Wspaniałe Ogrody Maryli
     
    


Złóż zamówienie
 
<!WIELKA SPRZEDAŻ PROMOCYJNA!>
<NOWOŚCI>
<ROŚLINY>
Nasiona
Przedmioty dekoracyjne
SKLEP ZIELARSKI MARYLI
X! Porady ogrodnicze !X
Zapowiedzi sprzedaży
     Bambusy i trawy ozdobne
     Byliny ozdobne i paprocie ogrodowe
     Drzewa i krzewy iglaste
     Drzewa i krzewy liściaste
     Kaktusy ogrodowe
     Nasiona
     Palmy ogrodowe
     Pnącza ozdobne
     Rośliny do oczek wodnych
     Rośliny jadalne
     Rośliny święte i magiczne
     Rośliny tarasowe i balkonowe
     Zioła i rośliny przyprawowe
Zgłoszone opinie klientów

.

.

.

przelewy24.pl

.

.

Strona główna : Zapowiedzi sprzedaży : Byliny ozdobne i paprocie ogrodowe :

[1-50]  [51-100]  [101-150]  [151-200]  [201-221]  [następna] [pokaż wszystko]

 Paproć koronkowa
więcej informacji...
Paproć koronkowa
 
Cena: 9.80 zł
Paproć koronkowa (Dryopteris filis-mas "Linearis Polydactylion) NOWOŚĆ! Kępiasta paproć o liściach zimozielonych (pozostają zielone w łagodniejsze zimy). Ma dekoracyjne liście pierzaste, o "ażurowej" nitkowatej budowie.

Adenium-Róża pustyni
więcej informacji...
Adenium-Róża pustyni
 
Cena: 42.50 zł
Cena: 36.75 zł
Oszczędzasz: 5.75 zł (14%)
Adenium-Róża pustyni(Adenium arabicum "Super Noble") NOWOŚĆ! Najpiękniejszy sukulent do uprawy doniczkowej, pochodzi z pustyń Arabii, dorasta do 1 m wysokości. Ma wyjątkowo egzotyczny wygląd: tworzy krótki, rozdęty na dole pień (osiąga nawet średnicę dużej piłki do gry), w którym magazynuje wodę. Z pnia wyrastają fantazyjnie powyginane gałązki, gęsto pokryte lancetowatymi, szarozielonymi, błyszczącymi liśćmi.
Najpiękniejszą ozdobą są wyjątkowej urody kwiaty: duże, trąbkowate, o średnicy 6 cm, cieniowane- od koloru ciemnej purpury na brzegach płatków do jasnego różu w środku kwiatu. Brzegi płatków są karbowane. Adenium kwitnie praktycznie przez cały rok, ale najbardziej intensywnie latem i jesienią.

Aechmea "Blue Tango"
więcej informacji...
Aechmea "Blue Tango"
 
Cena: 34.60 zł
Cena: 28.84 zł
Oszczędzasz: 5.76 zł (17%)
Aechmea "Blue Tango" (Aechmea "Blue Tango") NOWOŚĆ! Okazała kwitnąca zimozielona bylina ozdobna, pochodzi z Ameryki Południowej, dorasta do 1,2 m wysokości, tworzy gęste rozety, ciemnozielonych, skórzastych liści. Najpiękniejszą ozdobą są niezwykłe kwiaty: na wysokich do 1 m łodygach osadzony jest rozgałęziony kwiatostan o intensywnej, jaskrawo-fioletowo-różowej barwie. Kwiaty są wyjątkowo trwałe, nawet kilka miesięcy.

Aechmea różowa
więcej informacji...
Aechmea różowa
 
Cena: 19.85 zł
Cena: 17.55 zł
Oszczędzasz: 2.30 zł (12%)
Aechmea różowa (Aechmea "Flamingo") NOWOŚĆ! Okazała kwitnąca zimozielona bylina ozdobna z liści i kwiatów, pochodzi z Ameryki Południowej, dorasta do 1,2 m wysokości, tworzy gęste rozety, ciemnozielonych, skórzastych liści w ozdobne srebrzyste poprzeczne smugi i kropki. Piękną ozdobą są kwiaty: na łodydze osadzony jest pierzasty kwiatostan o intensywnej różowej barwie. Kwiaty są wyjątkowo trwałe, nawet kilka miesięcy.

Akant
więcej informacji...
Akant
 
Cena: 14.65 zł
Cena: 12.40 zł
Oszczędzasz: 2.25 zł (16%)
Akant (Acanthus mollis) NOWOŚĆ! Zimozielona bylina ozdobna z liści i kwiatów, znana już w starożytnej Grecji i Rzymie (liście akantu były wówczas częstym motywem w sztuce). Dorasta do 1 m wysokości, tworzy gęste kępy ciemnozielonych, błyszczących, ogromnych liści (do 1 m długości) ozdobnie powycinanych na brzegach. Latem zakwita wielkimi kwiatostanami (1 m wysokości), złożonymi z dwuwargowych kwiatów w kolorze jasno i ciemnofioletowym.

Akant (duży)
więcej informacji...
Akant (duży)
 
Cena: 15.40 zł
Akant (duży) (Acanthus mollis) NOWOŚĆ! Zimozielona bylina ozdobna z liści i kwiatów, znana już w starożytnej Grecji i Rzymie (liście akantu były wówczas częstym motywem w sztuce). Dorasta do 1 m wysokości, tworzy gęste kępy ciemnozielonych, błyszczących, ogromnych liści (do 1 m długości) ozdobnie powycinanych na brzegach. Latem zakwita wielkimi kwiatostanami (1 m wysokości), złożonymi z dwuwargowych kwiatów w kolorze jasno i ciemnofioletowym.

Akant pstrolistny
więcej informacji...
Akant pstrolistny
 
Cena: 17.82 zł
Cena: 15.43 zł
Oszczędzasz: 2.39 zł (14%)
Akant pstrolistny (Acanthus mollis "Whitewater") NOWOŚĆ! Zimozielona bylina ozdobna z liści i kwiatów, w nowej odmianie pstrolistnej. Akant był znany już w starożytnej Grecji i Rzymie (liście akantu były wówczas częstym motywem w sztuce). Dorasta do 1 m wysokości, tworzy zwarte kępy ciemnozielonych, w gęste plamy i smugi czysto-białe z różowym zabarwieniem, błyszczących, ogromnych liści (do 1 m długości) ozdobnie powycinanych na brzegach. Latem zakwita wielkimi kwiatostanami (1 m wysokości), złożonymi z dwuwargowych kwiatów w kolorze białym i jasno-fioletowym.

Alstremeria białolistna
więcej informacji...
Alstremeria białolistna
 
Cena: 32.50 zł
Cena: 22.50 zł
Oszczędzasz: 10.00 zł (31%)
Alstremeria białolistna (Alstroemeria pulchella "Variegata") NOWOŚĆ! Nowa odmiana. Jedyna egzotyczna roślina subtropikalna, która może zimować w gruncie w naszym klimacie! Oferowana odmiana należy do najbardziej odpornych na mróz. Bylina, ozdobna z liści i pięknych kwiatów, pochodzi z Ameryki Południowej, dorasta do 1 m wysokości. Ma sezonowe, lancetowate, szarozielone, liście, obrzeżone czysto-białym paskiem, gęsto osadzone na łodygach. Przez całe lato obficie kwitnie wiechami dużych (do 6 cm średnicy) lejkowatych kwiatów w kolorze kremowo-różowo-żółtym. Alstremeria tworzy rozrośnięte, mięsiste kłącza, które bardzo głęboko (nawet do 70 cm) wrastają w grunt i dzięki temu roślina wytrzymuje nasze zimy nawet bez okrycia.

Alstremeria pomarańczowa
więcej informacji...
Alstremeria pomarańczowa
 
Cena: 27.22 zł
Cena: 15.85 zł
Oszczędzasz: 11.37 zł (42%)
Alstremeria pomarańczowa (Alstroemeria "Orange") PROMOCJA! Jedyna egzotyczna roślina subtropikalna, która może zimować w gruncie w naszym klimacie! Oferowana odmiana jest najbardziej odporna na mróz. Bylina, ozdobna z liści i pięknych kwiatów, pochodzi z Ameryki Południowej, dorasta do 70 cm wysokości. Ma sezonowe, lancetowate, szarozielone liście, gęsto osadzone na łodygach. Przez całe lato obficie kwitnie wiechami dużych (do 6 cm średnicy) lejkowatych kwiatów w kolorze pomarańczowym z żółtą, cętkowaną gardzielą. Alstremeria tworzy rozrośnięte, mięsiste kłącza, które bardzo głęboko (nawet do 70 cm) wrastają w grunt i dzięki temu roślina wytrzymuje nasze zimy nawet bez okrycia.

Alstremeria purpurowa
więcej informacji...
Alstremeria purpurowa
 
Cena: 16.50 zł
Alstremeria purpurowa (Alstroemeria "Bella Purple") Jedyna egzotyczna roślina subtropikalna, która może zimować w gruncie w naszym klimacie! Oferowana odmiana należy do najbardziej odpornych na mróz. Bylina, ozdobna z liści i pięknych kwiatów, pochodzi z Ameryki Południowej, dorasta do 40 cm wysokości. Ma sezonowe, lancetowate, szarozielone liście, gęsto osadzone na łodygach. Przez całe lato obficie kwitnie wiechami dużych (do 6 cm średnicy) lejkowatych kwiatów w kolorze purpurowo-fioletowym.

Anigozanthos
więcej informacji...
Anigozanthos
 
Cena: 26.90 zł
Cena: 21.50 zł
Oszczędzasz: 5.40 zł (21%)
Anigozanthos (Anigozanthos humilis "Little Jewel") NOWOŚĆ!!! Zimozielona, kępiasta bylina ozdobna z kwiatów, do 50 cm wysokości, pochodzi z zachodniej Australii. Nadaje się do uprawy w pojemnikach i (warunkowo) w ogrodzie. Tworzy kępy wzniesionych, szarozielonych liści. Od wiosny do jesieni zakwita niezwykłymi, omszonymi, pazurkowatymi kwiatami w kolorze czerwono-brązowo-pomarańczowym.

Anturium różowe
więcej informacji...
Anturium różowe
 
Cena: 19.85 zł
Cena: 14.65 zł
Oszczędzasz: 5.20 zł (27%)
Anturium różowe (Anthurium "Flamingo") NOWOŚĆ! Okazała zimozielona bylina ozdobna, pochodzi z Kolumbii i Ekwadoru, dorasta do 60 cm wysokości, tworzy gęste kępy. Przez cały rok zakwita niezwykłymi kwiatostanami: na wysokich łodygach osadzone są jaskraworóżowe, błyszczące pochwy długości do 15 cm, z żółtymi pylnikami wewnątrz. Nadają się na kwiat cięty (są bardzo trwałe w wazonie). Liście są dekoracyjne, wydłużone, ciemnozielone i błyszczące.

Arisema amerykańska
więcej informacji...
Arisema amerykańska
 
Cena: 21.65 zł
Cena: 18.59 zł
Oszczędzasz: 3.06 zł (15%)
Arisema amerykańska (Arisaema triphylla) NOWOŚĆ! Unikat botaniczny! Bulwiasta bylina, dorastająca do 60 cm wysokości, pochodzi ze wschodnich USA, tworzy kępy. Ma duże (do 15 cm długości) potrójne, sezonowe, jasnozielone liście. Od wiosny do późnej jesieni zakwita niezwykłymi kwiatami, przypominającymi kwiaty tropikalnych roślin owadożernych: wzniesione wydłużone kolby, podłużnie zielono-biało-czerwonawo prążkowane, z "wieczkiem" na górze.

Arum marmurkowe
więcej informacji...
Arum marmurkowe
 
Cena: 9.34 zł
Cena: 6.75 zł
Oszczędzasz: 2.59 zł (28%)
Arum marmurkowe (Arum italicum "Marmoratum") NOWOŚĆ! Bulwiasta bylina, dorastająca do 40 cm wysokości, pochodzi z Krymu i Kaukazu, tworzy kępy. Ma bardzo duże (do 35 cm długości) sezonowe, wydłużone, strzałkowate, ciemnozielone liście z kontrastowym, srebrzystym unerwieniem. Wczesnym latem zakwita niezwykłymi kwiatami: białe, wielkie kolby (do 40 cm wysokości) wyrastają u podstawy rośliny. Rozwijają się z nich zwarte grona pomarańczowo-czerwonych, błyszczących jagód, które trwają przez jesień i zimę, aż do następnej wiosny.

Aspidistra ogrodowa
więcej informacji...
Aspidistra ogrodowa
 
Cena: 23.25 zł
Cena: 16.65 zł
Oszczędzasz: 6.60 zł (29%)
Aspidistra ogrodowa (Aspidistra elatior var. montana) NOWOŚĆ! Zimozielona, okazała, kłączowa bylina, dorastająca do 85 cm wysokości, tworzy gęste kępy. W odmianie odpornej na mróz, pochodzącej z północnej, górzystej części japońskiej wyspy Honsiu. Ma bardzo duże (do 20 cm szerokości) wydłużone, ciemnozielone i błyszczące liście. W lecie zakwita niezwykłymi, purpurowymi kwiatami, wyrastającymi z ziemi (!) u podstawy rośliny.

Aster lateriflorus
więcej informacji...
Aster lateriflorus
 
Cena: 12.45 zł
Cena: 9.42 zł
Oszczędzasz: 3.03 zł (25%)
Aster lateriflorus(Aster lateriflorus horizontalis "Prince") NOWOŚĆ!!! Rzadko spotykany gatunek astra ze wschodnich Stanów Zjednoczonych. Piękna bylina, długo kwitnąca jesienią (od września do listopada). Wówczas obsypana jest masą czerwono-różowych kwiatów. Od zwykłych astrów różni się tym, że z łodyg wypuszcza wiele bocznych odgałęzień i dzięki temu przypomina mały kwitnący szeroko rozpostarty krzew. Wspaniała ozdoba ogrodu jesienią.

Aster purpurowy
więcej informacji...
Aster purpurowy
 
Cena: 15.90 zł
Cena: 12.60 zł
Oszczędzasz: 3.30 zł (21%)
Aster purpurowy (Aster novae-angliae "Purple Dome") NOWOŚĆ! Niska bylina krzaczasta z Ameryki Północnej, dorasta do 30-35 cm wysokości. Bardzo obficie kwitnie koszyczkowymi, wielopłatkowymi kwiatami, w kolorze purpurowo-fioletowym, z żółtym środkiem. Długi okres kwitnienia od końca lata do późnej jesieni.

Aster różowy
więcej informacji...
Aster różowy
 
Cena: 14.80 zł
Cena: 12.60 zł
Oszczędzasz: 2.20 zł (15%)
Aster różowy (Aster novi-belgii "Rose Bonnet") NOWOŚĆ! Niska bylina krzaczasta z Ameryki Północnej, dorasta do 30-35 cm wysokości. Bardzo obficie kwitnie koszyczkowymi, wielopłatkowymi kwiatami, w kolorze cielisto-różowym, z żółtym środkiem. Długi okres kwitnienia od końca lata do późnej jesieni.

Aster wrzosolistny błękitny
więcej informacji...
Aster wrzosolistny błękitny
 
Cena: 4.98 zł
Aster wrzosolistny błękitny(Aster ericoides "Blue Angel") NOWOŚĆ!!! Rzadko spotykany gatunek astra z Kanady i USA, dorasta do 1 m wysokości, tworzy zwarte kępy. Bylina, tworzy wzniesione, rozgałęzione łodygi z drobnymi listkami. Od połowy sierpnia do połowy października zakwita gęstymi i dużymi wiechami gwiazdkowatych, błękitnych kwiatów z żółtym oczkiem (1 cm średnicy).

Bambus na Szczęście
więcej informacji...
Bambus na Szczęście
 
Cena: 7.98 zł
Cena: 5.34 zł
Oszczędzasz: 2.64 zł (34%)
Bambus na Szczęście (Dracena sanderiana) PROMOCJA! Roślina doniczkowa, zwana Lucky Bamboo, jest w rzeczywistości draceną. Wygląda jednak bardzo podobnie do bambusa. W Chinach ta roślina, nazywana Fu Gwey Zchu, jest uważana za dającą dobrą energię, bogactwo i szczęście (stąd nazwa). Jest powszechnie uprawiana w mieszkaniach, bo lepiej znosi takie warunki uprawy, niż bambusy.

Bambusik pokojowy
więcej informacji...
Bambusik pokojowy
 
Cena: 17.75 zł
Cena: 14.56 zł
Oszczędzasz: 3.19 zł (18%)
Bambusik pokojowy (Pogonatherum paniceum "Monica") NOWOŚĆ! Tropikalna, zimozielona roślina o drobnych, wydłużonych liściach, do uprawy doniczkowej. Jej orientalny pokrój jest identyczny jak bambusów. Tworzy zwarte, kuliste poduchy do 30 cm wysokości, o żywozielonym ulistnieniu oraz wolnym wzroście.

Bananowiec chiński ogrodowy
więcej informacji...
Bananowiec chiński ogrodowy
 
Cena: 39.59 zł
Cena: 36.85 zł
Oszczędzasz: 2.74 zł (7%)
Bananowiec chiński ogrodowy (Musella lasiocarpa) NOWOŚĆ! Wyjątkowy karłowy bananowiec ozdobny z liści i pięknych, ogromnych kwiatów. Bylina drzewiasta ozdobna, pochodzi z gór na pograniczu Chin, Wietnamu i Laosu. Jest gatunkiem bananowca najbardziej odpornym na zimno po bananowcu japońskim. Dorasta do 3 m wys. (w tym 1,5 m pnia), tworzy prosty pień ozdobiony pękiem długich i szerokich niebieskawo-zielonych liści. Z kłącza podziemnego wyrastają rośliny potomne. Pień główny nie obumiera co roku, ale rośnie coraz większy.
Zakwita w lecie ogromnym kwiatostanem, który wyrasta z nasady pnia. Kwiatostan ma kolor złocisto-żółty i przypomina kształtem kwiat lotosu (stąd w Chinach ten bananowiec nazywany jest "złotym lotosem"). Kwiatostan stopniowo rośnie, osiągając w końcu niemal wysokość całej rośliny.

Bananowiec japoński ogrodowy
więcej informacji...
Bananowiec japoński ogrodowy
 
Cena: 46.45 zł
Cena: 39.75 zł
Oszczędzasz: 6.70 zł (15%)
Bananowiec japoński ogrodowy (Musa basjoo) Bylina drzewiasta ozdobna, pochodzi ze środkowej i płn Japonii, gdzie uprawiana jest dla włókna (owoce nie są szczególnie smaczne). Jest gatunkiem bananowca najbardziej odpornym na zimno, uprawiany jest często w rejonach górskich. Dorasta do 5 m wys., tworzy prosty pień ozdobiony pękiem długich i szerokich liści. Z kłącza podziemnego wyrastają rośliny potomne. Pień główny nie obumiera co roku, ale rośnie coraz większy.

Barwinek olbrzymi pstrolistny
więcej informacji...
Barwinek olbrzymi pstrolistny
 
Cena: 5.90 zł
Barwinek olbrzymi pstrolistny (Vinca major "Elegantissima") Zimozielona krzewinka o długich do 1,5 m, pokładających się na ziemi pędach. Ma duże, do 9 cm długości, owalne i błyszczące liście, obrzeżone kremowobiałym pasem i smugami na ciemnozielonym tle. Tworzy gęste kępy i rozrasta się na boki. Od wiosny do jesieni obficie kwitnie dużymi (5 cm średnicy), lawendowoniebieskimi kwiatami.

Barwinek purpurowy
więcej informacji...
Barwinek purpurowy
 
Cena: 9.65 zł
Barwinek purpurowy (Vinca minor "Purpurea") Zimozielona krzewinka o długich do 1,5 m, pokładających się na ziemi pędach. Ma wydłużone, do 3 cm długości, owalne i błyszczące ciemnozielone liście. Tworzy gęste kępy i rozrasta się na boki. Od wiosny do jesieni obficie kwitnie purpurowymi kwiatami (do 2,5 cm średnicy).

