Wspaniałe Ogrody Maryli sklep ogrodniczy sadzonki nasiona naturalne kosmetyki
Wspaniałe Ogrody Maryli
     
    


Złóż zamówienie
 
<!WIELKA SPRZEDAŻ PROMOCYJNA!>
<NOWOŚCI>
<ROŚLINY>
Nasiona
Przedmioty dekoracyjne
SKLEP ZIELARSKI MARYLI
X! Porady ogrodnicze !X
Zapowiedzi sprzedaży
Zgłoszone opinie klientów

.

.

ORLEN paczka przelewy24.pl

.

.

Strona główna : X! Porady ogrodnicze !X :

Uprawa paproci drzewiastej

Uprawa paproci drzewiastej

(1 głosów)

 


W sprzedaży: tak


Warto spróbować uprawy paroci drzewiastej (Dicksonia antarctica) w gruncie, bo wszelkie trudy wynagrodzi nam swoim niezwykłym, egzotycznym wyglądem.
Przede wszystkim nie powinniśmy sadzić do gruntu młodych paproci, bo na pewno nie przeżyją dużych mrozów. W gruncie możemy uprawiać tylko starsze, przynajmniej kilkunastoletnie paprocie z wykształconym pniem (kłodziną).
Młodsze parocie najlepiej uprawiać w pojemnikach i przechować je przez zimę w jasnym pomieszczeniu, w temperaturze od +1 do +10 st.
Stanowisko uprawy w gruncie powinno być cieniste lub półcieniste, osłonięte od wiatru, najlepiej w sąsiedztwie wyższych, zimozielonych krzewów, które tworzą odpowiedni mikroklimat.
Pod uprawę paproci należy przygotować odpowiednią ziemię: powinna być żyzna, próchniczna, przepuszczalna, o odczynie kwaśnym (wskazany jest dodatek 1/3 objętości torfu kwaśnego i 1/3 drobnego żwiru). Paproci nie nawozimy, ale regularnie podlewamy w okresie suszy.
ZIMOWANIE DICKSONII:
Na początku października obcinamy liście i obwiązujemy zakończenie pnia (to najbardziej wrażliwa część paproci) kilkoma warstwami agrowłókniny - widoczne jest to na zdjęciu). Potem cały pień okrywamy bardzo grubą warstwą słomy, a górną część dodatkowo plastikową folią. Podstawę pnia okrywamy bardzo grubą warstwą kompostu lub suchych liści. Okrycie usuwamy, gdy minie niebezpieczeństwo większych mrozów (poniżej - 5 st.)

Doskonały
Dobry
Przeciętny
Dostateczny
Nie odpowiada mi

 

Dokładamy wszelkich starań aby publikowane zdjęcia i opisy były w pełni prawidłowe i kompletne. Niestety, nie możemy zagwarantować, że podane dane nie zawierają przypadkowych pomyłek i błędów. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub chęci uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt: (KLIKNIJ TUTAJ). Prezentowany katalog produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a ma jedynie charakter informacyjny. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za stosowanie produktów niezgodnie z obowiązującym prawem. Podane ceny są cenami brutto.

Copyright © Wspaniałe Ogrody Maryli. All rights reserved.