Wspaniałe Ogrody Maryli sklep ogrodniczy sadzonki nasiona naturalne kosmetyki
Wspaniałe Ogrody Maryli
     
    


Złóż zamówienie
 
<!WIELKA SPRZEDAŻ PROMOCYJNA!>
<NOWOŚCI>
<ROŚLINY>
Nasiona
Przedmioty dekoracyjne
SKLEP ZIELARSKI MARYLI
X! Porady ogrodnicze !X
Zapowiedzi sprzedaży
     Bambusy i trawy ozdobne
     Byliny ozdobne i paprocie ogrodowe
     Drzewa i krzewy iglaste
     Drzewa i krzewy liściaste
     Kaktusy ogrodowe
     Nasiona
     Palmy ogrodowe
     Pnącza ozdobne
     Rośliny do oczek wodnych
     Rośliny jadalne
     Rośliny święte i magiczne
     Rośliny tarasowe i balkonowe
     Zioła i rośliny przyprawowe
Zgłoszone opinie klientów

.

.

ORLEN paczka przelewy24.pl

.

.

Strona główna : Zapowiedzi sprzedaży : Rośliny jadalne :

[poprzednia]  [1-50]  [51-100]  [101-150]  [151-200]  [201-219]  [następna] [pokaż wszystko]

Kasztan jadalny (Maron)
więcej informacji...
Kasztan jadalny (Maron)
 
Cena: 26.68 zł
Cena: 19.65 zł
Oszczędzasz: 7.03 zł (27%)
Kasztan jadalny (Maron) (Castanea sativa "Nagymaroszi 22") Ta roślina nie ma nic wspólnego z popularnym parkowym kasztanowcem i jest całkowicie odporna na choroby kasztanowca. To bujnie rosnące, kolumnowe drzewo owocowe i ozdobne, dorasta do 15 m wysokości, często jest wielopniowe. Ma ozdobne, duże (do 20 cm długości), szerokie i błyszczące, ciemnozielone, sezonowe liście, które jesienią zmieniają kolor na żółty. Odmiana węgierska, samopylna, przystosowana do naszego klimatu, wcześnie dojrzewająca, plenna i całkowicie odporna na mróz.
Obficie owocuje jesienią: kolczaste jasnozielone łupiny zawierają błyszczące, ciemnobrązowe orzechy, podobne do kasztanów. Są jadalne po uprażeniu na patelni; są słodkie i bardzo smaczne: bardzo popularne we Francji i Włoszech.

Kasztan jadalny japoński
więcej informacji...
Kasztan jadalny japoński
 
Cena: 24.92 zł
Cena: 19.72 zł
Oszczędzasz: 5.20 zł (21%)
Kasztan jadalny japoński (Castanea crenata "Sakata") Roślina niespotykana w Polsce o jadalnych owocach kilkakrotnie większych od zwykłego kasztana jadalnego (marona). To bujnie rosnące drzewo owocowe i ozdobne, dorasta do 15 m wysokości, często jest wielopniowe. Ma ozdobne, duże (do 20 cm długości), szerokie i błyszczące, ciemnozielone, sezonowe liście. Obficie owocuje późną jesienią: kolczaste jasnozielone łupiny zawierają błyszczące, ciemnobrązowe orzechy, podobne do kasztanów (osiągają duże rozmiary, nawet wielkości piłki tenisowej). Są jadalne po uprażeniu na patelni; słodkie i bardzo smaczne: bardzo popularne w Japonii. Ta odmiana jest samopylna.

Kawa arabska (drzewo)
więcej informacji...
Kawa arabska (drzewo)
 
Cena: 124.50 zł
Kawa arabska (drzewo)(Coffea arabica nana) Karłowe drzewko ozdobne i jadalne, kwitnie i owocuje, pochodzi z Etiopii i Jemenu (zdjęcie "real foto"). Bardzo dobrze nadaje się do uprawy w doniczce w mieszkaniu. Dorasta najwyżej do ok. 1,2 m wys. Jej ozdobą są błyszczące ciemnozielone liście, białe pachnące kwiaty rozwijają się na wiosnę. Owoce zawiązują się bez zapylenia i dojrzewają późną jesienią. W każdym owocu znajdują się dwa nasiona, które po uprażeniu (np. na patelni) nadają się do przyrządzenia własnej "domowej" kawy.

Kiwi samopylne
więcej informacji...
Kiwi samopylne
 
Cena: 36.95 zł
Cena: 26.85 zł
Oszczędzasz: 10.10 zł (28%)
Kiwi (Actinidia deliciosa "Janine") SUPER PROMOCJA! Bujnie rosnące pnącze owocowe i ozdobne z Chin, dorasta do 10 m wysokości. Jest to odmiana samopylna (zawiązuje owoce bez dodatkowej rośliny-zapylacza). Ma bardzo duże (do 20 cm długości), sercowate, omszone, sezonowe, ciemnozielone liście. Pędy są czerwonawe i omszone. W czerwcu zakwita dużym, białokremowymi kwiatami, z których powstają duże, bardzo smaczne owoce (znane jako kiwi). Ta roślina dobrze rośnie i owocuje w Polsce.

Klon cukrowy (duży)
więcej informacji...
Klon cukrowy (duży)
 
Cena: 53.50 zł
Cena: 49.85 zł
Oszczędzasz: 3.65 zł (7%)
Klon cukrowy (duży) (Acer saccharum) NOWOŚĆ! Drzewo ozdobne i użytkowe (syrop klonowy), dorasta do 20 m wysokości, pochodzi płn-wsch Ameryki (jego liść znajduje się na fladze Kanady), tworzy kulistą koronę. Ma sezonowe, jasnozielone, 3-5 klapowe liście, które jesienią przebarwiają się na lśniące kolory: pomarańczowy, żółty i czerwony (jest wtedy wyjątkowo dekoracyjny). Sok z tego drzewa ma dużą zawartość cukru i po częściowym odparowaniu wody staje się słynnym syropem klonowym (znanym przysmakiem w USA i Kanadzie).

