Wspaniałe Ogrody Maryli
     
    


Złóż zamówienie
 
<!WIELKA OBNIŻKA CEN!>
<NOWOŚCI>
<ROŚLINY>
Nasiona
Przedmioty dekoracyjne
SKLEP ZIELARSKI MARYLI
Zapowiedzi sprzedaży
     Bambusy i trawy ozdobne
     Byliny ozdobne i paprocie ogrodowe
     Drzewa i krzewy iglaste
     Drzewa i krzewy liściaste
     Kaktusy ogrodowe
     Nasiona
     Palmy ogrodowe
     Pnącza ozdobne
     Rośliny do oczek wodnych
     Rośliny jadalne
     Rośliny święte i magiczne
     Rośliny tarasowe i balkonowe
     Zioła i rośliny przyprawowe
Zgłoszone opinie klientów

Strona główna : Zapowiedzi sprzedaży : Rośliny jadalne :

[poprzednia]  [1-50]  [51-100]  [101-150]  [151-194]  [następna] [pokaż wszystko]

Kumkwat
więcej informacji...
Kumkwat
 
Cena: 43.40 zł
Cena: 28.85 zł
Oszczędzasz: 14.55 zł (34%)
Kumkwat (Fortunella japonica) NOWOŚĆ! Zimozielony krzew cytrusowy, owocowy i ozdobny. Kwitnie i owocuje, jest samopylny. Liście są ciemnozielone, owalne i błyszczące. Kwitnie cały rok białymi kwiatami z żółtymi pylnikami, mają silny, przyjemny zapach. Powstają z nich owoce wielkości małych śliwek, pomarańczowe, słodkie, lekko kwaskowate. Owoce są jadalne w całości (razem ze skórką), która w przeciwieństwie do innych cytrusów, jest całkowicie pozbawiona goryczki.
Owoce są jadalne na surowo lub do dżemów i przetworów.

Kumkwat - drzewko duże
więcej informacji...
Kumkwat - drzewko duże
 
Cena: 144.98 zł
Cena: 124.80 zł
Oszczędzasz: 20.18 zł (14%)
Kumkwat (drzewko duże) (Fortunella japonica) NOWOŚĆ! Zimozielony krzew cytrusowy, owocowy i ozdobny (zdjęcie środkowe to "real foto"). Wyjątkowo obficie kwitnie i owocuje, jest samopylny. Liście są ciemnozielone, owalne i błyszczące. Kwitnie cały rok białymi kwiatami z żółtymi pylnikami, mają silny, przyjemny zapach. Powstają z nich owoce wielkości małych śliwek, pomarańczowe, słodkie, lekko kwaskowate. Są tak liczne, że często zakrywają ulistnienie. Owoce są jadalne w całości (razem ze skórką), która w przeciwieństwie do innych cytrusów, jest całkowicie pozbawiona goryczki.
Owoce są jadalne na surowo lub do dżemów i przetworów.

Laurowiśnia wąskolistna
więcej informacji...
Laurowiśnia wąskolistna
 
Cena: 19.98 zł
Cena: 15.64 zł
Oszczędzasz: 4.34 zł (22%)
Laurowiśnia wąskolistna (Prunus lusitanica var. angustifolia) Zimozielony, gęsty krzew ozdobny i o jadalnych owocach, dorasta do 2 m wysokości, pochodzi z gór Hiszpanii i Portugalii. Ma ciemnozielone i błyszczące, lancetowate liście (do 12 cm długości). Młode pędy są czerwono zabarwione. Wczesnym latem obficie zakwita wielkimi (do 25 cm) kwiatostanami, złożonymi z wielu białych, pięknie pachnących kwiatów. Tworzą się z nich (samopylnie) dekoracyjne owoce-jagody, po dojrzeniu czarne. Te owoce są jadalne i słodkie Nadają się do przetworów, nalewek i kompotów.

Lejcesteria himalajska
więcej informacji...
Lejcesteria himalajska
 
Cena: 19.50 zł
Cena: 16.95 zł
Oszczędzasz: 2.55 zł (14%)
Lejcesteria himalajska (Leycesteria formosa) Krzew ozdobny i jadalny. Dorasta do 2 m wysokości i podobnej szerokości. Ma sezonowe, duże, ciemnozielone liście (do 17 cm długości). Piękne, purpurowo-białe zwisające kwiatostany pojawiają się obficie od czerwca do października. Tworzą się z nich czerwonopurpurowe, dekoracyjne grona jadalnych, słodkich po dojrzeniu owoców.

Lejcesteria himalajska
więcej informacji...
Lejcesteria himalajska
 
Cena: 19.89 zł
Cena: 15.89 zł
Oszczędzasz: 4.00 zł (21%)
Lejcesteria himalajska (Leycesteria formosa NOWOŚĆ! Bujny krzew ozdobny, dorasta do 2 m wysokości. Ma jasnozielone, sezonowe liście do 17 cm długości i wyjątkowo okazałe kwiatostany: zwisające kłosy o długości do 10 cm i niespotykanym, kontrastowym zabarwieniu biało-kremowych kwiatów i ciemno-purpurowych przykwiatków (kwitnie od czerwca do końca września). Dekoracyjne są również grona purpurowych owoców-jagód.