Begonia metaliczna
więcej informacji...
Begonia metaliczna
 
Cena: 11.28 zł
Cena: 9.59 zł
Oszczędzasz: 1.69 zł (15%)
Begonia metaliczna (Begonia x hybrida "Silver Limbo") NOWOŚĆ! Zimozielona bylina kłączowa, ozdobna z liści, do uprawy doniczkowej. Dorasta do 30 cm wysokości, tworzy gęste kępy. Ma wyjątkowo dekoracyjne, szerokie liście o niezwykłym srebrzystym, metalicznym połysku.

Begonia pnąca
więcej informacji...
Begonia pnąca
 
Cena: 14.98 zł
Cena: 9.68 zł
Oszczędzasz: 5.30 zł (36%)
Begonia pnąca (Begonia glabra) NOWOŚĆ! Zimozielona bylina pnąca z Ameryki Południowej, ozdobna z liści i kwiatów, do uprawy doniczkowej. Tworzy pędy długie do 1,2 m, które mogą zwieszać się lub przyczepiać korzonkami czepnymi do nierównych powierzchni. Ma dekoracyjne, błyszczące, jasnozielone liście. Kwitnie dużymi kwiatostanami, złożonymi z wielu drobnych, kremowo-różowych kwiatków.

Belamkanda chińska
więcej informacji...
Belamkanda chińska
 
Cena: 14.45 zł
Cena: 12.75 zł
Oszczędzasz: 1.70 zł (12%)
Belamkanda chińska (Belamcanda chinensis) NOWOŚĆ! Kępiasta, kłączowa bylina, dorastająca do 90 cm wysokości, pochodzi z Indii, Chin i Japonii. Tworzy wiechy wzniesionych, wydłużonych, jasnozielonych liści (do 25 cm długości). Przez całe lato zakwita niezwykłymi kwiatami: płatki są długie, pomarańczowo-czerwone z licznymi ceglastymi kropkami, wyrastają po 5-12 na wzniesionych łodygach. Powstają z nich duże, czarne nasiona.

Bergenia biała
więcej informacji...
Bergenia biała
 
Cena: 14.75 zł
Cena: 12.48 zł
Oszczędzasz: 2.27 zł (16%)
Bergenia biała (Bergenia cordifolia "Bressingham White") NOWOŚĆ! Kłączowa zimozielona bylina (ozdobna przez cały rok), dorastająca do 45 cm wysokości, pochodzi z Dalekiego Wschodu, tworzy gęste kępy. Bergenia w marcu i kwietniu zakwita gęstymi kwiatostanami w kolorze kremowo-białym z różowym środkiem. Jesienią liście nabierają pięknego brązowo-czerwonego zabarwienia.

Bergenia wiśniowa
więcej informacji...
Bergenia wiśniowa
 
Cena: 14.89 zł
Cena: 12.85 zł
Oszczędzasz: 2.04 zł (14%)
Bergenia wiśniowa (Bergenia cordifolia "Dragonfly Sakura") NOWOŚĆ! Kłączowa zimozielona bylina (ozdobna przez cały rok), dorastająca do 45 cm wysokości, pochodzi z Dalekiego Wschodu, tworzy gęste kępy. Bergenia w marcu i kwietniu zakwita gęstymi pełnymi i półpełnymi kwiatami w intensywnym jasnoróżowym kolorze (podobnymi do kwiatów wiśni- stąd nazwa). Jesienią liście nabierają pięknego brązowo-czerwonego zabarwienia.

Bożykwiat różowy
więcej informacji...
Bożykwiat różowy
 
Cena: 12.45 zł
Bożykwiat różowy (Dodecatheon pulchellum "Red Wings") NOWOŚĆ! Bylina kwiatowa, dorasta do 35 m wysokości, tworzy gęste kępy. Ma owalne, ciemnozielone i błyszczące liście. Późną wiosną wyjątkowo obficie zakwita wiechami wiśniowo-różowych kwiatów, przypominających kształtem cyklameny.

Bromelia ogrodowa
więcej informacji...
Bromelia ogrodowa
 
Cena: 47.60 zł
Cena: 36.65 zł
Oszczędzasz: 10.95 zł (24%)
Bromelia ogrodowa (Fascicularia bicolor) NOWOŚĆ! Bromelia o wspaniałych kwiatach, najbardziej odporna na zimno. Pochodzi z południowego Chile i wyróżnia się niezwykłą wśród bromelii odpornością na mróz (znosi nawet do -10 st. C). Tworzy liczne rozety zimozielonych, skórzastych, wąskich i długich liści. W środku rozety latem tworzy się niezwykły kwiatostan, złożony z wielu błękitnych kwiatów właściwych, otoczonych jaskrawo-czerwonymi liśćmi przykwiatowymi. Po kwitnieniu rozeta zamiera, a na jej miejscu wyrastają nowe.

Brunnera kremowa
więcej informacji...
Brunnera kremowa
 
Cena: 15.40 zł
Brunnera kremowa (Brunnera macrophylla Dawson White) NOWOŚĆ! Kłączowa bylina, dorastająca do 45 cm wysokości, pochodzi z Kaukazu, tworzy gęste kępy. Ma bardzo duże (do 20 cm długości) sercowate, sezonowe liście, zielone z szerokim, kremowo-białym obrzeżeniem. W kwietniu i maju zakwita wiechami błękitno-różowych kwiatów, podobnych do niezapominajek.

Brunnera kwiatowa
więcej informacji...
Brunnera kwiatowa
 
Cena: 10.20 zł
Cena: 8.20 zł
Oszczędzasz: 2.00 zł (20%)
Brunnera kwiatowa (Brunnera macrophylla "Blue Prolific") NOWOŚĆ! Kłączowa bylina, dorastająca do 45 cm wysokości, pochodzi z Kaukazu, tworzy gęste kępy. Ma bardzo duże (do 20 cm długości) sercowate, sezonowe zielone liście. W kwietniu i maju obficie zakwita wiechami błękitno-różowych kwiatów, podobnych do niezapominajek.

Cebulica peruwiańska
więcej informacji...
Cebulica peruwiańska
 
Cena: 14.54 zł
Cena: 12.48 zł
Oszczędzasz: 2.06 zł (15%)
Cebulica peruwiańska (Scilla peruviana) NOWOŚĆ! Jedna z najbardziej ozdobnych roślin kwiatowych! Wieloletnia roślina cebulowa, dorasta do 60 cm wysokości, tworzy gęste kępy wzniesionych, ciemnozielonych liści. W kwietniu i maju zakwita bardzo dużymi (do 10 cm średnicy i 60 cm wysokości) i efektownymi kwiatostanami, złożonymi z wielu gwiazdkowatych, lazurowo-niebieskich kwiatów.

Chaber perski
więcej informacji...
Chaber perski
 
Cena: 14.82 zł
Cena: 12.45 zł
Oszczędzasz: 2.37 zł (16%)
Chaber perski (Centaurea dealbata var. steenbergii) NOWOŚĆ! Kępiasta, okazała bylina kwiatowa, dorastająca do 80 cm wysokości, pochodzi z północnego Iranu i Kaukazu. Ma strzępiaste, jasnozielone, sezonowe liście. Od czerwca do sierpnia tworzy liczne, wzniesione łodygi zakwitające szczytowymi koszyczkowatymi, dużymi kwiatami w kolorze różowo-fioletowo-purpurowym. Roślina miododajna, przyciąga motyle.

Chiastofil złocisty
więcej informacji...
Chiastofil złocisty
 
Cena: 6.98 zł
Cena: 4.86 zł
Oszczędzasz: 2.12 zł (31%)
Chiastofil złocisty (Chiastophyllum oppositifolium) PROMOCJA! Bylina ozdobna z liści i kwiatów, dorasta do 20 cm wysokości. Tworzy rozety niewielkich, okrągłych i grubych liści, z których w czerwcu i lipcu wyrastają bardzo dekoracyjne, wzniesione, przewisające kwiatostany, złożone z wielu złocistych, drobnych kwiatów. Rozrasta się i tworzy gęste kępy.

Chlidantus wonny
więcej informacji...
Chlidantus wonny
 
Cena: 15.54 zł
Cena: 8.40 zł
Oszczędzasz: 7.14 zł (46%)
Chlidantus wonny (Chlidanthus fragrans) NOWOŚĆ! Cebulowa bylina kwiatowa z Peru, dorasta do 30 cm wysokości. Tworzy gęste kępy wzniesionych, wąskich, ciemnozielonych liści. Przez całe lato zakwita baldachami 3-5 trąbkowych, mocno i pięknie pachnących kwiatów (szerokości 5 cm).

Chryzantema arktyczna biała
więcej informacji...
Chryzantema arktyczna biała
 
Cena: 8.58 zł
Chryzantema arktyczna biała (Chrysanthemum arcticum "Schwefelglanz") NOWOŚĆ! Bylina z obszaru arktycznej tundry- jedyna chryzantema, która rośnie tak daleko na północy. Tworzy gęste kępy sezonowych, szarozielonych, pierzastych liści, z których w sierpniu i wrześniu wyrastają łodygi (do 20 cm wysokości), zakończone gwiazdkowatymi, czysto białymi kwiatami (do 6 cm średnicy) z żółtym środkiem.

Chryzantema arktyczna różowa
więcej informacji...
Chryzantema arktyczna różowa
 
Cena: 8.58 zł
Chryzantema arktyczna różowa (Chrysanthemum arcticum "Roseum") NOWOŚĆ! Bylina z obszaru arktycznej tundry- jedyna chryzantema, która rośnie tak daleko na północy. Tworzy gęste kępy sezonowych, szarozielonych, pierzastych liści, z których w sierpniu i wrześniu wyrastają łodygi (do 20 cm wysokości), zakończone gwiazdkowatymi, różowymi kwiatami (do 6 cm średnicy) z żółtym środkiem.

Ciemiernik "Dark Shadows"
więcej informacji...
Ciemiernik "Dark Shadows"
 
Cena: 14.30 zł
Ciemiernik "Dark Shadows" (Helleborus Dark Shadows) NOWOŚĆ! Zimozielona bylina kwitnąca przez całą zimę do wczesnej wiosny, pochodzi z Alp, tworzy gęste kępy, dorasta do 45 cm wysokości. Ma dekoracyjne błyszczące, ciemnozielone liście na purpurowo podbarwionych łodygach. Kwitnie obficie dużymi ciemno-purpurowo-różowymi kwiatami z żółtymi pylnikami.

Ciemiernik abchaski
więcej informacji...
Ciemiernik abchaski
 
Cena: 16.89 zł
Cena: 14.25 zł
Oszczędzasz: 2.64 zł (16%)
Ciemiernik abchaski (Helleborus orientalis subsp. abchasicus) NOWOŚĆ! Piękna ozdoba zimowego ogrodu! Zimozielona bylina kwitnąca przez zimę do wiosny, pochodzi z Abchazji (zachodni Kaukaz), tworzy gęste kępy, dorasta do 45 cm wysokości i podobnej szerokości. Ma dekoracyjne błyszczące, ciemnozielone liście. Kwitnie obficie dużymi kwiatami z żółtymi pylnikami. Kwiaty mają kielichowaty kształt, kolor różowy z gęstym purpurowym kropkowaniem, zagęszczającym się ku środkowi kwiatu. Kwitnienie zaczyna się w połowie zimy i trwa do kwietnia.

Ciemiernik różowy
więcej informacji...
Ciemiernik różowy
 
Cena: 24.20 zł
Ciemiernik różowy (Helleborus "Rose Gift") NOWOŚĆ!!! Roślina z kwiatami! Zimozielona bylina kwitnąca przez całą zimę do wiosny, pochodzi z Alp, tworzy gęste kępy, dorasta do 30 cm wysokości. Ma dekoracyjne błyszczące, ciemnozielone liście. Kwitnie obficie dużymi kwiatami z żółtymi pylnikami. Kwiaty są początkowo białe z różowym zabarwieniem, potem stopniowo zmieniają kolor do ciemno-różowego.

Ciemiernik wczesny
więcej informacji...
Ciemiernik wczesny
 
Cena: 12.49 zł
Cena: 9.87 zł
Oszczędzasz: 2.62 zł (21%)
Ciemiernik wczesny (Helleborus niger "Praecox") NOWOŚĆ!!! Roślina kwitnąca! Zimozielona bylina kwitnąca przez całą zimę do wiosny, pochodzi z Alp, tworzy gęste kępy, dorasta do 30 cm wysokości. Ma dekoracyjne błyszczące, ciemnozielone liście. Kwitnie obficie dużymi, czysto- białymi kwiatami z żółtymi pylnikami. Zakwita najwcześniej z ciemierników, kwiaty wyrastają nawet podczas mrozu.

Cyklamen zimowy
więcej informacji...
Cyklamen zimowy
 
Cena: 15.40 zł
Cena: 9.80 zł
Oszczędzasz: 5.60 zł (37%)
Cyklamen zimowy (Cyclamen hederifolium "Winter Miracle") NOWOŚĆ!!! Piękny, kwitnący zimą cyklamen, dorasta do 20-25 cm wysokości, tworzy gęste kępy ciemnozielonych, sercowatych liści ze srebrzystym wzorem. Kwitnie przez jesień i zimę, cielistoróżowymi kwiatami, z płatkami ciemniejszymi u nasady.

Dasylirion arizoński (duży)
więcej informacji...
Dasylirion arizoński (duży)
 
Cena: 112.40 zł
Cena: 89.65 zł
Oszczędzasz: 22.75 zł (21%)
Dasylirion arizoński (Dasylirion wheeleri) NOWOŚĆ! Ta bardzo dekoracyjna roślina pochodzi z USA (Arizona i Nowy Meksyk) i północnego Meksyku i mimo egzotycznego wyglądu wyróżnia się odpornością na mróz (pierwsze zdjęcie z lewej przedstawia oferowaną sadzonkę). Dorasta do 1,5 m wysokości, tworzy gruby, zdrewniały pień, zakończony gęstym pękiem zimozielonych, srebrzysto-szarych wąskich i ząbkowanych liści. U podstawy rośliny często wyrastają odrosty. Kwitnie w lecie gigantycznymi, maczugowatymi kwiatostanami barwy zielonkawej, o wysokości do 5 m.
Nie wymaga wysokich temperatur, jednak potrzebuje dużo słońca w lecie. Może być uprawiany w gruncie w cieplejszych rejonach Polski (w Wielkopolsce, na Pomorzu i Dolnym Śląsku), jeśli zapewnimy mu okrycie na zimę. Jest odporny na mróz do - 18 st. C. Jest też atrakcyjną rośliną do całorocznej uprawy doniczkowej w mieszkaniu (na balkonie lub tarasie).

Drimiopsis  lamparci
więcej informacji...
Drimiopsis lamparci
 
Cena: 14.50 zł
Cena: 10.20 zł
Oszczędzasz: 4.30 zł (30%)
Drimiopsis lamparci (Drimiopsis kirkii) NOWOŚĆ! Unikalny, rzadko spotykany zimozielony sukulent o egzotycznym wyglądzie, do uprawy doniczkowej. Pochodzi z Zanzibaru, dorasta do 20 cm wysokości, rozrasta się w gęste kępy. Tworzy nadziemne cebule z których wyrastają rozety dekoracyjnych srebrzystych liści z fioletowym zabarwieniem, cętkowanych ciemnozielono. Latem zakwita gronami czysto-białych dzwonkowatych kwiatków, przypominających nieco konwalie.

Drzewko szczęścia (grubosz kędzierzawy)
więcej informacji...
Drzewko szczęścia (grubosz kędzierzawy)
 
Cena: 8.99 zł
Cena: 7.26 zł
Oszczędzasz: 1.73 zł (20%)
Drzewko szczęścia (Grubosz kędzierzawy) (Crassula ovata var. undulatifolia "Ripple Jade") NOWOŚĆ! Zimozielona roślina do uprawy doniczkowej, w odmianie o liściach pofałdowanych (kędzierzawych) barwy jadeitu (zielonkawo-niebieskiej) z delikatnym czerwonawym obrzeżeniem. Liście grube i mięsiste, magazynują wodę. Pochodzi z Afryki Południowej, dorasta powoli do ok. 1 m wysokości. Już młode rośliny tworzą gruby pień z rozgałęzioną koroną.
Powszechnie uznawana za roślinę przynoszącą do domu szczęście i zamożność (owalne liście nieco przypominają monety). Nadaje się na bonsai.

Dyptam (krzew gorejący)
więcej informacji...
Dyptam (krzew gorejący)
 
Cena: 17.59 zł
Cena: 15.85 zł
Oszczędzasz: 1.74 zł (10%)
Dyptam (krzew gorejący Mojżesza) (Dictamnus albus) NOWOŚĆ! Zdrewniała u podstawy bylina, tworzy kępy wzniesionych łodyg do 90 cm wysokości z pierzastymi, sezonowymi, pachnącymi cytryną liśćmi. Latem zakwita wiechami pięknych różowo-białych kwiatów z długimi pylnikami.
Roślina wydziela lotne olejki, które na pustyniach Azji i Bliskiego Wschodu często ulegają samozapaleniu i krzew wygląda jakby płonął nie spalając się. Z tego powodu opisany jest w Biblii jako "Krzew gorejący".

Dziewanna Gigant
więcej informacji...
Dziewanna Gigant
 
Cena: 17.55 zł
Cena: 15.36 zł
Oszczędzasz: 2.19 zł (13%)
Dziewanna Gigant (Verbascum olympicum) NOWOŚĆ! Bylina, tworząca olbrzymie pędy kwiatowe do 2 m wysokości. Pochodzi z okolic Morza Śródziemnego. Tworzy kępy bardzo dużych, sezonowych, szaro-zielonych, omszonych liści z których latem wyrastają wielkie, rozgałęzione ku górze kwiatostany, złożone z wielu złocisto-żółtych kwiatów.

Dziewięćsił bezłodygowy
więcej informacji...
Dziewięćsił bezłodygowy
 
Cena: 15.69 zł
Cena: 12.39 zł
Oszczędzasz: 3.30 zł (22%)
Dziewięćsił bezłodygowy (Carlina acaulis) NOWOŚĆ! Piękna roślina kwiatowa (dorasta do 30 cm wysokości, rozrasta się w kępy). Tworzy okrągłe rozety ozdobnych, sezonowych, pierzastych i ciemnozielonych liści. Od lipca do października zakwita pełnymi, bardzo dużymi (do 12 cm średnicy!), czysto-białymi kwiatami z dużym, jasno-żółtym środkiem. Kwiaty wyrastają bez łodygi, bezpośrednio z kępy liści. Są bardzo trwałe, nie więdną i często zachowują się przez całą zimę aż do wiosny. Nadają się do suchych kompozycji kwiatowych.

Dziurawiec "Różowa Perła"
więcej informacji...
Dziurawiec "Różowa Perła"
 
Cena: 14.95 zł
Cena: 12.50 zł
Oszczędzasz: 2.45 zł (17%)
Dziurawiec kwiatowy (Hypericum "Hypearls") NOWOŚĆ!!! Najpiękniejszy dziurawiec ozdobny z owoców (zdjęcie "real foto"). Jest krzewinką, częściowo zimozieloną (liście pozostają na roślinach w łagodne zimy), dorasta do 20-25 cm wysokości, tworzy gęstą koronę, ma ciemnozielone, wąskie, skórzaste liście. Kwitnie złocistożółtymi kwiatami od końca maja do połowy września. Wyróżnia się pięknymi, różowymi owocami, które ozdabiają krzew przez jesień, aż do późnej zimy.

