenie (pieczone lub wysuszone i sproszkowane) jako smakowy i zagęszczający dodatek do zup lub sosów. Liście i korzenie mają dobry, lekko kwaskowaty smak i przyjemny aromat.

Rukiew wodna
więcej informacji...
Rukiew wodna
 
Cena: 7.15 zł
Cena: 5.24 zł
Oszczędzasz: 1.91 zł (27%)
Rukiew wodna (Radicula nasturtium-aquaticum) NOWOŚĆ! Bylina o jadalnych liściach i łodygach. Tworzy gęste kępy, dorasta do 40 cm wysokości, w zbiorniku wodnym tworzy pływające pędy o długości do 3 m. Liście sezonowe, jasnozielone i okrągłe, gęsto osadzone na łodygach. Kwiaty drobne, białe.
Popularna zwłaszcza we Francji roślina warzywna (była ulubioną potrawą cesarza Napoleona). Jej liście i młode łodygi są delikatne i mięsiste, o łagodnym, przyjemnym smaku. Stosuje się je do sałatek warzywnych i owocowych oraz jako dodatek do zup.

Ryż jadalny japoński (sadzonka)
więcej informacji...
Ryż jadalny japoński (sadzonka)
 
Cena: 12.50 zł
Cena: 6.86 zł
Oszczędzasz: 5.64 zł (46%)
Ryż jadalny japoński (Oryza sativa "Shinoen") PROMOCJA! Ryż jadalny do uprawy doniczkowej lub w ogrodzie. Odmiana japońska, toleruje mniej korzystne warunki uprawy, obficie obradza. Roślina jednoroczna o egzotycznym wyglądzie, tworzy kępy jasnozielonych, wąskich liści, dorasta do 60 cm wys. Daje kilka razy większy zbiór niż pszenica- jedna roślina tworzy nawet kilkanaście dorodnych kłosów.

Śliwo-brzoskwinia
więcej informacji...
Śliwo-brzoskwinia
 
Cena: 34.95 zł
Cena: 29.59 zł
Oszczędzasz: 5.36 zł (16%)
Śliwo-brzoskwinia (duża) (Prunus x persica "Kubań") NOWOŚĆ! Międzygatunkowy mieszaniec brzoskwini ze śliwą. Wyróżnia się dużą odpornością na mróz i niekorzystne warunki uprawy, dorasta do 3,5 m wysokości, może być formowana i przycinana, daje duże owoce, okrągłe (lekko wydłużone), o skórce różowo-purpurowej. Miąższ żółto-różowy, słodki, bardzo soczysty i smaczny. Owocuje bardzo obficie, wcześnie wchodzi w okres owocowania. Plon jest większy jeśli w pobliżu są zapylacze: śliwy lub brzoskwinie. Zbiór od początku sierpnia.

Śliwo-morela purpurowa
więcej informacji...
Śliwo-morela purpurowa
 
Cena: 34.95 zł
Cena: 28.86 zł
Oszczędzasz: 6.09 zł (18%)
Śliwo-morela purpurowa (duża) (Prunus x armeniaca "Dapple Dandy") NOWOŚĆ! Międzygatunkowy mieszaniec moreli ze śliwą japońską. Wyróżnia się odpornością na mróz i niekorzystne warunki uprawy, dorasta do 3-4 m wysokości, może być formowana i przycinana, daje duże owoce, okrągłe, o skórce purpurowej. Miąższ ciemno-czerwony, słodki, bardzo soczysty i smaczny. Owocuje bardzo obficie.

Solanum brazylijskie owocowe
więcej informacji...
Solanum brazylijskie owocowe
 
Cena: 11.97 zł
Cena: 9.84 zł
Oszczędzasz: 2.13 zł (18%)
Solanum brazylijskie owocowe (Solanum sisymbriifolium) NOWOŚĆ! Zimozielona bylina owocowa i ozdobna, do uprawy doniczkowej, dorasta do 1 m wysokości, tworzy luźną koronę. Ma szerokie, klapowane, jasnozielone liście. Zakwita gwiazdkowatymi, fioletowo-białymi kwiatami. Powstają z nich (samopylnie) smaczne, słodkie, okrągłe owoce-jagody (do 2 cm średnicy), a w smaku zbliżone do wiśni i borówek.

