Wspaniałe Ogrody Maryli sklep ogrodniczy sadzonki nasiona naturalne kosmetyki
Wspaniałe Ogrody Maryli
     
    


Złóż zamówienie
 
<!WIELKA SPRZEDAŻ PROMOCYJNA!>
<NOWOŚCI>
<ROŚLINY>
Nasiona
Przedmioty dekoracyjne
SKLEP ZIELARSKI MARYLI
X! Porady ogrodnicze !X
Zapowiedzi sprzedaży
Zgłoszone opinie klientów

.

.

ORLEN paczka przelewy24.pl

.

.

Strona główna : X! Porady ogrodnicze !X :

Uprawa bambusów mrozoodpornych w gruncie

Uprawa bambusów mrozoodpornych w gruncie

(2 głosów)

 


W sprzedaży: tak


Najlepsze do uprawy w Polsce w gruncie są bambusy z rodzajów: Phyllostachys, Fargesia, Sasa i Arundinaria. Istnieje ich wiele odmian, różniących się np. wzrostem lub barwą łodyg.
Niektóre tworzą długie, szybko rozrastające się pędy podziemne, inne nie rozprzestrzeniają się i tworzą zwarte i gęste kępy. Aby ograniczyć rozrastanie się bambusów można wkopać wokół nich pas grubej folii plastikowej o szerokości ok. 50 cm.
Stanowisko uprawy:
Najlepsze jest stanowisko półcieniste osłonięte od wiatru, np. w pobliżu budynku lub wysokich drzew i krzewów. Wszystkie bambusy najlepiej rosną w środowisku zbliżonym do leśnego, o odpowiednim mikroklimacie. Stanowiska odsłonięte w pełnym nasłonecznieniu nie sprzyjają ani wzrostowi bambusów ani ich przezimowaniu.
Ziemia powinna być żyzna, głęboka, wilgotna i przepuszczalna. Bambusy źle znoszą przesuszenie, dlatego szczególnie przy ich uprawie w pojemnikach trzeba pamiętać o ich regularnym podlewaniu.
Bambusów w gruncie nie trzeba nawozić. Wieloskładnikowe nawozy stosujemy tylko przy uprawie w pojemnikach w okresie od wiosny do końca lipca. Późniejsze nawożenie jest niewskazane, bo osłabi odporność bambusów na mróz.
Bambusy bardzo rzadko (tylko raz na kilkanaście lub kilkadziesiąt lat) zakwitają. Po kwitnieniu bambus niestety zamiera i trzeba zastąpić go nowym. Jednak zdarza się to tak rzadko, że nie jest to problemem.
CIEKAWOSTKA:
Wiele odmian bambusa np. z rodzaju Phyllostachys ma jadalne po ugotowaniu młode pędy. Uwaga! Surowe pędy bambusa zawierają szkodliwe substancje, które całkowicie giną dopiero podczas gotowania.
Wiosną, gdy pędy wychodzą z ziemi, możemy odcinać pędy o długości ok. 20 cm. Zdejmujemy z nich łuski zewnętrzne i odcinamy czubek, zostawiając tylko zieloną część. Tak przygotowane pędy wrzucamy do wrzącej wody z dodatkiem soli i cukru i gotujemy do całkowitej miękkości. Najlepsze są z dodatkiem sosu sojowego. Smacznego!

Doskonały
Dobry
Przeciętny
Dostateczny
Nie odpowiada mi

 

Dokładamy wszelkich starań aby publikowane zdjęcia i opisy były w pełni prawidłowe i kompletne. Niestety, nie możemy zagwarantować, że podane dane nie zawierają przypadkowych pomyłek i błędów. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub chęci uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt: (KLIKNIJ TUTAJ). Prezentowany katalog produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a ma jedynie charakter informacyjny. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za stosowanie produktów niezgodnie z obowiązującym prawem. Podane ceny są cenami brutto.

Copyright © Wspaniałe Ogrody Maryli. All rights reserved.