Wspaniałe Ogrody Maryli sklep ogrodniczy sadzonki nasiona naturalne kosmetyki
Wspaniałe Ogrody Maryli
     
    


Złóż zamówienie
 
<!WIELKA SPRZEDAŻ PROMOCYJNA!>
<NOWOŚCI>
<ROŚLINY>
Nasiona
Przedmioty dekoracyjne
SKLEP ZIELARSKI MARYLI
X! Porady ogrodnicze !X
Zapowiedzi sprzedaży
     Bambusy i trawy ozdobne
     Byliny ozdobne i paprocie ogrodowe
     Drzewa i krzewy iglaste
     Drzewa i krzewy liściaste
     Kaktusy ogrodowe
     Nasiona
     Palmy ogrodowe
     Pnącza ozdobne
     Rośliny do oczek wodnych
     Rośliny jadalne
     Rośliny święte i magiczne
     Rośliny tarasowe i balkonowe
     Zioła i rośliny przyprawowe
Zgłoszone opinie klientów

.

.

ORLEN paczka przelewy24.pl

.

.

Strona główna : Zapowiedzi sprzedaży : Rośliny jadalne :

Topinambur francuski  ekologiczny1kg
powiększ...

Topinambur francuski ekologiczny1kg

(41 głosów)

 
Cena: 12.90 zł
Cena: 11.50 zł
Oszczędzasz: 1.40 zł (11%)
Kod: Topi 1 kg

W sprzedaży: chwilowo brak - zapytanie o dostępność


Na zdjęciu: bulwy i kwiaty topinambura

Topinambur francuski ekologiczny(Helianthus tuberosus "Fuseau") jest rośliną wyjątkowo łatwą w uprawie i bez nakładu pracy daje duże plony smacznych bulw. Bulwy są lekkostrawne i nie zawierają szkodliwej solaniny, która jest w ziemniakach.

W odróżnieniu od wielu tanich topinamburów w sprzedaży (przeważnie odmian pastewnych)- oferowana przez nas odmiana zawiera zmniejszoną ilość inuliny (polisacharydu), czyli jest NAPRAWDĘ LEKKOSTRAWNA. Topinambur jest u nas uprawiany tylko na naturalnym kompoście, BEZ NAWOZÓW SZTUCZNYCH, czyli bez azotanów i innych szkodliwych chemikaliów.
Tanie, bardzo duże bulwy, oferowane gdzie indziej w sprzedaży są niemal ze 100% pewnością uprawiane na dużych dawkach sztucznych nawozów azotowych; takie bulwy wyglądają ładnie, jednak są niesmaczne i psują się bardzo szybko.


Bulwy nie wymagają obierania, bo skórka sama odchodzi po ugotowaniu bulwy. Po ugotowaniu nadaje się do przyrządzania rozmaitych potraw: jako danie samodzielne lub do zup i innych potraw gotowanych lub duszonych.
Sadzimy go do gruntu w okresie od października do połowy maja, gdy tylko ziemia nie jest zamarznięta. Może rosnąć 3 lata na tym samym miejscu. Jest całkowicie odporny na mróz, szkodniki i choroby i dobrze rośnie na każdej glebie, z wyjątkiem bardzo mokrych. Nie wymaga odchwaszczania, a podlewanie jest konieczne tylko przy długotrwałej suszy. Bulwy są całkowicie odporne na mróz i zimą mogą być przechowywane bez obawy przemarznięcia. Roślina rozrasta się przez podziemne kłącza. Tworzy gęsto ulistnione łodygi, wysokie do 3 metrów, jesienią zakwitają dużymi żółtymi kwiatami. Oferowana odmiana wyróżnia się wyjątkowo dobrym smakiem.

Wysyłamy bulwy o skórce jasnobrązowej.

Na życzenie wysyłamy przepisy kulinarne na potrawy z topinamburu gratis!

Wysyłamy:Bulwy długości 3-10 cm

Doskonały
Dobry
Przeciętny
Dostateczny
Nie odpowiada mi

 

Dokładamy wszelkich starań aby publikowane zdjęcia i opisy były w pełni prawidłowe i kompletne. Niestety, nie możemy zagwarantować, że podane dane nie zawierają przypadkowych pomyłek i błędów. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub chęci uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt: (KLIKNIJ TUTAJ). Prezentowany katalog produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a ma jedynie charakter informacyjny. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za stosowanie produktów niezgodnie z obowiązującym prawem. Podane ceny są cenami brutto.

Copyright © Wspaniałe Ogrody Maryli. All rights reserved.