Sosna chińska (jadalna)
więcej informacji...
Sosna chińska (jadalna)
 
Cena: 25.23 zł
Cena: 21.45 zł
Oszczędzasz: 3.78 zł (15%)
Sosna chińska (jadalna)(Pinus armandii var. armandii) NOWOŚĆ!!! Drzewo ozdobne iglaste i o jadalnych nasionach, także lecznicze, dorasta do 20 m wysokości, ma luźną, stożkowatą koronę. Bardzo ozdobne igły zebrane po 5 na krótkopędach, zielononiebieskie, gęsto osadzone na gałązkach, długości aż do 20 cm, lekko wygięte, zwisające, miękkie. Kora gładka, jasnobrązowa, z wiekiem ciemnieje i pęka. Bardzo duże szyszki długości do 22 cm, zawierają duże nasiona jasnobrązowe, długości 10–16 mm. Te nasiona są jadalne na surowo i po ugotowaniu, bardzo smaczne, mają podobny smak i zastosowanie jak nasiona sosny pinii "orzeszki piniowe" (do ciast, deserów, farszu itp.)

Sosna syberyjska
więcej informacji...
Sosna syberyjska
 
Cena: 38.90 zł
Cena: 32.59 zł
Oszczędzasz: 6.31 zł (17%)
Sosna syberyjska(Pinus cembra var. sibirica) NOWOŚĆ!!! Drzewo ozdobne iglaste o jadalnych nasionach, dorasta do 25 m wysokości, ma gęstą, stożkowatą koronę. Pochodzi z Syberii, Mongolii i płn. Chin. Igły zebrane po 5 na krótkopędach, zielononiebieskie, gęsto osadzone na gałązkach, długości 6–11 cm, lekko wygięte, sztywne. Kora gładka, szarozielona, z wiekiem ciemnieje i pęka. Dojrzałe szyszki długości 5–8 cm, zawierają duże nasiona brązowe, długości 9–12 mm. Te nasiona są jadalne na surowo i bardzo smaczne, nazywane są "orzeszkami cedrowymi".

Stewia słodka
więcej informacji...
Stewia słodka
 
Cena: 14.85 zł
Cena: 10.95 zł
Oszczędzasz: 3.90 zł (27%)
Stewia słodka (Stevia rebaudiana) NOWOŚĆ! Krzewiasta bylina, pochodzi z Ameryki Południowej, dorasta do 60 cm wysokości, tworzy omszone, jasnozielone liście i łodygi. Ma liście długości 3-5 cm. Kwiaty są małe, białe. Może być łatwo uprawiana w Polsce dając pokaźne zbiory. Stewia jest jedną z najsłodszych roślin na Ziemi.
Roślina o bardzo wysokiej zawartości związków słodzących i z tego względu używana do słodzenia napojów i potraw. Charakteryzuje się bardzo niską kalorycznością w porównaniu do tradycyjnego cukru. Ważnym efektem spożywania stewii jest jej zdolność do obniżania ciśnienia krwi. Posiada również właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze.

Stewia słodka (2 rośliny)
więcej informacji...
Stewia słodka (2 rośliny)
 
Cena: 14.54 zł
Cena: 11.89 zł
Oszczędzasz: 2.65 zł (19%)
Stewia słodka (Stevia rebaudiana) NOWOŚĆ! TERAZ 2 ROŚLINY W CENIE JEDNEJ! Krzewiasta bylina, pochodzi z Ameryki Południowej, dorasta do 60 cm wysokości, tworzy omszone, jasnozielone liście i łodygi. Ma liście długości 3-5 cm. Kwiaty są małe, białe. Może być łatwo uprawiana w Polsce dając pokaźne zbiory. Stewia jest jedną z najsłodszych roślin na Ziemi.
Roślina o bardzo wysokiej zawartości związków słodzących i z tego względu używana do słodzenia napojów i potraw. Charakteryzuje się bardzo niską kalorycznością w porównaniu do tradycyjnego cukru.