Leszczyna turecka
więcej informacji...
Leszczyna turecka
 
Cena: 28.59 zł
Cena: 21.68 zł
Oszczędzasz: 6.91 zł (25%)
Leszczyna turecka (Corylus colurna) NOWOŚĆ! Rzadko spotykana drzewiasta leszczyna. Drzewo owocowe i ozdobne, pochodzi z Bałkanów i zachodniej Azji, dorasta do 25 m wys. Tworzy wysmukły pień, kora szara, łuszcząca się tarczkowato. Korona stożkowata. Pędy pokrywają się jasnoszarą warstewką spękanego korka. Liście sezonowe, jasnozielone. Obficie obradza. Owocami są jadalne i smaczne orzechy (podobne wielkością i kształtem do orzechów laskowych), zebrane po 3-8 w zwisające pęczki, bardzo ozdobne, bo okryte frędzlowatą osłoną.

Lippia słodka
więcej informacji...
Lippia słodka
 
Cena: 16.89 zł
Cena: 14.55 zł
Oszczędzasz: 2.34 zł (14%)
Lippia słodka (Lippia dulcis) Zimozielona krzewinka jadalna i ozdobna do uprawy w pojemnikach. Popularna roślina w Azji i Ameryce Południowej, gdzie służy do słodzenia (bezkalorycznego!) napoi i potraw. Tworzy długie do 80 cm, pokładające się pędy, okryte piłkowanymi, zielonymi, fioletowo podbarwionymi liśćmi. Przez cały rok kwitnie okrągłymi kwiatostanami, złożonymi z kremowych kwiatków.
Liście zawierają duże ilości jadalnej substancji słodzącej (hernandulcyny), która jest dwa tysiące razy słodsza od cukru, jednak prawie w ogóle nie zawiera kalorii i może być w dowolnych ilościach spożywana, zwłaszcza przez osoby na diecie odchudzającej, diabetyków itp. Liście mogą być zjadane na surowo jak cukierki. Mają przyjemny, lekko miętowy smak.

Lukrecja słodka
więcej informacji...
Lukrecja słodka
 
Cena: 18.50 zł
Cena: 14.50 zł
Oszczędzasz: 4.00 zł (22%)
Lukrecja słodka (Glycyrrhiza glabra) NOWOŚĆ! Krzewiasta bylina jadalna, lecznicza i ozdobna, pochodzi z okolic Morza Śródziemnego i płd-zach. Azji, dorasta do 1,5 m wysokości, nadaje się do uprawy w pojemnikach w ogrodzie, na balkonie lub tarasie. Ma sezonowe, zielone, pierzaste liście. Późnym latem kwitnie biało-fioletowo-niebieskimi motylkowymi kwiatami. Korzenie zawierają jadalną glycyrrhizę- słodszą aż 50 razy od cukru. Korzenie są jadane po wysuszeniu jak cukierki. Sproszkowane korzenie można stosować do słodzenia potraw i napoi. Jadalne są też liście, używane jako zamiennik herbaty- mają właściwości antyalergiczne, przeciwzapalne, wzmacniające.

Malina alaskańska pomarańczowa
więcej informacji...
Malina alaskańska pomarańczowa
 
Cena: 29.22 zł
Cena: 24.35 zł
Oszczędzasz: 4.87 zł (17%)
Malina alaskańska pomarańczowa (Rubus spectabilis) NOWOŚĆ!!! Bujny i rozłożysty krzew owocowy (wczesne owoce!), pochodzi z południowej Alaski i pacyficznego wybrzeża Kanady i płn USA., dorasta do 1-2 m wysokości. Ma sezonowe, pierzaste, ciemnozielone liście- (do 20 cm długości). Wczesną wiosną zakwita pięknymi, ciemnoróżowymi kwiatami o średnicy do 3 cm. Owoce dojrzewają wyjątkowo wcześnie, bo już od maja, a zbiór trwa do lipca. Jadalne owoce są kuliste, w różnych odcieniach pomarańczowych i czerwonych, soczyste, słodkie i aromatyczne. Są doskonałymi owocami deserowymi, wytwarza się z nich także dżemy, wino owocowe i aromatyczne nalewki.

Malina chińska
więcej informacji...
Malina chińska
 
Cena: 16.76 zł
Cena: 14.55 zł
Oszczędzasz: 2.21 zł (14%)
Malina chińska (Rubus phoenicolasius) NOWOŚĆ! Malina owocowa i ozdobna, pochodzi z Dalekiego Wschodu, dorasta do 3 m wysokości. Łodygi i liście są podbarwione czerwono i okryte gęstymi czerwonymi włoskami. Zakwita gęstymi kwiatostanami z których powstają bardzo liczne, okrągłe, jadalne, czerwone owoce do 1 cm średnicy (smaczne i słodkie). Nadają się do spożywania na surowo lub do nalewek i przetworów.

Malina morelowa
więcej informacji...
Malina morelowa
 
Cena: 18.95 zł
Cena: 16.59 zł
Oszczędzasz: 2.36 zł (13%)
Malina morelowa (Rubus idaeus "Apricot") NOWOŚĆ! Malina owocowa, dorasta do 1,5 m wysokości. Zakwita gęstymi kwiatostanami z których powstają bardzo liczne, okrągłe, owoce do 2 cm średnicy (smaczne i słodkie), o barwie morelowej (pomarańczowej z różowym rumieńcem). Nadają się do spożywania na surowo lub do nalewek i przetworów. Suszone liście służą do sporządzania leczniczych naparów skutecznych przeciwko grypie lub przeziębieniu.

Malino-truskawka japońska
więcej informacji...
Malino-truskawka japońska
 
Cena: 12.49 zł
Cena: 9.59 zł
Oszczędzasz: 2.90 zł (24%)
Malino-truskawka japońska (Rubus illecebrosus) PROMOCJA! Nisko rosnący (do 60 cm wysokości) gatunek japońskiej maliny. Zakwita w lipcu białymi kwiatami, z których powstają bardzo duże (średnica 3 cm) kuliste i błyszczące, jaskrawoczerwone owoce (przypominające bardziej truskawki niż maliny). Są jadalne, słodkawe i smaczne. Ze względu na piękny kolor stosowane są głównie do dekoracji deserów i ciast, a także do wyrobu dżemów, konfitur i napojów.