Dziwaczek (bulwa)
więcej informacji...
Dziwaczek (bulwa)
 
Cena: 6.76 zł
Cena: 4.38 zł
Oszczędzasz: 2.38 zł (36%)
Dziwaczek (Mirabilis jalapa) Krzaczasta bylina ozdobna z kwiatów, dorasta do 90 cm wysokości, z Ameryki Płd. i środkowej. Nazwa "dziwaczek" pochodzi od niezwykłej cechy: na jednej roślinie pojawiają się pachnące kwiaty w różnych kolorach: czerwone, różowe, białe, żółte lub purpurowe. Liście są sezonowe, owalne, jasnozielone.

Dziwadło himalajskie (duża bulwa)
więcej informacji...
Dziwadło himalajskie (duża bulwa)
 
Cena: 18.69 zł
Cena: 15.46 zł
Oszczędzasz: 3.23 zł (18%)
Dziwadło himalajskie (Amorphophallus bulbifer) NOWOŚĆ! Unikalna, ozdobna, okazała bylina bulwiasta z północnych Indii, Bhutanu i Birmy, dorasta do 1 m wys., ma wyjątkowo niezwykły wygląd. Już w marcu-kwietniu (przed posadzeniem do gruntu) zakwita ogromnymi kwiatami (osiągają nawet 70 cm długości!), składają się one z cielisto-różowego, pałkowatego kwiatu, otoczonego dużą kolbą w cieniowanych barwach od seledynu, bieli i żółci do intensywnego różu. Kwiat bardzo krótko (przez kilka godzin) wydziela niezbyt przyjemny zapach, wabiący muchy, które zapylają kwiat. Kwiaty są trwałe i wolno zawiązują bardzo ozdobne, wielobarwne (czerwone, żółte i pomarańczowe) nasiona. Po okwitnięciu rozwija się 1 wielki, wachlarzowaty, pierzasty dekoracyjny liść.

Dzwonek storczykowy
więcej informacji...
Dzwonek storczykowy
 
Cena: 14.75 zł
Cena: 10.35 zł
Oszczędzasz: 4.40 zł (30%)
Dzwonek storczykowy (Campanula takesimana "Pink Octopus") NOWOŚĆ! Bylina ozdobna, tworzy gęste rozrastające się kępy, dorasta do 40 cm wysokości. Liście są sezonowe, niewielkie, ciemnozielone. Kwitnie w lecie gronami różowych, dużych kwiatów o niezwykłym kształcie, przypominającym kwiaty storczyków (bardzo długie i wąskie płatki).

Fallopia japońska
więcej informacji...
Fallopia japońska
 
Cena: 23.85 zł
Cena: 18.59 zł
Oszczędzasz: 5.26 zł (23%)
Fallopia japońska (Fallopia japonica "Variegata") NOWOŚĆ! Jedna z najbardziej okazałych bylin ozdobnych i jadalnych - dorasta do 2 m wysokości, rozrasta się powoli przez pędy podziemne, tworzy gęste kępy. Ma grube łodygi, gęsto okryte dużymi, owalnymi liśćmi w kremowo-różowe plamy i pasy na zielonym tle. Roślina miododajna, bardzo cenna dla pszczelarzy ze względu na wyjątkowo późne kwitnienie- grona małych, zielonkawych kwiatów zakwitają we wrześniu i październiku.
Jadalne są młode pędy na wiosnę, po ugotowaniu smakują podobnie jak szparagi.

Farfugium plamiste
więcej informacji...
Farfugium plamiste
 
Cena: 29.56 zł
Farfugium plamiste (Farfugium japonicum "Kigami-Jishi") NOWOŚĆ!!! Zimozielona, kępiasta bylina ozdobna z barwnych liści i zimowych kwiatów, dorasta do 60 cm wysokości i podobnej średnicy, pochodzi z Japonii. Nadaje się do uprawy w ogrodzie lub w doniczce. Ma duże, okrągłe, karbowane liście, błyszczące i ciemnozielone w kontrastowe żółte okrągłe plamki (stąd inna nazwa tej rośliny- "lamparci kwiat"). Od października do lutego zakwita koszyczkami żółtych kwiatów.

Fiołek palmowy
więcej informacji...
Fiołek palmowy
 
Cena: 9.85 zł
Cena: 7.55 zł
Oszczędzasz: 2.30 zł (24%)
Fiołek palmowy(Viola palmata) NOWOŚĆ! Bylina ozdobna kwiatowa o niezwykłych liściach. Tworzy gęste kępy, złożone z niewielkich sezonowych listków w kolorze ciemnozielonym. Blaszka liścia jest głęboko powycinana i przypomina trochę liść palmy. Kwitnienie przypada na okres od wczesnej do późnej wiosny oraz powtarza się w lecie. Kwiaty umieszczone są na długich łodygach, składają się z 5 płatków w kolorze niebiesko-fioletowym.

Floks dywanowy wielkokwiatowy
więcej informacji...
Floks dywanowy wielkokwiatowy
 
Cena: 10.20 zł
Cena: 9.76 zł
Oszczędzasz: 0.44 zł (5%)
Floks dywanowy wielkokwiatowy (Phlox subulata "Mac Daniels Cushion") NOWOŚĆ! Niska bylina krzaczasta, dywanowa, tworzy szeroko rozpostarte kobierce. Od kwietnia do czerwca bardzo obficie kwitnie dużymi (3 cm średnicy) pięciopłatkowymi kwiatami, w kolorze intensywnie różowym.

Floks kanadyjski błękitny
więcej informacji...
Floks kanadyjski błękitny
 
Cena: 6.70 zł
Floks kanadyjski błękitny (Phlox divaricata "Parksville Beach") NOWOŚĆ!!! Ta częściowo zimozielona bylina pochodzi z atlantyckiego wybrzeża Ameryki Północnej. Tworzy gęste kępy długich do 60 cm i pokładających się pędów z ciemnozielonymi liśćmi. W maju i czerwcu wyjątkowo obficie zakwita lazurowo-błękitnymi kwiatami o średnicy 2 cm.

Fokea namibijska
więcej informacji...
Fokea namibijska
 
Cena: 26.70 zł
Fokea namibijska (Fockea edulis) NOWOŚĆ! Jeden z najpiękniejszych sukulentów (roślin pustynnych) do uprawy doniczkowej, pochodzi z Afryki południowej (Namibia i RPA), dorasta do 1,5 m wysokości. To pnącze tworzy krótki, kulisty lub wydłużony, często skręcony, rozdęty pień (osiąga średnicę do 50 cm), w którym magazynuje wodę. Powierzchnia jest szara i pokryta niewielkimi wypustkami. Z pnia wyrastają długie do 1 m giętkie gałązki, gęsto pokryte bardzo dekoracyjnymi, drobnymi, okrągłymi, zielonymi liśćmi. W lecie zakwita zielono-żółtymi, pachnącymi kwiatami. Jest to roślina jadalna- Hotentoci jedzą miąższ z pnia po ugotowaniu.

Frizea
więcej informacji...
Frizea
 
Cena: 12.45 zł
Cena: 9.45 zł
Oszczędzasz: 3.00 zł (25%)
Frizea (Vriesea splendens) NOWOŚĆ!!! Wiecznie zielona bylina o pięknych kwiatach z Wenezueli i Gujany, dorasta do 1 m wysokości (zdjęcie "real foto"). Nadaje się do uprawy doniczkowej w mieszkaniu. Tworzy rozety zielonych, błyszczących, skórzastych, poprzecznie purpurowo paskowanych liści, z których wyrasta egzotyczny kłosowaty kwiatostan w kolorze jaskrawej purpury. Rośliny zakwitają przez większość roku a kwiaty są wyjątkowo trwałe.

Funkia białolistna
więcej informacji...
Funkia białolistna
 
Cena: 16.30 zł
Cena: 14.65 zł
Oszczędzasz: 1.65 zł (11%)
Funkia białolistna (Hosta "White Feather") NOWOŚĆ! Bylina do 30 cm wysokości, tworząca gęste kępy. Ma liście niemal całkowicie białe (młode liście nie mają nawet śladu zieleni). Latem kwitnie dzwonkowatymi fioletowymi kwiatami na wzniesionych łodygach.

Funkia Gigant
więcej informacji...
Funkia Gigant
 
Cena: 19.98 zł
Cena: 12.85 zł
Oszczędzasz: 7.13 zł (36%)
Funkia Gigant (Hosta "Amos") NOWOŚĆ! Największa odmiana funkii. Bylina do 90 cm wysokości, tworząca gęste kępy. Ma duże (18-40 cm długości) liście niebieskozielone, szerokie. Liście są osadzone na wyjątkowo długich i wzniesionych ogonkach liściowych. Latem kwitnie dzwonkowatymi fioletowymi kwiatami na wzniesionych łodygach.

Funkia złocista
więcej informacji...
Funkia złocista
 
Cena: 11.85 zł
Cena: 9.78 zł
Oszczędzasz: 2.07 zł (18%)
Funkia złocista (Hosta "Dancing Queen") NOWOŚĆ! Wyjątkowa funkia o złocistych liściach! Bylina do 50 cm wysokości, tworząca gęste kępy. Ma liście złocisto-żółte, szerokie. Latem kwitnie dzwonkowatymi fioletowymi kwiatami na wzniesionych łodygach.

Glorioza wspaniała
więcej informacji...
Glorioza wspaniała
 
Cena: 23.95 zł
Cena: 18.75 zł
Oszczędzasz: 5.20 zł (22%)
Glorioza wspaniała (Gloriosa rothschildiana) NOWOŚĆ! Unikatowa lilia pnąca do uprawy doniczkowej, pochodzi z Afryki i Azji. Jej najpiękniejszą ozdobą są wspaniałe kwiaty, przypominające orchidee. Dorasta do 1,5- 2 m, wraz z wiekiem łodygi rozgałęziają się; z nich wyrastają owalne, wydłużone liście o nitkowatych wierzchołkach, które przyczepiają się do podpór. Od czerwca do jesieni pojawiają się bardzo atrakcyjne kwiaty, do 10 cm. długości, w ognistych pomarańczowo-czerwonych barwach.

Gunnera olbrzymia (PROMOCJA)
więcej informacji...
Gunnera olbrzymia (PROMOCJA)
 
Cena: 35.89 zł
Cena: 16.45 zł
Oszczędzasz: 19.44 zł (55%)
Gunnera olbrzymia (Gunnera manicata) SUPER PROMOCJA! Jedna z największych bylin na świecie, dorasta do 3 m wysokości i 4 lub więcej metrów szerokości, pochodzi z górskich rejonów Kolumbii i Brazylii. Tworzy gigantyczne liście (do 2 m długości!), wyrastające na długich kolczastych ogonkach. W lecie zakwita ogromnymi "maczugami" czerwono-zielonych kwiatów.

Helikonia (Rajski Kwiat)
więcej informacji...
Helikonia (Rajski Kwiat)
 
Cena: 28.35 zł
Cena: 26.59 zł
Oszczędzasz: 1.76 zł (7%)
Helikonia (Rajski Kwiat)(Heliconia rostrata) NOWOŚĆ! Zimozielona kłączowa bylina ozdobna z Peru i Ekwadoru o najpiękniejszych, ogromnych i jaskrawych kwiatach. Do uprawy doniczkowej, dorasta do 3-4 m wysokości. Ma ogromne, niebieskawo-zielone liście (do 1 m długości). Latem zakwita wielkimi (do 70 cm długości), zwisającymi kwiatostanami, złożonymi z dwóch rzędów jaskrawo-czerwonych przykwiatków z żółtymi zakończeniami.

Hiacynty 3 kolory
więcej informacji...
Hiacynty 3 kolory
 
Cena: 5.60 zł
Cena: 4.45 zł
Oszczędzasz: 1.15 zł (21%)
Hiacynty 3 kolory (cebule) (Hyacinthus "Gypsy Princess", "Pink Surprise" i "Lady Derby") Hiacynty w 3 kolorach: żółtym, różowym i brzoskwiniowym. Wieloletnia kwiatowa roślina cebulowa o okazałych, pięknie pachnących kwiatach. Liście wąskie, zielone. Zakwita wiosną (marzec-kwiecień) intensywnie wybarwionymi dużymi kwiatostanami, długości do 20 cm.

Hibiskus wielkokwiatowy
więcej informacji...
Hibiskus wielkokwiatowy
 
Cena: 29.65 zł
Cena: 27.45 zł
Oszczędzasz: 2.20 zł (8%)
Hibiskus wielkokwiatowy ogrodowy (Hibiscus moscheutos "Rose Vif") Krzewiasta bylina kwiatowa do uprawy doniczkowej i w ogrodzie (pierwsze zdjęcie z lewej to "real foto"), pochodzi z USA, dorasta do 2,5 m wysokości. Ma wzniesione łodygi, pokryte wielkimi (do 23 cm długości!), zielonymi liśćmi. Od czerwca do października obficie zakwita bardzo dużymi (20 cm średnicy), lejkowatymi kwiatami o jaskrawo różowym kolorze.

Hippeastrum (amarylis) mix cebul
więcej informacji...
Hippeastrum (amarylis) mix cebul
 
Cena: 11.28 zł
Cena: 5.69 zł
Oszczędzasz: 5.59 zł (50%)
Hippeastrum (amarylis) mix cebul (Hippeastrum x acuminatum) CENA PROMOCYJNA! Bujna, cebulowa bylina z Brazylii. Tworzy kępy wzniesionych, wąskich liści, do 60 cm wysokości. Zimą i wiosną zakwita bardzo dużymi, kielichowatymi kwiatami (średnicy ok. 20 cm), w kolorach ciemnej czerwieni, różowym, białym i czerwonym z białymi pasami.

Hoja trójbarwna
więcej informacji...
Hoja trójbarwna
 
Cena: 18.59 zł
Cena: 16.40 zł
Oszczędzasz: 2.19 zł (12%)
Hoja trójbarwna (Hoya carnosa "Variegata") NOWOŚĆ! Wyjątkowo ozdobne pnącze do uprawy doniczkowej. Tworzy długie do 2 metrów pędy, gęsto pokryte błyszczącymi liśćmi, ciemnozielonymi z białymi i różowymi pasmami. Zakwita baldachami biało-różowych kwiatów o pięknym zapachu.

Holarena wonna
więcej informacji...
Holarena wonna
 
Cena: 19.85 zł
Cena: 15.35 zł
Oszczędzasz: 4.50 zł (23%)
Holarena wonna (Holarrhena pubescens) NOWOŚĆ! Kwitnący bez przerwy zimozielony krzew ozdobny i leczniczy do uprawy doniczkowej, pochodzi z Afryki Wschodniej i Indii, dorasta do 1,5-2 m wysokości, tworzy luźną koronę. Ma owalne, skórzaste, ciemnozielone i błyszczące liście. Kwitnie przez cały rok kremowo-białymi, pięknie i mocno pachnącymi kwiatami, w gronach. Z kwiatów powstają ozdobne, bardzo długie (do 30 cm długości) zielone owoce-strąki.
Wywar z kory gałązek jest popularnym środkiem leczniczym w tradycyjnej medycynie indyjskiej; stosowany zewnętrznie jest skuteczny przeciwko różnym schorzeniom skórnym: wrzodom, trądzikowi, egzemie, grzybicy, leczeniu ran. Ma silne działanie antybakteryjne i przeciwgrzybicze.

Hylomekon-mak japoński
więcej informacji...
Hylomekon-mak japoński
 
Cena: 7.90 zł
Hylomekon-mak japoński (Hylomecon japonica) Bardzo rzadko spotykana bylina kwiatowa, dorasta do 30 cm wysokości, rozrasta się w gęste kępy. Dobrze rośnie w cieniu i półcieniu, nadaje się do nasadzeń pod murami, drzewami i krzewami. Ma klapowane, zielone, sezonowe liście. Od kwietnia do czerwca obficie zakwita dużymi, czteropłatkowymi, złocistymi kwiatami.

Irys alaskański różowy
więcej informacji...
Irys alaskański różowy
 
Cena: 12.35 zł
Cena: 8.35 zł
Oszczędzasz: 4.00 zł (33%)
Irys alaskański różowy ((Iris setosa "Rosea"). Gatunek irysa bylinowego, ozdobny z kwiatów, pochodzi z Alaski i zachodniej Kanady, dorasta do 60 cm wysokości. Tworzy gęste kępy sezonowych, wąskich, mieczowatych, ciemnozielonych liści. Od późnej wiosny do sierpnia zakwita pięknymi, lawendowo-różowymi kwiatami (7 cm średnicy) z żółtymi plamami u nasady płatków.

Irys chiński pstrolistny
więcej informacji...
Irys chiński pstrolistny
 
Cena: 16.75 zł
Cena: 10.19 zł
Oszczędzasz: 6.56 zł (40%)
Irys chiński pstrolistny ((Iris ensata "Blue Peter"). Gatunek azjatyckiego irysa kłączowego, ozdobnego z barwnych liści i kwiatów, dorasta do 90 cm wysokości. Tworzy gęste kępy liści sezonowych, mieczowatych, jasnozielonych z szerokim, czysto-białym pasem. Od późnej wiosny do sierpnia zakwita pięknymi, fioletowo-niebieskimi dużymi kwiatami (15 cm średnicy).

Irys dalmatyński
więcej informacji...
Irys dalmatyński
 
Cena: 19.65 zł
Cena: 12.56 zł
Oszczędzasz: 7.09 zł (37%)
Irys dalmatyński ((Iris pallida var. dalmatica "Variegata"). PROMOCJA! Gatunek irysa kłączowego, ozdobny z barwnych liści i kwiatów, pochodzi z Chorwacji, dorasta do 1,2 m wysokości. Tworzy gęste kępy częściowo zimozielonych, mieczowatych liści, jasnozielonych, obrzeżonych szerokim, czysto-białym paskiem. Od późnej wiosny do sierpnia zakwita pięknymi, pachnącymi, pastelowo-niebieskimi kwiatami (10 cm średnicy) z żółtymi bródkami.

Irys japoński błękitny
więcej informacji...
Irys japoński błękitny
 
Cena: 16.75 zł
Cena: 14.56 zł
Oszczędzasz: 2.19 zł (14%)
Irys japoński błękitny ((Iris ensata "Symfonietta"). NOWOŚĆ!!! Gatunek irysa kłączowego, ozdobny z ogromnych kwiatów. Tworzy gęste kępy wąskich, mieczowatych liści, jasnozielonych. Od późnej wiosny do sierpnia zakwita pięknymi, jasno-błękitnymi, wielkimi kwiatami (nawet do ponad 20 cm średnicy!) z białymi i żółtymi nasadami płatków i jasnym żyłkowaniem. Płatki rosną w jednej płaszczyźnie, co nadaje kwiatom niezwykły, egzotyczny wygląd.

Irys japoński pstrolistny
więcej informacji...
Irys japoński pstrolistny
 
Cena: 16.40 zł
Cena: 12.40 zł
Oszczędzasz: 4.00 zł (25%)
Irys japoński pstrolistny ((Iris laevigata "Variegata"). Gatunek irysa kłączowego, ozdobny z barwnych liści i kwiatów, dorasta do 1,2 m wysokości. Tworzy gęste kępy częściowo zimozielonych, mieczowatych liści, jasnozielonych z szerokim, czysto-białym paskiem. Od późnej wiosny do sierpnia zakwita pięknymi, pachnącymi, fiołkowo-niebieskimi kwiatami (10 cm średnicy) z żółtymi bródkami.

Irys zimozielony żółty
więcej informacji...
Irys zimozielony żółty
 
Cena: 15.60 zł
Cena: 11.50 zł
Oszczędzasz: 4.10 zł (27%)
Irys zimozielony żółty (Iris fernaldii "Yellow Wonder") NOWOŚĆ! Bardzo rzadko spotykany irys o liściach zimozielonych, do 1 m wysokości, pochodzi z Kalifornii i Oregonu (USA). Tworzy gęste, wolno rozrastające się kępy. Późną wiosną zakwita żółtymi kwiatami do 9 cm średnicy, na wzniesionych łodygach.