Świdośliwa kolumnowa owocowa
więcej informacji...
Świdośliwa kolumnowa owocowa
 
Cena: 19.95 zł
Cena: 16.87 zł
Oszczędzasz: 3.08 zł (16%)
Świdośliwa kolumnowa owocowa (Amelanchier alnifolia "Obelisk") NOWOŚĆ!!! Duży krzew lub drzewko owocowe i ozdobne, pochodzi z USA, dorasta do 3-5 m wysokości. Pokrój kolumnowy, zwarty. Ma sezonowe, jasnozielone owalne liście, które jesienią stają się żółte. W kwietniu bardzo obficie zakwita pięknymi biało-różowymi, gwiazdkowatymi kwiatami, z których w lecie powstają smaczne, słodkie i soczyste owoce-jagody, przypominające w smaku winogrona.
Owocuje co roku przez 40-50 lat. Owoce są soczyste, słodkie, o przyjemnym smaku, można je jeść na surowo albo używać do dżemów, konfitur lub nalewek. Są bogate w witaminy z grupy B, magnez i potas. W 100 g owoców świdośliwy znajduje się ok. 7 razy więcej wapnia i żelaza niż w owocach borówki wysokiej, a także 4-krotnie więcej potasu i białka.

Świdośliwa słodka wczesna (duża)
więcej informacji...
Świdośliwa słodka wczesna (duża)
 
Cena: 36.59 zł
Cena: 29.85 zł
Oszczędzasz: 6.74 zł (19%)
Świdośliwa słodka wczesna (duża) (Amelanchier x laevis "Ballerina") NOWOŚĆ!!! Duży krzew lub drzewko owocowe i ozdobne, pochodzi z USA, dorasta do 4 m wysokości. Pokrój wzniesiony. Ma sezonowe, jasnozielone owalne liście, które wiosną są brązowe a jesienią stają się jaskrawo czerwone i pomarańczowe. Wczesną wiosną bardzo obficie zakwita pięknymi biało-różowymi, gwiazdkowatymi kwiatami, z których w lecie powstają smaczne, słodkie i soczyste owoce-jagody, przypominające w smaku winogrona.
Oferowana odmiana daje duże plony większych i słodszych owoców o barwie purpurowej do ciemnofioletowej.

Świdośliwa wielkoowocowa duża
więcej informacji...
Świdośliwa wielkoowocowa duża
 
Cena: 39.89 zł
Cena: 36.59 zł
Oszczędzasz: 3.30 zł (9%)
Świdośliwa wielkoowocowa (Amelanchier lamarckii "Prince William") Duży krzew lub drzewko owocowe i ozdobne, pochodzi z USA, dorasta do 4 m wysokości. Ma sezonowe, jasnozielone owalne liście, które wiosną są brązowe a jesienią stają się jaskrawo czerwone i pomarańczowe. Wczesną wiosną bardzo obficie zakwita pięknymi biało-różowymi, gwiazdkowatymi kwiatami, z których w lecie powstają smaczne, słodkie i soczyste owoce-jagody, przypominające w smaku winogrona. Oferowana odmiana daje duże plony większych i słodszych owoców. Samopylny.

Synsepal cudowny (roślina)
więcej informacji...
Synsepal cudowny (roślina)
 
Cena: 22.42 zł
Cena: 18.74 zł
Oszczędzasz: 3.68 zł (17%)
Synsepal cudowny (Synsepalum dulciferum) NOWOŚĆ! Zimozielone drzewko jadalne i ozdobne z zachodniej Afryki, dorasta do 2 m wysokości w uprawie doniczkowej. Synsepal słodki, zwany też "cudowną jagodą", ma niespotykane właściwości: jego owoce (chociaż same nie są wcale słodkie) kiedy są dodane do innych potraw (słonych, gorzkich lub kwaśnych)- zmieniają ich smak na bardzo słodki. Owoce zawierają naturalny słodzik- mirakulinę.
Liście wąskie, skórzaste i błyszczące. Kwitnie i owocuje przez cały rok. Kwiaty białe. Owoce zawiązują się samopylnie, podobne do owoców derenia (ok. 2 cm długości), ciemno-czerwone.

Szczypior czosnkowy "Neko"
więcej informacji...
Szczypior czosnkowy "Neko"
 
Cena: 7.18 zł
Cena: 6.82 zł
Oszczędzasz: 0.36 zł (6%)
Szczypior czosnkowy "Neko" (Allium tuberosum "Neko") NOWOŚĆ!!! Bylina o jadalnych liściach, pochodzi z Dalekiego Wschodu, dorasta do 30 cm wysokości. Tworzy gęste kępy wzniesionych, wąskich, ciemnozielonych liści. Są kruche i soczyste, o smaku czosnkowym, ale ta odmiana nie pozostawia nieprzyjemnego zapachu czosnku. W lecie zakwita białymi kwiatostanami.
Liście są smacznym dodatkiem do kanapek, twarogu i sałatek warzywnych.