Mandarynka
więcej informacji...
Mandarynka
 
Cena: 22.49 zł
Cena: 18.64 zł
Oszczędzasz: 3.85 zł (18%)
Mandarynka (Citrus reticulata "Satsuma") NOWOŚĆ! Zimozielone drzewko owocowe i ozdobne do uprawy doniczkowej, dorasta do 2 m wysokości. To wyjątkowa odmiana bardzo plenna, samopylna i owocująca przez cały rok. Owoce są kuliste, długości 4-8 cm, o cienkiej, pomarańczowej skórce, słodkie i delikatne w smaku. Roślina nadaje się doskonale do uprawy mieszkaniowej (znosi wyższe temperatury i centralne ogrzewanie), jest bardzo dekoracyjna, kwitnie cały rok białymi i bardzo pachnącymi kwiatami.

Mandarynka (drzewko)
więcej informacji...
Mandarynka (drzewko)
 
Cena: 106.99 zł
Cena: 86.45 zł
Oszczędzasz: 20.54 zł (20%)
Mandarynka (drzewko) (Citrus reticulata "Satsuma") NOWOŚĆ! Zimozielone drzewko owocowe i ozdobne do uprawy doniczkowej, dorasta do 2 m wysokości. To wyjątkowa odmiana bardzo plenna, samopylna i owocująca przez cały rok. Owoce są kuliste, długości 4-8 cm, o cienkiej, pomarańczowej skórce, słodkie i delikatne w smaku. Roślina nadaje się doskonale do uprawy mieszkaniowej (znosi wyższe temperatury i centralne ogrzewanie), jest bardzo dekoracyjna, kwitnie cały rok białymi i bardzo pachnącymi kwiatami. Rośliny szczepione, dlatego od razu kwitną i owocują.

Mandarynka większa (drzewko)
więcej informacji...
Mandarynka większa (drzewko)
 
Cena: 134.50 zł
Cena: 95.65 zł
Oszczędzasz: 38.85 zł (29%)
Mandarynka większa (drzewko) (Citrus reticulata "Satsuma") PROMOCJA! Zimozielone drzewko owocowe i ozdobne do uprawy doniczkowej, dorasta do 2 m wysokości. To wyjątkowa odmiana bardzo plenna, samopylna i owocująca przez cały rok. Owoce są kuliste, długości 4-8 cm, o cienkiej, pomarańczowej skórce, słodkie i delikatne w smaku. Roślina nadaje się doskonale do uprawy mieszkaniowej (znosi wyższe temperatury i centralne ogrzewanie), jest bardzo dekoracyjna, kwitnie cały rok białymi i bardzo pachnącymi kwiatami. Rośliny szczepione, dlatego od razu kwitną i owocują.
WYSYŁKA GRATIS!

Miczella jagodowa
więcej informacji...
Miczella jagodowa
 
Cena: 16.49 zł
Cena: 12.55 zł
Oszczędzasz: 3.94 zł (24%)
Miczella jagodowa (Mitchella repens) NOWOŚĆ! Zimozielona bylina ozdobna i owocowa ze wschodniej części Kanady i USA. Tworzy kępy do 60 cm średnicy i 10 cm wysokości. Liście drobne, skórzaste, ciemnozielone z jaśniejszym unerwieniem. Kwitnie w czerwcu i lipcu drobnymi, jasnofioletowymi lub białymi kwiatami o pięknym zapachu. Powstają z nich samopylnie jadalne, słodkawe owoce-jagody, wielkości borówek.

Migdałowiec Halls Hardy
więcej informacji...
Migdałowiec Halls Hardy
 
Cena: 23.78 zł
Cena: 17.85 zł
Oszczędzasz: 5.93 zł (25%)
Migdałowiec Halls Hardy (Prunus dulcis "Halls Hardy") NOWOŚĆ! Drzewo owocowe z płn. Afryki i płd.-zach. Azji, dorasta do 5 m wysokości, tworzy szeroką koronę. Ma sezonowe, lancetowate liście. Wiosną zakwita dużymi (5cm średnicy) różowo-białymi kwiatami z których tworzą się owoce- migdały (owoce nie mają miąższu, skórka okrywa dużą jadalną i smaczną pestkę).
Ta amerykańska odmiana jest najlepiej przystosowana do uprawy w klimacie Polski, odporna na mróz i późne przymrozki.

Morwa biała (duża)
więcej informacji...
Morwa biała (duża)
 
Cena: 29.85 zł
Cena: 24.59 zł
Oszczędzasz: 5.26 zł (18%)
Morwa biała (duża) (Morus alba) NOWOŚĆ! Owocowe i ozdobne drzewko do 10 m wysokości pochodzi z Chin. Ma owalne, klapowane, sezonowe, jasnozielone liście do 20 cm długości, które przebarwiają się jesienią na złoto-żółty kolor. Pod koniec lata plonuje bardzo obficie białymi i różowymi smacznymi owocami o słodkim smaku (3 cm długości).

Morwa czarna
więcej informacji...
Morwa czarna
 
Cena: 19.89 zł
Cena: 13.59 zł
Oszczędzasz: 6.30 zł (32%)
Morwa czarna (Morus nigra) NOWOŚĆ! Owocowe i ozdobne drzewko do 10 m wysokości pochodzi z Chin. Ma owalne, klapowane, sezonowe, jasnozielone liście do 20 cm długości, które przebarwiają się jesienią na złoto-żółty kolor. Pod koniec lata plonuje bardzo obficie czarnymi i purpurowymi smacznymi owocami o słodkim smaku (3 cm długości).