Klon ściętolistny
więcej informacji...
Klon ściętolistny
 
Cena: 18.65 zł
Cena: 14.59 zł
Oszczędzasz: 4.06 zł (22%)
Klon ściętolistny (Acer truncatum) NOWOŚĆ!!! Drzewko ozdobne i o cennych właściwościach leczniczych, dorasta do 4-6 m wysokości, pochodzi z płn.-wsch. Chin (Mandżuria) i Korei. Tworzy szeroką kulistą koronę. Liście ma sezonowe, klapowane, ciemnozielone i błyszczące, jesienią przybierają intensywne żółto-pomarańczowo-czerwone kolory. Kora dekoracyjna, szara, spękana.
Stwierdzono m.in. działanie lecznicze składników liści i uzyskiwanych z nich ekstraktów. Pozwalają one obniżyć poziom cukru we krwi działając leczniczo w cukrzycy, zmniejszają łaknienie, pozwalając leczyć otyłość. Potwierdzono także ich działanie przeciwbakteryjne i przeciwnowotworowe.

Kolcowój chiński słodki
więcej informacji...
Kolcowój chiński słodki
 
Cena: 16.89 zł
Cena: 14.85 zł
Oszczędzasz: 2.04 zł (13%)
Kolcowój chiński słodki (jagody Goji) (Lycium chinense "Sweet Berry") NOWOŚĆ! Unikalny krzew jadalny, owocowy, leczniczy i ozdobny, dorasta do 2,5 m wysokości, ma pokrój rozłożysty. Odmiana koreańska o słodkich owocach (zawartość cukru 3-4 razy większa niż u gatunku). Uznawany za cudowny lek w medycynie chińskiej, wzmacniający i dający długowieczność. Ma zwieszające się pędy, gęsto pokryte sezonowymi, ciemnozielonymi, owalnymi liśćmi.
Wiosną zakwita drobnymi kwiatkami z których (samopylnie) obficie powstają ciemnoczerwone, słodkie owoce o anyżkowym smaku (jadalne na surowo, ugotowane lub wysuszone). Jadalne są również młode pędy (po ugotowaniu- jak warzywo) i liście o smaku miętowym (wysuszone, do zaparzania herbaty ziołowej). Owoce i liście mają wysoką zawartość witaminy A. Wzrost bardzo szybki.

Kolcowój chiński wielkoowocowy PROMOCJA!
więcej informacji...
Kolcowój chiński wielkoowocowy PROMOCJA!
 
Cena: 28.99 zł
Cena: 19.85 zł
Oszczędzasz: 9.14 zł (32%)
Kolcowój chiński wielkoowocowy (jagody Goji) (Lycium chinense "New Big") PROMOCJA! Unikalny krzew jadalny, owocowy, leczniczy i ozdobny, dorasta do 2,5 m wysokości, ma pokrój rozłożysty. Odmiana koreańska o dużych owocach (2-3 razy większych niż u gatunku). Uznawany za cudowny lek w medycynie chińskiej, wzmacniający i dający długowieczność. Ma zwieszające się pędy, gęsto pokryte sezonowymi, ciemnozielonymi, owalnymi liśćmi.
Wiosną zakwita drobnymi kwiatkami z których (samopylnie) obficie powstają ciemnoczerwone, słodkie owoce o anyżkowym smaku(jadalne na surowo, ugotowane lub wysuszone). Jadalne są również młode pędy (po ugotowaniu- jak warzywo) i liście o smaku miętowym (wysuszone, do zaparzania herbaty ziołowej). Owoce i liście mają wysoką zawartość witaminy A. Wzrost bardzo szybki.

Kolcowój jadlany chiński
więcej informacji...
Kolcowój jadlany chiński
 
Cena: 18.89 zł
Cena: 12.49 zł
Oszczędzasz: 6.40 zł (34%)
Kolcowój jadalny chiński (jagody Goji) (Lycium chinense) NOWOŚĆ! Unikalny krzew jadalny, owocowy, leczniczy i ozdobny, dorasta do 2,5 m wysokości, ma pokrój rozłożysty. Uznawany za cudowny lek w medycynie chińskiej, wzmacniający i dający długowieczność. Ma zwieszające się pędy, gęsto pokryte sezonowymi, ciemnozielonymi, owalnymi liśćmi.
Wiosną zakwita drobnymi kwiatkami z których (samopylnie) obficie powstają drobne, ciemnoczerwone, słodkie owoce o anyżkowym smaku(jadalne na surowo, ugotowane lub wysuszone). Jadalne są również młode pędy (po ugotowaniu- jak warzywo) i liście o smaku miętowym (wysuszone, do zaparzania herbaty ziołowej). Owoce i liście mają wysoką zawartość witaminy A.

Kolcowój owocowy bursztynowy (duży)
więcej informacji...
Kolcowój owocowy bursztynowy (duży)
 
Cena: 39.99 zł
Cena: 36.59 zł
Oszczędzasz: 3.40 zł (9%)
Kolcowój owocowy bursztynowy (duży) (jagody Goji) (Lycium chinense "Amber Sweet") NOWOŚĆ! Unikalny krzew jadalny, owocowy, leczniczy i ozdobny, w odmianie o złocisto-pomarańczowych owocach, dorasta do 2,5 m wysokości, ma pokrój rozłożysty. Odmiana o słodkich i smacznych owocach (zawartość cukru 4 razy większa niż u gatunku). Uznawany za cudowny lek w medycynie chińskiej, wzmacniający i dający długowieczność. Ma zwieszające się pędy, gęsto pokryte sezonowymi, ciemnozielonymi, owalnymi liśćmi.
Wiosną zakwita drobnymi kwiatkami z których (samopylnie) obficie powstają bursztynowe, słodkie owoce o anyżkowym smaku (jadalne na surowo, ugotowane lub wysuszone). Jadalne są również młode pędy (po ugotowaniu- jak warzywo) i liście o smaku miętowym (wysuszone, do zaparzania herbaty ziołowej). Owoce i liście mają wysoką zawartość witaminy A.