Szeferdia srebrzysta
więcej informacji...
Szeferdia srebrzysta
 
Cena: 29.35 zł
Szeferdia srebrzysta(Shepherdia argentea) NOWOŚĆ! Unikalny w Polsce krzew owocowy i ozdobny z Ameryki Północnej. Rozłożysty, gęsty krzew dorasta do 2 m wysokości. Liście ma dekoracyjne, srebrzyste, sezonowe, wydłużone. Zakwita drobnymi, żółtawymi kwiatkami. Owoce (czerwone jagody) o smaku słodko-kwaskowatym są doskonałe na przetwory (dżemy, konfitury, nalewki). Dawniej te owoce były przez Indian suszone i magazynowane jako zapasy zimowe. Owoce są bogate w witaminę C i pektyny.

Szpinak wodny
więcej informacji...
Szpinak wodny
 
Cena: 12.45 zł
Cena: 8.69 zł
Oszczędzasz: 3.76 zł (31%)
Szpinak wodny (sadzonki) (Ipomoea aquatica) NOWOŚĆ! Popularne warzywo kuchni azjatyckich. Bujne, wielopędowe pnącze jednoroczne (jadalne i ozdobne), pochodzi z południowo-wschodniej Azji, dorasta do 2,5 m wysokości. Liście ma bardzo duże (do 15 cm długości), jasnozielone, mięsiste i delikatne w smaku, można je stopniowo obrywać i przyrządzać po ugotowaniu jak szpinak. Jadalne są też młode pędy. W lecie roślina zakwita pięknymi, jasnofioletowymi, kielichowatymi kwiatami.

Taro ("Ucho Słonia")- bulwa
więcej informacji...
Taro ("Ucho Słonia")- bulwa
 
Cena: 9.98 zł
Cena: 2.98 zł
Oszczędzasz: 7.00 zł (71%)
Taro ("Ucho Słonia") (Colocasia esculenta) SUPER PROMOCJA!!! Ulubiona na Dalekim Wschodzie wieloletnia roślina jadalna i ozdobna z liści. Pochodzi z płd-wsch. Azji i wysp Pacyfiku. Tam osiąga rozmiary gigantyczne (sam liść dorasta do 1 m długości), jednak w Polsce roślina dorasta najwyżej do 2-2,5 metra wysokości. Taro ma duże ozdobne liście: długie i szerokie, jasnozielone, błyszczące, fałdowane na brzegach, (przypominają ucho słonia, stąd nazwa rośliny). Wszystkie części rośliny jadalne są po ugotowaniu: liście i przede wszystkim bardzo smaczne, słodkawe bulwy o konsystencji ziemniaka.

Taro (Ucho Słonia) (duże)
więcej informacji...
Taro (Ucho Słonia) (duże)
 
Cena: 98.92 zł
Cena: 89.96 zł
Oszczędzasz: 8.96 zł (10%)
Taro ("Ucho Słonia") (duże) (Colocasia esculenta) NOWOŚĆ!!! Ulubiona na Dalekim Wschodzie wieloletnia roślina jadalna i ozdobna z liści. Pochodzi z płd-wsch. Azji i wysp Pacyfiku. Tam osiąga rozmiary gigantyczne (sam liść dorasta do 1 m długości), jednak w Polsce roślina dorasta najwyżej do 2-2,5 metra wysokości. Taro ma duże ozdobne liście: długie i szerokie, jasnozielone, błyszczące, fałdowane na brzegach, (przypominają ucho słonia, stąd nazwa rośliny).
Wszystkie części rośliny jadalne są po ugotowaniu: liście i przede wszystkim bardzo smaczne, słodkawe bulwy o konsystencji ziemniaka. Bulwy mają długość od 15 do 50 cm i kształt lekko wydłużony. Liście można użytkować jak szpinak, a bulwy do zup, zapiekanek i jako danie główne.

Topinambur ekologiczny PREMIUM 1 kg
więcej informacji...
Topinambur ekologiczny PREMIUM 1 kg
 
Cena: 15.00 zł
Cena: 12.29 zł
Oszczędzasz: 2.71 zł (19%)

Topinambur francuski ekologiczny(Helianthus tuberosus "Fuseau" i "Violet de Rennes") Oferowana odmiana wyróżnia się wyjątkowo dobrym smakiem.
Topinambur jest u nas uprawiany tylko na naturalnym kompoście, BEZ NAWOZÓW SZTUCZNYCH, czyli bez azotanów i innych szkodliwych chemikaliów.