Morwa czerwona
więcej informacji...
Morwa czerwona
 
Cena: 25.23 zł
Cena: 19.78 zł
Oszczędzasz: 5.45 zł (22%)
Morwa czerwona (Morus rubra) NOWOŚĆ! Owocowe i ozdobne drzewko do 10 m wysokości, pochodzi ze wschodnich USA. Ma owalne, klapowane, sezonowe, jasnozielone liście do 20 cm długości, które przebarwiają się jesienią na złoto-żółty kolor. Pod koniec lata plonuje bardzo obficie czerwonymi i pomarańczowymi smacznymi owocami o słodkim smaku (3 cm długości). Są spożywane na surowe lub stosowane do dżemów galaretek, nalewek lub do dekoracji deserów.

Morwa strzępolistna
więcej informacji...
Morwa strzępolistna
 
Cena: 34.80 zł
Morwa strzępolistna (Morus alba "Laciniata") NOWOŚĆ! Owocowe i ozdobne drzewko do 10 m wysokości pochodzi z Chin. Ma owalne, klapowane, sezonowe, głęboko powycinane, jasnozielone liście do 20 cm długości, przebarwiają się jesienią na złoto-żółty kolor. Pod koniec lata obficie białymi i różowymi smacznymi owocami o słodkim smaku (3 cm długości).

Muehlenbeckia owocowa
więcej informacji...
Muehlenbeckia owocowa
 
Cena: 14.45 zł
Cena: 10.65 zł
Oszczędzasz: 3.80 zł (27%)
Muehlenbeckia owocowa (Muehlenbeckia axillaris) NOWOŚĆ!!! Wyjątkowy krzew owocowy i ozdobny, do uprawy w pojemnikach lub w ogrodzie. Pochodzi z Nowej Zelandii. Półzimozielony (zachowuje częściowo liście w zimie), dorasta do 3 m wysokości, tworzy pokładające się długie pędy, które mogą być rozpinane na podporach (jak pnącze) lub zwieszające się. Pędy są gęsto okryte drobnymi, okrągłymi, ciemnozielonymi i błyszczącymi liśćmi. Latem zakwita gronami białych kwiatów, z których powstają białe, mięsiste, soczyste i słodkie, jadalne owoce o średnicy 0,5 cm. Owoce mogą być jadane na surowo lub ugotowane.

Nieśplik japoński
więcej informacji...
Nieśplik japoński
 
Cena: 12.89 zł
Cena: 9.45 zł
Oszczędzasz: 3.44 zł (27%)
Nieśplik japoński (Eriobotrya japonica) NOWOŚĆ! Zimozielone wieloletnie drzewo owocowe i ozdobne do uprawy doniczkowej, dorasta do 3-4 m wysokości. Ma duże do 30 cm długości, błyszczące, ciemnozielone liście. Późną jesienią zakwita wiechami pachnących, białych kwiatów, z których (samopylnie) rozwijają się żółte, jadalne owoce, przypominające wyglądem śliwki. Dojrzewają w ciągu zimy, aż do wiosny. Są słodkie i soczyste, nadają się do jedzenia na surowo i w przetworach.

Nieszpułka jadalna
więcej informacji...
Nieszpułka jadalna
 
Cena: 24.30 zł
Cena: 14.30 zł
Oszczędzasz: 10.00 zł (42%)
Nieszpułka jadalna (Mespilus germanica) NOWOŚĆ! Małe drzewo o krótkim pniu i o jadalnych owocach. Pokrój szeroki, rozłożysty, gęsty. Wzrost powolny, dorasta do 3-5 m wys., nadaje się do mniejszych ogrodów. Pochodzi z Azji Mniejszej, zostało rozpowszechnione przez starożytnych Rzymian. Liście jasnozielone, lancetowate, sezonowe 7-12 cm dł. Kwiaty 5-płatkowe, duże, białe, pojawiają się w czerwcu. Owoce kuliste, do 4 cm śr., mają gruszkowaty kształt.

Nowozelandzkie drzewko herbaciane
więcej informacji...
Nowozelandzkie drzewko herbaciane
 
Cena: 32.65 zł
Cena: 25.59 zł
Oszczędzasz: 7.06 zł (22%)
Nowozelandzkie drzewko herbaciane(Leptospermum scoparium "Reddy") NOWOŚĆ! Doskonałe do przyrządzania herbatki ziołowej! Bujny, zimozielony krzew ozdobny z liści i kwiatów, do uprawy doniczkowej. Dorasta do 1,5 m wysokości. Nadaje się do uprawy w mieszkaniu, na balkonie lub tarasie. Ma wzniesione łodygi, gęsto okryte wąskimi, purpurowo-zielonymi liśćmi. Latem na końcach pędów zakwitają liczne, wyjątkowo piękne kwiaty: purpurowo-różowe, karbowane z ciemnym środkiem.
W Nowej Zelandii liście tej rośliny służą do przyrządzania popularnej i orzeźwiającej herbaty ziołowej. Mają przyjemny aromat i smak wyrazisty, lekko żywiczny (należy parzyć je kilka minut dłużej, niż liście herbaty). Można użytkować liście suszone lub świeże (na szklankę herbaty trzeba użyć pół do 1 łyżeczki listków świeżych lub ususzonych).