Krzew parówkowy
więcej informacji...
Krzew parówkowy
 
Cena: 19.45 zł
Cena: 14.49 zł
Oszczędzasz: 4.96 zł (26%)
Krzew parówkowy (Palecznik chiński) (Decaisnea fargesii) PROMOCJA! Krzew owocowy i ozdobny do 2-3 m wys. z zachodnich Chin, gdzie jest uprawiany dla jadalnych owoców, przypominających kształtem parówki (stąd nazwa). Roślina o egzotycznym wyglądzie: ma bardzo długie (do 50 cm dł.) sezonowe, pierzaste i jasnozielone liście, wiosną zakwita gronami dzwonkowatych żółtawych kwiatów, z których rozwijają się (także samopylnie) ozdobne jadalne owoce- kiełbaskowate, przypominające parówki koloru niebieskiego. Owoce o słodkawym smaku są jadalne na surowo (doskonałe np. do dekoracji sałatek ze względu na niezwykły kolor).

Krzew parówkowy (większy)
więcej informacji...
Krzew parówkowy (większy)
 
Cena: 28.58 zł
Cena: 22.56 zł
Oszczędzasz: 6.02 zł (22%)
Krzew parówkowy (Palecznik chiński) (Decaisnea fargesii) Krzew owocowy i ozdobny do 2-3 m wys. z zachodnich Chin, gdzie jest uprawiany dla jadalnych owoców, przypominających kształtem parówki (stąd nazwa). Roślina o egzotycznym wyglądzie: ma bardzo długie (do 50 cm dł.) sezonowe, pierzaste i jasnozielone liście, wiosną zakwita gronami dzwonkowatych żółtawych kwiatów, z których rozwijają się (także samopylnie) ozdobne jadalne owoce- kiełbaskowate, przypominające parówki koloru niebieskiego. Owoce o słodkawym smaku są jadalne na surowo (doskonałe np. do dekoracji sałatek ze względu na niezwykły kolor).

Ksantoceras orzechowy
więcej informacji...
Ksantoceras orzechowy
 
Cena: 24.80 zł
Cena: 18.89 zł
Oszczędzasz: 5.91 zł (24%)
Ksantoceras orzechowy (Xanthoceras sorbifolium) NOWOŚĆ! Krzew ozdobny i owocowy z Chin, dorasta do 4 m wysokości. Ma sezonowe, pierzaste liście. Późną wiosną zakwita wiechami gwiazdkowatych kwiatów, z których rozwijają się zielone owoce wielkości piłki tenisowej. W środku tych owoców znajduje się kilka do kilkunastu jadalnych, słodkawych orzechów.

Kudrania owocowa (duża)
więcej informacji...
Kudrania owocowa (duża)
 
Cena: 69.70 zł
Cena: 62.40 zł
Oszczędzasz: 7.30 zł (11%)
Kudrania owocowa (duża) (Cudrania tricuspidata) Krzew owocowy ze wsch. Chin, dorasta do 3-4 m wysokości, ma rozłożysty pokrój. Liście sezonowe, owalne. Zakwita w lipcu, zawiązuje samopylnie liczne jadalne, słodkie owoce, podobne do dużych malin.

Kumkwat
więcej informacji...
Kumkwat
 
Cena: 43.40 zł
Cena: 28.85 zł
Oszczędzasz: 14.55 zł (34%)
Kumkwat (Fortunella japonica) NOWOŚĆ! Zimozielony krzew cytrusowy, owocowy i ozdobny. Kwitnie i owocuje, jest samopylny. Liście są ciemnozielone, owalne i błyszczące. Kwitnie cały rok białymi kwiatami z żółtymi pylnikami, mają silny, przyjemny zapach. Powstają z nich owoce wielkości małych śliwek, pomarańczowe, słodkie, lekko kwaskowate. Owoce są jadalne w całości (razem ze skórką), która w przeciwieństwie do innych cytrusów, jest całkowicie pozbawiona goryczki.
Owoce są jadalne na surowo lub do dżemów i przetworów.

Kumkwat - drzewko duże
więcej informacji...
Kumkwat - drzewko duże
 
Cena: 144.98 zł
Cena: 124.80 zł
Oszczędzasz: 20.18 zł (14%)
Kumkwat (drzewko duże) (Fortunella japonica) NOWOŚĆ! Zimozielony krzew cytrusowy, owocowy i ozdobny (zdjęcie środkowe to "real foto"). Wyjątkowo obficie kwitnie i owocuje, jest samopylny. Liście są ciemnozielone, owalne i błyszczące. Kwitnie cały rok białymi kwiatami z żółtymi pylnikami, mają silny, przyjemny zapach. Powstają z nich owoce wielkości małych śliwek, pomarańczowe, słodkie, lekko kwaskowate. Są tak liczne, że często zakrywają ulistnienie. Owoce są jadalne w całości (razem ze skórką), która w przeciwieństwie do innych cytrusów, jest całkowicie pozbawiona goryczki.
Owoce są jadalne na surowo lub do dżemów i przetworów.