Dodajemy zawsze 10% bulw gratis !

Na życzenie wysyłamy przepisy kulinarne na potrawy z topinamburu gratis!

OGROMNE BULWY WYJĄTKOWEJ JAKOŚCI, specjalnie selekcjonowane ręcznie, w dwóch odmianach: o skórce fioletowej i jasnobrązowej.

Topinambur francuski  ekologiczny1kg
więcej informacji...
Topinambur francuski ekologiczny1kg
 
Cena: 12.90 zł
Cena: 11.50 zł
Oszczędzasz: 1.40 zł (11%)

Na zdjęciu: bulwy i kwiaty topinambura

Topinambur francuski ekologiczny(Helianthus tuberosus "Fuseau") jest rośliną wyjątkowo łatwą w uprawie i bez nakładu pracy daje duże plony smacznych bulw. Bulwy są lekkostrawne i nie zawierają szkodliwej solaniny, która jest w ziemniakach.

W odróżnieniu od wielu tanich topinamburów w sprzedaży (przeważnie odmian pastewnych)- oferowana przez nas odmiana zawiera zmniejszoną ilość inuliny (polisacharydu), czyli jest NAPRAWDĘ LEKKOSTRAWNA. Wysyłamy bulwy o skórce jasnobrązowej.
Topinambur jest u nas uprawiany tylko na naturalnym kompoście, BEZ NAWOZÓW SZTUCZNYCH, czyli bez azotanów i innych szkodliwych chemikaliów.

Topinambur francuski 3kg
więcej informacji...
Topinambur francuski 3kg
 
Cena: 29.50 zł
Cena: 26.20 zł
Oszczędzasz: 3.30 zł (12%)

Na zdjęciu: bulwy i kwiaty topinambura

Topinambur francuski (Helianthus tuberosus "Fuseau" i "Violet de Rennes") jest rośliną wyjątkowo łatwą w uprawie i bez nakładu pracy daje duże plony smacznych bulw. Bulwy są lekkostrawne i nie zawierają szkodliwej solaniny, która jest w ziemniakach.

W odróżnieniu od wielu tanich topinamburów w sprzedaży (przeważnie odmian pastewnych)- oferowana przez nas odmiana zawiera zmniejszoną ilość inuliny (polisacharydu), czyli jest NAPRAWDĘ LEKKOSTRAWNA. Wysyłamy bulwy o skórce jasnobrązowej i fioletowej.

Torreja japońska (czwórczak owocowy)
więcej informacji...
Torreja japońska (czwórczak owocowy)
 
Cena: 142.98 zł
Cena: 125.65 zł
Oszczędzasz: 17.33 zł (13%)
Torreja japońska (czwórczak owocowy) (Torreya nucifera) Unikat botaniczny. Bardzo rzadko spotykane zimozielone iglaste drzewo owocowe i ozdobne, pochodzi z Japonii, dorasta do 15 m wys. Igły ma ciemnozielone i błyszczące, gęsto, grzebieniasto ułożone na gałązkach. Pokrój ma wzniesiony, piramidalny. Zawiązuje duże nasiona, przypominające zielone śliwki (do 2,5 cm długości). Te nasiona są jadalne, bardzo smaczne, przypominają w smaku orzechy brazylijskie, mają wysoką zawartość białka i cukru.

Torreja kalifornijska (czwórczak owocowy)
więcej informacji...
Torreja kalifornijska (czwórczak owocowy)
 
Cena: 114.56 zł
Cena: 98.65 zł
Oszczędzasz: 15.91 zł (14%)
Torreja kalifornijska (czwórczak owocowy) (Torreya californica) Unikat botaniczny. Bardzo rzadko spotykane zimozielone iglaste drzewo owocowe i ozdobne, pochodzi gór Kalifornii, dorasta do 15 m wys. Igły ma ciemnozielone i błyszczące, gęsto, grzebieniasto ułożone na gałązkach (dłuższe, niż u torrei japońskiej). Pokrój ma wzniesiony, piramidalny. Zawiązuje duże nasiona, przypominające zielone śliwki (do 2,5-3 cm długości). Te nasiona są jadalne, bardzo smaczne, przypominają w smaku orzechy brazylijskie, mają wysoką zawartość białka i cukru.

