Wspaniałe Ogrody Maryli
     
    


Złóż zamówienie
 
<!WIELKA SPRZEDAŻ PROMOCYJNA!>
<NOWOŚCI>
<ROŚLINY>
Nasiona
Przedmioty dekoracyjne
SKLEP ZIELARSKI MARYLI
X! Porady ogrodnicze !X
Zapowiedzi sprzedaży
     Bambusy i trawy ozdobne
     Byliny ozdobne i paprocie ogrodowe
     Drzewa i krzewy iglaste
     Drzewa i krzewy liściaste
     Kaktusy ogrodowe
     Nasiona
     Palmy ogrodowe
     Pnącza ozdobne
     Rośliny do oczek wodnych
     Rośliny jadalne
     Rośliny święte i magiczne
     Rośliny tarasowe i balkonowe
     Zioła i rośliny przyprawowe
Zgłoszone opinie klientów

.

.

ORLEN paczka przelewy24.pl

.

.

Strona główna : Zapowiedzi sprzedaży : Rośliny jadalne :

Papauma nowozelandzka
powiększ...

Papauma nowozelandzka

(10 głosów)

 
Cena: 17.75 zł
Cena: 14.85 zł
Oszczędzasz: 2.90 zł (17%)
Kod: ppm

W sprzedaży: chwilowo brak - zapytanie o dostępność


Papauma nowozelandzka (Griselinia littoralis "Whenuapai") NOWOŚĆ! Unikat botaniczny. Zimozielony krzew ozdobny, leczniczy i owocowy do uprawy doniczkowej w ogrodzie, na balkonie lub tarasie. Dorasta do 1,5-2 m wysokości (w uprawie doniczkowej), tworzy wzniesioną, luźną koronę. Ma owalne, błyszczące, jasnozielone liście do 7 cm długości, osadzone na żółtych ogonkach liściowych. Wiosną i jesienią zakwita gęstymi gronami drobnych, białych kwiatków, z których powstają liczne jadalne owoce-jagody o średnicy do 0,5 cm. Mają smak kwaskowaty, stosowane są do sporządzania nalewek i jako dodatek do kompotów, dżemów lub konfitur. Napar z kory leczy schorzenia skórne takie jak uporczywe wypryski i egzema.
Lubi glebę średnio-żyzną, przepuszczalną (na dno doniczki układamy grubą warstwę drenażu np. żwir lub kawałki styropianu) i słońce albo półcień. Wytrzymuje bardzo silny wiatr i zasolenie, dobrze rośnie w pasie nadmorskim. Nie jest całkowicie odporna na mróz (toleruje krótkotrwałe spadki temperatury do -10 st., dlatego powinna być uprawiana w donicy i zimowana w jasnym, zabezpieczonym przed mrozem pomieszczeniu. Nawożenie nawozami wieloskładnikowymi w okresie kwiecień-lipiec. Przycinać należy tylko większe rośliny, gdyż wolno odrasta po cięciu.
WYSYŁAMY ROŚLINY WYSOKOŚCI 35-40 CM, UKORZENIONE W POJEMNIKACH.

Super
Dobry
OK
Taki sobie
Nie odpowiada mi

 

Dokładamy wszelkich starań aby publikowane zdjęcia i opisy były w pełni prawidłowe i kompletne. Niestety, nie możemy zagwarantować, że podane dane nie zawierają przypadkowych pomyłek i błędów. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub chęci uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt: (KLIKNIJ TUTAJ). Prezentowany katalog produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a ma jedynie charakter informacyjny. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za stosowanie produktów niezgodnie z obowiązującym prawem. Podane ceny są cenami brutto.

Copyright © Wspaniałe Ogrody Maryli. All rights reserved.