Wspaniałe Ogrody Maryli sklep ogrodniczy sadzonki nasiona naturalne kosmetyki
Wspaniałe Ogrody Maryli
     
    


Złóż zamówienie
 
<!WIELKA SPRZEDAŻ PROMOCYJNA!>
<NOWOŚCI>
<ROŚLINY>
Nasiona
Przedmioty dekoracyjne
SKLEP ZIELARSKI MARYLI
X! Porady ogrodnicze !X
Zapowiedzi sprzedaży
Zgłoszone opinie klientów

.

.

ORLEN paczka przelewy24.pl

.

.

Strona główna : X! Porady ogrodnicze !X :

Uprawa figi jadalnej w gruncie

Uprawa figi jadalnej w gruncie

(1 głosów)

 


W sprzedaży: tak


Figa jadalna (Ficus carica) jest łatwą i niezawodną rośliną do uprawy w gruncie, jeżeli odpowiednio będziemy ją pielęgnować. Nie jest to jednak roślina typowo sadownicza, bo jej owoce do dojrzenia potrzebują długiego i ciepłego lata, o co w naszym klimacie nie jest łatwo. Zawsze będzie jednak owocowała obficie i ozdabiała ogród swoim egzotycznym wyglądem.
Pod uprawę figi najlepiej nadaje się miejsce bardzo nasłonecznione i osłonięte od wiatru, np. przy południowej ścianie domu. Warto zapewnić fidze odpowiednią ziemię: unikajmy gleb kwaśnych i podmokłych; najlepsze są gleby średnio-żyzne, przepuszczalne, o odczynie obojętnym.
Korzystny jest dobry drenaż: w tym celu wykopujemy dół o głębokości i średnicy ok. 70-80 cm, a na dno wysypujemy ok. 20-cm warstwę dużych kamieni lub gruzu.
Do gruntu najlepiej sadzić większe figi, o wysokości ok. 1 m i koniecznie wiosną, aby miały czas ukorzenić się przed zimą.
Figa bez okrycia nie wytrzyma mroźnej zimy (poniżej -10 st.), dlatego konieczne jest jej dobre okrycie. Figa ma duże przyrosty roczne i dlatego nie polecamy okrywania całego drzewa, bo to jest kłopotliwe. Lepsze jest okrywanie tylko podstawy rośliny. W tym celu co roku na początku października silnie przycinamy figę na wysokość ok. 1 m. Postępując tak co roku otrzymamy niskie, silnie rozgałęzione drzewko, łatwe do okrywania.
Całą figę okrywamy bardzo grubą, co najmniej 30 cm warstwą słomy, którą dodatkowo osłaniamy kilkoma warstwami agrowłókniny. Okrycie usuwamy wiosną, gdy minie niebezpieczeństwo większych mrozów (zwykle w połowie kwietnia).

Doskonały
Dobry
Przeciętny
Dostateczny
Nie odpowiada mi

 

Dokładamy wszelkich starań aby publikowane zdjęcia i opisy były w pełni prawidłowe i kompletne. Niestety, nie możemy zagwarantować, że podane dane nie zawierają przypadkowych pomyłek i błędów. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub chęci uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt: (KLIKNIJ TUTAJ). Prezentowany katalog produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a ma jedynie charakter informacyjny. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za stosowanie produktów niezgodnie z obowiązującym prawem. Podane ceny są cenami brutto.

Copyright © Wspaniałe Ogrody Maryli. All rights reserved.