Oliwka "Arbequina"
więcej informacji...
Oliwka "Arbequina"
 
Cena: 24.59 zł
Cena: 19.85 zł
Oszczędzasz: 4.74 zł (20%)
Oliwka "Arbequina" (Olea europaea "Arbequina") NOWOŚĆ! Zimozielone drzewko owocowe i ozdobne, dorasta do 3 m wysokości (w uprawie), może być przycinane i formowane. Ta odmiana jest uznawana za najbardziej wytrzymałą na mróz; uprawiana jest na północnej granicy zasięgu uprawy oliwek. Ma szarozielone, lancetowate liście, białawe od dołu. Nadaje się do uprawy doniczkowej w mieszkaniu, na balkonie lub tarasie. Obficie kwitnie białymi, pachnącymi kwiatami i owocuje (jest samopylna).

Oliwka-drzewko bonsai
więcej informacji...
Oliwka-drzewko bonsai
 
Cena: 78.39 zł
Cena: 68.89 zł
Oszczędzasz: 9.50 zł (13%)
Oliwka-drzewko bonsai (Olea europaea "Green Dwarf") NOWOŚĆ! Miniaturowe, zimozielone drzewko ozdobne, uformowane jak duża oliwka (z pniem i rozgałęzioną koroną), dorasta do 1,2 m wysokości, może być przycinane i formowane. Ma szarozielone, lancetowate liście, białawe od dołu. Nadaje się do uprawy doniczkowej w mieszkaniu, na balkonie lub tarasie. Obficie kwitnie białymi, pachnącymi kwiatami i owocuje samopylnie.

Oliwka-drzewko duże owocujące
więcej informacji...
Oliwka-drzewko duże owocujące
 
Cena: 75.50 zł
Cena: 65.23 zł
Oszczędzasz: 10.27 zł (14%)
Oliwka-drzewko (duża, owocująca) (Olea europaea) Zimozielone drzewko ozdobne, dorasta do 2 m wysokości, może być przycinane i formowane. Ma szarozielone, lancetowate liście, białawe od dołu. Nadaje się do uprawy doniczkowej w mieszkaniu, na balkonie lub tarasie. Obficie kwitnie białymi, pachnącymi kwiatami i owocuje.

Oliwnik srebrzysty
więcej informacji...
Oliwnik srebrzysty
 
Cena: 20.30 zł
Cena: 14.95 zł
Oszczędzasz: 5.35 zł (27%)
Oliwnik srebrzysty (Elaeagnus commutata "Quicksilver") PROMOCJA! Gęsty, wzniesiony krzew ozdobny, o jadalnych owocach, dorasta do 4 m wys., pochodzi z Ameryki Północnej. Jego najpiękniejszą ozdobą są owalne liście, sezonowe i srebrzyste z pięknym połyskiem. Kwitnie wiosną żółtymi kwiatami, z których powstają jadalne, słodkawe owoce do 1 cm długości.

Orzech Pekan
więcej informacji...
Orzech Pekan
 
Cena: 37.80 zł
Cena: 28.89 zł
Oszczędzasz: 8.91 zł (24%)
Orzech Pekan (Carya illinoensis "Missouri Hardy Pekan") NOWOŚĆ! Unikalne drzewo orzechodajne z USA, jedna z najbardziej odpornych na mróz i plennych odmian, osiąga 20 m wysokości, tworzy piramidalną koronę. Ma orzechy podłużne, bardzo smaczne, 6 cm długości. Liście są sezonowe, pierzaste, ciemnozielone, jesienią przebarwiają się na żółto.

Orzesznik hikora (duży)
więcej informacji...
Orzesznik hikora (duży)
 
Cena: 28.40 zł
Cena: 26.59 zł
Oszczędzasz: 1.81 zł (7%)
Orzesznik hikora (duży)(Carya ovata) NOWOŚĆ! Drzewo owocowe, dorasta do 25 m wysokości, pochodzi ze wschodnich USA i Kanady. Ma sezonowe, pierzaste, ciemnozielone liście, przebarwiające się jesienią na złocistożółto. Tworzy stożkowatą, gęstą koronę. Kora pnia jest dekoracyjna, łuszcząca się, szarobrązowa. Wczesną jesienią owocuje okrągłymi orzechami (6 cm średnicy), jadalnymi i smacznymi.

Orzesznik hikora (większy)
więcej informacji...
Orzesznik hikora (większy)
 
Cena: 29.85 zł
Cena: 26.78 zł
Oszczędzasz: 3.07 zł (11%)
Orzesznik hikora (większy)(Carya ovata) NOWOŚĆ! Drzewo owocowe, dorasta do 25 m wysokości, pochodzi ze wschodnich USA i Kanady. Ma sezonowe, pierzaste, ciemnozielone liście, przebarwiające się jesienią na złocisto-żółto. Tworzy stożkowatą, gęstą koronę. Kora pnia jest dekoracyjna, łuszcząca się, szarobrązowa. Wczesną jesienią owocuje okrągłymi orzechami (6 cm średnicy), jadalnymi i smacznymi.

Osmaronia owocowa
więcej informacji...
Osmaronia owocowa
 
Cena: 23.40 zł
Osmaronia owocowa (Osmaronia [Oemleria] cerasiformis) NOWOŚĆ! Unikat botaniczny, bardzo rzadko spotykany w Polsce. Krzew ozdobny i owocowy z zachodnich USA i Kanady, dorasta do 2,5 m wysokości. Tworzy luźną, wzniesioną koronę, rozrasta się w gęste kępy. Liście i kwiaty pojawiają się wyjątkowo wcześnie i nie są uszkadzane przez mrozy. Liście (błyszczące, lancetowate, jasnozielone) rozwijają się już pod koniec stycznia. W połowie marca obficie zakwita gronami kwiatów małych, białych, dzwonkowatych, pachnących pięknie migdałami. Rozwijają się z nich jajowate, purpurowo czarne dosyć duże owoce (2 cm długości), podobne kształtem do śliwek. Są słodkie, jadalne i smaczne (do spożycia na surowo lub w przetworach).