Ismena (narcyz peruwiański)
więcej informacji...
Ismena (narcyz peruwiański)
 
Cena: 6.78 zł
Cena: 5.62 zł
Oszczędzasz: 1.16 zł (18%)
Ismena (narcyz peruwiański) (Hymenocallis festalis "Zwanenburg") NOWOŚĆ! Wyjątkowa roślina o pięknych, pachnących kwiatach! Wysoka cebulowa bylina kwiatowa z Peru, dorasta do 80 cm wysokości. Tworzy kępę lancetowatych, jasnozielonych liści. W lecie zakwita dużymi (do 15 cm średnicy), czysto białymi kwiatami, przypominającymi orchidee, pięknie i mocno pachnącymi kwiatami na wysokich łodygach.

Jakobinia Firefly
więcej informacji...
Jakobinia Firefly
 
Cena: 19.59 zł
Cena: 17.33 zł
Oszczędzasz: 2.26 zł (12%)
Jakobinia Firefly (Jacobinia pauciflora "Firefly") NOWOŚĆ!!! Zimozielony półkrzew ozdobny z kwiatów i liści, do uprawy doniczkowej, pochodzi z Brazylii. Wyróżnia się niezwykłą porą kwitnienia: od późnej jesieni, przez całą zimę aż do wiosny obficie zakwita rurkowatymi, zwieszającymi się, jaskrawo czerwono-pomarańczowo-żółtymi kwiatami. Tworzy gęste kuliste korony o wysokości 50-60 cm i podobnej średnicy. Liście są ciemnozielone, drobne i błyszczące, gęsto osadzone na gałązkach.

Jeżówka "Cheyenne Spirit"
więcej informacji...
Jeżówka "Cheyenne Spirit"
 
Cena: 10.65 zł
Cena: 7.89 zł
Oszczędzasz: 2.76 zł (26%)
Jeżówka "Cheyenne Spirit" (Echinacea purpurea "Cheyenne Spirit") NOWOŚĆ! Bylina dekoracyjna i lecznicza. Tworzy gęste kępy, dorasta do 1 m wysokości. Od połowy lata do października tworzy bardzo duże (do 18 cm średnicy) ozdobne kwiaty w pastelowych barwach: od ceglasto-pomarańczowej przez czerwono-różową do jasnożółtej.
Ziele jeżówki jest znanym i od dawna szeroko stosowanym, bardzo skutecznym środkiem wzmacniającym ogólną odporność organizmu. Pomocne we wszystkich chorobach, w zwalczaniu szkodliwych drobnoustrojów, w przyspieszaniu rekonwalescencji.

Jukka drzewiasta pstra
więcej informacji...
Jukka drzewiasta pstra
 
Cena: 43.40 zł
Cena: 38.75 zł
Oszczędzasz: 4.65 zł (11%)
Jukka drzewiasta pstra (Yucca gloriosa "Variegata") NOWOŚĆ!!! Jukka drzewiasta, która może zimować w gruncie w zachodniej i środkowej Polsce. Pochodzi z Arizony i Nowego Meksyku (USA), dorasta do 1,5 m wysokości. Ta egzotyczna roślina tworzy pień zakończony pękiem dekoracyjnych wiecznie zielonych, wąskich i niebieskawych liści do 50 cm długości z kremowo-żółtym pasem z różowym podbarwieniem. W lecie zakwita ogromnymi kwiatostanami (do 1,5 m wysokości), złożonymi z dużych, kremowych, dzwonkowatych kwiatów.

Kaktus wężowy
więcej informacji...
Kaktus wężowy
 
Cena: 12.69 zł
Cena: 9.36 zł
Oszczędzasz: 3.33 zł (27%)
Kaktus wężowy (Senecio satpeliiformis "Kilimanjaro" NOWOŚĆ! Unikat botaniczny! Rzadko spotykany kaktus do uprawy doniczkowej, pochodzi z południowej Afryki, dorasta do 20 cm wysokości, rozrasta się w kępy. Tworzy walcowate, wzniesione, bezkolcowe pędy, które pokryte są barwnymi łuskami, przypominającymi skórę węża. Latem zakwita pięknymi, ciemnopomarańczowymi, dużymi kwiatami na wzniesionych, długich łodyżkach.

Kalanchoe złota
więcej informacji...
Kalanchoe złota
 
Cena: 6.25 zł
Kalanchoe złota (Kalanchoe calandiva "Gabor") NOWOŚĆ! Zimozielona, sukulentowa bylina kwiatowa do uprawy w mieszkaniu, dorasta do 25 m wysokości, tworzy gęste kępy. Ma owalne, skórzaste liście, ciemnozielone i błyszczące. Obficie zakwita wiechami złoto-żółtych, pełnych kwiatów.

Kalatea  barwna
więcej informacji...
Kalatea barwna
 
Cena: 28.59 zł
Cena: 19.19 zł
Oszczędzasz: 9.40 zł (33%)
Kalatea barwna (Calathea sanderiana "Majestic") NOWOŚĆ! Bujna, kępiasta bylina ozdobna do uprawy doniczkowej w mieszkaniu. Nowa odmiana z oryginalnie zabarwionymi liśćmi. Tworzy wzniesione, długie do 1 m ogonki liściowe, zakończone bardzo dużymi liśćmi (do 60 cm długości). Mają piękny wzór: srebrzyste, regularne pasy na ciemnozielono-fioletowym tle.

Kalatea Network
więcej informacji...
Kalatea Network
 
Cena: 29.89 zł
Cena: 26.69 zł
Oszczędzasz: 3.20 zł (11%)
Kalatea Network (Calathea "Network") NOWOŚĆ! Bujna, kępiasta bylina ozdobna do uprawy doniczkowej w mieszkaniu. Nowa odmiana z wyjątkowo oryginalnie zabarwionymi liśćmi. Tworzy wzniesione, długie do 60 cm ogonki liściowe, zakończone szerokimi liśćmi (do 20 cm długości). Mają piękny i niespotykany wzór: na ciemnozielonym tle jest jaśniejsza regularna siatka, złożona z małych kwadratów.

Kalla ametystowa
więcej informacji...
Kalla ametystowa
 
Cena: 18.95 zł
Kalla ametystowa (Calla "Amethyst") NOWOŚĆ! Okazała zimozielona kłączowa bylina ozdobna, pochodzi z Afryki, dorasta do 40-50 cm wysokości, tworzy gęste kępy. Od maja do sierpnia zakwita niezwykłymi kwiatostanami: na wysokich łodygach osadzone są ametystowo-fioletowe, w środku jaśniejsze pochwy długości do 15 cm, z żółtymi pylnikami wewnątrz. Nadają się na kwiat cięty (są bardzo trwałe w wazonie). Liście są dekoracyjne, wydłużone, ciemnozielone i błyszczące.

Kalla purpurowa
więcej informacji...
Kalla purpurowa
 
Cena: 19.50 zł
Kalla purpurowa (Calla "Purple Sensation") NOWOŚĆ! Okazała zimozielona kłączowa bylina ozdobna, pochodzi z Afryki, dorasta do 40-50 cm wysokości, tworzy gęste kępy. Od maja do sierpnia zakwita niezwykłymi kwiatostanami: na wysokich łodygach osadzone są purpurowo-różowe, w środku jaśniejsze pochwy długości do 15 cm, z żółtymi pylnikami wewnątrz. Nadają się na kwiat cięty (są bardzo trwałe w wazonie). Liście są dekoracyjne, wydłużone, ciemnozielone i błyszczące.

Kokoryczka pstrolistna
więcej informacji...
Kokoryczka pstrolistna
 
Cena: 6.50 zł
Kokoryczka pstrolistna (Polygonatum multiflorum "Variegatum") NOWOŚĆ! Bylina do 40 cm wysokości, tworząca gęste kępy. Ma liście sezonowe, pierzaste, na długich łodygach, srebrzysto-zielone z białym obrzeżeniem. Późną wiosną z łodygi wyrastają białe, kielichowate kwiaty z zielonymi wzorami.

Komonica kanaryjska
więcej informacji...
Komonica kanaryjska
 
Cena: 15.45 zł
Cena: 12.76 zł
Oszczędzasz: 2.69 zł (18%)
Komonica kanaryjska (Lotus berthelotti) Płożąca, okazała, zimozielona, wieloletnia roślina doniczkowa o płożących się lub zwieszających pędach. Pędy osiągają długość nawet 3 m. Liście wyjątkowo dekoracyjne, srebrzyste, igiełkowate, długości do 2 cm. Wiosną do połowy lata bardzo obficie kwitnie okazałymi pomarańczowo-szkarłatnymi kwiatami o długości 4 cm z czarnym oczkiem, które kształtem przypominają szczypce homara.

Koniczyna ozdobna Debbie
więcej informacji...
Koniczyna ozdobna Debbie
 
Cena: 12.85 zł
Cena: 9.82 zł
Oszczędzasz: 3.03 zł (24%)
Koniczyna ozdobna Debbie (Trifolium repens "Debbie") NOWOŚĆ! Bylina ozdobna, tworząca długie rozłogi, dorasta do 15 cm wysokości, tworzy gęste kępy. Ma dekoracyjne, potrójne, sezonowe liście, ciemno-purpurowe z jasnozieloną obwódką. Zakwita okrągłymi, jasnoróżowymi kwiatami na wzniesionych łodygach.
Do nasadzeń na rabatach w ogrodzie, szczególnie pięknie wygląda w podwieszanych pojemnikach, gdy długie pędy zwieszają się.

Koniczyna ozdobna Isabella
więcej informacji...
Koniczyna ozdobna Isabella
 
Cena: 12.85 zł
Cena: 9.82 zł
Oszczędzasz: 3.03 zł (24%)
Koniczyna ozdobna Isabella (Trifolium repens "Isabella") NOWOŚĆ! Bylina ozdobna, tworząca długie rozłogi, dorasta do 15 cm wysokości, tworzy gęste kępy. Ma dekoracyjne, potrójne, sezonowe liście, jasnofioletowe z trójkątną zieloną plamą pośrodku, obrzeżoną ciemnofioletową obwódką. Zakwita okrągłymi, jasnoróżowymi kwiatami na wzniesionych łodygach.
Do nasadzeń na rabatach w ogrodzie, szczególnie pięknie wygląda w podwieszanych pojemnikach, gdy długie pędy zwieszają się.

Konwalia różowa
więcej informacji...
Konwalia różowa
 
Cena: 17.79 zł
Cena: 10.95 zł
Oszczędzasz: 6.84 zł (39%)
Konwalia różowa (Convallaria majalis "Rosea") NOWOŚĆ!!! Wyjątkowa odmiana konwalii o różowych kwiatach. Liście są ciemnozielone. Kwitnie od połowy kwietnia do końca maja różowymi, pachnącymi kwiatami. Rozrasta się przez pędy podziemne i tworzy kępy.

Kosmos czekoladowy bylinowy
więcej informacji...
Kosmos czekoladowy bylinowy
 
Cena: 24.85 zł
Cena: 19.76 zł
Oszczędzasz: 5.09 zł (21%)
Kosmos czekoladowy bylinowy (Cosmos atrosanguineus "Chocamocha") NOWOŚĆ! Unikat botaniczny. Bylina ozdobna z pachnących, niezwykłych kwiatów. Pochodzi z Meksyku, gdzie już jest rośliną wymarłą; rośliny uprawiane pochodzą od jednej, ostatniej znalezionej tam rośliny. Ten kosmos tworzy kłącze, z którego wyrastają sezonowe łodygi z pierzastymi liśćmi. Kwitnie bardzo długo (od maja do października) pięknymi kwiatami o niezwykłym kolorze czekoladowym z aksamitnym połyskiem. Kwiaty mocno pachną zapachem czekolady.

Krynia (amarylis ogrodowy)
więcej informacji...
Krynia (amarylis ogrodowy)
 
Cena: 26.25 zł
Cena: 19.74 zł
Oszczędzasz: 6.51 zł (25%)
Krynia (amarylis ogrodowy) (Crinum x powelli) NOWOŚĆ! Duża, podobna do amarylisa roślina cebulowa o okazałych kwiatach! Pochodzi z południowej Afryki, dorasta do 120 cm wysokości! Tworzy wzniesione, proste łodygi z lancetowatymi, jasnozielonymi liśćmi. Rozrasta się w kępy. Od lipca do września zakwita bardzo dużymi, pięknie pachnącymi kwiatami o płatkach intensywnie różowych, z długimi pręcikami.

Kulnik kropkowany
więcej informacji...
Kulnik kropkowany
 
Cena: 8.96 zł
Cena: 7.85 zł
Oszczędzasz: 1.11 zł (13%)
Kulnik kropkowany(Globularia punctata) NOWOŚĆ! Jeden z najpiękniejszych kwiatów letnich! Pochodzi z gór środkowej i południowej Europy. Zimozielona bylina kwiatowa, dorasta do 20 cm wysokości, tworzy gęste rozety łyżeczkowatych, błyszczących, ciemnozielonych liści. Od czerwca do sierpnia zakwita pięknymi, fioletowo-niebieskimi, kulistymi, "puszystymi" kwiatami na wzniesionych łodygach. Te pachnące kwiaty przyciągają motyle.

Kwiat czekoladowy PROMOCJA!
więcej informacji...
Kwiat czekoladowy PROMOCJA!
 
Cena: 8.95 zł
Cena: 6.49 zł
Oszczędzasz: 2.46 zł (28%)
Kwiat czekoladowy (Lysimachia ciliata "Firecracker") CENA PROMOCYJNA! Bylina ozdobna, dorastająca do 80 cm wysokości, tworzy gęste kępy. Ma okrągłe, sezonowe liście, długości do 15 cm, koloru czekoladowego, ciemnobrązowego o aksamitnym połysku. Te czekoladowe liście i łodygi tworzą piękny kontrast z jaskrawożółtymi kwiatami, które pojawiają się obficie na szczytach pędów przez całe lato. Roślina odporna i łatwa w uprawie.

Liatra biała
więcej informacji...
Liatra biała
 
Cena: 9.98 zł
Cena: 7.68 zł
Oszczędzasz: 2.30 zł (24%)
Liatra biała (Liatris spicata "Blazing Star") PROMOCJA!!! Kępiasta kwiatowa bylina ozdobna z Ameryki Północnej, dorasta do 60 cm wysokości. Nadaje się do uprawy w ogrodzie lub w doniczce. Ma sezonowe, wąskie, jasnozielone liście. Kwitnie obficie latem i na początku jesieni maczugowatymi, śnieżno-białymi kwiatostanami na wzniesionych łodygach.

Liatra fioletowa
więcej informacji...
Liatra fioletowa
 
Cena: 9.98 zł
Cena: 7.68 zł
Oszczędzasz: 2.30 zł (24%)
Liatra fioletowa (Liatris spicata "Kobold") PROMOCJA!!! Kępiasta kwiatowa bylina ozdobna z Ameryki Północnej, dorasta do 60 cm wysokości. Nadaje się do uprawy w ogrodzie lub w doniczce. Ma sezonowe, wąskie, jasnozielone liście. Kwitnie obficie latem i na początku jesieni maczugowatymi, fioletowymi kwiatostanami na wzniesionych łodygach.

Lilia "Magic Star"
więcej informacji...
Lilia "Magic Star"
 
Cena: 11.45 zł
Cena: 8.95 zł
Oszczędzasz: 2.50 zł (22%)
Lilia "Magic Star" (Lilium "Magic Star") NOWOŚĆ! Wyjątkowa lilia azjatycka o pełnych kwiatach! Wysoka cebulowa bylina kwiatowa, dorasta do 1 m wysokości. Tworzy wzniesione, proste łodygi z lancetowatymi, jasnozielonymi liśćmi. W połowie lata zakwita pełnymi, dużymi kwiatami o płatkach intensywnie różowych, karbowanych z ciemnoróżowym paskiem pośrodku.

Lilia błękitna
więcej informacji...
Lilia błękitna
 
Cena: 15.59 zł
Cena: 11.69 zł
Oszczędzasz: 3.90 zł (26%)
Lilia błękitna (Lilium "Blue Angel") NOWOŚĆ! Niespotykany u lilii błękitny kolor kwiatów! Wysoka cebulowa bylina kwiatowa, dorasta do 1 m wysokości. Tworzy wzniesione, proste łodygi z lancetowatymi, jasnozielonymi liśćmi. W połowie lata zakwita dużymi, błękitnymi kwiatami z żółtymi pręcikami.

Lilia Cappuccino
więcej informacji...
Lilia Cappuccino
 
Cena: 11.45 zł
Cena: 8.95 zł
Oszczędzasz: 2.50 zł (22%)
Lilia Cappuccino (Lilium "Cappuccino") NOWOŚĆ! Wyjątkowa lilia azjatycka o niezwykłym kolorze kwiatów! Wysoka cebulowa bylina kwiatowa, dorasta do 1 m wysokości. Tworzy wzniesione, proste łodygi z lancetowatymi, jasnozielonymi liśćmi. W połowie lata zakwita pojedynczymi, dużymi kwiatami o cieniowanej barwie (odcienie beżu, brązu i fioletu), przypominającej kawę Cappuccino.

Lilia czarna
więcej informacji...
Lilia czarna
 
Cena: 16.96 zł
Cena: 13.52 zł
Oszczędzasz: 3.44 zł (21%)
Lilia czarna (Lilium x hybridum "Landini Black") NOWOŚĆ! Wyjątkowa lilia azjatycka o czarnych, aksamitnych kwiatach! Wysoka cebulowa bylina kwiatowa, dorasta do 1 m wysokości. Tworzy wzniesione, proste łodygi z lancetowatymi, jasnozielonymi liśćmi. W połowie lata zakwita pełnymi, dużymi kwiatami o płatkach w kolorze bardzo ciemnego, niemal czarnego fioletu z aksamitnym połyskiem.

Lilia drzewiasta "Bell Song"
więcej informacji...
Lilia drzewiasta "Bell Song"
 
Cena: 9.89 zł
Cena: 8.87 zł
Oszczędzasz: 1.02 zł (11%)
Lilia drzewiasta "Montego Bay" (cebula) (Lilium x orientalis "Montego Bay" ) NOWOŚĆ! Wyjątkowa lilia azjatycka! Największa i najbardziej okazała lilia! Bardzo wysoka cebulowa bylina kwiatowa, dorasta do 2 m wysokości! Tworzy wzniesione, proste, zdrewniałe u podstawy łodygi z lancetowatymi, jasnozielonymi liśćmi. W połowie lata zakwita bardzo dużymi, pięknie pachnącymi kwiatami o płatkach cieniowanych: w środku intensywnie różowych, obrzeżonych biało-kremowym paskiem, z długimi pręcikami. Przeciętnie roślina tworzy 30 kwiatów.

Lilia drzewiasta "Montego Bay"
więcej informacji...
Lilia drzewiasta "Montego Bay"
 
Cena: 9.89 zł
Cena: 8.87 zł
Oszczędzasz: 1.02 zł (11%)
Lilia drzewiasta "Montego Bay" (cebula) (Lilium x orientalis "Montego Bay" ) NOWOŚĆ! Wyjątkowa lilia azjatycka! Największa i najbardziej okazała lilia! Bardzo wysoka cebulowa bylina kwiatowa, dorasta do 2 m wysokości! Tworzy wzniesione, proste, zdrewniałe u podstawy łodygi z lancetowatymi, jasnozielonymi liśćmi. W połowie lata zakwita bardzo dużymi, pięknie pachnącymi kwiatami o płatkach cieniowanych: w środku intensywnie różowych, obrzeżonych biało-kremowym paskiem, z długimi pręcikami. Przeciętnie roślina tworzy 30 kwiatów.

Lilia drzewiasta czarna
więcej informacji...
Lilia drzewiasta czarna
 
Cena: 16.96 zł
Cena: 12.85 zł
Oszczędzasz: 4.11 zł (25%)
Lilia drzewiasta czarna (Lilium x orientalis "Mascara") NOWOŚĆ! Wyjątkowa lilia azjatycka, największa i najbardziej okazała! Bardzo wysoka cebulowa bylina kwiatowa, dorasta do 1,2 m wysokości! Tworzy wzniesione, proste, zdrewniałe u podstawy łodygi z lancetowatymi, jasnozielonymi liśćmi. W połowie lata zakwita bardzo dużymi, pięknie pachnącymi kwiatami o płatkach bardzo ciemno-bordowych, niemal czarnych, z aksamitnym połyskiem, z długimi pręcikami. Przeciętnie roślina tworzy 25-30 kwiatów.

