Wspaniałe Ogrody Maryli sklep ogrodniczy sadzonki nasiona naturalne kosmetyki
Wspaniałe Ogrody Maryli
     
    


Złóż zamówienie
 
<!WIELKA SPRZEDAŻ PROMOCYJNA!>
<NOWOŚCI>
<ROŚLINY>
Nasiona
Przedmioty dekoracyjne
SKLEP ZIELARSKI MARYLI
X! Porady ogrodnicze !X
Zapowiedzi sprzedaży
     Bambusy i trawy ozdobne
     Byliny ozdobne i paprocie ogrodowe
     Drzewa i krzewy iglaste
     Drzewa i krzewy liściaste
     Kaktusy ogrodowe
     Nasiona
     Palmy ogrodowe
     Pnącza ozdobne
     Rośliny do oczek wodnych
     Rośliny jadalne
     Rośliny święte i magiczne
     Rośliny tarasowe i balkonowe
     Zioła i rośliny przyprawowe
Zgłoszone opinie klientów

.

.

ORLEN paczka przelewy24.pl

.

.

Strona główna : Zapowiedzi sprzedaży : Byliny ozdobne i paprocie ogrodowe :

Dasylirion arizoński (duży)
powiększ...

Dasylirion arizoński (duży)

(35 głosów)

 
Cena: 112.40 zł
Cena: 89.65 zł
Oszczędzasz: 22.75 zł (21%)
Kod: dslr

W sprzedaży: chwilowo brak - zapytanie o dostępność


Dasylirion arizoński (Dasylirion wheeleri) NOWOŚĆ! Ta bardzo dekoracyjna roślina pochodzi z USA (Arizona i Nowy Meksyk) i północnego Meksyku i mimo egzotycznego wyglądu wyróżnia się odpornością na mróz (pierwsze zdjęcie z lewej przedstawia oferowaną sadzonkę). Dorasta do 1,5 m wysokości, tworzy gruby, zdrewniały pień, zakończony gęstym pękiem zimozielonych, srebrzysto-szarych wąskich i ząbkowanych liści. U podstawy rośliny często wyrastają odrosty. Kwitnie w lecie gigantycznymi, maczugowatymi kwiatostanami barwy zielonkawej, o wysokości do 5 m.
Nie wymaga wysokich temperatur, jednak potrzebuje dużo słońca w lecie. Może być uprawiany w gruncie w cieplejszych rejonach Polski (w Wielkopolsce, na Pomorzu i Dolnym Śląsku), jeśli zapewnimy mu okrycie na zimę. Jest odporny na mróz do - 18 st. C. Jest też atrakcyjną rośliną do całorocznej uprawy doniczkowej w mieszkaniu (na balkonie lub tarasie).
Wymaga gleby średnio-żyznej, przepuszczalnej, z dobrym drenażem na głębokości 60 cm (nie toleruje nadmiaru wody, lubi suszę) oraz stanowiska ciepłe (o wystawie południowej), osłonięte od wiatru (np. przy domu). Do gruntu sadzimy w maju tylko rośliny o wysokości co najmniej 80 cm. Młodsze rośliny uprawiamy w wysokich doniczkach i zimujemy w jasnym pomieszczeniu w temp. od +1 do +15 st. (nie podlewamy w zimie!) Nawozimy tylko rośliny w doniczkach w okresie maj-lipiec.
Rośliny, rosnące w gruncie zabezpieczamy od końca września przed nadmiarem wody: ziemię wokół pnia nakrywamy plastikiem. Roślinę okrywamy po pierwszych jesiennych przymrozkach: Liście związujemy razem, podstawę rośliny obsypujemy grubą warstwą suchych liści, pień i liście okrywamy kilkoma warstwami włókniny i folii pęcherzykowej (w dni bezmroźne okrycie należy zdejmować z liści). Okrycie zdejmujemy całkowicie w kwietniu.
WYSYŁAMY 6-LETNIE ROŚLINY WYSOKOŚCI 65-70 CM, UKORZENIONE W POJEMNIKACH.

Doskonały
Dobry
Przeciętny
Dostateczny
Nie odpowiada mi

 

Dokładamy wszelkich starań aby publikowane zdjęcia i opisy były w pełni prawidłowe i kompletne. Niestety, nie możemy zagwarantować, że podane dane nie zawierają przypadkowych pomyłek i błędów. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub chęci uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt: (KLIKNIJ TUTAJ). Prezentowany katalog produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a ma jedynie charakter informacyjny. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za stosowanie produktów niezgodnie z obowiązującym prawem. Podane ceny są cenami brutto.

Copyright © Wspaniałe Ogrody Maryli. All rights reserved.