Papauma nowozelandzka
więcej informacji...
Papauma nowozelandzka
 
Cena: 17.75 zł
Cena: 14.85 zł
Oszczędzasz: 2.90 zł (17%)
Papauma nowozelandzka (Griselinia littoralis "Whenuapai") NOWOŚĆ! Unikat botaniczny. Zimozielony krzew ozdobny, leczniczy i owocowy do uprawy doniczkowej w ogrodzie, na balkonie lub tarasie. Dorasta do 1,5-2 m wysokości (w uprawie doniczkowej), tworzy wzniesioną, luźną koronę. Ma owalne, błyszczące, jasnozielone liście do 7 cm długości, osadzone na żółtych ogonkach liściowych. Wiosną i jesienią zakwita gęstymi gronami drobnych, białych kwiatków, z których powstają liczne jadalne owoce-jagody o średnicy do 0,5 cm. Mają smak kwaskowaty, stosowane są do sporządzania nalewek i jako dodatek do kompotów, dżemów lub konfitur. Napar z kory leczy schorzenia skórne.

Papryczka purpurowa
więcej informacji...
Papryczka purpurowa
 
Cena: 16.98 zł
Cena: 14.85 zł
Oszczędzasz: 2.13 zł (13%)
Papryczka purpurowa (Capsicum x annuum "Midnight Fire") NOWOŚĆ! Roślina jadalna, ozdobna i przyprawowa, krzewiasta papryczka wieloletnia do 50 cm wysokości. Łodygi i liście ciemnopurpurowo-fioletowe z zielonymi smugami. Liczne, gwiazdkowate, jasno-fioletowe kwiaty oraz bardzo liczne owoce-papryczki o zmiennym kolorze: od żółtego i czerwonego do bardzo ciemnej purpury. Smak ostry, podobny do chili.

Passiflora jadalna
więcej informacji...
Passiflora jadalna
 
Cena: 26.50 zł
Cena: 22.59 zł
Oszczędzasz: 3.91 zł (15%)
Passiflora jadalna (Passiflora coerulea) Ozdobne i owocowe wieloletnie pnącze do uprawy doniczkowej lub do ozdoby tarasu czy balkonu. Tworzy gęsto ulistnione pędy (do 3 m długości). Od lipca do września zakwita pięknymi kwiatami o bardzo oryginalnym kształcie i przyjemnym zapachu. Potem pojawiają się jadalne, słodkawe owoce podobne do małych pomarańczowych śliwek.

Passiflora wielkoowocowa
więcej informacji...
Passiflora wielkoowocowa
 
Cena: 23.56 zł
Cena: 18.56 zł
Oszczędzasz: 5.00 zł (22%)
Passiflora wielkoowocowa (Passiflora edulis "Purple Giant") Ozdobne i owocowe wieloletnie pnącze do uprawy doniczkowej lub do ozdoby tarasu czy balkonu. Tworzy gęsto ulistnione pędy (do 3 m długości). Od lipca do września zakwita pięknymi kwiatami o bardzo oryginalnym kształcie, ciemno-purpurowo-kremowo-różowym kolorze i przyjemnym zapachu. Potem pojawiają się jadalne, duże (wielkości dużej brzoskwini) słodkawe owoce, po dojrzeniu ciemnofioletowe. Owoce mają żółty, bardzo aromatyczny miąższ, stosowany na surowo jako dodatek do aromatyzowania napojów, drinków i deserów.

Pepino melonowe
więcej informacji...
Pepino melonowe
 
Cena: 21.85 zł
Cena: 17.86 zł
Oszczędzasz: 3.99 zł (19%)
Pepino melonowe (Solanum muricatum "Lima") PROMOCJA! Zimozielony krzew ozdobny i owocowy, do uprawy doniczkowej, pochodzi z Ameryki Południowej, dorasta do 1 m wysokości, tworzy gęstą koronę. Ma wąskie, ciemnozielone i błyszczące liście. Zakwita gwiazdkowatymi, niebiesko-białymi kwiatami. Powstają z nich (samopylnie) smaczne, słodkie duże owoce (do 10 cm długości), podobne kształtem do śliwek, a w smaku zbliżone do melona.

Pigwowiec japoński wielkokwiatowy
więcej informacji...
Pigwowiec japoński wielkokwiatowy
 
Cena: 14.49 zł
Cena: 11.99 zł
Oszczędzasz: 2.50 zł (18%)
Pigwowiec japoński wielkokwiatowy (Chaenomeles x superba "Rubra Grandiflora") NOWOŚĆ! To jeden z piękniejszych krzewów kwitnących i owocowych. Dorasta do 1,5 m wysokości, ma pokrój rozłożysty. Ma sezonowe, ciemnozielone, błyszczące liście. Wyróżnia się długim kwitnieniem: od od wiosny do lata bardzo obficie zakwita dużymi (do 4,5 cm średnicy), szkarłatnymi, często podwójnymi kwiatami, z żółtymi pylnikami. Powstają z nich okrągłe, żółte owoce, jadalne po ugotowaniu (jako dodatek do przetworów owocowych) lub do przyrządzania aromatycznych nalewek. Owoce są bardzo kwaśne i mają dużą zawartość witaminy C i pektyn.