Torreja kalifornijska (czwórczak owocowy)
więcej informacji...
Torreja kalifornijska (czwórczak owocowy)
 
Cena: 142.65 zł
Cena: 122.50 zł
Oszczędzasz: 20.15 zł (15%)
Torreja kalifornijska (czwórczak owocowy) (Torreya californica) Unikat botaniczny. Bardzo rzadko spotykane zimozielone iglaste drzewo owocowe i ozdobne, pochodzi z gór Kalifornii, dorasta do 15 m wys. Igły ma ciemnozielone i błyszczące, gęsto, grzebieniasto ułożone na gałązkach (dłuższe niż u torrei japońskiej). Pokrój ma wzniesiony, piramidalny. Zawiązuje duże nasiona, przypominające zielone śliwki (do 2,5-3 cm długości). Te nasiona są jadalne, bardzo smaczne, przypominają w smaku orzechy brazylijskie, mają wysoką zawartość białka i cukru.

Torreja pstra (czwórczak owocowy)
więcej informacji...
Torreja pstra (czwórczak owocowy)
 
Cena: 165.40 zł
Cena: 143.65 zł
Oszczędzasz: 21.75 zł (14%)
Torreja pstra (czwórczak owocowy) (Torreya nucifera "Variegata") Unikat botaniczny. Bardzo rzadko spotykane zimozielone iglaste drzewo owocowe i ozdobne, pochodzi z Japonii, dorasta do 15 m wys. Igły ma ciemnozielone i błyszczące, żółto, nieregularnie paskowane, gęsto, grzebieniasto ułożone na gałązkach. Pokrój ma wzniesiony, piramidalny. Zawiązuje duże nasiona, przypominające zielone śliwki (do 2,5 cm długości). Te nasiona są jadalne, bardzo smaczne, przypominają w smaku orzechy brazylijskie, mają wysoką zawartość białka i cukru.

Trawa cytrynowa olbrzymia
więcej informacji...
Trawa cytrynowa olbrzymia
 
Cena: 18.95 zł
Cena: 14.45 zł
Oszczędzasz: 4.50 zł (24%)
Trawa cytrynowa olbrzymia (Cymbopogon obtectus) Subtropikalna, gęsta i kępiasta, wieloletnia trawa z płaskimi i wąskimi zielonymi liśćmi, bardzo długimi, do 1 m długości i zwieszającymi się w dół. Do uprawy doniczkowej. Pochodzi z Australii. Liście tej trawy bardzo silnie pachną cytryną i są używane do aromatyzowania napojów i potraw.

Truskawka biała japońska (3 sztuki)
więcej informacji...
Truskawka biała japońska (3 sztuki)
 
Cena: 18.95 zł
Cena: 10.35 zł
Oszczędzasz: 8.60 zł (46%)
Truskawka biała japońska (trzy sztuki) (Fragaria vesca "Hatsukoi-no-kaori") PROMOCJA! Nowość wśród truskawek! Odmiana japońska o kremowo-biało-jasnoróżowych, bardzo smacznych owocach ozdobionych z zewnątrz czerwonymi nasionkami. Owoce są słodkie o nucie smakowej ananasowo-melonowej. Tworzy kępy do 20 cm wysokości o bardzo długich pędach odroślowych (może być sadzona w wiszących pojemnikach). Plonuje obficie od czerwca do października.
Dodatkowa zaleta to brak zainteresowania owocami przez ptaki, które nie zjadają plonu. Odporna na mróz.

[poprzednia]  [1-50]  [51-100]  [101-150]  [151-200]  [201-214]  [następna] [pokaż wszystko]
 

Dokładamy wszelkich starań aby publikowane zdjęcia i opisy były w pełni prawidłowe i kompletne. Niestety, nie możemy zagwarantować, że podane dane nie zawierają przypadkowych pomyłek i błędów. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub chęci uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt: (KLIKNIJ TUTAJ). Prezentowany katalog produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a ma jedynie charakter informacyjny. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za stosowanie produktów niezgodnie z obowiązującym prawem. Podane ceny są cenami brutto.

Copyright © Wspaniałe Ogrody Maryli. All rights reserved.