Wspaniałe Ogrody Maryli
     
    


Złóż zamówienie
 
<!WIELKA SPRZEDAŻ PROMOCYJNA!>
<NOWOŚCI>
<ROŚLINY>
Nasiona
Przedmioty dekoracyjne
SKLEP ZIELARSKI MARYLI
X! Porady ogrodnicze !X
Zapowiedzi sprzedaży
     Bambusy i trawy ozdobne
     Byliny ozdobne i paprocie ogrodowe
     Drzewa i krzewy iglaste
     Drzewa i krzewy liściaste
     Kaktusy ogrodowe
     Nasiona
     Palmy ogrodowe
     Pnącza ozdobne
     Rośliny do oczek wodnych
     Rośliny jadalne
     Rośliny święte i magiczne
     Rośliny tarasowe i balkonowe
     Zioła i rośliny przyprawowe
Zgłoszone opinie klientów

.

.

ORLEN paczka przelewy24.pl

.

.

Strona główna : Zapowiedzi sprzedaży : Rośliny jadalne :

Yacon (bulwa)
powiększ...

Yacon (bulwa)

(73 głosów)

 
Cena: 17.82 zł
Cena: 14.56 zł
Oszczędzasz: 3.26 zł (19%)
Kod: B_yac 1 szt.

W sprzedaży: chwilowo brak - zapytanie o dostępność


(Smallanthus sonchifolius) NOWOŚĆ! Roślina bulwiasta jadalna i lecznicza z Ameryki Południowej. Jadalne są bulwy (po ugotowaniu) oraz napar z liści. Yacon posiada wyjątkowo dobroczynne właściwości: jego części zielone zawierają cenne substancje (kwas protokatechowy, chlorogenowy, kawowy i ferulowy), które działają silnie przeciwwirusowo, przeciwgrzybiczo i antybakteryjnie. Wykazują najsilniejsze w świecie roślinnym działanie przeciwutleniające i zwalczające wolne rodniki. Z tego powodu zapobiegają powstawaniu i rozwojowi zmian nowotworowych, a nawet zdolne są do aktywnego zwalczania już istniejących zmian nowotworowych.
Ma silne działanie probiotyczne: zawarta w bulwach Yaconu inulina i cukry (frukto-oligosacharydy) wspomagają rozwój przyjaznych dla organizmu bakterii Bifidus w jelicie grubym. Bakterie Bifidus zmieniają odczyn w jelicie, co likwiduje szkodliwe bakterie (np. Candida) i chronią w ten sposób jelito grube przed rozwojem nowotworów. Cukry, zawarte w Yacon, służą wyłącznie dobroczynnym bakteriom, a nie są przyswajane przez organizm ludzki i nie dodają żadnych kalorii, czyli nie powodują przybierania na wadze i mogą być spożywane bez obaw przez cukrzyków i osoby na diecie odchudzającej.
Inulina jest probiotykiem o zbawiennym działaniu dla układu trawiennego i całego organizmu. Nie dodaje kalorii, ponieważ nie ulega szybkiemu trawieniu. Przeciwdziała zaparciom, obniża poziom glukozy we krwi (przez co zapobiega rozwojowi cukrzycy), zwiększa przyswajalność wapnia (profilaktyka osteoporozy), redukuje szkodliwe trójglicerydy i cholesterol LDL. Ogólnie ma silne działanie antynowotworowe, utrudnia powstanie i rozwój nowotworów, zwłaszcza w przewodzie pokarmowym.
Ekstrakty z Yacon są szczególnie polecane dla osób cierpiących na choroby wirusowe, zakażenia bakteryjne lub grzybicze oraz jako kuracja regenerująca po antybiotykoterapii. Są niezastąpione w profilaktyce nowotworów i skutecznie wspomagają ich zwalczanie, zwiększając jednocześnie odporność całego organizmu.
Lubi słońce i gleby żyzne, wilgotne i przepuszczalne. Roślina ciepłolubna, nieodporna na mróz, ma wymagania uprawowe podobne do kanny: bulwę sadzimy do doniczki tak aby bulwa była zakryta ziemią, w temperaturze pokojowej od lutego/marca. Wyrośnięte sadzonki sadzimy na miejsce stałe po 20 maja. Obficie podlewamy i regularnie nawozimy w okresie wzrostu. Po kwitnieniu bulwy ostrożnie wykopujemy i przechowujemy przez zimę najlepiej w temp. ok. +4 st. w lekko wilgotnym torfie. Poza terenem Polski zachodniej najlepiej rośnie uprawiany w szklarni (konieczny jest wydłużony okres wegetacji).
CENA DOTYCZY 1 BULWY YACON O DŁUGOŚCI 10-20 CM.

Super
Dobry
OK
Taki sobie
Nie odpowiada mi

 

Dokładamy wszelkich starań aby publikowane zdjęcia i opisy były w pełni prawidłowe i kompletne. Niestety, nie możemy zagwarantować, że podane dane nie zawierają przypadkowych pomyłek i błędów. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub chęci uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt: (KLIKNIJ TUTAJ). Prezentowany katalog produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a ma jedynie charakter informacyjny. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za stosowanie produktów niezgodnie z obowiązującym prawem. Podane ceny są cenami brutto.

Copyright © Wspaniałe Ogrody Maryli. All rights reserved.