Pigwowiec owocowy biały pełny
więcej informacji...
Pigwowiec owocowy biały pełny
 
Cena: 18.89 zł
Cena: 14.59 zł
Oszczędzasz: 4.30 zł (23%)
Pigwowiec owocowy biały pełny (Chaenomeles x superba "Yukigoten") NOWOŚĆ! Wyjątkowa japońska odmiana o białych, pełnych kwiatach! Krzew ozdobny i owocowy. Dorasta do 1 m wysokości, ma pokrój rozłożysty. Ma sezonowe, ciemnozielone, błyszczące liście. Wyróżnia się długim kwitnieniem: od wiosny do lata bardzo obficie zakwita dużymi (do 4 cm średnicy), czysto białymi, pełnymi lub półpełnymi kwiatami z żółtymi pylnikami. Powstają z nich okrągłe, żółte owoce, jadalne po ugotowaniu (jako dodatek do przetworów owocowych) lub na surowo do przyrządzania aromatycznych nalewek.

Pigwowiec owocowy różowy
więcej informacji...
Pigwowiec owocowy różowy
 
Cena: 16.59 zł
Cena: 14.28 zł
Oszczędzasz: 2.31 zł (14%)
Pigwowiec owocowy różowy (Chaenomeles x superba "Pink Storm") NOWOŚĆ! To jeden z piękniejszych krzewów kwitnących i owocowych. Dorasta do 1 m wysokości, ma pokrój rozłożysty. Ma sezonowe, ciemnozielone, błyszczące liście. Wyróżnia się długim kwitnieniem: od wiosny do lata bardzo obficie zakwita dużymi (do 4,5 cm średnicy), intensywnie różowymi kwiatami, z żółtymi pylnikami. Powstają z nich okrągłe, żółte owoce, jadalne po ugotowaniu (jako dodatek do przetworów owocowych) lub na surowo do przyrządzania aromatycznych nalewek. Owoce są bardzo kwaśne i mają dużą zawartość witaminy C i pektyn.

Pistacja chińska
więcej informacji...
Pistacja chińska
 
Cena: 17.60 zł
Cena: 12.48 zł
Oszczędzasz: 5.12 zł (30%)
Pistacja chińska (Pistacia chinensis) NOWOŚĆ! Drzewko ozdobne o jadalnych owocach, do uprawy w pojemnikach. W uprawie doniczkowej dorasta do 2-3 m wysokości, może być przycinane. Liście są sezonowe, pierzaste, jasnozielone, młode mają różowe zabarwienie. Wiosną i wczesnym latem zakwita obficie pachnącymi czerwonymi wiechami kwiatów, z których powstają kuliste drobne czerwone jadalne owoce (pistacje), po dojrzeniu niebieskie.

Pitaja-kaktus owocowy
więcej informacji...
Pitaja-kaktus owocowy
 
Cena: 12.49 zł
Cena: 8.64 zł
Oszczędzasz: 3.85 zł (31%)
Pitaja-kaktus owocowy (Hylocereus undulatus) PROMOCJA! Owocowy i ozdobny sukulent nazywany również kaktusem czerwonego smoka, jest tropikalnym kaktusem epifitycznym (rosnącym na korze drzew). Ma ciemnozielone wydłużone pędy, zwieszające się w dół na długość do 1,5 m. Wiosną i wczesnym latem zakwita dużymi (do 30 cm średnicy), lejkowatymi pachnącymi kwiatami, z których rozwijają się przepiękne owoce, przypominające czerwono-pomarańczowy kłos (o długości 10-15 cm), są jadalne, słodkie i soczyste. W krajach tropikalnych owoce pitaji są często jadane na surowo jako owoce deserowe, lub używane do przyrządzania koktajli i napojów.

Pnącze chlebowe
więcej informacji...
Pnącze chlebowe
 
Cena: 28.50 zł
Pnącze chlebowe (Smilax hispida) NOWOŚĆ! Unikalne pnącze ozdobne, lecznicze i jadalne z Ameryki Północnej. Dorasta do 3-4 m wysokości, ma pędy pokryte sezonowymi, ozdobnymi, błyszczącymi liśćmi z podłużnym unerwieniem. Kwitnie drobnymi, żółtymi kwiatami z których powstają czerwone owoce. Jadalne są młode liście i pędy (na surowo lub po ugotowaniu- do sałatek i zup). Herbata z wysuszonych liści ma działanie lecznicze przy problemach z trawieniem. Korzenie po wysuszeniu i zmieleniu używa się do wyrobu mąki chlebowej (stąd nazwa rośliny).

Podokarpus owocowy
więcej informacji...
Podokarpus owocowy
 
Cena: 23.60 zł
Cena: 16.34 zł
Oszczędzasz: 7.26 zł (31%)
Podokarpus owocowy (Podocarpus macrophyllus) NOWOŚĆ! Owocowe i ozdobne, zimozielone drzewo iglaste z Japonii i Chin, dorasta do 5 m wysokości, ma pokrój luźny, piramidalny. Ma wyjątkowo piękne ulistnienie: długie do 9 cm, wąskie igły, ciemnozielono-niebieskawe, są osadzone na gałęziach w parasolowatych okółkach.
Samopylny, owocuje gęstymi gronami podwójnych owoców, podobnymi do dużych borówek.
Pierwsza, granatowa, mięsista, słodka i bardzo smaczna część owocu jest jadalna na surowo lub po ugotowaniu. Nadaje się do sporządzania przetworów (dżemów, konfitur, galaretek i nalewek), którym nadaje doskonały smak i aromat.