Kurkuma (kłącza)
więcej informacji...
Kurkuma (kłącza)
 
Cena: 6.67 zł
Cena: 3.85 zł
Oszczędzasz: 2.82 zł (43%)
Kurkuma (kłącza) (Curcuma longa) NOWOŚĆ! Bylina przyprawowa i ozdobna z liści i kwiatów, do uprawy doniczkowej. Pochodzi z tropikalnej Azji, dorasta do 60 cm wysokości, tworzy gęste kępy wąskich, ciemnozielonych, wydłużonych liści. W lecie zakwita pięknymi, różowo-liliowymi kwiatami na wzniesionych łodygach.
Częścią jadalną jest kłącze, które po wysuszeniu i starciu używane jest do przyprawiania potraw (ma smak pikantny, daje potrawom kolor ciemnożółty).

Laurowiśnia wąskolistna
więcej informacji...
Laurowiśnia wąskolistna
 
Cena: 19.98 zł
Cena: 15.64 zł
Oszczędzasz: 4.34 zł (22%)
Laurowiśnia wąskolistna (Prunus lusitanica var. angustifolia) Zimozielony, gęsty krzew ozdobny i o jadalnych owocach, dorasta do 2 m wysokości, pochodzi z gór Hiszpanii i Portugalii. Ma ciemnozielone i błyszczące, lancetowate liście (do 12 cm długości). Młode pędy są czerwono zabarwione. Wczesnym latem obficie zakwita wielkimi (do 25 cm) kwiatostanami, złożonymi z wielu białych, pięknie pachnących kwiatów. Tworzą się z nich (samopylnie) dekoracyjne owoce-jagody, po dojrzeniu czarne. Te owoce są jadalne i słodkie Nadają się do przetworów, nalewek i kompotów.

Lejcesteria himalajska
więcej informacji...
Lejcesteria himalajska
 
Cena: 19.50 zł
Cena: 16.95 zł
Oszczędzasz: 2.55 zł (14%)
Lejcesteria himalajska (Leycesteria formosa) Krzew ozdobny i jadalny. Dorasta do 2 m wysokości i podobnej szerokości. Ma sezonowe, duże, ciemnozielone liście (do 17 cm długości). Piękne, purpurowo-białe zwisające kwiatostany pojawiają się obficie od czerwca do października. Tworzą się z nich czerwonopurpurowe, dekoracyjne grona jadalnych, słodkich po dojrzeniu owoców.

Leszczyna turecka
więcej informacji...
Leszczyna turecka
 
Cena: 24.59 zł
Cena: 19.68 zł
Oszczędzasz: 4.91 zł (20%)
Leszczyna turecka (Corylus colurna) NOWOŚĆ! Rzadko spotykana drzewiasta leszczyna. Drzewo owocowe i ozdobne, pochodzi z Bałkanów i zachodniej Azji, dorasta do 25 m wys. Tworzy wysmukły pień, kora szara, łuszcząca się tarczkowato. Korona stożkowata. Pędy pokrywają się jasnoszarą warstewką spękanego korka. Liście sezonowe, jasnozielone. Obficie obradza. Owocami są jadalne i smaczne orzechy (podobne wielkością i kształtem do orzechów laskowych), zebrane po 3-8 w zwisające pęczki, bardzo ozdobne, bo okryte frędzlowatą osłoną.

Lippia słodka
więcej informacji...
Lippia słodka
 
Cena: 16.89 zł
Cena: 14.55 zł
Oszczędzasz: 2.34 zł (14%)
Lippia słodka (Lippia dulcis) Zimozielona krzewinka jadalna i ozdobna do uprawy w pojemnikach. Popularna roślina w Azji i Ameryce Południowej, gdzie służy do słodzenia (bezkalorycznego!) napoi i potraw. Tworzy długie do 80 cm, pokładające się pędy, okryte piłkowanymi, zielonymi, fioletowo podbarwionymi liśćmi. Przez cały rok kwitnie okrągłymi kwiatostanami, złożonymi z kremowych kwiatków.
Liście zawierają duże ilości jadalnej substancji słodzącej (hernandulcyny), która jest dwa tysiące razy słodsza od cukru, jednak prawie w ogóle nie zawiera kalorii i może być w dowolnych ilościach spożywana, zwłaszcza przez osoby na diecie odchudzającej, diabetyków itp. Liście mogą być zjadane na surowo jak cukierki. Mają przyjemny, lekko miętowy smak.

Lukrecja słodka
więcej informacji...
Lukrecja słodka
 
Cena: 18.50 zł
Cena: 14.50 zł
Oszczędzasz: 4.00 zł (22%)
Lukrecja słodka (Glycyrrhiza glabra) NOWOŚĆ! Krzewiasta bylina jadalna, lecznicza i ozdobna, pochodzi z okolic Morza Śródziemnego i płd-zach. Azji, dorasta do 1,5 m wysokości, nadaje się do uprawy w pojemnikach w ogrodzie, na balkonie lub tarasie. Ma sezonowe, zielone, pierzaste liście. Późnym latem kwitnie biało-fioletowo-niebieskimi motylkowymi kwiatami. Korzenie zawierają jadalną glycyrrhizę- słodszą aż 50 razy od cukru. Korzenie są jadane po wysuszeniu jak cukierki. Sproszkowane korzenie można stosować do słodzenia potraw i napoi. Jadalne są też liście, używane jako zamiennik herbaty- mają właściwości antyalergiczne, przeciwzapalne, wzmacniające.

Malina alaskańska pomarańczowa
więcej informacji...
Malina alaskańska pomarańczowa
 
Cena: 27.22 zł
Cena: 24.35 zł
Oszczędzasz: 2.87 zł (11%)
Malina alaskańska pomarańczowa (Rubus spectabilis) NOWOŚĆ!!! Bujny i rozłożysty krzew owocowy (wczesne owoce!), pochodzi z południowej Alaski i pacyficznego wybrzeża Kanady i płn USA., dorasta do 1-2 m wysokości. Ma sezonowe, pierzaste, ciemnozielone liście- (do 20 cm długości). Wczesną wiosną zakwita pięknymi, ciemnoróżowymi kwiatami o średnicy do 3 cm. Owoce dojrzewają wyjątkowo wcześnie, bo już od maja, a zbiór trwa do lipca. Jadalne owoce są kuliste, w różnych odcieniach pomarańczowych i czerwonych, soczyste, słodkie i aromatyczne. Są doskonałymi owocami deserowymi, wytwarza się z nich także dżemy, wino owocowe i aromatyczne nalewki.