Lilia drzewiasta czerwona
więcej informacji...
Lilia drzewiasta czerwona
 
Cena: 14.75 zł
Cena: 9.65 zł
Oszczędzasz: 5.10 zł (35%)
Lilia drzewiasta różowa (Lilium x orientalis "Commander in Chief" ) NOWOŚĆ! Wyjątkowa lilia azjatycka! Największa i najbardziej okazała lilia! Bardzo wysoka cebulowa bylina kwiatowa, dorasta do 1,35 m wysokości! Tworzy wzniesione, proste, zdrewniałe u podstawy łodygi z lancetowatymi, jasnozielonymi liśćmi. W połowie lata zakwita bardzo dużymi, pięknie pachnącymi kwiatami o płatkach intensywnie czerwonych, z długimi pręcikami. Przeciętnie roślina tworzy 30 kwiatów.

Lilia drzewiasta różowa
więcej informacji...
Lilia drzewiasta różowa
 
Cena: 14.34 zł
Cena: 8.69 zł
Oszczędzasz: 5.65 zł (40%)
Lilia drzewiasta różowa (Lilium x orientalis "Pink Explosion" ) PROMOCJA! Wyjątkowa lilia azjatycka! Największa i najbardziej okazała lilia! Bardzo wysoka cebulowa bylina kwiatowa, dorasta do 2,8 m wysokości! Tworzy wzniesione, proste, zdrewniałe u podstawy łodygi z lancetowatymi, jasnozielonymi liśćmi. W połowie lata zakwita bardzo dużymi, pięknie pachnącymi kwiatami o płatkach intensywnie różowych, z długimi pręcikami. Przeciętnie roślina tworzy 30 kwiatów.

Lilia drzewiasta złota
więcej informacji...
Lilia drzewiasta złota
 
Cena: 14.34 zł
Cena: 8.85 zł
Oszczędzasz: 5.49 zł (39%)
Lilia drzewiasta złota (Lilium x orientalis "Anastasia") NOWOŚĆ! Wyjątkowa lilia azjatycka! Największa i najbardziej okazała lilia! Bardzo wysoka cebulowa bylina kwiatowa, dorasta do 2,8 m wysokości! Tworzy wzniesione, proste, zdrewniałe u podstawy łodygi z lancetowatymi, jasnozielonymi liśćmi. W połowie lata zakwita bardzo dużymi, pięknie pachnącymi kwiatami o płatkach złocisto-żółtych, z długimi pręcikami. Przeciętnie roślina tworzy 30 kwiatów.

Lilia nenufarowa
więcej informacji...
Lilia nenufarowa
 
Cena: 17.89 zł
Cena: 14.69 zł
Oszczędzasz: 3.20 zł (18%)
Lilia nenufarowa (Lilium "Anouska") NOWOŚĆ! Wyjątkowa lilia azjatycka o niezwykłych pełnych kwiatach! Wysoka cebulowa bylina kwiatowa, dorasta do 1 m wysokości. Tworzy wzniesione, proste łodygi z lancetowatymi, jasnozielonymi liśćmi. W połowie lata zakwita pełnymi, dużymi kwiatami o cieniowanej barwie (jasny róż, który stopniowo ciemnieje do brzegów płatków); przypominają kwiaty nenufarów.

Lilia olbrzymia himalajska
więcej informacji...
Lilia olbrzymia himalajska
 
Cena: 46.99 zł
Cena: 39.65 zł
Oszczędzasz: 7.34 zł (16%)
Lilia olbrzymia himalajska (Brachylilium coccineum) NOWOŚĆ! Wysoka, okazała bylina kwiatowa spokrewniona z imbirem, pochodzi z Nepalu i Tybetu, dorasta do 3 m wysokości, może rosnąć w gruncie lub w pojemnikach. Tworzy wzniesione, proste łodygi z lancetowatymi, jasnozielonymi liśćmi do 50 cm długości. Od połowy lata do października zakwita dużymi gronami żółto-pomarańczowych, pięknie pachnących kwiatów o okazałych purpurowych pylnikach.

Lilia olbrzymia himalajska (mniejsza)
więcej informacji...
Lilia olbrzymia himalajska (mniejsza)
 
Cena: 22.85 zł
Cena: 19.59 zł
Oszczędzasz: 3.26 zł (15%)
Lilia olbrzymia himalajska (mniejsza) (Brachylilium coccineum) NOWOŚĆ! Wysoka, okazała bylina kwiatowa spokrewniona z imbirem, pochodzi z Nepalu i Tybetu, dorasta do 3 m wysokości, może rosnąć w gruncie lub w pojemnikach. Tworzy wzniesione, proste łodygi z lancetowatymi, jasnozielonymi liśćmi do 50 cm długości. Od połowy lata do października zakwita dużymi gronami żółto-pomarańczowych, pięknie pachnących kwiatów o okazałych purpurowych pylnikach.

Lilia pomarańczowa pełna
więcej informacji...
Lilia pomarańczowa pełna
 
Cena: 11.45 zł
Cena: 8.95 zł
Oszczędzasz: 2.50 zł (22%)
Lilia pomarańczowa pełna (Lilium "Orange Pleno") NOWOŚĆ! Wyjątkowa lilia azjatycka o pełnych kwiatach! Wysoka cebulowa bylina kwiatowa, dorasta do 1 m wysokości. Tworzy wzniesione, proste łodygi z lancetowatymi, jasnozielonymi liśćmi. W połowie lata zakwita pełnymi, dużymi, żółto-pomarańczowymi, kwiatami o karbowanych brzegach płatków.

Lilia pręcikowa
więcej informacji...
Lilia pręcikowa
 
Cena: 11.45 zł
Cena: 8.95 zł
Oszczędzasz: 2.50 zł (22%)
Lilia pręcikowa (Lilium "Henryiana") NOWOŚĆ! Lilia azjatycka o niezwykłych kwiatach! Wysoka cebulowa bylina kwiatowa, dorasta do 1 m wysokości. Tworzy wzniesione, proste łodygi z lancetowatymi, jasnozielonymi liśćmi. W połowie lata zakwita turbanowymi, jasnopomarańczowymi kwiatami o wyjątkowo długich pylnikach (dwa razy dłuższych od kwiatu). Płatki mają dekoracyjne wypustki.

Lilia różowa pełna
więcej informacji...
Lilia różowa pełna
 
Cena: 11.45 zł
Cena: 8.95 zł
Oszczędzasz: 2.50 zł (22%)
Lilia pełna różowa (Lilium "Sweet Rosy") NOWOŚĆ! Wyjątkowa lilia azjatycka o pełnych kwiatach! Wysoka cebulowa bylina kwiatowa, dorasta do 1 m wysokości. Tworzy wzniesione, proste łodygi z lancetowatymi, jasnozielonymi liśćmi. W połowie lata zakwita pełnymi, dużymi kwiatami o płatkach intensywnie różowych, obrzeżonych jasnoróżowym paskiem.

Lilia Sargenta
więcej informacji...
Lilia Sargenta
 
Cena: 12.35 zł
Cena: 7.68 zł
Oszczędzasz: 4.67 zł (38%)
Lilia Sargenta (Lilium sargentiae) NOWOŚĆ! Wyjątkowa lilia azjatycka! Wysoka cebulowa bylina kwiatowa, dorasta do 1 m wysokości. Tworzy wzniesione, proste łodygi z lancetowatymi, jasnozielonymi liśćmi. W połowie lata zakwita bardzo dużymi kwiatami o płatkach kremowo-białych, różowo podbarwionych z żółtym paskiem pośrodku.

Liliowiec "C.Woodbury"
więcej informacji...
Liliowiec "C.Woodbury"
 
Cena: 11.45 zł
Cena: 8.89 zł
Oszczędzasz: 2.56 zł (23%)
Liliowiec "C.Woodbury" (Hemerocallis "Catherine Woodbury") NOWOŚĆ! Kępiasta bylina z Chin, do 1 m wysokości), obficie kwitnąca. Tworzy pęki wąskich, jasnozielonych liści. Wczesnym latem zakwita dużymi (do 10 cm średnicy) kwiatami w wyjątkowym, cieniowanym kolorze cielisto-różowym z żółtą nasadą płatków.

Liliowiec "Canadian Border Patrol"
więcej informacji...
Liliowiec "Canadian Border Patrol"
 
Cena: 12.45 zł
Cena: 8.45 zł
Oszczędzasz: 4.00 zł (33%)
Liliowiec "Canadian Border Patrol" (Hemerocallis "Canadian Border Patrol") NOWOŚĆ! Kępiasta bylina z Chin, do 1 m wysokości), obficie kwitnąca. Tworzy pęki wąskich, jasnozielonych liści. Wczesnym latem zakwita dużymi (do 10 cm średnicy) kwiatami w kontrastowych barwach, przypominających kolor mundurów kanadyjskich strażników granicznych.

Liliowiec "Daring Deception"
więcej informacji...
Liliowiec "Daring Deception"
 
Cena: 12.45 zł
Cena: 8.45 zł
Oszczędzasz: 4.00 zł (33%)
Liliowiec "Daring Deception" (Hemerocallis "Daring Deception") NOWOŚĆ! Kępiasta bylina z Chin, do 1 m wysokości), obficie kwitnąca. Tworzy pęki wąskich, jasnozielonych liści. Wczesnym latem zakwita dużymi (do 10 cm średnicy) wyjątkowo efektownymi kwiatami: karbowane brzegi płatków w kolorze ciemno-purpurowym otaczają płatek w kolorze jasno-łososiowym z ciemno-purpurową nasadą.

Liliowiec "David Kirchhof"
więcej informacji...
Liliowiec "David Kirchhof"
 
Cena: 14.50 zł
Cena: 12.45 zł
Oszczędzasz: 2.05 zł (15%)
Liliowiec "David Kirchhof" (Hemerocallis "David Kirchhof") NOWOŚĆ! Kępiasta bylina z Chin, do 1 m wysokości), obficie kwitnąca. Tworzy pęki wąskich, jasnozielonych liści. Wczesnym latem zakwita dużymi (do 10 cm średnicy) wyjątkowo efektownymi kwiatami: płatki różowe z jasnofioletowym podłużnym paskowaniem, wewnętrzny ciemnofioletowy pierścień otacza żółtą gardziel kwiatu.

Liliowiec "Destined to See"
więcej informacji...
Liliowiec "Destined to See"
 
Cena: 12.45 zł
Liliowiec "Destined to See" (Hemerocallis "Destined to See") NOWOŚĆ! Kępiasta bylina z Chin, do 1 m wysokości), obficie kwitnąca. Tworzy pęki wąskich, jasnozielonych liści. Wczesnym latem zakwita dużymi (do 10 cm średnicy) kwiatami w niezwykłych kolorach: żółtym, jasno- i ciemnofioletowo-niebieskim.

Liliowiec "Double Firecracker"
więcej informacji...
Liliowiec "Double Firecracker"
 
Cena: 12.45 zł
Liliowiec "Double Firecracker" (Hemerocallis "Double Firecracker") NOWOŚĆ! Kępiasta bylina z Chin, do 1 m wysokości), obficie kwitnąca. Tworzy pęki wąskich, jasnozielonych liści. Wczesnym latem zakwita dużymi (do 10 cm średnicy), półpełnymi kwiatami w ognisto-czerwonym kolorze.

Liliowiec "Edge Ahead"
więcej informacji...
Liliowiec "Edge Ahead"
 
Cena: 12.45 zł
Cena: 9.45 zł
Oszczędzasz: 3.00 zł (25%)
Liliowiec "Edge Ahead" (Hemerocallis "Edge Ahead") NOWOŚĆ! Kępiasta bylina z Chin, do 1 m wysokości), obficie kwitnąca. Tworzy pęki wąskich, jasnozielonych liści. Wczesnym latem zakwita dużymi (do 10 cm średnicy) wyjątkowo efektownymi kwiatami: karbowane brzegi płatków w kolorze fioletowym otaczają płatek w kolorze jasnoróżowym z fioletową nasadą.

Liliowiec "Liz Gagne"
więcej informacji...
Liliowiec "Liz Gagne"
 
Cena: 12.45 zł
Cena: 6.24 zł
Oszczędzasz: 6.21 zł (50%)
Liliowiec "Liz Gagne" (Hemerocallis "Liz Gagne") NOWOŚĆ! Kępiasta bylina z Chin, do 1 m wysokości), obficie kwitnąca. Tworzy pęki wąskich, jasnozielonych liści. Wczesnym latem zakwita dużymi (do 10 cm średnicy) wyjątkowo efektownymi, karminowo-czerwonymi kwiatami, gardziel kwiatu żółta.

Liliowiec "Longfields Twins"
więcej informacji...
Liliowiec "Longfields Twins"
 
Cena: 18.50 zł
Cena: 16.75 zł
Oszczędzasz: 1.75 zł (10%)
Liliowiec "Longfields Twins" (Hemerocallis "Longfields Twins") NOWOŚĆ! Kępiasta bylina z Chin, do 1 m wysokości), obficie kwitnąca. Tworzy pęki wąskich, jasnozielonych liści. Wczesnym latem zakwita dużymi (do 10 cm średnicy) wyjątkowo efektownymi PEŁNYMI kwiatami: zewnętrzne płatki pomarańczowo-różowe a wewnętrzne karminowo-różowe, karbowane.

Liliowiec "Roswitha"
więcej informacji...
Liliowiec "Roswitha"
 
Cena: 12.45 zł
Liliowiec "Roswitha" (Hemerocallis "Roswitha") NOWOŚĆ! Kępiasta bylina z Chin, do 1 m wysokości), obficie kwitnąca. Tworzy pęki wąskich, jasnozielonych liści. Wczesnym latem zakwita dużymi (do 10 cm średnicy) i pełnymi kwiatami w niezwykłych kolorach: ciemnym i jasnym łososiowo-różowym.

Liliowiec "Storm of the Century"
więcej informacji...
Liliowiec "Storm of the Century"
 
Cena: 12.45 zł
Cena: 8.45 zł
Oszczędzasz: 4.00 zł (33%)
Liliowiec "Storm of the Century" (Hemerocallis "Storm of the Century") NOWOŚĆ! Kępiasta bylina z Chin, do 1 m wysokości), obficie kwitnąca. Tworzy pęki wąskich, jasnozielonych liści. Wczesnym latem zakwita dużymi (do 10 cm średnicy) kwiatami w niezwykłych, kontrastowych kolorach: bardzo ciemnopurpurowym z wąskim żółtym obrzeżeniem.

Liliowiec "Super Purple"
więcej informacji...
Liliowiec "Super Purple"
 
Cena: 12.45 zł
Liliowiec "Super Purple" (Hemerocallis "Super Purple") NOWOŚĆ! Kępiasta bylina z Chin, do 1 m wysokości), obficie kwitnąca. Tworzy pęki wąskich, jasnozielonych liści. Wczesnym latem zakwita dużymi (do 10 cm średnicy) kwiatami w ciemnopurpurowym kolorze.

Liliowiec "Wild Horses"
więcej informacji...
Liliowiec "Wild Horses"
 
Cena: 12.45 zł
Cena: 9.45 zł
Oszczędzasz: 3.00 zł (25%)
Liliowiec "Wild Horses" (Hemerocallis "Wild Horses") NOWOŚĆ! Kępiasta bylina z Chin, do 1 m wysokości), obficie kwitnąca. Tworzy pęki wąskich, jasnozielonych liści. Wczesnym latem zakwita dużymi (do 10 cm średnicy) kwiatami w kontrastowych barwach (łososiowo-pomarańczowych połączony z ciemno-purpurowo-brązowymi).

Liliowiec "Wineberry Candy"
więcej informacji...
Liliowiec "Wineberry Candy"
 
Cena: 14.50 zł
Cena: 12.45 zł
Oszczędzasz: 2.05 zł (15%)
Liliowiec "Wineberry Candy" (Hemerocallis "Wineberry Candy") NOWOŚĆ! Kępiasta bylina z Chin, do 1 m wysokości), obficie kwitnąca. Tworzy pęki wąskich, jasnozielonych liści. Wczesnym latem zakwita dużymi (do 10 cm średnicy) wyjątkowo efektownymi kwiatami: płatki jasnofioletowe z wewnętrzną ciemnofioletową plamą, gardziel kwiatu żółta, brzegi płatków ozdobnie karbowane.

Liliowiec brzoskwiniowy
więcej informacji...
Liliowiec brzoskwiniowy
 
Cena: 11.45 zł
Cena: 8.86 zł
Oszczędzasz: 2.59 zł (23%)
Liliowiec brzoskwiniowy (Hemerocallis "Halls Pink") NOWOŚĆ! Kępiasta bylina z Chin, do 1 m wysokości), obficie kwitnąca. Tworzy pęki wąskich, jasnozielonych liści. Wczesnym latem zakwita dużymi (do 10 cm średnicy) kwiatami w wyjątkowym, cieniowanym kolorze brzoskwiniowo-różowym.

Liliowiec gwiazdkowaty
więcej informacji...
Liliowiec gwiazdkowaty
 
Cena: 22.60 zł
Liliowiec gwiazdkowaty (Hemerocallis middendorfii var. Longibracteata) NOWOŚĆ! Kępiasta bylina z Chin, do 1 m wysokości), obficie kwitnąca. Tworzy pęki wąskich, jasnozielonych liści. Wczesnym latem zakwita dużymi (do 6 cm średnicy) jaskrawożółtymi kwiatami o niezwykłym, gwiazdkowatym kształcie.

Liliowiec gwiazdkowaty Fancy
więcej informacji...
Liliowiec gwiazdkowaty Fancy
 
Cena: 14.45 zł
Cena: 10.45 zł
Oszczędzasz: 4.00 zł (28%)
Liliowiec gwiazdkowaty Fancy (Hemerocallis middendorfii "Fancy") NOWOŚĆ! Kępiasta bylina z Chin, do 1 m wysokości), obficie kwitnąca. Tworzy pęki wąskich, jasnozielonych liści. Wczesnym latem zakwita dużymi (do 10 cm średnicy) kwiatami w kontrastowych barwach (trzy płatki złoto-żółte i trzy płatki ciemnoczerwone z centralnym żółtym wąskim paskiem). Płatki są wąskie i długie, przypominają kształtem gwiazdkę.

Liliowiec żółty miniaturowy
więcej informacji...
Liliowiec żółty miniaturowy
 
Cena: 12.45 zł
Cena: 8.45 zł
Oszczędzasz: 4.00 zł (33%)
Liliowiec żółty miniaturowy (Hemerocallis "Flava") NOWOŚĆ! Półzimozielona (zachowuje liście w łagodniejsze zimy) kępiasta bylina, niskorosnąca (do 30 cm wysokości), obficie kwitnąca. Tworzy pęki lancetowatych, jasnozielonych liści. Wczesnym latem zakwita dużymi (do 6 cm średnicy) jaskrawożółtymi kwiatami.

Mak wschodni szkarłatny
więcej informacji...
Mak wschodni szkarłatny
 
Cena: 16.78 zł
Cena: 12.89 zł
Oszczędzasz: 3.89 zł (24%)
Mak wschodni szkarłatny (Papaver orientale "Staten Island") NOWOŚĆ! Bylina, dorastająca do 75 cm wysokości, pochodzi z Azji Mniejszej, tworzy gęste kępy sezonowych, jasnozielonych, pierzastych liści. W lecie zakwita bardzo dużymi (do 12 cm średnicy) czerwono-szkarłatnymi kwiatami o fałdowanych brzegach płatkach i ciemnofioletowym środku.

