Wspaniałe Ogrody Maryli
     
    


Złóż zamówienie
 
<!WIELKA SPRZEDAŻ PROMOCYJNA!>
<NOWOŚCI>
<ROŚLINY>
Nasiona
Przedmioty dekoracyjne
SKLEP ZIELARSKI MARYLI
X! Porady ogrodnicze !X
Zapowiedzi sprzedaży
     Bambusy i trawy ozdobne
     Byliny ozdobne i paprocie ogrodowe
     Drzewa i krzewy iglaste
     Drzewa i krzewy liściaste
     Kaktusy ogrodowe
     Nasiona
     Palmy ogrodowe
     Pnącza ozdobne
     Rośliny do oczek wodnych
     Rośliny jadalne
     Rośliny święte i magiczne
     Rośliny tarasowe i balkonowe
     Zioła i rośliny przyprawowe
Zgłoszone opinie klientów

.

.

ORLEN paczka przelewy24.pl

.

.

Strona główna : Zapowiedzi sprzedaży : Rośliny jadalne :

Podokarpus owocowy
powiększ...

Podokarpus owocowy

(6 głosów)

 
Cena: 23.60 zł
Cena: 16.34 zł
Oszczędzasz: 7.26 zł (31%)
Kod: podkrO

W sprzedaży: chwilowo brak - zapytanie o dostępność


Podokarpus owocowy (Podocarpus macrophyllus) NOWOŚĆ! Owocowe i ozdobne, zimozielone drzewo iglaste z Japonii i Chin, dorasta do 5 m wysokości, ma pokrój luźny, piramidalny. Ma wyjątkowo piękne ulistnienie: długie do 9 cm, wąskie igły, ciemnozielono-niebieskawe, są osadzone na gałęziach w parasolowatych okółkach.
Samopylny, owocuje gęstymi gronami podwójnych owoców, podobnymi do dużych borówek. Uwaga! Jadalna jest tylko mięsista, granatowa po dojrzeniu pierwsza część owocu. Druga część koloru jasnozielonego (nasiono właściwe) jest niejadalna, szkodliwa. Te dwie części owocu widoczne są na zdjęciu na dole z lewej.
Pierwsza, granatowa, mięsista, słodka i bardzo smaczna część owocu jest jadalna na surowo lub po ugotowaniu. Nadaje się do sporządzania przetworów (dżemów, konfitur, galaretek i nalewek), którym nadaje doskonały smak i aromat.
Rośnie dość wolno, dlatego nadaje się do uprawy w małych ogrodach, w pojemnikach i na bonsai. Lubi półcień i cień oraz gleby żyzne, wilgotne. Nadaje się do uprawy w gruncie na zachodzie Polski i w rejonie nadmorskim w miejscach osłoniętych i pod częściowym okryciem w zimie (okrycie kilkoma warstwami włókniny podczas mrozu poniżej -12 st). Na pozostałym terenie do uprawy doniczkowej (rośliny w doniczkach muszą zimować w jasnym pomieszczeniu, zabezpieczonym przed mrozem).
WYSYŁAMY ROŚLINY WYSOKOŚCI 20-25 CM, UKORZENIONE W POJEMNIKACH.

Super
Dobry
OK
Taki sobie
Nie odpowiada mi

 

Dokładamy wszelkich starań aby publikowane zdjęcia i opisy były w pełni prawidłowe i kompletne. Niestety, nie możemy zagwarantować, że podane dane nie zawierają przypadkowych pomyłek i błędów. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub chęci uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt: (KLIKNIJ TUTAJ). Prezentowany katalog produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a ma jedynie charakter informacyjny. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za stosowanie produktów niezgodnie z obowiązującym prawem. Podane ceny są cenami brutto.

Copyright © Wspaniałe Ogrody Maryli. All rights reserved.