Malina chińska
więcej informacji...
Malina chińska
 
Cena: 16.76 zł
Cena: 14.55 zł
Oszczędzasz: 2.21 zł (14%)
Malina chińska (Rubus phoenicolasius) NOWOŚĆ! Malina owocowa i ozdobna, pochodzi z Dalekiego Wschodu, dorasta do 3 m wysokości. Łodygi i liście są podbarwione czerwono i okryte gęstymi czerwonymi włoskami. Zakwita gęstymi kwiatostanami z których powstają bardzo liczne, okrągłe, jadalne, czerwone owoce do 1 cm średnicy (smaczne i słodkie). Nadają się do spożywania na surowo lub do nalewek i przetworów.

Malina doniczkowa
więcej informacji...
Malina doniczkowa
 
Cena: 19.49 zł
Cena: 17.89 zł
Oszczędzasz: 1.60 zł (9%)
Malina doniczkowa (Rubus idaeus "Ruby Beauty") NOWOŚĆ! Malina owocowa, pierwsza odmiana przeznaczona do uprawy w doniczkach lub w małych ogrodach. Tworzy zwarte kępy wysokości 70-100 cm. Ma bardzo liczne, okrągłe owoce do 2 cm średnicy (smaczne i słodkie), o barwie ciemnoczerwonej. Nadają się do spożywania na surowo lub do nalewek i przetworów. Suszone liście służą do sporządzania leczniczych naparów skutecznych przeciwko grypie lub przeziębieniu.

Malina morelowa
więcej informacji...
Malina morelowa
 
Cena: 18.95 zł
Cena: 16.59 zł
Oszczędzasz: 2.36 zł (13%)
Malina morelowa (Rubus idaeus "Apricot") NOWOŚĆ! Malina owocowa, dorasta do 1,5 m wysokości. Zakwita gęstymi kwiatostanami z których powstają bardzo liczne, okrągłe, owoce do 2 cm średnicy (smaczne i słodkie), o barwie morelowej (pomarańczowej z różowym rumieńcem). Nadają się do spożywania na surowo lub do nalewek i przetworów. Suszone liście służą do sporządzania leczniczych naparów skutecznych przeciwko grypie lub przeziębieniu.

Malina purpurowa
więcej informacji...
Malina purpurowa
 
Cena: 16.79 zł
Cena: 14.35 zł
Oszczędzasz: 2.44 zł (15%)
Malina purpurowa (Rubus idaeus "Brandywine") NOWOŚĆ! Malina owocowa, mieszaniec maliny czarnej i czerwonej, dorasta do 1,5 m wysokości. Zakwita gęstymi kwiatostanami z których powstają bardzo liczne, okrągłe owoce do 2 cm średnicy (smaczne i słodkie), o barwie ciemnoczerwono-purpurowej. Nadają się do spożywania na surowo lub do nalewek i przetworów. Suszone liście służą do sporządzania leczniczych naparów skutecznych przeciwko grypie lub przeziębieniu.

Malino-truskawka japońska
więcej informacji...
Malino-truskawka japońska
 
Cena: 15.49 zł
Cena: 10.59 zł
Oszczędzasz: 4.90 zł (32%)
Malino-truskawka japońska (Rubus illecebrosus) PROMOCJA! Nisko rosnący (do 60 cm wysokości) gatunek japońskiej maliny. Zakwita w lipcu białymi kwiatami, z których powstają bardzo duże (średnica 3 cm) kuliste i błyszczące, jaskrawoczerwone owoce (przypominające bardziej truskawki niż maliny). Są jadalne, słodkawe i smaczne. Ze względu na piękny kolor stosowane są głównie do dekoracji deserów i ciast, a także do wyrobu dżemów, konfitur i napojów.

Mandarynka
więcej informacji...
Mandarynka
 
Cena: 22.49 zł
Cena: 18.64 zł
Oszczędzasz: 3.85 zł (18%)
Mandarynka (Citrus reticulata "Satsuma") NOWOŚĆ! Zimozielone drzewko owocowe i ozdobne do uprawy doniczkowej, dorasta do 2 m wysokości. To wyjątkowa odmiana bardzo plenna, samopylna i owocująca przez cały rok. Owoce są kuliste, długości 4-8 cm, o cienkiej, pomarańczowej skórce, słodkie i delikatne w smaku. Roślina nadaje się doskonale do uprawy mieszkaniowej (znosi wyższe temperatury i centralne ogrzewanie), jest bardzo dekoracyjna, kwitnie cały rok białymi i bardzo pachnącymi kwiatami.

Mandarynka (drzewko)
więcej informacji...
Mandarynka (drzewko)
 
Cena: 106.99 zł
Cena: 86.45 zł
Oszczędzasz: 20.54 zł (20%)
Mandarynka (drzewko) (Citrus reticulata "Satsuma") NOWOŚĆ! Zimozielone drzewko owocowe i ozdobne do uprawy doniczkowej, dorasta do 2 m wysokości. To wyjątkowa odmiana bardzo plenna, samopylna i owocująca przez cały rok. Owoce są kuliste, długości 4-8 cm, o cienkiej, pomarańczowej skórce, słodkie i delikatne w smaku. Roślina nadaje się doskonale do uprawy mieszkaniowej (znosi wyższe temperatury i centralne ogrzewanie), jest bardzo dekoracyjna, kwitnie cały rok białymi i bardzo pachnącymi kwiatami. Rośliny szczepione, dlatego od razu kwitną i owocują.