Makleja różowa
więcej informacji...
Makleja różowa
 
Cena: 17.55 zł
Cena: 12.60 zł
Oszczędzasz: 4.95 zł (29%)
Makleja różowa (Macleaya cordata "Pink Plume") SUPER PROMOCJA! Wieloletnia bylina ozdobna z Chin i Japonii o egzotycznym, niezwykłym wyglądzie- jedna z największych kwitnących bylin ogrodowych. Tworzy gęste kępy wyprostowanych pędów do 2,5 m wysokości! Ozdobą makleji są bardzo ozdobne i duże, sercowate, głęboko powycinane liście- zielononiebieskie, a od spodu białe. W lecie z każdego pędu wyrasta ogromny kwiatostan (do 60 cm długości), złożony z wielu kwiatów o ciekawej budowie ( ich ozdobą są duże jasnoróżowe "puszyste" pręciki, kwiaty nie mają płatków).

Malwa czarna
więcej informacji...
Malwa czarna
 
Cena: 10.89 zł
Cena: 8.75 zł
Oszczędzasz: 2.14 zł (20%)
Malwa czarna (Alcea rosea "Nigra") NOWOŚĆ! Bujna, wyprostowana bylina, do 2 m wysokości. Ma jasnozielone, owłosione, duże liście. Na początku lata zakwita licznymi, dużymi (do 10 cm średnicy) ciemno-purpurowo-czekoladowymi, niemal czarnymi kwiatami z żółtym środkiem.

Malwa drzewiasta BW (duża)
więcej informacji...
Malwa drzewiasta BW (duża)
 
Cena: 72.50 zł
Cena: 64.58 zł
Oszczędzasz: 7.92 zł (11%)
Malwa drzewiasta "Burgundy Wine" (duża) (Lavatera arborea "Burgundy Wine") Podobna do drzewa okazała bylina o zdrewniałych pędach, obficie kwitnąca, dorasta do 3 m wysokości, pochodzi z rejonu śródziemnomorskiego. Częściowo zimozielona (nie zrzuca liści w łagodne zimy). Ma duże liście (do 20 cm długości), ciemnozielone, klapowane. Od czerwca do października wyjątkowo obficie zakwita lejkowatymi, intensywnie zabarwionymi karminowo-różowymi kwiatami o średnicy 6 cm.

Medinilla wspaniała
więcej informacji...
Medinilla wspaniała
 
Cena: 43.89 zł
Cena: 32.45 zł
Oszczędzasz: 11.44 zł (27%)
Medinilla wspaniała (Medinilla magnifica) NOWOŚĆ!!! Zimozielona bylina kwiatowa do uprawy doniczkowej, pochodzi z Filipin, dorasta do 70 m wysokości (z lewej zdjęcie "real foto). Ma owalne, duże, ciemnozielone, głęboko unerwione liście. Tworzy ogromne, "piętrowe" kwiatostany do 30 cm długości, w intensywnym kolorze różowym.

Mieczyk afrykański (cebule)
więcej informacji...
Mieczyk afrykański (cebule)
 
Cena: 5.70 zł
Cena: 4.38 zł
Oszczędzasz: 1.32 zł (24%)
Mieczyk afrykański (Gladiolus callianthus) Bujna, bulwiasta bylina ze wschodniej Afryki. Tworzy kępy wzniesionych, wąskich liści, do 1 m wysokości. Latem zakwita dużymi, egzotycznymi, hełmiastymi kwiatami (średnicy ok. 5 cm), silnie pachnącymi, czysto białymi, z purpurowym wzorem.

Mieczyk błękitny (cebula)
więcej informacji...
Mieczyk błękitny (cebula)
 
Cena: 1.46 zł
Cena: 1.35 zł
Oszczędzasz: 0.11 zł (8%)
(Gladiolus "Blue Mountain") NOWOŚĆ! Bardzo wysoki mieczyk w niespotykanym kolorze błękitnym! Wieloletnia kwiatowa roślina cebulowa o okazałych, pięknych kwiatach. Dorasta do 120 cm wysokości. Liście wąskie, zielone. Zakwita od połowy lata do jesieni intensywnie wybarwionymi dużymi kwiatostanami.

Mikołajek błękitny
więcej informacji...
Mikołajek błękitny
 
Cena: 11.89 zł
Cena: 10.25 zł
Oszczędzasz: 1.64 zł (14%)
Mikołajek błękitny (Eryngium planum "Blue Hobbit") NOWOŚĆ! Bylina ozdobna z liści i kwiatów, dorasta do 60 cm wysokości, tworzy kępy. W odmianie o zwartym pokroju i intensywniejszym zabarwieniu. Liście sztywne, ostro zakończone, sino-niebieskie. Efektowne, okrągłe kwiatostany w błękitnym kolorze, w lecie. Nadają się na suche bukiety.

Monbrecja pomarańczowa (cebule)
więcej informacji...
Monbrecja pomarańczowa (cebule)
 
Cena: 6.45 zł
Cena: 5.98 zł
Oszczędzasz: 0.47 zł (8%)
Monbrecja pomarańczowa (Crocosmia aurea x potsii "Lady McKenzie") Bujna, cebulowa bylina z płd. Afryki, rozrasta się w kępy do 60 cm wysokości. Tworzy rozety wzniesionych, wąskich liści. Latem zakwita gęstymi gronami (długości ok. 15 cm) pomarańczowo-czerwonych kwiatów.

Muchołówka
więcej informacji...
Muchołówka
 
Cena: 12.84 zł
Cena: 9.56 zł
Oszczędzasz: 3.28 zł (26%)
Muchołówka (Dionea muscipula "Red Green") NOWOŚĆ! Roślina owadożerna, najlepsza pułapka na owady. Pochodzi z Ameryki Północnej. Tworzy płaskie rozety owalnych liści, zakończone specjalnymi pułapkami z czerwoną gardzielą. Łapie w swoje pułapki owady, między innymi muchy i pająki. W pułapkach znajdują się włoski czuciowe, które gdy zostaną podrażnione powodują zamknięcie się pułapki. Zakwita białymi kwiatami na wysokich łodyżkach.

Nerina różowa
więcej informacji...
Nerina różowa
 
Cena: 12.12 zł
Cena: 9.78 zł
Oszczędzasz: 2.34 zł (20%)
Nerina różowa (Nerine bowdenii) NOWOŚĆ! Jedna z najbardziej ozdobnych roślin kwiatowych! Wieloletnia roślina cebulowa, dorasta do 50 cm wysokości, tworzy gęste kępy wzniesionych, przewieszających się, zielonych liści, pochodzi z wysokich gór południowej Afryki. Charakterystyczną cechą neriny jest późne kwitnienie oraz pojawienie się ulistnienia po przekwitnięciu w zimie. Od września do listopada (czasem do grudnia) zakwita bardzo dużymi (do 10 cm średnicy i 50 cm wysokości) i efektownymi kwiatostanami, złożonymi z wielu intensywnie różowych kwiatów.

Ofiopogon czarny
więcej informacji...
Ofiopogon czarny
 
Cena: 14.49 zł
Cena: 10.45 zł
Oszczędzasz: 4.04 zł (28%)
Ofiopogon czarny (Ophiopogon planiscapus nigrescens) NOWOŚĆ! Wiecznie zielona, kępiasta bylina ozdobna z kwiatów i liści, pochodzi z Japonii, dorasta do 60 cm wysokości, rozrasta się w gęste kępy. Nadaje się do ogrodu lub do uprawy doniczkowej i do ozdoby tarasu lub balkonu. Tworzy kępę wąskich liści , czarno-ciemno-fioletowych. Późnym latem zakwita gronami dzwonkowatych biało-liliowych kwiatów. Powstają z nich dekoracyjne, duże (do 1 cm długości) fioletowoniebieskie owoce.

Ofiopogon pstry
więcej informacji...
Ofiopogon pstry
 
Cena: 14.50 zł
Ofiopogon pstry (Ophiopogon jaburan "White Dragon") NOWOŚĆ! Wiecznie zielona, kępiasta bylina ozdobna z kwiatów i liści, pochodzi z Japonii, dorasta do 60 cm wysokości, rozrasta się w gęste kępy. Nadaje się do ogrodu lub do uprawy doniczkowej i do ozdoby tarasu lub balkonu. Tworzy kępę wąskich liści , kremowobiałych z cienkim, zielonym, podłużnym paskowaniem. Późnym latem zakwita gronami dzwonkowatych biało-liliowych kwiatów. Powstają z nich dekoracyjne, duże (do 1 cm długości) fioletowoniebieskie owoce.

Oman wielki
więcej informacji...
Oman wielki
 
Cena: 7.99 zł
Cena: 6.58 zł
Oszczędzasz: 1.41 zł (18%)
Oman wielki (Inula helenium) NOWOŚĆ! Jedna z największych bylin, roślina ozdobna, jadalna i lecznicza, dorasta do ponad 2 m wysokości, tworzy kępy. Ma bardzo duże (do 30 cm długości), sezonowe jasnozielone liście. W lipcu i sierpniu obficie zakwita szczytowymi wiechami dużych (do 8 cm średnicy), złocisto-żółtych kwiatów.
Roślina od wieków użytkowana jako jadalna i lecznicza.

Oplątwa kwiatowa
więcej informacji...
Oplątwa kwiatowa
 
Cena: 12.45 zł
Oplątwa kwiatowa (Tillandsia cyanea "Anita") NOWOŚĆ! Odporny i łatwy w uprawie epifit (roślina niemal pozbawiona korzeni), pochodzi z Ekwadoru. Tworzy gęste rozety wąskich, ciemnozielonych liści. Zakwita okazałymi kłosowatymi, płaskimi kwiatostanami, złożonymi z płaskich, żyworóżowych przykwiatków i fioletowych kwiatów.

Oplątwa srebrzysta
więcej informacji...
Oplątwa srebrzysta
 
Cena: 9.65 zł
Cena: 6.98 zł
Oszczędzasz: 2.67 zł (28%)
Oplątwa srebrzysta (Tillandsia usneoides) PROMOCJA! Unikat botaniczny! Bezkorzeniowy epifit, zimozielona roślina tworząca gęste "zasłony" zwieszające się z gałęzi drzew. Pochodzi z południowego wschodu USA. Tworzy rozgałęzione, miękkie łodyżki, okryte bardzo gęstymi, srebrzystymi włoskami. W lecie zakwita drobnymi kwiatkami, z których powstają "puszyste" nasiona.

Oplismenus barwny
więcej informacji...
Oplismenus barwny
 
Cena: 13.00 zł
Cena: 6.29 zł
Oszczędzasz: 6.71 zł (52%)
Oplismenus barwny(Oplismenus hirtellus "Variegatus") NOWOŚĆ! Efektowna zimozielona bylina ozdobna z wielobarwnych liści, tworzy długie i wiotkie pędy do 1,5 m długości. Pochodzi z Karaibów. Pędy są gęsto okryte wąskimi liśćmi w białe i jasnozielone podłużne paski, różowo podbarwione. Nadaje się do uprawy w wiszących pojemnikach i skrzynkach balkonowych oraz do dekoracji mieszkań.

Opuncja wężowa
więcej informacji...
Opuncja wężowa
 
Cena: 15.60 zł
Cena: 6.45 zł
Oszczędzasz: 9.15 zł (59%)
Opuncja wężowa (Opuntia robusta var. longicaulis) CENA PROMOCYJNA! Kaktus ozdobny do uprawy doniczkowej. To nowa, wyjątkowa odmiana popularnej opuncji, która tworzy bardzo wydłużone, zwieszające się i pokładające pędy. Ma płaskie i szerokie, niebieskozielone pędy, gęsto pokryte białymi igłami. Młode segmenty łodyg są wąskie i wydłużone (do 40 cm długości); starsze z czasem rozrastają się do kształtu owalnego. Pędy osiągają długość do 1,5 m. Latem zakwita efektownymi, żółtymi kwiatami o średnicy 7 cm. Doskonała do uprawy w wiszących pojemnikach.

Orchidea Ludizja
więcej informacji...
Orchidea Ludizja
 
Cena: 29.89 zł
Cena: 19.60 zł
Oszczędzasz: 10.29 zł (35%)
Orchidea Ludizja (Ludisia discolor) PROMOCJA! Najbardziej odporny i najłatwiejszy w uprawie storczyk. Dorasta do 40-50 cm wysokości, tworzy długie pędy. Pochodzi z Malezji. Jest też jednym z niewielu storczyków ozdobnych z liści. Ma piękne ciemnofioletowo-zielonkawo-purpurowe "zamszowe" liście w regularne, wąskie jasnopomarańczowe paski. Zakwita wiosną kremowo-białymi kwiatami na wysokich łodygach. Rośnie w zwykłej ziemi dla kwiatów (nie wymaga specjalnego podłoża ani nawozów).

Orlik czerwony pełny
więcej informacji...
Orlik czerwony pełny
 
Cena: 7.98 zł
Cena: 6.46 zł
Oszczędzasz: 1.52 zł (20%)
Orlik czerwony pełny (Aquilegia "Clementine Red") NOWOŚĆ! Bylina kwiatowa, dorasta do 60 cm wysokości. Tworzy kępy jasnozielonych, czerwono podbarwionych, pierzastych, sezonowych liści. Od maja do sierpnia zakwita obficie pięknymi, pełnymi kwiatami w kolorze intensywnie czerwonym, z żółtymi pręcikami.

Orlik pełny Barlow Nora
więcej informacji...
Orlik pełny Barlow Nora
 
Cena: 12.60 zł
Cena: 9.78 zł
Oszczędzasz: 2.82 zł (23%)
Orlik pełny Barlow Nora (Aquilegia "Barlow Nora") NOWOŚĆ! Bylina kwiatowa, dorasta do 60 cm wysokości. Tworzy kępy jasnozielonych, czerwono podbarwionych, pierzastych, sezonowych liści. Od maja do sierpnia zakwita obficie pięknymi, pełnymi kwiatami w kolorze cieniowanym: płatki u nasady są ciemnoróżowe i stopniowo jaśnieją ku końcom.

Orlik purpurowy pełny
więcej informacji...
Orlik purpurowy pełny
 
Cena: 9.45 zł
Cena: 6.46 zł
Oszczędzasz: 2.99 zł (32%)
Orlik purpurowy pełny (Aquilegia "Purple Barlow") NOWOŚĆ! Bylina kwiatowa, dorasta do 60 cm wysokości. Tworzy kępy jasnozielonych, czerwono podbarwionych, pierzastych, sezonowych liści. Od maja do sierpnia zakwita obficie pięknymi, pełnymi kwiatami w kolorze purpurowo-fioletowym, z czarnymi pręcikami.
Lubi glebę żyzną i przepuszczalną oraz stanowiska słoneczne, osłonięte od wiatru. Kłącze sadzimy tak, aby młode liście wystawały nad ziemię i podlewamy. Przed przymrozkami należy roślinę zabezpieczać przez nakrycie np. odwróconym pojemnikiem.
WYSYŁAMY 1 KŁĄCZE OK. 15 CM DŁUGOŚCI, Z KORZENIAMI I MŁODYMI LIŚĆMI, GOTOWE DO SADZENIA.

Orlik różowy pełny
więcej informacji...
Orlik różowy pełny
 
Cena: 12.25 zł
Cena: 9.46 zł
Oszczędzasz: 2.79 zł (23%)
Orlik różowy pełny (Aquilegia "Rose Barlow") NOWOŚĆ! Bylina kwiatowa, dorasta do 60 cm wysokości. Tworzy kępy jasnozielonych, czerwono podbarwionych, pierzastych, sezonowych liści. Od maja do sierpnia zakwita obficie pięknymi, pełnymi kwiatami w kolorze intensywnie różowym, z żółtymi pręcikami.

Orlik Yellow Queen
więcej informacji...
Orlik Yellow Queen
 
Cena: 13.69 zł
Cena: 10.68 zł
Oszczędzasz: 3.01 zł (22%)
Orlik Yellow Queen (Aquilegia chrysantha "Yellow Queen") NOWOŚĆ! Bylina kwiatowa, dorasta do 60 cm wysokości. Tworzy kępy jasnozielonych, pierzastych, sezonowych liści. Od maja do sierpnia zakwita obficie pięknymi, pojedyńczymi kwiatami o niezwykłych, bardzo wydłużonych kielichach w kolorze intensywnie żółtym.

Ożanka pstrolistna
więcej informacji...
Ożanka pstrolistna
 
Cena: 8.25 zł
Cena: 6.65 zł
Oszczędzasz: 1.60 zł (20%)
Ożanka pstrolistna(Teucrium "Yellow Stripped") NOWOŚĆ!!! Unikat botaniczny. Krzewiasta bylina o dekoracyjnych liściach, pochodzi z Grecji i Turcji. Dorasta do 1 m wysokości. Ma owalne, sezonowe liście do 8 cm długości, jasnozielone w żółte pasy i kropki. Z wyglądu przypomina gęsty krzew, jednak zimą nadziemna część zamiera, a wiosną z ziemi wyrastają nowe pędy. Rozrasta się powoli w gęste kępy.

Ożanka różowa
więcej informacji...
Ożanka różowa
 
Cena: 14.65 zł
Cena: 12.15 zł
Oszczędzasz: 2.50 zł (18%)
Ożanka różowa (Teucrium chamaedrys "Rosea") NOWOŚĆ! Bylina kwiatowa i lecznicza, dorastająca do 45 cm wysokości, tworzy gęste kępy. Liście aromatyczne, sezonowe (częściowo zimozielone w łagodniejsze zimy), ciemnozielone, jajowate, miękko owłosione. Od lipca do października zakwita wzniesionymi kwiatostanami, złożonymi z wielu różowo-purpurowych kwiatków.
Roślina ma właściwości lecznicze.

Pandan pstry
więcej informacji...
Pandan pstry
 
Cena: 24.40 zł
Cena: 18.59 zł
Oszczędzasz: 5.81 zł (24%)
Pandan pstry (Pandanus baptistii "Variegatus"") NOWOŚĆ!!! Zimozielone drzewko do uprawy doniczkowej w mieszkaniu, na tarasie lub balkonie, pochodzi z wysp na Pacyfiku, dorasta do 1 m wysokości. Ma bardzo długie (do 65 cm), jasnozielone liście z kremowo-żółtawo-białym, szerokim paskiem pośrodku, osadzone w wiechach na końcach pędów. Drzewko tworzy wzniesiony pęd, z którego wyrastają dekoracyjne, podpierające korzenie boczne. Drobne kwiaty zawiązują duże, podobne do ananasa owoce w środku rozety liści. Odmiana wolnorosnąca, nadaje się do uprawy w małych pomieszczeniach.

Paproć Adiantum ogrodowa
więcej informacji...
Paproć Adiantum ogrodowa
 
Cena: 18.60 zł
Cena: 12.45 zł
Oszczędzasz: 6.15 zł (34%)
Paproć Adiantum ogrodowa (Adiantum formosum var. montana) NOWOŚĆ! Piękna paproć, znana z uprawy doniczkowej, lecz oferowana odmiana może być uprawiana w gruncie- wyróżnia się odpornością na mróz, ponieważ pochodzi z wysokich gór wschodniej Australii i Nowej Zelandii. Ma sezonowe, delikatne, pierzaste ulistnienie, dorasta do 1 m wysokości, tworzy gęste kępy.

Paproć drzewiasta
więcej informacji...
Paproć drzewiasta
 
Cena: 38.40 zł
Cena: 36.28 zł
Oszczędzasz: 2.12 zł (6%)
Paproć drzewiasta ogrodowa (Dicksonia antarctica) Ta roślina pochodzi z górskich lasów południowo-wsch. Australii i Tasmanii. Jest najbardziej odporną na mróz paprocią drzewiastą; starsze rośliny mogą być uprawiane w gruncie w najcieplejszych rejonach Polski (pod okryciem w zimie); wytrzymuje do -18 st. mrozu. Tworzy masywny i gruby pień (do 60 cm średnicy) wysokości 3-4 m, zakończony rozetą ozdobnych, potrójnie pierzastych jasnozielonych liści (do 1,2 m długości).

