Wspaniałe Ogrody Maryli sklep ogrodniczy sadzonki nasiona naturalne kosmetyki
Wspaniałe Ogrody Maryli
     
    


Złóż zamówienie
 
<!WIELKA SPRZEDAŻ PROMOCYJNA!>
<NOWOŚCI>
<ROŚLINY>
Nasiona
Przedmioty dekoracyjne
SKLEP ZIELARSKI MARYLI
X! Porady ogrodnicze !X
Zapowiedzi sprzedaży
     Bambusy i trawy ozdobne
     Byliny ozdobne i paprocie ogrodowe
     Drzewa i krzewy iglaste
     Drzewa i krzewy liściaste
     Kaktusy ogrodowe
     Nasiona
     Palmy ogrodowe
     Pnącza ozdobne
     Rośliny do oczek wodnych
     Rośliny jadalne
     Rośliny święte i magiczne
     Rośliny tarasowe i balkonowe
     Zioła i rośliny przyprawowe
Zgłoszone opinie klientów

.

.

ORLEN paczka przelewy24.pl

.

.

Strona główna : Zapowiedzi sprzedaży : Byliny ozdobne i paprocie ogrodowe :

Bananowiec japoński ogrodowy
powiększ...

Bananowiec japoński ogrodowy

(59 głosów)

 
Cena: 46.45 zł
Cena: 39.75 zł
Oszczędzasz: 6.70 zł (15%)
Kod: banaJ

W sprzedaży: chwilowo brak - zapytanie o dostępność


Bananowiec japoński ogrodowy (Musa basjoo) Bylina drzewiasta ozdobna, pochodzi ze środkowej i płn Japonii, gdzie uprawiana jest dla włókna (owoce nie są szczególnie smaczne). Jest gatunkiem bananowca najbardziej odpornym na zimno, uprawiany jest często w rejonach górskich. Dorasta do 5 m wys., tworzy prosty pień ozdobiony pękiem długich i szerokich liści. Z kłącza podziemnego wyrastają rośliny potomne. Pień główny nie obumiera co roku, ale rośnie coraz większy.
Lubi gleby żyzne i wilgotne, z dobrym drenażem (przed posadzeniem wykopujemy dół 1 m głębokości, na dnie umieszczamy 30-cm warstwę dużych kamieni). Wymaga stanowisk słonecznych lub półcienistych, koniecznie bardzo zacisznych (np. przy południowej ścianie domu). Uprawa gruntowa w Polsce jest możliwa pod dobrym okryciem w zimie. W zasadzie roślina znosi mróz tylko do –15, -18 st. C., pod okryciem może znieść znacznie większe mrozy (nawet -28 st). Okrywanie na zimę: na początku października ścinamy pień z liśćmi do wysokości 50-150 cm (tym krócej, im roślina jest młodsza, dobrze jest opryskać wtedy roślinę środkiem grzybobójczym). Podstawę rośliny i pień okrywamy bardzo grubą (przynajmniej 50 cm) warstwą słomy. W słomie warto umieścić trutkę na myszy. To okrywamy kilkoma warstwami włókniny i z wierzchu warstwą folii pęcherzykowej. Okrycie zdejmujemy po 25 kwietnia. Nowe liście i odrosty wyrastają wiosną z pnia i z podstawy rośliny.
WYSYŁAMY 4-LETNIE ROŚLINY WYSOKOŚCI 45-55 CM, UKORZENIONE W POJEMNIKACH.

Doskonały
Dobry
Przeciętny
Dostateczny
Nie odpowiada mi

 

Dokładamy wszelkich starań aby publikowane zdjęcia i opisy były w pełni prawidłowe i kompletne. Niestety, nie możemy zagwarantować, że podane dane nie zawierają przypadkowych pomyłek i błędów. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub chęci uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt: (KLIKNIJ TUTAJ). Prezentowany katalog produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a ma jedynie charakter informacyjny. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za stosowanie produktów niezgodnie z obowiązującym prawem. Podane ceny są cenami brutto.

Copyright © Wspaniałe Ogrody Maryli. All rights reserved.