Mandarynka większa (drzewko)
więcej informacji...
Mandarynka większa (drzewko)
 
Cena: 134.50 zł
Cena: 95.65 zł
Oszczędzasz: 38.85 zł (29%)
Mandarynka większa (drzewko) (Citrus reticulata "Satsuma") PROMOCJA! Zimozielone drzewko owocowe i ozdobne do uprawy doniczkowej, dorasta do 2 m wysokości. To wyjątkowa odmiana bardzo plenna, samopylna i owocująca przez cały rok. Owoce są kuliste, długości 4-8 cm, o cienkiej, pomarańczowej skórce, słodkie i delikatne w smaku. Roślina nadaje się doskonale do uprawy mieszkaniowej (znosi wyższe temperatury i centralne ogrzewanie), jest bardzo dekoracyjna, kwitnie cały rok białymi i bardzo pachnącymi kwiatami. Rośliny szczepione, dlatego od razu kwitną i owocują.
WYSYŁKA GRATIS!

Miczella jagodowa
więcej informacji...
Miczella jagodowa
 
Cena: 16.49 zł
Cena: 12.55 zł
Oszczędzasz: 3.94 zł (24%)
Miczella jagodowa (Mitchella repens) NOWOŚĆ! Zimozielona bylina ozdobna i owocowa ze wschodniej części Kanady i USA. Tworzy kępy do 60 cm średnicy i 10 cm wysokości. Liście drobne, skórzaste, ciemnozielone z jaśniejszym unerwieniem. Kwitnie w czerwcu i lipcu drobnymi, jasnofioletowymi lub białymi kwiatami o pięknym zapachu. Powstają z nich samopylnie jadalne, słodkawe owoce-jagody, wielkości borówek.

Migdałowiec Halls Hardy
więcej informacji...
Migdałowiec Halls Hardy
 
Cena: 23.78 zł
Cena: 17.85 zł
Oszczędzasz: 5.93 zł (25%)
Migdałowiec Halls Hardy (Prunus dulcis "Halls Hardy") NOWOŚĆ! Drzewo owocowe z płn. Afryki i płd.-zach. Azji, dorasta do 5 m wysokości, tworzy szeroką koronę. Ma sezonowe, lancetowate liście. Wiosną zakwita dużymi (5cm średnicy) różowo-białymi kwiatami z których tworzą się owoce- migdały (owoce nie mają miąższu, skórka okrywa dużą jadalną i smaczną pestkę).
Ta amerykańska odmiana jest najlepiej przystosowana do uprawy w klimacie Polski, odporna na mróz i późne przymrozki.

Morwa biała (duża)
więcej informacji...
Morwa biała (duża)
 
Cena: 29.85 zł
Cena: 24.59 zł
Oszczędzasz: 5.26 zł (18%)
Morwa biała (duża) (Morus alba) NOWOŚĆ! Owocowe i ozdobne drzewko do 10 m wysokości pochodzi z Chin. Ma owalne, klapowane, sezonowe, jasnozielone liście do 20 cm długości, które przebarwiają się jesienią na złoto-żółty kolor. Pod koniec lata plonuje bardzo obficie białymi i różowymi smacznymi owocami o słodkim smaku (3 cm długości).

Morwa czarna
więcej informacji...
Morwa czarna
 
Cena: 19.89 zł
Cena: 13.59 zł
Oszczędzasz: 6.30 zł (32%)
Morwa czarna (Morus nigra) NOWOŚĆ! Owocowe i ozdobne drzewko do 10 m wysokości pochodzi z Chin. Ma owalne, klapowane, sezonowe, jasnozielone liście do 20 cm długości, które przebarwiają się jesienią na złoto-żółty kolor. Pod koniec lata plonuje bardzo obficie czarnymi i purpurowymi smacznymi owocami o słodkim smaku (3 cm długości).

Morwa czerwona
więcej informacji...
Morwa czerwona
 
Cena: 27.23 zł
Cena: 24.78 zł
Oszczędzasz: 2.45 zł (9%)
Morwa czerwona (Morus rubra) NOWOŚĆ! Owocowe i ozdobne drzewko do 10 m wysokości, pochodzi ze wschodnich USA. Ma owalne, klapowane, sezonowe, jasnozielone liście do 20 cm długości, które przebarwiają się jesienią na złoto-żółty kolor. Pod koniec lata plonuje bardzo obficie czerwonymi i pomarańczowymi smacznymi owocami o słodkim smaku (3 cm długości). Są spożywane na surowe lub stosowane do dżemów galaretek, nalewek lub do dekoracji deserów.

Morwa strzępolistna
więcej informacji...
Morwa strzępolistna
 
Cena: 34.80 zł
Morwa strzępolistna (Morus alba "Laciniata") NOWOŚĆ! Owocowe i ozdobne drzewko do 10 m wysokości pochodzi z Chin. Ma owalne, klapowane, sezonowe, głęboko powycinane, jasnozielone liście do 20 cm długości, przebarwiają się jesienią na złoto-żółty kolor. Pod koniec lata obficie białymi i różowymi smacznymi owocami o słodkim smaku (3 cm długości).