Paproć drzewiasta (duża)
więcej informacji...
Paproć drzewiasta (duża)
 
Cena: 139.67 zł
Cena: 122.85 zł
Oszczędzasz: 16.82 zł (13%)
Paproć drzewiasta ogrodowa (duża) (Dicksonia antarctica) Ta roślina pochodzi z górskich lasów południowo-wsch. Australii i Tasmanii. Jest najbardziej odporną na mróz paprocią drzewiastą; starsze rośliny mogą być uprawiane w gruncie w najcieplejszych rejonach Polski (pod okryciem w zimie); wytrzymuje do -18 st. mrozu. Tworzy masywny i gruby pień (do 60 cm średnicy) wysokości 3-4 m, zakończony rozetą ozdobnych, potrójnie pierzastych jasnozielonych liści (do 1,2 m długości).

Paproć drzewiasta falklandzka
więcej informacji...
Paproć drzewiasta falklandzka
 
Cena: 28.59 zł
Cena: 18.59 zł
Oszczędzasz: 10.00 zł (35%)
Paproć drzewiasta falklandzka (Blechnum tabulare) Zimozielona paproć drzewiasta do uprawy doniczkowej, pochodzi z Australii, Afryki Płd., Madagaskaru i Falklandów, dorasta do 1 m wysokości. Tworzy ciemnobrązowy pień (do 60 cm wysokości) , zakończony rozetą ozdobnych, pierzastych jasnozielonych i błyszczących liści (30-60 cm długości).

Paproć japońska "Metallicum"
więcej informacji...
Paproć japońska "Metallicum"
 
Cena: 16.50 zł
Paproć japońska "Metallicum" (Athyrium niponicum "Metallicum") NOWOŚĆ !!! Japońska paproć o sezonowych, gęstych liściach, dorasta do 40 cm wysokości, tworzy kępy. Liście są niezwykłe: podwójnie pierzaste, trójkolorowe (srebrzysto-fioletowo-zielone) o metalicznym, odblaskowym połysku.

Paproć kędzierzawa
więcej informacji...
Paproć kędzierzawa
 
Cena: 9.40 zł
Cena: 7.40 zł
Oszczędzasz: 2.00 zł (22%)
Paproć kędzierzawa (Dryopteris crispa "Whiteside") NOWOŚĆ! Kępiasta paproć o liściach półzimozielonych (pozostają zielone w łagodniejsze zimy). Ma dekoracyjne liście pierzaste, mocno pofałdowane, kędzierzawe.

Pelargonia cytrynowa pstra
więcej informacji...
Pelargonia cytrynowa pstra
 
Cena: 18.55 zł
Cena: 15.40 zł
Oszczędzasz: 3.15 zł (17%)
Pelargonia cytrynowa pstra (Pelargonium "Lady Plymouth") NOWOŚĆ! Gęsta, zimozielona roślina pachnąca i kwiatowa do uprawy doniczkowej. Liście bardzo dekoracyjne, głęboko powycinane, barwy srebrzystej z czysto-białym obrzeżeniem. W lecie kwitnie jasno-różowymi kwiatkami. Cała roślina silnie pachnie pięknym aromatem cytrynowym. Nadaje się do saszetek zapachowych. Skutecznie odstrasza komary i mole.

Peonia chińska "Czara Piękna"
więcej informacji...
Peonia chińska "Czara Piękna"
 
Cena: 16.70 zł
Cena: 14.85 zł
Oszczędzasz: 1.85 zł (12%)
Peonia chińska "Czara Piękna" (Paeonia lactiflora "Bowl of Beauty") NOWOŚĆ! Rzadko spotykana odmiana. Bylina ozdobna o wyjątkowych, dwubarwnych kwiatach. Kwitnie w czerwcu dużymi, pojedynczymi kwiatami o intensywnie różowych płatkach z pękiem gęstych i długich, złocistożółtych pylników w środku- stwarza to wyjątkowy efekt dekoracyjny. Liście i łodygi sezonowe, błyszczące i zielone z czerwonym podbarwieniem.

Peonia chińska "Pagoda"
więcej informacji...
Peonia chińska "Pagoda"
 
Cena: 19.22 zł
Cena: 16.98 zł
Oszczędzasz: 2.24 zł (12%)
Peonia chińska "Pagoda" (Paeonia lactiflora "Pagoda") NOWOŚĆ! Rzadko spotykana odmiana. Bylina ozdobna o wyjątkowych, dwubarwnych, "piętrowych" kwiatach. Kwitnie w czerwcu dużymi, pełnymi kwiatami o intensywnie truskawkowo-różowych płatkach, przy tym środkowa część płatków tworzy pas w kontrastowym kolorze żółtym- stwarza to wyjątkowy efekt dekoracyjny. Liście i łodygi sezonowe, błyszczące i zielone z czerwonym podbarwieniem.

Perowskia błękitna
więcej informacji...
Perowskia błękitna
 
Cena: 23.86 zł
Cena: 19.85 zł
Oszczędzasz: 4.01 zł (17%)
Perowskia błękitna (Perovskia x atriplicifolia "Blue Spire") Wieloletnia roślina krzewiasta, ozdobna z liści i kwiatów, dorasta do 1,2 m wysokości, pochodzi z Afganistanu. Ma szarobiałe pędy, pokryte srebrzystymi, głęboko powycinanymi, sezonowymi liśćmi do 5 cm długości. Od lipca do października zakwita wysokimi do 30 cm szczytowymi wiechami ciemno-lawendowo-niebieskich kwiatów.

Persykaria trójbarwna
więcej informacji...
Persykaria trójbarwna
 
Cena: 24.50 zł
Cena: 18.84 zł
Oszczędzasz: 5.66 zł (24%)
Persykaria trójbarwna (Persicaria microphylla "Red Dragon") PROMOCJA! Okazała bylina z Himalajów, ozdobna z barwnych liści. Dorasta do 90 cm wysokości, rozrasta się w luźne kępy. Tworzy długie, łukowato wygięte ciemnoczerwone pędy, okryte dużymi (do 15 cm długości) liśćmi z ciemno-purpurowym i srebrzystym wzorem w kształcie litery V. Późnym latem zakwita gronami białoróżowych kwiatów na końcach pędów. Na zimę część nadziemna zamiera, wiosną wyrastają nowe pędy. Może być także uprawiana w wiszących pojemnikach.

Pełnik chiński
więcej informacji...
Pełnik chiński
 
Cena: 12.35 zł
Cena: 10.35 zł
Oszczędzasz: 2.00 zł (17%)
Pełnik chiński (Trollius chinensis "Goldkonigin") Okazała, kępiasta bylina o dekoracyjnych liściach i kwiatach. Dorasta do 90 cm wysokości. Ma sezonowe, ciemnozielone, pięcioklapowe liście. Przez całe lato obficie zakwita żółto-pomarańczowymi kwiatami o egzotycznym wyglądzie (płatki otaczają duże, wzniesione pylniki).

Pięciornik grenaldzki
więcej informacji...
Pięciornik grenaldzki
 
Cena: 18.45 zł
Pięciornik grenaldzki(Comarum tridentata) NOWOŚĆ!!! Rzadko spotykany gatunek pięciornika z Grenlandii. Kępiasta, bylina ozdobna z liści i kwiatów, dorasta do 20 cm wysokości, tworzy zwarte kępy. Ma gęsto ulistnione łodygi z ciemnozielonymi, błyszczącymi, sezonowymi liśćmi. Od maja do lipca bardzo obficie zakwita czysto-białymi, gwiazdkowatymi kwiatami. Jesienią liście przebarwiają się na piękny miedziany kolor. Nadaje się do nasadzeń w ogródku skalnym oraz do uprawy w pojemnikach.

Pierwiosnek olbrzymi
więcej informacji...
Pierwiosnek olbrzymi
 
Cena: 8.95 zł
Cena: 7.87 zł
Oszczędzasz: 1.08 zł (13%)
Pierwiosnek olbrzymi (Primula x pubescens "Gigantea") Piękna zimozielona, długo kwitnąca bylina kępiasta, dorasta do 25 cm wysokości, tworzy rozety gładkich, jasnozielonych, sezonowych liści z białym nalotem. W okresie kwiecień- czerwiec zakwita kwiatostanami, złożonymi z dużych (2,5 cm średnicy) kwiatów o barwie od ciemno-purpurowej do jasno żółtej.

Pierwiosnek olbrzymi japoński
więcej informacji...
Pierwiosnek olbrzymi japoński
 
Cena: 7.98 zł
Pierwiosnek olbrzymi japoński (Primula japonica "Millers Crimson") Okazała, długo kwitnąca bylina kępiasta, dorasta do 45 cm wysokości, tworzy rozety jasnozielonych, sezonowych liści (do 25 cm długości), głęboko unerwionych. W okresie maj- czerwiec zakwita "piętrowymi" kwiatostanami, złożonymi z okółków dużych (2 cm średnicy) kwiatów o barwie ciemno-purpurowej.

Powojnik bylinowy biały
więcej informacji...
Powojnik bylinowy biały
 
Cena: 21.80 zł
Cena: 16.95 zł
Oszczędzasz: 4.85 zł (23%)
Powojnik bylinowy biały (Clematis praecox "Alba") NOWOŚĆ! Bujna bylina kwiatowa tworząca pokładające się pędy do 2 m długości. Ma liście sezonowe, pierzaste, jasnozielone. Długo i obficie kwitnie- od czerwca do połowy sierpnia okrywa się masą gwiazdkowatych, białych, lekko różowych na brzegach kwiatów (do 2 cm średnicy), z których powstają dekoracyjne, srebrzyste "puszyste" owocostany. Pędy nie czepiają się podpór, ale mogą się o nie wspierać. Pozostawione bez podpór płożą się po ziemi. Polecana jako roślina okrywowa, tarasowa lub przeplatająca się z innymi roślinami.

Przewiercień zimozielony
więcej informacji...
Przewiercień zimozielony
 
Cena: 16.89 zł
Cena: 14.28 zł
Oszczędzasz: 2.61 zł (16%)
Przewiercień zimozielony (Bupleurum fruticosum) NOWOŚĆ! Ozdobna bylina zimozielona o krzewiastym pokroju, dorasta do 2 m wysokości, pochodzi z okolic Morza Śródziemnego. Wzniesione łodygi są gęsto okryte lancetowatymi, szaro-zielonymi liśćmi. Od maja do września zakwita dużymi, luźnymi baldachami cytrynowo-żółtych, miododajnych, kwiatów (bardzo chętnie odwiedzane przez pszczoły i trzmiele).

Rdeścik tybetański
więcej informacji...
Rdeścik tybetański
 
Cena: 6.45 zł
Rdeścik tybetański (Polygonum capitatum) NOWOŚĆ! Zimozielona bylina okrywowa z Himalajów, dorastająca do 8 cm wysokości i średnicy do 1 metra, tworzy gęste, szybko rozrastające się kępy. Ma ozdobne, owalne, ciemnozielone i błyszczące listki z purpurową plamą w kształcie litery "v". Późną wiosną i latem kwitnie różowymi, okrągłymi kwiatostanami.

Rodgersja miedziana
więcej informacji...
Rodgersja miedziana
 
Cena: 13.80 zł
Cena: 9.50 zł
Oszczędzasz: 4.30 zł (32%)
Rodgersja miedziana (Rodgersia podophylla "Autumn Glow") PROMOCJA! Jest ozdobną byliną z Japonii i Korei, niezastąpioną do ozdabiania miejsc półcienistych. Rodgersja jest rośliną wyjątkowo efektowną: dorasta do 1 m wys., tworzy kępy o dużych, sezonowych liściach, o kolorze ciemno-miedzianym wiosną, latem zieleniejących, a jesienią zmieniających kolor na czerwonawy, podobnych do liści kasztanowca, w ciągu czerwca i lipca zakwita bardzo dużymi (do 60 cm długości!) kwiatostanami, złożonymi z wielu biało-różowych puszystych kwiatów.

Roskea imbirowa fioletowa
więcej informacji...
Roskea imbirowa fioletowa
 
Cena: 14.80 zł
Cena: 12.60 zł
Oszczędzasz: 2.20 zł (15%)
Roskea imbirowa fioletowa(Roscoea purpurea) NOWOŚĆ! Unikalna bylina bulwiasta ozdobna z liści i kwiatów, spokrewniona z imbirem, dorasta do 40 cm wysokości, tworzy kępy. Pochodzi z Chin. Ma długie do 25 cm, sezonowe, ciemnozielone, liście. W czerwcu i lipcu zakwita oryginalnymi, purpurowo-fioletowymi kwiatami o średnicy 6 cm.

Roskea imbirowa żółta
więcej informacji...
Roskea imbirowa żółta
 
Cena: 14.80 zł
Cena: 12.40 zł
Oszczędzasz: 2.40 zł (17%)
Roskea imbirowa żółta(Roscoea cautleyoides) NOWOŚĆ! Unikalna bylina bulwiasta ozdobna z liści i kwiatów, spokrewniona z imbirem, dorasta do 40 cm wysokości, tworzy kępy. Pochodzi z Chin. Ma długie do 25 cm, sezonowe, ciemnozielone, liście. W czerwcu i lipcu zakwita oryginalnymi, żółtymi kwiatami o średnicy 6 cm.

Rożnik przerośnięty
więcej informacji...
Rożnik przerośnięty
 
Cena: 17.95 zł
Cena: 16.95 zł
Oszczędzasz: 1.00 zł (6%)
Rożnik przerośnięty (Silphium perfoliatum) NOWOŚĆ! Okazała bylina, dorastająca do 2,5 m wysokości, pochodzi z Ameryki Płn, tworzy gęste kępy. Ma bardzo duże (do 35 cm długości) sezonowe, wydłużone, strzałkowate, ciemnozielone liście, które u nasady tworzą "miseczkę", gromadzącą wodę (naturalny wodopój dla ptaków). Kwitnie od czerwca do października dużymi, złocistożółtymi, miododajnymi kwiatami.

Rudbekia "Orange Glow"
więcej informacji...
Rudbekia "Orange Glow"
 
Cena: 9.20 zł
Cena: 6.20 zł
Oszczędzasz: 3.00 zł (33%)
Rudbekia "Orange Glow"(Rudbeckia "Orange Glow") NOWOŚĆ! Okazała bylina ozdobna, pochodzi z Ameryki Północnej, dorasta do 60 cm wysokości, tworzy gęste kępy. Od lipca do października obficie zakwita dużymi, ciemnożółto-pomarańczowymi kwiatami z różowym podbarwieniem. Nadają się na kwiat cięty (są bardzo trwałe w wazonie). Rudbekia ma szorstkie, sezonowe, jasnozielone liście.

Rudbekia pełna
więcej informacji...
Rudbekia pełna
 
Cena: 17.25 zł
Cena: 14.45 zł
Oszczędzasz: 2.80 zł (17%)
Rudbekia pełna (Rudbeckia hirta "Maya") NOWOŚĆ! Kępiasta bylina, dorastająca do 80 cm wysokości, pochodzi Ameryki Północnej, tworzy gęste kępy wzniesionych łodyg. Ma jasnozielone, jajowate, sezonowe liście. Od lipca do września zakwita pełnymi, złocisto-żółtymi kwiatami o średnicy do 8 cm. Kwiaty są trwałe, nadają się na kwiat cięty.

Rumian rzymski pełny
więcej informacji...
Rumian rzymski pełny
 
Cena: 5.73 zł
Cena: 4.50 zł
Oszczędzasz: 1.23 zł (22%)
Rumian rzymski pełny (Anthemis nobilis "Plenum") NOWOŚĆ! Bylina ozdobna i lecznicza, dorasta do 30 cm wysokości, tworzy gęste kępy wzniesionych łodyg, pokrytych pierzastymi, jasnozielonymi liśćmi. Od czerwca do sierpnia zakwita dużymi (do 6 cm średnicy) czysto-białymi i pełnymi kwiatami.
Koszyczki kwiatowe są cennym surowcem zielarskim.

Runianka japońska
więcej informacji...
Runianka japońska
 
Cena: 17.82 zł
Cena: 6.74 zł
Oszczędzasz: 11.08 zł (63%)
Runianka japońska (Pachysandra terminalis "Green Carpet") SUPER PROMOCJA! Zimozielona bylina okrywowa, dorastająca do 20 cm wysokości i średnicy do 1 metra, tworzy gęste, szybko rozrastające się kępy. Ma ozdobne, dłonisto-złożone, ciemno-zielone, błyszczące liście. Późną wiosną i latem kwitnie biało-różowymi, wzniesionymi kwiatostanami.

Runianka japońska pstra
więcej informacji...
Runianka japońska pstra
 
Cena: 12.89 zł
Cena: 9.96 zł
Oszczędzasz: 2.93 zł (23%)
Runianka japońska pstra (Pachysandra terminalis "Silver Edge") Zimozielona bylina okrywowa, dorastająca do 20 cm wysokości i średnicy do 1 metra, tworzy gęste, szybko rozrastające się kępy. Ma ozdobne, dłonisto-złożone, zielone liście z nieregularnym, kremowo-białym obrzeżeniem. Późną wiosną i latem kwitnie biało-różowymi, wzniesionymi kwiatostanami.

Rutewka olbrzymia
więcej informacji...
Rutewka olbrzymia
 
Cena: 18.35 zł
Cena: 16.27 zł
Oszczędzasz: 2.08 zł (12%)
Rutewka olbrzymia (Thalictrum delavayi "Violet Cloud") NOWOŚĆ! Okazała bylina kwiatowa z Chin, dorasta do 150-200 cm wysokości. Od lipca do sierpnia bardzo obficie kwitnie ogromnymi kwiatostanami, złożonymi z wielu drobnych, fioletowo-różowych kwiatków z długimi, żółtymi pręcikami. Ozdobne są także liście, pierzaste, jasnozielone, przypominają liście paproci.

Solanum koralowe zimowe
więcej informacji...
Solanum koralowe zimowe
 
Cena: 14.45 zł
Cena: 9.78 zł
Oszczędzasz: 4.67 zł (33%)
SSolanum koralowe zimowe (Solanum pseudocapsicum "Nanum") CENA PROMOCYJNA! Zimozielona krzewinka, pochodzi z Ameryki Środkowej, dorasta do 60 m wysokości, tworzy gęstą koronę (zdjęcia pokazują oferowaną sadzonkę). Do uprawy w pojemnikach w ogrodzie, na balkonie lub tarasie. Ma gęste, ciemnozielone liście. Od późnego lata do końca zimy zakwita drobnymi, gwiazdkowatymi, białymi kwiatkami z których powstają wyjątkowo dekoracyjne, kuliste, duże (ok. 1 cm średnicy), ciemno-pomarańczowe owoce (niejadalne). Są bardzo trwałe i długo utrzymują się na roślinie, która jest piękną ozdoba mieszkania aż do początku wiosny.

Storczyk Falenopsis
więcej informacji...
Storczyk Falenopsis
 
Cena: 12.20 zł
Storczyk Falenopsis (Phalenopsis amabilis) NOWOŚĆ!!! Wiecznie zielony storczyk z Filipin i Indonezji, dorasta do 1 m wysokości (zdjęcie "real foto"). Nadaje się do uprawy doniczkowej w mieszkaniu. Ma bardzo duże, skórzaste, ciemnozielone liście (do 50 cm długości). Liczne, bardzo duże kwiaty (do 10 cm średnicy) na wysokich łodygach, w kolorze kremowej bieli z warżkami żółtymi z czerwonymi plamkami, zakwitają przez większość roku i są wyjątkowo trwałe.