Pomarańcza (drzewo)
więcej informacji...
Pomarańcza (drzewo)
 
Cena: 169.50 zł
Cena: 98.50 zł
Oszczędzasz: 71.00 zł (42%)
Pomarańcza (drzewo) (Citrus sinensis) PROMOCJA! Zimozielone drzewko owocowe i ozdobne do uprawy doniczkowej, dorasta do 2,5 m wysokości. Roślina bardzo plenna, samopylna i owocująca przez cały rok. Owoce są wielkości jabłka, kuliste, o pomarańczowej skórce i słodkim, soczystym miąższu. Roślina nadaje się doskonale do uprawy mieszkaniowej (znosi wyższe temperatury i centralne ogrzewanie), jest bardzo dekoracyjna, kwitnie cały rok białymi i bardzo pachnącymi kwiatami.
WYSYŁKA GRATIS!

Pomarańcza gruntowa
więcej informacji...
Pomarańcza gruntowa
 
Cena: 19.89 zł
Cena: 14.86 zł
Oszczędzasz: 5.03 zł (26%)
Pomarańcza gruntowa (Poncirus trifoliata). Duży krzew lub drzewko z płn Chin, dorasta do 3 m wysokości. Ma sezonowe, potrójne liście i kolczaste gałęzie. Późną wiosną kwitnie białymi, mocno pachnącymi kwiatami z których rozwijają się kuliste "pomarańczki" o średnicy 4 cm, najpierw zielone, potem zmieniają kolor na pomarańczowy. Chociaż nie są smaczne, to ich skórka jest doskonała do kandyzowania i marmolad. Roślina nadaje się do uprawy w gruncie na zachodzie Polski, na pozostałym terenie jako roślina doniczkowa, zimująca w pomieszczeniu.

Pomarańcza gruntowa skrętolistna (duża)
więcej informacji...
Pomarańcza gruntowa skrętolistna (duża)
 
Cena: 234.00 zł
Cena: 204.00 zł
Oszczędzasz: 30.00 zł (13%)
Pomarańcza gruntowa skrętolistna (duża) (Poncirus trifoliata "Flying Dragon") NOWOŚĆ! Drzewko ozdobne i owocowe, 12-letnie (zdjęcie "real foto"), w unikalnej odmianie. Pochodzi z płn. Chin, dorasta do 2 m wysokości. Ma sezonowe, potrójne, silnie skręcone liście i skręcone gałęzie. Pokrój drzewka jest egzotyczny, nieregularny. Późną wiosną kwitnie białymi, mocno pachnącymi kwiatami, z których rozwijają się kuliste "pomarańczki" o średnicy 4 cm, najpierw zielone, potem zmieniają kolor na pomarańczowy, ich skórka jest doskonała do kandyzowania i marmolad. Drzewko nadaje się do uprawy w gruncie na zachodzie Polski. Na pozostałym terenie jako roślina doniczkowa, zimująca w pomieszczeniu.

Pomarańcza gruntowa skrętolistna (mała)
więcej informacji...
Pomarańcza gruntowa skrętolistna (mała)
 
Cena: 10.20 zł
Cena: 8.20 zł
Oszczędzasz: 2.00 zł (20%)
Pomarańcza gruntowa skrętolistna (mała) (Poncirus trifoliata "Flying Dragon") NOWOŚĆ! Drzewko ozdobne i owocowe, w unikalnej odmianie. Pochodzi z płn. Chin, dorasta do 2 m wysokości. Ma sezonowe, potrójne, silnie skręcone liście i skręcone gałęzie. Pokrój drzewka jest egzotyczny, nieregularny. Późną wiosną kwitnie białymi, mocno pachnącymi kwiatami, z których rozwijają się kuliste "pomarańczki" o średnicy 4 cm, najpierw zielone, potem zmieniają kolor na pomarańczowy. Chociaż nie nadają się do jedzenia, to ich skórka jest doskonała do kandyzowania i marmolad.

Pomarańcza mirtolistna - drzewko
więcej informacji...
Pomarańcza mirtolistna - drzewko
 
Cena: 135.76 zł
Cena: 118.56 zł
Oszczędzasz: 17.20 zł (13%)
Pomarańcza mirtolistna - drzewko (Citrus myrtifolia) NOWOŚĆ! Zimozielony krzew cytrusowy, owocowy i ozdobny (pierwsze zdjęcie to "real foto"). Obficie kwitnie i owocuje, jest samopylny. Liście są ciemnozielone, drobne, lancetowate i błyszczące, bardzo gęsto osadzone na gałązkach. Kwitnie cały rok drobnymi, licznymi, białymi kwiatami z żółtymi pylnikami, mają silny, przyjemny zapach. Powstają z nich liczne okrągłe owoce wielkości dużych śliwek o skórce ciemnopomarańczowej i pomarańczowym soczystym, bardzo słodkim miąższu. Owoce nadają się do spożywania na surowo oraz sporządzania aromatycznych przetworów o niepowtarzalnym smaku (dżemów, marmolad, konfitur) lub soków.

[poprzednia]  [1-50]  [51-100]  [101-150]  [151-194]  [następna] [pokaż wszystko]
 

Dokładamy wszelkich starań aby publikowane zdjęcia i opisy były w pełni prawidłowe i kompletne. Niestety, nie możemy zagwarantować, że podane dane nie zawierają przypadkowych pomyłek i błędów. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub chęci uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt: (KLIKNIJ TUTAJ). Prezentowany katalog produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a ma jedynie charakter informacyjny. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za stosowanie produktów niezgodnie z obowiązującym prawem. Podane ceny są cenami brutto.

Copyright © Wspaniałe Ogrody Maryli. All rights reserved.