Muehlenbeckia owocowa
więcej informacji...
Muehlenbeckia owocowa
 
Cena: 14.45 zł
Cena: 10.65 zł
Oszczędzasz: 3.80 zł (27%)
Muehlenbeckia owocowa (Muehlenbeckia axillaris) NOWOŚĆ!!! Wyjątkowy krzew owocowy i ozdobny, do uprawy w pojemnikach lub w ogrodzie. Pochodzi z Nowej Zelandii. Półzimozielony (zachowuje częściowo liście w zimie), dorasta do 3 m wysokości, tworzy pokładające się długie pędy, które mogą być rozpinane na podporach (jak pnącze) lub zwieszające się. Pędy są gęsto okryte drobnymi, okrągłymi, ciemnozielonymi i błyszczącymi liśćmi. Latem zakwita gronami białych kwiatów, z których powstają białe, mięsiste, soczyste i słodkie, jadalne owoce o średnicy 0,5 cm. Owoce mogą być jadane na surowo lub ugotowane.

Nieśplik japoński
więcej informacji...
Nieśplik japoński
 
Cena: 14.89 zł
Cena: 12.45 zł
Oszczędzasz: 2.44 zł (17%)
Nieśplik japoński (Eriobotrya japonica) NOWOŚĆ! Zimozielone wieloletnie drzewo owocowe i ozdobne do uprawy doniczkowej, dorasta do 3-4 m wysokości. Ma duże do 30 cm długości, błyszczące, ciemnozielone liście. Późną jesienią zakwita wiechami pachnących, białych kwiatów, z których (samopylnie) rozwijają się żółte, jadalne owoce, przypominające wyglądem śliwki. Dojrzewają w ciągu zimy, aż do wiosny. Są słodkie i soczyste, nadają się do jedzenia na surowo i w przetworach.

Nieszpułka jadalna
więcej informacji...
Nieszpułka jadalna
 
Cena: 24.30 zł
Cena: 14.30 zł
Oszczędzasz: 10.00 zł (42%)
Nieszpułka jadalna (Mespilus germanica) NOWOŚĆ! Małe drzewo o krótkim pniu i o jadalnych owocach. Pokrój szeroki, rozłożysty, gęsty. Wzrost powolny, dorasta do 3-5 m wys., nadaje się do mniejszych ogrodów. Pochodzi z Azji Mniejszej, zostało rozpowszechnione przez starożytnych Rzymian. Liście jasnozielone, lancetowate, sezonowe 7-12 cm dł. Kwiaty 5-płatkowe, duże, białe, pojawiają się w czerwcu. Owoce kuliste, do 4 cm śr., mają gruszkowaty kształt.

Nowozelandzkie drzewko herbaciane
więcej informacji...
Nowozelandzkie drzewko herbaciane
 
Cena: 32.65 zł
Cena: 25.59 zł
Oszczędzasz: 7.06 zł (22%)
Nowozelandzkie drzewko herbaciane(Leptospermum scoparium "Reddy") NOWOŚĆ! Doskonałe do przyrządzania herbatki ziołowej! Bujny, zimozielony krzew ozdobny z liści i kwiatów, do uprawy doniczkowej. Dorasta do 1,5 m wysokości. Nadaje się do uprawy w mieszkaniu, na balkonie lub tarasie. Ma wzniesione łodygi, gęsto okryte wąskimi, purpurowo-zielonymi liśćmi. Latem na końcach pędów zakwitają liczne, wyjątkowo piękne kwiaty: purpurowo-różowe, karbowane z ciemnym środkiem.
W Nowej Zelandii liście tej rośliny służą do przyrządzania popularnej i orzeźwiającej herbaty ziołowej. Mają przyjemny aromat i smak wyrazisty, lekko żywiczny (należy parzyć je kilka minut dłużej, niż liście herbaty). Można użytkować liście suszone lub świeże (na szklankę herbaty trzeba użyć pół do 1 łyżeczki listków świeżych lub ususzonych).

Oliwka "Arbequina"
więcej informacji...
Oliwka "Arbequina"
 
Cena: 24.59 zł
Cena: 19.85 zł
Oszczędzasz: 4.74 zł (20%)
Oliwka "Arbequina" (Olea europaea "Arbequina") NOWOŚĆ! Zimozielone drzewko owocowe i ozdobne, dorasta do 3 m wysokości (w uprawie), może być przycinane i formowane. Ta odmiana jest uznawana za najbardziej wytrzymałą na mróz; uprawiana jest na północnej granicy zasięgu uprawy oliwek. Ma szarozielone, lancetowate liście, białawe od dołu. Nadaje się do uprawy doniczkowej w mieszkaniu, na balkonie lub tarasie. Obficie kwitnie białymi, pachnącymi kwiatami i owocuje (jest samopylna).

Oliwka-drzewko bonsai
więcej informacji...
Oliwka-drzewko bonsai
 
Cena: 78.39 zł
Cena: 68.89 zł
Oszczędzasz: 9.50 zł (13%)
Oliwka-drzewko bonsai (Olea europaea "Green Dwarf") NOWOŚĆ! Miniaturowe, zimozielone drzewko ozdobne, uformowane jak duża oliwka (z pniem i rozgałęzioną koroną), dorasta do 1,2 m wysokości, może być przycinane i formowane. Ma szarozielone, lancetowate liście, białawe od dołu. Nadaje się do uprawy doniczkowej w mieszkaniu, na balkonie lub tarasie. Obficie kwitnie białymi, pachnącymi kwiatami i owocuje samopylnie.

Oliwka-drzewko duże owocujące
więcej informacji...
Oliwka-drzewko duże owocujące
 
Cena: 75.50 zł
Cena: 65.23 zł
Oszczędzasz: 10.27 zł (14%)
Oliwka-drzewko (duża, owocująca) (Olea europaea) Zimozielone drzewko ozdobne, dorasta do 2 m wysokości, może być przycinane i formowane. Ma szarozielone, lancetowate liście, białawe od dołu. Nadaje się do uprawy doniczkowej w mieszkaniu, na balkonie lub tarasie. Obficie kwitnie białymi, pachnącymi kwiatami i owocuje.