Storczyk ogrodowy biały
więcej informacji...
Storczyk ogrodowy biały
 
Cena: 12.40 zł
Cena: 8.64 zł
Oszczędzasz: 3.76 zł (31%)
Storczyk ogrodowy biały (Tricyrtis hirta "White Towers") Piękna liliowata bylina kwitnąca, pochodzi z gór Japonii i Tajwanu, tworzy kępy. Ma dekoracyjne błyszczące, zielone, sezonowe liście (długości do 15 cm), regularnie rozmieszczone na łodygach o wysokości do 80 cm. Od lata do połowy jesieni roślina zakwita licznymi lejkowatymi czysto-białymi kwiatami o dużych, wysokich, ozdobnych słupkach i pręcikach (stąd nazwa odmiany "Białe Wieże"), podobnymi do kwiatów orchidei.

Storczyk ogrodowy fioletowy
więcej informacji...
Storczyk ogrodowy fioletowy
 
Cena: 12.60 zł
Cena: 6.68 zł
Oszczędzasz: 5.92 zł (47%)
Storczyk ogrodowy fioletowy (Tricyrtis hirta "Miyazaki") Piękna liliowata bylina kwitnąca, pochodzi z gór Japonii i Tajwanu, tworzy kępy. Ma dekoracyjne błyszczące, zielone, sezonowe liście (długości do 15 cm), regularnie rozmieszczone na łodygach o wysokości do 80 cm. Od lata do połowy jesieni roślina zakwita licznymi lejkowatymi jasnofioletowymi kwiatami w gęste ciemnofioletowe kropki, podobnymi do kwiatów orchidei.

Storczyk ogrodowy różowy
więcej informacji...
Storczyk ogrodowy różowy
 
Cena: 16.89 zł
Cena: 12.65 zł
Oszczędzasz: 4.24 zł (26%)
Storczyk ogrodowy różowy (Tricyrtis hirta "Hiki Yuri") NOWOŚĆ! Piękna liliowata bylina kwitnąca, pochodzi z gór Japonii i Tajwanu, tworzy kępy. Ma dekoracyjne błyszczące, zielone, sezonowe liście (długości do 15 cm), regularnie rozmieszczone na łodygach o wysokości do 80 cm. Od lata do połowy jesieni roślina zakwita licznymi lejkowatymi różowymi kwiatami w gęste ciemnoróżowe kropki, podobnymi do kwiatów orchidei.

Szafirek pełny (cebulki)
więcej informacji...
Szafirek pełny (cebulki)
 
Cena: 3.22 zł
Cena: 2.89 zł
Oszczędzasz: 0.33 zł (11%)
Szafirek pełny (Muscari armeniacum "Fantasy Creation") NOWOŚĆ!!! Wyjątkowa odmiana szafirka o pełnych kwiatach. Bujna, cebulowa bylina, rozrasta się w kępy do 30 cm wysokości. Tworzy rozety wzniesionych, wąskich liści. Wiosną zakwita gęstymi gronami (długości ok. 8 cm) pełnych, lazurowo-niebieskich kwiatów, które stopniowo zmieniają kolor na seledynowy.

Szarotka alpejska
więcej informacji...
Szarotka alpejska
 
Cena: 14.50 zł
Cena: 12.58 zł
Oszczędzasz: 1.92 zł (14%)
Szarotka alpejska (Leontopodium nivale subsp. alpinum) NOWOŚĆ! Niska bylina kępiasta, rosnąca w wysokich górach (w Polsce tylko w Tatrach), dorasta do ok. 20 cm wysokości. Tworzy kępy wąskich, sezonowych liści, pokrytych szaroniebieskimi włoskami. W okresie lipiec-sierpień obficie kwitnie koszyczkowymi, wielopłatkowymi kwiatami, okrytymi srebrzysto-białymi włoskami, z żółtym środkiem.

Szałwia krzewiasta różowa
więcej informacji...
Szałwia krzewiasta różowa
 
Cena: 9.98 zł
Cena: 8.78 zł
Oszczędzasz: 1.20 zł (13%)
Szałwia krzewiasta różowa (Salvia pratensis "Rosea") NOWOŚĆ! Wysoka, kępiasta bylina o wzniesionych, drewniejących pędach, dorasta do 1,5 m wysokości. Tworzy kępy wzniesionych łodyg, pokrytych dużymi, pomarszczonymi, sezonowymi liśćmi (do 15 cm długości). W czerwcu do połowy lipca obficie zakwita wzniesionymi kwiatostanami, złożonymi z licznych, różowych, dużych kwiatów (do 3 cm długości).

Szałwia muszkatołowa
więcej informacji...
Szałwia muszkatołowa
 
Cena: 9.34 zł
Cena: 6.79 zł
Oszczędzasz: 2.55 zł (28%)
Szałwia muszkatołowa (Salvia sclarea) NOWOŚĆ! Bardzo rzadko spotykany gatunek szałwii dwuletniej. Osiąga 1,5 m wysokości, ma ozdobne "omszone" liście i bardzo efektowne niebiesko-fioletowe kwiaty zebrane w wysokie wiechy. Bardzo długo kwitnie - od czerwca do końca października. Cała roślina intensywnie pachnie gałką muszkatołową (stąd nazwa)! W pierwszym roku uprawy tworzy rozetę liści, w drugim roku zakwita.

Słoneczniczek marmurkowy
więcej informacji...
Słoneczniczek marmurkowy
 
Cena: 15.80 zł
Cena: 12.80 zł
Oszczędzasz: 3.00 zł (19%)
Słoneczniczek marmurkowy (Heliopsis heliathoides "Loraine Sunshine") NOWOŚĆ! Krzaczasta bylina o niezwykłym ubarwieniu liści. Ta odmiana pojawiła się dopiero niedawno. Dorasta do 70 cm wysokości, tworzy kępy. Ma liście jasno-srebrzysto-zielonkawe z ciemnozielonym, kontrastowym unerwieniem. Kwitnie bardzo długo (od połowy lata do października) złocisto-żółtymi kwiatami o średnicy do 7 cm, które dają piękny kontrast z jasnymi liśćmi.

Tęgosz "Sunset"
więcej informacji...
Tęgosz "Sunset"
 
Cena: 49.85 zł
Cena: 43.59 zł
Oszczędzasz: 6.26 zł (13%)
Tęgosz "Sunset" (Phormium tenax "Sunset") NOWOŚĆ! Bardzo dekoracyjna okazała zimozielona roślina z Nowej Zelandii. Tworzy gęste pęki wzniesionych, łukowato wygiętych liści w pasy zielono-białokremowo-różowe. Dorasta do 2 m wys. W lecie zakwita wysokimi kłosowatymi czerwono-żółtymi kwiatostanami. Tęgosz może być warunkowo (pod okryciem) uprawiany w gruncie w najcieplejszych regionach Polski.

Tęgosz purpurowy
więcej informacji...
Tęgosz purpurowy
 
Cena: 36.50 zł
Cena: 29.94 zł
Oszczędzasz: 6.56 zł (18%)
Tęgosz purpurowy (Phormium tenax "Atropurpurea") NOWOŚĆ! Bardzo dekoracyjna zimozielona roślina z Nowej Zelandii. Tworzy gęste pęki łukowato wygiętych liści w kolorze miedzianej czerwieni. Dorasta nawet do 2 m wys. W lecie zakwita wysokimi kłosowatymi czerwono-żółtymi kwiatostanami.

Trzykrotka "Truskawkowe Oczko"
więcej informacji...
Trzykrotka "Truskawkowe Oczko"
 
Cena: 17.25 zł
Cena: 14.59 zł
Oszczędzasz: 2.66 zł (16%)
Trzykrotka "Truskawkowe Oczko" (Tradescantia "Strawberry Eyes") NOWOŚĆ! Wyjątkowa bylina o niezwykłych kwiatach. Tworzy zwarte kępy dość szerokich, długich,jasnozielonych, sezonowych liści do 50-70 cm wysokości. Ponad liście wyrastają grona kwiatów w niezwykłym, truskawkowo-różowym kolorze z ciemniejszymi, puszystymi pręcikami, które rozwijają się od maja aż do pierwszych przymrozków.

Trzykrotka złocista
więcej informacji...
Trzykrotka złocista
 
Cena: 14.75 zł
Cena: 11.56 zł
Oszczędzasz: 3.19 zł (22%)
Trzykrotka złocista (Tradescantia "Sunshine Charm") NOWOŚĆ! Wyjątkowa bylina o niezwykłym wyglądzie. Tworzy zwarte kępy dość szerokich, długich, złotych liści do 50-70 cm wysokości. Ponad złociste pióropusze wyrastają grona drobnych kwiatów w różowo fioletowym kolorze, które rozwijają się od maja aż do pierwszych przymrozków.

Trzykrotka złota, pstra i fioletowa
więcej informacji...
Trzykrotka złota, pstra i fioletowa
 
Cena: 8.65 zł
Trzykrotka złota, pstra i fioletowa (Tradescantia "Gold", fluminensis "Albovittata", zebrina) NOWOŚĆ! Trzy najpiękniejsze trzykrotki w jednym pojemniku! Piękne byliny kępiaste, ozdobne z liści i kwiatów, do uprawy w pojemnikach. Mają wydłużone wąskie liście koloru jasnożółtego, biało-paskowanego i fioletowego w srebrne pasy, tworzą gęste kępy zwisających pędów do 70 cm długości.

Tuberoza wonna (3 rośliny)
więcej informacji...
Tuberoza wonna (3 rośliny)
 
Cena: 25.63 zł
Cena: 19.45 zł
Oszczędzasz: 6.18 zł (25%)
Tuberoza wonna (3 rośliny) (Polianthes tuberosa "Pearl") NOWOŚĆ! Kwitnąca cebulowa roślina ozdobna z wyjątkowo pięknie pachnących kwiatów, pochodzi z Meksyku, dorasta do 65 cm wysokości, tworzy rozety, ciemnozielonych, wąskich liści. W okresie od końca czerwca do września zakwita gęstymi kwiatostanami lejkowatych, upajająco pięknie i mocno pachnących kwiatów w kremowo-perłowym kolorze.

Tulipan błękitny (cebula)
więcej informacji...
Tulipan błękitny (cebula)
 
Cena: 2.30 zł
Cena: 1.78 zł
Oszczędzasz: 0.52 zł (23%)
Tulipan błękitny (cebula) (Tulipa "Blue Lagoon") NOWOŚĆ! Wyjątkowa odmiana tulipana o intensywnie błękitnych kwiatach z aksamitnym połyskiem! Dorasta do 40 cm wysokości. Tworzy wzniesione, proste łodygi z lancetowatymi, jasnozielonymi liśćmi. Zakwita w kwietniu i maju.

Tulipan czarny (cebula)
więcej informacji...
Tulipan czarny (cebula)
 
Cena: 2.34 zł
Cena: 1.69 zł
Oszczędzasz: 0.65 zł (28%)
Tulipan czarny (cebula) (Tulipa "Cafe Noir") NOWOŚĆ! Wyjątkowa odmiana tulipana o najbardziej czarnych kwiatach z aksamitnym połyskiem! Dorasta do 40 cm wysokości. Tworzy wzniesione, proste łodygi z lancetowatymi, jasnozielonymi liśćmi. Zakwita w kwietniu i maju. Najlepiej wygląda w połączeniu z kwiatami o kontrastowych barwach np. białymi, czerwonymi lub żółtymi.

Tulipan-kurkuma (cebula)
więcej informacji...
Tulipan-kurkuma (cebula)
 
Cena: 3.32 zł
Cena: 2.98 zł
Oszczędzasz: 0.34 zł (11%)
Tulipan-kurkuma (cebula) (Tulipa "Purple Tower") NOWOŚĆ! Wyjątkowa odmiana tulipana o niezwykłych, "piętrowych" kwiatach, podobnych do kwiatów kurkumy! Dorasta do 40 cm wysokości. Tworzy wzniesione, proste łodygi z lancetowatymi, jasnozielonymi liśćmi. Zakwita w kwietniu i maju, kwiatami złożonymi z kilku "pięter" płatków o barwie od zielonkawej na dole przez białą i karminową na górze. Brzegi płatków są ozdobnie, nitkowato postrzępione. Najlepiej wygląda w eksponowanych, jednorodnych nasadzeniach.

Ułudka biała
więcej informacji...
Ułudka biała
 
Cena: 6.25 zł
Cena: 4.45 zł
Oszczędzasz: 1.80 zł (29%)
Ułudka biała(Omphalodes linifolia) NOWOŚĆ!!! Rzadziej spotykany gatunek płożącej byliny ozdobnej z liści i kwiatów, pochodzi z zachodnich Alp i Pirenejów, dorasta do 15 cm wysokości, tworzy zwarte kępy. Ma rozgałęzione łodygi z niebieskozielonymi, sezonowymi liśćmi, do 10 cm długości. Od maja do lipca bardzo obficie zakwita wiechami czysto-białych pachnących kwiatków, podobnych do niezapominajek. Nadaje się do zakrywania powierzchni pod wyższymi bylinami lub krzewami oraz do uprawy w pojemnikach (także wiszących).

Wiązówka palmowa
więcej informacji...
Wiązówka palmowa
 
Cena: 4.45 zł
Wiązówka palmowa(Filipendula palmata "Rubra") Okazała bylina ozdobna z kwiatów i liści, pochodzi z Dalekiego Wschodu, dorasta do 1,2 m wysokości. Ma niezwykłe sezonowe liście: dłoniaste i klapowane, podobne do liści niektórych palm. W lecie zakwita gronami ciemnoróżowych, "puszystych" kwiatów na wysokich łodygach. Szybko rozrasta się i tworzy kępy.

Wiesiołek wielkokwiatowy
więcej informacji...
Wiesiołek wielkokwiatowy
 
Cena: 7.45 zł
Cena: 6.42 zł
Oszczędzasz: 1.03 zł (14%)
Wiesiołek wielkokwiatowy (Oenothera macrocarpa) Bylina ozdobna, dorastająca do 20 cm wysokości, tworzy gęste kępy. Ma lancetowate, sezonowe, szaro-zielone liście, długości do 7 cm i czerwonawe, płożące łodygi. Kwitnie od czerwca do września, bardzo dużymi, złocistożółtymi kwiatami (do 12 cm średnicy!) z długimi żółtymi pylnikami.

Wilczomlecz anty-kret 20 szt.!
więcej informacji...
Wilczomlecz anty-kret 20 szt.!
 
Cena: 12.60 zł
Cena: 10.50 zł
Oszczędzasz: 2.10 zł (17%)
Wilczomlecz anty-kret 20 szt.! (Euphorbia lathyris) PROMOCJA! 4 RAZY WIĘCEJ ROŚLIN ZA TĘ SAMĄ CENĘ!!! Ekologiczny sposób na odstraszanie norników i kretów. Ten zimozielony wilczomlecz, dorastający do 80 cm wysokości będzie także piękną ozdobą ogrodu. Ma niebieskozielone, lancetowate liście i żółte kwiaty. Jego korzenie są trujące dla szkodników kopiących nory w ziemi, oprócz tego wydziela do gleby substancje odstraszające tych nieproszonych gości. Jedna roślina chroni około 5 m kw.

Wilczomlecz diamentowy
więcej informacji...
Wilczomlecz diamentowy
 
Cena: 10.23 zł
Cena: 6.21 zł
Oszczędzasz: 4.02 zł (40%)
Wilczomlecz diamentowy(Euphorbia "Diamond Frost") PROMOCJA! Zimozielona krzewinka do uprawy doniczkowej, tworzy bardzo gęste kępy o ładnym, kulistym pokroju. Ma delikatny, "ażurowy" wygląd. Na cienkich łodyżkach osadzone są podłużne, ciemnozielone listki, które tworzą piękny kontrast z licznymi, czysto-białymi kwiatami o srebrzystym, "diamentowym" połysku. Kwitnie bardzo długo, w sprzyjających warunkach nawet cały rok. Szczególnie ładnie wygląda w wiszących pojemnikach.

Wilczomlecz purpurowy
więcej informacji...
Wilczomlecz purpurowy
 
Cena: 12.85 zł
Cena: 9.95 zł
Oszczędzasz: 2.90 zł (23%)
Wilczomlecz purpurowy (Euphorbia amygdaloides "Purpurea") PROMOCJA! Zimozielona bylina ozdobna z liści i kwiatów, dorastająca do 60 cm wysokości, o sztywnych, czerwonawych, w dole drewniejących pędach. Liście wydłużone, wiosną purpurowe, latem niebieskawozielone, pod spodem rdzawoczerwone, zimą czerwonopurpurowe. Od kwietnia do lipca zakwita okazałymi, wzniesionymi żółto-zielonkawymi kwiatostanami.

Wrzos czerwony
więcej informacji...
Wrzos czerwony
 
Cena: 5.99 zł
Wrzos czerwony (Calluna vulgaris "Red Pimpernel") Zimozielona, gęsta krzewinka, dorasta do 15-20 cm wysokości, tworzy gęste, rozłożyste kępy. Jesienią obficie zakwita okazałymi kwiatostanami złożonymi z wielu drobnych, ciemnoczerwonych kwiatków. Roślina miododajna, łatwa w uprawie.

Wrzos podwójny różowy
więcej informacji...
Wrzos podwójny różowy
 
Cena: 8.55 zł
Wrzos podwójny różowy (Calluna vulgaris "County Wicklow") NOWOŚC! Pochodząca z Irlandii odmiana o wyjątkowych, podwójnych kwiatach. Zimozielona krzewinka, dorasta do 15-20 cm wysokości, tworzy gęste, rozłożyste kępy. Jesienią obficie zakwita okazałymi kwiatostanami złożonymi z wielu drobnych, jasnoróżowych, podwójnych kwiatków.

Zamioculas (duży)
więcej informacji...
Zamioculas (duży)
 
Cena: 19.97 zł
Cena: 14.75 zł
Oszczędzasz: 5.22 zł (27%)
Zamioculas (duży) (Zamioculcas zamifollia) CENA PROMOCYJNA! Zimozielona paproć ozdobna do uprawy doniczkowej, pochodzi z Tanzanii, dorasta do 1 m wysokości, tworzy kępy wzniesionych liści. Liście bardzo dekoracyjne, ciemnozielone i błyszczące.

Żeń-szeń amerykański
więcej informacji...
Żeń-szeń amerykański
 
Cena: 15.40 zł
Żeń-szeń amerykański (Panax quinqefolia) NOWOŚĆ! Unikalna bylina ozdobna i lecznicza z USA i Kanady, dorasta do 70 cm wysokości. Tworzy duże (do 30 cm długości), pierzaste, zielone liście na wysokich łodygach. Białe drobne kwiaty pojawiają się w czerwcu. Ta bylina jest blisko spokrewniona z żeń-szeniem chińskim i ma podobne właściwości lecznicze- wyciąg lub nalewka z korzeni jest popularnym lekiem- używa się ją jako afrodyzjak, ma działanie ogólnie wzmacniające.

Złotnica turecka
więcej informacji...
Złotnica turecka
 
Cena: 18.74 zł
Cena: 16.45 zł
Oszczędzasz: 2.29 zł (13%)
Złotnica turecka (Asphodeline lutea) NOWOŚĆ! Kępiasta, okazała bylina kwiatowa, dorasta do 1,5 m wysokości. Tworzy wysoką łodygę, pokrytą wąskimi, szarozielonymi liśćmi do 35 cm długości. Od lipca do jesieni zakwita dużymi kwiatostanami (20 cm długości), złożonymi z pachnących, jaskrawożółtych, 5-płatkowych kwiatów z dużymi pylnikami.

[1-50]  [51-100]  [101-150]  [151-200]  [201-221]  [następna] [pokaż wszystko]
 

Dokładamy wszelkich starań aby publikowane zdjęcia i opisy były w pełni prawidłowe i kompletne. Niestety, nie możemy zagwarantować, że podane dane nie zawierają przypadkowych pomyłek i błędów. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub chęci uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt: (KLIKNIJ TUTAJ). Prezentowany katalog produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a ma jedynie charakter informacyjny. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za stosowanie produktów niezgodnie z obowiązującym prawem. Podane ceny są cenami brutto.

Copyright © Wspaniałe Ogrody Maryli. All rights reserved.