Wspaniałe Ogrody Maryli
     
    


Złóż zamówienie
 
<!WIELKA SPRZEDAŻ PROMOCYJNA!>
<NOWOŚCI>
<ROŚLINY>
Nasiona
Przedmioty dekoracyjne
SKLEP ZIELARSKI MARYLI
X! Porady ogrodnicze !X
Zapowiedzi sprzedaży
     Bambusy i trawy ozdobne
     Byliny ozdobne i paprocie ogrodowe
     Drzewa i krzewy iglaste
     Drzewa i krzewy liściaste
     Kaktusy ogrodowe
     Nasiona
     Palmy ogrodowe
     Pnącza ozdobne
     Rośliny do oczek wodnych
     Rośliny jadalne
     Rośliny święte i magiczne
     Rośliny tarasowe i balkonowe
     Zioła i rośliny przyprawowe
Zgłoszone opinie klientów

.

.

ORLEN paczka przelewy24.pl

.

.

Strona główna : Zapowiedzi sprzedaży : Rośliny jadalne :

Sosna chińska (jadalna)
powiększ...

Sosna chińska (jadalna)

(5 głosów)

 
Cena: 25.23 zł
Cena: 21.45 zł
Oszczędzasz: 3.78 zł (15%)
Kod: sosCP

W sprzedaży: chwilowo brak - zapytanie o dostępność


Sosna chińska (jadalna)(Pinus armandii var. armandii) NOWOŚĆ!!! Drzewo ozdobne iglaste i o jadalnych nasionach, także lecznicze, dorasta do 20 m wysokości, ma luźną, stożkowatą koronę. Bardzo ozdobne igły zebrane po 5 na krótkopędach, zielononiebieskie, gęsto osadzone na gałązkach, długości aż do 20 cm, lekko wygięte, zwisające, miękkie. Kora gładka, jasnobrązowa, z wiekiem ciemnieje i pęka. Bardzo duże szyszki długości do 22 cm, zawierają duże nasiona jasnobrązowe, długości 10–16 mm. Te nasiona są jadalne na surowo i po ugotowaniu, bardzo smaczne, mają podobny smak i zastosowanie jak nasiona sosny pinii tzw. "orzeszki piniowe" (do ciast, deserów, farszu itp.)
Żywica jest cennym środkiem leczniczym: stosuje się ją zewnętrznie do leczenia wszelkich problemów skórnych (wypryski, egzema, wrzody) lub jako dodatek do inhalacji w leczeniu przeziębienia i grypy.
Rośnie w słońcu, w glebie niezbyt żyznej, ubogiej i przepuszczalnej, nawet suchej i piaszczystej. Nie znosi gleby ciężkiej i mokrej. Odporna na mróz. Nadaje się także nadrzewko bonsai.
WYSYŁAMY DRZEWKA WYSOKOŚCI 40-45 CM, UKORZENIONE W POJEMNIKACH.

Super
Dobry
OK
Taki sobie
Nie odpowiada mi

 

Dokładamy wszelkich starań aby publikowane zdjęcia i opisy były w pełni prawidłowe i kompletne. Niestety, nie możemy zagwarantować, że podane dane nie zawierają przypadkowych pomyłek i błędów. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub chęci uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt: (KLIKNIJ TUTAJ). Prezentowany katalog produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a ma jedynie charakter informacyjny. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za stosowanie produktów niezgodnie z obowiązującym prawem. Podane ceny są cenami brutto.

Copyright © Wspaniałe Ogrody Maryli. All rights reserved.