Oliwnik japoński owocowy
więcej informacji...
Oliwnik japoński owocowy
 
Cena: 22.60 zł
Cena: 19.49 zł
Oszczędzasz: 3.11 zł (14%)
Oliwnik japoński owocowy (Elaeagnus umbellata) NOWOŚĆ! Gęsty, wzniesiony krzew ozdobny o jadalnych owocach, dorasta do 4,5 m wys., pochodzi z Dalekiego Wschodu. Liście sezonowe, zielone z połyskiem. Kwitnie wiosną biało-żółtymi, drobnymi, pięknie i bardzo mocno pachnącymi, miododajnymi kwiatami, z których powstają (samopylnie!) bardzo liczne jadalne, słodkawe, mięsiste owoce do 0,8 cm długości. Krzew plonuje bardzo obficie.
Te owoce są bogatym źródłem witaminy C, beta-karotenu i przeciw-nowotworowego likopenu (zwierają nawet 17 razy więcej likopenu niż pomidory!)

Oliwnik owocowy wielkokwiatowy (duży)
więcej informacji...
Oliwnik owocowy wielkokwiatowy (duży)
 
Cena: 45.89 zł
Cena: 38.75 zł
Oszczędzasz: 7.14 zł (16%)
Oliwnik owocowy wielkokwiatowy (duży)(Elaeagnus multiflora "Sweet Red") NOWOŚĆ! Gęsty, wzniesiony, bezcierniowy krzew ozdobny o jadalnych owocach, dorasta do 2 m wys., pochodzi z Dalekiego Wschodu. Liście sezonowe, zielone z połyskiem. Kwitnie wiosną białymi, pięknie i bardzo mocno pachnącymi, miododajnymi kwiatami, z których powstają (samopylnie!) bardzo liczne jadalne, czerwone, słodkie, mięsiste owoce o średnicy do 2 cm. Krzew plonuje bardzo obficie. Owoce dojrzewają w sierpniu, nie opadają, a z czasem stają się coraz bardziej słodkie.
Te owoce są bogatym źródłem witaminy E, C, beta-karotenu i likopenu (zwierają nawet 20 razy więcej likopenu niż pomidory!) Likopen jest powszechnie uznanym środkiem w zapobieganiu i leczeniu nowotworów. Owoce zawierają także dużo nienasyconych, cennych kwasów tłuszczowych, co jest niespotykane wśród owoców.

Oliwnik srebrzysty
więcej informacji...
Oliwnik srebrzysty
 
Cena: 19.30 zł
Cena: 12.95 zł
Oszczędzasz: 6.35 zł (33%)
Oliwnik srebrzysty (Elaeagnus commutata "Quicksilver") PROMOCJA! Gęsty, wzniesiony krzew ozdobny, o jadalnych owocach, dorasta do 4 m wys., pochodzi z Ameryki Północnej. Jego najpiękniejszą ozdobą są owalne liście, sezonowe i srebrzyste z pięknym połyskiem. Kwitnie wiosną żółtymi kwiatami, z których powstają jadalne, słodkawe owoce do 1 cm długości.

Orzech Pekan
więcej informacji...
Orzech Pekan
 
Cena: 37.80 zł
Cena: 28.89 zł
Oszczędzasz: 8.91 zł (24%)
Orzech Pekan (Carya illinoensis "Missouri Hardy Pekan") NOWOŚĆ! Unikalne drzewo orzechodajne z USA, jedna z najbardziej odpornych na mróz i plennych odmian, osiąga 20 m wysokości, tworzy piramidalną koronę. Ma orzechy podłużne, bardzo smaczne, 6 cm długości. Liście są sezonowe, pierzaste, ciemnozielone, jesienią przebarwiają się na żółto.

Orzesznik hikora
więcej informacji...
Orzesznik hikora
 
Cena: 24.40 zł
Cena: 16.59 zł
Oszczędzasz: 7.81 zł (33%)
Orzesznik hikora (Carya ovata) NOWOŚĆ! Drzewo owocowe, dorasta do 25 m wysokości, pochodzi ze wschodnich USA i Kanady. Ma sezonowe, pierzaste, ciemnozielone liście, przebarwiające się jesienią na złocistożółto. Tworzy stożkowatą, gęstą koronę. Kora pnia jest dekoracyjna, łuszcząca się, szarobrązowa. Wczesną jesienią owocuje okrągłymi orzechami (6 cm średnicy), jadalnymi i smacznymi.

Orzesznik hikora (większy)
więcej informacji...
Orzesznik hikora (większy)
 
Cena: 34.85 zł
Cena: 28.78 zł
Oszczędzasz: 6.07 zł (18%)
Orzesznik hikora (większy)(Carya ovata) NOWOŚĆ! Drzewo owocowe, dorasta do 25 m wysokości, pochodzi ze wschodnich USA i Kanady. Ma sezonowe, pierzaste, ciemnozielone liście, przebarwiające się jesienią na złocisto-żółto. Tworzy stożkowatą, gęstą koronę. Kora pnia jest dekoracyjna, łuszcząca się, szarobrązowa. Wczesną jesienią owocuje okrągłymi orzechami (6 cm średnicy), jadalnymi i smacznymi.

[poprzednia]  [1-50]  [51-100]  [101-150]  [151-200]  [201-219]  [następna] [pokaż wszystko]
 

Dokładamy wszelkich starań aby publikowane zdjęcia i opisy były w pełni prawidłowe i kompletne. Niestety, nie możemy zagwarantować, że podane dane nie zawierają przypadkowych pomyłek i błędów. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub chęci uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt: (KLIKNIJ TUTAJ). Prezentowany katalog produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a ma jedynie charakter informacyjny. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za stosowanie produktów niezgodnie z obowiązującym prawem. Podane ceny są cenami brutto.

Copyright © Wspaniałe Ogrody Maryli. All rights reserved.