Wspaniałe Ogrody Maryli
     
    


Złóż zamówienie
 
<!WIELKA SPRZEDAŻ PROMOCYJNA!>
<NOWOŚCI>
<ROŚLINY>
Nasiona
Przedmioty dekoracyjne
SKLEP ZIELARSKI MARYLI
X! Porady ogrodnicze !X
Zapowiedzi sprzedaży
     Bambusy i trawy ozdobne
     Byliny ozdobne i paprocie ogrodowe
     Drzewa i krzewy iglaste
     Drzewa i krzewy liściaste
     Kaktusy ogrodowe
     Nasiona
     Palmy ogrodowe
     Pnącza ozdobne
     Rośliny do oczek wodnych
     Rośliny jadalne
     Rośliny święte i magiczne
     Rośliny tarasowe i balkonowe
     Zioła i rośliny przyprawowe
Zgłoszone opinie klientów

.

.

ORLEN paczka przelewy24.pl

.

.

Strona główna : Zapowiedzi sprzedaży : Rośliny jadalne :

Cytrus Limekwat (drzewko)
powiększ...

Cytrus Limekwat (drzewko)

(10 głosów)

 
Cena: 119.95 zł
Cena: 87.85 zł
Oszczędzasz: 32.10 zł (27%)
Kod: limk

W sprzedaży: chwilowo brak - zapytanie o dostępność


Cytrus Limekwat (drzewko) (Citrus × floridana "Eustis") NOWOŚĆ! Zimozielone drzewko owocowe i ozdobne (mieszaniec limonki i kumkwata) do uprawy doniczkowej, dorasta do 1,5 m wysokości. Roślina bardzo plenna, samopylna i owocująca przez cały rok. Owoce są wielkości mirabelek, owalne, wydłużone, o jasnożółtej skórce i soczystym, słodkim i aromatycznym miąższu. Te owoce są jadane na surowo (w całości, skórka też jest jadalna na surowo), oraz służą do produkcji dżemów i nalewek o niepowtarzalnym aromacie i smaku. Owoce nadają się też do kandyzowania w cukrze.
Roślina nadaje się doskonale do uprawy mieszkaniowej (znosi wyższe temperatury i centralne ogrzewanie), jest bardzo dekoracyjna, kwitnie cały rok białymi i bardzo pachnącymi kwiatami.
Odporna, lubi słońce, zimować musi w mieszkaniu (temperatura co najmniej +10 st). Ziemia powinna być żyzna, próchniczna o odczynie lekko kwaśnym (dodać ok. 1/4 objętości torfu kwaśnego). Podlewać regularnie, ale umiarkowanie. Przesadzać co roku na wiosnę. Nawożenie w okresie wiosna-lato nawozami bez wapnia. Rośliny są szczepione, dlatego od razu kwitną i owocują.
WYSYŁAMY 6-LETNIE ROZGAŁĘZIONE DRZEWKA WYSOKOŚCI 100-105 CM, UKORZENIONE W POJEMNIKACH.

Super
Dobry
OK
Taki sobie
Nie odpowiada mi

 

Dokładamy wszelkich starań aby publikowane zdjęcia i opisy były w pełni prawidłowe i kompletne. Niestety, nie możemy zagwarantować, że podane dane nie zawierają przypadkowych pomyłek i błędów. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub chęci uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt: (KLIKNIJ TUTAJ). Prezentowany katalog produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a ma jedynie charakter informacyjny. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za stosowanie produktów niezgodnie z obowiązującym prawem. Podane ceny są cenami brutto.

Copyright © Wspaniałe Ogrody Maryli. All rights reserved.